VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaŠto bi ti napravio da se sutra legalizira u tvojoj državi
LEGACY

Što bi ti napravio da se sutra legalizira u tvojoj državi

242 odgovora21,339 pregleda
LopovPOZNAVALAC

mar 2015.

#1
Vozdra ekipa, iako sam stari lan, viae lurkam, manje piaem :) Kako sam i sam u poduzetniatvu, interesira me ima li meu vama ljudi koji bi se okuaali kao poduzetnici ukoliko se vutra legalizira po sistemu npr. Colorada. S obzirom da se legalizacijom vutre otvara cijeli eko sustav vezan za branau, interesira me ime biste se vi bavili. Zaista ima ljudi na ovom forumu koji posjeduju doktorate kada je uzgoj u pitanju, no molim da odgovorite ako zaista imate afinitete za poduzetniatvo. Takoer, znam da je hrpa forumaaa protiv kapitalizma i inicijativa ovakve vrste kada je zarada u pitanju. No, samo se probajte zamisliti da radite ono ato istinski volite i u~ivate u tome, a pri tome zaraujete za ~ivot... P.S. ukoliko sam fulao topic, molim moderatora da premjesti. Zadnjih ohoho puno puta se spominje samo " itaj" ime nama starijima nabijate strah od postanja ;)

mar 2015.

#2
Ja bi otvorio shop prodaja vutre ali isklju ivo na vodi. To bi ti bilo zna i kao sada ato kukuruz prodaju po divljim pla~ama samo bi ja vutru umjesto kukuruza. Ja, amac, penta 4ks, slamnati aeair, lagana sirenica i po zaba enim pla~ama. Normalno kao ato ovi za kukuruz imaju svakojake amce da ih prepoznaju, ja bi svoj amac ofarbao u rasta flag, a firma bi se zvala "need 4 weed", ako bi krenuo posao proairio bi se na cijelu flotu rasta amaca po jadranu, zaposlio sezonce i gladio se po jajima ispod palme. Vutra na mojim amcima bi bila isklju ivo iz mog uzgoja. E i cijelu tu zamisao bih zaatitio a svima koji me pokuaau kopirati bi potapao amce kriaom preko noi :D

mar 2015.

#3
`to bi ti napravio da se sutra legalizira u tvojoj dr~avi? - tra~io posao u firmi koja se bavi vutrom (indoor ili sta naie)+ u vlastite svrhe - legalno za sebe , nema do onog osjecaja kad imas svoje biljke za sebe od sjemenke do dima da imam para Pokrenuo bi uzgoj i trgovinu za sve svrhe (medicinske /rekrativne) (otvorio coffe shop <--> jos bi razmislio) Pokrenuo trgovinu sjemena zaposlio puno ljudi i nadziro ... po potrebi pomagao :D
LopovPOZNAVALAC

mar 2015.

#4
Hahaha Vrh!! To treba u pool ubacit. Negoooo, jel bi imao onu trubicu zra nu na stisak, da trubia vozei se uz pla~u zavaljan u kaiu? :)
Z&NZMAJ

mar 2015.

#5
Nema mjesta za strah. To je zato ato se uvijek razvla e ista pitanja. On topic! Radio bih isto ato i sad, samo bez straha ;) Ajd, mo~da bih razmislio i o nekom poslu vezanom za uzgoj. Trgovina mi ne le~i :)

mar 2015.

#6
Obitelj,aljaka a iza u dvoriatu 2 biljke ...skrivene od o iju javnosti. Jer stvarno nemora vani nitko znati da ja duvam. Vidi ga,drogeraa :D To bi bilo kad bi bilo. A, obzirom da mi ~ivimo u zemljama koje su prodane iluminatima ... isto sumnjam da emo to do~ivjeti :D :spliff: Aj' Lopove,~ivio

mar 2015.

#7
jos ce da se ceka da vutra bude rekreativno legalna, pa kad bude udrite sa poslom, racunajte da cetvrtinu prihoda uzima drzava i raspitajte se koliko vam love (i veze, pa opet love) treba za licencu bez koje nema posla :) al bar cu moci da uzgajam 6 cura, legalno mislim ;)
jesamZMAJ

mar 2015.

#8
mislim da se kod mene, na prvu, niata bitno ne bi promijenilo nego ato je sad, jer tako sad i je a onda kad mi odu misli...osnovala bih, kao prvo, neki medicinski club, ili club... a onda kad odem joa dalje... cannabis resort, hehe, imam i savraen prostor za to, mislim nije moj...

mar 2015.

#9
Niata ne bih napravio, sve bi ostalo isto. Imao bi za sebe i bio miran jer znam da me nitko ne e kazniti napolju s pljugom u epu.

mar 2015.

#10
Ja sam toliki antitalenat da bi vjerovatno i taj posao upropastio...mislim to sa ganjom-colorado i te fore. Mozda bi mogao biti legalni degustator..licencirani.Prva pluca balkana ili na kapiji kao i svaki potthead haha..ide placa a ganje ko blata u skladistu.Spalila mi hps-ica dioptriju vrijeme je za kapiju
TarzanZMAJ

mar 2015.

#11
sve bi ostalo isto samo sto bi i meni i biljkama bilo puno lakse, one bi dobile sve sto im treba na vrijeme a ja bi bio miran dok se brinem oko njih, otvorio bi vjerojatno i neki coffe shop- u ponudi samo uzgojeno od growera s vutre :D

mar 2015.

#12
sve poduzetnik do poduzetnika :D
StipeZMAJ

mar 2015.

#13
Ni GHS mi nebi bio ravan. Stipe's Genetics. The best seeds in Europe :D :D :D
bakalulaLEGENDA

mar 2015.

