VUTRA
ForumMarihuanaMarihuana FAQRekreativna konzumacija, napadi panike, “apstinencija”.
LEGACY

Rekreativna konzumacija, napadi panike, “apstinencija”.

160 odgovora13,021 pregleda

jul 2020.

#1
Zdravo svima, podjelila bih svoje iskustvo sa marihuanom kroz proteklih 6 godina. Krenula sam tako da od prvog puta kada sam konzumirala, da sam pusila svaki dan u prosjeku dzoint dnevno, a nekada i vise. To je bio neki period od 3-4 godine. U 95% slucajeva konzumirala sam sama, kuci, u vecernjim satima uz muziku i posao. I to mi je bilo stvarno idealna kombinacija. Ugl. Mi je svaki dan isti bio. Dodjem kuci s posla, zapalim dzoint, imam osjecaj kao da sam se tek probudila, puna energije i ideja, i krenem da radim (racunarski tip posla), i tako do spavanja. I jako zam zahvalna za sve sto danas imam ovoj biljci, jer sam dosta toga uspijela u tom periodu. Nakon tog divnog perioda, mi se desava da dobijam prestrasne napade panike, puzem po kuci, imam osjecaj da umirem, prvi je trajao skro dva dana, i svaki drugi put nakon toga i nakon pauza, kada bi god konzumirala marihuanu, desavali su se napadi panike, osjecaj da umirem, osjecaj da ne mogu da podnesem da ne kontrolisem svoj mozak... U tom periodu je bilo dosta problema i sa poslom i svim stvarima iz zivota, ali imam osjecaj opet da mi je marihuana dosta to unapredjivala i jos vise pogorsavala sve to, sto mi nikako nije odgovaralo. S vremena na vrijeme u razmacima od par mjeseci, probam po dim dva, ili me uopste ne uhvati high ili imam opet isti napad panike, doduse dosta blazi oblik, ali i dalje jako neprijatan osjecaj. Bila sam u zemljama gdje je legalno, citala recenzije razlicitih strainova, narucivala, probavala, i opet ista prica... Sad vec, preko godinu i po dana nisam dim povukla, ali i dalje ne mogu da prezalim, jer taj osjecaj, ta koncentracija i mirnoca mi najvise odgovaraju, i zelim nekako da se vratim na to. To bi bilo ukratko moje iskustvo, ono sto me interesuje, da li vas ima koji ste imali slicne situacije, ili poznajete nekoga?Kako su to prevazisli da li isto kao ja vise ne konzumiraju Ili su nasli nesto sto im odgovara? Ono sto me podstaklo da podjelim sa vama iskustvo jeste da me prijatelj vec par dana nagova da probam ulje 16%THC koje ima odlican rad, i za koje garantuje da nema paranoja i napada panike, koje ima ravnomjeran i opusten rad, i koje daje poptunu koncentraciju i energiju. Tako nesto mi zvuci fenomenalno, ali opet imam veliki strah da probam i da se opet nadjem u toj neprijatnoj situaciji. Sta bi bila vasa preporuka? Savjet? Hvala!

jul 2020.

#2
kad ovo resis, onda nastavi. simpl :) i sad ona ofucana fraza :D uzgoj sama za sebe.
pannonianLEGENDA

jul 2020.

#3
Mo~da ispadnem sralo, ali opet... Lijepo je biti financijski stabilani i da te posao "ispunjava", ali jebemu, tijelo ustvari nije dizajnirano za takav na in ~ivota, evoluiralo je za druga ije ~ivotne pri e. Mo~da se jednostavno buni
mesterZMAJ

jul 2020.

#4
Imam frenda koji je imao skoro pa isti slucaj, nije dobro zavrsilo. Danas zapali rijetko kad i samo u drustvu. Mozda da probas niski thc / visoki cbd sorte.

jul 2020.

#5
probaj vejpati :) ::vapor::
MaystorPOZNAVALAC

jul 2020.

#6
Moje iskustvo je da je ulje totalno druga igra :D i puno vise mi je pasalo ulje od hasisha i cvijeta. Ali to sam samo ja. Enivej, evo ako ti sto znaci ja ne duvam vec pa jedno pola godine, jednostavno mi se neda, imao sam slicno iskustvo prije ovog prestanka, ali nije me to natjeralo koliko vlastita zloupotreba pa reko, najbolje da odjebem to. Jednostavno krivi ljudi stvaraju krive navike, i jebes ti to ako moras zapalit oju od gram ipo da se nadimis malo. I iskreno, nemas puno zaliti sto. Zasto to kazem, pa zato jer barem iz trenutne perspektive, dok je ljeto i sve to tako, ionako jedva ustajem iz kreveta, a kamoli jos naduvan. Neda mi se osjecati kako srce radi naduvano ( ne u nekom losem smislu, ali ipak u losem smislu) , nego jednostavno sam ljencuga kakvu je tesko upoznati, toliko sam lijen da mi se neda zajebavat s travom momentalno. Lijepo je biti i normalan neko vrijeme, i suociti se sa unutarnjim sobom, pronaea neke stvari koje te mu e i radi kojih moze biti pretjerujes u svemu tome, i malo poradia na tim stvarima da ih rjesis. Moze biti i to slu aj, taj unutarnji sukob da uzrokuje napade panike. Sto se tice takvih situacija, 2 puta sam se srusio od trave. Stvarno neznam sto i kako ali pao bi mi tlak valjda, oba puta nou dok bi se isao napiti. Pljas. A nedavno, dok sam bio s drustvom pusio s njima, isto me pocelo hvatati, preveliki otkicaji srca, morao sam ii lei i dii noge u zrak koliko mi je bilo loae. Tako da ne znam, mislim da je dobra odluka nekad odjebati travu koliko god da se cinilo da ti fali i sve to, vise mi fali biti ja. Jer glupo je pusiti svaki dan, jebiga al je, izgubis dodir sa sobom i sa realnoscu i sve se vrti oko toga da zapalis.
Z&NZMAJ

jul 2020.

#7
Kako ti ide ovo dvoje zajedno? :D On topic :) @BuzzWeed Ve ti je preporu ena cbd sorta. Potpisujem i podr~avam u potpunosti ;) Probaj pa javi.

jul 2020.

#8
Posao je problem koji se rjesava voljom i idejom. Ovi ostali zivotni problemi znaju biti komplikovanije prirode, posebno ako za rjesavanje traze pomoc drugih osoba, jos je komplikovaniji ako je spisak osoba na koje mozes racunati jako stur, sav teret ti padne na vlastita pleca, a rjesenja ni na vidiku. U takvim situacijama panika izbija u prvi plan, nezadovoljstvo trenutnom situacijom i iracionalni strahovi da ce se situacija samo pogorsavati. Desavalo mi se da mi trava ne sjedne, da mi sjebe dan, ali sve je to bilo iskljucivo mojom krivicom, a ona se ogledala u zanemarivanju osnovnih zivotnih obaveza. U takvim periodima cbd sorte me lupe u krevet sa BMK sindromom (boli me qrac) dok su sative samarale sve sto su stigle; od moralnih principa, marljivosti, susretljivosti, uvidjajnosti, dusevnosti itd., pa sam se osjecao kao govno od coveka u koje niko ni ugazio nije, totalno bez ikakve svrhe, ni muha da sleti na mene :D Nikada mi se nije desilo da se neprijatno osjecam nakon duvke, ako sam sve sto sam planirao obavio. Psiha je poput okeana, sto smo blize povrsini jasnije vidimo, vise svjetlosti do nje dopire. Sto vise tonemo sve manje svjetlosti primamo, a tonemo zbog tereta koji na sebe tovarimo. Potonemo li dovoljno duboko, do tacke gdje vise svjetlost ne dopire, sve novonastale terete (probleme) guramo u tamu, samo da ih ne gledamo. No, problemi su nasi i ne napustaju nas tako lako, a nisu ni namjenjeni da ih odbacujemo, vec da im trazimo rjesenje. Ukoliko ti period problema jos traje ni trava ti nece biti draga. Napravi korak naprijed, rijesni bar neki od problema, pa ce ti trava biti motivacija da nastavis dalje. Pisem ti iz licnog iskustva, mozda je tebi zivot potaman kad ne zapalis, ali ne vidim da je tako uzimajuci u obzir navod na koji ti odgovaram. Ovo ti je prvi post na forumu od 2015. kada si se registrovala. Probila si led, sad mozes dusicu otvoriti, jer si u ekipi koja ce te najbolje razumjeti i ako postoji ikakva mogucnos svesrdno cemo ti pomoci da prevazidjes nedace. Svako te dobro snaslo

jul 2020.

#9
20+ godina puaim i nikada niata sli no mi se nije dogodilo! U ekipi, onaj tko nije puaio s nama, imao je takvu epizodu! Neznam emu forsirat neato, ata ima takav utjecaj i ako ti je to na pameti, kada duvaa, normalno da e te opalit paranoja kada s njom krenea puait! Potpisujem, da ti najvjerojatnije paae vutra sa ve im udiom CBDa,ali uvijek e ti u podsvjesti biti ta mogunost, da te okrene(trava)! Ovo, naglo sam se digao i opalilo me, e kad preea 40tu, to e ti se deaavati ujutro kad ustanea iz kreveta:)

jul 2020.

#10
Meni je uglavnom crnjak,paranoja,tjeskoba,potistenost,agresivnost,bezvoljnost ...pred kraj mjeseca,kad mi sjeda rata kredita. Znam da ce mi ostati malo do place :D I onda kad sjedne mala placa,malo me popusti :D
pannonianLEGENDA

jul 2020.

