VUTRA
ForumMarihuanaLegalizacijaZašto je neophodno legalizovati travu? Teorija I
LEGACY

Zašto je neophodno legalizovati travu? Teorija I

60 odgovora7,231 pregleda

okt 2006.

#1
Jeste istina da se na "teske" droge Heroin, spid, itd.. dolazi preko marihuane. A zasto. Zato sto kad mladi covjek u srednjoj skoli pozeli da proba marihuanu, mora naci nekoga od koga ce je kupiti, prvih par puta to moze biti prijatelj, ali kad-tad ce morati naci svog dilera. Ako bude slabije srece i naleti na nekog ko pored marihuane prodaje i ostale narkotike, vjerovatno ce mu biti ponudjeno i nesto od "tezih" droga (i to besplatno prvi put). i tu je problem! Legalizacijom marihuane bi se rijesio ovakak problem, ako bi ja zelio kupiti marihuanu i ako bi to mogao uraditi u trafici dok kupujem Politikin Zabavnik ja nebi imao priliku da upoznam nekoga ko diluje zuto (heroin). Ne zelim da kazem da svi oni koji tu i tamo prodaju vutru imaju veze sa heroinom, ali znam par ljudi koji prodaju i jedno i drugo. Volio bih da procaskamo na ovu temu, ovo je osnovni razlog zbog kojeg bi trebalo legalizovati marihuanu, i time od ovisnosti spasiti veliki broj mladih osoba.
unknowerAMBASADOR

okt 2006.

#2
Jedno pitanje da ne bude zabune... gde se u svetu marihuana prodaje na trafici ili slicnim mestima koje navodis... :?: a ne slazem se da je marihuana samo jedan stepenik do heroina.... Marihuana nije jedan stepenik do Heroina vec je tako predstavljeno javnosti i tako se zakonski tretira iz cega se javljaju ovakve konstatacije i klasifikacije droga ako je karakter slab nije tu kriva marihuana,kriva je emocionalna nezrelost osobe koja nema izgradjen licni stav o drogama. u vecini slucajeva dolazi do toga jer nisu videli nista strasno kod konzumiranja marihuane pa se dolazi do misljenja da su i ostale droge takve... zasto kazem "ostale droge" ...zato sto se marihuana svrstava u red droga i tako se servira javnosti koja iz neznanja i neobavestenosti gradi stav o drogama... na zalost veoma kasno se dolazi do saznanja da marihuana nije droga i da nju ne treba gledati iz tog ugla.... legalizacijom bi se jasno stavila razlika izmedju heroina,kokaina i marihuane gde bi se nove generacije ucile da imedju svega ovoga postoji jasna razlika u svesti i zakonu... nakon ovakve predstave marihuane svako konzumiranje heroina bi se tretiralo kao samovoljno unistavanje samog sebe i ne bi se navodilo opravdanje da je to marihuana izazvala. jer po toj logici Holandija bi trebala da ima drustvo od 50% heroinskih zavisnika. ovo su po meni samo jedni od razloga za legalizaciju
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#3
Slažem se da je to jedan od razloga zbog kojeg neki prelaze na teške droge, ali po meni bitniji razlog je depresija i opæe slabo stanje društva u kojem se mnogi mladi ljudi nalaze, a drugi je neobrazovanost o posljedicama uzimanja teških droga...

okt 2006.

#4
ma to je ako jednom proba onda posli toga sve ide nagore... kemiju priroda je bolja :P

okt 2006.

#5
Gl. razlog uzimanja i prelaska (s bilo èega na bilo šta) jest obuhvaæenost zakonom. Anti-reklama jest reklama + psihologija Biæa kojemu se volja Duše protivi zabranama, te èini suprotno od predodreðenog. Npr. Amanita Muscaria ilitiga muhara koristi se veæ 5000god u ritualne svrhe pa koliko je postotak uzimaoca Trenutno u društvu? 0,000...? Nek ju obuhvate zakonom (bilo legalno ili ilegalno) i odma puni mediji bi bili o njoj, sva znanost i svi struènjaci bi se odma aktivirali, a propaganda bi odma bila da je ona teška otrovnica, haluciogen, droga itd. i porasla bi njena upotreba preko noæi! Samo poveæanjem i reklamiranjem dolazi do procesa komodifikacije (iako u postmodernoj kulturi dolazi do sveobuhvatnog procesa hiperkomodifikacije) u kojemu se sve pretvara u robu, èime se otvaraju 2 moguænosti kapitalizmu: zarada (proizvodnja-kupnja) i degradacija korištenja i meðu-prožimanja svetih biljaka i èovjeka (tj. ritualna upotreba isèezava i dolazi do rekreacijske primjene). Takoðer, veæina ljudi koji konzumiraju cannabis, rade to u rekreacijsku svrhu umjesto u svrhu oplemenjivanja, spoznajnog proširenja obuhvatnosti i rada na sebi. Na taj naèini, sveta datost potencijalnosti znanja nikad neæe biti otkrivena, a svrha uzimanja bit æe cannabis sam po sebi, umjesto znanja kojeg nam može podarit (on je prijenosnik, uèitelj, a ne znanje samo po sebi!)
Bezze_SaAMBASADOR

