VUTRA
ForumMarihuanaMarihuana FAQI vise od ovisnosti
LEGACY

I vise od ovisnosti

84 odgovora9,526 pregleda

apr 2014.

#1
Evo da nesto podjelim sa vama jer postaje sve veci teret pa da vidim jel itko ima slicna iskustva ili sam ja samo previse zabrijo. Radi se o tom da sam ja ovisan o travi vise nego muva na *****.Doslovno sam zaljubljen u biljke i taj svijet me ocarao.I tako vec godinama traje i svasta sam probo da se rjesim trave iz glave i to je nemoguce. Nema mjececa u godni,dana u mjesecu,sata u danu da ja ne mislim na dim.Kad god imam grow in ili out ja nekad satima sjedim snjima pod HPSom mirisem ih,promatram,doslovno ih osjecam.Ne mogu zaspat radi dima,sanjam hedove,nekad sam sanjo kako drzim neke ogromne hedove i satima ih mirisem i takve slicne snove i dalje sanjam.Kad sviram giaru mislim na hedove,kad serem pisam jedem mislim na hedove,moja jedina tema u razgovoru su hedovi. Kao da imam 15 god i da sam retard.Jedan sam od najgori narkomana koji zna to za sebe i ne poduzima nista u vezi toga zbog osjecaja higha od razni dimova. Jako mi je tu bitna medicina,moja psihopovijest je uglavnom prosla mnostvo tableta i psihijatra pa moguce da se tu negdje nalazi trigger za ovaj kronicni poremecaj glavnog cilja u zivotu.Sve mi je trava,da je nema ubio bi se odma,i to bez razmisljanja. Neki ce mozda reci da prekinem duvat,ali imo sam periode kad nisam growo ni imo para i tih par mjeseci nekad mi je bilo strahota,doslovno bi ubio nekog da duvam. Zico hedove i sranja uvaljivo se balama da mogu ic duvat jer sam u govnima sto nemogu sam si uzet.Najpodlije i najjadnije pristupe sam koristio samo da se posteno naduvam,al da budem iskren i mnogi su se tako prema meni ponasali pa ne osjecam krivicu. Ne znam sta mi je radit vise,nemogu docekat indoor kak spada,vec deset growowa sam poduvo prije reda.Svaki dan po 2 3 grane otepem i gazim se i nikad mi nije dosta kaku god travu da pusim. Mogu pupusit vrece hedova,doslovno kolko imas sve cu satrat.A pusio sam stvarno velik broj odlicnih sorti i domaja i to cesto u vecim kolicinama i uvijek mogu ostat sjedit i vrtit frulu. 48 sjedim u sutu i rolam svaki sat dva frulu i drobim se,nekad u sat vremena sabijem 3 frule. Meni su indoorovi od 250w trajali otprilike tjedan dana :) tjj.ono sto ostane od njih. Ne znam kako da se izrazim jer da prestanem sa dimom nema sance,prije bi se ubio odma.Previse mi je dim pomogao u zivotu i dosta sam se izljecio sa dimom,imao svakakva spiritualna iskustva i tripove po 2 3 dana.Nekad sam znao zatripat pa po par mjeseci paranoicno brijat da me oce otet inzvanzemaljci,iluminati i sranja.Brio sam na piramide,prico sa kerovima,imo vizije koje su se obistinile,na jednoj curi sam vidio neku zljezdu u glavi sto je bilo tocno.Nakon takvih nagadanja jos sam vise poceo tripat i ucit (pocito kolekciju don huana u 2 tjedna) da je sve istina sto mi se dogada i tu ima vise da do nitko nemoze zamislit.I tu se jos vise zaljubljujem u dim a i u sebe jer sve vise shvacam da doslovno imam moci koje su zabranjene. Brijem da sam reptil,imam siljaste ocnjake,psorijazu koja me oznacava da se ljuskam kao reptil,visoko celo i mrsav sam i osjecam se da na zemlji ne pripadam.Sve predizpozicije malte ne imam po Davidu ickeu za hibrida covjeka i reptila. Znam da previse brijem ali to je moj svijet,jer realan mi je stvarno bio gadan a i dalje je,kad sagledam tu realnost kroz svoj svijet sve bolje shvacam ali se samo vrtim u krug jer rijetko sta poduzimam. I uvijek samo da mi je dima,to mi je ono najvaznije,to mi je gorivo da zivim.Ne znam vise sta da radim,al svakako znam da necu prihvatit ikakva lijecenja jer ne zelim se lijecit od neceg sto mi je poboljsalo zdravstvo.A i paranoje mi nedaju,brijem da ima medu tim doktorima ima ljudi koji ni ne znaju da su isprogramirani od iluminatinog odreda pa ceme tamo trovat sa kojekakvim tabletama,ili da nema tamo kakvih vanzemaljaca koji ce na meni radit obdukciju. Mozda vam se ovo sve cini smjesno,jbga istinito je i od srca. Znam da sam mase napiso i da treba to sve procitat,izvinjavam se povodom toga :)ali treba mi neko zrelije misljenje sta da ucinim. Mislim da sam popusio tezi oblik shizorenije(moja mama je ima),ili me neka zahebana psihoza gazi.Znam da nakon ovakvog lifestyle nema povratka,dovoljno sam pametan da se pomirim s tim.Ali eto zanima me jel itko ima ovakve brije i ovoliku ovisnost o dimu? Da li se trebam bojat? Moguce je da krenem i ubijat ljude koji su me shebali u zivotu,dovoljno je samo da zatripam i gotovo je sve. Ne trazim pomoc,jer nista mi nece pomoc moj mozak mi ne da da mi se pomogne,kao da sam osuden da mi dusa pati od samog procesa zivljenja.Imao sam veoma tezak i traumatican zivot i znam da i to je dovoljno da osoba pukne ali da ovako pukne to je vec opasno po okolinu ja mislim. Nisam zao,ne volim tucnjave ni agresije ali me toliko ljudi shebalo da u meni samo luva i cekam samo dan kad ce prokuvat i sve ode u 3 p.m. Samo da je legalno i da mi je dima svaki dan bilo bi do jaja jer bez dima ja mislim da bio jos vise izgorio. Evo sad dok sam ovo napiso hvata te tjeskoba i paranoja da me nece netko tko netraba pronac preko ipea na neki hakerski nacin pa me shebat,cak i kad vidim da gosti sa fba ili googla citaju moje teme krene me paranja hvatat i odma se spremam da budem spreman na potrebnu reakciju u susretu bilo koje sluzbene osobe,nekakvog bica ili bilo cega drugog,doslovno nekog lika za citanje diagnoze po obliku pisanja i prepoznavanja emocija u razgovoru,nekog krimipsihica koji brije na nick peaskatona koji je tu clan i pise neke gluposti ili u njagorem slucaju netko kog mi svi znamo i kao ima neke indoorove il sta vec u dnevnicima ili ga ima u nekim temama. FAKING SICK PSYHO :)
Dream MasterPOZNAVALAC

apr 2014.

#2
Au nemogu da veruje i ja sam od neke dobre vuje tripovao da znam buducnost ali sam mislio da sam debil :D .Veruj mi isti slucaj jedino sto nemislim konstantno o dimu al cim sam sa ortacima ko o cemu prica mi o vuji
BladeZMAJ

apr 2014.