#11
Svatko e ti dati neki savjet iz svoje perspektive, a to je mo~da i klju no u svemu tome. Perspektiva ini mentalnu "realnost". Mo~da moraa mijenjati svoju. Ovo je moja koja je mene izvukla iz depresija, tjeskoba...Veina problema koji su me izbacivali iz kolosjeka su ustvari bili "trivijalni". Hvala bogu, malo toga je bilo ~ivotno bitno za mene, familiju... Ali meni su ispunjavali svemir. Onda je neko moje izmialjeno ja patilo, tra~ilo sigurnost, rjeaenja... Za ato? Da bi i dalje moglo biti takvo... Bezveze Nemam pojma jel ima iata smisla od ovog gore, ali ini mi se da tra~ia na in da se dovedea u stanje koje te je dovelo do ovog sada. Mislim, ato ~elia ustvari? Pored cijelog svijeta ~elia se zatvoriti u neku kutiju. `to je u njoj? Sigurnost? Od ega? Tijelo ima svoje zahtjeve. To je tako. Kretanje, socijalni kontakti, interakcija sa okoliaem. Ne znam kako se zove ona naprava. Uglavnom, zvu no i svjetlosno izolirana kutija, ispunjena tekuinom na temperaturi ljudskog tijela. Kad ovjek unutra pluta, izoliran od podra~aja osjetila, vrlo brzo po ima samo stvarati podra~aje. Halucinira. Tijelo je stvoreno za dinamiku, i svaka redukcija ~ivota vodi do bolesnih stanja, tjeskoba, depresija... Uostalom, limfni sustav, imunitet, se pokree kretnjama... Um koji je stvorio problem nije ga u stanju rijeaiti Evo jedan savjet. Neka moderatori obriau ako nije na mjestu. Uzgoji ili nabavi Psilocybe cubensis i mikrodoziraj. Proavrljaj netom na tu temu. Brzo ea osjetiti promjene na bolje. Koncetracija, fokus, ~ivotni elan... Iskoristi to za neke promjene, a ne za povratak na staro. Izai iz kutije...
KönneRLEGENDA

jul 2020.

#12
Mo~e jedan osvrt iz ~enske perspektive? :) Koliko god ravnopravno bili muako ~enski pogledi, mi smo ipak mrvicu druga ije. Samo naae shvaanje i prihvaanje realnosti je generalno intenzivnije pa se ujedno i malo te~e nosimo s problemima na prvu, al samo na prvu. Ve nakon malo promialjanja mo~emo puno bolje podnijet svakojake nedae, pa ak i na tone kad te opako krene nizati jedan za drugim. osobno sam imala puno ovakvih situacija kao ato je tvoja, sad ne znam koliko duboko te ukopalo. evo ti mog primjera...mislila sam, ustvari nisam niata mislila...~ivjela sam u skladu sa svojim godinama one lude balave dane, nisam razmialjala ni o kakvom braku, djeci, mu~u, nikakvim obavezama koje dolaze sa svim tim. }ivjela sam baa bez brige i pameti i mislila da je sve baa kako treba. e onda se dogodio preobrat. U samo 9 mjeseci bez ikakve slike kak e to sve izgledat kad doe beba ~ivot se drasti no po eo mijenjat. I dalje sam tu super ja, svemona i jaka al sve dalje sve slabija i sve izgubljenija. Obaveze se gomilaju, tijelo ne mo~e podnijet tu koli inu rada i razapinjanja; psiha i dalje moja tek proaetanih 20tih, ~ivota se na~ivjela al onog mladena kog a sad kak se sna sa svim tim ljudima koji su odjednom tu a do sad nisam pomialjala dru~it se s takvima. Posao ozbiljan, odvratan, lopovski joa je najlakae odlepraao..a i dalje ostaje tu obitelj koja je odjednom druga ija..ustvari nije, takva je i bila, disfunkcionalna al do sad me nije smetala kao takva, samo sam se udaljila i ~ivjela svoje dok sad viae nema tog bje~anja. Svi smo tu i svi smo zajednica koju ili u pokuaat urazumit, gurnut u drugom smjeru ili u se maknut od svih ato je najlakae al nije rjeaenje. Napravila sam pauzu u periodu kad me svaata po elo aaltat i tra~ila odkud problem datira. Naravno da ga je bilo joa u nekoj najjranijoj dobi, tamo negdje 10ta godina al ko bi ga onda znao rijeait. }ivot je izazov i kao takvog ga treba prihvatit jer tako i tako imamo hrpetinu zadaa, al jedna je sigurna, do ekat kraj... Eto ti prilike za dokopat se one prave sebe, ona koja u i unutra i vriati da je pustia van. Ovdje kako nema tako ima svega al smo aareni i sigurno ea na sebi neki pravac. samo budi otvorenog uma, ovdje smo svi virtualni pjesnici, poete, psihopati i psiholozi, sex manijaci i mamini aneli, kako tko si prizna, koliko si tko dozvoli. prokopaj dublje, gdje problem kree, sama sebi priznaj i prigrli ga. nema tog problema koji treba bit odba en jer nee se sam rijeait. Ne pali u depresivne dane ,oni su tu da daju prostora poradit na sebi ili oko sebe koliko ti sama sebi dozvolia.Pretpostavljam da imaa joa jaaako puno vremena za dobre duseve i odli na iskustva koja su samo tvoja i kao takvi daju ti priliku da promialjaa. Svako promialjanje je zdravo,. Promialjaa zna i ~iv si, neato se dogaa :) Moj savjet tebi a i svakom ovjeku. UPIJ SUNCE, UDAHNI VJETAR, OSJETI KI`U, POSLU`AJ CVRKUT, HODAJ PO KAMENU jer OSJETI`, VIDI`, UJE`, HODA`. TU SI I }IV SI. :) :love2: Pretpostavljam da 99% to ne radi jer je palo u sjenu pored svega sto nam se nudi..i nisam luda, poma~e ova terapija prije nego ikakav psihi i njegova tabletica. Treba iskoristit sve te ari tako dobre, besplatne pa da vidia onda kako se sve polako mijenja- iskoristi svaki dan, svaki tren kad tebi osobno doe - svakom na izvolte. Kd doe vrijeme uklju i i vutricu u to pa da vidia ljepote. Pusa djevojko jedna veeeeelika, najvea! cc4Wygk2nfI

jul 2020.

#13
Niti jedan napad panike, anksioznosti, nije uzrokovan travom, ona samo di~e stvari na povrainu i ukazuje na stvari koje imaa za rijeaiti. Ja volim "zaroniti" u te osjeaje, koliko god neugodni bili, treba spoznati dubinu tame u sebi da bi mogao prihvatiti sebe. Kad te uhvati takav osjeaj, ponavljaj si pitanje "zaato se ovako osjeam? `to je uzrok ove emocije?", odgovori e sami po eti navirati iznutra. Kad saznaa sa ime se boria, onda mo~ea po eti racionalizirati stvari, rijeaiti to sa sobom bez ikakvih psihijatara i terapeuta. Nitko nas ne poznaje bolje od nas samih...

jul 2020.

#14
Niko nikad nie nije rijeaio nikakav mentalni problem sam sa sobom. Niti e.

jul 2020.

#15
Ulje je puno jace nego trava, ako ulje ides uzimati a od par dimova trave zabrijes na paranoju, ne znam koliko ti je to mudro. Inace sative znaju malo ubrzati srce i stvoriti paranoju, mozda da probas ciste indice pa da vidis kako ce ti to raditi.

jul 2020.

#16
Jako teaka tvrdnja, puno negacija i odbijanja mogunosti. Rije i ovjeka koji nema muda pogledati se u ogledalo i prihvatiti da je sam odgovoran za stvari koje radi i tokove misli i emocija koje se u njemu odvijaju, pa tra~i vanjske krivce i pomo sa nebesa. Mo~ea imati najboljeg psihijatra, psihoterapeuta, ata god te volja, i niata se ne mora promijeniti. Tek kad prihvatia svoje mane, bez izgovaranja i krivljenja drugih, kad priznaa sebi da su sve tvoje dobre i loae navike tvoja odgovornost i tvoje "vlasniatvo", mo~ea po eti raditi na sebi. `to su psihi ke bolesti? Emocionalne reakcije i mehanizmi "samoobrane od realnosti" nastali zbog trauma, kojima je netko dao ime (pa se odmah smatra da ti treba doktor da ih rijeaia). Treba ti samo iskreni prijatelj koji e ti ukazati na obrasce ponaaanja kojih nisi svjestan, dalje sve mo~ea sam. Kad osvijestia neato i odlu ia biti gazda tome, po inje odrastanje. I dogodi se da sje... i ponovia istu stvar joa mnogo puta, povrijedia sebe i druge, dok ti pomalo ne ue u svijest i postanea "br~i" od tog nau enog ponaaanja, odnosno preuzmea kontrolu nad time i svjesno napravia druga ije. Tako se rjeaava svaki "problem". Neki se mogu rijeaiti u relativno kratkom periodu, neke promjeme dou "same od sebe", a na nekima treba uporno raditi cijeli ~ivot. Meni je jedna seansa sa DMT-om pomogla viae od svih razgovora sa ljudima koje smatram mudrima i iskusnijima od sebe, od kojih su neki "stru ni" (ne mislim sarkasti no nego da su se opredijelili i posvetili ~ivot tome) u pomaganju drugima. Toliko su me iaamarale neke spoznaje i pogled na sebe samoga, da sam u toku tripa, nakon ato sam odlu io da to ~elim o istiti i izbaciti iz sebe, doslovno i povratio po sebi i po podu. Nakon toga, viae nisam ponovio neke stvari i vjerujem da mogu samo naprijed od toga. Daleko sam joa od toga da budem neki mudrac i svetac, ali itekako znam da se stvari mogu rijeaiti ako im posvetimo volju i odlu nost. esto motivacija bude neka ponovljena trauma, te~ak period, neko sranje u ~ivotu koje izgura obrazac u fokus svijesti i stvori gotovo manijakalnu odlu nost, onaj osjeaj "e neea viae, dosta mi je ovog sranja, od sada radim druga ije"!

jul 2020.

