VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaCBD ulje VS ulcerozni kolitis
LEGACY

CBD ulje VS ulcerozni kolitis

60 odgovora21,360 pregleda
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#1
Inspiriran mazarom,snjezanom1971,i još puno drugih, čija imena sam sad zaboravio(nek se ne ljute),i na nagovor jedne članice ovog foruma odlućio sam i ja otvoriti temu/dnevnik konzumacije CBD ulja u borbi protiv ulceroznog colitisa. Dakle,supruga se već 8 godina više manje neuspješno bori protiv kronične upale debelog crijeva(ulcerozni kolitis).Kako su standardne terapije bile manje uspiješne ili čak potpuno neuspiješne odlućio sam potražiti neki oblik alternativnog liječenja i tako naletio na neke ljude koji su me uputili na ovaj forum. Počeo sam čitati sve moguće teme na ovome forumu i na svim drugim mogućim stranicama,samo kako bih skupio što više informacija,i sad nakon nekih cca mjesec dana,vidim da još uvijek neznam ništa ili jako malo :knockknock: .... ...no dobro,da skratim, Dakle nabavili smo CBD ulje u Sloveniji, i poćeli sa konzumacijom od 3x2 kapi, no izgleda da je to bila prejaka doza, te je počela povraćati nekih sat vremena nakon uzimanja. Onda smo prošli na 3x1 kap, nakon toga je bilo sve ok i povraćanje je prestalo... Petog dana konzumacije polako dižemo dozu, sinoć navečer je uzela 2 kapi prije spavanja i nije bilo nikakvih problema ili povračanja. Sa tom dozom nastavljamo par dana i onda dižemo opet jednu kap vise, dok ne dođemo na željenih 3x2 kapi... Mislim da je još rano govoriti o oporavku ali za sad primjećuje da vise tokom noći ne stišće čeljusti, prije se ujutro stalno budila sa bolnim čeljustima jer bi ih cijelu noć čvrstu stiskala i škrgutala zubima, za sad smo se barem toga riješili..... Za sad nekih drugih nuspojava ili problema nema, osim što se ponekad osjeća umorno, ili pospano, kao da je na normabelima... Eto, toliko za sad,ako sjetim da sam još nešto zaboravio, napisat ću.... Nadam se da će ova tema i iskustva sa CBD uljem biti od pomoći i drugima...

nov 2014.

#2
Sretno i da bude pomaka na bolje.
Snjezana1971AMBASADOR

nov 2014.

#3
Svaka čast na hrabrosti i novom početku, vjerujem da će pomaka sigurno biti nabolje barem smo mi imali a to sam i napisao u dnevniku.Netreba gubiti nadu i vrijedi pokušati i sigurno neće odmoći. Moje mišljenje je s obzirom na probleme koje "ulcerozni kolitis" nosi te vrste liječenja koje ste isprobali, a nisu donijela nikakva poboljšanja(alopatska medisina) da smanjite dozu jer ovo kako ste krenuli je prenaglo(previsoke doze za početak) nećete ništa postići visokom dozom već kontinuiranim liječenjem i što duljim vremenskim intervalima.Ipak treba organizmu vremena da "sve to prožvaće i smjesti gdje treba" tako bi ja napravio, a naravno na vama je da isprobavate pogotovo ako si to možete priuštiti barem 1god bez prekida.Tako visoke doze se obićno upotrebljavaju kod "raka-tumora" jer tako bolesni ljudi i nemaju puno vremena, a suočeni su i sa visokom razinom boli i inih problema. Naravno ovo je moje mišljenje s obzirom da smo mi borbu vodili isključivo sa "bolovima koje žena ima radi visokog broja operacija i inih tegoba" dok je Chron bio u remisiji. Naravno da bi trebali pripaziti i na izboru hrane koja povečava probleme(jako začinjena hrana) kod takvih bolesti i (uzimati visoku razinu probiotika koji pomaže/olakšava u tom slućaju). Kako god bilo samo naprijed i sretno te ću naravno pratiti dnevnik.
mazarLEGENDA

nov 2014.

#4
CBD ulje, definiraj, molim te, % THCa i CBDa ili je u pitanju ono ulje s jako malim postotkom THCa. Spominješ povraćanje, a ništa o „vožnji“ ne pričaš, pa me zanima.... Uz ulje može uzimati i LDN, http://cureforulcerativecolitis.com/treatment-options-2/ldn :thumb: :vb_wave:

nov 2014.

