niata od prihvaanja na masovnoj razini dok nam draga dr~avica i mafija ne po
ne govorit kako je to zapravo u redu, zdravo, po~eljno i to pumpat preko medija i izmijene zakona :D da je pojedinac ikada razmialjao o svakom pitanju svojom glavom i da je stavljao logiku, razum i argumente na jednu stranu, a neato nametnuto,
isto rekla kazala na drugu, onda ne bi ~ivjeli u danaanjem svijetu, u takvom obliku i ne bi bili ono ato jesmo :) ovaj sistem sustavno ve stoljeima
ini individuu nesposobnom ne samo za kriti
ko mialjenje i razum, ve i za ikakvu samorefleksiju, intuicijsko razumijevanje, osjeanje smisla, tra~enje razloga...da ne ka~em i zdravoselja
ku pamet :D
Veina starijih ljudi pouzdaje se u ono ato je tradicijski, ato je dr~avno, ato je institucijski...ne razmialjaju toliko o pitanju nametnutosti i onoga ato se namee jer su
ak i ta pitanja viae "novijeg doba" a ne od prije (iako bi se o danaanjim istim problemima moglo komotno pri
ati i raspravljat i prije 1,000 godina kad je taj proces zapo
et joa puno puno ranije)... jebiga, to je taj osjeaj pitanja nacionalnog identiteta, osjeaj sigurnosti, povezivanja...iako kad bi svakog
ovjeka to pitao (nacionalnost, vjera, rasa itd. tu tek dolazi kasnije), njega bi kao bila briga, ali probaj nekom starijem re neato o dr~avi itd., to je ve akakljiva tema....netko cijeli ~ivot radi, ima obitelj, gleda vijesti, ~ivi i doprinosi i onda da se prihvati jedna takva stvar da se ~ivi u represijskom sistemu i aparatu je teako prihvatljiva...naravno, ne po pitanju da nas kradu....nego ve danja rasprava kad bi se to reformiralo/ukidalo itd. itd... to ve ispada kao neki filozofsko-idealisti
ki utopizam s kime se samo mala djeca joa optereuju i maataju :D
ali u
emu je fora smijalica? mediji i ono ato nam ka~u, prema
emu se svi ljudi ponaaaju ko da dobivaju prosvijeenu rije
sa nebesa...
im se neato ozakoni, to mora da je dobro i radi naae sigurnosti/kvalitete ~ivljenja...to je jebiga ta fora sa dr~avom, da poato posjeduje sve oblike stjecanja i nadzora znanja (kojega je za taj slu
aj fino institucionalizirala kako bi mogla asimilirati i prvo na sebe okrenuti sve otkriveno u druatvo, genijalno ;), ono ato donese, automatski se prihvaa kao "dobro za nas"
isto zbog vjerovanja u nju da zbog svojih znanstvenika, stru
njaka i "pametnih ljudi" ima veu mogunost otkriti neato ato mi sami ne mo~emo. Za dosta stvari to i ima smisla, ali po pitanju trave i ostalih milijardu gluposti, tu su naaa osobna iskustva, informacije drugih, kritike i vlastito razmialjanje koje ti govori da pola toga zbilja ne atima,
isto striktno po pravilima gledano, ne da moraa toplu vodu izmialjat :) tako da niata od globalne legalizacije i prihvaanja drage li nam vutrice dok
i
e trljaju rukice sa kriminalom i zakonima i razlogom za nadzor koji proizlazi iz ozakonjivanja i zabrane... nekome to paae i tako e i biti....bit emo pametno druatvo koje e prodavati cigarete na kojima piae :"cigareta ubija" ili "potra~ite lje
nikovu pomo za prestanak puaenja" ili joa bolje "duhanski dim uniatava spermu i dijete" a dokle emo podizat cijene i prodavat sve viae i viae legalnog otrova...
Od 95% naaih roditelja mo~emo svi zaboravit...niata od njihovog druga
ijeg gledanja na vutru....to su i druge generacije i poprili
no tradicijski formirane li
nosti za koje je droga droga i ata e ti u najgorem slu
aju uope stimulans? "zar ne mo~ea ~ivjet normalno, bez poticaja?" bio bi odgovor... a i previae vjeruju u zakone ili ih se s druge strane previae boje. Osobno bih puno rae rekao svojima da kurim ne zato da promijenim njihovo glediate, da me prihvate ili da to svi u
ine pa da doe do znatnijih promijena...nego
isto da se ne skrivam, da mogu slobodno postupat bez gledanja ispod oka ili nekog razo
aranja, neuspjeha, krivnosti. I ja sam probavo svojima objasnit bla bla i vjeruj ne da 0 bodova, nego joa i minus....samo im ka~ea svoja duboka mialjenja, objelodania ih i onda se na taj na
in razotkria i najebea....dok ~ivia pod njihovim krovom pravila su njihova....kasnije ti nitko niata ne mo~e, a ni nee jer si tada svoj
ovjek i radia po vlastititom interesu...pa ako si glup, si glup...
A plan kako bi legalizacija promijenila svijet da postane oaza mal
ice je preidealan:), jer ve postoje druatva u kojima je ganja free, legal pa ta druatva nisu neato puno bolja nego igdje drugdje... npr. u nekim bivaim sovjetskim zemljama, di vutra ne da nije ni legalna nego niti nije u zakonu registrirana, mo~da 0,02 % stanovniatva to puai...tako bi bilo i s ostatkom svijeta, da nam nisu biljku stavili na popis zakona...ka~em ti, ljudi su ovce jer ne bi ganja danas ni bila popularna, da je nisu zabranili :) presmijeani smo kad pogledaa, masovni stampedo :) a npr. Amsterdam, koji je da ima najni~e stope u svijetu i
ega (side, auto nesrea, poba
aja, narkomana ovisnika, nezaposlenosti bla bla.) opet ka~em, da koliko god da svi to mjesto gledaju kao utopiju slobode, nestereotipa i predrasuda, meni je to najgori grad po kvaliteti do sad ikad od svih! jer kad vidia kako se iza paravanskog liberalizma zapravo odvija najte~i oblik kapitalizma, prikriven izmeu veli
anja "slobode djelovanja" i najobi
nijeg brainwash zaraivanja na drogi i prostituciji, di su ljudi poput utvara bez duae, kao ne~ive mase bez osjeaja (lakae bi njih ubijo nego ~ivotinje u aumi za lovostaj :D), onda vidia da treba neato puno puno viae da bi do~ijeli i ~ivjeli u jednom svijetu koji e biti ok i idealan :) ganja po meni nema tu mo, jer je poticaoc misli, inspirativnosti itd, ali nije opet tolko jaka droga kao druge, koje su takoer pokuaavali iskoristiti kao mijenjaoc globalne svijesti i samorefleksije (upravo tako neato bi i trebalo, ato puca jako na
ovjekovo osjeanje Jastva) pa opet niata...
...jer godinama
ovjek sku~i da od svih tih stimulansa, droga, poticaoca, svetih biljki moi, ona najkvalitetnija i najja
a smo mi sami i iskustvo i ljepota koje donosi ~ivot i ~ivljenje... svijet e se promijeniti kad se i
ovjek promijeni....a tu mu nikakva droga ne mo~e pomoi, osim njega samoga ;))