#14
Ja bi sebi u dvoriate na Dugom Otoku fino 6 komada, neke sativ uge od 3 metra bez straha da e me kaznit :D
Monk ®POZNAVALAC

mar 2015.

#15
Radio bih sve sto i sada radim, samo vjerojatno nebi bilo onog kamena u zeludcu koji se javi tu i tamo :D
StrijelaENTUZIJASTA

mar 2015.

#16
Kombinirao raznorazne sorte, neke sative lude radio :)

mar 2015.

#17
Nastavio kao i do sad :) mozda malo veci box :D

mar 2015.

#18
u savrsenom svijetu odselio bi se na ranc na nekom malom brdascu u prirodi i uz svoju obitelj bavio se sa uzgojem i krizanjem sorti i pomagao najtezim oboljelima u nadi da pronadjem sto bolje sorte za pojedina oboljenja...sto se tice finacija tko bi imao platio bi a tko ne? kako da plati kad nema i tako novac mi ne znaci previse....ono najbolje od zivota sam dobio potpuno besplatno kad sam prestao da letim za novcem ajmo sad se vratiti u realnost... ja vjerujem da cu docekati taj dan da posadim u dvoristu jednu ili dvije biljke u nekom ludom hydro plasteniku i dok pijem pivicu i pricam sa susjedom onako izmedju redaka ga pitam da mi posudi svoje ljestve od 4 m jer blizi se berba :D a do tada cemo cu da guram po starom, moja kucica moja slobodica i u njoj nema straha :vutra:

mar 2015.

#19
aaaahmm brendirao bi vutra.org :) WMQLZkXe21I

mar 2015.

#20
Vutra groweri nemaju pe at, Vutra groweri nemaju prava ...... :(
1310ZMAJ

mar 2015.

#21
otiaao bi do kioska i legalno kupio neato uzgojeno na Hvaru ili Visu isto legalno
H2O888LEGENDA

mar 2015.

#22
kupio bi jednu dobru motiku;)
LopovPOZNAVALAC

mar 2015.

#23
Ok se ine rezultati iako sam o ekivao da e biti viae glasova za uzgoj i trgovinu. Zapravo, nije potrebnu baa svaki hobi/ljubav unov iti :)
domajalikISTRAŽIVAČ

mar 2015.

#24
Ja bi samo dijelio vutru,naj~eai je osjeaj kad nekom neato poklonia,danaanji ljudi nisu navikli na to,a i onako sam skroman i imo bi sve ata ~elim ko i sad,napravio bi ulja i dijelio kome je potrebno,tako bi najlakae ljudi promijenili mialjenje o vutri,e onda mojoj srei nebi bilo kraja..

mar 2015.

#25
Dijelio bi? Mo~ea pokuaati s kruhom, legalan je a ima gladnih. U teoriji sve to fino zvu i ali praksa je sranje. Sla~em se s tobom ali ta bi stvar bila prava zadovoljatina u idealnom svijetu ali ovaj svijet je sve samo ne idealan. Iz iskustva...mnogi siromaani iskoriatavaju to ata su siromaani a zapravo su najobi nije ljen ine.
DzparanojaLEGENDA

mar 2015.

#26
Ja bih licno volio da ostane ovako kako je,uz odredjene izmjene. Vutru ne bih legalizovao, vec bih je dekriminalizovao. Dekriminalizacija nije sinonim legalizaciji,naravno.... sadasnje pozitivno zakonodavstvo ex Juge inkriminise posjed marihuane kao krivicno djelo, opisujuci ga kao " neovlaaena proizvodnja, dr~anje i stavljanje u promet opojnih droga", sto je svakako pregruba konstrukcija za nama omiljenu biljku. Dekriminalizovana, marihuana treba da bude u sferi prekrsaja, pa ko posjeduje dzoint...novcana kazna... ko uzgaja biljke jos veca novcana kazna,jer kad oreze po dzepu boli zestoko, ali ne kao zatvor. Zasto???? Mozda sam i nekada bio za legalizaciju,ali sada.... prava draz,barem meni lezi u skrivanju. Nema mi veceg uzbudjenja nego kada po noci nosim vodu do sajta, jer po danu gledam dje cu pisat zbog komsije spijuna :) Taj spijuna sve,uhhh kako bi mu leglo da me zbog ovako necega posalje u bajbok. Draz mi je u tom skrivanju,tajenju,kada znam da je grow tajna koju moram cuvati...slatka tajna... Kad pocastim ekipu ovom mojom ludarom,a oni svi odusevljeni pitaju dje kupujem,i oni bi da zavrse kod tog lika, a ja se samo smjeskam... Ne znam, ovako mi ima sve vecu car,ove moje "subverzivne" radnje,kad pazim da ne napravim pogresan korak,da ne idem istom stazom...da mi majca obavezno bude zelena....sve sto podrazumijeva gerila grow,i mislim da je uzgajanje zbog ovoga ovako i zarazno. Kkako sada stvari stoje uzgajacu do kraja zivota, Boze zdravlja :) ali samo strogo pov, znam ja,moj sinovac, i najbolji drug a to je VUTRA.ORG ;)
LopovPOZNAVALAC

mar 2015.

#27
Mislim da bi brzo promijenio mialjenje da moraa pola godine raditi negdje kako bi otplatio kaznu :) Meni bi bio vei guat dii se u jutro ranije, proaetati po vrtu gdje se klate micice, popri ati sa njima bez straha od prijave susjeda. But, that's me :) `to se ti e skrivanja, znam o kakvoj vrsti "rusha" pri aa :) Ali zamisli sada da imaa baatu, uzgajaa neke potentne sorte za ekipu i mo~ea proaetat njima po tom rtu, atoviae, neka si netko odabere sortu koju ea samo za njega uzgojiti...
DzparanojaLEGENDA

mar 2015.

