VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaZbog Jointa na robiju!!!!
LEGACY

Zbog Jointa na robiju!!!!

60 odgovora5,895 pregleda
Ras TafariPOZNAVALAC

okt 2006.

#1
Ovako se u Hrvatskoj dekriminizira i legalizira Cannabis http://www.24sata.hr/articles/view/34672/ Jadni mi u hrvatsko :roll:
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#2
Ma nema aanse da se takav zakon provede!
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#3
Vlast jednostavno neæe shvatiti. Bit æe sve više i više ljudi koj æe konzumirati marihuanu, nitko, niti sam bog nemože sprijeèiti èovjeka da radi što hoæe, istina se širi neovisno o bilokome. Ma neka se za jedan joint dobije i doživotan zatvor, jedino što æe postiæi je da ljudi neæe konzumirati marihuanu u javnosti nego u svojim domovima. Sve bu dobro dok policija nebu dobila ovlasti da ulazi u privatne stanove po svojoj volji. Ovo je samodestruktivna politika, time zapravo mlade još više poticaju na konzumiranje teških droga jer im govore da je marihuana i heroin isto.
Ras TafariPOZNAVALAC

okt 2006.

#4
Ma ovo je sve lude, ne cudim se uopæe shto ce doci kraj svijeta... Ne shvacam shto oni imaju protiv cannabisa, shta, jeli to mozda nekoga ubilo, jel netko bio napusen pa je poubijao 20 ljudi, ne vidim niti jedan jedini razlog zbog cega je ta biljka ilegalna, stvarno nemam pojma, ovi politicari i ostali idioti stvarno ne misle logicno, halo??? gdje je logicni razlog zbog cega je marihuana ilegalna???? Jeli itko moze navesti jedan jedini razlog zbog cega??? Mozda zbog ogromnih tvornica cigareta koji u cigarete stavljaju secer da navuku tinejdzere???? www.24sata.hr
gloss_zelenkyAMBASADOR

okt 2006.

#5
Ma p..ka im m..rina,svi ti vlastodršci su na težem dopu i od njega i zaraðuju pa su našli nas zajebavat za travu! :evil: :evil: :evil: :evil: Pa kaj rade te budale,stvarno mi više nije jasno..za jednu ðokaru u buksaru..pa proklet bio i taj svijet u kojem živim!!! :evil: Susjedi moji dragi,što istoèni,što sjeverni i južni...kupujem vikendicu gdje ima povoljno i selim se iz ove fuckin države na miru gajit biljèice u svojoj bašti...! :twisted: :arrow: :wink:
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#6
Ništa ljudi, koliko èujem ovaj zakon je stupio na snagu, minimalna kazna za joint je tri godine. Neznam, pun sam gnjeva, vrijem u sebi, mislim da æu uskoro napraviti glupost...
Fakin zakon danas stupa na snagu. Zahvaljujem Vladi RH za krasan poklon za roðendan. Sad poslije posla idem doma iz inata zasadit 25 sjemenki. :tuki:
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#8
Barem znamo za koga treba glasati na sljedeæim izborima, za glavnu konkurenciju vladajuæe stranke, èiji je predsjednik i sam izjavio da je probao marihuanu !!!
:lol: Ajde ljudi... kak se ono veli... nigdar ni bilo da ni nekak bilo i nigdar nebu da nekak nebu. 8) VIVA LA REVOLUCION :kenny_revenge:
gloss_zelenkyAMBASADOR

okt 2006.

#10
Krleža..hehe..zakon :wink: Kako reèe...VIVA LA VU! :banana_jahach: :kenny_revenge:

okt 2006.

#11
Danas sam i ja citao o tome i bas sam hteo postaviti topic... :o_ne: To je strasno.LJudi koji su taj zakon predlozili i usvojili su najgori olosh :tuki: Svi se oni drogiraju mnogo tezim(skupljim)drogama a ovako prikrivaju svoju zavisnost od istih... Nadam se da kod nece niko nece pokusati nesto slicno :cry:
TihojlaENTUZIJASTA

okt 2006.

