VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaNESTO MOZEMO I SAMI
LEGACY

NESTO MOZEMO I SAMI

110 odgovora8,593 pregleda
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

jul 2005.

#1
Hej, ljudi, cini mi se da mi svi cekamo da nam xse nesto desi...Kao ono, e kad bi palo s neba. Mislim da bismo nesto trebali i sami da uradimo... Mislim, smislite sami, dajte neki predlog,stampajte plakate, organizujte "proteste" i te stvari... Dajte neke predloge, mozemo ovde da pricamo o tome, mogu da napravim plakat, pa da stampamo i lepimo po okolini, sta mislite o tome? ~) ~)
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

jul 2005.

#2
ej, napravio sam neke glupe plakate, posto nisam imao inspiraciju sad u 2 i 5, tako da...skinite ih sa www.freewebs.com/vutra pa ih stampajte i delite itd.

jul 2005.

#3
e ja sam juce pricao sa komshijom koji mi je priznao da vari, i skontao sam da VELIKA vecina nashe i uopshte nashih (balkanskih) nacija vari, tako da, ako njih *nateramo* da "priznaju", onda ce nas biti MNOGO vishe i lakshe cemo legalizovati/dekriminalizovati (jbt. koja rech a ja mrtav pijan (u 06:13))
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

jul 2005.

#4
pa 'ajde ljudi, radite nesto, dajte jos predloga!!!

jul 2005.

#5
dakle? ajmo na chat, da se dogovorimo :P
JoeENTUZIJASTA

jul 2005.

#6
Ljudi, ne mogu nista da radim drugo nego vrsenja uticaja kroz direktnu komunikaciju sa svima sa kojima komuniciram. Recimo, bas sam pre neki dan objasnjavao dosta dobrom drugaru da je pusenje mjane manje stetno nego pusenje ciga. A on je bio ubedjen u suprotno. ....ali sam mu objasnio....
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

jul 2005.

#7
pa, ok, vi smislite nesto, pa radite (ako hocete), ami slim da bi trebali svi po nesto. ja sad idem na goliju, tako da...kad dodjem, cujemo se o, da, i evo mog mail-a, ako neko hoce da posalje nesto?!. [email protected]
brendPOZNAVALAC

jul 2005.

#8
Podrzavam tvoju ideju kurt,mislim da su plakate dobra ideja ::super

jul 2005.

#9
ja mislim da bi majice sa nekim (iole) provokativnim sloganom i adresom ovog sajta bile super... nesto tipa: Ja je konzumiram (i slika marihuane) Pridruzi se i ti u borbi za legalizaciju (ili dekriminalizaciju) ali tako da se napishe (ovo drugo) da ispadne uocljivije PRIDRUZI SE I TI (tako da direktno pozivamo ljude da je konzumiraju, a ako neko pocne da kenja, onda se vadimo na ovo "u borbi za ..." i dole adresa www.vutra.org sta kazete?

jul 2005.

#10
evo bas sam se nesto interesirao dali postoji nekakva organizacija ili udruga koja se zalaze za legalizaciju u hrv pa sam naiso na ovaj forum, inace bio sam prosle godine u ljubljani na mmm-u pa me zanima dali postoji ikakva sansa da to vidim i kod nas. ako postoji kakva udruga bio bi veoma zahvalan za nekakve informacije o tome ili tu ili na mail ajde hvala unprijed, uzivajte ljudi...
zekrtENTUZIJASTA

avg 2005.

#11
..sto se tice plakata i majica, ovde je u hrv. to mnogo tesko realizovati jer zakon kaze da ne smijes nositi niti promovirati znak Marihuane.. tako da se svaka promocija smatra prekrsajem.. ali, treba malo proveriti zakon pa rijesiti nekakav stand ili mmm ovde kod nas.. ja i drug pokusavamo za sada samo proceniti koliko bi ljudi bilo zainteresovano za mmm u Varazdinu, sad pocinje nova akademska godina tako da cemo do 12. mjeseca resiti mnogo informacija, staviti cu to na forum kad dodje vreme.. treba samo da uvidimo broj ljudi koji su zainteresovani.. ..sto se tice udruge, udrugu si mozes resiti.. treba ti jos 4-5 drugara, odete i resite da imate udrugu.. nisam naisao nigde u hrv. da je udruga orijentirana iskljucivo na stvari vezane uz Marihuanu, ali vecina udruga mladih podrzavaju konzumiranje... ::super
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#12
kako je onda moguce organizovati nesto kada je zabrnjeno cak i nositi/promovisati znak m?
iz0t0pENTUZIJASTA

sep 2005.

