VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaPreviše ganje
LEGACY

Previše ganje

78 odgovora4,359 pregleda

jan 2010.

#1
zdravo, ovo je moj prvi post na ovome forumu. uglavnom puaim marihuanu ve gro godina i sad u zadnje vrijeme mi se dogaa kad se naduvam da me marihuana puca nimalo lijepo. ispred o iju vidim sve kadrirano (u slikama), srce radi nenormalno, neke djelove tjela ne osjeam... osjeaj uope nije dobar. iaao sam na neke preglede, pa su mi ustanovili neku bolest viaka hormona... pa sam mislio da nije zbog toga da me puca nenormalno viae, zasada izbjegavam puaenje baa radi toga. ina e sam popuaio marihuane stvarno tovar i u nekim fazama ~ivota godinama sam puaio po 15 jointova dnevno a ovo mi se dogaa kad baa puaim dosta, nekoliko jointova... od jednog ili dva mi nije niata.---------- dali je doalo vrijeme da prestanem???
CAMENTUZIJASTA

jan 2010.

#2
Nagli pad tlaka, okularno sni~enje tlaka, vjerovatno loaa sorta, dogodilo se svima jbt ga.....

jan 2010.

#3
Da! ...:joint2:
FrulaENTUZIJASTA

jan 2010.

#4
pa to i sam mozes zakljucit iz ovoga sto si rekao.. zar ti doista trebamo mi za to? nismo ti mi psiholoski centar da ispitujes tako sta XD vidis i sam da ti je lose kada pusis, zasto ne bi prestao na neko vrijeme ? ili ti je THC potrebniji od kisika? :vb_kez:

jan 2010.

#5
u kakva dobrodoalica!!! nema ata volim tetrahydrocannabinol a vas nitko nesmatra "psiholoakim centrom"..... samo ~elim vidjeti dali postoji joa netko da kad zapali joint se osjea kao da je trip pojeo!
FrulaENTUZIJASTA

jan 2010.

#6
joj da sori :D dobrodosao :) rijetko kada mi se to dogodi - mozda ono, nakon par dana konstantnog pusenja.. pa mi bude lose i osjecam neki bad trip.. grozno da. ali ako ti je svaki put tako, svakako malo prestani pa ces dalje vidit :) jos jednom, dobrodoso i puno srece u growu!

jan 2010.

#7
:signs046::spliff:
MeskalitoLEGENDA

jan 2010.

#8
15 dzointa dnevno , to je mnogo . Nekoliko dimova kvalitetne ti je dovoljno dnevno , definitivno si naleteo na neko tesko sr... Imam drugare koji namerno ne puse dve tri nedelje pa se onda vrate .Kazu bolje osete rad kad su cistiji , pa probaj i ti ,taman da vidis sta ti telo kaze za to !

jan 2010.

#9
ina e nepuaim ljeti!! kad svi puae ja nepuaim, jebiga :) fora ovo nije stvar gudre poato se to dogaa s svakakvim travama a pogotovo s onim boljim ili ja im. jednom sam puaio ait aras.--- imao sam osjeaj da sam na dopu. prvi put mi se to dogodilo jedne nedjelje kad mi je frend uletio u stan u rano jutro oko mo~da devet. ja sam bio vani i doaao naravno pijan.... on me probudio i ja sam na cijelo to mamurno stanje zapalio njegovu jednu (koja je stvarno uvjek perverzna) i to me je dovelo do toga da sam htio izletiti iz svoje ko~e... prvi put mi se to tako tada dogodilo.... okrivio sam to ato sam bio mamuran poslije toga se krenulo ponavljati u bla~im ili ja im oblicima svakako. kad kartamo nave er,,,,, uglavnom nije ugodno niti malo :)
upitnik???LEGENDA

jan 2010.