#17
Dobro doktore, ako ti tako ka~ea.

jul 2020.

#18
U redu, puatam otvorenu opciju da mo~da grijeaim, mo~da sam ja iznimka u moru ljudi, mo~da serem bezveze, mo~da se za pola sata probudim i shvatim da je sve isto kao i prije... al' eto, moja su iskustva takva, a ti znaa najbolje za sebe... Nakon odreenih dogaaja koji su me obilje~ili, za mene viae ne postoji nemogue, ne postoji nerjeaivi problem, postoje samo stvari koje jesu ili nisu vrijedne moje pa~nje, vremena i truda. Jedini zakoni i granice koje priznajem su dokazani zakoni fizike i matematike, sve ostalo su izmialjotine sitnih duaa...
KönneRLEGENDA

jul 2020.

#19
slazem se. Teaka tvrdnja. Svaki kvazi je bolji od psihijatra koji zdravo tkivo mo~da djeteta od 15godina lije i tabletom. Nisi razmialjao u globalu, priznaj sebi, nikom drugom..

jul 2020.

#20
Nemam ja sebi ata priznavati, ja sam nekad isto bio jako pametan i mislio da je pregorena amigdala stvar li ne odgovornosti.

jul 2020.

#21
Bit e da ti je takav horoskop, nema ti spasa... Dok si dijete, roditelji i okolina ti usauju "okvire" pogleda na svijet, pune te strahovima i drugim osjeajima koji se uprogramiraju duboko u podsvijest i formiraju tvoje poglede na svijet, tjeraju te da ~ivia i djelujea po odreenim obrascima, i onda se tako nesvjestan udia "zaato se baa meni uvijek ovo dogaa?". Dogaa se zato jer ne vidia airu sliku i ne vidia da te niz tvojih odluka i izbora opet doveo u istu situaciju. Ako ~elia biti odrasla osoba, gubia pravo na "krivce". Kad shvatia da se tvoj ~ivot sastoji od niza odluka, svakidaanjih izbora (navike ine karakter, a karakter je sudbina), bilo svjesnih ili nesvjesnih (one koje emocije odrade bez racionalnog mentalnog procesa), kree transformacija iz "~rtve zle sudbine" u odraslog i odgovornog ovjeka. Kako amigdala mo~e pregorjeti? Mo~e otupjeti, zamrijeti od previae stimulacije, ali nije otpornik ili kondenzator u sklopu pa da se iz nje ispuai i gotovo. I ~iv ano tkivo se obnavlja, kao i sve u tijelu, i svjesnim procesima mo~ea natjerati svoje tijelo da radi za tebe umjesto protiv tebe. To je izbor koji radia svaki dan, biraa da ea biti bolji ovjek nego ju er, tra~ia vlastita uvjerenja koja te ko e u napretku i mijenjaa ih. ak i znanost je doala (nakon svih ostalih) do zaklju ka da je psiha "ja a"od tijela i odreuje tko si. Iz toga je nastala nova grana znanosti zvana "epigenetika".
KönneRLEGENDA

jul 2020.

#22
Nije tu ocito ni bilo problema i borbe samog sa sobom pa i d~abe svaka daljnja rasprava :) Tko je do~ivio, znat e. Tko je uspio, pri at e. to sto je pod normalno da treba zvat majstora kad pukne cijev, da ti treba mehani ar za promijenit ulje, urar za promijenit bateriju ne zna i da trebaa psihijatra za pokoji ujeb izazvan ~ivotnim situacijama.. ili mo~da trebaa. Stvar je osobnog izbora al ~alosno se i u 21.stoljeu uzdat u sistem. Samo ne shvacam kak joa nije shvaeno da sve legalno nije i nu~no dobro. Jednom tableta, uvijek tableta x10. Pusa i ne daj se }i~o

jul 2020.

#23
Sreom, vi ste nau ili engleski za vrlodobar 4- pa ste po new age forumima pobrali znanja nedostupna bezmudima poput mene i sad ste najpametniji u selu, i nema opasnosti da e birtija odnosno enifa pri ati kako ste ludi jer idete doktoru. Recite mi samo, mogu li se hemoroidi lije iti snagom volje i li ne odgovornosti, ili samo depra, anksija, bipolarni i sli no?
KönneRLEGENDA

jul 2020.

#24
Ne, samo znam da mi se prababa hranila lukom i medom, pila rakiju, nije pazila niata jer se nije znalo pa umrla u 95toj. Hvala. Pusa i ne diraj u enifu, dok te slu~i naravno. I ispucaj se vani, npr vriataju u aumi a ne virtualno gdje se velik dio doe zhbavat a Tzv poremeaji vjerojatno i jesu smialjeni da psih. imaju ata lije it kao i ostatak medicinskih pripravaka..i tako dalje o teorijama. Mo~emo prestat jer nema ovo smisla :)

jul 2020.

#25
Ispucaj se ti u enifi, a ne da u 2020. godini ljudima koji tra~e pomo nudia svoju prababu kao uzor i primjer kako treba postupati kod duaevnih tegoba.

jul 2020.

#26
Psihi ke bolesti su rezultat dugotrajnih atetnih, samoranjavajuih obrazaca. `to su fizi ke manifestacije misli i emocija? Hormoni, ista kemija. Hormoni sree, straha, zadovoljstva... Zna i da psiha utje e na tijelo sasvim neposredno, ato je dovoljno za zaklju iti da e dugoro ni emocionalni obrasci stvoriti fizi ke bolesti. Npr. ~ivot u ljutnji i bijesu, konstantnom stresu(kortizol), koji se esto pokuaava umrtviti alkoholom, malo po malo uniatava jetru. I tako se mo~e navesti logi ki slijed za svaku bolest. Nije nikakav new age niti moraa biti puno vidovit da bi te stvari uvidio. Hemeroidi se lije e jogom. Kad budea dosta fleksibilan da sam sebe poljubia u dupe proi e i hemeroidi. (`ala mala, morao sam, kad ve mijeaaa kruake i jabuke) Ako se udaria po palcu, stavia led pa zamotaa ili ato ve, a tek kasnije idea meditirati... :lol: Fizi ke bolesti imaju svoj psihi ki uzrok od kojeg se sve ostalo razvilo malo po malo, pa se i lije e na na in da pomognea svom tijelu ljekovima, travama, ve prema tome tko ato voli, no za potpuno izlje enje potreban je i popratni duhovni proces kojim ea rijeaiti uzroke, odnosno ~ivotne obrasce koji su te doveli do toga da razvijea fizi ku bolest. Pojednostavljeno re eno, tome u e i ayurveda, i kineska taoisti ka medicina i svi ostali "new age" brija i.

jul 2020.

#27
Dobro, doktore, ja i si, nemoj viae.

jul 2020.

#28
Ne piaem ja zbog tebe, samova~ni poricatelju vlastite odgovornosti, nego zbog svih ostalih koji itaju i koji su spremni promijeniti neato u svom ~ivotu. Zbog svih onih koji su na istom putu kao i ja, bilo stepenicu viae ili ni~e, da znaju da nisu sami, i da nisu ludi, ili bar da znaju da nisu samo oni ludi... :lol: }iv nam i zdrav bio, i ne brini, doi e i tvoje vrijeme, mo~da uskoro a mo~da u nekom drugom ~ivotu...
KönneRLEGENDA

jul 2020.

#29
Jok, tebe emo za uzor :D a u cenifi pucam kad god stignem, hvala kome god! }ivio :)

jul 2020.

#30
Ko je spreman promijeniti neato u svom ~ivotu i preuzeti odgovornost za svoju dobrobit taj nae sebi doktora i pridr~ava se propisane terapije. Ko se stidi svog stanja jer je suatinski zatucan i zaostao, ko je na mentalnom i civilizacijskom nivou svoje nepismene prababe, ko o ajni ki ~eli vjerovati da je pametniji od ostalih i da je doku io ato drugi nisu, taj se lije i ajurvedom, ajvarvedom, rakijom i pekmezom. Kraj pri e. Nema drugog ~ivota, dru~e, jednom se ~ivi. Zato lijepo kupanje svaki dan, pranje zuba tri puta dnevno, i pravac doktoru kad te stegne u prsima. Sve te sree snaale.
flop87ZMAJ

jul 2020.

#31
sve je to lepo sto pricate samo sto se teorija i praksa razlikuju, i to podosta. u teoriji je sve lepo i fino a u praksi je totalno drugacije plus nije bas lako teoriju ostvariti u praksu. uglavnom ja sam misljenja da treba probati sve, pa nekom pomogne razgovor sa samim sobom nekom lekovi, jer jbg nismo svi isti a da jesmo ne bi bilo zanimljivo :)

jul 2020.