#28
Dovoljno snazan udarac po dzepu u danasnjim vremenima,teskim nazalost, bila bi adekvatna mjera kaznjavanja...kad vec hoce da kaznjavaju....a i skrivanje bi bilo i dalje na nivou,nikome se ne daju pare. Ja sam i objavljivao vijest sa nekog portala o situaciji u Koloradu.....najupecatljivija posledica legalizovanja marihuane je pad kriminaliteta :) Ali mi ipak,mislim na prostor Balkana, nijesmo dovoljno jaki,niti kao pravne drzave,niti narod ima dovoljno razvijenu svijest da bi se nesto slicno kod nas desilo. Odmah bi se uvezale ekipe,brat od ovoga,kum od onoga, pobratim toga i tog.... i odmah eto novog nivoa frustracija,nejednakosti i nepravde. Ovako, iza zidova svoga doma, u svojoj intimi, svi smo gospodari svoga zelenoga univerzuma :) Ako vec pricamo sta bi ko radio, ja bih onda sijao kompletnu livadu,koja je ogromna, i od stabljika mladih biljaka koje su organski uzgojene pravio raznorazne kreme,sapune,meleme,sampone i ostale medicinsko-higijenske preparate.... posto mi te stvari idu od ruke... i vjerujem da bi se od toga moglo dobro zivjeti. Ali o tom potom ;)
bakalulaLEGENDA

mar 2015.

#29
Dzaparanoja, vutra je u RH dekriminalizirana. Svejedno, oni su to isklj ivo napravili da bi bolje mogli popunit prora un. Padni s 3-4 biljoze pa kad ti maznu kaznu od 2-3-5 tisue eura, budea lupao glavom u zid. Ima dra~ i u skrivanju, ali kad znaa kako mogu opalit po d~epu, zaboravit ea na tu dra~ istog trena ;)

mar 2015.

#30
Pozdrav svima ! Ovo je moj prvi post i moj prvi grow :) Vutra.org je fenomenalna i prepuna informacija tako da nece biti tesko :D Da se marihuana sutra legalizuje uzgajao bih je u vlastite i komsinske svrhe legalno uz besplatnu podelu viska sa prijateljima!

mar 2015.

#31
Glasah i ja... :) Znaci,kao sto sam i glasao,tako sad i ovdje govorim. Uzgajao bih samo za sebe i svoje potrebe. Drugima ne bih davao niti dijelio,(osim sto bih pusio svoju vutru sa drugima,naravno) jer,kad je vec legalna,neka si lijencuge pomjere dupe pa uzgoje svoje.
zevalicaaaLEGENDA

mar 2015.

#32
Pa posto sam se i nasla ovde iz pobude da bih za sebe med.uzgajala,a kada dodje konacno to vreme da *uberem plodove svoga rada*.I onda sebe izlecim :D Onda mi preostaje samo da je gajim-da i drugima omogucim to isto :) Aj ti kada lepo razvijes taj posao,imaj na umu i nas sto nemamo more-pa otvori neki shop i na nekoj reci ;)
razmanLEGENDA

mar 2015.

#33
osim sto bih sebi sadio 12 biljki godisnje u 2-3 growa(jedna biljka=1 mjesec) zelja bi mi bila uzgajati za bolesne i radit im ulje.sad kroz neki cofeshop ili direkt s njima svejedno,kako varga kaze kako postajemo liberalniji po tom pitanju i cekamo taj dan, moramo biti u skladu s europom, mozda i docekamo taj dan:D

mar 2015.

#34
poato je hr krenula neato sa legalizacijom za med. svrhe i prijedloge tablica isti dan evo jedan od primjera :vutra:
mikolo13ENTUZIJASTA

mar 2015.

#35
ma hektare posadia, hektare i izvuka narod iz krize :mario::

mar 2015.

#36
Da se razumemo (svoje i komsinske potrebe uz besplatnu podelu viska sa prijateljima) podrazumeva: Trenutno proizvodim 2 vrste domace rakije (sljivu i lozu) i verovatno jedno od najboljih crnih vina koje prosecan covek ima priliku u zivotu da proba NE PRODAJEM Kako komsije zovem na pecenje rakije i vikend druzenje uz istu a prijateljima na proslave, rodjendane, krsne slave i ostala veselja nosim vino na poklon Uz legalizaciju marihuane to bi za odredjene prijatelje i komsije bio odlican poklon ili pocast kada svrate :D

mar 2015.

#37
spi io bih ogromni staklenik ili plastenik (svejedno) punici i puncu iza kue u dvoriate,otvorio opg i uzgajao vutru i prodavao na veliko otkupljiva u...vjerovatno bih se tada pozabavio i pravljenjem sjemenki,pa bih sve to kombinirao i tako prehranjivao obitelj cannabiznisom...to je jedini posao koji bi radio s guatom i ne bi mi bila tlaka ustat se ujutro na posao.ovo sve ostalo je zakurac..
LopovPOZNAVALAC

mar 2015.

#38
Apropos, kako za sada stvari stoje, ako se i odobri zeleno svijetlo krenut cemo sa uvozom iz nizozemske. Paradox, uz tolike povraine i stopu nezaposlenosti mi emo krenuti sa uvozom joa jedne stvari u nizu....

mar 2015.

#39
neka dopuste kod nas nije problem sigurno bi neko vec otvorio hangar za indoor ako mora baa biti lab. uvjeti ili jos bolje dopustit ljudima da imaju par svojih za med. a pola moraju kupit a onaj koji bi to napravio zaposlio bi ljude koji ~ive u toj dr~avi = nova radna mjesta + manja nezaposlenost :) i svi sretni, ak bi bilo dobro da mo~emo izvozit umjesto uvozit

mar 2015.

