LEGACY
Napadaji panike ?
33 odgovora3,237 pregleda
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2016.
dec 2016.#1
Ovak, pusim redovito vec 4 godine na dnevnoj bazi, prije nekih 3 tjedna sam imo jako niski tlak, vrtoglavice, zamucen vid i tako to, navodno mi je to bilo od premorenosti, oporavio sam se, ali od onda svaki put kad spalim pljugu, uzmem dva dima i pocne mi srce nenormalno brzo kucat, pocnem se trest, zivci rade na 100000, vrti mi se i ko da cu se onesvijestit. Ako se krecem i okupiram si misli necim postane mi malo lakse. To me drzi tak sat do dva i onda prestane. Jel ima koji doktor da mi postavi dijagnozu i kaze da ce to sve proc jer me lagano hvata bed da necu moc vise nikad pljugu spalit
H2O888
LEGENDA13.298 REP83%
→ Zmaj
H2O888LEGENDA
dec 2016.
dec 2016.#3
pusti doktore smiri glavu...i ostavi se duvke dok je ne smiris,nadi neku zanimaciju..vidim da si nabijes stres radi nekih privatnih stvari u zivotu,a duvka samo pojaca to stanje,prolistaj malo forum imas puno slicnih tema;)
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2016.
dec 2016.#4
imam 21.
prestao sam sad dok se ne smiri malo... i mislio sam si da je tako jer sam imo dosta stresno razdoblje, a i sam sam si nabio nepotreban stres uz sve to, al bolje da pitam...
L0oD
ZMAJ85.106 REP
L0oDZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#5
A najlakse ti je otici do svog doktora i najbolje,pa nek ustanovi dijagnozu... pa ako vidis da je sve ok sa tvojim zdravljem,onda dodjes ovde po tripove ;)
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2016.
dec 2016.#6
haha ma mene vise zanimaju ovi sta su naucili iz iskusva sa vutrom :D
bio sam kod doktora na pregledima i glave i srca, nisam im spominjao nisa za vutru jer tad jos nisam pusio, bilo mi jos prelose.. inace sam prebolio perikarditis, ali nikad do sad mi nije smetalo, tek nakon tih epizoda pada tlaka pa pitam tu ako je neko imo slicnih sranja
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#7
Perikarditis mo~e biti posljedica brojnih bolesti (infekcija, infarkta miokarda, traume, metaboli
kih poremeaja),---> ali je
esto idiopatski.<----------- ( Nepoznatog uzroka)
Simptomi su bol ili stezanje u prsiatu, a mo~e se pogoraavati pri dubokom disanju itd...
Dijagnoza se krije u simptomima, i u promjenama u EKGu, te nalazu tekuine u perikardnom prostoru ukoliko se tamo nalazi, ato se vidi na ultrazvuka srca ili RTG srca i plua.
I najbitnije od svega lije
enje ovisi o uzroku, ali naj
eae se koriste analgetici, protuupalni lijekovi itd...
Kad si zadnji put bio nakakvoj kontroli kod kardiologa i da li uzimas terpiju ? Tlak,hertz,ili bilo kaj ?
Mislim gle, nekad svakome dode do kurslusa u organizmu..no ako primjetis da ti je to isljucivo kod cibanja ...moza bi trebalponovno napravit neki pregled tj sistemtski tj posjetiti kardiologa..prvo lijecnika opce prakse pa onda specijalista....
Gle ...mozda ti tlak zabije u pod..ionako ako je niski znas k j se desi kad se tlakovi izjednace...kolaps...
Edit: Ja bi prije rekao da si naletio na nesto ...mozda tretirano kaj tebi ne lezi i ne radi oanko kako bi trebalo..obrati pozornost na to...takodjer
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2016.
dec 2016.#8
Imao sam upalu srcane ovojnice, vodu oko srca i brijem neku bakteriju, ali to sam imao prije 10 god i prebolio sam to, odtad redovito idem na kontrole svake godine i sve je u redu, imam malo brzi rad srca, i ponekad mi preskoci tj nepravilni otkucaji, ali sve u granicama normale s obzirom na bolest koju sam imao..nikad nisam nikakve lijekove dobio za to..bio sam u cetvrtak na EKG-u i bio je uredan...tlak mi je nesto nizi, mislim da je zadnji bio oko 105/80.. pa i ja milslim da je tlak, ali ne znam zasto hah do sad mi se to nikad nije desavalo a dimio sam bezobrazno..