#5
sretno sa terapijom, sve najbolje zelim
StipeZMAJ

nov 2014.

#6
Sretno sa oporavkom i izljecenjem :)
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#7
Hvala svima na podršci! Snježana,misliš da bi bilo potrebno dodati nekakve dodatne probiotike u prehranu? Pa rekoh u uvodnom postu da jošp uvijek neznam ništa :read: :knockknock: Radi se o slijedećem:CBD Oil,THC-0.2% CBD-4% Jedini dodatak ulju su moringa vegi kapsule... Eto za sad toliko,ako Vas još nešto zanima,pitajte...
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#8
Mazar,ovo za LDN prvi put čujem,sa engleskim nisam baš na "ti"......znaš li kako doći do toga? te ima li nečeg na Hrvatskom ili Njemačkom,probao sam sa google translateom,ali nije to to..... Već mi je drago da sam otvorio temu :)
mazarLEGENDA

nov 2014.

#9
kako sam znao da se o tom ulju radi.... :ludaci_lol: Gle ovako, ne znam da li da ti savjetujem THCa u ulju, najbolje bi bilo ako žena može probati neku jaču verziju, pa nek ona sama vidi šta joj više odgovara.... https://vutra.org/topic/7670-mazar-vs-multipla-skleroza-ms/page-55 od posta 1095 pa nadalje..... Što još ne budeš saznao, pitaj.... :dada
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#10
Budem opet večeras imao materijala za čitanje, izgleda ;)

nov 2014.

#11
i ja sam u procesu narucivanja tog ulja..CBD iz njega mora odraditi svoje..iako i sama uzimam ulje sa vishe thc-a ( 1:1 sorte )..mislim kako i ovo CBD ulje mozhe pomochi.dodushe..ja ga planiram koristiti kao dodatak klasichnom ulju..nazhalost..teshko je dochi do sorti koje imaju CBD-a vishe od 10-12% .pa rachunam da bi sa ovim uljem mogla podebljati svoje klasichno ulje + tu je josh i moguchnost kombiniranja sa uljima od thc sorti.. a i vidim moguchi potencijal..npr.za pochetnike-koji tek trebaju pochet uzimati ulje koje ima vishe thc-a..ovo ulje bi moglo ublazhiti nezheljene efekte THC-a ( znamo da veelika vechina pochetnika teshko podnosi klasichna ulja sa visokim % THC-a ) +..uvijek nekako gledam da za cijenu 10ml klasichnog ulja..se mozhe srediti nekakav osnovni grow box..pa u tom sluchaju ovakvo ulje mozhe posluzhiti za vrijeme dok osoba ne uspije napraviti svoje ulje ( 70tak dana ako se krene sa SOG ) gledala sam i cijene jachih CBD ulja..ali su kudikamo skuplji+ taj vjechiti problem lutrije na carini-poshti. a kako je ulc.kolitis u biti upalni proces..a CBD djeluje protuupalno..mislim da vrijedi pokushati..pogotovo ako uzmemo u obzir cijene nasheg ulja ,dostupnost i, sam rizik kupovine ( mislim na kvalitetu i porijeklo ulja )..izrachunala sam si kako vrijedi nabaviti ovakvo ulje.. evo shto kazhe na jednoj od stranica koje ga prodaju " Cibdol CBD Oil is a new medical cannabis oil that is natural, safe and legal. Prepared without harmful, dangerous chemicals, the Cannabis oil is diluted with olive oil until it is under the legal limit for sale. The oil consists of 4% CBD and 0.173% THC. The oil is used to negate uncomfortable and undesirable effects from medical issues."
Moj putAMBASADOR

nov 2014.

#12
Pozdrav, puno sreće i strpljenja tebi i tvojoj supruzi želim. svaka bolest crijeva težak je problem jer ne postoje lijekovi koji liječe crijeva. ja bih se također složila sa snježanom1971, svakako uvedite probiotike, moj savjet ti je da ne gledaš na cijenu, uzmite najkvalitetniji probiotik. Uz taj probiotik, savjetujem i Pro balans, on također sadrži probiotike, ali i još neke druge korisne stvari od kojih bih svakako istaknula ekstrakt paprene metvice koji ublažava bolove u crijevima. također, savjetujem i čajeve sa što više sluzi (npr., čaj od korijena bijelog sljeza).
t@maraZMAJ

nov 2014.