#32
Moja prababa je skontala da je medicina sve i svja: dHuBGqMW92k
GreenScreamPOZNAVALAC

jul 2020.

#33
kolega metalmaniac mudro zbori i vidi se da je upucen u to sto prica. svoje tvrdnje ne namece, barem ja to tako nisam dozivio. sve sto je i napisao je obrazlozio i postao s namjerom da se ljudi zapitaju i razmisle, pogledaju malo dublje u sebe, mozda ustvari mogu to rijesit sami sa sobom ili pristupit tom problemu na drugaciji nacin jer ocito ovaj dosadasnji ne funkcionira i ne donosi nikakve promjene. dok kod tvojih postova vidim samo lagane provokacije. zasto ljudi traze spas u cannabisu od mnogih bolest, ako su doktori tako pametni i znaju uvijek sta treba? zasto njima ne pomazu terapije koje dobivaju kod doktora?

jul 2020.

#34
Bogami, meni su terapije itekako pomogle, a kanabis puaim jer je dobra zajebancija. Ne znam, mo~da i zakopavanje u ubre poma~e, krhko je znanje.
KönneRLEGENDA

jul 2020.

#35
A ata ti je pomoglo kad si i dalje u stanju zakopat/ponizit drugog ne bi li sebe uzdigao :) prokopaj malo sam ispod povraine. Potrudi se.
GreenScreamPOZNAVALAC

jul 2020.

#36
opet uzimas sta ti pase, ostalo ignoriras. nemam se namjeru prepirat jer kolko vidim to ne vodi nicemu. mozda, ali ako odes doktoru svaki put kad te zasvrbi guza prije nego se probas poceskat, nikad neces znat.

jul 2020.

#37
tema je paranoja od straha da ce je strefiti panik atak ako dune?
-BäR-ZMAJ

jul 2020.

#38
Iz osobnog ali iz iskustva frendova mogu rei da su se takvi napadi deaavali samo od uli arke. Od kvalitetno uzgojene brendirane trave nitko nema tih problema (govorim za svoj krug ljudi)... A sad bih se nadovezao na odlazak psihijatru... Moje iskustvo je da sam bio na rubu da si produ~im auspuh do kabine,makar je to bilo viae maatanje nego zaozbiljno i to me viae godina mu ilo.. Otiaao do doktora po uputnicu za psihijatra,par dana poslije odem se prijavit za kontrolu i kad sam uaao u ekaonicu oprala me jeza kad sam vidio sva ta tu~na depresivna lica,samo sam se okrenuo i otiaao sa mialju da ionako lije enje po inje od mene,prvi korak kao i svi ostali po inju od mene...i kako sam intezivnije po eo razmialjati uvidio sam da nema doktora u jednad~bi za izlje enje uvjetno re eno... Tad sam se okrenuo sebi...po eo puno itati o duhovnosti i svakakve alternativne poglede na ljude,svijet,smisao...pomozi si i Bog e ti pomo,srea prati hrabre itd... itanje puno poma~e ali praksa je ta koja je bitna...trebamo samo biti dobri prema sebi,posvetiti si pa~nju,meditacija,aetnje aumom ...i kad se god pojavi demon da aapue ga potjerati a...problem je identifikacija s njim a mi nismo on! Zahvaljujui tim nekad ogromnim,danas trivijalnim problemima se bavim sviranjem,metal detektoriranjem,uzgojem i kojekakvim ostalim sitnicama...joa mi samo fali enduro da lakae pi im aumom i ~ena koja e dijeliti moj optimisti an pogled na svijet :) viae od toga mi ne treba :idea:

jul 2020.

#39
Slozio bih se u slucaju kada su teska dusevna stanja u pitanju, ali, vecina mentalnih problema je prouzrokovana neostvarenim planovima, zeljama, neispunjenim emocijama i nadanjima, neuzvracenoj ljubavi.., a to se moze promijeniti licnim trudom. Kao sto si u dijelu teksta naveo mozemo sami sebi pomoci, ako smo svjesni gresaka koje cinimo. Problem je podsvijest i nemogucnost uvidjanja istih, posebno u slucajevima jakih trauma iz djetinjstva, koje su kroz citav zivot potiskivane i sam tim smo naucili sve ostalo potiskivati, a sto nam ne prija. Odlazak psihijatru u odredjenim situacijama je jedino rjesenje, pod uslovom da je psihijatar strucan u svom pozivu. Mnoge knjige su ispisane na temu psihologije. Teska tematika, ali ko voli nije mu problem citati sa razumijevanjem. Nekome pomogne citanje, pronadje nesto sto poveze sa svojom situacijom i stvari mu se iskristalisu, pojavi se tracak svjetla da malko osvijetli tamu, taman da ga usmjeri na put iscjeljenja. Probaj! Ako ne probas nikada neces saznati. :D

jul 2020.

#40
Tako je! :thumb: Iz tog razloga jedino zapadnja ka medicina zna neizlje ive kroni ne bolesti... Visoki tlak? Evo ti tablete, kljukaj se do kraja ~ivota jer eto nemamo pojma kako rijeaiti uzrok. Aritmija srca? Evo ti d~epni sat u prsa, neka radi umjesto tvoje uke. Angina Pectoris? Eto ti nitroglicerin pa malo prskaj pod jezik svaki put kad te stisne napad panike... I tako da ne nabrajam. Sve takve bolesti su rezultat dugoro nog psihi ko emocionalnog (i posljedi no hormonalnog) disbalansa. `to se ti e psihi kih bolesti, psihoterapeut ti mo~e pomoi da krenea, ili da ti uka~e odakle da krenea, no izlje enje na kraju dolazi od tebe samoga. A psihijatri, ast iznimkama, po meni ne zaslu~uju titulu doktora, nisam joa upoznao niti jednu osobu kojoj su tablete pomogle... Ironi no je da mene nazivaa zatucanim, a jedino ti se ovdje brania od postojanja druga ijih mogunosti od onih u koje ti vjerujea. Nema, ne mo~e, ne postoji, niti e ikad, ikako, igdje, jer tako je doktor rekao. Mo~da da odatle krenea raditi na sebi... ;)
pannonianLEGENDA

jul 2020.

#41
Osobno nisam vidio ozdravljenje od strane stru njaka. Ali ne ka~em da nema!! Ono ato sam vidio je bilo smanjenje atete, postavljanje ljudi da koliko toliko funkcioniraju, da budu neatetni lanovi druatva. Ali da su zdravi... Ne znam ko je rekao neato u stilu da nije mjera zdravlja biti uklopljen u bolesno druatvo. U principu, ova tematika je dosta klizak teren i mislim da nema smisla iata tvrditi. Eventualno izlo~iti svoj neki stav temeljen na iskustvu Ja sam ju er bio na nekom dogaanju u mjestu. Poveo djecu, svoju i susjede. Ja i petero djece. Sreo neku ekipu sa posla(ne dru~imo se ina e), par piva, d~oksa, zajebancija... guat. I to mi je normala, ok sam, radim ato mogu, nikakvi presing me ne jebe... A background je zajeban i prije desetak godina ovo sino bi bilo fantastika. Alkoholizam i nasilje u obitelji, djetinjstvo pod granatama, mladost u drogama... Tjeskobe i depresije koliko god hoea, suicidalnih misli...Duvka me iznereivala da je to za poludit. Nikad nisam tra~io stru nu pomo, godine lutanja i postavljanja stvari na svoje mjesto. I dobro mi je. Da je atogod novca viae, da nije baa ovako krpljenje, bilo bi jebeno. Odgovoran sam za sebe, ego mi se ispuhuje iz dana u dan... @BuzzWeed mo~e se... Odgovorna si za sebe, svoje tijelo, svoj ~ivot... Imaa ruke, noge, glavu. Valja sve upotrebljavati, ne kanalizirati se, otvoriti se. Ok, druga iji smo svi, ali ne vidim kako 12 sati pred ekranom mo~e voditi ne emu zdravom. Trebaju ti neke promjene i ovo ato ti se dogaa sa travom je ustvari pozitivno, govori ti... Sretno

jul 2020.

#42
dodao bih samo nerealnim. tu se vracamo na ono od metalnog, samospoznaja.

jul 2020.

#43
Ko ne umije samostalno da se spozna tome treba nekakav ucitelj da ga nauci. Mislim da se tema naseg prepisivanja oko toga vrti. Kod zdravih osoba nije problem da razmjenjuju iskustva i sire saznanja, da spoznavaju. Sta cemo sa bolesnim osobama? Javi im se paranoja, crkavaju od straha, a ni sami nemaju pojma sta je uzrok strahu. Nikakvih objektivni razloga nema da su im zdravlje ili zivot ugrozeni, a tako se osjecaju. Imam par poznanika koji su duboko zalutali u dubine uma da ni jednog trena nisu prisutni u sadasnjem trenutku. Vrte neki svoj film po glavi i citav svijet im se vrti oko tog filma, uglavnom nerealnog i slabo razumljivog. Ima ih koji sat vremena pilje u orla koji im cuci na frizideru. Uzrok takvih poremecaja mogu biti halucinacije, licno sam prozivio par, samo sto su bile zvucne prirode. Lezim u krevetu, sam sam i oko mene nema nikoga u blizini, a cujem kako mi neki glas izgovara ime. Kod autorke teme razlog panike, paranoje ili sta god da jeste, moze biti u samim hormonima. THC je zasluzan za povecano lucenje adrenalina, DMTa, hormona srece, zadovoljstva, euforije, a isto tako moze uticati na nivo kortizola. U normalnim okolnostima lucimo ga kada smo ugrozeni, prijeti nam realna opasnost, a usled djelovanja THC rganizam ga proizvede onako, bez ikakvog vanjskog poticaja. Rjesenje je prosto, ne uzimas THC i miran si. Mislim, mozemo mi nagadjati, potkovani cinjenicama ili bez, ali sve se svodi na nagadjanje. Nekakva logika nas navodi da sami potrazimo rjesenje, ako to nismo u mogucnosti, onda trazimo pomoc porodice, prijatelja.., a ako ni to ne pomaze, pomoc strucnjaka ostaje kao poslednja logicka opcija. Moguce je da grijesim, ali uvidjam da mnogi imaju problem sa vjerom u strucnjake, a to predstavlja problem vise.
flop87ZMAJ

jul 2020.