#40
Sad se nesto mislim,i dodjem do zakljucka,da bi sve,ustvari,bilo isto kao sto je sad. Hocu da kazem,svejedno je hoce li legalizovati ili ne,mi cemo po starom... Znaci,sadi i radi... Ne vidim neke velike promjene,osim sto nece biti trzavica oko toga hoce li ti banuti murija ili nece. Jedina prednost je ta sto ces bez bojazni od atrumpfova moci imati svoju vutru. Ja ne vidim neke velike prednosti u odnosu na trenutne. Isto nam je svakako. :spliff:
tman19ENTUZIJASTA

mar 2015.

#41
Pa i opuatenije je zapalit negdje vani ako je legalno...Nema paranoje i konstantne strepnje.I sad ako padnes s biljozama u vecini slucajeva dobijes dosje,jel nije ljepae bit ne smatran nekim kriminalcem il ata vec...A u vezi uvoza...najveca glupost ikad,treba samo kupit brendirano sjeme a klima kod nas je idealna
mlstPOZNAVALAC

mar 2015.

#42
I da nam daju, opet necemo imati za leba. Celokupna stvar je samo mazanje oci narodu. Treba menjati svest a ne zakone. Ocigledno je da "nasa" generacija nece osudjivati buducu kao sto to rade moji roditelji misleci da se to bode u oci ili sta vec. Ne videci kutiju punu iaezapama. Da skodi nece! Ali ...
StastopojoAMBASADOR

mar 2015.

#43
Sad nesto razgovaram sam sa sobom te dodjoh do zakljucka, da, bio bih sretan... :skot:: Onda bih pozvao najboljeg druga, udobno bi se zavalili u kauc, smotali jedan top pa bismo zajedno bili srecni. :mario:: Da, da, u sustini bi sve ostalo isto samo bi tad sreca bila dvaput veca. :) :)
topaj motaAMBASADOR

mar 2015.

#44
Kako bi to bilo lijepo, onako opuateno ispred kue uzgajati, pa to bi bila stabla :)

maj 2015.

#45
Eh, ta seoska idila. Pa kad padne ~etva i osuai se bilje na jesen, sprema se zimnica, ~ene peku paprike i melju se patlid~ani za sos i ajvar, airi se opojan miris po celom selu dok babe samo li~u prste. A ja meaam varke u raniji, snajka pali bonga i dodaje u krug.. - "Sad e i kafica i slatko!", vi e prija s prozora :rasta:
jesamZMAJ

maj 2015.

#46
hehe, a ja trenutno vidim situaciju di uzgajam travu indoor i reaetke na prozorima, a ispred hrpu opasnih i pomalo gladnih pasa x: koji uvaju od kraa, provala, razbojniatva i ostalih kriminalnih radnji otuivanja edit: onako najiskrenije, ne bi se sad svijet okrenuo ni isto no ni zapadno od raja, a ni pakla ne vidim ni neki profit za sebe u svemu tome, niti mi je to bitno, osobno, za mene se ne bi se ustvari niata ni promijenilo ali srce, duaa i um bi mi bili mirni i puniji to ata sam ja pisala u vezi nekog cannabis resorta kad bi se legalizirala trava, ata bi ja, ah, haha :), ali nije loaa ideja, a ni neisplativa, eto haha, mogla bih bit neki advisera, ali meni osobno bi to bilo prenaporno
jesamZMAJ

maj 2015.

#47
kao da progovara Ivo Andri :) moram post za postom, svaki je svoja cjelina

maj 2015.

#48
khm.. ja bih napravila - a skoro sve sa ovog popisa gore! :bocni:: a prvo bi dimila par sati isprid postaje :smoke: :vozdra:
jesamZMAJ

maj 2015.

#49
Sativa, i ja :)

maj 2015.

#50
Kad bi se vutra legalizovala,isti dan bih se napusio maksimalno,u znak odobravanja i slavlja,a onda bi (cini mi se) bilo isto kao do sad. Imam osjecaj da ionako gledam na canabis kao nesto na sto imam ultimativno pravo,(kao sto imam pravo na mrkvu, rajcicu,i zelenu salatu) a da ne govorim o tome "sta ako se legalizuje". :spliff:
JoannaDarkPOZNAVALAC

maj 2015.

#51
Otvorio/la trgovinu za prodaju medicinske vutre - DA Startao/la serijski uzgoj - DA Pokrenuo/la uzgoj i trgovinu - DA Startao sa edukacijskim programima o uzgoju (te aj, akola) - DA Pokrenuo/la trgovinu specijaliziranu za uzgoj - DA Pokrenuo/la trgovinu sjemena (seedbank) - DA Pokrenuo/la pravnu slu~bu koja ishoduje dozvole za uzgoj/prodaju - DA Pokrenuo/la privatnu psiholoaku ordinaciju koja daje dozvole za konzumaciju - DA Radio/la isklju ivo ulje za druge - DA Uzgajao/la bih isklju ivo u vlastite svrhe - legalno - DA Radila kolace, bombone, lizalice, maslac, mixala sa drugom hranom i tako prodavala AJMEEE, ma ja bi u biti sve sto se moze, nebi se nista bacalo isto kao i u preradivackoj industriji mesa itd :D:let: + sto podpisujem sativu i jesam, to obavezno. Cak bi se ekipa skupila i samo dimila par sati ispred postaje, mislim da koliko bi dima bilo da bi neko zva vatrogasce da dodu gasit :p:D. Ovo bi trebalo napravit ispred svake postaje u RH. :joint2:
BladerZMAJ

maj 2015.

