VUTRA
ForumMarihuanaMarihuana FAQProblem sa travom
LEGACY

Problem sa travom

95 odgovora9,686 pregleda
Sopran0ISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#1
Postovanje :) Mozda sam na pogresno mjesto stavio temu, ali imam jedan problem. Sinoc sam zapalio 2 dzointa, ali zadnji zapalio, sve je lijepo bilo. Do jednog trena. Od jednom mi dodje crno, i pao u nesvijest. Drug me samarao 5 minuta ustao malo me propustalo. Koji je problem ? Nikad pre mi se ovo nije desilo.
TarzanZMAJ

jun 2015.

#2
crni kenane to najbolje da doktora pitas..

jun 2015.

#3
Vjerovatno je crnjak doaao nakon ustajanja sa stolice, kreveta ili sli no. Oooo da, padaa ko pokoaen. Npr. zavaljaa se i duvaa pljugu, pa drugu i onda idea ustati po vode i odjednom blackout, esto zna biti popraen tutnjanjem u uaima. Zaato dolazi do toga, jednostavno je, dim su~ava krvne ~ile i samim time protok krvi je ote~an. Naglim ustajanjem iz neke poze krv kroz tako su~ene krvne ~ile nestigne dopumpati do mozga na vrijeme i mozak ti ostaje na suho, ti ostajea u mraku i dolazi do nesvjestice. To se da i sprije iti, nikad ne ustajati naglo iz poze u kojoj si bio, a ako osjetia nekako tamnjenje pred o ima dovoljno ti je da u nea i u roku par sekundi e prestati. Doktor NO zna sve :rasta:.
StipeZMAJ

jun 2015.

#4
Evo da se nadovezem posto je interesantno to zamracivanje. Mene isto to zna zacrnit pa sam malo istrazivao zasto se to desi. Uglavnom je No Joke dobro napisao ali nije samo da krv ne stigne do glave nego "srcu" treba neko vrijeme da prepozna razliku u tlaku. Dok sjedis ili lezis srce se ne mora puno trudit da napumpa krv do glave, i onda se dignes i promjenis visinu i kut na koju srce treba napumpat(isto ko kad pumpas vodu u vis, promjer crijeva, kut i visina odlucuju kolki tlak ti treba da dignes vodu na neku visinu). Posto srcu treba par sekundi da ono skuzi o cemu se radi i dok se sjeti ubacit u nizu i stisnut gas, tebi se zamraci jer ti je mozak ostao na suho kak No veli. Cannabis spusta tlak (zato i srce kuca brze da nadoknadi taj pad). I onda kad zbrojis nizak tlak i ovo dizanje kaj sam objasnio dobijes nesvjesticu jer srcu ovaj put treba fakat dost dugo da se probudi i nadoknadi tlak. Ima cak i bolest/poremecaj u kojem srce odn. tijelo opce ne konta promjene tlaka odn polozaja tijela. Uglavnom to rezultira cestim nesvjesticama i padovima. Al ga i ja tipkam kad se napljugam :D
Pohani šnicelPOZNAVALAC

jun 2015.

#5
prije mi se znalo puno eae zacrnjivat al zadnje vrime je ok:djede: ..zadnjih par god...nikako il vrlo rijetko al prije puno vise valjda kako sam nemilo tuka po vutrici:joint2:..puno vise nego sad a i otpornost je tu hehe...
H2O888LEGENDA

jun 2015.

#6
i meni je u pocecima pada mrak na oci,sad mi pada kad nema trave;)ima sam par neugodnih trenutaka,al nisam se obazira bas na to...ima istine u gornjim postovima.:clap::

jun 2015.

#7
svatko je bar jedanput imao neugodno iskustvo.. to je injenica. ali nisi spomenia, ata ste to no puaili? :wave: jer.. ata sam primjetila.. je da otkad ne puaim sve i svaata, ..nema paranoja, nema tlakova, nema neugodnih iskustava. (niti ih imaju ljudi (amateri) koji puae sa mnom ato i ja). znan da je mo~da teako, ali radie nemoj niata dimit, nego svaata.. ;)
trevorAMBASADOR

jun 2015.