#44
negde sam procitao da ako cujes svoje ime a da te niko ne doziva je to da imas zdrav mozak :) e sad kolko je to tacno...

jul 2020.

#45
Aj da zakljucimo, vrtimo se u krug:) Metalni je objasnio kako stvari funkcionisu, potpisujem ako treba:thumb: Zizek je nagovjestio da to nije u stanju svako, a Romeo je obrazlozio zasto to ne moze svako. Nekome je potrebna pomoc sa strane, a nemamo bas svi dobrog iskrenog prijatelja.. A ako cujes svoje ime jasno kao da ti se neko zaista obraca, onda moze bit halucinacija.. ili neki oblik telepatije...:);):D
TrulyoZMAJ

avg 2020.

#46
Nikad nisam imao napadaj panike, ali poato sam proaao neka psihi ka sranja joa davno prije duvanja vutre - imam sli nog iskustva. Godinama me mu i (sad manje) "knedla" u grlu. Radi stresa i problema od prije 5 godina. Prije sam to lije io helexima, xanax itd - dok nije stalo tj dok nisam promjenio okru~enje (firma itd). Pa je krenulo duvanje, pa sam sku~io da me neka vutra baa razbaca po pitanju smijanja ( mo~da sativa), a neke vutre me strgaju i onda me krene hvatanje knedle itd. Tj tako sam ja to povezao. Kad me prikuje za krevet, esto dolazi ta knedla. Ako me digne, onda nema knedle. Sad evo puaim dwarfa, tj sativu bez iata indice. Tu i tamo me neato knedla lupi, ali esto mi misli lutaju u muzi kim vodama i stvarn od ove vutre mogu raditi i raditi. Doslovce mi muka doma neato renovirati, ali evo - zapljugam si, odmorim 20 minuta i radim po 2-3h bez beda. :) O ito mi sativa viae odgovara nego indica. Dok recimo kolega koji ju er bio kod mene - lik je psihi ki ist. Njega je toliko strgalo, da se u 2h dru~enja valjda 20 puta doslovce uplaaio "zvukova" (bili smo na balkonu). Ja sam krepavao od smijeha, jer znam da sativa jako dobro naoatri sluh, i ujea ato ina e ne ujea.

avg 2020.

#47
Zanimljivo kako smo svi drugaciji. Ja opet gotivim indice ili neke hybride sa malim % sative.
skimmerAMBASADOR

nov 2020.

#48
Kad sam bio mladji (sad mi 40) imao sam te momente paranoje. Kada se naduvam i krenem po gradu ili da pricam sa nekim ko nije naduvan. Taj momenat kad se paranoisem da svi znaju da sam naduvan do momenta u kome mi odlutaju misli u pogresnom pravcu pa se uplasim od tog isceniranog eventualnog iskontruisanog dogadjaju u naduvanoj glavi... Sebi bih, s ovim znanjem, rekao da ne duvam sve i svasta, da samo prihvatim dzojuse koji lepo mirisu. Kad sad pomislim sta smo sve duvali s Kosova i Albanije, ne bih ni primirisao tome. Sva ta paranoja mi se sada mnogo manje pojavljuje, ali opet osetim brzi rad srca kada koristim sativu. Obicno se desava kada ne radim nista specijalno, opustam se. Tada mi kontra deluje. Dok u periodu kada sam vrlo zauzet, sativa mi je nesto sto me pokrene i najgore stanke, tehnicke ili kreativne, kako da resim problem neki. Ima veze sta se duva i ima veze sa karakterom. Imati mogucnost da biras ili da kreiras svoju, personalizovanu ponudu, je blessing.
TrulyoZMAJ

feb 2021.

#49
Ne znam gdje da napiaem, pa u tu probati. Uglavnom, unazad 2 tjedna sam imao 2 puta jedan dogaaj - napadaj "groznice" dok sam napuaen. Znam da zvu i smijeano, ali dogodilo mi se ve 2 vikenda za redom, prvi put u petak, drugi put tjedan dana kasnije u subotu. Uglavnom, preko tjedna puaim srijedom, ubacio sam tu neku "apstinenciju" (koja je viae povezana sa uvanjem preostalog da ne zafali haha), i onda kad doe vikend, od petka 16h do valjda nedjelje u noi sam napuaen. Skoro cijele dane. Ujutro se probudim, obavim ata moram u trgovini, doem doma, lagana frula i na posao. Sreujem neke prostorije, i zadnjih par vikenda radim od jutra do noi, nave er naravno relaksacija uz tv, pivo itd. isto da ne budete mislili da se napuaim i krepavam sjedei. :) I ata se dogodi? Izaem van po drva ili sli no, i krene me prati neka groznica. Ali to nije onako da mi je "zima", nego se tresem ko idiot, kao da je vani -30C, a recimo proali vikend je bilo oko +15C. Uem u kuu, doem do kamina, smirim se, i dalje sve normalno. Povezujem ovo sa umorom, preforsiranost, cijeli dan zidam, knaufiram, ovo ono, puaim. Jedem u deficitu jer sam u nekoj fazi da skinem koju kilu. I onda na sve to dodaa vutru, umor, nemam pojma - valjda je to to. Ali stvarno glup osjeaj, jednostavno smijem se sam sebi kad proe. Prvi put kad me primilo prije dva tjedna, iaao sam do puanice po kobasice. I usput naravno - idem se istenkirati na livadu, mjehur pun. I krenem ja lagano zvi~dati, kad ono krelo me prat zima, toliko da sam piaao u mlazovima kao deda hahahah. Zavraim sa time, gledam kua 5m, puanica 5m. Niata, idem ja po kobasice. I onda show - putem me i dalje krenulo tresti, zima, osjeaj slabosti, ve sam rekao "to je to", sad budem cepiknuo napuaen hahahaa. I jedva pokupim kobasice, uletim u kuu, kamin par sekundi i na nuli sam. Izvinjavam se na duga kom postu, ali morao sam negdje napisati svoje iskustvo. Nadam se da je sve u mojoj glavi + umor hahhahaa.
BadiZMAJ

feb 2021.

#50
Sve si rekao, tako i meni zna bit...umor u kombinaciji sa vutrom, padne aeer:D
KönneRLEGENDA

feb 2021.

#51
Mene uhvati ista faza i bez frule, probudi me usred noi groznica, osjeaj umirem, gotovo je..traje nekoliko minuta i pusti, uspijem se zagrijat i bude dobro. Al je neugodno jako, neka posebna hladnoa
TrulyoZMAJ

feb 2021.

#52
Koma osjeaj. Nemo~ea si pomoi nikako. A raditi neato bez ovog divnog AK420 nije fora. ::listomahanje:: ::listomahanje::

feb 2021.

#53
satra vas sve ovaj zmaj od korone... :rofl:
FatOneZMAJ

feb 2021.

#54
Ovaj dio je jako bitan, dok duvas zderi slobodno, jedi u deficitu dok ne duvas. Slicno mene opere i proe, dok nestignem pojest od jutra do navece. Duvanje je kod mene svakodnevno, pa primjetim te neke sitnice. Metabolizam radi ko lud na vutri. Puno brze nego inace, potreba za hranom je veca (ne deblja se covjek. Barem ja i bolja polovica ne, a znamo pojest za 4 osobe umjesto za 2. i dalje smo optimalni ajmo rec. malo iznad malo ispod kako koji mjesec u godini.) I da VODA, ali voda ne sok, pivo. Obavezno litru svaki dan. Eventualno ubacis koji limunadu ili sok od naran e, jabuke nes energetsko ali prirodno. A ima dosta i do straina, recimo sada iz proslog growa trainwreck mi je super ispao, i prilicno je jak. ze i glad 200% veci nakon pljuge, dok recimo prije 2-3 mjeseca bigbud od linde nije izazivao ni jedno ni drugo. (Cini mi se da je on to bio.)
TrulyoZMAJ

feb 2021.

#55
Ma pod deficit mislim na tjedni deficit. Ne brini,kad duvam - uvijek se jede.Ali da, duplo manje nego prije. ak preko tjedna kad zapalim, mogu fino kontrolirati apetit i nije kao prije - da moram pojesti i pokvareno,jer sam gladan. ::listomahanje:: No sigurno da je od straina do straina. Svaki dan popijem oko 2-3 litre vode, ne pijem esto. Tu i tamo koji dcl vina. Mislim da je viae problem ato od 8h ujutro radi mjeaalica, knauf, ovo ono, ali i frula.I onda cijeli dan radim ko konj, i udim se kad me u 20h potrga. Bate, neke ljude je kanabis preobratio na chill ljen ine. Mene pak na chill vrijednog radnika. smiley9934
samo_zvukISTRAŽIVAČ

feb 2021.

