LEGACY
Limited edition seeds & Rare seeds
35 odgovora3,138 pregleda
Wizdom
LEGENDA7.948 REP29%
→ Zmaj
WizdomLEGENDA
jul 2015.
jul 2015.#1
Pozdrav ljudi, evo sve viae i viae istra~ivam strainove koji se ne pojavljuju toliko cesto na internetu. E sad me zanima, jel netko od vas upoznat sa rijetkim sjemenkama, koje su npr na limitiranoj prodaji odreeno vrijeme i u odreenim koli
inama. `to bih voljeli uzgajati, itd? Evo npr. ja sam se bolesno uhvatio jednog straina, i jednostavno, moram ga imat, moram vidit kako raste, radi, miriae MA SVE! I fell in love with Strawberry Banana. Here is why.
Navodno najveci resin producer ikada.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jul 2015.
jul 2015.#2
ne znam sta je kod privadine strawberry banane toliko "rare seeds", mozes sad kupiti menku za nesto ispod 20e. "rare seeds" bi po meni bilo seme od: colombian gold, panama red, michoacan, oaxacan red, acapulco gold, thai stick, maui, hawaiin, maui wowee, jamacain tripping weed, suma orange, lamb's bread, wacky weed, ethiopian stash, santa marta gold, laotian green, hawaiian kona gold, hawaiian rib stick, burmese bud, old ketama, malana, karachi... dakle sorte s pocekta '70ih, a ne novokomponovani hibridi
Wizdom
LEGENDA7.948 REP29%
→ Zmaj
WizdomLEGENDA
jul 2015.
jul 2015.#3
Hm koliko znam svake godine privada izbacuje odreenu koli
inu sjemenki ove sorte, i rijetko su dostupne tijekom godine, evo sada ih ima. Pa malo cackam okolo. ako je neprikladna tema slobodno modovi bacajte u graveyard, zanimala su me samo vasa misljenja :)
Hvala Power :)
Superfly
AMBASADOR1.719 REP6%
→ Legenda
SuperflyAMBASADOR
jul 2015.
jul 2015.#7
Acapulco Gold je bila pravi "hit" u Parizu (i aire po Evropi-~ivio Interrail) kasnih 1970 i do sredine 1980 ih.....baa ga je bilo jedno vrijeme za nabaviti i bio je skup i prehebeno dobar....
ugodan dan svima
respect...
Evo joa samo kao Info. : Pariz 1980-ih -ve
inom su bile zastupljene afri
ke trave Congo-Zair-Ivory Coast...te skoro sve dr~ave zapadne i centralne Afrike u kojima je Francuska imala politi
ki utjecaj i iz kojih su dolazili imigranti navedenih zemalja....
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
avg 2015.
avg 2015.#9
mislio sam na acapluco koji se pusio pre nego se barni uopste oformio. al taj period 75~85 se dodiruje na pocetak rada barnija '86, tako da oni jesu zadrzali trag originalne meksicke sative ali sa 20% upliva indice. kako vec kazu:"however, was capturing its spirit" ;)
funky weed
LEGENDA8.174 REP32%
→ Zmaj
funky weedLEGENDA
avg 2015.
avg 2015.#10
zna li iko ísta o old school strainu koji je dosa u split tamo sedamdesetih hvali ga stara garda kao travu koja je drzala cijeli dan kad ujutro zapalis,a zvali su je afrika cak je navodno po njoj nastala i pjesma od dina dvornika afrika.neznam jel strain
Superfly
AMBASADOR1.719 REP6%
→ Legenda
SuperflyAMBASADOR
sep 2015.
sep 2015.#12
Sjetih se još jedne "legendarne" sorte iz doba dok sam još u Parizu živio...."Viet Bao Silver Leaf"...ili slično vrlo slično....bilo je traženo i skupo ko Acapulco gold tih 1980-ih u Parizu....good old times, manje mi je žao grada koliko prijatelja koje sam tamo ostavio.....:puuuh::
ugodan vikend svima...:rasta:
99,9% nije strain nego porijeklo geografsko, kao što sama riječ kaže "Afrika..." iz Afrike je dolazilo u bivšoj državi dosta ganđe iz takozvanih prijateljskih i/ili nesvrstanih zemalja jer Split je lučki grad (i luka Ploče je blizu) brodovima.....dosta je ljudi iz Dalmacije i primorja navigavalo pa je dio i donosio tu afričku travu koja raste na onom njihovom užarenom suncu na otvorenom u tim malim selima usred ničega a i tamo su u Africi sigurno i oni več stotinama godina unazad duvajuči empirijski izdvajali te sadilii sve jače sorte ganđe....pisao sam i u jednom postu na ovom topicuafrička je trava dominirala i u Francuskoj 1970 i i 1980-ih iz Zaira, Congo, Obala Slonovače, Mali, Togo itd..etc...sve su te "afrikanke" pucale jebeno žestoko i dugo (sječam se ohoho puta kada smo kao klinci se naduvali toliko ponekad od samo jednog joxa malo bolje afričke da je nakon toga bilo ćekanje da nas spusti da se možemo svatko doma vratiti i normalno funkcionirati koliko bi nas raspalila po glavi :)) ...ne znam možda je to odista bio ipak neki old school strain kao afrički acapulco gold...iako sam skloniji vjerovati ovoj svojoj teoriji...
funky weed
LEGENDA8.174 REP32%
→ Zmaj
funky weedLEGENDA
sep 2015.
sep 2015.#13
pa da zato i kazem da neznam jel bas strain ili samo nadimak :)
Superfly
AMBASADOR1.719 REP6%
→ Legenda
SuperflyAMBASADOR
sep 2015.
sep 2015.#14
Ja bih rekao da se to odnosilo na ganu koja je dolazila iz Afrike te se zato tako i zvala, moram zapalit jedan da razmislim :puuuh:::)..sve su ili velika veina tih afr
kih potentne trave koje lupaju jako i druk
ije, usudio bih se rei, nego danaanji skunkovi....
peace...
S.
funky weed
LEGENDA8.174 REP32%
→ Zmaj
funky weedLEGENDA
sep 2015.
sep 2015.#15
pa to je i meni logicnije ,ljudi su pricali da bi zapalili jednu trubu koja ih je drzala cijeli dan ,da se pojavila sedamdesetih i da je nestala lagano devedesetih i da od tad nisu nista tako dobro pusili a bili su svi na svemu tako da je moralo valjati da bi njih drzalo toliko :) volio bih za iducu godinu narucit tako neku old skul africku sortu da mi bar malo ocara te neke udarne stare sorte za lezanje haha
5 REP10%
→ Istraživač
sep 2015.
sep 2015.#16
evo i mene zanima taj sativa old school strain, i dali taj acapulco gold iz barney-a ima ikake veze sa old skull acapulcom?
Hvala unaprijed
Lazarus Led
LEGENDA14.233 REP92%
→ Zmaj
Lazarus LedLEGENDA
sep 2015.
sep 2015.#17
Ja se samo pitam zaato su te menke tako rijetke ako su dobre? Ako ~ele mogu i njih naatancati kao sve druge. Zaato ih prozvode u ograni
enim serijama kada su tako tako i mogu ih bez problema prodati? Mo~da sam postavio glupo pitanje?:ajnstajn:
5 REP10%
→ Istraživač
jul 2015.
1 / 20
jul 2015.
okt 2015.