#3
Werdoze,prvo ti estitam na iskrenosti. Moram ti re,do ovog posta dojam koji sam imao o tebi jest....da si iskompleksiran bahat momak koji misli da je popio svu pamet svijeta,agresivan,barem verbalno,s nultom tolerancijom...momak koji ne ostavlja mogu nost da nije u pravu,bez uva~avanja tueg te mla enja samo svojeg...a to mla enje u 50% slu ajeva je shranje...eto najiskrenije. No po tome sto si napisao ispada da je kod tebe slucaj ipak malo dublji s obzirom na ocite probleme koje si sam iznijo,i to mijenja moj cjelokupan pogleda i do~ivljaj na tebe... Znam da ima joa ne mali broj ljudi poput tebe..opsjednutost dimom,extremisti koji bi kao i ti ubili i prodali duau vragu za dim...junky..no kod tebe i tebi slinima nije slu aj u fizi koj ovisnosti nego u mentalnom sklopu koji je iskoio....glavni ste razlog zaato sam ja i danas protiv legalizacije. Nisam psihijatar pa necu drobit bezveze,no ono ato mi je jasno na prvu jest da doista imaa problem i to OZBILJAN..nekoliko puta spomenuo si da si spreman ubiti i ja doista vjerujem da jesi... Odgovor na tvoje pitanje...DA TREBA` SE BOJATI...jer frende neznam jel ti tko rekao to nije normalno razmialjanje ni ponaaanje...i najozbiljnije trebaa se zabrinuti i zapitati ~elia li stvarno tako ~ivjeti...podsje aa me na nekoliko baniranih lanova s foruma i vjerujem da si jedan od povratnika pod drugim nickom... Ono ato kod tebe vidim kao joa vei problem od navedenih jest ato imam dojam da ti u~ivaa u takvom stanju...ti ~elia biti to no takav kakav jesi...to ti je cool i ispunjava te na neki nain poznat samo tebi... Za kraj onako laiki rekao bih da si sheban de ko do daske (bez uvrede)..nemaa cilj u ~ivotu (osim biti high) nemaa odgovornosti ni obveza..vjerojatno nemaa ni radnih navika ni posao...pa mialjenja sam da bi upravo to trebao promjenit...ali..tek poato se kod psihijatra deklariraa kao ovisnik ispriaa mu ovo ato si nama i prihvatia odlazak u komunu ili neku drugu instituciju...pa kad taj dio u ~ivotu rijeaia..onda po injea raditi na sebi...tvoja vrsta u toj fazi ~ivota obino otkrije boga pa krenu tim putem...na tome grade temelje za dalje...nije bitno koji ea ti put nai,bitno je da ga naea...ja bi to na tvom mjestu posluaao 2 minute nakon ato proitaa ovaj post..pakiraj kofere i potra~i pomo. Tra~io si zrelije mialjenje ili pak drugi pogled..nisi na dobrom putu frend..tempirana si bomba koja otkucava poato nain na koji ~ivia hrani tvoje stanje koje za koje osim ovisnik,vjerojatno postoji i stru an naziv od struke...baloni si koji se napuhava dok ne pukne...jednog dana..pitanje je samo kad se to dogodi oe li to bit katastrofalno samo za tebe ili i za sve oko tebe...i dok si u takvom stanju kakvom jesi nemaa izgleda za bilo kakav uspijeh u bilo emu.... Kad ka~ea da si ovisan u pravu si 100%...svaka ovsnost uz volju mo~e se rijeaiti ili bar dr~ati pod kontrolim,zacudio bi se ata sve ljudi mogu kad moraju ili ~ele....na~alost zasad si slu aj na kojem bi netko vjerojatno mogao napisati doktorat ili bar diplomski.... Negdje sam proitao "kockar ne razmialja koliko ce ili bi mogao dobiti,kockar razmialja koliko ce izgubiti" }elim ti sve dobro.
Dream MasterPOZNAVALAC

apr 2014.

#4
Jack je upravu ipak kad sam ja imao trip nisam nimalo uzivao

apr 2014.

#5
slozio bih se sa ovim ako je tako kako pises, mislim da imas problem(a) koje trebas resiti na drugi nacin a ne samo duvanjem i naduvavanjem, vutra ipak ne moze da izleci sve i to bi trebalo da ti je jasno, jer da je tako ne bi pisao to sto pises, prestani bezati u naduvanost i poradi ozbiljnije na tvojim psihickim problemima jer trenutno samo sebe zavaravas da je vutra univerzalni lek i da ce ti biti bolje... no, mozda si sada na korak do spoznje da to bas nije tako, sretno.

apr 2014.

#6
Hahahaha.. Fanatik si.. ! Nebrini, mnogi su kad je u pitanju kanabis.. neki nisu ni svjesni da jesu.. Bit ce to sve dobro.. samo se malo provitri.. :) Uzmi stanku par dana.. nee nestati vutrice.. Pozz :wave:
BladeZMAJ

apr 2014.

#7
Mislim da si previdila ozbiljnost rijei koje je Werdoze napisao...uzmi 2 minute pa razmisli...pa ovo ato je napisao usporedi s njegovim predhodnim postovima...stavi na stranu paranoje i kaau u glavi....on satima piji u biljke,osjeca ih povezuje se s njima..a ipak...nemo~e docekat da ih polomi ubije i popuai...ata ti to govori? Pogledaj njegov nain growanja...predoziranja pa flush pa opet BUM gnjojivo pa isuaivanje pa opet ispoetka i pazi sad njegove rijei...."pusti ih da izjedu same sebe" (otprilike)... ...alo jbt...pa to su samo biljke..nama..njemu je to neato sasvim drugo...iz njegovih rijei barem ja vidim da ne shere... Ono ato je najgore..malo malo pa se ispostavi da netko ovdje ima ozbiljih problema u glavi...clanovi koji su mjesecima i godinama bili tu odjednom se poka~e potpuno druga osoba...kad dou do to ke pucanja..werdoze je bar otvoreno ispricao ko je i ata je..a ja nemogu da se nepitam uzimajuci u obzir iskustva s nekim clanovima odprije...tko se joa krije tu meu nama...i sve neki turbo smokeri...WTF? I sam cu dobro razmislit trebam li viae ijedan post ovdje napisat,,nek se nitko ne uvrijedi od clanova,modera pa do admina...al evo zadnjih 3 godine slucajevi za koje ja znam je nekih 20 clanova potpuno poremeenih...za koje se otkrilo igrom sluaja...dobro clanova ima mnogo...no stvarno aktivnih relativno malo...pa ako ispada da svaki 5 clan na forumu potpuno poremecen pshihotican i sta ja znam sta sve ne..ono koji k....

apr 2014.

#8
bogme hoce, a on zna i za koliko brzo: iskreno, mislim da tu treba malo vise od "provitravanja", sem ukoliko sve ovo nije prvoaprilska sala, a reko bih da nije

apr 2014.

#9
Znaci.. situacija je ozbiljna.. Neznan sta da kazen.. nisan pametna jutros..

apr 2014.

#10
Ower ,dugo sam citao ovaj tvoj post , i pod zaista sam velikim utiskom . Kad kazes da si opsednut dimom to mogu i da shvatim . Mislim da gomila clanova ovog foruma ima slicne stavove i razmisljanja . U najkracim crtama , mislim da varenjem samo bezis od problema i da se sklanjas od necega . Mozda te podsvesno *ebe neka trauma iz detinjstva ,nemam pojma ... Ne znam u kojem si zivotnom dobu ali moras ,jednostavno moras imati neke ciljeve u zivotu . Sta god to bilo . Stalni posao ,zena , deca ,porodica ,izgradnja vikendice ,odlazak na mars ...sta god . Ja barem to tako kapiram ,i izvini unapred ,nisam tu da ti solim pamet ,samo nekako delim svoja razmisljanja ... Sto kaze Diva ,nisam pametan ,nikako strucan ni kompetentan ,ali tu sam svakako da ti dam prijateljski i najdobronamerniji savet koji mogu dati iz moje perspektive . I koju rec podrske ,naravno . Drzi se ...

apr 2014.