#10
Brale dobro doaao hehehe.... Evo pro itao sam ovo tvoje i njihovo sve pa da i ja ka~em koju.... Ja puaim skoro 20 God hehehe nisam star da nebude zabune nego sam po eo rano puait jbg... Bavio sam se sportom dosta vremena isto tako puaio kao lud,imao neke probleme sa glavom ozljede i jako ozbiljne za ravnote~u motoriku itd i opet puaio cjelo vrjeme. Ali kako sam puaio ja i moja ekipa i ima nas i danas joa nekih 5 nestajemo. Brale pakovanje rizla meni solo dnevno u prosjeku i kutija i pola druge cigara,zna i sve u jointe. To je prosjek nekih 30 join.. dnevno ve nekih 10 god AKO NE I VI`E. Reko sam da puaim skoro 20 pa eto skontaj. Nije se desilo da nema ili domaa od nekog ili kupi ali nema da nema u nekog. Jest da se svi bavimo nekim udnim poslovima i malo druga ije ~ivimo i svi nas znaju kao takve da puaimo nenormalno ali kad pogledam prvo sebe koji je sjeban od ozljeda silni pa njih sve je pod kontrolom i sve funkcionira OK. Ja mislim da neremeti ljude baa trava veinu ali opet zavisi tko u kakvom okru~enju ~ivi i sa kim provodi vrjeme u tebe je problem neki drugi izgleda nije mogue da je odjednom po ela tako da se odraziva na tebe a prije nije i sve je bilo OK. Jedina je mogunost po mojoj procjeni da nije radi tih prestanaka na neke periode koje si radio ali opet sumnjam ja mislim da je to neke druge prirode problem. Sretno svakako.....
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

jan 2010.

#11
pa brate moj pusis losu tj.prelosu ganju i to previse ,sada i ja trenutacno sam na nekoj koja nevalja qurca i dozivljavam te poremecaje ,kad ucestalo pusim.pa kad je ovako loaa ja prestanem se klat ,nego si odredim joint na dan ili stanem dva tri dana..

jan 2010.

#12
Ja vec dvije godine sam na Fejsbuku. U zadnje vrijeme sam primjetio da provodim previse vremena na fejsbuku i po vise sati dnevno. Poglupljujem se kvizovima i grupama i poklonima i jajetima koji se nisu izlegli i ko je bio jebena poznata licnost u proslom zivotu....svi smo bili poznati to svi znaju. Ne znam sta da radim? Da li da manje idem na fejsbuk? Osjecaj uopste nije dobar. dali je doalo vrijeme da prestanem???
He-ManLEGENDA

jan 2010.

#13
Gledaj kvalitetniji materijal na Fejsbuku, recimo sise i guzice ... i umjerenim kolicinama svaki dan. I vidit ces da ce taj losi osjecaj proci :icon_lol:
mali.medoPOZNAVALAC

jan 2010.

#14
im ti je ime i avatar ovaki nema tebi pomo i de ko.. ..mani se trava primi se fejsa i zdravooo
Big LLEGENDA

jan 2010.

#15
Evo ja pauziram, ovo mi je aesti dan, viae radi kriz, ali i sretan sam, znam da kad zapalim sad u subotu da e mi dim bit dovoljan za predivan high.... Budi umjeren
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

jan 2010.

#16
fejsbuk je jedno od najvecih sranja ikada izmisljenih i bez uvrede ali ti ljudi sta vise po fesjbuku cijeli dan su prejadni,stavljaju svoje slike tj.svoj zivot da im ga drugi komentiraju..i gledaju tude zivote i probleme po pola dana ... ja stvarno nevidim smisao...

jan 2010.

#17
mi, iz facebook kompanije bi se trebali boriti protiv takvih kao ato si ti. u lani se pa da vidia kak' te zeme :-P ina e avatar i ime je iz iste provokacije.... da nebi bilo...
MeskalitoLEGENDA

jan 2010.