#12
Kao prvo nemojte podljegati senzacionalizmu nije baš sve onako kako piše. Ipak sudci odreðuju kazne i zato i postoji raspon. Ali kako je svejedno je zakon kriminalan. I dobro je reako Sakoman danas na tv-u. Pošto je borba protiv droga kako na represivnom tako na terapisko-prevencijskom polju potpuno podbacila i nije dala nikakve rezultate ovime se samo želi stvoriti privid djelovanja i ozbiljnog angažmana bez da se uopæe razmišlja o efektima takve odluke. Javnost boli k***c za 1 joint ili kilu koke, javnost ne kuži razliku. Zato su nam i poklonili ovakav zakon. Pa dok svi ne sjednemo sa bakicama, roditeljima i ostalima i dok im ne objasnimo neke stvari i dalje æemo dobivati ovakve zakone.
gloss_zelenkyAMBASADOR

okt 2006.

#13
Ma pederima æe se to sve odbiti o glavu...vidjet æemo nagodinu ko æe za koga glasati! :twisted: Èisto skupljanje bodova za izbore...ono,RECITE NE DROGI! :x Kako æe pastiiiiii...inaèe nisam politièki aktivan i prezirem svo to sranje,ali crveni su mi sada postali draži!hahaaaha :wink: 8)
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#14
"Tako visoka minimalna kazna zapravo sucima umanje moguænost izricanja blaže kazne (npr. uvjetne ili kazne upuæivanja osuðenika na rehabilitaciju), a otvara im prostor da èovjeka koji ima joint strpaju iza rešetaka na tri godine."
Ras TafariPOZNAVALAC

okt 2006.

#15
Upravo tako a ne ovim konzervativnim manijacima, jebem ih, Jeli, jeli itko našao iti jedan jebeni razlog zasto bi trebalo travu zabraniti, dok su jebeno vino proglasili kao hranu. Btw u Hrvatskoj Povijesnici sam slucajno na drugoj stranici knjige nasao kako su hrvati kad asu dosli tek na ovaj prostor iz Irana uz pšenicu i raž uzgajali Konoplju, pogledajte ako je imate, a sada ova konzervativna stoka loæe, onaj šeks sa onim crvenim nosom jeba mu bog mater, i sina si je ubio!!!
dombaPOZNAVALAC

okt 2006.

#16
MA DAJ PA OVO JE BOLESNO! od 3 do 15 godina zatvora zbog jednoj jointa?! Pa šta sam ja ubio èovjeka..silovo dijete?! PA JEL SU SADA LJUDI KOJI PUŠE MARIHUANU ISTI KAO I UBOJICE?! PA JEBEM TI OVU DRŽAVU! TO JE KADA IMAMO SAMO KRETENE NA VLASTI! joj što èekam da odem iz nje! uf al me ovo razbijesnilo!! jebem im majku! :evil: :evil: :twisted: :twisted: :x
Ras TafariPOZNAVALAC

okt 2006.

#17
Treba medije potaknuti da vise pisu o dobrobiti marihuane, najbolje 24 sata, cini mi se da su oni najvise za legalizaciju marihuane neka im netko napise mail o ovom sajtu, pa ce valjda nesta kopirat sa glavne stranice, neshto moramo uciniti inace ce ovako uvijek biti, daj pokrenite se vishe :) :)
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#18
Izgleda da se dante politika vraæa!
imported_Petar PanISTRAŽIVAČ

okt 2006.