#52
Bacija bi se prascima od srie :let: `alim se, standardna procedura. Tako i tako sam sad u nekom odricanju od par mjeseci...da se emocionlano izravnam.Meditacija ovo ono...
GremlinISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#53
Ja bi se okupao i jeo iza ponoci ;)
HAPPYMANISTRAŽIVAČ

maj 2015.

#54
Napisao nalog policiji da svu "Marihuanu" sto su prije legalizecije zepljenili , a napominjem nisu spalili, poklone nekoj odgovarajucoj ustanovi za pravljenje "Ulja od Cannabisa" i da se to ulje besplatno dijeli ljudima oboljelim od : raka , multiple-skleroze.....
ZblonzinjoAMBASADOR

maj 2015.

#55
Kakvo spaljivanje, kakvo poklanjanje kad se nema sta ni spalit ni poklonit, davno ti je popusna ta sto je zapljenjena.. ako uzimas na ulici pitaj Boga koliko si sam popusio te "zapljenjene" EDIT: da ne bude offT, prvo bi odmah sutra iza kuce pocelo kopanje 4-5 dobrih rupa a sad bi vjerojatno stavljo seme u maramicu :watch:, a za dalje bi se lako smislilo :zvizd:
DegustatorLEGENDA

maj 2015.

#56
ali prethodno woterkjurovali i tom otopinom zalivali bastu iz koje bi se hranili.... crnjak:bocni::

avg 2015.

#57
ja bi proslavio to sa puno trave, narucio sjemenke, iso kopat vrt, uzo 2 velika psa (u slucaju da mi neko ne sjebe il pobere biljke) haha... to ako je vrijeme za sadnju vani..... ako nije onda bi skupio novce (poato ne radim) i napravio box mada i sada imam u planu skupit novce za boxic ato bolji.... :3

avg 2015.

#58
i joa instariraa video nadzor , struju (pastir) i bodljikavu ~icu ako neko pipne pali ti se alarm na mobitelu @vlac sta je to 500 biljaka ako je potpuno legalno za ve u familiju i roake :D

avg 2015.

#59
haha daa. ali ima vremena za video nadzor bilo bi dosta i 2-3 psa... a na~alost od svih nas samo ja pusim i brat ponekad zato bi mi bilo dosta za pocetak 20-30 biljaka :D mada i kad nije legalizirana toliko se narucuje hahahahah
Tarzan TZENTUZIJASTA

avg 2015.

#60
Da se vutra legalizuje napravio bi kucu u obliku dzointa,prozori bi bili oh hasisa,krov od shita,prva komsinica bi mi bila gospodjica Sativa a komsija Mr.Skank....
TarzanZMAJ

avg 2015.

#61
care haa i ait su jedno te isto, ait je ulicni naziv za haaia ;)

avg 2015.

#62
Ja bih napravio jedan veeeeliki d~oint, i puaio ga lagano aetajui do radnje po kilovatni HPS :D
Ajme meniAMBASADOR

avg 2015.

#63
Isto bi sadija oprezno i na sajtu u teakoj ungli ko kako i sad sadim jer bi policiju zaminili lopovi. Doma bi vjerojatno ima kojega autia na krovu. :D
wuvuzelaAMBASADOR

avg 2015.

#64
Buduci da imam u blizoj i siroj familiji tuce pravnika ,logicno bi bilo da bih pokrenuo pravnu slu~bu koja ishoduje dozvole za uzgoj/prodaju :rasta: A ima ih i par sto su studenti medicine ,pa bih ih usmjerio lagano u vode psihijatrije i klinicke psihologije,da mi rade u privatnoj psiholoakoj ordinaciji koja daje dozvole za konzumaciju :rasta: Naravno zbirno bi se zvali BOB M. (brzo,odgovorno,bezstresa ,medicinski) :D A rekreativno i za vlastite potrebe uzgajao :gled:
vetarPOZNAVALAC

avg 2015.

#65
zasadio njivu,pravio ulje i lecio ljude :) naravno morali bi da mi plate samo za alkohol da ne idem ipak u minus toliko bogat finansijski nisam :)

avg 2015.

#66
sve isto ko i sad ni vise ni manje.boks bi bio na istom mjestu isto bi uzgajao i isto bi pusio na istom mjestu sa istom ekipom.jedino bi mozda nosio vece kolicine u depu
tttPOZNAVALAC

avg 2015.

#67
Ja bi uzo hps 400,uzeo od svake genetike po 5 sjemenki i samo vrtio sorte,a vani bi si jednu njivu posadio punu ~ike,postavio bodljikavu ~icu i nagazne mine okolo :ajnstajn:,Na drugu njivu bi posadio polje krumpira,malo paradajza,paprike,salate,imo jednu krma u,20tak odojaka,da imam kobasi,apeka i mesa tokom godine,i samo bi jeo i puaio,i otvorio bi najjeftiniji seedbank da imam za struju,vodu,internet i hebeno bi si neku drvenu malu kuicu sredio....Ostatak ~ivota bi proveo napuaen,zezam se aahhahaha,al hps 400w bi si sklepo,i na vrtu bi posadio 20tak razli itih sorti dok nebi naao onu koja mi odgovara,i puaio bi kad god mi mogo.....:joint2:
Tarzan TZENTUZIJASTA

avg 2015.

#68
Sto se mene tice ne moraju da je legalizuju,ja je konzumiram i ovako i onako :rasta:
Ajme meniAMBASADOR

avg 2015.

#69
Vako je zabavnije i sadit i konzumirat. :D
Gerber(N)RadičPOZNAVALAC

avg 2015.