#18
Facebook je jos jedna stvar koja nas otudjuje od prirode i nas samih . Nemoj facebook-u da mi sajes link do iste kao da je to tvoj sajt ,hej Inace , iz iskustva , ako duvanis travkice cije poreklo neznas 100% sigurno , mogu ti se desiti razne negativne pojave . To je meni jedan od glavnih razloga zasto imam svoje vrste . Dole facebook !
BoRaiChoAMBASADOR

jan 2010.

#19
Moze se desit da imas neki podsvjesni problem,koji tada se pojavi....meni se tako znalo desavat,znaci pocnem o najgorem mislit....al kontrolisi ti sta ce ti se desavat,ako je bed trip,okreni ga u dobar trip.....moras se "ubijedit" da je to samo trip i da ce proci.....ne znam sta da ti drugo kazem...ja sam takodje imao jedno vrijeme tako te "bed tripove" ali napravio pauze od nekih 7 dana,malo se "sabrao" u glavi i to je to,sad je ok....... Pokusaj se loma sredit onako po pitanju tih "podsvjesnih problema" i napravi kracu pauzu i sve ce bit ok...peace man,Jah bless u BTW ne pusim svaki dan....nekad jednom,nekad 2-3 puta,kako kad....

feb 2010.

#20
i jel neko nasao ljek protiv ovih problema??? =) Ja inace isto sam poceo brijat u zadenje vreme da mi je lose od pljuge,a purnjam vec brdo godina nezz u cemu je problem...... evo upravo sam napravio pauzu vec 5 dana ne pusim pa se nadam da bi mi nakon nekog vremena moglo opet biti ljepo kad se schillam........ =))

feb 2010.

#21
xaxaxa... nisi svatio lika... krije svoj identitet iza face-a... a stvarno mislis da bi facebook kompanija reklamirala svoj sajt na ovakvim forumuma...ccc... a face-man :P vidim po zargonu da si iz okoline BG... (cak mogujce da smo veoma blizu...) xD cuo sam da je nasa trava prskana... cak i nekim hemijama... mogucje je da si naleteo na nesto tako... pokusaj promeniti travu... cak i kraj iz kog nabavljas... ako ne iskuliraj nedelju, dve... ako se o5 pojavi mogucje je da imas neku bolest (naravno, ne daj boze) , ako nista drugo mozda si previse popusio.... BTW kaze se joint-ima... a ne jointovima xD

feb 2010.

#22
Pozdrav svima :icon_lol: E ovako imam jedno pitanje na koje bih voleo da mi odgovorite u sto vecem broju. Da li je svakodneva konzumacija vutre(obicno jedan/dva paket hibrida/skanka na 6-9 ljudi,naravno desi se da budu i 2,3,4 kako kad) losa,to jest da li je to preterivanje i da li moze da skodi??? Moje misljenje je da ne posto na 6 ljudi dve buksne dnevno nije mnogo mada nisam bas siguran,mnogi ljudi mi kazu da preterujem :icon_lol: Hvala unpred,pozz...
mali.medoPOZNAVALAC

feb 2010.

#23
dobro mislia ali brate previae mislia..opuateno..
CAMENTUZIJASTA

feb 2010.

#24
nepostoji niti jedan slu aj zabilje~en da je vodio do ozbiljnih medicinskih komplikacija a kamoli do smrti, mnogi dugotrajni konzumenti regularno uzimaju i obavljaju svoj posao i normalno funkcioniraju.... your barking at the wrong tree....
TropicoLEGENDA

feb 2010.

#25
Moja ekipa je svojevremeno uzimala i po 10 okaca na dan kad se imalo, i nista nikome pa ni meni, je da si cili za niti ***** al zato je bilo dobro...

feb 2010.

#26
nije to puno kad puaite u grupi...ja sam sa svojima frendovima nas pet 50g u dva dana,zavisi neko mo~e manje neko viae popuait,sam ti pljugaj stari.

feb 2010.