#56
e, baa to, fala ti na ovome. metal manija e, potaka si i mene da napiaen neato, i da otvorin profil (ina e san bila samo promatra sa strane i itala vaae postove). mene nisu nikad vatali pani ni napadaji, ali od nedavno otkrih da je moja anksio ja a i ozbiljnija nego ata san mislila da jest. negiranje i otpor su veim dijelom bili uvik prisutni, nisan si tila pomo, niti san tra~ila pomo dok nisan svatila da jednostavno moran odnekud krenit, ne mo~e viae sa~alijevanje bit jedini temelj kojeg uvik iznova udaran. a uz tu moju anksio, udaran i vutru. esti sam konzument, rekla bih, volim zapalit i to unato (!) tome ata san s vremenom postala svjesna da mi to joa viae poja a anksio. u principu, da pojasnin, mene pani ni ne vataju, meni fali zraka, teako diaen, plitko diaen, nekada toliko teako i jedva udahnem da mi postane preteako bilo ata radit, makar to bile jednostavne ~ivotne radnje, ako me razumite.. previae san u glavi, puno toga vrtin u njoj i svjesna san da esto pokleknem i povirujen joj i od tu kree nemogunost disanja.. a trava mi sve to izbaci na povrainu i poja a mi. zato san i sku~ila da nebi nikako smila fumat. ili makar uzet pauzu, poato iman blage simptome ovisnosti, a ovisnost i anksio i ne idu baa bok uz bok, zar ne? :D enivej, tila san podilit ovo s vama, isto da vidin ima li mo~da neko sa sli nin simptomima, i eto, jer mi se dijelila ova moja pri a u ovu ludu kasnu uru. fala vam na itanju!

feb 2021.

#57
U~iva sam u ovoj vaaoj raspravi...pou no, motivirajue! Pa evo da podilim neka svoja iskustava, misli.... U svojih 15-ak godina konzumiranja marihuane , dogodila su mi se tri napadaja panike ( puls na 200, nemogunost kontroliranja vlastitih misli, osiaj da si poludija) i to sva tri u kratkom periodu od misec dana. Prvi napadaj je bija najintenzivniji, ostala dva nekako podnoaljiva. Nakon svakodnevnog konzumiranja marihuane jedno dvi, tri godine...dogodilo mi se je odreeno stresno razdoblje u ~ivotu, nakon kojeg sam odlucija napraviti pauzu od fumanja kanabisa. Mo~da nakon 5-6 dana pauze usljedija je taj prvi napadaj, u~as... `to je bija okida tome, dali je to normalna bioloaka reakcija koju veliki postotak ljudi do~ivi tijekom ~ivota ... iskreno neznam !! Ali nakon toga sam nastavija sa konzumiranjem marihuane( prvi joint sam zapalija na fakultetu, tad se upoznajem sa ovim forumom i od tad puaim sam marihuanu iz vlastitog uzgoja) i nikad mi se taj napadaj panike nije vratija. Marihuana mi nikad nije stvarala nikakvu paranoju ili neke negativne psihofizi ke reakcije. Ali sam primjetija da neodgovorno konzumiranje i pritiravanje itekako utje e na moj socijalni ~ivot i druatvene navike. Moj na in ~ivota se ne uklapa u svakodnevno , cjelodnevno konzumiranje/ puaenje. Marihuana je moja ljubav, obo~avam uzgajati, puaiti i sve ato ima veze sa tim ali jednostavno triba biti umjeren, poznavati sebe, svoj um i svoje tijelo. Napraviti jednu ravnote~u izmeu toga i osmjeh ne silazi sa lica. Peace!!
truareZMAJ

feb 2021.

#58
Desi mi se masu puta, unazad 5-6 godina, prije nikad nisam imao takvih problema. Jednostavno kao neka hyper osjetljivost na hladnou, gdje ne treba biti ni previae hladno, ve samo nagla promjena u temperaturi, npr. izlazak iz toplog stana bacit smee i u tih 15-ak sekundi me zna uhvatit ta groznica, ako se podhitno ne ugrijem samo se poja ava. Od sad ve na stotine takvih situacija samo jednom mi je bilo stvarno gadno, groznica me drmala 15 minuta, jednostavno ju nisam mogao kontrolirat, a od silnog treskanja sam se sav zgr io da se nisam mogao ni pomaknut.. npr. da se dignem do vrueg radijatora ili nabacit joa koju deku na sebe. Taj put sam stvarno mislio da u odapet jer mi je srce htjelo isko it van, sve me peklo oko njega kojom brzinom je tuklo a ja se nisam mogao prestat gr it. Tad je ~ena naletila, dodatno me pokrila i dala ibuprofen i postepeno je groznica popuatala. I to mi se deaava samo u napuaenom stanju... nije da me ne zna uhvatit zimogroza kad ne puaim, i tad mi isto esto proe kroz misli dal e po et ista takva treskavica, al ne desi se nikad niata. Dio tijela koji mi je najosjetljiviji i nekak brijem okida treskavice u napuaenom stanju su mi bubrezi i bosa stopala, nekad mi je dovoljan i ljetni ve ernji povjetarac da me malo oaine po bubrezima i groznica krene, opet.. samo ako sam napuaen. Ono ato sam itao ato mo~e uzrokovati hiper osjetljivost na hladnou i groznicu su: Anemija - stanje koje se razvija kad nam je manjka zdravih crvenih stanica u krvi (nisam taj slu aj) Anoreksija - poremeaj prehrane koji dovodi do gubitka tjelesnih masti (nemam neato puno sala al definitvno nisam taj slu aj) Hipotireoza - poremeaj koji se javlja kad atitnja a ne proizvodi dovoljno hormona (?) Problemi s krvnim ~ilama (Raynaudov fenomen) - poremeaj koji ograni ava protok krvi u naae ekstremitete (?) Poremeaj hipotalamusa - hipotalamus je podru je mozga koje proizvodi hormone koji kontroliraju tjelesnu temperaturu, prakti ki naa termostat. (?) Fibromialgija - poremeaj u percepciji bola u mozgu ( Iako su fibromialgi ari openito tjelesno osjetljivi glavni simptomi su umialjeni konstantni bolovi, bilo miaia, zglobova ata kasnije mo~e dovesti i do depresije itd) - ni tu se ne vidim jer nemam problema s bilokakvim bolovima. Ina e esto radim sistematske preglede radi posla i uvijek je sve u najboljem redu, al mo~da ne bi bilo zgorega ciljano ii ispitati dal patim od nekih od navedenih poremeaja.
KönneRLEGENDA

feb 2021.

#59
Ummm, opet atitnja a. Ta mo~e ic na listu uzro nika svim tegobama skoro.. kolko ona rusvaja mo~e Napravit ihh :whato::

feb 2021.

#60
ahahahah, interesantno... meni se to dogadjalo dosta puta, ali nisam obracao paznju, do sada bar :D ono kao, ladnije je napolju a ja navaren, sve ok, malo pored radijatora, neke pecke i prodje. nikad nisam pravio paniku/filozofiju od toga.

feb 2021.

#61
Kako mo~ea rei da je tra~enje doktora preuzimanje odgovornosti? :D Meni je to viae prebacivanje odgovornosti nego preuzimanje. Ne ka~em da ne postoje dobri doktori ali, u ovo vreme kad je veini jasno kako se manipuliae zdravstvom radi zarade, velika je aansa da ea samo upasti u Big Pharma igranku i gutati tablete do kraja ~ivota, koji e verovatno biti izazvan samim tim tabletama. Ina e, super rasprava! :thumb:Sla~em se sa @metalmaniac u potpunosti. Ja sam se pokuaao ubiti 3 puta kao klinac. Zadnji put kad sam imao nekih 18-19 godina, kad su me uhvatili u tome pa sam iaao kod psihologa. Mogu rei da mi nije nikako pomogao. Niti sa pri om, niti sa lekovima koje mi je dao. `ta je pomoglo je priznavanje samom sebi da neato ne valja, pa sam i krenuo raditi neato povodom toga. Psihodelici su mi jako pomogli i i dalje poma~u kad zabodem u neki svoj film u kom sam velika ~rtva ovog ~ivota. Daju mi priliku da se udaljim od sebe i promatram sebe iz treeg lica pa se uvek samom sebi ismejem i skontam kako je u stvari sve ve ok. I viae nego ok. Sve je predivno! :D

mar 2021.

#62
Brate kako si ovo dobro reko pozz iz beograda d

apr 2021.

#63
Evo vidim da vec ima dosta tema otvorenih pa da se samo nadovozem. Nakon 14 godina duvanja..zadnjih 5 pusim svaki dan ne znam ni sam koliko..sve do preksinoc kad sam se upoznao s najruznijim osjecajem ikad( zuji u usima, dlanovi se znoje, prsti se gr e, 100 napad panike) sreca cimer je bio tu ( on je prezivio to kad je polomio obe noge) te smo duboko disali i smirio sam se.. mislio sam kad odspavam da je sve to iza mene ..ali i danss kao da sam u nekome drugome svijetu..tesko disem i nisam prisutan ..jos sam covid pozitivan pa ne mogu prosetat nit nesto drugo..imam zoloft tablete..vidio sam da su ih mnogi uzimali tako da moje pitanje glasi..da li da uzmem tablete na svoju ruku ili ce ovo prestat nakon nekog vremena ? Btw. Nikad nisam growo..kupujem uvijek s ulice..ali i par ljudi je imalo isti problem ..frendu se isto desilo..( u njemackoj sam trenutno..puna je nekih ludih trava. Pazite ljudi sta kupujete )
StipeZMAJ

apr 2021.

