VUTRA
ForumMarihuanaMarihuana FAQDepresija ili sta je vec ?
LEGACY

Depresija ili sta je vec ?

89 odgovora5,100 pregleda
BegaajENTUZIJASTA

jul 2019.

#1
Cao ljudi, ne znam gde da postavim ovaj topik pa sam ovde stavio. Nadam se da je okej. Imam situaciju gde nekako duze traje, a ni sam ne znam sta se desava i zasto je doslo do toga. Imam 22 godine, i pusim vutru vec 4 godine. Na pocetka je bilo super sve to, vrata mogucnosti i interest oko svega toga, sva ta kreativnost i fantazija itd.. kad odjednom je pocelo da se desava nesto. Kad sad bolje vidim nekako da se razvijala ova depresija ili sta je vec, onda kad su me kuci uhvatili da sadim, i sam se razocarao i bio pun stresa cele godine. To je bilo prosle godine, testirali me i bio pod kontrolom od strane mojih. Kad god sad zapalim, ne mogu da nadjem isti jezik sa onim sto pusim, ma bilo ko to bilo oko mene. Uvek se javi neka nesigurnost u meni, dali ce mi uraditi nesto ili da kazu salu na moju smetku, a ja da to ne shvatim licno kao da me povredjuje. Kao postoji ta dualnost u meni, uvek me nesto vuce nadole a ne mogu da idem nad toga. To se cesto desava i kad nisam napusen. Neka vrsta slabosti. I uvek pozelim da se vratim kuci i da bih radije sam pusio na miru. Pa i kad to uradim onda nije da sam smiren i bez briga nego sasvim naprotiv, uvek se javi ta potreba da ja moram nesto da resim u zivotu, dali bilo da razmisljam o buducnosti, i takav slican overthinking. I ne svidja mi se to stanje, zato i pusim da bih malo otiso na drugu stranu da odmorim mozak. Ali nije tako. Dali ja to sam si pravim filmove, ili je nesto drugo, ali me taj strah izjeda. Znam da thc pokazuje osobnost coveka i vadi to na videlo, ali ne mogu da zakljucim koje je stanje? Kao sav sam u bunilu. Ne znam dali sam lepo ovo objasnio, ali u teku konverzacije cu nadopunjavati. Hvala vam, ako imate neko misljenje ili iskustvo hteo bih da cujem

jul 2019.

#2
lepo si objasnio druze.Vidi ovako,nije tu vutra nista kriva,nego zivot vanj nje.Odredi sebi neke ciljeve u zivotu,radi ono sto volis i bavi se stime.Kako prvo koliko imas godina,uzmi zivot druze u svoje ruke,osamostali se kao prvo,zivi sam .iznajbi gajbum nadji dobar posao,zanimaj se nekim hobije,ulepsaj sebi zivot pozitivnim stvarima.Budi produktivan,uradi nesto za sebe sto ce ti znaciti,lupi rukom od sto- i reci ,ja sam gazda svog zivota.Sve u glavi druze,sve zavisi kako podstavis stvari,promeni drustvo,menjaj nesto to obavezno,svaka promena prija coveku.Verovatno si mlad covek i zbunjen kako vidim ali to ti je faza koja ce proci samo ako promenis nesto.Ispravi ledja pruzi korak i menjaj zivot inace ti uskoro neginu anti-depresivi koji mogu da ti sjebu celi zivot.Nadji pozitivne stvari u zivotu koje ce te ispunjavati i ciniti te srecni.Pocni da se bavis nekim sportom recimo,poboljsaj svoje samopouzdanje i i popravi fizicko stanje svog tela,gde telo kladuje um caruje moj druze,u zdravom telu -zdrav duh,ima toga dosta,uglavnom strah te vodi na drugu stranu,otrgni se toga i suprostavi samom sebi i sigurno ce ti zivot biti bolji,ispitaj svoje granice,uhvati sebe za muda i kreni napred da ti ja kazem ovako muski.

jul 2019.