okt 2006.

#6
JA slobodno mogu reæi da trava (vuva, gandža itd itd :)) nije kriva sek. što sam ja krenuo dalje i uzimao jaèe droge. Meni lièno vuva nikad nije bila droga, niti sam je tako smatrao a tako sam i svoje tako reæi educirao (mislim na ukuæane...) Pošto kod mene u haustoru živim ja na 4-tom i nana dedo i ostali su u prizemlju, tako da pred njima pušim regulara, kao cigare. Mislim da bi se više iznenadili kad bi vidjeli svaki dan par boca pive itd itd... mislim vise bi se zabrinuli :), ovako valjda navikli Jer ja kad sam prešao na jaèe droge, tad uopšte nisam ni pfeninga davao niti bi u to doba dao za vuvu, tako da me ona nije interesovala.. samo daj tožu... i jebi gaa, sad sam rega ima 2 god. ali nije sve sjajno, ipak sam na metadonu, što mi pravo limitira neke moje planove. Posebno što se uzgoja tièe, ali et' ja uspješno 3 grow-a u kuæi uradih. Nastavio bih ja i dalje, ali problem je u tome što je žena sad trudna, "vrt" koji mi je bio u stanu (koji je svakako mali) sad još i to, tako da sam bio primoran da privremeno izbacim sve iz kuæe...Naravno završio sam sa zadnjom berbom, koje sam imao fine slike, nešto je spašeno, nešto je otišlo jer isto sam imao problema sa kompjterom takodje.... Ipak se nadam samo da mi je prostor, da mogu nastaviti, tako mi sad ne dostaje ne mogu vam reæi. Mislim stavio sam dva "vrta" na dvije kote, ali tu su umješane još dvije ruke, što lièno ODMAH smatram da neæe iæi kako treba...Volio bih sam da mogu sve uraditi...(odo ja lagano u off).... Ipak mislim da mi smo narod da sve što je zabranjeno mi to namjerno uzimamo.... (samo što je ilegalno, i neki se smatraju mangupima po tome, iako pojma nemaju da su qurèine, a ne mangupi....
BeyondLEGENDA

okt 2006.

#7
Beze_Sa jesi li razmialjao o prestanku uzimanja metadona? Ili kad mislia prestati?
kanehbosemAMBASADOR

okt 2006.

#8
Mislim da je smijesno pricati o legalizaciji. Osim u nekoj starijoj povijesti,pa cak i ne tako staroj,ili Aljasci (za koju nisam siguran) ja neznam dal je igdje legalizirana vutra. Tolko pisemo i pratimo tu temu i onda komentari poput, "sumnjam da ce legalizirati", "nece nikad biti legalizacija" su mi smijesni, zato jer napori ovog sajta pa na kraju krajeva i nas samih jest fumanje bez straha od zakona. U tom smisu mi govorimo o dekriminalizaciji.Cak i to ako se desi jest cudo a o legalizaciji mozemo samo sanjati. Svako onaj ko prica o legalizaciji pokazuje svoju krajnju neinformiranost pa cak i neozbiljnost.
unknowerAMBASADOR

okt 2006.

#9
zelis da kazes da je legalizacija cannabisa nemoguca? ili zelis da nam saopstis nesto zbog cega ne postoji mogucnost legalizacije... Weedran Ajmo druze da se drzimo teme...svaka se ovako upropasti Naslov: Zaato je neophodno legalizovati travu? Teorija I
kanehbosemAMBASADOR

okt 2006.

#10
ma sve je moguce. samo problem je u tome sto postoji tanka granica izmedu upotrebe i zloupotrebe, te je zbog toga nastala prohibicija,medjutim prohibicijom se prohibirala i upotreba i zloupotreba. Mi trebamo raditi na ostvarivanju pravnih legislativa koje omogucavaju uzgajanje,posredovanje i upotrebu u ove ili one svrhe.
LaidbackPOZNAVALAC

okt 2006.