#14
Sretno i da brzo čujemo dobre rezultate :)
green poisonAMBASADOR

nov 2014.

#15
Samo hrabro naprijed, naoružaj se srtpljenjem i upornošču. Rezultati će doći , ne sumnjam :)
mazarLEGENDA

nov 2014.

#16
Čaj od sladića, par komadića korijena sladića u koji god čaj da radiš... OOOOOOOOodličan je, svidjet će ti se. http://ljekovitobilje.weebly.com/gospino-bilje-glycyrrhiza-glabra.html "Za ulcerozni kolitis i Crohnovu bolest, preporučuje se kombinacija s kamilicom, matičnjakom i gavezom. Za ekcem se može kombinirati s djetelinom, štaveljom i ljubicom." :vb_wave:
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#17
Evo me da malo apdejtamo temu :D Dakle sutra če biti tjedan dana od konzumacije ulja,i kao što sam neki dan napisao,prije par dana smo prošli na 2x1 kap i 1x2 kapi ali izgleda da je bila doza prerano dignuta. Prvi dan ankon dizanja doze je bilo sve ok,ali danas se supruga opet požalila na mučninu,dakle od sutra smo opet na 3x1 kap. Za sad se osjeća u redu,iako ona tvrdi da ne primječuje jos nikakve promjene,meni se čini da ipak rijeđe odlazi na wc i ne žali se toliko na bolove, no sve u svemu,još je rano za bilo kakve znatne pomako,na ulju smo tek tjedan dana.... Stiskanje čeljsuti se za sad još uvijek nije vratilo...nadamo se da će to tako i ostati,a za crijeva će ipak trebati proći malo više vremena.... edit: mazar,hvala na linku :respect:
Snjezana1971AMBASADOR

nov 2014.

#18
Prenaglo si krenuo i od tolike kolićine dolazi mučnina i neke nuspojave jer je to veliki stres za organizam pogotovo ako se koriste i neki lijekovi ili ste potpuno odstali od njih? Jako je bitno koristiti probiotike kako bi nadoknadili dobre bakterije u crijevima(moja žena je koristila VSL-3 koje smo uspjeli nabaviti jedno vrijeme premda i nije bilo nekih pomaka jer ima malo crijeva i nema debelog nažalost). Dobra je stvar što uz sve pozitivno terapija jako koristi za smanjenje bolova premda ima malo THC-a za značajniji pomak ali i ovo će pomoći samo dobro prilagodite terapiju i vodite računa kad se organizam navikne da će doći do faze kad neće biti pomaka nabolje(nema nikakvog osječaja da se nešto dešava ali neka vas to nezavarava jer lijek čini svoje samo treba vremena) ali nije bit u količini nego kontinuitetu(djelovanje CBD-a tu zapravo lijeći) i zato problemu treba pristupiti krajnje odgovorno. I naravno za sve treba vremena a ulcerozni nije tumor-rak da ga izliječiš ili odeš na drugi svijet, on je trajan kroz životni vijek samo treba naći načina kako s tim lakše živjeti i umanjiti što je moguće više probleme. Sretno.
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#19
Šta se drugih lijekova tiče,ne pije ništa,osim kapsula moringe. Moja supruga,na sreću,nije morala prolaziti nikakve operativne zahvate, te se njen kolitis definira kao blaži oblik ulceroznog kolitisa, ali svejedno je dosadno i uvelike umanjuje životnu kvalitetu a i na kraju krajeva tu su bolni grčevi..... Stoga sam čvrsto uvjeren da če joj CBD ulje pomoći i podići kvalitetu života. Udio THC-a mislim da nije toliko važan kod nje, jer koliko mi je rečeno, za upalu je bas i udio CBD-a najbitniji, uspravite me ako se varam:.. Supruga se i dalje dobro osjeća, nakon smanjenja doze, nema ni mučnina vise.... Tako da smo i dalje uporni i nastavljamo sa terapijom... Eh da, da priupitam usput, bi li CBD ulje bilo od pomoći u borbi protiv helio bakterije? Naime, tu bakteriju ima njezina mama, i to već godinama i nikako da je se riješi...
zdenisISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#21
Prošla već nekoliko antibiotika i bezuspješno...
Snjezana1971AMBASADOR

nov 2014.

