LEGACY
Legalan uzgoj?
31 odgovora3,314 pregleda
24 REP48%
→ Istraživač
avg 2019.
avg 2019.#1
Prema novom Zakonu o suzbijanju zlouporabe droga (NN 39/19) omoguava se fizi
kim i pravnim osobama koje su upisane u Evidenciju proizvoa
a industrijske konoplje uzgoj i proizvodnju, bez ograni
enja u koje svrhe, industrijske konoplje i to one:
[*] koja ne sadr~i viae od 0,2% THC-a;
[*]
ije sorte se nalaze na Zajedni
koj sortnoj listi Europske unije; i
[*] koja nije uvratena u Popis droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se mo~e dobiti droga (NN 13/19).
Ako pogledate labaratorijske analize
Doctor Seedsman CBD 30:1 strain
ovjek se zapita...ato ako bi Europska unija takav ili neki sli
an strain uvrstila na svoju Zajedni
ku sortnu listu, dali bi smo mogli opuateno uzgajati takve strainove ?
volio bih
uti vaaa mialjenja i komentare na ovu tematiku.
jesam
ZMAJ41.782 REP
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#4
Ako nema dodatnih clanova, ogranicenja i uslovljavanja, u tom novom zakonu, onda se po osnovu tacke 1 moze uzgajati za vlastite potrebe u svrhu lijecenja
A jedini vidljivi uslov je da se registrujes kao proizvodjac. Kakve su ti obaveze kao proizvodjaca trebas se raspitati u opstinskom odjeljenju za privredu i drustvene djelatnosti.
Bitna je cinjenica da nema uslovljavanja svrhe uzgajanja!
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
Dreser
POZNAVALAC635 REP4%
→ Ambasador
DreserPOZNAVALAC
avg 2019.
avg 2019.#10
Znaci ko dobije posao na"Tenderu" da gaji za drzavu,tj. za legalnu prodaju u med.svrhe ovde na nasim prostorima kada legalizuju,a brzo ce i taj dan,taj ce da se nafatira kesha kao ciganin vashaka.Nego jbg,kod nas ce to da bude namesteno,kao i sve.
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#11
Ne znaci. Gdje pise da se mora gajiti za drzavu?
Ako se zahtijeva da se registrujes kao proizvodjac moras svojim imenom, zigom, potpisom.., garantovati da ti je proizvod bezbjedan za upotrebu, pa makar ga ti jedini upotrebljavao.
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#12
ko s gamadi nije imo posla
ini se finjak sve, ljepo, ali nije tako....duhan, konoplja, vinogradi, tu marva jaai po tebi ko po kriminalcu....
med mo~ea npr. proizvodit bez i
eg, samo s imenom i prezimenom....nevoli gamad da ih bodu p
ele....:)
Dreser
POZNAVALAC635 REP4%
→ Ambasador
DreserPOZNAVALAC
avg 2019.
avg 2019.#13
Pa da zivimo u Skandinaviji vrv ne bi morao preko "drugova iz drzavnih organa vlasti" da radis,a ovako posto smo tu gde jesmo bez aminovanja od strane drzave i bez 50% reketa drzavi,nece niko moci da gaji za farmaceutske firme itd.
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#15
Ne znam za druge skandinavsks zemlje, ali znam da je u Svedskoj porez na licni dohodak 30%
Kad sve uzmes u obzir i kod njih izadje "reket" drzavi preko 50%, samo je razlika sto kod svedjana taj procenat zaista ide drzavi, vraca se drustvu, a na Balkanu ide u privatne dzepove, iz kojih se nasim novcem ljubavnicama kupuju stanovi od nekoliko stotina hiljada evra, a nekada su se uzimali parfemi.
Svi to dobro znamo, al nemojmo i ovde isto to ponavljati.
Tema se odnosi na mogucnost legalnog uzgoja konoplje, a na prvu sudeci, u tom novom zakonu ne vidim nista sporno.
Hoces proizvesti sam sebi lijek? - Moze, ali moras nam garantovati da je taj lijek bezbjedan za upotrebu. Bez tog uslova mnogi bi "lijecili" po komsiluku i ne bi snosili nikakve posledice zbog pogresne "terapije".
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
avg 2019.
avg 2019.#16
to i jeste, nemoram, gajim za samog sebe, ne za druge.
ali van teme smo, gore se radi o "industrijskoj";
cbd za sada, a da li ce i kada biti dozvoljene sorte sa thc ostaje da cekamo.
Ceracki Mustang
LEGENDA13.346 REP83%
→ Zmaj
avg 2019.
1 / 17
avg 2019.
avg 2019.