VUTRA
ForumMarihuanaMarihuana FAQPotreban savjet u vezi daljnjeg konzumiranja
LEGACY

Potreban savjet u vezi daljnjeg konzumiranja

100 odgovora5,828 pregleda
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#1
Pozdrav , dakle ovo je moj prvi post na forumu i nadam se da ne kraim nekakva pravila koje sam relativno pokuaao sve pro itati. Nakon godinu i pol dana aktivnog koriatenja vutre , sto po danu sto po noci sto ljeti u svako doba dana buduci da zivim u turistickom gradu , desio se taj dan kad sam zapalio i desilo se nesto sto nikad nije , odvojilo mi se tijelo od duse , nekakva panika i potreba za nesto napravit i spasit se a zapravo se nista ne dogadja. Naravno nakon vise sati pokusaja spavanja i da to zaboravim , sutradan je samo bila prica u drustvu los trip napad panike i ostale gluposti , da bih i sam procitao ovdje slicne teme sta se dogadja nekad ljudima, i kontao desilo se i idem opet i opet isto i bilo mi je toliko grozno da sam rekao ne vise bez da nesto poduzmem. pa sam uz savjet vec odredjenih postova pro itao da se srede stvari u zivotu uzme stanka od nekog vremena i proslo je pola godine , teskih 6 mjeseci i uspio sam izdrzati i zaboraviti vutru , uzeo sam konacno i opet mi se dogodilo isto , kako nakon onakvog kuliranja i vremena kad sam uzivao u tome , sad vise ne mogu nikako. zapalim osjetim svaki otkucaj srca , zamagli mi se vid , ne znam sto da radim , mogu i povracati odmah , izgubim se cijeli , tek nakon odradjenog sna budem bolje.Naglasavam da prije nego sto je zapalim imam opusten pristup i nemam nekakvu nervozu i misljenja da ce mi nesto biti. jako sam pozitivna osoba vesela i opustena i ne mogu prihvatiti da se ovo meni dogadja. Ima li ko kakvu ideju? da li je povratak ikako moguc? :D
StipeZMAJ

apr 2015.

#2
Imas par solucija 1. Prestat pusit vutru 2. Naucit sam ili uz pomoc nekog "ignorirat" napad panike ili dolazak napada. Onaj filing prije nego sto te opali. 3. Posadi indicu dominant ili neku cbdovku i nebi smio imat takve reakcije. Vutra potencira tvoje razmisljanje, ubrza rad srca i dodje do toga da te panika opali. Popij 6 salica kave i isto ce ti se desit. Barem je meni tako bilo. Ja ovo sve tipkam iz svog iskustva..... mozda nisam upravu. Svi smo mi razliciti :)

apr 2015.

#3
a znas li sta si zapalio, i koliko

apr 2015.

#4
meni se to desi ali samo kad je losa trava uvjek tripujem da je prskana mozda je do sorte a mozda je stvarno prskana uglavnom kad dode takva resim se citavog paketica poslje prvog dima :vozdra::poop:
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#5
Ali kako nakon godinu i pol konzumiranja svakakve vutre odjednom doe period kad to viae ne mogu u~ivati i dobivam nekakve glupe la~ne napade i loa feeling. @PowerSeed Probao sam viae vrsta , na~alost ishod je isti. I nisu neke koli ine , kako god okrenea dogodi se isto , izgubljen u vremenu i prostoru sa loaim osjeajem , i to ne prestaje dok se ne odradi san . Ukratko stalno imam potrebu pobjei tra~iti neku sigurnost , obi ne utripane gluposti kojih se ne mogu rijeaiti.
StipeZMAJ

apr 2015.

#6
Ljudima se to javi i bez vutre :) Ja nisam uopce pusio vutru kad je mene klepilo tak da je to sve do tebe i psihe a vutra je tu samo da malo ubrza.

apr 2015.