#8
Verovatno si pusio neko otrovno smece, ume tu biti i peglanja i jos kojecega

jun 2015.

#9
ukratko, puai samo dobro ali umjereno, hidratiziraj se stalno i nezaboravi disati .. ako i dalje bude problema, .. onda je stvarno problem.
winergy2013AMBASADOR

jun 2015.

#10
Zna se to desit od dobre vutre, ja sam jednom imao blackout od Criticala(RQS), popuaili 2-3 jointa i samo odjednom mi je pocelo zujat u uaima i crno pred ocima, da me frendovi nisu pridr~ali razbio bi glavu od pod i bog zna ata bi bilo.
zorozoricISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#11
od pusenja mogu biti 2 problema: 1. Promena krvnog pritiska 2.Panicni napad Za pritisak neznam stamoze biti posledica, a za panicni napad znam,jel ih imam,jako ruzan i neugodan osecaj,(crne misli,nedostatak zraka,aritmije,jako lupanje srca)previse ruzno iskustvo,ali nema zdravstvene posledice u vidu fizickog zdravlja dopuna: SATIVA DIVA pod 3 bi stavila prenapuaenost / klasi no zasienje neko se izriga, neko padne u nesvjest, neko zaspe, neko pani ari.. ;)

jun 2015.

#12
pod 3 bi stavila prenapuaenost / klasi no zasienje neko se izriga, neko padne u nesvjest, neko zaspe, neko pani ari.. ;)
ZelenaGroznicaPOZNAVALAC

jun 2015.

#13
Drugar je trebao da ti podigne noge u vis dok si bio u lezecem polozaju, odma bi ti se vratila krv u mozak. Meni se jednom zamracilo i krecem uz neke duge stepenice da trcim da popijem vodu, zamalo se nisam onesvestio i pao niz stepenice, i stigao sam nekako, popio vodu, seo, drugar mi izvadio tri kockice secera.. Preporodio se za 2 min. Mislim da voda i secer treba da budu prva pomoc svim novim duvacima.
zorozoricISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#14
i to sam mogao ubaciti ,pad secera. cesto se pojavljuje nakonkonzumacije

jun 2015.

#15
da.. ma bilo ata popit, soki, vodu .. i pazit da ne pregladnia ;) najbitnije ne pretjerivati sa koli inom..
ZelenaGroznicaPOZNAVALAC

jun 2015.

#16
Bitno je redovno uzimati vodu i pre i posle pusenja, to je bolje nego da nalijes vodu kad skroz dehidriras, meni bar to ne prija.
zorozoricISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#17
upravu si,treba imat pri ruci vodu,slatkis ili vocku. kolicina je dikutabilna stvar,neko moze popusit 5g,aneko 5 dimova,stvar treninga:udarac::udarac::mario:::mario::
VoltoronISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#18
meni se desavalo da imam prekid filma ali jedino ako sam popio nekoliko ljutih rakija pa onda povucem par dimova.ali sam gledao ljude koji povuce par dimova i bukvalno mu se zamrse koljena nemoze da hoda ali jako rijetka situacija.desava se nekad nista strasno.
smileeeeAMBASADOR

jun 2015.

#19
Napij se vode sledeci put. Pao ti je pritisak.
HazerAMBASADOR

jun 2015.

#20
Iz mog skromnog iskustva se sla~em sa dvije stvari - koli ina i ae er. Naime, pred jedno 10-15 godina bio nabavio dobre vutre nakon godina konzumacije kojekakvog smea sa ulice koje sam "solio" u duhan, ova dobra je bila smotana sa trimom dakle bez duhana i onda ja junak uzeo pa vukao i vukao i puf-puf i blackout nakon ni pola jointa :D Sreom bio je jedan pajdo koji je kontao ata je pa je otiaao po vode i ae era, nakon par minuta ko novi i od tada pazim koliko vu em ako ne poznam :D
trevorAMBASADOR

jun 2015.