#11
Werdoze stari pretpostavljo sam da imas problema al nisam mogao zamislit da su toliki...neznam sta bi ti rekao al putem kojim ides nevodi na dobro i to sam znas ali jednostavno nemas volje to promijenit, trava je za tebe lijek koji tebi pomaze al ne da budes zdrav vec da se iskljucis iz stvarnosti i da nesudjelujes svjesno u zivotu i svemu onome sto te okruzuje u njoj si nasao sve sto te interesuje i ona ti je jedina ljubav i tako brijes duze vrijeme al i sam znas da to nista nije stvarno jer to je bjezanje u neku drugu dimenziju sto ponekad moze biti dobro al svakodnevno postoji velika sansa da tamo i ostanes i izgubis osijecaj za realnost sto moze biti pogubno za tebe i ljude koji te okruzuju..poznavao sam ljudi slicni tebi i imao svojih faza i ovisnosti i znam da je jako tesko rijesiti se bilo koje pogotovo kad nemas nesto cvrsto i opipljivo do cega ti je vise stalo da te izvuce iz te dimenzije a i doktori u ovoj fazi u kojoj si ti tesko da ce ti pomoci jer ti im nevjerujes i samim tim nije neka opcija jedini nacin da si pomognes je da probas otici u komunu (otvorenog tipa ima ih par u HR i cuo sam dosta dobrog o njima) porazgovarati sa ljudima koji imaju iste probleme i vidjeti da nisi jedini i uciti malo po malo kako da se vratis nazad u stvarnost

apr 2014.

#12
Ljudi moji hvala na odgovorima.Jbga ja za sebe znam da nisam normalan pa sam zato i otvaro ovu temu da vidim jel ima slicnih meni.Imao sam ja prije ciljeva u zivotu,imam ih i sad al sve te ciljeve lagano zanemarujem jer mi vise ni do vlastitog zivota nije stalo. Imam zenu vec smo 7 godina skupa i ona zna moju opsjednutost sa dimom i svasta je pokusavala da me bar malo toga okani ali bezuspjesno. Imam i psa kojeg sam udomio i brinem se o njemu,tj.vise volim zivotinje i prirodu nego obicne ljude. Radio sam par godina u zivotu razne poslove i imao radnu naviku ali ta navika je nestala,jedino zbog dima se mogu ustat u zoru i ako treba bit budan i po 3 dana samo da mi je da nesto uzgajam duvam ili bar razgovaram o dimu. Nisam defektan recimo da sam glup pa da ne shvacam sta mi se dogada ali to i je ono najgore sto svaki pametan covjek bi stao i razmislio gdje sve to vodi,stao sam i ja i razmisljao,ali samo stao nista nisam uspio poduzet. Sjecam se kad sam imo prvi neku srto cfl grow i kad slomio biljku napola slucajno,pa meni su suze krenile. Od prije sam imao osjecaj neke isfrustriranosti i kompleksiranosti,tj.prije neg sam kreno duvat,ali bilo mi je losije nego sad.Bio sam toliko povucen u sebe da nisam ni izlazio van uopce,samo sam sjedio i trunio. Komuna mi ni malo neodgovara,ja znam da ga bi se kreno uopce druzit sa nekim ljudima tamo a svi znamo kakvi tamo budu da bi ja prebrzo jos vise odljepio.Pogotovo kad mi krenju kenjat ti u komuni kako je dim los za zrdavlje a to meni ne treba u zivotu,ili da sa kemijom ili ne znam ni ja cim pokusaju mjenjat moj pogled na svijet. Mozda sam se samo taki rodio,poremecen hebiga.Kad covjek izgubi sve u zivotu i roditelje i prijatelje,kucu gdje je zivio i konstanto se seli,zavrsi u zatvoru radi nemoguceg nacina zivljenja zbog neimastine naravno da pukne.Do svoje 13 god bio sam 3 puta na sporvodu meni najmilijih.Kao da mi je ovo pakao na zemlji.Eto jedino puva mi je kiker svih losih osjecaja i unistava moju depresiju ali onda brijem kao ludak o temama koje sam napisao. Samo da ima nekog nacina da se prekine ta opsjednutost s dimom jer vec sam napisao to bi moglo postat i gore.Al kad imam dima a nikad nemam kolko mi treba,onda sam ja miran,duvam jedem izadem van,duvam ovo ono,imam inspiracije i nije mi tesko nosit se sa samim sobom,al bez dima to je vec ko da me neko kolje. Duboko vjerujem da ce moje stanje i fizicko i psihicko uklonit ulje od dima,ulje mi je toliko prijalo kad sam ga koristio da sam brijo da me doslovno Bog mazi po glavi kad se najedem malo ulja,i zato si ga planiram napravit dosta ovog outdoora.Istina je da nema tu neke fizicke ovisnosti,jedino se nekad krenem znojit po noci al to je uglavnom sve.Psiha je moj problem,i to je vise nego ocito.
Big LLEGENDA

apr 2014.

#13
Napravi pauzu ovje e pa nije dop u pitanju, prva 2 dana ce bit malo bzvz ali vec od treceg ces se osjecat bolje.... I probaj puait samo navecer, a po danu si zadaj da nesto radis ako nemas posao.... nadji hobi, ali da nije povezan s vutrom.
MeskalitoLEGENDA

apr 2014.

#14
Lepo je Dzeki gore primetio ,stvarno se desava da nam clanovi odjedared flipnu i nestanu a pre toga se cudno ponasaju ,dolaze paranoje ,crne misli .... Sa travom treba pazljivo ,nikad je ne potcenjivati ,nikad ona sam ne sme biti cilj vec eventualno sredstvo do nekog cilja . Over ,sto se tebe tice ,nemoj postavljat velike ciljeve , kreni sa malim ,na primer kazes sebi :''e sad necu duvat do sutra uvece '' . Svakim postignutim ciljem ces imati vise samopouzdanja i bolje ces se osecati . Ako dodju neke crne misli reci im nek se sklone i kreni dalje Zaposli mozak,kreni da igras neke igrice ,slazi slagalice od 1500 komada , idi na pecanje ....
Big LLEGENDA

apr 2014.

#15
Imo sam i ja faze kada bih puaio onako kako on ka~e gore, ja sam se po 2 tjedna znao zatvarat u stan (dok nisam imo ~enu i bebu :D) i duvat konstantno 2 tjedna u komadu ne gasit pljugu, bez tuairanja, sa minimalnom prehranom, bez ikakvog reda, samo ja, kau , dekica, TV i tegla puna vutre, ali i nakon toga (to sam ja nazivao pro ia avanje) mi nebi bila frka stat i nebi nikad imao crne misli i depru od vutre, iako puaim ajmo re svaki dan, od negdje 2. srednje, znaci ima vec tu 7-8 godina konstantnog puaa kog sta~a, a nikad mi vutra nije problem zadavala, to je mo~da i kako gledaa na vutru, ja na nju gledam kao jednu najnormalniju pojavu u mom ~ivotu, nekome je normalno pro itat novine na kavi, meni je normalno svaki dan nave er lijepo si zapalit pljugu, ali ne pridajem tome veliko zna enje, kao MORAM VE ERAS ZAPALIT PLJUGU IL E MI JAJA OTPAST, ne, nego samo onako, ko da aau soka popijea, e tako moraa razmisljat o vutri i tek onda ce ona postat SPOREDNA stvar u tvom zivotu, a ne GLAVNA... :)
MagnetizamAMBASADOR

apr 2014.