#7
pa drug mozes ti 10 godina piti jogurt, pa jednog dana popijes pokvaren i proseres se, vreme toga koliko konzumiras tu nema sta, bitnije je sta si zapalio i koliko toga uzeo, sto sam vec pitao al ti ne odgovaras :)
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#8
Istina , javilo mi se nakon toga i par puta bez vutre. I nau io sam se nositi s tim tj. ne pojavljuje se viae , sad samo kad zapalim. Ali treba se i toga rijeaiti , pitanje je kako :/ Da napomenem da s ostalim porocima nemam problema :lol: ? @PowerSeed Sad ne razumijem se toliko u te vrste kao vi ovdje na forumu , mogu ti samo rei obi ni d~oint , da ne smiji se , ne znam kako da se profesionalnije izrazim :rolleyes:
BizzzoZMAJ

apr 2015.

#9
Prije nego zapalis uvjeri se da se to nece desiti. Ili recimo uopce o tome ne razmisljaj. Probaj naci neku djevojku koja duva pa idite skupa zapalite. Promjeni okolinu u kojoj duvas. Odi u aumu zapali. Na proplanak. Izvor. Izai van na sunce. Okru~i se ljudima koji nisu seronje, budi pozitivan ;)
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#10
E ovo je ve neato , nije loaa ideja , mo~da meni kao pani aru u tim situacijama zaista pomogne da budem negdje bez pritiska , da sam zapalim i vidim ato e se desiti. Nadam se da e pro bez pizdarija , kakve misli mi tad prou kroz glavu , to nisu istine , mislio sam da u ostat u tripu zauvijek :D
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#11
Biciklo,aetnja u aumi,ato viae na suncu....batali malo vutru neko vrijeme,i doie stvari na svoje. Samo pozitiva ;) @Bizzzo Ne vidjoh tvoj post,ali vidim da smo na istim talasnim du~inama :p

apr 2015.

#12
odmori ti od vutre neko vreme i bice bolje
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#13
Hoea rei da 6 mjeseci nije dosta? :D Nije da toliko patim od toga , ali fali mi dosta joa kad si u druatvu gdje se to aktivno konzumira , nije baa lako sjediti sa strane , iako sam se navikao zbog ove nevolje , na~alost.

apr 2015.

#14
ne moram nista reci, vidis i sam da nije dosta, kazes dogodilo ti se isto, dakle nisi spreman mentalno pa ni nemoj :) nemas jednostavnijeg recepta, nije sramota preskociti u krugu ;)
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#15
Evo moj slu aj, OBO}AVAM DA POPIJEM 5-6 PIVA...ali,poslije toga od nadimanja,podrigivanja i atucanja ou da crknem. Podigne mi dijafragmu pa ou da se uguaim...i to je konstantno stanje,na~alost! `ta sam uradio,ne pijem viae pivo,osim jedne krigle kroz nekoliko mjeseci. Ukoliko tebe mali d~oks lijepo klepi nakon neke tromjese ne pauze,onda neka to bude tvoj modus operandi. A ako ne,jbg, odrastao si ovjek,sam moraa donijeti odluku,ili pravi hedova u... to ti preporu ujem
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#16
Zasada neka stoji na stanci , a ako upadne prilika da sam u lijepom okru~enju sam bez ikakvih utjecaja okoline , probat u i vidit kako ide , ali neu to ni organizirati nego kad mi padne na pamet da sve bude spontano.
123korISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#17
Vjerovatno si si zacrtao negdje u podsvijesti da ti je to bilo direkt od vutre i sad ti je normalno panika da se opet to ne desi :) Istu stvar prosao , sad duvam i chillam uz nju vise nego ikad ;)

apr 2015.

#18
Samo opuateno. Popni se negdje povia toga svoga turisti kog gradu,sjedi,zapali,pogledaj na taj turizam,pomisli... dal' sam zdrav,imam li svjetlu budunost,ata mogu napraviti da mi bude joa svjetlija,pomisli na ljude kojima je gore nego tebi a ima ih sigurno.Ako ne u tvojoj blizini ima ih u Sjevernoj Koreji ili Pakistanu :puuuh:: (ata da si se kojimslu ajem tamo rodio,hehe) E onda si stavi sluaalice u uai i upali Vutra radio. Srce ti udara.... pa i treba da udara jer si ~iv.A od trave nitko nije umro :) Popni se joa viae i obii svoju biljku. Ako to ne uspije... nemoj konzumirati :D i to je to.Jer je uzrok tvojoj 'nesrei' onda negdje drugdje.
jadran-kushAMBASADOR

apr 2015.