#70
Eee, ata bi bilo kad bi bilo... ALi, nema veze ja ve imam plan star jedno tri godine ata bih uradio. Imao bih kompaniju, ni manje ni viae. Bio bih i direktor a i radnik. Logo firme je jedan ogromni smajli. Prvi deo kompanije **Vesela ~etva** bi bilo polje sa nekoliko hektara marihuane za proizvodnju. Naravno, svaka parcela ima odreeni soj koji bi se uzgajao, tipa, ovo je za prodaju, ovo za ulje, ovo za kozmetiku, razno... Imao bih kofi aop u centru grada **VESELOLOLO** gde bih u~ivao sa rajom. I naravno, ispod 21 godine nema ulaza, c, nema aanse! Drugi deo bi bila laboratorija koja pravi ulja, sirupe, epie, tablete itd. Odeljak za kozmetiku bi proizvodio naravno kozmeti ke preparate na bazi ulja cveta i semena. A revolucionarni izum, koji sam sam smislio, jeste da se napravi labello sa 12% THC za one koji se kriju. I kad hoea da se puknea, okrenea labello, nama~ea usta i voalaaaa hehe. Sektor razno je posebna pri a, potentno ulje za e cigarete, bakini kola ii... Izra unao sam da bih od toga mogao lepo da ~ivim i kona no da kupim mercedesa :) U suatini, pare nisu toliko bitne kol'ko zajebancija po ceo dan sa ljudima. Naravno jedan deo zarade bi iaao u humanitarne svrhe. Mo~da bih posle toga bio i predsednik zemlje, ali to je ve neka druga pri a a i nije tema o tome iako ve imam i plan kako bih to uradio. I da, bio bih SUPER predsednik :banana_rasta:
Tarzan TZENTUZIJASTA

avg 2015.

#71
gule,labelo je zakon samo nisi trebao ovako javno da otkrivas patent,ukrast ce ti neko ideju.Imam ideju za naziv labela,gulebelo nek se zove :)

avg 2015.

#72
@gule svaka ast. To je prava stvar. U~ivancija je bilo pro itati tvoj post. Lijepa vizija. :)
Gerber(N)RadičPOZNAVALAC

avg 2015.

#73
Ohohooo, kona no da mi neko ka~e svaka ast za plan. Obi no mi ka~u da sam budala lolo More da sam u Holandiji ili Jamajci pfffff, ma ne smem ni da razmialjam.

avg 2015.

#74
ma guleta za predsednika, oma
mr_darkISTRAŽIVAČ

avg 2015.

#75
Ja bi se probudio i tada sku~io da je to bio samo jedan lijepi san... :drull::drull::drull:
DELTA9TKICAENTUZIJASTA

avg 2015.

#76
Hahaha :D Pa ono, sta znam. Verovatno bih spremio parice, i pravac prodavnica da kupim sve moguce za uzgoj :D imao bi 3 boxa xD
Tarzan TZENTUZIJASTA

sep 2015.

#77
DELTA9TKICA Malo je 3 boxa :D od stana bih napravio box a zivio bih u podrumu ustvari mogao bih i od podruma da napravim box,kad bolje razmislim zivio bih u boxu :gled:

sep 2015.

#78
1 manji 2 veci i 3 najveci boksic onda ukrstanja, davanje pod zasto svima koji oce i naravno rolao bi kvalitet i indike i sative i automate i cbd i thc sorte, tolko zasad a kad se to desi onda to zasad cutim i pusim SAM :D deza vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu opettttttttttttttt idemoooooooooooooo :D xP

nov 2015.

#79
Super su ideje,ali valjda i sami znate da bi sve osim onih "uzgajao bi doma za sebe samo legalno"pusti snovi,jer nismo mi ni Nigdjezemska a bogami ni America... `to mislite ko bi dobio licence i dozvole za uzgoj?Raja ili KK?Definitivno krupni kapital,a to su cifre od viae milja eura-govorimo o hangarima za uzgoj,ljudstvu koje se broji u desecima zaposlenih,ato uzgajiva a,security-ja,laboratorija,distribucije itd...Ne ka~em da se nebi moglo raditi u manjim obimima nego da jednostavno to dr~ava ne bi dozvolila.Na~alost.
Ig0rLEGENDA

nov 2015.

#80
Otvorio bi Beach bar , zvao bi ga Weed bar , na nekoj pjescanoj plazi , roknuo bi unutra neke udobne fotelje , imo bi jako puno izbora raznih vrsta cajeva , i kolaca. Ne mislim cajeve i kolace od vuve nego bas ono cajeve iz cjelog svjeta svih vrsta tako i kolaca , tulumbi , baklava :)..... U ponudi bi imao i nargile ..... Bas bi napravio onako chill out mjesto , alkohola nebi puno uopce drzao mozda koju vrstu piva i to je to :) Uglavnom uzeo bi lovu od turizma , po zimi bi lagano ladio jaja i growao za sljedeceu sezonu :)

nov 2015.

#81
@Carlos Irwin Estévez ti malo pobrkao stvari, legalizacija u ovom kontekstu znaci da je dozvoljeno za bilo koga da uzgaja, bar do 5 biljki kao u holandiji ili bilo koja druga drzava gde je i kako vec legalizovano. a @ tema, nista ne bih menjao, samo slobodnije konzumirao,
[Manijak]ISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#82
Mislio bih da spavam i da je sve to san.Kod nas na balkanu ? nadam se,nadam .Ali isto sumnjam da e to kod nas u nekom skorijom vremenu biti ili ak nikad. Uzgajao/la bih isklju ivo u vlastite svrhe - legalno :rasta:

dec 2015.

#83
Je,ali dosta ljudi govori o tome kako bi pokrenuli posao sa uzgajanjem ili nešto vezano uz to,moje mišljenje je da to nebi bilo baš kao otvaranje kafića ili restorana. Pričamo o svim mogućnostima vezanim uz legalizaciju a ne samo o osobnoj upotrebi.

dec 2015.

#84
Coffe shop - mislim da bi bilo 34 papira vise ugovora i sl.

dec 2015.