#3
ovo ti fakat nije resenje, probleme moras resavati direktnim putem a ne odlaskom na drugu stranu. povuci rucnu, stani sa duvkom, vidi sta te muci i sta mozes uraditi po tom pitanju bez bekstva na drugu stranu. kad se kockice sloze duvaj, al iz zadovoljstva a ne beganja ;) sa 18, 20 il 22 gomila nas je prosla slicnu pricu, sve to bude na kraju ok
BegaajENTUZIJASTA

jul 2019.

#4
Hvala vam najlepse @PowerSeed i @bigeskalibur . Verujem da ce se srediti sve. Ne krivim vutricu uopste, ona je kakva je, super je, samo primecujem unutar sebi te stvari. Vise primecujem sa njom. Bio sam i kod psihijatra u vezi ovoga, kaze samo da je to period sazrevanja, neke opste stvari koje pise u njihovim ucbenicima, sto i jeste tacno, ali nista ti ne kazu detaljnjije, nego odma ti prepisuju lekove, sto sam probao i odma sam to smece u kantu bacio. Radije bih da cujem iskustva sto bih vise naucio nego po tim mestima. Hvala vam jos jednom

jul 2019.

#5
Samo se nee srediti niata, pre ice do mentalnog zdravlja ne postoje. Psihijatri (i lijekovi koje oni propisuju) su kao vutra -- od nekih te operu paranoje i sloai ti se, neki ne rade niata, a neki te srede i poka~u ti put. Od medicine si odustao nakon prvog pokuaaja, dobro je da makar od vutre ne odustajea :D. Sretno.
likfrikLEGENDA

jul 2019.

#6
dobro, je da si i napisao par rije i o svom stanju, to je korak ka rjeaenju. Tableta sam se naguto da je bruka, imao sam trajni recept da ih ne gnjavim stalno :). isto imam depresiju za dijagnozu. nisam ih se mogao rijeaiti dok nisam sve ato me u ~ivotu smeta izmjenio (skoro sve) ak i posao sam ostavio, jer su me izluivali tamo, sad radim svoj. Bilo je straha, da ne upadnem u joa gore stanje, (period prilagoavanja koji ja nisam ku~io, ) pa sam mislio da sam ga ukakio do kraja, ali evo sad je ok. Naravno briga o svom mentalnom stanju je do~ivotan proces. Nemoj misliti da je tebi najgore i tvoj problem nerjeaiv, gdje god da se okrenea nai ea ljude u mnogo goroj situaciji. Mnogo je tu~nih pri a i ovdje na forumu.
BegaajENTUZIJASTA

jul 2019.

#7
Nisam tako mislio, da se zalim ili bilo sta. Jeste, takvo je stanje i uporno trazim resenje, menja se ko carape, nekad si pod zemlje, nekad u kosmosu. Hteo sam samo da cujem drugo misljenje i iskustva drugih

jul 2019.

#8
promeni drustvo! devojku/decka takoddje, ili ako si sam, probaj da nadjes nekog.
dedskinAMBASADOR

jul 2019.

#9
panika je rec, prizilazi iz zivota , paranoja neka , bilo i meni nisam pusio kad mi ne odgovara , nema poente gurati na silu ,a eto sad se odvaljujem od smeha nasao sinoc Mumble Rap Anthem kidanje
FatOneZMAJ

jul 2019.