#27
Eh,da mi je to viditi...
HightyENTUZIJASTA

feb 2010.

#28
Svako pretjerivanje je loae. Tako je slu aj i sa ovim. No, ima slu aja kada se netko osjea izuzetno dobro, eufori no, a neko e zaspat od jointa previae, to je najgore ato se mo~e desiti. Problem je viae u tome `TO puaiti. I sada dolazimo i to preoblematike sa tr~iatem na kojem nema izbora - nego kupia i ato dobia puaia, bez obzira je li Sativa ili Indica ili atogod. U filmu od BBCa, po imenu Should I smoke dope, novinarka koja radi istra~ivanje uz stru njake, sama na sebi, Nicky Taylor, lijepo DOKAZUJE kako puaenje isklju ivo sativ uga sa malim postotokom CBD-a i velikim postotokom THC-a, nije baa stalno preporu ljivo - trebalo bi isporbavati nove sorte s raznim omjerima kanabinoida... A i same studije pokazuju da mo~e biti i antipsihotik - dakle, svaka osoba koja konzumira ganju, bi trebala na i sortu koja joj najviae odgovara i koristiti, kako i kada joj najbolje paae.
MeskalitoLEGENDA

feb 2010.

#29
Tako je highty ! Razmisli dobro da nisu mozda ljudi u pravu , pa te ta trava radi nesto lose ili vadi iz tebe nesto lose :) . Mogo bi da promenis medicinu , posto sam probao tkz skunk i nije mi licilo na neki kvalitet

feb 2010.

#30
Ok hvala na odgovorima mnogo mi znaci :) nije da vutra izvlaci nesto lose iz mene,da poludim ili tako nesto nego ono duvam godinu ipo dana svaki dan pa mi govore da preterujem :D Usput sajt je najjaci,samo napred!!!
mlstPOZNAVALAC

feb 2010.

#31
Svako ima neku svoju meru . Ja kada ispalim vishe od 5 , jednostavno prepushim i mogu posle da ispushim josh 25 ali dzabe kada nema efekta . A sto se tiche ovog facebook problema :) mozda si stvarno naleteo na nesto prskano ko zna chime ... pu pu pu , da kucnem u drvo .
Kurblaj KanAMBASADOR

feb 2010.

#32
Baa sam ju er pri o s prijateljem kak je to udno tak kad su neke prilike da se puno puai, ti kasniji jointi ko da nemaju efekt, nakon njih uope ne osjeam bitnu promjenu
deraxorLEGENDA

jul 2016.

#33
Stara je tema, ali da ne otvaram novu i ja bi se priklju io sa pitanjem, Dali se joa kome deaava da "prepuai" ono puaia 10 dana za redom par komada i onda te jednostavno prestane pucat ta ista trava. Ja se i na e brzo navikavam na stvari recimo tablete za smirenje ili bolove mi djeluju nekoliko puta a onda moram da pravim pauzu da bi opet radilo. Zato sam posadio svoju. Da se rijeaim tableta jer mi uvjek treba jako brzo viae komada. Zato pitam jer mo~da je to od osobe do osobe.

jul 2016.

#34
Navikne ti se organizam na isti nivo thc svaki dan i onda jednostavno prestaje te raditi tacnije trebas promeniti sortu, jer na svaku sortu vremenom se navikne organizam i zato se menja sorta, ne valja uvek istu pusiti, ili jednostavno napravis pauzu ako stvarno preterujes, ali ovo je sigurno da posle odredjenog vremena prestane sljaka jer svakodnevno konzumiras istu sortu.. :)
deraxorLEGENDA

jul 2016.

#35
Jeste, dobro si to zarijeaio. To sam i ja napisao u svom dnevniku outdoor prvi pokuaaj... da mi je ~ao ato sam uzeo samo jednu vrstu. Dogodine u po manje ali raznih sorti. Sad mi treba brdo da se nadimim. Ujutro neato i osjetim ali posli mi je svaki isti ko da i nisam. Moram naraviti pauzu ne~elim tu sad puaiti brdo svaki dan trave.

jul 2016.