#16
Werdoze, ako ti je za neku utehu ni ja nemam roditelje... Takodje sam se selio 5495 puta, ~ivotna pri a sli na kao tvoja. Sad imam samo burazera i mi delimo naau gajbu i malo nam je lakae... Problem je posao, druatvo, dr~ava, tj. sve ono ato ovde nema i ako ga ima teako je korumpirano i prljavo... Ja sam li no ostavio gand~u kad je po ela da mi smeta, i sad je uopate ne palim, a ustanovio sam da mi neverovatno prija da je gajim i da je uvam i gledam kako raste i razvija se... Najverovatnije u opet da po nem da palim :) ali trudiu se da to bude umereno... xD Cilj mi je da napravim ulje da bi izbegao silne lekove za smirenje, spavanje, bolove bla bla... Nisu to neki jaki lekovi samo su lekovi ko lekovi po meni totalna hemija ato zna i nezdravo... Sa 14 godina sam pi io na techno ~uraje i dinstao mozak maximalno... E to su bile real paranoje! xD Tebi iskreno ~elim da se opustia, da recimo tr ia pored reke, itaa knjige, nadjea da radia neato ato volia ( a da nije samo varenje ganje u pitanju xD) i da razmialjaa pozitivno ma koliko situacija oko tebe bila sranje... Potpuno razumem tvoje o~iljke i sve ono ata te mu i... Ali treba da gledaa u napred ne u nazad. Kratak je ~ivot da bi se optereivao oko raznoraznih gluposti... Jebea iluminate i ta sranja, iznad svakog popa ima pop, i svako na kraju dobije ono ato je zaslu~io. Kuliraj se, smanji ganju, treniraj neato (izmoria se, oznojia se, istuairaa se) i da vidia kako e, posle odredjenog perioda, biti bolje... Po meni prevelika doza THC'a mo~e da stvara negativne reakcije oveku, ali i prevelika doza vode, okolade, hrane, pia ili bilo ega takodje stvara negativne posledice... Tako da ovek u svemu treba biti umeren! Situacija na ovom Balkanu je trenutno sranje. Ne ceni se rad, ljudskost, pa i sam ~ivot je nekako izgubio na ceni, tako da je tvoja depresija apsolutno opravdana, ali ti sam moraa da se izboria za svoje bolje sutra, jer niko ne mo~e da ti pomogne onoliko koliko ti samom sebi mo~ea da pomognea... Pozdrav i ne brini brige previae... :)
unicumPOZNAVALAC

apr 2014.

#17
imam frenda koji je godinu dana trusio i viae nego previae dima, odjednom fiju nije uzimao nia drugo, nije ak ni pio, al jbg prso je ko kokica. On ka~e da mu je neko uvaljao "poapricanu travu s ne im", da ga je to skurilo.... Odjednom ga je ekipa pratila, imao je rituale, solo se aetao vrtovima, pucale su ga euforije, pa zakucavanja u bedove, i to ga je dovelo do tog da danas pije 2-3 vrste tableta (aatro je normalan), a u o ima mu vidia da brije filmove po glavi 100 na sat... ne duva viae, od tad je nekoliko puta zavraio na psihijatriji...radno nesposoban itd.... eto, moj savjet je smanji malo, jbg, nai neku drugu briju u glavi, idi tr at vje~baj..... jbt, pa nije vutra sve!!!!

apr 2014.

#18
rekao sam da necu vise napisati niti jednu rijec upucenu tebi owerdoze ali evo malo je jasnija slika i tesko je ostati bez rijeci na ovo gore napisano. Nisam siguran dali na ovaj nacin mozes rijesiti svoj problem ali nekakve radikalne poteze u zivotu moras povuci..ja i dalje mislim da si los grower ali to neznaci da si los covjek. kazu da bezposlen pop i jarice krsti ..tako i mozak ..vrlo lako stvori reptila gdje ga nema. Kazes da imas zenu..eto ona bi trebala biti dovoljno dobar razlog za nekakve poteze.Probaj malo dati od sebe i nebiti sebican.Hocu reci misli malo i na nju a ne samo na travu. Moraju postojati nekakvi prioriteti u zivotu...koja trava.Moras biti gazda svojoj guzici i lupiti sakom od stol. Growanje je hobi i nebi smjelo biti opsesija.Musko si,imas jaja vrijeme je da to i pokazes a ne da se sakrivas u dimu i bjezis od zivota med reptile sa super mocima. Mislim ,pomakni se malo lijevo ili desno svejedno je..malo iz drugacijeg kuta pogledaj na zivot,zna biti zanimljivo.Zasluzi dim a ne da sa njim ubijas dosadu i dajes prostora nebulozama da se razbahate. Rad covjeka ispunjava i moj savjet je da si nades posao...potrosi se malo fizicki pa ce psiha drugacije funkcionirati. Ovo da bi ubio ..to cu shvatiti kao ispad pa to necu ni komentirati. Znaci stani pred ogledalo lupi samar slabicu...rasteraj reptile.Pljuni u sake i zasluzi pljugu. pozdrav i nadam se da neces opet nesta krivo shvatiti.
GagibaAMBASADOR

apr 2014.

#19
ini se da vutra nije jedino ato si koristio do sad?! Jesi imao izleta sa nekom sintetikom ili ne im joa ja im?

apr 2014.

#20
Jesam.Uzimo sam tableta po 2 table u sutu,vuko subove i hepove i brzinu.Snifo ljepilo,udiso plin i duvo sam spice,galaxy i atomix mozda sveukupno 5 6 puta.Alkohola sam pio dosta dok sam bio balo a sad tu i tamo nesto cugnem.I odkad korsitim dim ne treba mi nist,izbjegavam tablete,ne rokam se snicim i tak vec godinama.
boss117POZNAVALAC

apr 2014.

#22
ako zelis prestati jednostavno moras promjeniti drustvo, naci neki drugi hobi, nikakve tablete ti nece pomoci, otidji negdje na planinu na par dana, sa nekim ko ce te podrzavati da prestanes, a ne ti lafo neki prijatelji koji ce smatrati da si picka sto prestajes i sve ostalo sto ce ti reci ne razmisljajuci o tebi i tvojoj situaciji, vec mislec samo na sebe, bit ce to vrlo tesko jer znam sta je ovisnost jer imam oca koji je ovisan o alkoholu.
CricketENTUZIJASTA

apr 2014.

#23
Frend, daj nai posao(ak imas love zapali ju pa opet idi trazi posao), pocni cijenit tu zenu koja te trpi i be real. Vjeruj zelim ti sve najbolje i nemoj se uvrijediti, sve stima, nisi na vrijeme iskulirao i jbga al malo razmisli. Svako nosi svoj kriz,u danasnje vrijeme nam nikome nije lako ali daj, kolko sam shvatio imas oko 30 godina, pocni upravljat sobom. Citao sam od Jack-a neku pricu da je puno putovao ko mlad na posao i radio na bausteli, moja prica je slicna i frend ak se ubijas cijeli dan da si zaradis za prezivjet nemas vremena upljugavat se- ovo je samo jedan banalan primjer. Nebus ti naso hobi, nemoj ga ni trazit je je upljugat se bolja opcija. Tebe treba netko prisilit(zivot mozda)da se trgnes. Ti si ko ona Simona prvo se udarala za lovu pa nije mogla iz tog izac,pa ju gotovac uzme k sebi pa brije po bjelom sad je u onom taboru vjeruje u isusa ko nikad. Danas su se ljudi navikli drzat za nesto il nekoga. Netreba ti to. Popricaj sa sobom i iskuliraj, nitko ne kaze da ce bit lagano al vidis i sam da nis od ove brije. Pozdrav i samo jako. :dada
RolamPoKrajuENTUZIJASTA

apr 2014.