#19
@Ras Tafari Ne mogu novine pisat o dobrobiti marihuane jer ce ih odmah optuzit za promidzbu marihuane. Iskon je jedanput imao neki clanak s takvom tematikom pa skoro nisu najeb... Sto se tice 24 sata, cini mi se da oni stvarno jesu "na nasoj strani", jer je i njihov urednik u jednoj TV emisiji izjavio: "Za mene trava nije droga." Ali nazalost hebe ih cenzura :(
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#20
http://www.net.hr/znanost/page/2005/10/17/0254006.html http://www.net.hr/znanost/page/2005/10/20/0494006.html Jedan od urednika net.hr (bivši iskon) je sklon prema marihuani pa ima dosta tekstova koji ju na neki naèin podržavaju, ali ima i tekstova koji je blate od strane ostalih urednika.
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#21
Svatko svoju guzicu gleda! Bilo bi dobro da mi svoje novine napravimo i da piaemo samo istine o travi!
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#22
Pa da! imam ideju! zakupimo pravo na izdavanje èasopisa kao što je High Times za naše tržište, na našem jeziku! :D
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#23
Pa koliko je financijski potrebno za takvo što? Ono ima nas preko 1000 na forumu možemo skupit pare! Bilo bi dobro i sam naslov bi dobro zvuèio! "Napušena vremena" Ahhhhhhhhhhh :bravo_biggreen:
#24
Nemojte sad zagrist prevelik zalogaj pa se udavit... Zašto ne poèeti neèim malim sa tendencijom rasta? :wink: Online èasopisi najjeftinija su varijanta novina, a uvijek se može ponuditi štampani primjerak koji se može naruèiti na kuænu adresu. Samo trebamo web designera :D

okt 2006.

#25
Drzavni odvjetnik je rekao da se i dalje nece procesuirat oni kod kojih se nadje za joint. Vjerovatno ce to ic do 5 g-a. Tako da nema straha za konzumente. Bilo je 1-12, sad je 3-15.
M e m e n t oISTRAŽIVAČ

okt 2006.

#26
Ja mislim da se ovaj zakon i neæe baš dugo zadržati na vlasti zbog toga jer je prestrog.... :P Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga Izmjena i dopune kaznenog zakona Novi kazneni zakon NOVI ZAKON Propisi kojima se u Republici Hrvatskoj zakonski ureðuje podruèje zlouporabe opojnih droga su Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga, Izmjene i dopune Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga i Izmjene i dopune Kaznenog zakona. Zakonom o suzbijanju zlouporabe opojnih droga ureðeni su uzgoj, izrada, posjedovanje i promet opojnih droga, sustav prevencije i pomoæi ovisniku, mjere za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i sl. Iz navedenog Zakona izdvajamo: Èlanak 59. Novèanom kaznom od 1.000,00 do 10.000,00 kuna kaznit æe se za prekršaj fizièka osoba (4) ako odloži ili ostavi uporabljene igle i šprice izvan mjesta koja su posebno odreðena za te svrhe u skladu sa propisima koji vrijede za postupanje sa opasnim otpadom. Èlanak 60. Novèanom kaznom od 20.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit æe se za prekršaj fizièka osoba ako stavljanjem u hranu, piæe ili na drugi naèin drugoga izlaže djelovanju opojne droge, osim za svrhe propisanog lijeèenja (èl. 44.). Izmjenama i dopunama Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga iz 2003. predviðeno je da se za poèinitelja prekršaja iz èlanka 54.-63. Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga, ako je poèinitelj ovisnik o opojnoj drogi ili povremeni uzimatelj opojne droge, obavezno uz novèanu kaznu izrièe zaštitna mjera obveznog lijeèenja u zdravstvenoj ustanovi koja za primjenu te mjere ima odobrenje Ministarstva zdravstva ili zaštitna mjera odvikavanja od ovisnosti u ustanovi socijalne skrbi, udruzi, odnosno drugoj pravnoj osobi koja za primjenu te zaštitne mjere ima odobrenje Ministarstva rada i socijalne skrbi, u trajanju od tri mjeseca do jedne godine. Nadalje, novèana kazna neæe se izvršiti ako gore navedeni poèinitelj prekršaja postupak lijeèenja odnosno odvikavanja sa uspjehom završi. Za prekršaj iz èlanka 54-63. koji je prvi put poèinjen, ovisniku o opojnoj drogi ili povremenom uzimatelju opojne droge, zaštitna mjera obveznog lijeèenja odnosno odvikavanja od ovisnosti izrièe se samostalno bez izricanja novèane kazne. Èlankom 173. dosadašnjeg Kaznenog zakona za neovlašteno posjedovanje opojnih droga propisana je bila novèana kazna ili kazna zatvora do jedne godine, a za neovlaštenu proizvodnju, preraðivanje, prodaju... kazna zatvora od jedne do deset godina, ili kazna dugotrajnog zatvora itd. Èlankom 173. Kaznenog zakona propisano je i da se opojne droge i sredstva za njihovo pripravljanje oduzimaju, a poèinitelja kaznenog djela ovoga èlanka koji je dragovoljno bitno pridonio otkrivanju djela sud može osloboditi kazne. Èlankom 63. Izmjena i dopuna Kaznenog zakona iz srpnja 2003. izmjenjen je dosadašnji èlanak 173. na naèin da se u èlanku 173. stavku 1. iza rijeèi: »neovlašteno« dodaju se rijeèi: »radi prodaje ili stavljanja u promet na drugi naèin«, a rijeèi: »novèanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine« zamjenjuju se rijeèima: »kaznom zatvora od jedne do dvanaest godina«. U stavku 2. briše se rijeè: »posjeduje«, a rijeèi: »jedne do dvanaest« zamjenjuju se rijeèima: »tri do petnaest«. Stavak 3. mijenja se i glasi: Ako je kazneno djelo iz stavka 1. ili 2. ovoga èlanka poèinjeno u sastavu grupe ili zloèinaèke organizacije, poèinitelj æe se kazniti kaznom zatvora najmanje tri godine, ili kaznom doživotnog zatvora. Navedenim Izmjenama i dopunama Kaznenog zakona posjedovanje manje kolièine droge za vlastitu uporabu više nije kazneno djelo veæ je postalo prekršajno djelo. Ovo znaèi da je sudac prije novog zakona mogao odbaciti prijavu ako si uhvaæen sa veoma malim kolièinama marihuane za osobnu upotrebu, a to je sada nemoguæe. Veæina kaznenih djela u Republici Hrvatskoj povezanih sa opojnim drogama odnosi se na neovlašteno posjedovanje opojnih droga odnosno policijske zapljene razlièitih vrsta i kolièina opojnih droga za što se propisuju, sukladno zakonima, novèane kazne ili kazne zatvora. Over and out..... :roll:
BloodspillerPOZNAVALAC