#21
ako se to desava uz alkohol onda nema sta da se komentarise. kad je stanje redovno, 1kg napolitanki i neki vocni sok, bar 2l. kad se upusim pre spavanja a to biva cesto, da ne kazem svaki dan:drull: onda jedem kao pomahnitao, stomak dupke pun ali moram da jedem i jedem, desi se da nakon sto legnem ustanem i po dva puta da dopunim rezervoar
VoltoronISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#22
eeee oce da se ogladni od vune,kolko sam palacinki sa kremom i plazmom znao da izjedem kad se dobro napusim,neznam dje mi sve stane,hrana uvjek nekako bolji ukus ima.
nerpZMAJ

jun 2015.

#23
Dize apetit neverovatno, ali sam provalio ako legnem odmah da spavam ne vuce me da se dizem i pijem vodu i jedem. Ali zato kad gledam TV ili neki film, pa se kao jednom dignem da popijem vodu, onda se dizem svako malo, tada obicno i jedem ma koliko sati bilo... :D U sustini, odmah po pocetku pusenja kanbabisa (vrlo nedavno) sam sebi nasao meru koja mi odgovara i nemam problema sa pritiskom, paranojom i sl. Samo umereno i naci sebi dozu koja ti odgovara i uvek se drzati iste.
stalkerAMBASADOR

jun 2015.

#24
Samokontrola. Ja sam znao upadati u bedak, paranoju kad se vrti 2-3 dzoksa u krug. Pogotovo u grupi nepoznatih ljudi. Nekako preterano postanem svestan sebe, svojih pokreta, govora pa se onda tripujem kako sam sta izgovorio, da nisam nekog uvredio, postanem preosetljiv. A o razmisljanju o proslosti, svim bivsim ljubavima, porazima, neprijatnim situacijama da ne govorim. Ili cak kad prepusen moram ici negde, obaviti neku najprostiju stvar kao soping ili nedaj Boze otici na fax! Au, srce hoce da iskoci. To mi je strasno crpilo energiju pa sam onda rek'o sam sebi da cu da povucem onoliko koliko mogu da podnesem a ostale krugove preskacem pa ko hoce i moze, nek se ubija. I naravno, ako treba neka obaveza da se ispuni, prvo to pa onda dzoks. Lepsi filing a i nema tripovanja. A hrana tek, uzas. Svinja trip. Otvorim frizider sve povadim na sto pa ne znam sta bih pre da jedem. Jednom smo ja i kum ubacili neki vocni sok od jagode u frizider da se brze rashladi, medjutim popusimo dzoks i totalno zaboravimo na sok. Drugi, treci, cetvrti, napadnemo frizider kad ono sok se pretvorio u led. Presecemo tetrapak na pola nozem, i lizali svako svoj deo. Sto je najgore, bio je vrh. :D
zorozoricISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#25
najace je kad se navuces na neku hranupa mesec dana jedes isto.......

jun 2015.

#26
I meni se znalo zacrniti kad se ustanem,uhhhh :D A jes' to lijep trip.Samo ato ja dreknim sam u sebi, na sebe.....eeeee ea Venlo,konjusino stara.Ne upadaj :D I na~alost,prekinem taj trip.A mora da je do jaja.Ukomiran,ovaj te aamara,ti bi mu rek'o nemoj me aamarati ...a nemo'a :D Odoh sada pojest jednu Ledenu Kocku.

jun 2015.

#27
Ja sam problem s travom rijesio totalom. 0.5ml na 5 litara vode.
bonggoriENTUZIJASTA

jun 2015.

#28
Mislim da je veina ljudi imala kad tad "problem sa travom" , lagana nesvjestica od naglog dizanja pogotovo kada sat vremena dimia sa sve etri u zraku, mjeaanje sa alkoholom (osobno dva puta) ali mislim da je napad panike najgori. I njega sam prvi put do~ivio nagensan i stvarno al stvarno jako loa osjeaj, doslovno mislio da imam infarkt da umirem, spremio stvari za hitnu i pozvao frenda da me odveze (fala bogu pa je frend znao o emu se zapravo radi pa me malo smirio, sad kad se sjetim malo se i nasmijem).Par mjeseci od paranoje se nisam usudio zapaliti, al kad si slo~i sve u glavi nasmijea se i nastavia u laganijem ritmu. Ali nekako od svih tih problema sa travom jedan mi je najzanimljiviji a to je tupavost, gledam frendove koji kad zapale mogu dobar dio poslova obaviti u tom stanju, a ja ja sam za nia glup ko k....c, mislio sam da da godinama ovjek stvori nekakav imunitet al u mom slu aju prva sasvim dovoljna nema smisla paliti drugu, eto to su neka moja iskustva u 10ak godina relativno aktivnog gensanja :crazyd:
DzparanojaLEGENDA

jun 2015.