#24
Iskreno bez uvrede, ali mislim da si ''preduvao ovu pri u'', kako bi ti ubio za dimom. Pro itao sam ceo post, ne znam zaato se izvinjavaa ato je duga ak treba pisati koliko ovek misli jer e tako zaista uspeti da izvu e poentu. Iskreno ja jesam fanatik, ali za neke druge stvari faks, itanje, pisanje u svemu vidim dobit (ne materijalnog smisla nego u svemu vidim pobedu, ali se trudim da ona bude pravi na i pre svega humana). Ja sam imao gomilu problema ato se ti e ko ti naudio, i ko te preaao za neato, ali na to treba da gledaa drugim o ima. Naudio ti je pa? Loa je on ovek onda kada naudi drugome bez nekog opravdanog razloga. Osveta je slatka kako ka~u neki, ali je i skupa. Savest je neato neprocenjivo, savest si ti sam sebi, baa u onom trenutku kada najmanje razmialjaa ona e doi. Npr. uradio si glupost nekome slomio noge uradio mu neato loae kako god u bilo kom smislu i ata se desi, zapalia frulu i BAM doe tvoja savest i ka~e zaato si to inio?? Efekat frulice lagano nestaje ti si u emocionanom naboju kreea da pucaa i ata onda, ata si onda uradio? Jesi li shvatio kako si mali ovek kada se nekome svetia? Ovo ne piaem i nema veze sa Bogom ili bilo ime religijskim. Taj koji te je preaao kako god (ne uvreuj se ne znam ata je u pitanju piaem generalno). ata je on uradio uradio loau stvar. Mislia da se on ne seti ata ti je uradio. ovek kada uradi loau stvar ceo ~ivot ~ivi sa tim. Imao sam prijatelja i izgubio sam ga jer je bio slep ne vidi ata sam ja u stanju da u inim. Sve vreme sam bio ovek prema njemu, a on to nije znao da ceni. Rekao sam mu kako stoje stvari i batalio ga. `ta se desi na kraju mislia da se ja seam toga samo povremeno, jer ja niata loae nisam uradio, kada ovek postupi pravilno on se toga seti sa ponosom. Kada u inia neato loae koliko god to malog inteziteta bilo veruj mi (iz li nog iskustva) seaea se toga kada najmanje o ekujea, a kada se setia onda dru~e sledeih par meseci e ti prolaziti kroz glavu (glup primer tu a, pa nekom si naneo bol i naneo patnju u tom trenutku si uzviaen moan imaa mo da pobeujea druge, ali tih 5 minuta osvete ne zna i da si uradio neato dobro asno ili ata god). Ljudi ~ive u zabludi da se ast vraa ma em, ast se vraa mudroau da se zna trenutak kada nema potrebe uprljati ma ne asnom krvlju. To ti je realna situacija oko ovoga da se ~elia osvetiti, kako ea im se najbolje osvetiti?? Skontao sam tvoje stanje. Njima bi se ti dru~e osvetio tako ato bi krenuo da napredujea, u sekundi se promenia i postanea pravi ovek. Obaveze isplaniran dan svoj cilj sport, fakultet posao. Ti koji su ti naudili oseaju krivicu, ali prolaznu jer ti stagniraa sa stanjem u kakvom si sada. Ti treba bre da napredujea da ustanea sa fotelje imaea ti vremena i da miriaea badove i da posmatraa biljke, ali to nije cilj svega, sam treba da odredia svoj cilj. Svaki ovek ima neki svoj cilj, veruj mi ja te smatram hrabrim ovekom jer delia ovo sa nekim koga ni ne poznajea, a veruj mi hrabrih ljudi je malo. hrabri ljudi e uraditi sve za neki svoj cilj koji im je i va~niji od ~ivota, a veruj mi koliko god vuva bila super i sve, ona nije to. Ispred svega i svih je ~ivot, ta prilika koju su ti roditelji podarili nije tebi omoguena da bi ti po ceo dan mislio o vuvi ili da miriaea budove. Zavisnost ne postoji, zavisnost je tu da bi ljudi imali izgovor da svoj karakter joa viae sami oslabe. Nemoj mi rei da si zavistan na vuvi jer ljudi se bez lekova odvikavaju od heroina, kokaina i ostalih stvari. Moe volje je nesalomiva, ako je ti tako sikujea, sam si svoj kova te tvoje sopstvene upornosti i sopstvene zavistnosti. Postavi sebi cilj, cilj dru~e da se uzdignea iz ovog srahnja i da budea ja i od svih prepreka, izoatriea sebi um. Ne treba tebi vuva da bi video i skontao neke stvari. Smanji je, ka~ea da je teako zato ato nisi ni probao ovo ato si ovde komentarisao je prvi korak. recimo koliko god da mislia o vuvi od sutra uzmi kad ustanea nemoj misliti o njoj i tako poveavaj stepen regulisanja dok na kraju to dru~e ne svedea na neki maksimum. Nemoj se grebati ni od koga tako udaraa sam sebi na ast, a vidim da ti je ona bitna. (mislim na deo da bi uradio sve da je imaa u svakom trenutku, i na deo da ~elia osvetu. Ljudi koji ~ele osvetu u najveim slu ajevima do~iveli su napade na svoju ast). To ti je to od prilike nisam gledao ata su drugi pisali piaem na tvoj glavni post. Pro itaj Inazo Nitobe Bushido, veruj mi i zamisli sebe u duhu samuraja, ali ne onog ko bi pravio krvoprolie za ast nego onog koji e biti mudriji od svih, a ugledaj se na njihovu mo volje i izdr~ljivosti. Ja ~ivim po tome, ne priznaj poraz nikada, jer nije nikada kasno. Nadovezau se joa kasnije.

apr 2014.

#25
Situacija je openito zajebana :D (izvinjavam se na vulgarnosti) https://www.youtube.com/watch?v=KO0lY1jOqRw Jednom prilikom mi Mazar posla ovaj post; Ej Venlo, dr~ se http://znanost.geek....e-to-nas-ojaca/ Owerose,dobar si ti ovjek,trenutno u problemima ,no pomalo. Nisi ovisnik o travi,samo si zabrijao,probaj se nasmijati bar malo. No opet,ponovit u se; situacija je openito zajebana :D
GagibaAMBASADOR

apr 2014.

#26
Dalo se naslutiti da si se tretirao koje ime. Pozitivno je ato si prekinuo i ostao na vutri. Vutrica nije samo lek za telo (u obliku ulja), vutrica je jako efikasan lek za psihu. Ispravlja puno toga ato neodgovorna proalost pokrivi... Suatinski problem kod tebe je ato si u le enju postao zavisnik i u bukvalnom smislu rob vutre, ato je krajnje neobi no ali eto deaava se. Od suatinske va~nosti je da prepoznajea problem, uviaa ga, ak si jako otvorenu i preciznu autodijagnostiku izneo ovde i time je ve pola problema reaeno! Sada bi bilo jako po~eljno da se na trenutak skoncentriaea i svima nama ovde odgovoria ata ti to zapravo ~elia?? Zbog ega si napisao to ato si napisao u prvom postu i kada se zagledaa u budunost kako vidia sebe u njoj? Svi ovde su veoma raspolo~eni da ti u granici svojih sposobnosi upute sugestije ali odgovore ti niko nee dati...odgovori su u tebi.

apr 2014.