#10
Proso sam slicno tj. nije slicno ali bila je depra u pitanju ukratko. Pao sam zavrsio na "hlaenju" par mj i srusio mi se svijet, dok sam ponovo bio slobodan nisam imao nista osim dugova na sve strane (i to ne malih). Sto sam uradio isto ko i ti pokusao rijesit s vutrom, kao znam kakvo je djelovanje i bio siguran da ce mi pomoc. samo sam vise tonuo, i vidio da vucem ka ovisniku i reko sam sebi nakon 2 tjedna dosta je bilo. Odbacio drustvo, curu, rodni kraj, jednom rijeci sve sam ostavio iza sebe (i vutru na kratko), otputovao 500km dalje iznajmio stan, zaposlio se, i krenuo novi zivot (stari me i dalje proganja) ali polako se sve rijesilo i doslo na svoje. Evo danas nakon 2god sam iskreno sretan, zivim s djevojkom (pomirio se s onom sto sam ostavio iza sebe). Radim, zaradjujem za zivot i sto je najbitnije od svega uzivam u svemu sto mi zivot pruzi. Ne kazem da ti moras ko i ja sjest na bus i otic daleko nekud i ostavit iza sebe sve (meni je tako bilo lakse). Hocu reci da moras odlucit promjenit svoj zivot na bolje, nisi vise dijete. Prvo se zaposli ako nemas posao. Ako nemas posao onda imas previse vremena za razmisljanje, a vjeruj mi dok si lose sam sebi si najveci neprijatelj i u glavi si umislis problem koji zapravo i ne postoji. Iznajmi stan kako ti je bigeskalibur gore napisao osamostali se, Nai djevojku/decka, ako imas onda morate razgovarat o tvome problemu, lakse ce ti bit ako mozes nekom sve rec. Znamo da roditeljima cesto nemozes reci sve sto bi htio, zato moras imat nekog kome mozes i ko te razumije. I samo hrabro i odlucno naprijed, susrest ces se sigurno s novim, mozda i vecim problemima ali takav je zivot samo se nesmijes predat.
#11
Ti si brate moj anksiozan .... Batali vutricu to ti je moj savet , bar na neki vremenski period . Sve najbolje

jul 2019.

#12
Vutra.org, odjel za dijagnostiku i trija~u :D
BegaajENTUZIJASTA

jul 2019.

#13
Hvala vam ljudi na lepim savetima, naci cu neki nacin da to ispravim, bilo kako. Jeste, mislim da je anksioznost u pitanje, a nisam znao ni bio siguran da je to
#14
Druze ne bi napisao da nisam imao iskustvo .... drugar je imao velikih problema sa tim nije znao o cemu se radi nastavio je da vari pa je sjebo situaciju totalno . Probaj da pauziras malo da vidis kako ce mozak da ti reaguje neu da ti mazem oci otvoreno ti kazem od vutre je :)
BegaajENTUZIJASTA

jul 2019.

#15
A jeste, vec neko vreme primecujem da kad ne pusim nekoliko dana, jos postoji to stanje,ali ne kao kad zapalim, onda se tad otvori lava.. a da nisam se malo osvrnuo na to. Prestacu na duzi period, pa videcemo rezultata
#16
Najbolje je tako ne deluje na svakog isto to je jednostavno tako , ali najbolje je tako da ne bi dogurao do antidepresiva to ti ne treba
BegaajENTUZIJASTA

jul 2019.

#17
Znam, probao sam ih malo i odmah sutnuo, ne znam kako deluje kod drugih, sigurno razlicito ali mene naprave robota, uopste ne mogu da razmisljam pod njihovog dejstva

jul 2019.

#18
Brate, idi doktoru, reci mu ata te mu i, reci koje si tablete prvi put uzimao, reci da ti nisu dobro djelovale, i tra~i druge. I, naravno, reci mu da duvaa, u emu je problem?Godina je 2019., tebe dijagnosticiraju i propisuju ti terapiju likovi na forumu, a ne lik koji je 20 godina iaao u akolu da bi se mogao baviti psihijatrijom. Je li tebi to stvarno ok?
#19
Upravu je frajer nema zajebancije sa mozgom
rKj420ZMAJ

jul 2019.

#20
Ti sto su 20 godina studirali psihijatriju lece dusevne bolesti lekovima...od kojih se vecina pacijenata umiri i uspava i provode zivot kao biljke.Ne moze dusevna bolest da se leci lekovima, to moras sam da sklapas kockice u glavi da sve radi ko singerica :) Reko sam 100 puta da trava zna da izvadi sav mulj iz podsvesti pa covek upadne u razna stanja uma, nazovi kako oces...Ako je mozak "sjeban" onda ok lekovi da receptori rade ok...Inace sve drugo mislim da se leci radom na sebi.

jul 2019.

#21
Oprosti, ali svako ko tako razmialja nije dobar u glavi.
#22
Druze svakako nastavljanje sa travom ne ide nikako u njegovom slucaju
rKj420ZMAJ

jul 2019.

