LEGACY
"Lizalice" - one policijske
58 odgovora36,265 pregleda
Krejzy
POZNAVALAC1.139 REP60%
→ Ambasador
KrejzyPOZNAVALAC
dec 2010.
dec 2010.#1
Unaprijed se ispricavam ukoliko tema vec postoji, nisam u zadnje vrijeme previse aktivan jer imam prilicno puno obaveza.
Kao sto neki vec znaju policija je krenula sa provjerama vozaca kako za alkohol, tako i za drogu i ukoliko pronadju bilo kakav trag slijedi kazna od 12 mjeseci bez vozacke dozvole i 5.000 kn kazne.
Princip na kojim funkcionira ta famozna "lizalica" je isti kao i kod lakmus papira pretpostavljam ( nisam proucavao jer nemam vremena, zato i otvaram temu da svatko kaze sto zna, znaci konstruktivni komentari su pozeljni ). Nisam osobno imao tu zlobnu stvar u ustima ali su mi pricali ljudi koji su imali tu nesrecu.
Postupak je taj da ti policajac da "lizalicu" dugoljastog oblika, stavis ju u usta i prolazis s lijeve na desnu stranu oko jezika kako bi se skupila slina u kojoj se zadrzavaju tragovi onog sto si potencijalno kozumirao/la. I kasnije dobijes nesto slicno racunu u ducanu na kojem je ispis svih droga koje mogu otkriti s odgovarajucim postotkom koncentracije u slini.
Posto se radi o slini, vjerojatno je na neki nacin moguce izbjeci detekciju. Pricali su mi ljudi da ako se normalno jede i pije, da se izgube tragovi i lizalica ne more otkriti da smo konzumirali ( odnosi se na travu, ne znam za ovo ostalo ). Al to je opet samo prica koju sam cuo od prijatelja.
Jedino sto je meni za sad palo na pamet jest to da bi se konzumacijom mlijecnih proizvoda mogla ocistiti "paleta okusa" u ustima kao sto degustatori vina jedu sir izmedju svake sorte da neutraliziraju okus prijasnjeg vina koje su probali i mogu doboro procjeniti sljedeci.
Evo, pa tko je voljan neka napise sto zna
Pozdrav postovani kolege forumasi
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#2
Imao sam
ast da provam "lizalicu" 3 sata pred proalu novu godinu.Imao odrediate 70-ak kilometara a zaustavi me na 15-tom.Vozim,limenka pive meu nogama,popio 1dcl do tog trenutka tog dana,hladio zapaljeno grlo:)Zna
i zapalio otprilike pola sata prije patrole,i bila je prva tog dana.
Nas 4,pretres prije bilo koje velike diskusije, moje spremiate u jaj**a i obli me hladan znoj,ali nisu imali ovlasti da aire pederluk i gledaju tue kit*:rofl:
Taj dio je dobro proaao za mene.Vani je bilo zima,ja u kratkim rukavima i tresao sam se lagano ata zbog hladno
e ata zbog njih.Tra~io sam pozitivno u hladno
i,i da me ne gledaju preozbiljno:)
Dobijem alkotest,pita jesi pio ja reko vidia da jesam,koliko u limenci fali,nije me bilo brige jer san zna da ne
e pokazati,mada me brinulo dali mo~da "friaki" gutljaj viae pokazuje.Ispostavilo se da nije i "drager":icon_lol: napiae 0'0.
Pita za test droge i ve
vadi pribor, ubiae me u pojam.ja re
em povukao koji dim prije 3-4 dana jer mi za izjavu nemogu niata,a usput da opravdam mogu
pozitivan test,jer sam kontao padam 99%Tih hebenih dugih 15 minuta je odlu
ivalo di
u provestri novu,na odrediatu ili u stanici mo~da
ak,e onda bi tek bilo sranje.
Re
e ispod jezika i i dr~i.To da treba prolaziti jezikom s lijeve u desnu stranu i obratno mislim da nema veze,ata on zna ata ti radia u ustima.