#11
Nizozemska? :? U nekim drzavam je vutra dekriminalizirana, sto je definitivno dobro. U mnogima (Ceska npr.) murija kad nadje travu ne poduzme nista. Traze samo teze droge Dekriminalizacija bi bila cak mozda bolja opcija za nas... Lakse bi dosli do dekriminalizacije, nego do legalizacije
Ras TafariPOZNAVALAC

okt 2006.

#12
I zato sam ja poceo da uzgajam. :D
unknowerAMBASADOR

okt 2006.

#13
Druze moj, nigde u svetu ne postoji zemlja koja je bez kriminala ili nekakve vrste krsenja zakona... Da li je granica izmedju upotrebe i zloupotrebe mala ili velika zavisi samo do covekovog moralnog i duhovnog stanja. Inace za ovo oko legalizacije se slazem... Treba se legalizovati posedovanje i upotreba ali nikako gajenje....gajenje u smislu da osoba moze gajiti koliko joj padne na pamet.... U holandiji je kaznjivo gajenje ali ne upotreba i posedovanje ...ko zeli da gaji i prodaje mora da se registruje kao firma i naravno placa ogroman porez ...

okt 2006.

#14
Ako se ne varam, u Holandiji je dozvoljen uzgoj 3 biljke cannabisa
unknowerAMBASADOR

okt 2006.

#15
:wink: :D

okt 2006.

#16
Nisam ni pokusao to da kazem... Marihuana je stepenica do heroina i tom smislu da zbog nje upoznajes ljude koji ce ti ga kasnije prodavati. Nisi u upravu, u Holandiji prilikom kupovine marihuane nedolazis u dodir sa klasicnim dilerima, te zbog toga i nemas priliku da probas heroin. Upravo bi teorija koju ja zastupam trebala smanjiti broj heroinskih ovisnika, prodaja na trafikama bi bila pravo rijesenje. Legalizacija i totalna dekriminalizacija je jedino rijeaenje kojim bi se mogao smanjiti broj buducih ovisnika o heroinu, spidu te kokainu. Trava je tabu tema i iz razloga jer je njena kupovina vezana uz podzemlje kojem se mnogi boje prici i kupiti je. Nebi se plasio kada bi mi djeca pusila travu ali bih se bojao kada bi je uzimala od tog i tog covjeka za kojeg znam da usput prodaje i heroin. Ovo svakako podrzavam, zasto drzava i firme nebi zaradila, kao i na alkoholu.
unknowerAMBASADOR

okt 2006.

#17
OK ,kada si pojasnio na sta si mislio text zuci drugacije. Inace nema nigde u svetu da se prodaje na trafici.Upravo pricamo o kontrolisanju od strane drzave tako sto ce biti dozvoljeno samo na odredjenim mestima prodavati i uzivati marihuanu. Koliko ja znam nigde u svetu nema totalno slobodne prodaje. Zar Legalizacija ne znaci da je odredjenu stvar dozvoljeno posedovati i koristiti ali na posebno odredjen nacin(mesto,godine uzivaoca,kolicinsko posedovanje.....).Nigde nema totalne slobode kao da su zvake u pitanju. Zar Dekriminalizacija nije samo deo puta u legalizaciji gde se zakonski regulise status ove biljke.
unknowerAMBASADOR

jan 2007.

#18
http://www.abc.net.au/news/newsitems/200701/s1821914.htm
unknowerAMBASADOR

jan 2007.

#19
I mislim da je oko 60 ili 600 litara vode potrebno da bi se tobila jedna najobicnija pamucna majca.
propaganjaENTUZIJASTA

jan 2007.

#20
ganju treba legalizirati i zato što dobar dio podzemlja koji proizvodi heroin i loše bombone proizvodi i travu i prodaje je upravo nama. Legaliziranjem trave dokinuli bi im dio profita i smanjili njihovu moæ.
JaSamZaENTUZIJASTA

jan 2007.

#21
Znaèi upravo je stvar u tome da se na marihuanu poème gledati kao na drogu, a ne kao na opojnu drogu. Iz policijskog izvještaja dalo bi se isèitati nešto ovako: "U k.k. zateèena je odreðena kolièina bilja koja svojim izgledom i mirisom podsjeæa na opojnu biljku marihuanu" Znaèi poanta svega je maknuti tu rijeè opojna, a ne pametovati o tome da marihuana nije droga...
propaganjaENTUZIJASTA

jan 2007.