#27
Ne bih da mi uzmes za zlo zato sto cu ti reci sta mislim, a uostalom i trazio si misljenje drugih. Rekao bih da imas veliki problem koji ne mozes sam da resis. Ako se ne obratis kompetentnoj osobi tvoj problem ce biti sve veci i veci, a tebi ce biti sve gore i gore. U jednom mometu tvoj problem ce postati toliko velik da neces moci da se nosis sam sa njim,a tada neces biti u prilici da odes sam i zatrazis pomoc nego ce te drugi odvesti. Trzni se na vreme i napravi sam prvi korak tako sto ces se obratiti za pomoc svom lekaru opste prakse i ispricati to sto si ispricao nama, a on ce te vec uputiti dalje. Srecno!
jesamZMAJ

apr 2014.

#28
opsesivno-kompulzivni poremeaj s fiksacijom na travu??? ina e, mislim da je travica odli an lijek za OKP, ali, bojim se, ne u tvom slu aju, ini se da bi se trebao rijeaiti growanja i puaenja trave, kako god znaa i umijea, pa mo~da razvijea neku drugu fiksaciju koja e ti manje smetati, i onda je lije ia travom :) proguglaj malo bihevioralnu psihoterapiju...
stara babaPOZNAVALAC

apr 2014.

#29
hm,podsjeaa me na mene,donekle. znam kako se osjeaa,pogotovo krizni period. a onda kad ima,samo lo~i bez prestanka,i onda te sve zanima i upijaa i u~ivaa,svaka tema i sve njene strane,bunkeri i debunkeri. a kad nestane panika,depra,nema razloga postojati... eh sad kad znaa da nisi jedini evo ti i nada: bit e bolje,mene je to peglalo prvih 10-tak godina a onda se stabiliziralo kao i sve naae ostale nazovimo"fizioloake potrebe". to doe s vremenom i kao i drugih stvari tijelo i duh se polako zasite. danas viae neznam za krizu,dobro mo~da taj dan kad ostanem bez,ali ve sutra-niata bitno. nisi lud,samo je mentalna ovisnost joa uvijek jaka i nemaa ili ne ~elia prebaciti fokus na neato drugo. vidim da te zaokupljaju teorije zavjera,i vjerovatno si vrlo nezadovoljan svijetom u kojem svi ~ivimo-po tuim dvoli nim standardima i vrijednostima. im prije se okrenea prema ljudima kojima je stalo do tebe prije e ti bit bolje.

apr 2014.

#30
Stara baba,to u nekom obliku i je tako.Gadi mi se svijet u kojem takvi ljudi zive sposobni da nam uniste zivot radi love i moci.Da je i mene na jedan nacin isklesavalo u jednom periodu.Nije nu cudo sto osjecam neku nezadovoljstinu.Ma valjd ce bit bolje jednog dana :) Samo da ja izbijrijem tu ovisnost iz mozga i skinem se sa tog razmisljanja ja mislim da bi se preporodio,samo da povremeno duvam da budem sretan,Eto to mi nekako najgore palo sto moram stalno da rolam.
old schooll!ENTUZIJASTA

apr 2014.

#31
Uopce ne moraa da rolas! Svi koji su ovdje popusili preko kile su u istoj ili sli noj situaciji bili. Imas dosta navedenih dobronamijernih primjera kako da se malo opustis,jasno je ko dan svima nama ato je to dobro,a ato loae za nas. O ito je u tvom slu aju da bi sam trebao odrezat misao da trenutno je jako loae za tvoje zdravlje pusiti u tolikim koli inama! Volis prirodu? Idi u nju esto,ostavi se usranih medija i svih ljudi oko tebe ato te dave. Facebook... :) zaboravi na sve te maske ato se predstavljaju tamo jer to u veini nisu ti ljudi i to je jedna od stvari koje pale po tebi! Openito odjebi na neko vrijeme dok se ne sredis svu tehnologiju i idi s dragom eae i du~e udisat svijezi prirodni zrak,nabavi si atap za pecanje sad su dobro krenuli klenovi i bucovi ;)
Turf.POZNAVALAC

apr 2014.

#32
Psihicki se navuko na vutru,sve je do tebe cc

apr 2014.

#33
Ower brate moj kad sam video koliki je post nisam mogao da ne ispratim temu.. Ja imam iste simptome osim tih da nekog ubijem zbog vutre, jako sam se smejao kad sam video da si napisao da si u stanju i par sati ih gledati kako rastu i ti si povezan sa njima, isto to sam i ja ortaku govorio kad smo grow radili, moja glava je bila pod reflektorom svaki dan bar 2-3h od pocetka do kraka growa, ali ja to ne shvatam kao problem, jer to me cini srecnim a ono sto me cini srecnim to cu i raditi, isuvise sam mlad pa nemaam ni posao a ni zenu, trenutno ni devojku, ali imam vutru i drage ljude oko mene, zreo sam za svoje godiste, ali ja kao jedan za tebe " klinac" mogu reci da sam zreliji od tebe, bar na osnovu ovog sto sam procitao do sada.. VERUJ MI da ako u svoj svoj svoj zivot uvedes 3 promene dnevne koje te nece drzati konstantno u istom okruzenju ljudi i vutre da ces u roku mesec dana dovesti se u normalu ( koliko-toliko) i da ces vec onda i drugacije razmisljati.. Kontam da si tip koji kad ustane prvo se vata rizli i ajmo, onda drugu zapalis kad doruckujes a mozda se budis i oko 15-16h jer se prethodno vece izmasakriras sa vujdzom i onda tu gubis kontakt s vremenom i sa ljudima, upadas u neke crne misli i svasta ti se mota po glavi, gledas biljke 5h i tesis se kako ce brzo doci da ih sto pre popusis, pre nego sto krenes spavati, kad legnes kao ja sto sad lezim, i onda razmisljas gde ces je saditi, kakve ce biti i ne mozes zaspati, e vidis to je i kod mene tako i to vec jeste problem, al ja ne pridajem tome velik znacaj jer sam mlad i znam da pravim razlike, vutra je vutra a zivot je jedan.. Citao sam bas jedan post dugacki od Jacka Sparowa gde covek ( verujem da mi tata moze biti) prica kako je imao problema privatnih i da je prestao 2 godine pljugati i kad je sve resio vratio se vutri, znaci nije istina da se ne moze reci NE ako ti to zelis, ali ti to owerdoze ne zelis, jer ti sto zelis budes ti to vec jesi i to je neizbezno, zato necu ti reci da stanes jer neces sigurno ( jednom duvator, uvek duvator) ali za promenu probaj da sacuvas tu zenicu da joj budes zahvalan sto te 7 godina a mozda i vise trpi, neke bi vec odustale ali ona veruje u tebe, pa dokazi i ti njoj da ti vutra nije ceo zivot i da ima i u tebi jos osecanja i ljubavi koje je ona u tebi videla kad te je upoznavala, i pocni da radis na tome da decu imas, ako nemas, nadji posao, dovedi se u red, ja sam balavac da bilo kome pametujem pogotovo vama starijima ali nekad je to i vise nego potrebno, no tu smo jedni za druge, vutrasi moji dragi.. A ti care razmisli o svemu, eto misljenja jednog tinejdzera koji je mnogo korisnih i dobrih saveta dobio i starije ekipe vutra org, zato je i razlog sto sam ostao ovde, cutao i slusao, jer da sam se pravio pametan danas ne bi pusio svoj auto jet47 nego "Herbal incese- not for human consumision" ako sam dobro napisao i tvrdio da bolje vutre nema, hahah e to su bili tuzni dani al na greskama se uci, maaa sta da ja to tebi pricam, ti si pun gresaka, proradi na sebi, peace.. :)
MagnetizamAMBASADOR

apr 2014.

#34
Ne moraa da rolaa, kupi si lulicu! :D

apr 2014.