#22
Glede čišćenja organizma od parazita,bakterija te ostalih štetočina preporučio bi MMS ili Koloidno srebro ili Zeolit pa malo proguglaj glede toga.A možeš probati i sa Zelenom glinom 1. nije skupa i možeš za sve navedeno naći način uporabe te kako i gdje nabaviti.
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#23
Eto nas opet nakon nekog vremena,ali nažalost,sa ne baš odlićnim vijestima...naime supruga redovito koriti i dalje 3x1 kap,i dobro se osječala,onda sva puna nade i optimizma ode jučer na vađenje krvi,kad ono današ šok,crp preko 50(normalan između 0-5),željezo prenisko,neznam sad toćnu vrijednost,hemoglobini preniski.... baš loše vijesti...izgleda da je još rano govoriti o korisnosti ulja,no nakon nekih dva tjedna nema vidljivih pomaka šta se upale tiće.... nažalost nakon dobivenih nalaza odlučila se vratiti "kemiji" dakle,sad pije imuran ali svejedno i dalje koristi i ulje... Nisam nigdje naišao na podatak da nebi smijela da konzumira ulje ako se pije imuran,tako da če dakle nastaviti obje terapije,ako sam u krivu ispravite me... Nadam se da se uskoro javim sa boljim vijestima..

dec 2014.

#24
uvijek se tesko dici nakon losih nalaza al zivot je cudan i kad vise neznas sta bi on uvijek iznenadi i ponudi nesto novo sto te trgne i vrati optimizam za dalje...nisam se prije ukljucio nekako mi omaklo ali sam htjeo razjasnit nesto sto nisam siguran a to je to ulje koje koristite ako mislimo na isto onda je to tinktura maslinovog ulja u kojoj je otopljeno cbd ulje do tih 4% i ako koristite 3 kapi onda je to dosta malena dnevna doza cbd-a koja se unosi u organizam...neznam koliko ste se informirali i dali ste dosli do nekih preciznijih podataka o nekoj kolicini cbd-a u mlg koja bi bila pozeljnja za takve slucajeve pa bi samim time znali dali ste na pravom putu Lp i sretno sa lijecenjem
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#25
da,radi se o 4%-tnom ulju...i meni se činila mala doza,ali takve upute sam dobio od trgovca i osoba tu sa foruma, uostalom,dok smo dpojačali dozu,bilo joj je previše,počele su mučnine i povračanja,tako da smo za sad jos uvijek na 3x1 kap dnevno...

dec 2014.

#26
Nisam jos probao to ali neznam od cega joj moze biti mucno jer to nije ulje koje mi koristimo u vasem ima minimalana kolicina thc-a a cbd nije psihoaktivan tako da bi po nekoj logici moglo se popiti cijela bocica bez da izazove ozbiljnije reakcije a ovo sto su vam neki na forumu preporucili tu dozu vjerovatno su ga zamijenili sa uljem koje vecina koristi...probajte uzet vi koju kap da vidite reakciju mozda su se mucnine slucajno potrefile kad ste povisili dozu
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#28
Bas je dobar dio forumaša i tvrdio da je bas CBD važan u borbi protiv upale... A za vlastiti uzgoj trenutno nemam mogucnosti jer uskoro odlazim na posao, van Hrvatske tako da mi to nikako na dolazi u obzir...
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#30
Probao sam i ja, ali samo po jednu kap i nije mi ništa bilo, bas ću morati probati na sebi da vidim ako će mi biti loše...
Moj putAMBASADOR

dec 2014.