#64
moralo bi proci samo od sebe, osim ak ti to disanje nije zbog covida. ak te ne prodje kroz par dana, odi kod doktorice ;) (mislim na paniku. pluca ako te muce i imas covid, onda bi ti to mogla bit veca briga pa obrati paznju na to i nemoj cekat ako krene na gore) sto se tableta tice, malo je glupo da ti bilo tko osim doktora predlozi tablete. zoloft je inhibitor ponovne pohrane serotonina pa mislim da ima neko svoje vrijeme "punjenja" i nisam siguran bi li ti jedna pomogla. normabel je u takvim situacijama po meni odlicno rjesenje. prilicno bezopasna a korisna tableta za "on demand" uzimanje. sorte su sve jace, dobri indoori sve prisutniji i cesto se desvaju napadi panike :) nema veze sa losom vutrom neg vise do % thc-a i omjeri drugih kanabinoida.

apr 2021.

#65
Ja mislim da je ovo veliki hybrid brutalni. Ili neko spricano sranje koje je preplavilo njemacke gradove

jul 2021.

#66
Kod fibromialgije bolovi nisu umisljeni, jer postoji aparat koji pokazuje intenzitet bola, zove se dolorimetar. Nemojte da sirite dezinformacije.

jul 2021.

#67
Pokazuje li intenzitet bola kod osoba sa Marsilijevim sindromom? Evo jedan copy-paste u vezi procjene bola "Procjenjivanje boli Bol mo~e biti oatra ili tupa, isprekidana ili stalna, kucajua ili postojana, na jednom mjestu ili posvuda. Neke je boli teako opisati rije ima. Ja ina mo~e biti razli itaod male boli do neizdr~ljive. Nijedna laboratorijska pretraga ne mo~e dokazati postojanje ili te~inu boli. Lije nik pita anamnezu boli da bi mogao u potpunosti razumjeti njene zna ajke. Katkada se rabi ljestvica od 0 (nema boli) do 10 (jaka bol) da bi se pomoglo opisati bol. U istu svrhu kod djece slu~e crte~i licaod smijanja do mratenja i plakanja. Lije nici uvijek nastoje odrediti i fizi ke i psiholoake uzroke boli. Bol uzrokuju mnogi kroni ni (kao ato su rak, artritis ili anemija srpastih stanica) i akutni poremeaji (kao ato su rane, opekline, rascjepi miaia, slomljene kosti, nategnuti ligamenti, apendicitis, bubre~ni kamenci ili sr ani napadaj). Ipak i psiholoaka bolest (kao ato su depresija i tjeskoba) mo~e uzrokovati bol, koja se zove psihogena bol. Psiholoaki imbenici mogu takoer u initi da je bol uzrokovana fizi kom ozljedom slabija ili ja a. Sve to lije nik mora uzeti u obzir. Lije nici isto tako uzimaju u obzir je li bol akutna ili kroni na. Akutna bol je bol koja po inje naglo i obi no ne traje dugo. Kada je jaka, mo~e uzrokovati ubrzani sr ani rad, ubrzano disanje, poviaenje krvnog tlaka, znojenje i proairenje zjenica. Kroni na bol je bol koja traje tjednima ili mjesecima; izraz obi no opisuje bol koja traje viae od jednog mjeseca nakon uobi ajenog toka bolesti ili ozljede, bol koja se vraa i prolazi mjesecima ili godinama ili bol koja je povezana s dugotrajnom boleau, kao ato je rak. Kroni na bol obi no ne utje e na rad srca, disanje, krvni tlak ili zjenice, ali mo~e smetati snu, smanjiti apetit i uzrokovati zatvor stolice, gubitak te~ine, gubljenje interesa za spolnu aktivnost i depresiju." I jos jedna interesantna pojava - "Dobar primjer neuropatske boli je fantomska bol u udovima, pri kojoj netko tko je izgubio ruku ili nogu osjea bol u nepostojeem udu. Jasno je da bol ne mo~e uzrokovati neato u udu koji nedostaje; prije e je uzrokovati ~ivci iznad mjesta na kojem je ud odsje en. Mozak krivo tuma i ~iv ane signale kao da dolaze iz amputiranog uda." Smatras li da tvoj komentar, sacinjen od jedne prosto prosirene i jedne proste, zapovjedne, recenice predstavlja nekakvu informaciju? Ajde, budi drug pa nas malo podrobnije informisi.

jul 2021.

#68
Ti si sigurno lekar, kad tako vec baratas inernet informacijama, sto bi te ja informisao. Sto se tice fibromialgije, na toj temi si verovatno radio naucne radove i doktorirao, verovatno si i bolovao i izlecio se od iste, bez obzira sto lek jos nije pronadjen.
jesamZMAJ

jul 2021.

#69
@Karudijan razumijem da ti nije drago kad netko napiae neato neto no, ali ovo je samo forum vutraaa, a ne lije nika, mada sigurno ima i njih, nitko niata nije loae mislio ;) najbolje bi bilo da otvoria novu temu o fibromialgiji u Medicini https://www.vutra.org/forums/medicina.10/ i podijelia svoja iskustva kako ti vutrica poma~e ili neato drugo , sigurno e se nai joa supatnika
Degen erickAMBASADOR

jul 2021.

#70
fSjzOYmFIsg

jul 2021.

#71
Za sada sam sebi lizem rane, mozes to shvatiti da sam doktor samom sebi. Po pitanju informacija, ljudi ih dijele, kako one validne, nazalost, mnogo vise laznih. Ti nisi podijelio nista, osim optuzbe da osoba, koja podijeli svoje iskustvo, siri dezinformacije! Posto si siguran u svoje znanje i dajes sebi takvo pravo, onda podijeli sa nama informaciju, umjesto nesuvisle kritike. To sto tvrdis za dolorimetar "okaci macku o rep". Koliko je bol intenzivna najbolje zna onaj koga ista muci, i to osim njega ne moze dokuciti ni jedan drugi zivi stvor, a kamoli nekakva sprava. Nemamo svi istu toleranciju na bolove! Pazi, drug, skrenuh ti paznju na sturost komentara, u kojem nekog optuzujes za sirenje dezinformacija, a ti umjesto da podijelis "pamet" sa nama predjes na provokaciju. Tesko da ce me to dotaci, tu mi je tolerancija nabildana do yaya :) Ozdravio ti nama u sto kracem roku!

jul 2021.

#72
Vjerovatno imas neki problem za koji i ne znas sto te dusi pa ti trava to pojaca. Barem je to kod mene panika me pocne hvatat onda za mjesec dana neka glupost ispadne da me je mucila nisam je mogo resit do zadnjeg dana al me je dusilo. I onda opet sam normalan kad pusim. Znas ono otiso si na poso i padne ti napamet jesam zakljuco ulazna vrata i kazes sebi jbg kad dodem vidicemo al citav dan te lagano muci ideja.

okt 2021.

#73
Pozdrav svima novi sam na forumu, nadam se da piaem pod pravi PDF. U zadnjih nekoliko mjeseci konzumacija mi je postala prava muka. Ina e redovno puaim na waterbong ili ru ni vaporizer godinama, strogo bez duhana, i do unazad nekoliko mjeseci nisam imao nikakvih problema ve sam jednostavno u~ivao. Kad zapalim, a to je naj eae nave er kad se kua smiri, nemam viae onaj fini ''high'' ve krene na udaranje srca, osjeaj boli i ~arenja u pluima, krene neka paranoja tipa sad e me klepit uka i odo 6 feet under, moram piti jake tablete protiv bolova i tek nakon njih se smirim i osjetim natruhe tog finog osjeaja na koji sam prakti ki ve zaboravio. Probao sam se inhalirati fizioloakom otopinom, kamilicom, mentom, sljezom, ne znam ime sve ne, i opet isto. Kad legnem i smirim se srce udara onako duboko i neugodno, nemam aritmije i sli no ali osjeaj je grozan. Probao sam t-breakove od 4-5 dana, opet isto. Normabel i sli no nema u inak, samo tableta protiv bolova. Vu em domaicu, neke SK (Amnesia, white widow), nema razlike. Stalno taj osjeaj ~arenja i stazanja u prsima, ispod prsne kosti, kao da me neato rukom ste~e. Obavio sam sistematski (rtg srca i plua, UZV...), sve isto. Jedem ok, pijem puno vode, vozim bicikl, pod optereenjem je sve ok sa srcem, dobro spavam. Ina e radim od doma, tako da no-stress, odnosno sve u nekoj normali. Pomislio sam na bronhospazam, on bi nestao pod Ventolinom ali ga ne mogu nabaviti bez recepta, tako da mi je joa to ostalo, ali RTG plua je uredan! Pro itao sam nekoliko postova tu na forumu, neki opisuju sli na stanja ali nema konkretnog odgovora. Jednostavno viae ne znam ato da radim, trebam li du~u pauzu, ato da radim? Hvala!
mesterZMAJ

okt 2021.