#19
klin se klinom izbija ufilma si malo previse, dosta nas je to isto proslo, ako istinski volis vutru i zelis pusit a tako te izbija u loae ... jednostavno odjebi sranja koja neznas sta su ni odakle su pobrini se da imas uvik provjereni proizvod po mogucnosti indicu i cidi od 3 do 7 truba dnevno i sve ce proc brajo garantiram :djede::joint2:
komsijin maliPOZNAVALAC

apr 2015.

#20
@123kor ti je sve rekao. Razvio ti se strah od trave i verujem da se osecas nelagodno i pre nego sto zapalis. Trava samo jos dodatno pojaca tu nelagodu i strah, a zapravo ti se nista lose ne moze desiti. Moras da se oslobodis tog straha, a kako drugacije nego konzumacijom - klin se klinom izbija. I meni se desi da imam los trip, pogotovo kada zapalim neku sativu, a nisam raspolozen. Meni sve to nije razlog da batalim travu. Vremenom sam naucio da kontrolisem lose tripove i da usmerim tok misli u pravcu koji ja zelim, a ne u pravcu koji diktira podsvest.
BladerZMAJ

apr 2015.

#21
To no to. Meni se isto to dogaa, i najbolji na in ti je da gradualna ekspozicija strahu ;) Ou rei sljedei put povuci malo malo,malu seriju i nemoj viae. Neka drugi puae, ti imaj svoju dozu i to je to. I zna i malo pomalo ti ea puaiti ali ne ea imati napade panike i malo pomalo podsvjest e "zaboraviti" na to. Ali veliki naglasak je na puaiti jako malo pa polako polako pove avat dozu, ata je jako teako jer GREED IS ETERNAL... Zna i nemoj sad jednu seriju pa se napunit do epa i dr~at minutu u sebi :puuuh::, nego stvarno dva tri dima isto da um zna da se puailo...

apr 2015.

#22
Jao, Pajo sto ja imam ideju :) Licno imam problem u vezi vjerovanja ljudima po pitanju onoga sto pisu, kakvim nam se zele predstaviti i onog sto zaista misle i kakvi zaista jesu. Kada procitam postove ovakvog sadrzaja momentalno mi se zeludac okrene naopako. Godinu i po konstantnog pusenja u svako doba dana govori o tome da ti nista ne radis, nisi zaposlen, nemas obaveza... Ne znam koliko godina imas, pretpostavljam da si ih skupio dovoljno da se pocnes zanimati necim konstruktivnim sto ce ti zivot ispunjavati i dati mu nekakav smisao. Koliko god mislio da je trava zivotni smisao, varas se. Porodica, posao, obaveze, prijatelji, hobi, rekreacija, seks, koncerti.., mogao bih ti nabrajati toga sto ce ti ispuniti zivot, ali osjecaja sam da ce to imati slabog odjeka kod tebe i ne samo kod tebe vec kod mnogih na ovom forumu. Napisati kako si opusteni pozitivni veseljak kojeg sjebe trava, a nemati nikakvu ideju sta ciniti po tom pitanju je u najmanju ruku djetinjasto i nezrelo. Opusteni pozitivni veseljace - NEMOJ PUSITI
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#23
To je to,opusti se i prepusti se. Svima se barem jednom desilo u zivotu,ili ak jedan period u ~ivotu je bio kao tebi,loa trip! Nijesi nam rekao koliko ti je godina....a to je bitno,jer svaki ovjek,posebno muaki,u nekom periodu svog ~ivota po ne da osluakuje svoje tijelo.... i poklanja preveliku pa~nju sitnicama!!! Mislia da si jedini.... zujanje u uaima,brujanje u glavi,srce udara ko ludo,kida ti se dah "NE MOGU DA DI`EEEEM,UMIREEMM UMIIIREEEMM UMIREEEEMMMM, UPOOOOMOOOOO :D " xaxaxa, nijesi sam siguran budi. Koliko imaa godina??? Ako te niata nije mu ilo u pubertetu,definitivno ea neato malo patiti izmedju 20 i 30 god!!! Nijesi platio na mostu,okej,platiea na upriji.... imaa 40 god,definitivno moraa da nadoknadia propuateno :) i malo da strepia za ~ivot svoj! Vutra ti tu dodje kao ajnapric,direktno ubrizgavanje panike u mozak,na listu prioritetnih tema... ili je do kvaliteta vutre,nije dovoljno zrela,ili je apricana ne im, pa vilenia....u tom slu aju nadji nekog "poatenog" dilera :) ili uzgoji svoju biljku, ato ti Stipe re e neku indiku! NIJESI SAM,SVI SU PRO`LI NE`TO SLI NO,ILI TEK TREBA DA PRODJU evo ti, itaj pa vidi https://www.vutra.org/threads/posledice-konzumiranja.11723/ https://www.vutra.org/threads/freaky-reakcija.12367/ https://www.vutra.org/threads/paranoja-ili-nesto-drugo.12125/ ili recimo ata mislia o ovome,izanaliziraj dobro ata sve ima, pa vidi kako si u stvari kul https://www.vutra.org/threads/i-vise-od-ovisnosti.11727/ https://www.vutra.org/threads/cudni-efekti-vutre.5639/ Dosta ti je,pro itaj sve ovo, ireci sebi,PA JA U STVARI I NIJESAM TAKO LO` :p `ta hvali Pakistanu, kakve li tek oni vutre ili haaiaa imaju :p :spliff::p

