LEGACY
Klijavost semena
32 odgovora3,236 pregleda
Hooker
LEGENDA9.957 REP50%
→ Zmaj
HookerLEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#1
Pitanje je:
- Koliko i da li vreme uti
e na klijavost semena?
Pri ovome ne mislim na vreme u smislu atmosferskih prilika. Da objasnim, poslao mi drugar iz NL seme, sorta AMD , pocepao je etiketu za svaki slu
aj. E sad, ima pet semena, planiram da iskoristim dva a tri da ostavim za sledeu godinu. Da li e, i koliko ta semena izgubiti na klijavosti do sledee godine ako ih sa
uvam u originalnom pakovanju i na suvom naravno? Ako e da izgube na klijavosti puno onda u nekako svih pet da smestim negde pa ata bude, ako ne onda kako planiram.
Hteo sam o ovome da pitam nekog mentora, da ne bih otvarao novu temu, ali tamo mi niata nije dozvoljeno, tako da sam morao na ovaj na
in, a kad bolje razmislim ovakva tema ne mo~e da akodi.
To je to...
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#2
Ak se dobro cuva nema problems ja uredno sadim svoj Blue barry haze auto star 4-5godina cuvaj na suhom i u mraku na ne pre maloj ni prevelikoj temp i moze stajat par godina mislim da je neki na forumu proklio bio sjemenku 20+ godina staru
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#3
Chilihead je klijao neke prastare japanske semenke ,a i ja sam klijao par godina stare menke bez problema :)
predragvuk
ISTRAŽIVAČ189 REP93%
→ Entuzijasta
predragvukISTRAŽIVAČ
mar 2017.
mar 2017.#4
kao sto ti je vec odgovorio WEEDetix seme cuvaj na mracnom mestu na temp. od 10 do 25 stepeni u zatvorenoj kesi ili kutiji gde nece imati vazduha i vlage, mozda nece trajati 20 god, ali cetiri - pet hoce sigurno i nece im faliti nista.
WEEDetix
ZMAJ94.193 REP
WEEDetixZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#5
Ma da je sad se sjetih kad si rekonmislim da su bile oko 28 god stare ak se varam ...
irieman
ZMAJ59.543 REP
iriemanZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#6
25 godina
evo link dnevnika
https://www.vutra.org/threads/25-godina-stara-japanska-vutra-800-600-slike-chilihead.11848/
Hooker
LEGENDA9.957 REP50%
→ Zmaj
HookerLEGENDA
mar 2017.
mar 2017.#7
Ljudi hvala na odgovorima, idem onda na dva, tri
uvam za sledeu sezonu.
Minja3
LEGENDA7.431 REP24%
→ Zmaj
Minja3LEGENDA
okt 2018.
okt 2018.#8
http://thewildchild.co.za/extinct-plant-revived-from-seeds-found-in-a-800-year-old-pot/?fbclid=IwAR1am3MAENs1ZKgyMCI8wIytYHT356E-aX7llV6KaChlfwq8ZvQhdnMBoyY
na temu klijavosti semena - :) ako se pravilno skladiati mo~e da proklija i posle 800 godina i dobijea izgubljenu vrstu tikve
Croaticus
ISTRAŽIVAČ74 REP16%
→ Entuzijasta
CroaticusISTRAŽIVAČ
jun 2019.
jun 2019.#9
Pozz ekipa, vidim da odavno nije niata pisano u ovoj temi, a bolju nisam naaao pa ako smeta slobodno delete :)
Dakle dobio sam sjemenku od T.H. Seeds od prijatelja koja je mogu reci poprilicno velika s obzirom na druge sjemenke koje sam do sad imao i tamnija je... bila je u vodi 36 sati, nakon cega je prebacena izmedu natopljenih maramica i svakodnevno provjeravana da li ima dovoljno vode.... Meutim, evo 8 dana i nista od klice.... dok su 3 ww od rqs-a proklijale u roku 48 sati...
Da li je i dalje dr~ati ili dignuti ruke od nje?
Unaprijed veliko hvala na pomoi! ::volimj::
Degustator
LEGENDA7.029 REP20%
→ Zmaj
DegustatorLEGENDA
jun 2019.
jun 2019.#10
slaba vajda,mada cuda se desavaju. meni kad se desi slicna situacija, pobodem semenku u saksiju sa cvecem,pa ako nekad nikne,a moguce je,lako ju je presaditi.
0 REP0%
→ Istraživač
Croaticus
ISTRAŽIVAČ74 REP16%
→ Entuzijasta
CroaticusISTRAŽIVAČ
jun 2019.
jun 2019.#12
Nije loaa ideja, mogao bi probati, pa ako i bude sta auto je svakako pa se moze iskoristiti....
Badi
ZMAJ177.232 REP
BadiZMAJ
okt 2022.
okt 2022.#13
Ekipa pitanje jedno. Naaao sam u Purple Punchu (outdoor) cca. 5 kom. dobrih sjemenki. Opraaena nije garant, vjerojatno stres ili rodelizacija. Nego ono ato mene zanima, da li je to sad isto feminizirano sjeme il kak to ide? :D
Wendigo
ZMAJ59.626 REP
WendigoZMAJ
okt 2022.
okt 2022.#14
@Badi jedino ato je sigurno - nije mu~jak :) ukoliko je jaka i stabilna genetika (a ti ipak guraa Barnija, dakle trebalo bi) to su fem milion posto, tim pre ato je samo par komada semenki.. mo~e biti i hermi naravno, ali opet ka~em - tu ve genetika igra ulogu, ukoliko je hermi gen dominantan - bie hermi jbg
Ja bih svakako to posadio :)
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
MeskalitoLEGENDA
okt 2022.
okt 2022.#15
Od BF Glookija , sam dobio 5-6 menki takodje niotkuda , posadio , proklijalo i dobio uglavnom zemske ali je jacina , kvalitet i kvantitet dosta ispod originala
Badi
ZMAJ177.232 REP
BadiZMAJ
okt 2022.
okt 2022.#16
Hvala ekipa:thumb:, niata onda ih
uvam za sljedeu sezonu :), a mo~da i u box piknem jednu.
dvadeseteGaSim
AMBASADOR2.750 REP36%
→ Legenda
dvadeseteGaSimAMBASADOR
okt 2022.
okt 2022.#17
Ja sam imala u prosli grow od Gorila Glue ali samo jednu sjemenku sam nasla. Sad je u cvjetanju biljka, odlicna genetika. :)
mar 2017.
1 / 17
mar 2017.
okt 2022.