#23
Ja sam rekao misljenje, nek radi covek sta god pozeli sa svojim zivotom, prica sa psihijatrom ok podrzavam...ali psihostabilizatore, antipsihotike, antidepresive itd samo u tezim situacijama...I nisam rekao da nastavi sa travom, nego da poradi na sebi :) Toliko, odjavljujem se iz ove teme. Srecno u borbi ;)

jul 2019.

#24
Reci mi molim te, kamen u ~u i imam, ata da radim? Da vadim ja to, ili da derem kiselog kupusa i meditiram?
#25
Lako je tudjim kurcem koprive mlatit

jul 2019.

#26
Upravo tako.

jul 2019.

#27
Jel ja to vidim omalovazavanje foruma ?

jul 2019.

#28
Ma sta ti znas od toga,jedva da si skuzio gdje si supalj sa 18 godina!
#29
Forum mangup
flop87ZMAJ

jul 2019.

#30
nisam moderator ali bih zamolio da likovi koji nisu nikad imali psihickih problema ne pisu gluposti i ne prave se ko da su popili svo znanje ovog sveta.

jul 2019.

#31
Budui da sam 10-tak godina psihi ki bolestan (dijagnoza - depresija) , a travu puaim viae od 20 godina, mogu dosta toga rei iz iskustva. Veina psihi kih bolesnika konzumiranjem marihuane nema psihi kih smetnji, no postoje slu ajevi gdje sa samo jednim popuaenim djointom padnu u maniju i zavrae u bolnici. Poneki ljudi nakon konzumacije imaju loae posljedice, od ~elu anih tegoba, pa sve do paranoja (kombinacija terapije i marihuane). Svatko je jedinka za sebe i svatko podnosi u inak marihuane na svoj na in (govorim o ljudima s psihi kim poteakoama). Ti znaa najbolje i mislim da bi otvoren razgovor s psihijatrom svakako pomogao.
djuka2301AMBASADOR

avg 2019.

#32
Vutra nece obrisati probleme,ako te nesto jebe,kopka u glavi zapalis trubu i onda krenu razmisljanja,paranoje i bude jos gore,ne kazem za svakoga ali govorim iz iskustva posto sam prosao nesto slicno tome.Moj savjet je da stanes sa vutrom neko vrijeme,pocnes rijesavati to sto te muci,sve se da rijesiti ali nece samo od sebe.Kad se pokrenes pocnes rijesavati neke stvari i poslozis kockice u glavi onda pocni opet i vidjet ces bit ce sve pet :)

avg 2019.

#33
ovjek je u ovom postu sve rekao, potpisujem sve, mogao bi i nadodat jos neke stvari ali mi se ne tipka jer je sve bitno receno.. Trava ti isti e te probleme a nije uzrok, otvara percepciju i s tim isplivavaju demoni... Govorim ovo kao ovjek s vise diagnoza, od ptsp, anaksiozno, /depresivnog poremeaja, poremeaj osobnosti itd itd.. Antidepresiv ti isto nije rjesenje, to je isto ato i od trave trazis, bjeg na drugu stranu Edit:puai istu indicu s odreenim %cbd a

avg 2019.

#34
Niata ljudi, samo se vi lije ite na svoju ruku, ali kao bivai mentalni pacijent ja ne bih volio ~ivjeti u vaaoj blizini. Mene su neznalice koje itaju akademsku literaturu a ne ovaj forum skrpile i osposobile za ~ivot u roku od pola godine. Najvjerovatnije im se posreilo, poato je to zapravo gomila budala koji samo gledaju da te nakljukaju tabletama jer im to pri injava osobno zadovoljstvo.
satarushLEGENDA

avg 2019.

#35
to sto ima debila psihijatara, ne znaci da razgovor s psihijatrom ne pomaze... lijepo saznat koji psihic je uredu (uvijek se moze), kojem nije u ruci ispod stola saka tableta vec spremna a ti nisi ni dosao. neke stvari ljudi ne mogu sami rijesit, glupo je se igrat s ovakvim stvarima i nesto poduzimat na svoju ruku, pogotovo u ovoj fazi sazrijevanja i sl. kako postoje strucnjaci za fizicko, postoje i za psihicko zdravlje, ma sto vi mislili o medicini. cak smatram neodgovornim davati ovakve savjete poput lijecenja na svoju ruku (u ovom slucaju)

avg 2019.