#74
nisam doktor, ali ako ti nesto smeta jednostavno izbaci to.. ja sam godinama svaki dan i jednostavno mi najednom pocelo smetat.. uzeo pauzu par mjeseci i smanjio na par puta mjesecno i pokazalo mi se bolje nego svaki dan
SpirulinISTRAŽIVAČ

okt 2021.

#75
Druze i ja imam apsolutno istih problema sa srcem kad se smirim osecam prejako otkucavanje i lupanje koje nisam nikad osecao ranije, meni je to pocelo posle prelezane korone(koja je bila bez simptoma skoro ikakvih) i evo vec pola godine ja svoje srce osecam na drugaciji nacin jednostavno, ali sam primetio da kad ili popijem kafu ili ispalim spravu to se nista ne pogorsa u stanju mirovanja cak vise osecam, moze se desiti da prvih desetak minuta kada me najjace pukne sprava tu znam da isparanojisem i da se utripujem da me oko srca nesto stiska i pritiska ali ubrzo se opustim i nema problema tako da ja licno ne bih povezivao to s tim, moja zamisao je da mozda pokusamo vezbe disanja izmedju ostalog i ova Win metoda koja postoji na forumu ne znam?
Psy013ISTRAŽIVAČ

okt 2021.

#76
Evo i ja se javljam sa istom pricom, isto je krenulo da se desava posle prelezane korone. Smanjio sam kolicinski dosta , ali opet steze .. Malo je falilo jednom hitnu da pozovem .. Wimova metoda mi je pomogala pre ali sada ne. Mislim da je zbog ove situacije mnogo skocio broj psihickih bolesnih ljudi i da mi imamo neku vrstu ansksioznosti i da je najpametnije da potrazimo strucnu pomoc. Uglavnom pravim pauzu 60 dana pa cu videti kako se situacije bude odvijala.. Inace poznanik mi pricao skoro da mu vutra stvara paranoju, pravio pauze al i dalje isto , batalio je skroz pusenje.
SpirulinISTRAŽIVAČ

okt 2021.

#77
Ja druze mislim da su te anksioznosti ispoljene trenutnim stanjem u zivotu, primer ako si srecan sreca ce ti se ispoljiti kad ispalis, ako se cimas i ako si sjeban paranoja ce. Sto se toga tice, a ne znam kako si ti to mislio?
darth_furioAMBASADOR

avg 2022.

#78
Ja prestao pusiti skoro 10 godina zbog anksioznih epizoda na ganji, a onda sam upoznao Pabla Escobara OG hybrid strain oko 50/50 indica/sativa u bespucima Amerike i vratila se ljubav za koju sam mislio da je umrla :D Znaci mi koji smo malo osjetljiviji moramo pazit na strainove i ono sto sam se naucio je da mi je takve vrh ganje dva dima na pipe skroz dosta. Uglavnom hibridi koji su oko 50% pa navise na stranu indice su taman i uzmes dva dima cistaka umjesto cijele frule. Nadjes strain koji ti odgovara za anksioznost poput recimo Northern Lightsa i growas sam. Ulicarke znaju biti podmukle kuje :D
splfmnstENTUZIJASTA

avg 2022.

#79
ja sam znao imati epizode kada sam prestao pusit zbog paranoja i anksioznosti, ali mislim da je to bilo vise do mog tadasnjeg psihickog stanja, tj ne da mislim nego znam. bile su pauze po par godina, ali uvijek bi se vratio cim bi doveo neke stvari u red....i jedini put kada sam uspjesno prestao pusit je tad kada mi se zgadila vutra zbog tih anksioznosti.sad nemrem prestat nema sanse, ali znam i zasto. ZATO KAJ NE ZELIM PRESTAT. i naravno da su mi krize jace jer ne zelim ne imat za zapalit.tako da sam definitivno uvjeren da je to sve u glavi... I nema forsiranja nicega ljudi, ako vam ne pase odjebite to...ako vam je sudeno da pusite opet zamirisat ce vam kad tad.darth je pravi primjer :)

maj 2023.

#80
ini se kao da ste imali pozitivno iskustvo sa marihuanom u du~em vremenskom periodu, ali ste onda po eli da do~ivljavate napade panike kada ste je konzumirali. Ovo je poznata nuspojava marihuane i mo~e biti izazvana raznim faktorima, uklju ujui snagu droge, mentalni sklop pojedinca i okolinu. Ako ste zainteresovani da ponovo probate marihuanu, mo~da bi bilo od pomoi da po nete sa veoma niskom dozom i polako je poveavate tokom vremena da vidite kako vaae telo reaguje. Takoer je va~no biti u ugodnom i sigurnom okru~enju, s ljudima u koje vjerujete, i imati plan u slu aju da do~ivite bilo kakve negativne nuspojave.
Degen erickAMBASADOR

dec 2023.

#81
Anksioznost i mene drma...bacija dim ima 2 miseca ali i dalje skoro svaki dan me hvata taj neki glupi osjecaj oko srca...strava

maj 2024.

#82
Meni je bilo identi no kao i BuzzWeed. Doduae, tada sam bio u srednjoj akoli, zna i mlad i neiskusan. Ta paranoja bi se dogaala s vremena na vrijeme, i isto tako kao i BuzzWeed od jednom je po elo i biti od samo jednog dima. Nije bilo viae va~no s kime sam, gdje sam. I onda sam isto tako, probao pauzirati, ali bez uspjeha. Pa bi mijenjao okru~enje, ljude, ali opet bezuspjeano. Doduae to je bilo u srednjoj akoli, pa morate uzeti i u obzir da to nije zrela odrasla osoba. I od tada viae ne puaim, a i ~ivot je otiaao u skroz drugom pravcu. Probao sam jednom, pred aest, sedam godina i bilo je relativno u redu, dogodila se ta paranoja, ali ne u tolikom intenzitetu da je konstanta, ve je bilo ugodno anksiozno. Imao sam svakakav ~ivot zadnjih par godina, ato je sve ostavilo trag na mojoj psihologiji, ali ja sam viae-manje svega svjestan i viae-manje mogu spoznati te emocije i zaato i kako. Najviae sam anksiozan kada nisam slobodan, npr. na poslu ili kada ne mogu neato promijeniti ili neato rijeaiti. Pa mo~da utje e to sve na ovjeka i njegov osjeaj self worth-a, pa tako to ide dalje kroza ostale ljude, ili one bliske, pa ako si ti unutra bez veze ili bez voljan onda tako to i aaljea drugima, pa ti bude jasno, pa nisi zadovoljan sobom. Ali, po eo sam aktivno raditi na rjeaavanju tog problema, bez vutre. Jako sam bio anksiozan i pun gor ine i problema da mi je psihologija utjecala na fizi ko tijelo i stvarno sam i razvio neke bolesti od tog nezadovoljstva. Dakle, stavio sam na papir sve te probleme i sve te stvari koje mi ine probleme i onda sam pisao i crtao i svoje misli i rjeaenja problema. Zapitao sam se, kako u rijeaiti ovo ato me mu i i nacrtao sam plan na papir. Nekada bi bilo to jasno, npr. ako sam nezadovoljan poslom onda moram tra~iti novi, ili bolje radne uvjete. A nekada bi to bilo u obliku zapisivanja onoga ato osjeaa i ato te mu i, pa zapiaea te emocije, pa ti bude jasnije, slegne se. I onda sam tako odredio par rjeaenja, npr. posvetit se fizi kom zdravlju, i onda sam kroz trening iz tjedana u tjedan povratio snagu, a i mentalno sam se bolje osjeao, sve dok nije to trajalo par mjeseci. Zna i problemi se nisu rijeaili u par dana ili dva-tri mjeseca, ve tek nakon pola godine polako, mic po mic, mogu rei evo u redu je, joa uvijek imam probleme, ali bolje sam nego ato sam prije bio. Dogodi se, naravno da opet padnem, opet se osjeam loae ili anksiozno, pa zna to trajati po par dana, ali opet nekako se dignea i izboria, anskioznost se slegne. Plehmajstor, onaj lan koji izae po drva pa ga opere groznica, temperatura, i ostali koji ste napomenuli ove brze otkucaje, stezanje u prsima i sli no, to je jako jasno da vam netko ili neato poru uje neku poruku, i to nema veze sa vutrom i hoete li vi puaiti ili ne, nego morate shvatiti tu poruku jer se doimate kao jako zdrave individue, i to ato vam se dogaa vam je poruka s nebesa. Sada je na vama da shvatite zaato i kako i ato morate initi. Znam da ovo zvu i to no poput nekog pri anja iz guzice, ali iskoristite mudrost pa promislite, bez podrugivanja na temu nebesa i sli no. Zna i poanta je razmisliti, zaato mi se dogaa neato tako. A za paranoje i napade panike, ja sam razmialjao probati opet vutru, nakon svih ovih godina, ali sumnjam da u to napraviti uskoro, a i kada budem tra~iti u neku sigurnu osobu pokraj sebe, i neu uope puno puaiti. Ili sam mislio pomjeaati sa legalnim CBD cvijetom, ali u mikrodoziranje omjeru. Na primjer 99% CBD i 1% ovaj drugi cvijet koji ima psihoaktivnih tvari. Ili manje, 99.5% i 0.5%, ili to no onoliko koliko je dovoljno da se po~mu medicinski benefiti a da ne bude tih paranoja i anksioznosti. Raspisao sam se dosta, neato je aturo, neato nedore eno, neato uaporoko, ali to je trenutno najbolje ato mogu. Sigurno e nekome biti korisno.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se