Papiri
je bio krut na po
etku ali ze ubrzo natopio slinom,ho
ea ne
ea natopi se mamu mu i uglavnom omekaao je lagano.ja idem s logikom da nesmije ostati niata na lizalici,i non stop gutam da nevidim i na neki na
in je "ispirem",kontam to je jedino ata mogu,bolje da bar neato provan nego
ekan.Mislim da san je dr~ao bar 10 min,2-3 puta ga pitam jeli dosta on stalno neka je joa,hehe.
Omekaala je bila,i kad je uzme i ubaci u onaj aparat ia
ita sve negativno.E sad jel nisu znali raditi ili san zavara aparat nemam pojma ali bilo je veselo do jutra:)
Eto ukratko;LOL,baci me ova na tipkanje:rofl:
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#4
Dobra duaa da prevede?Google translate is shit.Da je o travi skontao bi:)
euforija
AMBASADOR1.538 REP1%
→ Legenda
euforijaAMBASADOR
dec 2010.
dec 2010.#5
1.) Pro~va
i metvicu drito prije testa, trljajuci ju po desnima.
2.) Popij kavu il sok drito prije testa al nemoj murji dat do znanja da si to napravio
jer ce ti dat masu vode da pijes i cekat 15 minuta pa onda dat test.
3.) Kad ti daju da lizes zamoli ih prije vode.. Malo si vode ostavi u
obrazima da mos kasnije natopit lizaljku.
4.) `to manje trljaj tester po ustima i desnima.
5.) Najbolji nacin je isprat usta sa vodikovim peroksidom, ak je u
roku od sat vremena prije testa uspjeh zagarantiran. - vrijedi samo za THC
Evo malo grubo al najbitnije
Krejzy
POZNAVALAC1.139 REP60%
→ Ambasador
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
feb 2018.
feb 2018.#7
Buduci da je post pisan 2010-e, ne znam da li jos uvijek pratis ovaj site.takva tema je otvorena prosle godine, i zakljucak je bio da je najbolje uvijek sa sobom imati Listerin (tekucina za ispiranje ustiju), i kad se nadjes u potencijalno nezel!jenoj situaciji,popijes ga i dobro isperes usta (koliko stignes)...trebalo bi funkcionirati...
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
feb 2018.
feb 2018.#8
Bitno je znati da lizalica pokazuje uzimanje thc-a samo unutar 24 sata.
Stipa
ZMAJ21.968 REP
StipaZMAJ
feb 2018.
feb 2018.#9
Testovi za drogu u vozaca kod nas na Balkanu nisu bas jeftini a ni toliko pouzdani. Zato ih nema svaka patrola i rijetko se koriste. To bude vecinom kada je na cestama dan borbe protiv droge i slicne situacije, jer jedno to testiranje MUP RH kosta oko 300 kn, a samim time i nas porezne obveznike. Sad kad bi svaka patrola provodila testove na drogu sami mozemo zakljuciti do koje brojke bi nas to dovelo. Sljedeca stvar je da test sline nije vjerodostojan tj. on je preliminaran i ako pokaze pozitivan rezultat vozaca se vodi da vadi krv, jer taj test ne moze biti dokaz na sudu. Dalje stvari stoje ovako. Test "otkriva" drogu u slini kod redovnog konzumenta do 2 dana nakon uzimanja, a u tragovima do 4 dana. Naravno ovo sve ovisi o metabolizmu konzumenta kao i o njegovoj konstituciji. Ovi nasi (jeftiniji) testovi otkrivaju THC ali i ostale supstance dok traje rad, odnosno kad osjetite da vise niste napuseni vrlo vjerovatno se nece nista otkriti. Ako se ikada nadjete u situaciji da vas u prometu testiraju na droge, pristanite jer brojke i zakon vjerovatnosti su na vasoj strani. Jos jedna napomena je da u slucaju odbijanja testa mozete dobiti kaznu od 5-15 tisuca kuna...
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
feb 2018.
feb 2018.#10
Ja nisam nista dobio,a odbio 4 puta..i uvijek se pozivao na vadenje krvi..Izricito na upit dali pristajem na test sam odgovorio "ne".Onda mi "zaprijeti"vadenjem krvlju na sto pristajem jer znam da je to njima cijela noc papirologije.