#31
Žao mi je, točno mogu zamisliti kako se osjeća. To su teški trenuci kada se svim srcem nadaš da će biti bolje, a zapravo ne ide nabolje. Ne želim nikoga ni na što nagovarati jer moje znanje je skromno, ali iz duše ću ti napisati svoja promišljanja u nadi da će biti od pomoći. evo, ja osobno mislim da je jako dobro što se supruga osjeća DOBRO. za početak, to je jak as u rukavu. dakle, ako je ulje eliminiralo bol, to je već ogroman uspjeh. mene kad crijeva bole, nema te tablete koja mi pomaže. u tim trenucima mi ne pomaže ni ulje. ALI, treba se držati POZITIVNIH stvari, dakle nemojte se koncentrirati na ono loše, nego se držite onoga što je dobro. kod mene je pozitivno to što sam u duši nekako mirnija. sinoć sam se sjetila jedne bolne situacije iz perioda dok sam ležala u bolnici, ne mogu to ovdje napisati, prebolno mi je, jedva sam to sinoć izgovorila suprugu, pustila nekoliko suza i smirila se, a prije ulja, ne mogu ti ni opisati bol koju sam nosila u srcu pri prisjećanju na te teške trenutke. VRIJEME. Potrebno je vrijeme da se dovedemo u stanje bolesti, tako je potrebno vrijeme da se izliječimo. Meni pomaže i molitva, zavjetovanje nekom svecu. Kada mi je bilo najteže i kada nisam vidjela smisao svoje patnje, onda sam svu svoju bol prikazivala Bogu za spas duša u čistilištu. Dobro je bilo kakvu patnju preusmjeriti na nešto dobro jer jednostavno nema smisla da je to sve što prolazimo besmisleno. ;) UC je upalni proces, zbog toga je crp povišen. Kod oštećenja crijeva posljedično se razvija slabokrvnost jer se smanjuje apsorpcija u crijevima. U kakvom obliku supruga koristi željezo, ako ga koristi? Šaljem vam puno pozdrava i ne odustajte! Imate pravo na zdravlje, sreću i normalan život! :)

dec 2014.

#33
Evo samo na brzinu cisto za usporedbu vi koristite ovo samo je vase ima malo vise % cbd-a http://www.apollyon.nl/cbd-olie/cbd-olie-druppels/cbd-oil-10ml A recimo ovo se za optimalne rezultate preporucuje 1ml na dan sto bi bilo 210mlg cistog cbd-a pa sad vidi razliku http://www.apollyon.nl/cbd-olie/pure-cbd/pure-cbd-oil Mislim da nitko nije pogrijesio kada vam je savjetovao cbd ulje samo vam nitko nije ni rekao kolike kolicine bi mogle pomoci jer ovo sto sad radite bojim se da nije dovoljno
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#35
Jel ovaj donji link pouzdan prodavatelj?

dec 2014.

#36
obadva linka su sa iste stranice koju mi je izbacio google tako da neznam ali mislim da nebi trebalo biti problema ali opet savjetujem informirajte se dobro potrazite po interntu sve o cbd-u i koliko on pomaze u vasem slucaju jer nista od ovoga nije jeftino al ni to nije problem koliko je uzaludno gubljenje vremena i zivaca imas na ovome linku istrazivanja http://www.rawhemp.tk/ Dr.Courtney koji je veliki zagovornik koristenja svjezeg canabisa sto vama sad nije moguce ali isto ima jako puno kvalitetnih informacija o cbd-u i ostalim kanbioidima a ima i spomena i o doziranju jest da se radi o sokovima ali preporucene doze u mg/kg bi trebale biti tu negdje
Snjezana1971AMBASADOR

dec 2014.

#37
Teško će to pomoći u onoj mjeri koju očekujete nažalost jer liječenje samo visokom dozom CBD-a neće dati rezultate u kraćem vremenskom razdoblju i treba duže liječenje ukoliko je to cilj i jedina sigurna pomoć je klasićno ulje od nekih "medicinskih vrsta" koje se spominnje dakle ništa bez THC-a koji donosi olakšanje glede bolova i grčeva i to nemožete očekivati od CBD-a, ma koliko visoka doza u postocima bila i mišljenja sam da je to bacanje novaca uzalud(naravno da bi dugoročno moglo doći do pozitivnijih stvari i olakšanja ali mislim da vam to nije cilj barem koliko pratim temu). S sličnim problemima smo se i sami susretali i još se uvijek patimo i tražimo neko rješenje. Trenutno je žena na novim lijekovima(još gorim nego što je to tramal nažalost ali on više i nije djelovao kako treba radi predugog korištenja).Malo jo je lakše ali to nam nije cilj ali nemožemo ništa drugo nego nadati se "legalizaciji" pa onda koristiti ono što sigurno pomaže naravno. Svakako sretno s daljnjim liječenjem ali dobro razmisli vrijedi li to novaca s obzirom na to što ste do sada dobili/očekivali od ovoga što trenutno kupujete.
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#39
eh kad bi sad meni ova slika nešto značila o_O

dec 2014.