#22
ma kurac èeš maknuti da je opojna. kad je opojna :) treba maknuti onaj dio iz zapisnika... ... ilegalnu opojnu biljku marihuanu. e to maknuti. to bi bilo superiška.
propaganjaENTUZIJASTA

jan 2007.

#23
nego imam još jednu ideju zašto bi marihuana trebala biti legalna... Jedina je "droga" èije supstance ne možeš ekstrahirati do te mjere da kad ih ubaciš nekome u piæe bude smrtonosna doza. manje više sve ostale možeš. al ajd zajebi nekoga da proguta 3 kile vutre ili 2 kila skunka ili kilo haša ili po kila ulja.... ma nikog neš zajebat :) a druga stvar je, kad bi se neko i htio ubiti travom onesvjestio bi se prije nego bi popušio smrtonosnu dozu. dakle po tom je pitanju bezopasna a sve druge supstance NISU.
JaSamZaENTUZIJASTA

jan 2007.

#24
da i mene je muèilo to opojna.. treba maknit ipak ilegalna :ok: logikom da ne možeš travu nekome podvalit mogli bi legalizirat i gljive. btw, al gljive i nisu legalne?
propaganjaENTUZIJASTA

jan 2007.

#25
neke (popularne) gljive su obuhvaèane zakonom... ali zakon prvo stavi u ilegalu supstancu (recimo u travi thc) pa onda i sve biljke koje to sadržavaju... sve (lude) gljive sadržavaju neku od ilegalnih supstanci tako da su i one ilegalne jednom kad policija nad njima izvši testiranje, koje supstance sadrže. Što se tièe da bi po mojoj logici za travu i gljive bile legalne, nije istina. Napisao sam ekstrakt supstance. thc ne možeš toliko ekstrahirat da bi ga mogo podvalit, supstance iz gljiva možeš...
unknowerAMBASADOR

jan 2007.

#26
U Srbiji ne postoji zakon o psihoaktivnim gljivama i zivotinjama ali postoji deo iz clana 246 (mislim da je 246 ili 248,tako nesto) gde se kaznjava svako ucesce i omogucavanje koriscenja droga.Kao i ustupanje i prodaja opreme sto je nevazno za uzgoj kanabisa....to se odnosi na hemijske droge a niko nikom ne moze zabraniti da kao firma prodaje sijalice.
TihojlaENTUZIJASTA

jan 2007.

#27
ljudi ajde korigirajte pojmove. Marihuana nije droga marihuana je biljka! jebi ga ako je uspjela propaganda da se ocrni biljka ne moramo mi prihvatiti neistine. Nitko nikad ne kaže da je biljka Koka droga, ali za kokain kažu ;) Puno je teže ispravljati neistinu ako se njome koristiš. Druga stvar je THC ... ni thc nije doroga veæ psihotropna tvar. Treba li bi izbaciti iz našeg rijeènika pojmiove tipa droga ... Heroin je droga, kokain je droga ali THC je psihotropna tvar. a posjedovanje marihuane treba regulirati ;) jer zaknoska šteta tj. kazna za pojedinca nesmije biti veæa od štete koju sama tvar uzrokuje.
propaganjaENTUZIJASTA

jan 2007.

#28
bravo tihojla... vec sam vidio da je netko predložio da napravimo rijeènik pojmova... da se zna šta je šta i da se ne brka više... trebali bi...

jan 2007.