Moguce, ali probao sam neku domacicu i nesto sto je navodno neki lemon, al ne znam..bilo mi je isto osim sto me lemon prije i jace zabio tj. domacice bi povuko 4 dima, a ove mi je dosta 2 i nastane mi kaos
Zelenko63
ZMAJ136.643 REP
Zelenko63ZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#9
Ako se redovito konttroliras i sve je ok...mislim da ti nije legla sorta... ali takoder obrati pozornost takodjer na tlak...moze ukazivat na nesto no ocito mi smrdi da ti nesto kod te cibe niej leglo... ako ti se ponovi ..ista stvar...zaobici tu vutru za pocetak ..no ukoiko to ustraje molim te potrazi pomoc...tamo di zaista treba tj probaj nac uzrok medicinskog podrijetla :)
Respect!
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2016.
dec 2016.#10
A nadam se da je tak..moram jos na ultrazvuk sad tokom 12. mjeseca pa cu pitat doktora..u svakom slucaju hvala puno :DD
Samo dim i ljubav! :D
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#12
pretraga foruma, kljucna rec panike
https://www.vutra.org/search/2747329/?q=panike&o=relevance&c=1
i panika
https://www.vutra.org/search/2747330/?q=panika&o=relevance&c=1
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#14
Treba zapalit nea svoje. Napadalo me svaata kad sam duvao uli
arke. Sad kad me smlati tak nea, onda znam da je vutra dobra :razvaljen::. Mogu se i ti "napadaji" iskontrolirati pravilnim disanjem. Malo prou
iti vjeatine disanja, yogu, meditaciju i sli
no. Vjerujem da je to problem viae psihi
ke naravi, a doktorima su tu veinom rijeaenja smirii i antidepresivi :(.
18 REP36%
→ Istraživač
dec 2016.
dec 2016.#15
Pocet cu kad nabavim sve za indoor... Procitao sam postove drugih i mislim da mi je to sve psihicki jer sam dosta pod stresom i psihicki napet iliti anksiozan, ali sam odbio tablete jer mislim da to ne lijeci, samo zatupljuje... a kak sam imo ovo sranje sa padom tlaka, vjerojatno kad povucem par dimova pocne padat tlak, javlja se slican osjecaj i pocne me panika hvatat.. Sve u svemu najbolji forum i nikad nigjde nisam vidio ovako dobre pristupacne ljude da su svi na jednom mjestu!
Samo dim i ljubav! :D
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
dec 2016.
dec 2016.#16
Gledaj ja sam uvla
io dim tu i tamo, prijatelj mi je nabavljao frule. Neki puta dim dva a neki puta sve.
I bilo mi je ok iako mi se neki puta, ne uvijek, vrtilo u glavi, vjerojatno pad tlaka.
Meutim jednom sam naletio na nesto posebno, potpuno sam se izgubio i nisam znao za sebe, kao da sam bio psihoti
an, i to me je drzalo jedno pola sata a zatim mi je bilo malo slabo i vuklo na povraanje.
Za sat dva vremena je sve bilo normalno no od tada sam malo oprezan kada imam neku novu frulu u ruci. polako probam pa vidim kako djeluje, nista ne na naglo.....
Hammer 2
POZNAVALAC716 REP13%
→ Ambasador
Hammer 2POZNAVALAC
dec 2016.
dec 2016.#17
Normalno je da ti tlak varira prilikom pusenja omiljene nam biljke.I drugi organi primaju signale toga efekta(prvenstveno mozak) koji se stvara prilikom konzumacije i za vrijeme djelovanja iste.Zato samo polako i sigurno bez pretjerivanja i niata ti nee biti.
dec 2016.
1 / 18
dec 2016.
dec 2016.