#29
Ovdje svako svaata neato napisa, a autora nigdje.... dal je ~iv uopate :confused: Svakako bi trebao da prekontroliaea svoje zdravlje, prije svega srce... i obavezno da uradia dopler karotida !!!

jun 2015.

#30
hahaha, ma nije mu niata jedini problem koji ja imam sa travom je da mi je grlo katastrofa, izgrebano, promukla sam..
L0oDZMAJ

jun 2015.

#31
Moj jedini problem sa travom... je taj kad nestane
Otto GrunfLEGENDA

jun 2015.

#32
Svima se neato crni pred o ima, a meni baa bjelilo udari ako pretjeram ili pri naglom ustajanju. To sam nekako povezao sa padom pritiska pa se izkontroliaem 10ak sekundi i sve bude super. Joa mi se nije dogodilo da se 'ugasim'
BizzzoZMAJ

jun 2015.

#33
Nema gaaenja. Dugo niti crno niti bijelo. Laganini ja bi rekao. Treba pripazit oce to tako. Iako cak nisam dozivio da se netko srusi. Moguce da se druzim s krivom ekipom :P
GruwerISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#34
Ja brijem da ti je to do hipoteznije ili ti ga nizak krvni tlak,pojedi jabuku prije nego ata ea zapalit i bude sve 5 :)
rastafarijanAMBASADOR

jul 2015.

#35
Nikad nisam imao "cast" blackouta , ali imam frenda koji je redovito padao, rigao kad se overdoza,ja sam znao umirat os smijeha, i nakon sto se izriga kao nov je, jedino kada je padao onda smo mu pomagali sa secerom i vodom odnosno necim slatkim, ja sam jednom samo imao osjecaj slabosti i paranoju ali sam se skulirao kockica cokolade voda i to je to,to mi se desilo kad sam pusio satori(mandala) bas brutala od voznje :) `to se tice alkohola, pivo i pljuga nema mi bolje kombinacije, cak i u velikim kolicinama hahah, sta cete sto je stoka stoka je :upiii:

jul 2015.

#36
Nisi jedini kojem se to desilo od Satori-a:)
PsihopatPOZNAVALAC

jul 2015.

#37
Ja i frend smo jednom dobili neki komadi nekog jako dobrog dima koji je smrdio ko auga i kroz jaknu i kroz sve i joa nam je lik rekao da ne pretjerujemo s tim. Ja ga gledam i vidim 0,5 u ruci smrdljive kockice i kazem mu pa s im da pretjeram imam za jednu frulu XD I niata odemo mi do frenda u stan i otvorimo i vidimo lijepa stvar ica nabijena i dogovorimo se da cemo smotati dvije frule. Tada nismo bili ni pribli~no iskusni barem ja a on je znao da rola i tu i tamo zapalit. I zapalimo prvi ok do pola i vec pocinje rad nekako eufori no zbunjeni rad sve nam je smijeano upali u pri u vamo tamo jebeno radi, zavraimo frulu a grla nam suha od dima i tu popijemo svako aau vode i frend se ustane ka~e ide na wc. I krene on na wc i odjednom BUM zvekne na pod kao pokoaen !!! Mene paranoja odjednom strefila sve mi se okrenulo naopako poceo da panicarim sta se desilo di~em ga s poda...mamlaz je pao kao zaklan...vi e da mu nije dobro i da mu zovem hitnu. Jbt ja ne znam ato da uradim srce mi kuca 100 na sat kad odjednom mene presje e neki klik na prsima kod srca kao da me neko piknuo no~em. JEeeeebote ato sam se ja ukenjao sjednem brzo na fotelju i zaklopim oci a kad ono u tom mraku milijun tisu a razno raznih slika mi prolazi kroz glavu kao crtani filmovi i stripovi koje si vec negdje vidio ali se ne mo~ea sjetiti otkuda je to. Brzo se dignem i odem u wc i pogledam se u ogledalo a ono podo njaci ko najveci narkoman i dobio blijedo ~utu boju lica. Ukenjao se od straha pakiram cipele na noge i ka~em frendu da moram brzo ici. Izlazim iz stana ostavljam njega samog i trcim kuc kao da mi je zadnje tr anje u ~ivotu. Paranoja me pere na max. Dolazim pred ulaz i pokuaavam brzo otkljucati vrata od zgrade i cujem neko hodanje iza sebe. Okrenem se kad ono murjak vadi lampu i uperi u mene i dobro vece mladiu di se ~uria. Ja se skenjao ko po etnik. Nisam re enicu znao slo~iti a izgledao sam kao da sam ubio ovjeka. Ukratko : Ostalo nam je za joa jednu mini frulu tog govneta i odlucili smo da to necemo puait kolko je to bolesno bilo. Nikad tako loa trip nisam imao u ~ivotu. Ujutro sam se probudio i zahvalio bogu ato sam ~iv.
L0oDZMAJ

