LEGACY
Skladistenje na duzi vremenski period
40 odgovora4,114 pregleda
tvojamajka
ISTRAŽIVAČ114 REP43%
→ Entuzijasta
tvojamajkaISTRAŽIVAČ
mar 2018.
mar 2018.#1
Pozdrav drugari, pokusavao sam naci neku temu sto se ovog skladistenja tice ali meni treba malo vise pomoci, ko ima znanja i volje nek pomogne.
E pa ovako, interesuje me skladistenje skankica na duzi vremenski period, znaci zelim da skladistim vecu kolicinu vutrice na nekih 5,6,7,8 meseci pa i do godinu dana.
E sad interesuje me kako je najbolje skladistiti s' tim sto ce se to svaki dan uzimati za pusenje i to pa da se nesto ne osteti a i da ostane onaj jak kvalitet kao i kad se bere.
Da li su dobre plasticne posude za vakumiranje pa u zamrzivac ili nesto drugo, pisite svaka pomoc ce dobro doci.
ps: Nisam diler ali volim da popusim koju :D
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#2
tegele sa hermetickim zatvaracem i nema problema, to sto ti spominjes kao duze vreme je smesno, do godinu dana nije duze vreme, to ti je unutar jedne sezone :)
https://www.vutra.org/threads/skladi%C5%A1tenje-trave.9168/
https://www.vutra.org/threads/skladistenje-budova.8089/
tvojamajka
ISTRAŽIVAČ114 REP43%
→ Entuzijasta
tvojamajkaISTRAŽIVAČ
mar 2018.
mar 2018.#3
Mislis da ce sve ok ostati ako se stalno otvara i zatvara?
Sta mislis o ovakvim teglama?
http://dodatnaoprema.com/tegla-fido-1000-ml-hermeticko-zatvaranje-149220-143/tegle-cene/56527
Na primer da se ubaci u one zip kesice i sve to da se potrpa u ovakvu teglu?
Koliko bi to moglo da stoji?
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#4
moze da stoji koliko oce na nekim mjestima na svjetu su naeni vrhovi sa pokojnicima u grobnici i po nekoliko tisuca godina stara pa je imala aktivnih sastojaka unutra ako vlaga u bijki nije prevelika nego optimalana i nema dovoda zraka biljka ti barem po pravilima nekakvima prehrambne industrije moze stajat 2-3 godine a realno i puno puno vise od toga :D
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#5
znam, ne mislim. koristim takve tegle i drzim vutru unutra bez zatvaranja u zip-kesice
Degen erick
AMBASADOR2.978 REP42%
→ Legenda
Degen erickAMBASADOR
apr 2022.
apr 2022.#6
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
apr 2022.
apr 2022.#7
Ako je posuda diht bude dobro i nece se osjetit van,al u poc proluftavaj tu i tam ak biljka ni dobro suha da se vlaga ne zadrzi unutar posude.
0Marac0
ZMAJ74.634 REP
0Marac0ZMAJ
apr 2022.
apr 2022.#8
Poklopac ima gumu,koja ako se krivo stavi,ne dihta kako treba, mada ako je zgužvana,skinete ju i vratite na mjesto
U običnim staklenkama od krastavaca,držim žižu i preko godine dana ,staru i dobro drži vlagu. Ove sa gumicom i dulje,samo neka je u mraku i na 20°C i sve ispod.....može i do 25°c ,ali u podrumu, u starom frižideru,stoje jako dugo!
Degen erick
AMBASADOR2.978 REP42%
→ Legenda
Mravak
LEGENDA9.630 REP46%
→ Zmaj
MravakLEGENDA
apr 2022.
apr 2022.#10
Nisam primjetio da je netko napisao punjenje tegli ili vrecica kontrolranom atmosferon konkretno mislim na CO2 i Ar.
I jedan i drug plin se koriste u industriji kako bi ocuvali svjezinu prehrambene namirnice, i sprijecili nastanak plijesni, bakterija itd... Npr verecice chipsa, gljive, naresci itd... Argon se na testovima pokazao kao plin koji bolje cuva aromu i nesto je uspjesniji kad je u pitanju odrzavanja vlaznosti proizvoda.
Oba plina su teza od zraka pa ih mozete napuniti u tegle koje nakon toga treba hermeticki zatvorit kako bi plin i ostao unutra. Nakon ovog growa cu napraviti kontrolni test sa plinom i bez pa da vidim ima li kakve razlike...
Nisam nasao nikakvu konkretnu informaciju na netu po tome pitanju.
maška
ZMAJ39.622 REP
maškaZMAJ
apr 2022.
apr 2022.#11
Samo nek je nama dima, a za skladiatenje istog ne treba izmialjat neku raketnu fiziku :confused:
:)
beštija
ZMAJ165.637 REP
Degen erick
AMBASADOR2.978 REP42%
→ Legenda
Degen erickAMBASADOR
apr 2022.
apr 2022.#15
Ekipa pomagajte...par postova prije san objavija kakvu posudu imam..sve sam to u konobu stavia u mrak..bilo je 100tinjak g u 2 posude..na pocetku je konoba smrdila nemoguce sad nakon 15 dana ne osjeti se nista a i posudu kad otvorim ne osjetim onaj skunky miris..trebam li strahovati da je losa tegla da ce se osusititi il se plaaim bzvz
Degen erick
AMBASADOR2.978 REP42%
→ Legenda
Mravak
LEGENDA9.630 REP46%
→ Zmaj
MravakLEGENDA
apr 2022.
apr 2022.#18
Uzmi si koju manju teglu pa preseli dio da ne luftas stalno veliku teglu jer ce ti se presusit sve
Degen erick
AMBASADOR2.978 REP42%
→ Legenda
Degen erick
AMBASADOR2.978 REP42%
→ Legenda
mar 2018.
1 / 21
mar 2018.
apr 2022.