apr 2015.

#24
i ameri ke bespilotne letjelice povia sebe koje ih ubijaju :(
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#25
Pa da.... Jesi li znao Venlo da je od trenutka ulaska koalicije predvodjene sa U S A u Afganistan,proizvodnja heroina u ovoj zemlji se ustostru ila. Heroin i vutra nikako ne idu zajedno,jelo_O Ovo je objavila jedna relevantna svjetska organizacija,nijesu moja naklapanja:cool:

apr 2015.

#26
ipak je onda bolje ~ivjeti u turisti kom gradu,povremeno zapaliti i opustiti se ...sun ane cvoke i pogled na okrugla dupeta :D a ne zabrijavati kako je loae :D
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#27
Nisam tip ovjeka koji po cijeli dan svira ku*cu i ~ivot ga mazi. Zavrsavam srednju skolu , ove godine punim 19. Dakle ne puno , i ato pri ate ovdje mo~da i je joa uvijek neko doba puberteta. Ne vezano za to , nije da se nisam napatio u ~ivotu baa od ni ega , samo proale godine sam imao 2 operacije koje nisu bile nimalo lake i ugodne , a uz to nije da klinac mojih godina nema stresova tipa gdje ii dalje i kako proi godinu. Uz to su i normalno sezonski radovi. Da da , znam , mo~da je vama nekima ovdje ovo smijeano jer ste vi i stariji i tu su ozbiljniji problemi , no svakom je u njegovim godinama njegovo najte~e , i vi ste bili mladi. @Dzparanoja Ne vjerujem da je do kvalitete vutre , tj. uvjeren sam da nije do toga. Smatram da je ovdje sigurno svak pogodio malo istine , izgleda da treba malo vremena i strpljenja da stvari dou na svoje , ato je rekao @Blader probat u sa dim po dim , pa mo~da s vremenom tj. hoe i mora biti bolje.
BizzzoZMAJ

apr 2015.

#28
U sridu :)

apr 2015.

#29
Povla im ata sam rekao,ne idi u brdo,ne sadi,ne igraj se s vragom .... zavrai akolu,ne pij alkohol. Upravo evo za ru kom pri am sa jednim takvim kao ti,po godinama ... ne vidi prst pred nosom a zna sve :D Uglavnom,nastojat u izbjei ovakve i sli ne teme ubudue :upiii: Kud sam i pisao ato sam pisao,moj grijeh :(

apr 2015.

#30
opusteno ven, covek se uci tokom celog zivota :)
L0oDZMAJ

apr 2015.

#31
Pre 2 dana 20 hiljada ljudi na jednom trgu je pusilo vuju i pazi slucajnosti drugar,svi zivi,zdravi i veseli... nikom nista nije bilo,tako da rlx... moj savet kako da se resis te paranoje ili sta je vec... srolas dzok,isupusis ga i odes pod tus i sve ce bit ok... probaj pa javi ;)
ule za vunjeAMBASADOR

apr 2015.