#36
Nije to neodgovorno, to je u normalnim zemljama ka~njivo zatvorom, kako i treba biti. Neodgovorno je kad farbaa ogradu bez zaatitne opreme, a kad bolesnika odgovaraa od lije enja to je kazneno djelo. Imao sam takoer doticaj s nekim ljudima koji su mi neato zna ili u ~ivotu, pa su u nekom trenutku mentalno oboljeli, sluaali savjete kojekakvih aarlatana i ljubitelja teorija zavjere umjesto da se lije e, te sam ih ja na kraju nosio na groblje, a njihovim majkama nosio kilo kafe i kocke. Nadam se da mi neea zamjeriti ato sam malo osjetljiv kad su ove stvari u pitanju.

avg 2019.

#37
Treba znat napraviti razliku izmeu psihologa i psihijatra, onaj kome je potrebno zna dobro razliku, a de ku s 20 i kusur godina bi preporu io razgovor s psihologom pa ako psiholog procjeni da treba on ce ga uputit psihijatru.. Uzimaj par god antipsihotike i ostatak ~ivota es imat posljedice, iz osobnog iskustva a i iz iskustva drugih ovo piaem

avg 2019.

#38
Ama ko si ti da ti nekom preporu ujea bilo ata iz tog domena? `ta si ti po struci? Koju si ti akolu zavraio i za ata si ti ta no nadle~an i odgovoran?

avg 2019.

#39
Preporu io ovjeku razgovor s psihologom, ne odgovaram nikog od lje enja! Tko si ti bgti? Zastupnik farmaceuta ili ata? `ta te boli kita ata sam i tko sam, tko si ti da mi se obracas tako, ata si ti po struci? Ovo je retoricki jer me boli kita za tebe i tvoje debilne komentare, upozorenje si dobio al ini mi se da ga nisi shvatio! ovjek je otvorio temu i iznio svoj slucaj da bi uo sugestije ili savjete, uzeo sam si za praco sugerirat mu prvo odlazak kod psihologa kao netko tko se 20god nosi uspjesno s listom diagnoza i ne uzimam ljekove, skini mi se... Isprika adminima, mozete me banati ali me upozorite prije da ovom frajeru napusem jos koju prije nego me ugasite. Edit, ja sam onaj kojeg su psihijatri naaopali s 14tbl, 6 razli itih ljekova dnevno i uvjerili me da moram to da bi funkcioniro.. Funkcioniro sam ko biljka, a i dan danas sam spaljen vise od tih 1.5god ljekova nego od svega drugog!

avg 2019.

#40
Ja sam propali student komparativne knji~evnosti i bibliotekarstva, cijeli ~ivot imam probleme s probavom, pa eto, ako ti stara dobije zapetljanje crijeva dovedi je meni, nisam skup i ne dajem lijekove.

avg 2019.

#41
Suzdrzat cu se od odgovora ali mogao bi ti na hlaenje malo. Jos jednom isprike na spamu
satarushLEGENDA

avg 2019.

#42
kada kazem neodgovorno, mislim sa neke eticke strane, pisanja na forumu (ciji su serveri gdje jesu) pod nicknameom, nisu podlozna zakonskim regulacijama nijedne od zemalja u kojem sudjeluju stvarni sudionici ove teme... sto se mene tice, ni ne trebaju biti, puna kapa mi je restrikcija i ogranicavanja "u normalnim zemljama", a polako i sigurno zauzimaju i internet kao medij. Ja cu upisat recenicu koja ce kontrirati gore citiranom stavu i moj doprinos je tu, a na onome koji cita opet ostavljam pravo izbora. To i je smisao svega. Sad smo otisli u offtopic, modovi sorry. Nadam se da je otvarac teme dobio vec odgovore i kvalitetne savjete i da nije samo ovdje pokusao traziti pomoc. @Usted Kief , krasna diskusija za nekog ko je imao doticaj s knjizevnoscu i bibliotekarstvom.

avg 2019.