#35
Nisam dolazio gledat ovu temu jedno vrijeme ali evo me nazad.Imam za sebe dobre vijesti a i za one koji suosjecaju samnom,kad sam zavrsio ovaj zadnji 150w grow to sam sve satro prebrzo,doslovno vise nemam nista.I znate sta se desilo,budim se ja iduce jutro da pogledam paradajz vani sto sam posadio u basci i vracam se nazad u kucu a ono nema dima,nema trima nema nista.I bulko me da duvnem ali ne onako kako me uvijek pralo,doslovno evo danas uopce nemam potrebu da duvam.Ne znam sta se dogodilo,jako me je strah bit nefokusiran samo na dim a nema potreba da palim frule uopce,i da imam sad dima svakako bi ga duvo otprilike 6 7 frula dnevno oko desetak otprilike jer jednostavno volim dim,ali uopce mi ne treba vise.Nesto me je drmnilo ocito,dal zato sto sam se ispuco u prvom postu ovdje ili nesto drugo nemam pojma.Za Uskrs sam od 4 biljke dobio 4 mudonje,kao neki znak sam to shvatio i ocito sam stvarno previse duvo.I dalje mi je dim nacin zivota,evo sutra preksutra otvaram novi 150w dnevnik cim izadu menke iz zemlje,iso sam van nabro vrbe sad cu i koprive pa lagano u pobjede.Imam velika ocekivanja sto se tice ovog growa,instinkt mi govori da ce bit predobro,ali ovog puta necu satirat hedove ko nenormalan nego lagano u dozama.Sad za 2 3 tjedna donjet ce mi lega OG kusha,Cream caramel,i jos par sorti iz njegovog ina i bas se radujem tome. U biti zakljucak je takav da i dalje cu sadit jer mi je to u jednu ruku smisao,ali definitivno cu smanjit duvanje jer vise nemam potrebe za tim.I da za Opa cupa cu napomenit da me ne smatras losim growerom jer sam imo ja par godina growowe i pod ,250w hpsom,150w hpsom,CFLovima,LEDovima,i out par puta.Koristio sam AD lozu,Hessi i ostala bolja gnojiva i imao do jaja opremu,ljudi su se rusili od mojih hedova,necu da ispadne da sam sebe hvalim ali ocu da shvatis da ja znam mase trikova i ucio sam od zahebani ljudi o growu i to vec nekih 11 godina tako.Ovaj grow i sam znam da je bio smece,bas doslovno sve je bilo lose,ni nutova,ni svijetlo kako treba,genetika preprelosa nemozes po jednom dnevniku sudit meni kao dobrom ili losem groweru.Tj.uvjerit ces se sad na novom dnevniku kad otvorim kako ce moje znanje i vjestine doci do izrazaja sa malo boljim menkama i malo boljim uvijetima.To ti prijateljski sad govorim da ne mislis da ocu da se prepirem sa tobom. Eto drustvo dogodilo se cudo hehe,stvarno mi nije jasno da nakon ovakog dugogodisnjeg nacina zivota mi se sve promjeni u noci,prvi dani bez krize,majke mi moje kunem se zivotom da se osjecam lakse 100kila. ALI I dalje se osjecam usrano,nezaposlen sam a uopce nemam volje da trazim posla iako nekad nemam para ni da prezivim.Usadeno mi je u krvi da znam vec unaprijed da moram ic molit ljude okolo da me prime i da me iskoristavaju za smece od place,ja nemogu preko toga prijec.Cjeli sam tetoviran i u ocima mi se vidi da sam izmucen i iscrpljen do kraja,nemam snage da se trudim oko niceg,sve sto dotaknem pretvori se u vnago.Vidio sam vas par da ste mi napisali da si odredim ciljeve u zivotu,ja na tom radim lagano al za ciljeve ti treba kinta a ako nemas kinte mozes samo trunit.A i vidio sam da me je netko pitao zasto uopce sam otvorio ovu temu.Pa razlog je jasan,nisam znao dal sam lud ili retardiran da toliko me dim vuce,kazem i dalje me vuce ali nemoram vise da duvam!Dovoljno mi je samo da ih uzgajam.Al i drugi zivotni problemi ,me prate nonstop i covjek se slomi na kraju ali i dode pameti.Morao sam negdje nesto napisat izbacit to iz sebe makar preko tipkovnice jer uostalom bi iso sa utokom i roko ljude koji su me unistili.Kao klinjo od 1 do 4 r osnovne bio sam normalan ali sam uvijek osjecao da sam drukciji,u 5 r sam dozivio psihicki slom i pao u depresiju i od tog dana su me kljukali tabletama i ja sam se okrenio kriminalu i kriminal mi je i danas u srcu.Vidio sam sevga u zivotu,pedofile,silovatelje,ubojice,narkomane,djecu od 10 godina koja skacu sa balkona udrogirani od tableta.Starci su me ostavili cim sam se rodio jer sam bio slucajno djete,nikad mi se nisu javili ni pitali za mene.Posvojitelja domova i zatvora sam mjenjo ko carape dok sam bio klinjo i takav mi je mentalitet danas.Mnogi su mi rekli da je cudo sto sam ziv uopce a di jos ostao dobar i uvijek spreman pomoc prijateljima u nevolji.Nije ni cudo sto mi je trava postala i lijek i droga i obitelj,to je razlog zasto je toliko i volim samo sam ocito previse je zavolio i bojim je se pustit.

apr 2014.

#36
ja juce nisam zapalio ni jednu, a to sam tek sad skontao citajuci tvoj post :) to kako se osecas nema veze sa tim da li si pusio ili ne, a ako pusis samo da se ne bi tako osecao onda nista nisi uradio, pusti vutru na izvesno vreme i fokusiraj se na resavanje aktuelnih problema, opusteo i pozitivne vibre
TarzanZMAJ

apr 2014.

#37
nije istina. evo ga prvi cilj naci posao i doci do kinte, pa idemo dalje! :ridinghorse:
Paperboy89ENTUZIJASTA

jun 2014.

#38
Posao , sport(duh i tijelo) , obitelj , kuhinja malo se pozabavit sobom, ne moze vutra biti na prvom mjestu, nista ne radit i govorit da imas ciljeve a treba kinte (a i za cilj ne treba kinta shefe,ti sam postizes cilj upornoscu) , sa veoma malo mozes ucinit puno a sa malo vise truda jos vise ;) svi u svom zivotu imaju probleme , al svako radi na tome da taj problem iz korijena sre~e sto znaci da rade na sebi ocigledn da ti ne radis na sebi i samo se zalis i zivis gledajuci vutru mogao bi shefe zaposlit se iskoristit 8 sati bacit mozak na pasu razmisljat o posli sigurno bi urodilo plodom onda poslije posla neki sport osi na bazen plivat bilo sta ...vjeruj da pomaze malo se rasteretis,izbacis negativnu energiju iz sebe,puno se lakse i spava ja ne moram da pusim svaki dan jer si nadem tokom dana zanimacije koje mi umore tijelo da dodem doma i samo legnem a sutradan najodmorniji na svijetu i spreman za nove pobjede koliko god svi vole vicu,i ja je volim i svi na ovom forumu...kad je pusis u tolikim kolicinama zamuti ti se mozak,nista nije dobro kad previse uzmes pa tako i popusis vice ja cekam grow i mogu da ga docekam i gram koi kupim dok cekam mogu da razdijelim na 4 dana i samo na vecer uz film ili slicno upalim to mozes i ti ! samo si nai zanimaciju ovdje gore ima toliko pametnih odgovora koi su ti upuceni u majboljoj namjeri i mogao bi da poradis na sebi uzivat ces vise vjeruj mi a ako bas ne ide imas shefe u Meugorju otvorenog tipa "komuna" mozes da odes tamo i odes kuci kad god oces nitko te ne drzi tamo si zbog sebe ne zbog njih imas jednog popa ima zivotinja o koim se brines , plastenik za povrce imaju i vocke ima svasta nesta , ima i kuhinja i sve to da malo razmislis o sebi i o svemu...ima masu ljudi koi su na "odvikavanju" svih tipova droga vecinom dopera i iz svih krajeva nase bivse juge potpuno besplatno i veoma lijepo okruzenje i naravno zaboravio sam krunica je glavna :D Uzivaj shefe

jun 2014.