#13
s kojim to komsijom? mogo si mene da pitas ko ti vari u kraju, sve ih znam :D najbolje bi bilo neka peticija koja bi se poslala parlamentu, neki predlog zakona...
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#14
prvi korak:KUPUJMO DOMACE!!!
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#15
MENI SE CINI DA JE U BG PRE PAR MESECI BIO NEKI VELIKI SKUP ZA LEGALIZACIJU...?? ::uladu
hemicarISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#16
pa ne moze svaka budala da salje u skupstinu predlog zakona odjebali bi nas kao nista fora je da u komunikaciji edukujemo ljude oko sebe i da svojoj okolini pokazemo razliku izmedju ganje i svega ostalog ukljucujuci i cigarete koje su stetnije mnogo mnogo,tako da treba da edukujemo okolinu i ako svako to uradi u svom kraju pocecemo da menjamo svest ljudi na bolje ai to sa plakatima mi se svidja nije lose ni ljudima u sanducice neke plakate ubacivati pa ako hoce da citaju nek citaju...
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#17
sve to lepo zvuci,ali ne mozes ubediti coveka da je trava ok..gomila ljudi nema pojma o gudri pa stavljju je u rang sa heroinom.. kada je bilo EP u fudbalu u holandiji policija je dozvolila konzumiranje marihuane na tribinama ,dok je alkohol bio zabranjen zbog velikog broja incidenata koje su ljudi pravili pijani. ovo sam vam ispricao jer mi mozda mozemo da napravimo kampanju travom protiv nasilja...iz dana u dan mladi ljudi umiru od posledica nasilja gotovo svaki vikend.
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#18
to si u pravu ..i mnogo je budala vec to probalo. moramo biti orginalni kao exit moramo da promovisemo sport borba protiv nasilja zivi zdravu muziku ,extra i bez exa.. to bi upalilo .
hemicarISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#19
tako nesto ok ~)

sep 2005.

#20
jel' se to neshto sprema? ~~
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#21
marihuana mars
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#22
zakuvava se!!

sep 2005.

#23
ne bi bilo loshe
P.P.POZNAVALAC

sep 2005.

#24
ne bi bilo loshe ::histerija sla~em se!!!!!! ~) ~)
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#25
ja sam vec obukao patike :petak
iz0t0pENTUZIJASTA

sep 2005.

#26
po zakonu moze svaka budala da podnese predlog zakona, naravno za to je potrebna i peticija sa dovoljnim projem potpisa gradjana...

sep 2005.

#27
Pa koliko treba tih potpisa? I koliko si siguran u to? Lako cemo za potpise.
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#28
to bi se razvlacilo godinama.. u uzicu ne mogu da sakupe potpise za gradnju kulturnog omladinskog centra, i kada su sakupili opet nista.
iz0t0pENTUZIJASTA

sep 2005.

#29
a misli sa ce da ide brze na neki drugi nacin? i ovako ce legalizacija da traje godinama... kod nas u sledecih par godina nema ni pomena o legalizaciji... a bilo bi ubryano peticijama i okupljanjima, kao ono sto je bilo na terazijama samo kad bi se skupilo malo vise ljudi..
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#30
treba da imamo stranku koja je u parlamentu za podrsku. nesto kao cedina nova..oni su nekako urbaniji ali nemaju glasove.niko ne sme da se usudi od stranki da se zalaze za legal.bitno je da drzava stane na noge i krene putem ka evropi a na tom putu cemo se naci mi za legal,pederi za njihovo mesto pod suncem. danas je guy lobi najaci u srbiji a oni nemogu da se pomaknu.zasto?jer srbija jos nije u toj situaciji da razmislja o pederima..kao i gandzi..peace
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#31
i ja sam spreman i naduvan ~~ ::super
hemicarISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#32
dzaba da saljes predlog zakona kada nemas stranku koja ce to da podrzi u skupstini,samo bi rekli vidi skupili se narkomani i to je to ko ce sto da usvoji-niko
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#33
naravno !~
brendPOZNAVALAC

sep 2005.

#34
Kog politicara treba da navarimo da bi nas podrzao?

sep 2005.

#35
ma ima ih dosta navarenih vec ::h2o
brendPOZNAVALAC

sep 2005.

#36
Ima , ali svi cute.Bilo bi do ja.. da nas neki politicar poseti na sajtu i da da rec podrske.

sep 2005.

