LEGACY
Kazna za semenke?
55 odgovora8,488 pregleda
21 REP42%
→ Istraživač
jan 2020.
jan 2020.#1
Pozdrav drustvo,
momak i ja smo imali pretres pre neki dan. Nasli su mu semenke samo, i to 1000+ komada (matore, jos iz 2002, pitanje dal ce da klijaju) vecinom industrijske, za jelo i pecanje. Zanima me jel se ide tvorza za semenke? Nisu mu nasli nista od opreme za uzgoj. Videli su da ima tajmere, koji mu sluze za grejalicu, i vagicu koju i ja kao biohemicar koristim (pokazala sam im proizvod koji pravim i zasta koristim vagicu). Odbranili smo se nekako od toga, ali pitanje ostaje isto, kakve su kazne?
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2020.
jan 2020.#2
Sudei po nainu pisanja,rekao bih da nismo iz iste dr~ave,ali ne vjerujem da bi kazna za sjemenke bila zatvor.
Sjemenke ne sadr~e psihoaktivne i zabranjene supstance i totalno je nebitno jesu li industrijske ili iz "paketa".
I ne,ako su toliko stare,nee klijati...
21 REP42%
→ Istraživač
jan 2020.
jan 2020.#3
Nismo iz iste drzave. Znam da ne sadrze psihoakt. supstance. Koliko ja znam vecina semenki (nevezano za vrstu) u odg uslovima mogu da klijaju gotovo uvek. Ali tim bolje ako ne klijaju. Huuuuh, olaksao si nam. Kakva je kazna kod vas? Mi smo citali zakonik i nista konkretno nismo mogli da nadjemo. Uglavnom sve pise vezano za rasad, biljke, cvetove i tako to..
3 REP6%
→ Istraživač
jan 2020.
jan 2020.#4
Ne znam ljudi!!! Ja nameravam da naru
im od ROYAL QUEEN SEEDSa neko seme joa ne znam ni koju da izaberem i to fala Bogu isklju
ivo i samo za sebe. A ato je joa gore ne znam niata ni o uzgajanju. Bio bih vam svima zahvalan za savete.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
jan 2020.
jan 2020.#5
Evo ti samo jedan...upoznaj se s forumom...i ovo pro
itaj svakako https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Toblastfaster
ISTRAŽIVAČ104 REP36%
→ Entuzijasta
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
jan 2020.
jan 2020.#8
https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:841712-Policija-pretresla-kucu-Kragujevcanina-Pronasla-preko-1000-semenki-indijske-konoplje
i u novine su izasli.jbg
GreenScream
POZNAVALAC1.108 REP56%
→ Ambasador
GreenScreamPOZNAVALAC
jan 2020.
jan 2020.#9
ako su industrijske, ne bi trebalo bit problema. al, kazes vecinom
Vutra Dzanki
LEGENDA9.066 REP41%
→ Zmaj
Vutra DzankiLEGENDA
jan 2020.
jan 2020.#10
Ovde pise INDIJSKE konoplje a ona prica o INDUSTRIJSKOJ, mada ovo je prvi put da cujem da u Srb nekoga hapse zbog semenki, da se nije i povodom toga malo zakon promenio?
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
jan 2020.
jan 2020.#11
To je kao da ti nau kuhinjski no~ u kui pa te uhapse za plja
ku, jer svi znamo da se no~em mo~e izvraiti plja
ka. Neato smrdi u toj pri
i, zaato su im pretresali kuu?
Vutra Dzanki
LEGENDA9.066 REP41%
→ Zmaj
Vutra DzankiLEGENDA
jan 2020.
jan 2020.#12
Zasto i nije bas toliko bitno u pretresu(bitno je da ne bi doslo do daljih pretresa), bitnije je ono sto nadju, a s obzirom da su kod njih nasli menke, vagicu, tajmer, dobro ste vi prosli i ako posle pretresa niko nije uhapsen tj odveden u stanicu nemate brige.
21 REP42%
→ Istraživač
jan 2020.
jan 2020.#13
Policija je dobila mng blanko nalaza za pretres u posl vr. Zbog punjenja bud~eta vrv. Tkd ko god je spomenut, upali su mu.