#43
Da li uopce poznate razliku izmeu psihologa i psihijatra? Clan koji me nasro ne kuzim radi ega, ato sam ovjeku preporucio da prije uzimanja medikamenata porazgovara s psihologom jer mu on ne moze orepisat ljekove, psiholog je poput Sveenika s kojim mozes porazgovarat o onom sta te mu i, otii do psihijatra dobit ces za smirenje, za napadaje panike, za raspolo~enje, im mu ispricas ono sta bi psihologu rekao, on nece razgovarat s tobom verbalno poput psihologa ve tabletama! Nek mi jednom rjecju pokaze gdje sam ja nekog odgovarao od posjeta stru njaku jer mi odgovara kao da je to slucaj

avg 2019.

#44
Sveenik je joa bolja ideja. Ako dragi Bog ne pomogne, niko nee.
FatOneZMAJ

avg 2019.

#45
Sorry offtopic ali moram se nadovezat jer covjek je u pravu. Dok sam bio gdje sam bio, trazio sam razgovor sa psihijatrom (nisam znao razliku) ispricao sve sto me muci, a on meni dao 30mg normabela (3*10mg na dan svakih 7-8 sati cini mi se) + sanax oko podne i za spavanje ni vise ni manje dao mi leponex od 25mg(za one koji neznaju to je ljek za sizofreniju koju nemam, a na ljude koji je nemaju uspava ih u roku od 5min i to doslovno te zaljepi i nestanes, zute sline cure na usta dok se spava, ma uzasan ljek). I na sve to mi je rekao "nemas ti nikakvih problema sa psihom tebe muci apstinencijska kriza", sto nije bilo ni najmanje tocno, nosio sam u sebi toliko problema da je to tesko i opisat. Ali on se ulovio tog djela gdje sam ja njemu rekao da zapalim pokoji joint na dan. Dalje kao da sam zidu pricao i da pio sam ja te normabele mozda mj dana kako mi je rekao i nije mi bilo nimalo bolje.. sve dok nisam mucno sam glavom. Da sam bio kod psihologa prica bi bila kompletno drugacija.

avg 2019.

#46
Zamisli da si otiaao kod psihijatra koji nije debil.
satarushLEGENDA

avg 2019.

#47
jasno, ljudi kada se nadu u bezizlaznim situacijama slusaju svakoga i svasta zato sam i rekao da je ovaj slucaj daleko od toga, nema potrebe za panikom, s obzirom na dob da je mozda samo faza, mozda neko suocavanje sa osobnim sranjima, ali to su sve nagadanja i neke nase vizije stanja kojeg ne znamo, al smo tu da savjetujemo decka onime sto mislimo da je ispravno. @Tem@ psiholog nije lijecnik, psihijatar je, zato lijekove i daju samo psihijatri (psiholozi ne mogu). psiholog razgovorom i terapijama moze korigirati neke stvari, a i zna tumaciti ponasanja ljudi. psihijatar je veci ekspert kada se radi o dusevnim, emocionalnim oboljenjima i stanjima, dobar psihijatar ce za tabletama posegnuti samo ako je to potrebno. Kome god da odes (nazalost moram ponovno naglasit, provjerenom), znat ce sto i gdje zapinje, trebas li ici god onog drugog i kako se nositi sa situacijom. sestra je bila kod psihijatra, isto imala neke svoje probleme s motiviranoscu nakon operacije glave, covjek joj je u 2 minute rekao da nema tu nikakvih opasnosti, a i po njoj se s vremenom vidi da je bas to i trebala cuti. @FatOne , ne znas sto bi bilo da si bio kod psihologa, mozda bi te i on poslao istom psihijatru i samo se nastavilo.
StipeZMAJ

avg 2019.