#32
Imas napade panike, ili anksiozan si, zbog brzog zivota, preterujes verovatno i u alkoholu i u dzidzi, to je bolest modernog doba i raznorazni problemi mogu da uticu, pronadji na netu, anksioznost i verovatno ces prepoznati simptome pozz dr. Z.. Psihoterapeut
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#33
dr Z Psihoterapeute,ajde ti sebi prepiai jednu psihoterapiju, i prva dva njena zadatka neka budu : 1 itanje predhodnih postova,da se ne bi neoriginalno ponavljao 2 Uklanjanje ove odvratne slike sa profila I joa jedan,fakultativnog karaktera: 1 Nemoj da se ljutia :)
Crta_BelogAMBASADOR

apr 2015.

#34
Prvo mi odgovori dal kemijaa, konzumiraa druge substance pa emo dalje pri at ;)
mlstPOZNAVALAC

apr 2015.

#35
I onda ces ti da ga prosvetlish ko'je da radi ili s'koje da se radi :P
Crta_BelogAMBASADOR

apr 2015.

#36
Tako nekako :ajnstajn:

apr 2015.

#37
Rano je jutro dok pisem ovaj post... Imam slobodan dan danas, prognoza vremena za moj grad kaze suncan dan,temperatura do 26 stepeni. Gledam u smotan dzoint ispred sebe na stolu i osjecam skoro pa vece ushicenje zbog samog iscekivanja da cu se tako dobro napusiti kad svane dan, nego sto ce mozda da mi to ushicenje pruzi sama vutra. Zasto sam ovo gore napisao? Evo, clan kojeg dole citiram je rekao upravo ono sto sam i ja mislio da kazem, jedino sto se ne slazem ono sto kaze da se klin klinom izbija. Moze da ti bude samo jos gore ali opet zavisi od tebe. Prvo si poslazi u glavi zasto pusis travu. I koju ulogu ona ima u tvom zivotu. Pusim nesto malo preko 15 godina,i svaki put imam to pozitivno ushicenje pre nego li uopste zapalim dzoint. :) Naravno,desavaju se nekad povremeni ispadi,da tako kazem, desile su se svima, ali to pripisem losoj vutri,ili okruzenju i trenutnoj situaciji u kojoj sam bio dok sam pusio. :spliff:
savagestrainAMBASADOR

apr 2015.

#38
Slusaj sta sale kaze, vidis da je post napisan u 4:20 :D Slucajnost? Ne bih rekao :P
Crta_BelogAMBASADOR

apr 2015.

#39
jbt four twenty i te spike...gle ako ces mi odg i saslusat me, objasnit cu ti..... svi sta ovde pisu seru, nitko nije iskusio to sta ti se desilo, nagadjanja i ispovjesti drugih ljudi.... jedino je to no, uzmi pauzu... ne odgovara ti duvanje, tj., ne odgovara ti strain....poaalji mi P.M. pa cu ti objasnit ;)

apr 2015.

#40
vodi racuna sta pises
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#41
Uuuuuuuu @Crta_Belog....pa kako tako brate,"svi ovdje seru",kako si izvolio rei.....ne mislia li da si ga malo pretjerao sada??? Kako sad,mi svi kenjamo,a ti kao genijalac sve znaa,sve ti je jasno,pa ea mu objasnit,jel?!? A svi smo proali neato sli no,barem jedanput,bad trip....i svi koji su mu neato savjetovali dobro su mu savjetovali.... a ti sad nama da seremo!!! Nijesi fer,mislio sam da si kul tip. Poato se vidim razumijea u hemiju,a korektan odnos prema drugima ti je nezadovoljavaju....na moju pomo u tvom dnevniku viae ne ra unaj.....pa ti kemijaj....i vuci crtu ega god hoj;)

apr 2015.

#42
:poop: jutros :D sve 5,uredno, :djede: ne ~alim se :)
HazerAMBASADOR

apr 2015.

#43
Ajme, 19g upravo sam toliko i sam imao kad sam prvi put zapalio "iz atosa". Takva me paranoja oprala, da u umrijeti da u sada skroz ostati "takav" (da bar jesam :D :D ). S moje strane bez popovanja, simple, umjerenost - svako sebi pravu mjeru nae kad tad, od vutre neea postati nikakav druga iji, ona ti ne nadodaje nego poboljaava/produbljuje/izra~ava ono ato ve imaa u sebi.

apr 2015.

