VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaLegalan uzgoj?
LEGACY

Legalan uzgoj?

31 odgovora3,314 pregleda

avg 2019.

#1
Prema novom Zakonu o suzbijanju zlouporabe droga (NN 39/19) omoguava se fizi kim i pravnim osobama koje su upisane u Evidenciju proizvoa a industrijske konoplje uzgoj i proizvodnju, bez ograni enja u koje svrhe, industrijske konoplje i to one: [*] koja ne sadr~i viae od 0,2% THC-a; [*] ije sorte se nalaze na Zajedni koj sortnoj listi Europske unije; i [*] koja nije uvratena u Popis droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se mo~e dobiti droga (NN 13/19). Ako pogledate labaratorijske analize Doctor Seedsman CBD 30:1 strain ovjek se zapita...ato ako bi Europska unija takav ili neki sli an strain uvrstila na svoju Zajedni ku sortnu listu, dali bi smo mogli opuateno uzgajati takve strainove ? volio bih uti vaaa mialjenja i komentare na ovu tematiku.
jesamZMAJ

avg 2019.

#2
mi kao pojedinci ne, a oni koji su predvieni zakonom da

avg 2019.

#3
zna i samo poljoprivrednici?

avg 2019.

#4
Ako nema dodatnih clanova, ogranicenja i uslovljavanja, u tom novom zakonu, onda se po osnovu tacke 1 moze uzgajati za vlastite potrebe u svrhu lijecenja A jedini vidljivi uslov je da se registrujes kao proizvodjac. Kakve su ti obaveze kao proizvodjaca trebas se raspitati u opstinskom odjeljenju za privredu i drustvene djelatnosti. Bitna je cinjenica da nema uslovljavanja svrhe uzgajanja!

avg 2019.

#5
kod nas samo mafija legalno sadi, zapamtite to...

avg 2019.

#6
Eto ti rjesenja da legalno sadis - budi mafijas :-D

avg 2019.

#7
nema dislajk, alo...lol

avg 2019.

#8
Joj joj, ovi pokajnici su mi najgori :lol:

avg 2019.

#9
kako mislia pokajnici? koji? :smoke:
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#10
Znaci ko dobije posao na"Tenderu" da gaji za drzavu,tj. za legalnu prodaju u med.svrhe ovde na nasim prostorima kada legalizuju,a brzo ce i taj dan,taj ce da se nafatira kesha kao ciganin vashaka.Nego jbg,kod nas ce to da bude namesteno,kao i sve.

avg 2019.

#11
Ne znaci. Gdje pise da se mora gajiti za drzavu? Ako se zahtijeva da se registrujes kao proizvodjac moras svojim imenom, zigom, potpisom.., garantovati da ti je proizvod bezbjedan za upotrebu, pa makar ga ti jedini upotrebljavao.

avg 2019.

#12
ko s gamadi nije imo posla ini se finjak sve, ljepo, ali nije tako....duhan, konoplja, vinogradi, tu marva jaai po tebi ko po kriminalcu.... med mo~ea npr. proizvodit bez i eg, samo s imenom i prezimenom....nevoli gamad da ih bodu p ele....:)
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#13
Pa da zivimo u Skandinaviji vrv ne bi morao preko "drugova iz drzavnih organa vlasti" da radis,a ovako posto smo tu gde jesmo bez aminovanja od strane drzave i bez 50% reketa drzavi,nece niko moci da gaji za farmaceutske firme itd.
DreserPOZNAVALAC

avg 2019.

#14
tacno tako

avg 2019.

#15
Ne znam za druge skandinavsks zemlje, ali znam da je u Svedskoj porez na licni dohodak 30% Kad sve uzmes u obzir i kod njih izadje "reket" drzavi preko 50%, samo je razlika sto kod svedjana taj procenat zaista ide drzavi, vraca se drustvu, a na Balkanu ide u privatne dzepove, iz kojih se nasim novcem ljubavnicama kupuju stanovi od nekoliko stotina hiljada evra, a nekada su se uzimali parfemi. Svi to dobro znamo, al nemojmo i ovde isto to ponavljati. Tema se odnosi na mogucnost legalnog uzgoja konoplje, a na prvu sudeci, u tom novom zakonu ne vidim nista sporno. Hoces proizvesti sam sebi lijek? - Moze, ali moras nam garantovati da je taj lijek bezbjedan za upotrebu. Bez tog uslova mnogi bi "lijecili" po komsiluku i ne bi snosili nikakve posledice zbog pogresne "terapije".

avg 2019.

#16
to i jeste, nemoram, gajim za samog sebe, ne za druge. ali van teme smo, gore se radi o "industrijskoj"; cbd za sada, a da li ce i kada biti dozvoljene sorte sa thc ostaje da cekamo.

avg 2019.

#17
Nik Bosnic je covek sve lepo objasnio...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se