#39
E moj Paperboy,vec sam napisao da me spustilo to lagano,vise nemam toliku zelju da duvam.Uvijek ce ostat da mogu poduvat kolko ima,al kad nema nemora ni da bude.U komunu nema snace da idem a pogotovo uz krunicu,bez uvrede.

jun 2014.

#40
Covjeku je zivot najbolji savjetnik, najbolja skola i jedini saputnik koji ga nece ostaviti na pola puta. Mene je naucio da, ako zelim ziviti zivotom kojim zivim i pri tome biti zadovoljan, moram raditi 10-12 sati dnevno. Pauza u radno vrijeme mi ne smije trajati duze od jednog sata, osim kada radim za racunarom, tada mogu virkati na forum mnogo vise, ali to nije danas slucaj. Danas imam posla kojeg treba obaviti u radionici, a ja se zabavio citanjem ove teme, ovog jadnog pokusaja samosazaljevanja, ove sapunice pune preokreta iz pozitivnog (izlijecenog) u negativno (satrveno, zavisno, neshvaceno, odbaceno i bolesno) i sada, ako zelim da budem sretan i mirne savjesti, moram otici dovrsiti posao, jer ako to ne ucinim necu imati mira cijelu noc, em cu sutra imati 10 zadataka koje trebam obaviti umjesto planiranih 5, a ako razvucem sa ovim odgovorom mogao bih u srijedu imati 15 umjesto 5. Necu gledati utakmicu u 18 sati, jer cu biti u radionici i zavrsavati ono sto sam trebao dok sam citao ovu patetiku. Ne zalim se! Jedna utakmica vise manje, bitno je odraditi zadate ciljeve, neki to zovu obavezama. Jadan si i napacen, neshvacen od zivota i drustva, odbacen. Nema ko da ti pruzi ruku, da te oraspolozi, da ti pruzi utjehu, da ti plati pice, da se pohvali djevojci svojim drugom, da te pozove da mu pomognes oko necega... Ali, imas zenu. Kazes ozenjen si, a niti jednog slova o njoj. Nema ni trunke dobrote u toj zenskoj dusi koja bi zasluzila jednu prostu recenicu u ovolikoj zalopoljci, u ovoj temi "jadan sam ti i cemeran"? Ukoliko ima zrno istine u ovim tvojim postovima, onda je ljenost najveci razlog za takvo stanje u koje si zapao. Nije to zbog trave, niti je do tvojih mrskih neprijatelja. Neprijatelji se ne radjaju, neprijatelje covjek sam sebi stvara isto kao i prijatelje, a ti, prijatelju, nemas niti jednog da ga, kao svijetli primjer svog usranog zivota, ovde navedes. Jednostavno ne zelim vjerovati da postoji tracak istine u ovom sto si pisao. Osoba kao sto si ti jeste ovisnik i naziva se patoloski lazov.
mičurinLEGENDA

jun 2014.

#41
Ower,ka~u neki da je ~ivot na zemlji neka vrsta pakla,a smrt raj... Neemo doznati dok nas ne snae! Pro itao sam pa~ljivo ato si pisao i siguran sam da ti je u glavi kaos.Ne znam ima li smisla ii u detalje jer ima jako puno sli nih pri a kao tvoja i ljudi udaraju glavom u zid samo da se "smire" i nau ~ivot... Neki od nas su proali puno gore stvari od tebe,i nikada nee pri ati o svojim mra nim tajnama. Trebao bi biti svjestan toga da smo na ovom svijetu samo u prolazu,i da nam godine lete br~e nego smo zamialjali kada smo bili klinci(ako smo uope zamialjali).Naaa osnovna uloga je produ~enje vrste i neke radnje oko toga,a sve ostalo je vrijeme koje nam stoji na raspolaganju da ga provedemo kako najbolje umijemo.Naravno da ima prili an broj pehista koje bujica nosi neovisno o naaim ~eljama,tragedija,bolesti itd.Mo~da najva~nije od svega je da si svjestan svog stanja,i da mo~ea sam sa sobom biti prijatelj.Kad sa sobom ispri aa o svemu ato ti je na duai,i kad se prestanea lagati,onda si napravio prvi korak!!! Mo~da bi pomogla jedna psihoanaliza,tj. stru na osoba.Netko tko zna da te usmjeri na otvoren put,i da ti pomogne da prepoznaa or sokak ;) Zato se malo skuliraj...pokuaaj s nekim meditirati,opuataj se u prirodi,oslobodi zaklju anu energiju na pozitivan na in.Pogledaj malo svijet oko sebe,i uzmi svoj dio kola a!!!Zahebi ganju i otkrij radnika u sebi jer rad oslobaa(na ~alost ovo je jako zloupotrebljena re enica,ali istinita) Po ni s bauatelom ili nekim najgorim poslovima,i radi ih ponizno i zahvali svojoj savjesti na privilegiji da radia. Zadovoljstvo kojim ea po eti isijavati e ti otvoriti nove vidike,i shvatit ea da je ~ivot lijep i kad jedea kruh i luk! Va~na je volja ;) Zahebi patetiku,ona je rezervirana za kloaare slabie,za prosjake bez hendikepa,za prevarante i kukavice.. Daj si malo vremena za razmialjanje i odredi koji ti je cilj? Gdje se vidia za 5 godina,ato bi ~elio..Ukratko,kreniii!!!!

jun 2014.

#42
I stavis malo rakije na to.. Il bevande.. cheers!

jun 2014.

#43
da napisem svoje nesto, meni trava cini balans, jos kao klinac sam dobio taj nacin razmisljanja, brzo mi se zgadilo stekanje, kao zadnji narkomani, dilanje trave, zarada na travi, sve mi se to pocelo gaditi, kada sam sebe pronasao u travi, obicna biljka, sa toliko prednosti, hiljade godina istorije koristenja, postojanja, samo to unikatno psihoaktivno dejstvo koje je covjeku posve prirodno, kao komadic puzle koji je oduvjek trebao biti tu. prijatelj kad si sam, wingmen kad si sa curom, najbolji nacin da podstaknes apetit, muzika ima novi smisao, zivot ima smisao, suncan dan postaje savrseno sjecanje, miris, ukus, koliko me samo vrate u proslost i na neke nezaboravne trenutke, nema nista ljepse poslije posla uz kafu ispusiti, pa ped spavanje cimanje iz bonga, ma da ne nabrajam.. Ja ne mislim da sam ovisan, nasuprot ja nemam potrebu za vutrom, ja je volim, volim sve vezano za nju, ne sputava me u zivotu, sve u zivotu sto mi se desilo i sto sam postigao bila je uz mene, upravu si vise je od ovisnosti, ovo je nesto kao bezuslovna veza, puna postovanja i ljubavi. Crnjaci kad je nemam? cemu to, bice jbte sta je dan dva sedmica bezvutrice naspram zivota. Mozda i prestanem pusiti, ali tada cu se potpuno growanju posvetiti, sto opet znaci da je nikad necu prestati pusiti.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se