#36
Ako si imas uslove, opali jedan manji indoor od 250w ili napravi hash-ulje od toga, experimentisi malo :)
deraxorLEGENDA

jul 2016.

#37
Da definitivno je to,to. Sjeam se dok sam dimio kao klinac skoro uvjek me ubijala. Ali se kupovala pa je bila razli ita. Ovo je prvi put da imam svoju evo uskoro e i kraj harwest. Mislio sam da se nemo~ea naviknuti na travu ali eto uvjek neato nau ia. Djeluje ona joa na mene, opusti me, da ne duljim zapalim ujutro malo me vozi, poslije samo sam normalan, ali mi ni netrebaju tablete a to je ono ato sam htio. Jer sam ja pio dosta xanaxa i drugih tableta za bolove i sl. Tako da joa zadovoljava moje potrebe. Volim "High" osjeaj ali ovaj drugi bi mi bio potrebniji za njega se bojim da i to ne nestane pa opet moram na tablete. Ok, hvala tebi na savjetima, ja u pokuaat neat. smislit ve.
Ig0rLEGENDA

jul 2016.

#38
Sve ovisi o tome dali ste vutru uzgojili sami doma ili ste kupili neko albansko govance....E sad ako pusite vutru sa ulice i jos pretjerujete sa njom naravno da ce vam raditi lose . Pricate o nekim kolicinama o 20 jointeva dnevno i onda pitate od cega vam je lose ? To je kao da uporedujes nekog ko je pojeo jednu cokoladu dnevno i onog koji ih satere 20 komada dnevno pa se onda cudi sto mu je lose aahaahhaha. Trazite odgovor na pitanje dali je zdravo pusiti travu , trava nije nezdrava ali sve ovisi o nacinu konzumiranja . Pusenje bilo cega i uvlacenje toplog dima u svoja pluca to vam je valjda svima jasno da nije zdravo , dali ie rijec o tome da pusite travu ili kamilicu isti k.... E sad ako vam je stalo do zdravlja , najbolje je da sami gajite svoju vutru i nadete sortu koja vama pase , svako si moze uzgojiti 20tak grama u micro boxu za svoje potrebe , evo ja zivim sa starcima pa uspjesno odradujem vec treci mikro grow .
hazeriZMAJ

jul 2016.

#39
Najvaznije je da si se rijesio tih odurnih tableta koje zatupljuju covjeka i njegove osjecaje.Neznam sta da ti kazem pametno ali meni osobno je dovoljno jedna do dvije trube dnevno kada se hocu opustiti.Ima jako puno ljudi koji traze u pusenju brdo trave izlaz iz svakodnevne dosade i po meni tu nastaje problem jer trava gubi smisao.Meni nema ljepse nego kada dolazim sa posla,pojedem,otusiram se pa onda truba sa zenom ili navecer uz neki film.Ono sto ti zelim raci je da te trava treba veseliti i dati taj gust.Ja trenutno kuci imam sedam vrsta trave,od svega pomalo i znam jednu sortu pusiti i dva tjedna svakodnevno pa me uvjek dobro odradi. Sada ces imati svoju travu pa sam siguran kako ces primjetiti razliku od ulice.Ajd budi dobro!:thumb:
deraxorLEGENDA

jul 2016.

#40
ja zapalim sad tri puta dnevno, ujutro oko podne i uve e. Djeluje ona li nema onaj "high" osjeaj. Uglavnom djeluje dobro na mene ne baca me u crnjake. Mogu voziti nemam nervoze, i to sve bez tableta. Meni bi ok bila joa samo jedna vrsta a nemoram imati 7. Za promjenu nekad, ovako u morati smanjivati pa opet. Ali samo da nepijem tablete.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se