okt 2006.

#27
:loshe:
TihojlaENTUZIJASTA

okt 2006.

#28
Nažalost to nije baš tako pošto je ustavni sud poništio taj zakon. Tako da defacto u Hrvatskoj nikad nije ni došlo do dekriminalizacije http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/3003.htm
M e m e n t oISTRAŽIVAČ

okt 2006.

#29
Meni je prijatelj pao, doduse, to je bilo prije dosta godina, sa pola jointa i sutkinja je odbacila prijavu i rekla mu da mu nece suditi zbog toga....o tome sam ja govorio...sta ce sada biti ako netko padne sa pola jointa, na robiju....glupost....

okt 2006.

#30
tko zna mozda oni ne kuze koliko ljudi konzumira travu. sada da samo u hrvatskoj 30% tko konzumira dode u policisku stanicu na jedan dan ono da se svi dogovorimo i samo damo policaju jedan joint (onako ljepo srolan :lol: ) oni nas uhite zbog posjedovanja jointa sada zamisli kakav bi to bio kolaps u zatvorima pa nebi ih imali di staviti, a onda bi vlada mozda skuzila da tako nemoze, u to bi se 100% ukljucili i novine, vjesti, tv svi. samo zamislite ono ispred policiske stanice red cekaju da daju policajcu joint i front page na novinama "Invazija Na Policiske Stanice" :ludaci_lol: ali ovo je rizicno mozda bi nasa glupa vlada jos onda postrozila zakone ili mozda skuzili da vlada nas nemoze kontrolirati zakonima.
TihojlaENTUZIJASTA

okt 2006.

#31
vidiš to je senzacionalizam o kome ja prièam. nije se promjenila kazna za posjedovanje veæ za dilanje!! vidim da nisi shvatio izmjene kaznenog zakona jer se njime ne mjenja stavak 1 veæ stavak 2 je dilanje stavak 3 je dilanje kad se više osoba udružilo stavak 4 se odnosi na opremu za proizvodnju droge stavak 5 je navoðenje druge osobe na korištenje droge dakle kazna za posjedovanje je ostala ista tj. novèana kazna ili 1 god zatvora.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se