Ekipa...samo nemojte dozvoliti da vas strase,foliraju...odbite test i trazite vadenje krvi.Ako vam kazu da ce ici na vas racun ako ste krivi recite...moze,moze..sto da ne,pa placam porez...Garantiram da ne idete u bolnicu..I sto kolega kaze..to su akcije kad je 11 mjesec ii neka "hajka"na "droge":)
Uglavnom...nedajte na sebe po pitanju ljeka..nikome:thumb::thumb::thumb:
Stipa
ZMAJ21.968 REP
StipaZMAJ
feb 2018.
feb 2018.#11
Napisao sam mozes dobiti kaznu, a ne da je to sigurno tako. Ja isto govorim iz svojeg iskustva i ovdje u Slavoniji nije bas tako bajno sto se tice policije. Ne vole kad se tjera mak na konac, najvise kazni u cijeloj Hr dolazi odavde... Kod vas dolje je situacija ipak malo opustenija...
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
feb 2018.
feb 2018.#12
Slazem se potpuno sa tobom,u pravu si...samo kazem da nedate na sebe:respect::thumb::thumb::thumb:Jer oni vecinom rade na "galamu":)
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
okt 2018.
okt 2018.#13
Puno sam na cesti(8-10h)5dana u tjednu. Vozim 20 godina,isklju
ivo gradska vo~nja. Znali su me zaustavit, subotu no
i po 3 puta. I kao ata su Hazeri i stipe napisali, njima je to skupo, dodatna papirologija i joa puno zaje..., dok je mogao zaustavit, nekoga sa 2.5 promila i punit si normu. Ako te vidi, da si razbijen, dati
e alkotest. Ako je 0.0 onda pretpostavlja, da imaa neato drugo u sebi. Na meni se ne vidi, kad sam razbijen, okice ko u bebe. I kada me zaustave, odmah palim svjetlo u kabini, jer njih u
e, da airoke zjenice ukazuju na rikikiki. S time, da palia svjetlo, niata na skrivaa! Jako malo njih ide za svojim instinktom. Ve
ini je ispran mozak i ne razmialja svojom glavom.
Kad te neato tra~i, da poka~ea protupo~arni aparat, trokut, rezerve lampice za far ti to napravia! Najgore, ata si mo~ea napravit je, pitanje zaato! Onda si naj..... A i to je glupo pitat, jer
ea mu nakraju, ionako pokazat.
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
okt 2018.
okt 2018.#14
...i platiti...samo je pitanje koliko si sposoban smanjiti kaznu:D:)Al oni kad ujutro u 6 sati dobiju direktivu da na kraju smjene donesu 30 kazni..oni ce ih donjeti;):thumb:kako god....
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
okt 2018.
okt 2018.#15
=====================================
imaa ve temu na tu temu, zapo
eo sam je prije nekih godinu dana, i naalo se zanimljivih informacija, npr. listerin...pretra~i malo forum i nai ea....
=========================================================
ha, o
itao ti je negativno, jer si "izlizao" sve ato je trebalo poslu~iti za analizu, dakle analizirali su niata! svaka
ast!!!:thumb:
=============================================
a, nakon odbijanja testa, mo~ea odbiti i vaenje krvi, pozivaju e se na moralne, i/ili vjerske razloge...::poke::
==========================================
sla~em se potpuno, stvarno pitanje logike. osim izgleda, dva glavna kriterija kod voza
a su: preljubaznost ili prenervoza...takve e uglavnom dodatno provjeravati....to
no, pobrinuti se da ne izgledaa "razbijeno", uzeti visine, prokulin ili sl. za o
i, imati listerin pokraj sebe, za eventualni test, a za ostalo nastojati biti ato normalniji i ato opuateniji, ato god da je u pitanju. a kad te zaustave, napraviti upravo to: upaliti svjetlo u kabini auta, pripremiti voz/pro. i mirno
ekati....i ne previae debatirati!
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
okt 2018.
okt 2018.#16
Nisam nikada ni vidio lizalicu! Ja mislim, da u patrolnim autima nemaju lizalice. To onaj kombi za ocevid. E, sad jedino, ako se to zadnjih godina nije primjenilo.