#85
tacno tako, svojevremeno jedan od dilera od koga sam nabavljao pao sa oko pola kile i zaradio tri godine, e sad, kad je pre par godina pocelo da se prica o legalizaciji, on onako nenormalan slaze price (sanja na javi) kako ce on da gaji i prodaje... ja dUmrem od smeha, osudjenom kriminalcu ce da daju dozvolu za farmu... ne moz mu objasniti :(
L0oDZMAJ

dec 2015.

#86
Pravilnik: Molimo vas da presko ite pri e o nestaaicama, ceni vutre na "tr~istu", dilerima, paketima, kupovini na ulici...

dec 2015.

#87
e nek si mi rekO ovde se ne govori o tim stvarima koje si citirao iz pravilnika, nego ko ce mozda moci da dobije dozvolu za legalan uzgoj, a ko ne, a gde gore navedeni manijak sigorno ne pripada.
RetroISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#88
Smatram da je i ta opcija bolja od one koja je trenutno u ponudi... tih 2.000,00 - 5.000,00€ ćeš svakako ostaviti kojekakvim advokatima u nadi da ćeš dobiti manju kaznu... uostalom sloboda nema cenu i smatram da bi bilo bolje da me, ako me uhvate, oglobe da boli, nego da 6 meseci provedem lišen slobode... a po nekima ispada bolje pregaziti pešaka na pešačkom nego ga ne propustiti... Kada je budu legalizovali moje navike se neće promeniti, niti sam ikada imao ambcije da ovo pretvorim u biznis, jer smatram da hobi nije hobi ako je komercijalizovan...
yusernamePOZNAVALAC

dec 2015.

#89
Nezgodna injenica: Tko tra~i legalizaciju, priznaje da je rob u punom smislu rije i. Kada tra~ite legalizaciju, vi u biti tra~ite dozvolu od drugog ovjeka da neato u inite. Rob pita da li je legalno, a slobodan ovjek da li je ispravno. rob = onaj koji bez otpora podnosi iju vlast... legalno = u skladu sa zakonom... zakon = pravilo pisano od strane jednog ovjeka (ili viae njih), a nametnuto drugome. nametnuti = natjerati koga da ato prihvati mimo svoje volje, opteretiti koga ime, prisiliti koga da stupi u ne~eljen odnos, stei utjecaj ili vlast mimo ~elje drugih.... U dobroj vjeri peace & love
RetroISTRAŽIVAČ

dec 2015.

#90
Ne bih se slo~io sa tobom... uvek u tra~iti legalizaciju jer ne ~elim da kidam nerve i ~ivim u polustrahu da li u biti uhvaen... Kada tra~im legalizaciju tra~im da mi se omogui sloboda da upravljam sobom bez straha od bilo kakve sankcije i odmazde...
changadmtLEGENDA

dec 2015.

#91
Evo jedne po malo ekstremne ideje,za koju verujem da cak ni mnogi vutrasi Nece biti spremni.:) U mojoj veseloj drzavi, deca po srednjim skolama slobodno ce konzumirati marihuanu. Da bi dosli do iste, nece biti potrebno da beze iz skole,nalaze se i uloznaju sa sumnjivim likovima,ili doláze u priliku i iskusenje da probaju teske droge sumnjovog porekla i sastava. Dovoljno ce biti samo da redovno posecuju razne školské sekcije,iz razlicitih oblasti,muzickog,likovnog,glume,filozofije,istorije i.t.d. Ovaj projekat,skolu ne bi kostao ni jedan dinar, jer deca bi redovno posecivala sekcije iz biologije,na kojoj bi i u teoriji i u praksi izucavali growing.:) pri tom,skola bi mogla i da zaradi pare za unapredjenje ucionica i sportskih terena,prodajom viska uroda iz skolskog staklenika...bilo bi tu i raznih skolskIH takmicenja aka kanabis kupova.:) Cilj ovog projekta,bio bi povlacenje dece sa ulice,u tople i prijateljski nastrojene skole,u kojim bi Konacno mogli da razvijaju i ispolje svoju kreativnost i ideje,bili high ili ne. Razumem vas sto ste protiv ovoga,ali mislim da bi trebalo da imamo malo vise poverenja u našu omladinu,samim tím i u ljude. Osim toga,cinjenica je da ce deca duvati,zabranili mi ili ne,samo je pitanje sa kim,sta , sa kojim porivima i kojim informacijama...Ne budimo licemerni,vecina nas je sa 15(ili pre) pocela,i to jo zna u kakvom drustvu i kakvu travu.

dec 2015.

#92
vecina dece po srednjim skolama nije punoletna, tako nesto neces videti ni u XXII veku
changadmtLEGENDA

dec 2015.

#93
Nece ni ovi imati shop sa travom, pa i dalje mastamo svi.:) a klinci ce duvati i dalje, kako god okrenes, i to bez ikakve kontrole ,edukacije, nekog korisnog saveta...dok ce ih neko trovati budjavim hedovima...
HookerLEGENDA

dec 2015.

#94
Pa,siguran sam da bi se prvo dobro napio da proslavim... A onda bih sledei dan,onako mamuran,sabrao utiske,ostavio alkohol ( po koje pivo se ne ra una,naravno,pivo je hrana ), mislim da bi i duvan batalio, ata e mi... Bilo bi lepo,zamialjam dan,probudim se,~ena pristavila vodu za kafu,ja proaetam do najbli~eg aopa u nabavku, kod nekog od vas preduzetnika, vratim se, smotamo, kafa, milina...Nema svadja,nema trzavica,svi raspolo~eni,ih. Naravno da bih u baati imao par biljki pored paradjza,luka i koje ega. I tako... Baa bi bilo opuateno i lepo, ali jebi ga...
mingAMBASADOR

dec 2015.