#48
Bez vrijedjanja, prepirki i offtopica, pogotovo ne sa ovakvim temama. Kod psihickih oboljenja osobna iskustva ne moraju nuzno vrijediti za sve ljude. Identicna dijagnoza/bolest se razlicito manifestira od osobe do osobe isto kao sto i terapije ne djeluju na sve ljude jednako. Neko bude zombi a neko se prakticki izlijeci.... glupo je onda generalizirati i dijelit neke imperative nekome u smislu lijekova i lijecenja. Nekad su dovoljni samo razgovori kod psihijatra, nekad razgovori uz lijekove, nekad samo lijekovi, nekad se moze solo rijesit.... nekad nema pomoci. Psihijatri su ljudi i ima ih odlicnih a ima ih i supaka kojima nije u interesu iskreno doprijeti u srz problema i rijesit ako se moze nego. Efikasno pogodit dijagnozu, terapiju itd itd. Nazlost nekim psihijatrima treba psihijatar a bome nekima treba i medalja. Isto vrijedi i za liljekove, kemicare, farmaceute, biologe, biokemicare....itd. Drustvo je opcenito zatrovano i skeptcno spram medicine i lijekova, sto sa razlogom, sto bez.... sto ne znaci da ju treba odbacit ili pljuvat po njoj/njima. Mislim da svakoga tko generalizira i pljuje po medicini moze biti stid i smatram da su nezahvalni i arogantni naspram ljudi koji stvarno zele pomoc i spasavaju ljude i skoluju se prakticki cijeli zivot. Jednim dijelom zbog tih nezahvalnih se sire mitovi i fobije od doktora i lijekova..... zbog "meni su dali xy i bio sam zombi i slinio sam pa cu sad svima rec da slucajno ne idu tamo i probaju neku yzx terapiju".... "cijepiva su losa, masoni i bin laden uz kemtrejlse i flat earh youtube kvaziedukaciju i lijecenje sodabikarbnom" :) Depresija je zayebana bolest i treba joj znat pristupit, isto kao sto treba znati pristupit svakom pacijentu individualno. U biti to vrijedi za vecinu psihickih oboljenja. Dobar psihijatar je ko dobar automehanicar :D informacije se prenose usmeno i treba se potrudit nac pravog koji zna sto radi :D nisu svi auti losi niti su svi automehanicari losi samo zato sto neki mehanicira rade stetu... al opet stara skola sta stela fergazer na uho ;) ima i takvih psihica.... nije jos ni progovorio s tobom, vec te procita na 60%. u pola sata razgovora sazna o tebi vise nego sto ti sam znas o samome sebi ;) Nazalost, kod nas je to jos uvijek taboo i ljudi ce i dalje bit depresivni cijeli zivot bez da potraze pomoc jer u vecini slucajeva se je tesko samemo pomoc.... pa ce bit i dalje sucida mladih i starih, mucenja u svoja 4 zida uz objeseni pogled u prazno. Al to ne boli fizicki pa ne treba kod doktora :) Bitno da kad strgamo nogu, ruku, nos, imamo infarkt...., nikome ne pada na pamet nista drugo osim instant u bolnicu i zahvalit doktoru sto te pokrpo i vratio u zivot, jer do pred 200g bi mogo krepat od strgane ruke, noge, inficirane rane, ugriza zivotinje, upale pluca, upale oka, pokvarenog zuba, nakon poroda... itd itd itd. Ako mislite da vam treba pomoc i ako samopomoc ne funkcionira, odite po uputnicu za razgovor sa psihicem. Ako se ne ponasa s tobom ko sa prijateljem i ako te ne procita da ostanes ugodno iznenadjen, trazi drugog. Sve dok ne nadjes pravog ili pravu. Ako je zbilja potrebna terapija sa lijekovima, trazi ispravnu dok ju ne nadjes a znat ces ako ju nadjes. Youtube i clickbait clanci na internetu nece nikoga izlijecit :) Neki doktori sa 30g iskustva i 3000 pacijnata iza sebe mozda hoce. Eto toliko od mene. :D
hidroPOZNAVALAC

avg 2019.

#49
Bjezi od ljudi koji ti ne odgovaraju,pazi od koga pomoc trazis,osjeti i zivi po osjetu,a depresija je u danasnje vrijeme luksuz. Sretno.
BegaajENTUZIJASTA

avg 2019.

#50
Kako to mislis luksuz?

avg 2019.

#51
Luksuz ju izaziva :D

avg 2019.

#52
Presmijeano.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se