Kao i od po
etka 2018.policija vise ne stoji na jednom mjestu, du~e od pola sata. Odmah mjenjaju poziciju, ali prije toga, naprave koji krug, po kvartu koji ih zapadne.
Voze se u ocrtanim autima i u civilnim!
Uglavnom, bilo je price o objavi rata aplikaciji Waze. Ali to je druga tema!
deda
ZMAJ26.868 REP
dedaZMAJ
okt 2018.
okt 2018.#17
Lokalno ih gazi ekipa s viber grupama. Svi aibaju lokacije kad ih vide, funkcionira super. Al ja nisam u velikom gradu, to u gradovima ne prolazi jer grupe ne mogu biti velike. Ali nama je super...
oOGreenWorldOo
AMBASADOR3.172 REP48%
→ Legenda
oOGreenWorldOoAMBASADOR
nov 2018.
nov 2018.#18
Unazad par godina mene i kolegu su zaustavili na motorima,naravno razbijene zesce..pitao nas policajac jesmo sta pili ja reko jedno pivo..i nista ajmo pirit..napririo sam preko 2,a kad je kolega vidio koliko sam ja napirio od je odbio piriti na sto su mu rekli da ce ga voditi vadit krv i da je kazna za odbijanje testova 5-15 tkn..mene su odveli na "spavanje",a njega u bolnicu..nakon cca sat vremena su i njega doveli na spavanje s time da je on u bolnici rekao da se boji igle bla bla i nisu mu uspjeli izvaditi krv..drugi dan su nas normalno pustili doma..Nakon nekih mjesec dana smo dobili kazne 2 god bez vozacke i 5tkn kazne..jbg tako je kako je kontam si zalbu nema smisla ni pisati kad sam napirio,a kolega je napisao zalbu i dobio je 3 mj bez vozacke i 2tkn kazne, tako da ni ta kazna za odbijanje testa na alkohol/droge bas i ne drzi vodu..cini mi se da je to prije neka fora za zastrasivanje...
Stanaccc
ZMAJ27.368 REP
StanacccZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#19
Zalbom ea si samo nabit troskove suda, koji nisu mali!
Sve ovisi na koga naletia. Motorizirani policajci, slove za najgore i jedino kada sam imao neko glupo iskustvo, uvijek motorist. Jbg metar i 60,BMW medju nogama i njegov je cijeli svijet:)
h0nda
ZMAJ67.907 REP
h0ndaZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#20
@oOGreenWorldOo tema ti je vise orjentirana na lizalice za thc nego ove za alkohol!
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#22
ma jok, i nije :) "Policijska "lizalica" pokazuje konzumaciju heroina, kokaina, marihuane i pojedinih lijekova"
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#23
to
no, ali smisao "lizalice" i je da pokazuje "neato ve"....
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#24
a sta "nesto vec" moze biti vezano za vutra forum :) alkohol se u najvecem broju slucajeva registruje dregerom ili etilometrom, za psihoaktivne supstance se koristi "lizalica", a i jedno i drugo se moze utvrditi i vadjenjem krvi. tako je smisao i dregera i vadjenja krvi da pokazuje "nesto vec" samo je pitanje sta
Ceracki Mustang
LEGENDA13.346 REP83%
→ Zmaj
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#26
pa, ako "neato ve" nije vezano uz vutra forum, onda je vezano uz "lizalice"...a "lizalice" su opet vezane uz vutra forum....
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2018.
nov 2018.#27
ja sam se samo nadovezao na ovaj post
zamolio bih da prekinemo sa spamom i da se fokusiramo na naslov teme i "lizalice" kao sredstvo za otkrivanje thc-a
Ihtus
ENTUZIJASTA275 REP19%
→ Poznavalac
IhtusENTUZIJASTA
nov 2018.
nov 2018.#28
poanta bi zapravo bila da se fokusiramo na "ljekovitu biljku", a one "neljekovite" biljke da izbjegavamo. SLA}EM SE!
dec 2010.
1 / 30
dec 2010.
nov 2018.