#29
Tako je neznalico ! :lol: . Naravno da se ne prodaje u trafici , vjerojatno je `ljetoljubavi` jedan od onih koji nešto površno znaju o situaciji u Holandiji a oni veæinom misle da se gore prodaje u trafikama , naišao sam u životu na gomilu takvih i ona prièa konobar ti uz kavu donese joint ,jest ali u kurcu .Možda je on to tek onako "npr." rekao "u trafici". A koga zanima kako izgleda coffee-shop ima u Vutra forumu "Obrazovanje" prilog od HrRTL-a iz shopa tj.link za youtube , mada je im je sranje ona prièa da su veæinom zamraèeni i ono o nazivima shopova ,što su rekli, ima ih mnogo sasvim pristojno osvjetljenih ništa drugaèije od obiènih kafiæa .Zašto je Greenhouse zamraèen moguæe da je ko zna iz kog razloga, štede struju dok je dan npr., a zgrade u kojima su shopovi veæinom su i starijeg datuma pa ako još i uzgajaju u shopu mislim prostorijama iza sa po 10000-12000 wati po prostoriji kako Arjan gazda prikazanog greenhouse-a radi onda mora jednostavno zbog samih elektriènih instalacija,dakle preko dana radi grow room kad svjetlo u shopu ne treba a naveèer ga gasi, ali ne mora biti da sam u pravu samo nagaðam .Odo ja s teme,jebiga. A ni žvake ni rakiju niti bilo šta u normalnim državama poput Holandije ne može da pravi kome je god volja , a da nema registriranu prizvodnju i marku i šta je sve veæ potrebno za to . Ne slažem se nimalo sa bilo kim ko misli da je vutra nekakva stepenica za jaèe droge , ta prièa je totalno sranje ako se ne kaže da u stvari ima nekih nazovi trava pa stoga i idu dalje , od propisne vutre ili hašiša neæe niko otiæ dalje , zbog samih tih , to je više stvar nekog prkošenja zakon(sebi na štetu naravno)kod nekih ili radoznale gluposti,neznanja kod ovih drugih ili jednostavno potajne želje za suicidom kod ovih treæih koji svjesno,znajuæi o kome govnu se radi i koje su posljedice ,opet probaju , a onda su veæ jednom nogom u grobu . I ova izjava od `ljetaljubavi` o kupovini kod dilera koji prodaju i ostalo ,...Zašto kupuju kod ljudi koji prodaju ostalo takve jednostavno treba odjebat ,"bez doviðenja." Kao neki kažu dao mi diler besplatno i ja probao , pa zašto ga jednostavno nije poslao u pièku materinu, je li glup? Stvarno ne razumijem i ne shvaæam niti želim da shvatim takve jer bi za to bilo potrebno da i ja probam pa najebem . Evo što se pojmova tièe od mene ovako; nadam se da neæu napravit još veæu pomutnju , ne bih trebao . Marihuana; rijeè koju su koristili mexikanci ne znam taèno odakle porjeklom vjerojatno špansko(španjolsko kako kome volja) , a *jebeni amerikanci*, iskoristili tu rijeè u propagandi protiv konoplje poèetkom prošlog stoljeæa , kad su poèeli s lažima o vutri ,ocrnivši tu rijeè na više naèina , ðavolja trava , korov ubica(killer weed) itd. šta sve nisu izmislili njihovi jebeni izopaèeni umovi sve zbog njihove nafte i industrije papira,i drugih privrednih grana kojima je konoplja konkurencija.Da je istina sve što oni seru,tj. barem dio toga,mnogi milioni ljudi veæ bi davno završili u grobu i mi ovdje skupa s njima .Neki su i završili u grobu ,ali oni koji su poèeli pušit 1937 ili superbaka iz indije u 120 godini :D . Droga ; eh ta jebena rijeè pravi veliku pomutnju , ali ja stvarno ne vidim razlog za to . Nema razloga, droga=lijek u veæini jezika postoji slièna rijeè npr . u engleskom drug , u njemaèkam iz kog je i došla u naše jezike drogen=droge=lijekovi(množina)na našem .Pomutnja je u stvari nastala zbog toga, što je zloupotrebom nekih lijekova,tj. najèešæe pogrešne i nestruène primjene i prekomjernog doziranja tim lijekovima,a zna se kojim , rijeè droga poèela da znaèi tvar ili supstanca koja stvara ovisnost . Normalno da stvara ovisnost kad je koriste budale,na svoju ruku bez ièijeg struènog nadzora i propisa kao što bi kod lijekova trebalo da bude,a prodaju ih bez recepta još veæe budale tj. dileri koje zanima jedino lova a za sve ostalo ih èisto zaboli kurac. Opojna droga sad bi sasvim trebalo biti jasno lijek koji ima opojno djelovanje , nekad anestetièko , nekad hipnotièko , ili oboje skupa , u glavnom lijek koji opija .Opojno ne znaèi,obavezno, i nešto što može