VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaEuropska Unija mijenja politiku prema drogama
LEGACY

Europska Unija mijenja politiku prema drogama

74 odgovora5,285 pregleda
SuperAngelPOZNAVALAC

feb 2010.

#1
Sadaanja politika represije u inila je viae atete nego koristi zaklju ak je sastanka u Europskom Parlamentu. http://www.encod.org/info/EUROPEAN-UNION-ON-THE-ROAD-TO.html Svrha sastanka je bila rasprava o izvjeataju Reutera i Tautmana (http://www.encod.org/info/EU-REPORT-SHOWS-FAILURE-OF-DRUG.html) koje je pokazalo da je dosadaanja borba protiv droga pala na svim razinama. Najbitnije za nas ato se predla~e dekriminalizacija uzgoja kanabisa za osobnu upotrebu, prekid politike nulte tolerancije i vra anje povjerenja graane u institucije odnosno ljudskiji odnos prema konzumentima umjesto dosadaanje represije. Foteljaai u UN-u su sljede i na potezu na novom sastanku koji se odr~ava od 8-15.03 u Be u.
He-ManLEGENDA

feb 2010.

#2
:family1:

feb 2010.

#3
:thewave::thewave:
TarkiPOZNAVALAC

feb 2010.

#4
Lijepo je to. :sun2:
kiLDerPOZNAVALAC

feb 2010.

#5
Daj da i to docekamo....mada mi smo Balkan,jos nismo Evropa
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2010.

#6
itam sad ova dva linka ato si dao i ne mogu vjerovati da iz "slu~benih usta" napokon ujem neato smisleno ato se ti e politike prema drogama. Ovo je odli no.
Che*LEGENDA

feb 2010.

#7
i ja.... pa nismo u 10 stoljecu ,*****u, biti peder je ok ali popusiti joint nije...napiti se i tuci obitelj je ok,ali joint NIJE, kupiti jebeni APSENT u konzumu i umrijeti je ok ali jedan pisljivi joint nije. Iako bih i dalje davao kazne onima koji upravljaju vozilom napuseni..to nije ok :D
kiLDerPOZNAVALAC

feb 2010.

#8
Znaci kaznio bi me? dobro,dobro da znam he he
FrulaENTUZIJASTA

feb 2010.

#9
kakve veze oni imaju s tim? sto usporedjujes normalne ljude s pusenjem jointa? ili si se tak posalio, nasalio, bacio doskocicu?
SuperAngelPOZNAVALAC

feb 2010.

#10
Istina, ali EU je blizu i kolko vidim sve ex-yu dr~ave pokuaavaju navrat-nanos preuzeti tekovine EUa. Svako malo ujem na radiju sabor izglasao paket od 850 EU zakona.... 850 ejjjjj pa jesu li ih uope stigli pro itati mada bolje je i tako nego kad sami idu pisati zakone jer to obino rezultira KATASTROFOM (opet vezano uz RH jer neznam kako je drugdje: neradna nedjelja, nepuaenje, umjetna oplodnja, porez na brodogradnju, more...)uz viaednevne rasprave i tone novaca poreznih obveznika ba enih na zakonske savjetnike... OFF TOPIC Bilo kako bilo ovi dokumenti se sigurno mogu iskoristiti za mjenjanje politike i u naaim banana dr~avicama. Ova pri a oko mjenjanja politike EU prema drogama ima joa jedan nevjerovatan zaplet a to je da su sve dr~ave potpisale neki UNov akt iz 1961 o kontroli narkotika koji im je efektivno kamen oko vrata. United Nations Office on Drugs and Crime (UNDOC) je tijelo UNa koje se bavi kontrolom narkotika na svjetskoj razini i oni zajedno sa svojim aefomgospodinom Costom su ~estoko protiv. O toj organizaciji bi se moglo pisati danima veinom su puni FAILA npr. svake godine na svom sumitu dou i ka~u potroanja droge se pove ala, i onda ka~u mi radimo dobar posao?!?!!? sami sebi su svrha, evo ve 2 godine se eka odgovor gospodina Coste na jednostavno pitanje: kako to da je u Nizozemskoj gdje je kanabis legalan %korisnika manji nego u USA ili u veini EU zemalja? Trebalo bi tu joa pro itati brdo lanaka da se stekne prava slika. Na~alost ja nisam stru njak za zakon, proceduru a nisam ni nikakav aktivista, ja sam ~elio samo growati, ipak s velikim zanimanjem u nastaviti pratiti razvoj dogaaja i izvjeatavati vas najbolje ato mogu.
Z&NZMAJ

feb 2010.

#11
Svaka ast na trudu! Sa zanimanjem pratim razvoj situacije jer mi je uzgoj vlastite vutre od ~ivotne va~nosti. :respect:
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

feb 2010.

#12
jea jea jea jea jea jea jea :=) :) :)

mar 2010.