#37
zato moramo da se reklamiramo malo offline!
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#38
mislim da bi svi od nas trebali bar malo da rasire glasine... kao, postoji jedan divan sajt ~)
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#39
i sta onda,covek udje na sajt i vidi kako mi samo mlataramo bezveze gluposti

sep 2005.

#40
zasto mlataramo gluposti ?
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#41
hocu da kazem da nije dovoljno da sirimo glasine samo o sajtu,jer preko sajta ne mozemo nikoga (normalnog) !~ ubediti za legal.
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#42
zasto?
hemicarISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#43
pa speedball je delimisno u pravu tesko ce neko kao sto je moja keva da dodje na sajt i da odma kaze pa ok je vutra nego ce da kaze vidi skupila se gomila narkomana mi moramo da koristimo televiziju kao najjaci medij i da u direktnom suceljavanju suprotstavljenih misljenja pokazemo da je nas stav ispravan
GreenManAMBASADOR

sep 2005.

#44
Finansije i politika,ponavljam,o tome se radi.Dok neko ne bude video legalizaciju kao priliku da osvoji politicke poene ili da zaradi veliku lovu.mi sami ne mozemo da uradimo nista konkretno.E sad mi treba da izazovemo interesovanje potencijalnih finansijera pokreta i politicara,pa ce onda kad bude vreme stvari ici delimicno same od sebe.Znaci treba da nas je sto vise,da budemo uporni i pametni,i naravno izuzetno strpljivi.
speedballENTUZIJASTA

sep 2005.

#45
sada jos nije vreme da neko zaradi politicke poene uz pomoc legal.ima mnogo boljih varijanti:kosovo,plate....ali docice vreme kada ce se raspravljati o ovom problemu.. vidite oko kojih se problema bakcu u evropi i zapadu:da li dozvoliti brak pederima ,legal.ili drugih gluposti to je za nas smesno ali ljudi su resili njihove velike probleme a mi jos nismo..zato samo napred u evropsku uniju ::super ~~

sep 2005.

#46
a ja opet ponavljam: umesto da sedimo ovde i da lupamo gluposti, transparente u ruke i pred sqpshtinu :D
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#47
u pravu si brate
hemicarISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#48
ok Avrame ja sam za samo ko ce to da organizuje mogao bi da istaknes na sajtu neki datum pa ajmo svi pred skupstinu slazem se
kurt_cobainISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#49
treba samo da se nadje dobar trenutak za sve to.znas, kada ce najvise ljudi da izadje
zekrtENTUZIJASTA

sep 2005.

#50
Recimo, dva mjeseca prije sluzbene predizborne kampanje mozemo da izborimo obecanje o razmatranju zakona i slicno.. za pocetak..
parameciumENTUZIJASTA

sep 2005.

#51
Ljudi edukacija je resenje. Dokle god su ukorenjena losa misjlenja u drustvu o vutri nema legalizacije iste. Prvo treba da napravimo nekakve edukacione tribine ili nesto slicno gde bi ljudi bili upoznati sa nasim misljenjem i istinom. Onda polako d ase krene u politicke akcije kad budemo imali vise istomisljenika.
hemicarISTRAŽIVAČ

sep 2005.

#52
ne vidim zasto te 2 stvari ne bi isle uporedo i edukacija i politicka kampanja treba sokirati javnost,ljude nek pocnu malo da razmisljaju o tome dok mi budemo cekali da dobijemo jos istomisljenika proci ce vreme,ajde da iskoristimo vec postojece istomisljenike a novi neka pristizu,ali ipak ima jedna velika istina koju je neko vec istakao da toliko problema imamo u zemlji da nikome ne pada na pamet da se bavi marijom to ce mnogo brze ici u sredjenijim drustvima recimo u nama bliskoj Sloveniji,bar ja tako mislim
iz0t0pENTUZIJASTA

sep 2005.

#53
mozda bi bilo iskusno osnivanje stranke koja bi se kandidovala na parlamentanim izborima i borila se za legalizaciju dzeje... stranka zelenih ~) imali bi vreme na tv-u a mozda se nadju i neki sponzori...

sep 2005.

#54
hahaha, ali i ovaj smajli da ide uz naziv stranke :P
zekrtENTUZIJASTA

sep 2005.

#55
Nesto pokusavamo ovde kolega i ja, 100 ljudi je potrebno, a ovde pronaci sto ljudi od kojih bi 20 radilo nesto.. stari moj.. veoma tesko..
iz0t0pENTUZIJASTA

sep 2005.

#56
hahaha, ali i ovaj smajli da ide uz naziv stranke :P to se podrazumeva ~)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se