da, pogrešnom upotrebom stvori i ovisnost. E sad što se `crne` marihuane tièe :D , Marihuana i hašiš jesu opojne droge tj.marihuana i hašiš jesu lijekovi koji opijaju , ali sigurno 1000000 puta manje opasni od ostalih ,za zloupotrebu zabranjenih lijekova ,i 1000000 puta manje opasna od mnogih legalnih lijekova .Naravno mislim na marihuanu(vutru) ili hašiš propisno uzgojenu tj. hašiš propisno napravljen , bez ketamina i pasijih govana , kreme za cipele itd. :D Naravno i konzumirani kako treba , joint èistog cvjeta vutre i hašiša (reefer) ili na vaporizer , pokazalo se u par studija novijeg datuma da su ta dva naèina najbolji i sa najmanjim udjelom štetnih tvari , èak zanemarivim u odnosu na ostale naèine konzumiranja,pušenja,a udio THC-a pokazao se veæi nego kod ostalih , npr. vodene lule su podbacile ,nažalost meni a mnogim drugim ,vjerujem , ispalo je da filtriraju mnogo više THC-a nego štetnih tvari poput katrana i ostalog . I što se marihuane i hašiša "tog opojnog lijeka" tièe treba da ga legaliziraju ili ako ništa dekriminaliziraju i to da ga daju bez recepta starijim od 20 godina ,a na recept od doktora i mlaðima .Ili 18 godina granica kao u Holandiji. Ovo 20 je po mome mišljenju ,iako ima nekih koji su i s 15 ozbiljniji i svjesniji nego neki od 30 ali to je veæ druga i duga prièa . E da editiram tj. dodam još što se tièe rjeènika pojmova . Ono kad kažu na nekim sajtovima sam vidio ,Marihuana to su smrvljeni i osušeni dijelovi biljke lišæe i sjemenke i sve skupa i sliène definicije , bar po mom mišljenju je totalno dezinformatorsko sranje ,koje ništa dobroga ne donosi u borbi za legalizaciju , dajte da im jednom više zauvjek zaèepimo usta i svežemo prste što tipkaju gluposti, zna se šta bi se u stvari trebalo zvati marihuanom ,ako veæ mislimo koristiti tu na M ocrnjenu rijeè,cvijet,cvet što masniji to bolje brate a bogami i sestro ,jebat njihove definicije za glupane.Ko još puši lišæe , mislim stvarno , 21. stoljeæe i ovoliko informacije , pa tu prièu o suhoj izmrvljenoj zelenoj tvari puše još stvarno samo glupani i polunepismena djeca i naravno oni koji gledaju puno televizje :D . **jebeni amerikanci(mislim onaj dio amerikanaca koji su se 20-30-tih godina ustali protiv konoplje)industrijske a i ove medicinske sa veæim %THC-a. I na kraju napokon odgovor na pitanje. Zašto je potebno leglizovati travu , teorija I ? Zato što je ovo gore sve što sam napisao istina i zato da se konaèno ljude koji duvaju ovaj bezazleni opojni lijek oslobodi jebenog osjeæaja krivnje kao da rade nešto kriminalno jebeno pogrešno kao da su ubice i lopovi . I da kad puše više ne moraju mislit "e idem sad spržit jedan uz inat muriji i zakonu i to idem što bliže policijskoj stanici mater im jebem kome æe zabranit" ,sam sam tako razmišljao više puta i najviše prije kad sam èesto pušio radio sam to upravo iz inata ,"kome æe te vi glumit boga ,krojit sudbinu,mamu vam vašu ", a ono i ne puca me više pušim èisto iz inata mada nemam potrebu .Normalno s tim sam davno prestao to je moje razmišljanje iz mlaðih dana i ne vodi nièemu osim da stvaram u mozgu toleranciju na THC i radim njima zakonu i muriji u prilog pa da imaju šta radit.Nego kad poðem zapalit da kažem e idem sad jednu èisto iz užitka ili jednostavno zato što mi je lijek u sluèaju mediciniske upotrebe ili iz uvjerenja kod ovih religioznoih . Ali ko zna možda državi ovo stanje kakvo jest upravo i odgovara , šta bi oni radili kad bi svi razmišljali kao ja i meni slièni , pa ne bi bilo dilera i narkomana , kriminalaca šta bi onda oni pa ne mogu svi u prometnu(saobraæajnu),boli njih kita za neèije zdravlje .
EddieENTUZIJASTA

jan 2007.

#30
Travu ne treba legalizovati. Kad oni propaliteti sto piju od 6 ujutro ispred prodavnice pocnu rolati omrznucu i Marleya i Tosha.
cannebosanacPOZNAVALAC

feb 2007.

#31
Zaato mislia da e ti po eti puaiti , mislim da jedino ato bi im se tad moglo dogodit jest da sku~e da je alkohol sranje naspram vutre i mo~da prestanu piti to bi bila dobra stvar, ili im se uope nee svidjeti pa e onda samo i dalje nastavit piti .

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se