#40
to je labaratorijski test ulja poput ovog sto sad koristite u kojem nema nista drugo od kanabioida samo cisti CBD koji je legalan i zato ga mogu prodavati jedino sto su im cijene bezobrazno skupe ali hvataju ljude na prevaru i uzimaju ogromnu lovu CBD pa cak i tako cist bez ostalih canabioida ima svoje ljekovito svojstvo jedino sto ostaje pitanje koliko moze vama pomoci al to nitko od nas koji su pisali u ovoj temi nemoze reci jer nije isprobao mozemo samo nagadjati sto nije nimalo ispravno jer radi se o vasoj zeni i njenom zdravlju...moj savjet je da krenete sami sa istrazivanjem dok nedobijete svoju sliku o svemu ovome i sami odlucite sta je najbolje jer vi najbolje znate sta mozete i koliko
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#42
Hvala na upozorenju,najviše da ne gubimo dragocijeno vrijeme..... Istražujem "ovo područje" več par tjedana,da ne kažem mjeseci,a ponekad mi se čini da nemam pojma o pojmu......Treba pokupiti i pohraniti brdo svih tih informacija..ali eto,trudim se,nadam se da če sav trud kad tad uroditi plodom..
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#43
Da odlućim sam početi uzgajati bilke za ulje,koje sorte bi onda trebale najbolje djelovati kod uleceroznog kolitise?

dec 2014.

#44
Indica strains of the plant are most beneficial due to their muscle relaxing properties. Some of the cannabis strains said to help patients with Crohn’s Disease and Ulcerative Colitis are: Auntie Em Blackberry Black Domina (Sensi Seeds) Blueberry Blue Fruit Chemo Cripple Creek (Tom Hill Seeds) Dynamite G13 (appetite stimulation) Mandala No 1 Ultimate Indica (Legends) Purple Kush (appetite stimulation) Santa Maria Super Silver Haze (appetite stimulation) from: http://www.medicalmarijuanablog.com/benefits/crohns-disease-026.html
zdenisISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#45
Hvala!!! Dakle,moze se napraviti od jedne od navedenih sorti,ili je bolje izmjesati nekoliko različitih?
Snjezana1971AMBASADOR

dec 2014.

#46
Nesjećam se jel sam negdje napisao ali "MI" nismo bili zadovoljni sa sortom koju smo uspjeli uzgojiti(neznam kakva je situacija kod vas i da li žena radi i kako ste to riješili s obzirom na probleme) ali moja žena je u mirovini i bila je u normalnom pogonu dakle normalno funkcionirala kad je trošila "joint" dakle nije bilo nuspojava i rušenja u krevet(tako da mislim da bi vam ova vrsta medicinskog kanabisa mogla odgovarati RQS Painkiller XL ima 9%CBD-a i 9% THC-a), jedino što nam je bio problem s obzirom na velike probleme i bolove što njoj to nije ubilo jačinu boli koliko je ona željela/trebala premda je dosta i to pomoglo ali smo trebali naći vrstu sa više THC-a u odnosu na CBD, a vrsta koju smo uzgojili imala je omjer 1:1 i nije joj baš najbolje sjela jer nam je prioritet bio "pokušati riješiti bolove i grčeve" jer je Chron u remisiji ako je uopće to i stvarna dijagnoza i to nam i je najveća smutnja te je teško odrediti što uzimati i izabrati određenu vrstu. S obzirom da se radi o UK mislim da bi bilo dobro ići na neku kombinaciju u omjeru Sativa/Indica 40/60 ako želiš da žena donekle funkcionira i može biti funkcionalna, a ne da se pretvori u biljku i zabrazdi u krevetu cijeli dan(mi smo imali takvo iskustvo sa vrstama koje sam naveo u našem dnevniku i glede korištenja "ulja", a bogme i kao "joint") Ako uzmeš opciju sa više Indice moraš se pomiriti sa saznanjem da ćeš trebati provesti jedno vrijeme sa ženom dok se nenavikne na terapiju(pomoć glede funkcioniranja,odlazaka na wc i ponekad i čudnog ponašanja s obzirom na djelovanja, da se neuplašiš naravno to se i razlikuje od slućaja do slućaja kao i osoba jer nedjeluje na sve isto). Kolega ti je naveo neke koje se preporućaju za vaš problem, naravno izaberi 1 ili max. 2 vrste imoraš isprobati koje bi vam najviše mogle odgovarati i koji su vam prioriteti ali naravno uzmi u obzir i vrstu koju sam naveo od RQS-a iz razloga što ima omjer 1:1 i nema toliko visok postotak THC-a pa neće biti nekog teškog "stoned" efekta. Da sad trebam išao bi na ovu vrstu s obzirom na potrebe:Royal Highness
tpaketc2cISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#47
Naj bolje je upotrebiti što više sorti ja trošim ulje od pet sorti ali za drugu dijagnozu, nemam problema sa probavnim traktom
zdenisISTRAŽIVAČ

mar 2015.