Niko nije odveden u stanicu. Da piae indijske, al to je da bi se privukla medijska pa~nja. Ne mogu oni da znaju koja je biljka u pitanju dok ne odrade PCR. Btw, pojma nemamo ato su upali na pretres. Rekli su kao zbog ne
ega od proale godine (a on proale god nije ni zbog
ega padao). Tkd je vrv neko nesto pri
ao... Sta i ko i zbog
ega nznmo. Ok, jesmo konzumeri, al uzgajiva
i nismo
Ne uzgajamo tkd ne mo~emo da ti pomognemo.
PA ne znamo ni dal se padne s obzirom da nikog nisu odveli u stanicu
Ne znamo. Oni su rekli kao zbog ne
ega od proale god, a nista nije bilo proale god. Tkd je vrv neko nesto pljuvao.
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
jan 2020.
jan 2020.#14
Dakle uali u kuu, naali vreu sjemenki, pitali ata e vam to, momak rekao za primamu aarana, oni rekli ok, nikog nisu priveli, ali suodnijeli menke i pustili pri
u u medije kao da su zaplijenili tonu koknjave?
21 REP42%
→ Istraživač
Vutra Dzanki
LEGENDA9.066 REP41%
→ Zmaj
19 REP38%
→ Istraživač
maj 2020.
maj 2020.#17
Zavisi i od drzave kod mene su mom drugu nasli 30 upakovanih semenki i osudili ga 2 godine...
A za digitalnu onu zlatarsku vagicu ako je nau kod nas je od 6 meseci do 1,5 god.za digitalnu vagicu strava.
Monster_Seed
ZMAJ21.998 REP
Monster_SeedZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#18
Ma voleo bi videti toga sudiju koji ce me samo osuditi za vagicu ili semenja i staviti stav prodaje..
Moje licno misljenje je da neces dobiti zatvor SIGURNO, mozes proci bez bilo kakve sankcije..
Zamisli nadju ti vagicu i dobijas zatvor (bez da su vutru nasli) hahaha,pa ja mislim da bi izvukao iz slamarice automat pa ko ziv ko mrtav, ociju mi..
Saša443
ZMAJ30.898 REP
Saša443ZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#19
robiju za vagicu mozes da dobijes samo kad urade vestacenje i nadju tragove gudre,ako je cista ne mogu ti nista..
Čupčupava
ZMAJ68.426 REP
ČupčupavaZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#20
Robija za semenke i vagicu (prljavu ili
istu nebitno), je teako kriminalno delo, zna
i tog ato ti za to odredi i razgovor, a kamoli kaznu treba odmah u zatvor poslati.. Pa gde mi ~ivimo, mati moja, gde?
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Čupčupava
ZMAJ68.426 REP
ČupčupavaZMAJ
maj 2020.
maj 2020.#22
Neko ne sme da ima vagicu, a ne
ija braa iha ha, hektar dva.. Bolesnoa..
21 REP42%
→ Istraživač
jun 2020.
jun 2020.#23
Drugari, koji joa pratite ovo, zvali su ga na veata
enje danas, videemo ata e biti. Bar nije u sud
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
jun 2020.
jun 2020.#24
Zajebana stvar
Ja nemam ni vagicu a ni 1 000 sjemenki jer ne dilam i sadim samo za sebe ali ako me provale i nau mi 8 biljaka u boxu sumnjam da e mi iko povjerovati da je to samo za mene i da mi velike rizle ne mogu ni 3 dana
Ne vjeruju mi puno ni na forumu a neda mi murija povjeruje :D
Slavol Žižek
LEGENDA13.831 REP88%
→ Zmaj
Slavol ŽižekLEGENDA
jun 2020.
jun 2020.#25
Kome duzme prase vutra.org remix :D
Ja imam kuhinjsku vagu na kojoj se golim okom vide tragovi braana, nikakvo vjeata
enje ne treba. Zna
i li to da imam ilegalnu pekaru?
3 REP6%
→ Istraživač
jul 2021.
jul 2021.#27
Kako se na kraju zavrsilo. Meni nasli 10 na carani
I sta bi na kraju. Jel ste dobili neku kaznu
3 REP6%
→ Istraživač
jan 2020.
1 / 31
jan 2020.
mar 2022.