#13
nazalost proci ce jos 10 godina dok se nesto ne promjeni, minimalno al barem jednog dana cu moci pricati svojim unucima da smo se mi morali u shumama skrivati zbog jointa
SiDAMBASADOR

mar 2010.

#14
niat od toga joa dugo dugo !! neemo mi u europu!!
SuperAngelPOZNAVALAC

mar 2010.

#15
Po elo je po elo, evo sa~etak s otvaranja UNove sjednice u Be u. Za detaljnije dogovore i rezolucije morat emo pri ekati da sjednica zavrai. Ovdje je slu~beni lanak od organizatora konferencije UNODC, koji je bar djelomi no na tragu onoga ata sam pisao u prvom postu: http://www.unodc.org/unodc/en/frontpage/2010/March/commission-on-narcotic-drugs-opens-in-vienna.html A evo i slika aktivista ;) iznjeli momci curice malo da ih proaeu po hladnom Be u: http://www.encod.org/info/VIENNA-CALLING.html
He-ManLEGENDA

mar 2010.

#16
Bojim da od toga svega opet nista, sve dok su idioti na celnim pozicijama. npr. A. M. Costa - j*beni Anslinger No.2
Z&NZMAJ

mar 2010.

#17
Strpljenja,pa emo vidjeti...
mali.medoPOZNAVALAC

mar 2010.

#18
..niata od toga via da su u eakoj zatvorili sve kofishopove smradovi (sad jadni avabe uz granicu bi si jaja pojeli) a nije trajalo ni god. dana brijem!! ..KITAAAAAA..ko ku a bar joa 5-10god. al ne gubim-o jebbbenu nadu..
Z&NZMAJ

mar 2010.

#19
Nada umire zadnja.Samo...nada je ponekad ...

mar 2010.

#20
Bravo brate!!! Bas tako ! :D
Strange NoizISTRAŽIVAČ

mar 2010.

#21
Bilo je i krajnje vrijeme da se neato poduzme po tom pitanju. Zanima me samo dal e te izmjene bit primjenjene samo na lanice EU i hoemo li mi kao zemlja koja pokuaava dobit svoje lanstvo morat izmjenit zakone?

mar 2010.

#22
haha...nadam se da e bar proi joa samo pet
numero unoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#23
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/04/21/0752006.html
numero unoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#24
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/04/21/0752006.html
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#25
:thewave: kak je dobra ta europska unija :)
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#26
:thewave: kak je dobra ta europska unija :)
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#27
Sve to super strava drama, ali opet nista konkretno. Ali opet bolje ista nego nista. Kako ce nam drukcije i bit kad nam nesposobni idioti koji neznaju niti engleski vode ovu usranu dr~avu. Ali nada zadnja umire tako da...
Spawn_of_UamentiENTUZIJASTA

apr 2010.

#28
Sve to super strava drama, ali opet nista konkretno. Ali opet bolje ista nego nista. Kako ce nam drukcije i bit kad nam nesposobni idioti koji neznaju niti engleski vode ovu usranu dr~avu. Ali nada zadnja umire tako da...

apr 2010.

#29
Wow, zanimljivo, to bi bilo lepo, mada ne znam kako bi to uticalo na nas narod

apr 2010.

#30
Wow, zanimljivo, to bi bilo lepo, mada ne znam kako bi to uticalo na nas narod
numero unoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#31
bitno da se nesta pokrece ako su ovo potpisali ovako iznenada znaci da se vec dosta pricalo iza zatvorenih vrata tako da cak i vjerujem da ce biti nesta!!bar se nadam!!!
numero unoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#32
bitno da se nesta pokrece ako su ovo potpisali ovako iznenada znaci da se vec dosta pricalo iza zatvorenih vrata tako da cak i vjerujem da ce biti nesta!!bar se nadam!!!

apr 2010.

#33
jebena poenta! zato je jedini odgovor ANARHIJA mamu im ***** da im *****! inache ja sam se razvalio od Uza pa ono xD

apr 2010.

#34
jebena poenta! zato je jedini odgovor ANARHIJA mamu im ***** da im *****! inache ja sam se razvalio od Uza pa ono xD
TropicoLEGENDA

apr 2010.

#35
Anarhija! Svi zelimo anarhiju i ja i ti i svi mi ali teako je dignuti guzu iz fotelje...
TropicoLEGENDA

apr 2010.

#36
Anarhija! Svi zelimo anarhiju i ja i ti i svi mi ali teako je dignuti guzu iz fotelje...
TripENTUZIJASTA

apr 2010.

#37
Dizala se ovde guza kad je bilo potrebno i ponovo bih, mnogo vishe i od samog dizanja ;D http://www.youtube.com/watch?v=tovdJAs8ioc
TripENTUZIJASTA

apr 2010.

#38
Dizala se ovde guza kad je bilo potrebno i ponovo bih, mnogo vishe i od samog dizanja ;D http://www.youtube.com/watch?v=tovdJAs8ioc

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se