#44
Sli an problem imao, iz frke nisam duvao celu godinu, uradio EKG, kupio mera pritiska, izbacio masno, gazirano... i shvatio na kraju da je sve iz glave. Sad rokam kao i pre. Sredi misli, zavrai akolu, nai curu neku, mo~da ti trava u biti i ne treba. Konoplja je stimulans, pa ako si u ~ivotnom spidu mogue da ti je to kontraindikovana reakcija, nai neki aj za smirenje, smanji pritisak. U glavi.
Crta_BelogAMBASADOR

apr 2015.

#45
e pa tako brate, jer vidim da masu ljudi kenja bezveze i nagaa a ubrali su "jedan" bad trip.... prijatelju ja sam 7 godina bio ist i mu io muku sa "bad tripovima" i zato sam to napisao.... odnos prema drugima mi je grrrrrrrrrrrrrrrrrr kad vidim da neko piae neato ato nije iskusio il samo dotaknuo pa se pravi pametan i savjetuje...a to nije bilo "Vama", vec pojedincima koji su probali jedan dva bad tripa pa misle da su ufatili e sad bi ti reko ata!!! ufffff moram da idem na posao i prestanem da k**** jer sam zabrijo sad al brate jbg mrzim takve ljude.... :* , voli i ja tebe ;)
Z&NZMAJ

apr 2015.

#46
Tu bi uskoro mogli poletit virtualni aamari.... Beli, ajde bogati smanji napetost! Bez sranja, kenjanja i mr~nje bi bilo puno bolje ;) On topic: Sve ove godine, da sam brojao pani are, ne znam dal bih sad znao to an broj, koliko vas je :D Nema apsolutno nikakvog razloga za paniku. Koliko sam se samo puta toliko prepuaio da nisam mogao pomaknuti se, a svjestan svega. Fuck it! Ako forsiraa, moraa i otrpit ;) Ako ne paae, nemoj troait. Ako ~elia da ti bude kao prije, sredi se prvo u glavi. :wave::joint2::let:
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#47
Udri vraga ne ostav mu traga @Zlo&Naopako :D

apr 2015.

#48
Kao kad avion pada "Nema mjesta panici" :D.
popajISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#49
Bravo Zlo, imam 35god. pusim duuuuuugo, obicno drugari koji se nisu "sredili zivotnu situaciju" padaju u bedove umesto da oznoji dupe, da se pokrene malo !!! Ipak je zivot kurva!!!
casinoroyaleISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#50
Naravno da je teako dati na ovo konkretan i jasan odgovor , ali drago mi je ato sam ovoliko puno mialjenja uo i doista poatujem svaki , nisam nimalo pogrijeaio na kojem forumu da se obratim i zato Vam puno hvala. Sla~em se takoer da je najlakae re bad trip , ko nije iskusio ne zna ata je to , jer za mene to nije samo neki glupavi napad panike nego neato puno gore , kao ato sam i rekao u prvom postu , doslovno odvojena duaa od tijela , doslovno mi doe da poredam pored sebe 5 specijalista psihologa doktora i zapalim ispred njih da mi ka~u ata mi je :D Ali pauza i sreivanje stvari u ~ivotu e sve srediti pa i ovo.
BizzzoZMAJ

apr 2015.

#51
Vjerujem da kada bi ih slozio ispred sebe i zapalio buksnu da ti se nista ne bi desilo. Pa bi te onda gledali kao luaka koji si je zatripao da ima trip od vutre :D Samo laganini, doci ce to sve na svoje. Procitaj jos jednom od pocetka sta ti je napisano ovdje a uz to zapali pljugu ;)
DzparanojaLEGENDA

apr 2015.

#52
Ti imaa batice 19 god,i u tom grmu le~i zec....normalno je da te u tom dobu neato mu i,i sam si rekao da si imao dvije operacije. Oporavi de od operacija,prije svega....i za to treba vremena.... a kad se to desi samo ea konstatovati da je i ova "muka" proala! Budi siguran u to !!!!! Sreno ;)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se