jul 2015.

#38
A ne rece kako je frend prosao s obzirom da je bio pokosen :)
PsihopatPOZNAVALAC

jul 2015.

#39
Bio je u redu poslije navodno mu je pao secer ili tako neato to mi je rekao a ja nisam znao da ima s tim problema. Poslije toga dan zove on mene oko podne i sretan ka~e jebote ata se dogodilo pa ono nije neato u redu s travom, to sto posto nije trava to je neki heroin lik me uvjeravao da nije trava sto posto da ne mo~e tak radit a meni bilo predobro do njegovog pada tad me je okrenulo u totalno loaem smjeru a taman se zacementiro za fotelju onako fino kad ti utrnu i ruke i noge i samo uzivas. Tad sam dobio krivi dojam o travi a sve zbog tog komadica neke jako bolesne vutre i to je ato je najgora bila trava samo mi nismo bili toliko iskusni da iskuliramo tako jak dim hehe
fakiPOZNAVALAC

jul 2015.

#40
Aha vazi sad cu da odem do grada moram do majstora da mi vidi kola ,pa cu onda na sisanje, pa na kafu kod druga u kafic pa moram do mojih nesto da im pomognem vazi dogovoreno idem samo da spusim fus na balkonu pusim sedim zakucao nisam otisao nigde .. moj jedini problem :D Ne racunam standardne zedan ,gladan,smejem se i te fore.. a u ovo izvrtanje i padanje neverujem to su po meni psihicki slabi ljudi :ajnstajn:
d@niZMAJ

jul 2015.

#41
prijatelju nemoj tako, pa nemaju svi istu toleranciju ;)
fakiPOZNAVALAC

jul 2015.

#42
Ne igraj fudbal ako ne znas da ga igras ..namig za tebe..

okt 2015.

#43
iam i ja problem... osusio sam vutru i stavio u teglu i kad se smota buxna mnogo dim cepa pluca... ima li za to neko resenje?

okt 2015.

#44
Ima . Dr~i d~id~u barem dva meseca u tegli da se iskjuruje .

okt 2015.

#45
nesto brze od dva meseca?

okt 2015.

#46
Mesec i po :)

okt 2015.

#47
hahaha hvala bro.. :thumb:
stalkerAMBASADOR

nov 2015.

#48
Vec odavno, kad sam napusen iskljucim mozak kad mi neko nesto prica (sto me ne zanima), bukvalno budem odsutan nekontrolisano. Sad je pocelo to da mi se desava kad sam strejt, recimo profesor mi nesto objasnjava (sto mi je jako potrebno), ja gledam u njega, klimam glavom ali pohvatam pola od toga sto mi prica, mozak mi ode u setnju... WTF?

nov 2015.

#49
To generalno ima veze sa koncentracijom i ne mora da zna i da je trava uzro nik, ali ljudima sa loaom koncentracijom ume da duplira problem. Ja s tim odavno ~ivim i ak mi je drago ato gomilu stvari propustim da obradim u glavi. :D PItaj ponovo slobodno i reci da imaa problem ako je neato baa va~no ato moraa da uhvatia...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se