#48
Pošto ono ulje sa početka teme nije urodilo plodom,uvelike trazim najbolje biljčice za outdoor uzgoj...mislim da cu se odvaziti i zasaditi par stabljika pa kud puklo da puklo...samo da se jos odlućim koju vrstu da zasadim.... :) i eto,opet vec na početku dolazim do problema... :) dakle,sta se preporuča za ulcerozni kolitis,a da zena moze barem koliko toliko fukncionirati tokom dana...
mazarLEGENDA

mar 2015.

#49
http://www.leafly.com/news/strains/top-10-strains-to-combat-crohns-and-colitis
Snjezana1971AMBASADOR

mar 2015.

#50
Izbjegavaj čistu indicu kao i čistu sativu te bi ja izabrao neku opciju sa omjerom indica/sativa 60/40 ili 50/50 s obzirom na potrebe i da žena donekle funkcionira OK. Čista indika će ju zalijepiti za krevet i od funkcionalnosti "0" bodova, a čista sativa će ju previše podići i manje će utjecati na smanjenje bolova, mogući odmor i spavanja neće biti i osječat će se "high" kao i ostalo djelovanje iste imaš na netu djelovanja pojedinih vrsta pa malo potraži. Ovo pišem iz vlastitog iskustva jer je isprobano na ženi sa sličnim problemima glede bolesti crijeva,smanjenja bolova i funkcionalnosti poslije korištenja. Naravno i pošto je prvi puta gledaj da neuzmeš neku "egzotićnu sortu" koju će ti biti jako teško uzgojiti jer ima dosta posla ako želiš rezultate i kolićinu naravno uz uloženi trud i financije.Osobno nebi sadio više vrsta jer svaka traži drugačiji prstup i uzgoj te su potrebe razlićite malo pročitaj ostale dnevnike pa će ti biti jasnije o čemu prićam. Ovako naizgled sve izgleda jednostavno ali vjeruj da nije baš tako pogotovo za prvi puta i tko se nikada nije susretao s tim. Šta god odlućio sretno.

apr 2017.

#51
Postovanje. Zanima me ako netko zna,bio cbd ulje iz austrije moze se kupit legalno na internetu 10 mililitara kosta 70 eura, sa 10% cbd-a, da li bi to ulje trebalo pomoc i da li je kvalitetno???hvala

apr 2017.

#53
Trombociti su mi smaljeni. Bolest Trombocitopenika, jel bi moglo pomoc?

apr 2017.

#54
Trombociti imam ih jako malo.to se zove trombocitopenoja

apr 2017.

#55
[bez sadržaja]

apr 2017.

#57
Prije 4 mjeseca sam primjetio plavice po tijelu, analiza krvi je pokazala samo 4000 tisuce trombocita a normalno je od 150 do 300 tisuca, vadio sam kostanu srz ,razne ljekove pio(kortizone) i infuzije(imunoglobine) i nista nije pomoglo,trenutno imam samo 10000tisuca teombocita. Diagnoza mi je itp-ideopatska trombocitopenija, doktor mi je rekao da bi trebao vadit slezenu da vjerovatno slezena ubija trombocite. Za ovu moju bolest je tipicno da se nezna uzrok,te spada u autoimune bolesti.

apr 2017.

#58
Visok 178. Tezina 80..,

apr 2017.

#60
Sto se tice posla,Reklamacije kupaca s namjestajem, sto se tice hrane prehrana bez secera, ulja,kruha bjelog brasna,paleo prehrana. Nazalost pusac... sto se tice sporta u zadnjih godina slabo.. virusa i bakterija na sve sam negativan, krvna slika odlicna, jedino trombocoto nedostaju, kod ove bolesti je isto specificno da se moze u roku godine dana povuc sama od sebe ali nije sigurno... trenutno primam jedne inekcije proteinske odnosto taj ljek “tjera“ kostanu srz da proizvodi vose trombocita kako bi mi se podigi. Ali vjerovatno ni to nepomaze jel vec dva mjeseca primam i nosu porasli puno trombociti, jel sam ozostavio jos sta???

apr 2017.

#61
[bez sadržaja]

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se