#95
Jeste li vi razmialjali kome bi vi to prodavali, jer kad bi bila legalna za uzgoj, pa uzgajao bi svako kome treba za svoje potrebe. Samim tim i cijena bi otiala na dole pa bi bilo pitanje isplativosti. Ima toliko biljaka koje ljudi koriste i koje su legalne pa ih ne uzgajate za prodaju. Kad nam mara bude legalna, ta proizvodnja i prodaja bi bila kao da danas proizvodia i prodajea grah, peraun itd. Mo~da je bolje otvoriti neku firmicu koja e se baviti pru~anjem usluge savjetovanja i odr~avanja boksova po kuama. Uvesti i hitne intervencije poato smo svjedoci mnogih tema po naaem forumu tipa: Hitno mi je potrebna pomo. Ialo bi to sa sve reklamama "radim FIM po kuama", "treniram biljke" itd. :)
lolcinaAMBASADOR

dec 2015.

#96
Sto da nemas kome da prodas pa trecina nacije nam je na besendinima..Ja bi otvorio radnju i svakome ko bi dosao sa receptom za besendin bi dao prvih mesec dana travu besplatno da proba i vidi sta je bolje
Space_LuluLEGENDA

dec 2015.

#97
Volela bih da se legalizuje, a jedan od razloga je taj ato bi onda ljudi prestali da di~u travu u nebesa, kao u primeru @changadmt. Koji bi davao deci u akoli da duvaju, a onda bi je i uzgajali na asovima biologije, i kapiram da bi na velikom odmoru se svi dr~ali za ruke i igrali oko svojih zasada. A veina, po navodu autora, nije spremna za tako "progresivne" ideje. im neato na inimo ezoteri nim, tajnovitim, nedostupnim, ljudi imaju tendenciju da preuveli avaju situaciju. A kada bi se legalizovala, pitanje je ata bi bilo sa cenom. Verujem da bi ostala u nekim granicama normale. I svakako da ne bi svi uzgajali za sopstvenu upotrebu, kao ato svi ne uzgajaju peraun npr. Veina bi kupovala, i verujem da bi se broj onih koji i samostalno uzgajaju smanjio. Mada u zemljama ex-YU, kako su nam vlasti manje-viae iste. Verujem da bi popili neku nenormalnu akcizu na travu. Po svemu sudei mislim da e Hrvatska biti prva zemlja koja e legalizovati u veinu svrha, pa i rekreativnu. I sama legalizacija ima gomilu povoljnosti za dr~avu, ali ne i za vlast. Vlast svakako viae mo~e da ukrade para time ato je trava nelegalna a ne da je legalizuju. Sutra da se legalizuje u CRO verujem da bi u Zagrebu bilo milion ljudi na do eku NG iz celog regiona :mario:: Ali na kraju dana sve dok preovlauje korupcija preovlaivae i zabrana. Jer politi ari daleko viae para mogu da uzmu od velikih dilera i farmacije nego ako legalizuju travu. Njima ako treba verujem da mogu da nabave neato visokog kvaliteta. A nas ostale ko .... jednom godianje na naslovnoj strani objave lanak kako se neko overdozirao marihuanom, viae nego dovoljno da dr~e veinu u strahu. A svaki dan ato desetoro pogine usled alkohola, nikom niata.
changadmtLEGENDA

dec 2015.

#98
heh, ja jesam po malo hippie, ali ne mislim da je trava dovoljna za "mir u svetu", kolektivno drzanje za ruke i slicno. xD ali i sam kazes da zabranama i stvarima koje si nabrojao dobijas kontra efekat...da,dozvolio bih srednjoskolcima da duvaju, jer oni dozvolu za to i onako ne traze.:) ovo bi bio pokusaj da im se servira kvalitet, uz kvalitetnu i kreativnu "bleju", i to bas na najomrzenijem decijem mestu - skoli, daleko od mracnih cjoskova i pajdomanskih stekova...
Space_LuluLEGENDA

dec 2015.

#99
@changadmt Mo~da je ovo malo skretanje sa teme, ali ne mogu se slo~iti sa tobom. Smatram da srednjoakolcima ne treba dati otvoreni pristup travi (pa ni alkoholu, ali nije o tome ovde re ). Naravno da e je oni probati, jer ih privla i iskuaavanje granice, guranje istih i zabranjene sfere. I OK je probati u tim godinama. Ali sam apsolutno protiv estog koriaenja trave u tim godinama (osim u specifi nim slu ajevima). Mozak je tada u razvoju, tek se formira. I ne treba ga optereivati kontinuiranim eksternim uticajima na svest i samim tim ne njega. To je kao ato kada gajia, u seedling fazi, dok se biljka razvija i gradi same osnove, neea je odmah spr~iti sa nutrijentima, previae svetla, i ventilatorom. Isto kao ato jake ve~be snage nisu preporu ljive dok ovek raste. Svet je pun uda za iskusiti. Trava je samo jedno od njih.
changadmtLEGENDA

dec 2015.

#100
Nisu to bebe,srednjoskolci su odavno pustili prve pistile dole,do kraja srednje pucaju punu dozu djubriva,zapravo nikad jace ne cvetaju nego tad ... :p tvoj pradeda je decu imao u tim godinama. a ti ih guras na drugu stranu zakona, na surovu ulicu prepunu svakakvih droga,pa se cudite sto je pola njih na ekskurziji na hemijama...

dec 2015.

#101
Ja bih i dalje imao skriveni sajt, aunjao se i provla io kroz granje i trnje i od istih bio izgreban i posje en, bio do lanaka u blatu i mokar od kiae i znoja jer jednostavno bez toga viae ne mogu.:D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se