VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaGljivicna infekcija
LEGACY

Gljivicna infekcija

100 odgovora13,412 pregleda

avg 2014.

#1
Pozz vutrasi desio se strasan problem u mom ukucanstvu,naime moja zena moj pas i ja smo gljivicno obolili svi troje odjedanput.Krivac je vjerovatno jedna macka koja je dolutatala iz susjedstva i zarazila sve oko sebe. Vec nocima nisam spavao gledam preko interneta sta bi moglo bit i prvo sam mislio da se radi o Candidi ali 90% sam siguran da je Mikrosporoza u pitanju.Posto ni zena ni ja nemam zdravstevno jer smo nezaposleni nemamo se kako ljcit a financiski status nam ne dopusta da se mi ljecimo a ni pas a ljecenje je dugotrajno i veoma skupo. Moje pitanje glasi da li se netko vec borio sa gljivicnim oboljenjima a ponajvise mikrosporozom i kako je se rijesiti.Citao sam i malo o alternativnom lijecenju ali nisam bas puno vjerodostojnih stvari nasao pa zato pisem ovo ovdje na forumu gdje ima ozbiljni ljudi koji su voljni drugima pomoc,jer vise vjerujem ovom forumu nego cjelom internetu,danas svatko moze kenjat o svemu a da ne zna nista o tom. Najveci problem kod nas je besparica jednostavno nemamo kune da izdvojimo za lijecenje,a najgore od svega toga ako se ta bolest ne lijeci moze se obolit na rak i moze se sirit zaraza okolo,ja vec bolujem na psorijazu i seboricni dermatitis tako da me je ovo pogodilo veoma jako i na rubu sam da ne uzmem strik i da se objesim.Cjeli zivot se patim i jos sad ovo zahvati ne samo mene nego i one koje volim. Gledao sam i ljecenje gljivicnih infekcija sa canabisom jer je ipak to biljka za koju sam uvjeren da ljeci sve,sadrzi i antifungicide i trebao bi vijat cbc i cbd.Znaci moj cjeli outdoor ode u ulje nema nista za duvanje,cekat cu sto duze mogu da sto vise sazre malo se pribojavam plijesni ali treba mi sto zreliji hed da si ulja pravim. Da li je netko od vas bio suocen sa tom bolesti,da li se lijecio sa ikakvom terapijom i koliko uopce traje ljecenje i da li je itko od vas pokusao ljeciti sa uljem ako je obolio na to.Eto to bi bila moja pitanja za vas,i da ne mislite da nismo isli doktoru,isli smo i kod dermatologa,na zarazno kod infektologa,nitko nije ni htio A progovorit sa nama jer nemam para da platimo,toliko sam se nazivicro u bolnici da mi je doslo da im cjelu kancelariju satepem,gamad smrdljiva gleda samo na novce,Sreca moja sto poznajem ovu svetu biljku jer vec godinama nisam isao doktoru,nsam ni tempereturu imao ni nista,duvam svaki dan,prije sam i nesto ulja jeo a sad cu izgleda sve u ulje morat. Savjeti dobordosli.
TropicoLEGENDA

avg 2014.

#2
Tko vam je uspotavija dijagnozu? tj. kako znaa da jeste mikrosporoza? Ponekad ljudima izae priat na nosu/sisi/palcu/hurcu ali od panike odu na Internet da vide o emu se radi, onda po osobnom sudu sku~e da su dobili neki neizlje ivi *****/palac pa padaju u depresije i razne kurce palce. baa me i ti podsjetija na takve ili sli ne :) Dok ne dobijea mialjenje specijaliste ateta ti je doktora glumiti a ludoj glavi ni kanabis nee pomoi. (komentar nije pisan u negativnom kontestu ve ti je moja poruka da se relaksiraa jer stres jeste ovjekov najvei neprijatelj ;) ) ( ato se ti e zdravstvenog ako ga nemas tj. osnovno zdravstveno, sigurno imas frenda/poznanika koji te mogu prijaviti da radia za njih nekih 7 dana, bas toliko koliko ti triba da te opet odjavi i da sa tim papirima odes na zdravstveno, tj. prije odes na zavod za zaposljavanje, prijavis se, dadu ti potvrdu da si prijavljen i onda sa dokumentacijom na zdravstveno. Platia nekih 1000 kn cca i miran si Eh da, ato se samih gljivica ti e uspjeano se rjeaavaju eteri nim uljem ajevca/ vinskim octom ali govorim o periodu koji traje 2 mjeseca. Par kapi eteri nog ulja ajevac, dec vinskog octa sve to u posudi staviti i zaliti vrucom vodom pa onda djelove tjela to kati u otopini 2 puta dnevno. Bilo bi dobro nabaviti i lizin (kapsule) pa ulagano podizati imunitet ;) Podizanjem ph tijela isto mo~emo da sjebemo gljivice eto toliko za sad, ako se sjetim ega, napiaem.

avg 2014.

#3
Prika moj 1000kuna mi je trenutno citavo bogatsvo,siguran sam da je gljivicna infekcija jer se pojavljuje prestenast obruc pun crvenila i siri se i u njemu idu novi prstenovi i takvi rstenovi se stvaraju po prsima vratu rukama i nogama,gnoji se,ljuska se pece svrbi i boli.Izgledom je isto kao mikrosporoza.
TropicoLEGENDA

avg 2014.

#4
Nemoj tako stvari gledati. zdravlje se ne mjeri novcima/bogatstvom. injenica je da imaa odreene zdravstvene probleme i da ih trebaa rijeaiti. ja ti ne mogu sugerirati kako da doea do 1000 kn ali to je recimo 5 dana intezivne bauatele recimo. ima sam isti slu aj sa zdravstvenim, sjeba ga prije desetak godina pa puste zavrzlame, al platija je netko drugi. Evo baa nedavno opet m ise ista pri a desila ali sad nema drugoga da plati pa sma iaa ka konj tegliti 5 dana ~eljezne aipke a operira sma i ki mu... Dru~e, ~elim ti rei da se snaea jer druge ti nema. nemoa ti davati sam sebi dijagnozu na osnovi slika sa interneta i opisa pojedinih bolesti. pasti ces u depresiju obuzet ce te tjeskoba itd a to onda viae nije jedna bolest ve cila eta ;) (pogledaj gore mal osma editira psot ima alternative) :)

avg 2014.

#5
Nisi naveo koje simtome imate kako se manifestiraju i gdje. Ina e se bavim alternativnim lje enjem gljivi nih oboljenja, ko~e a sa sto postotnom sigurnoau gljivice nokti i atletskog stopala. Mo~da kod tebe nisu gljivice. OPISUJ DA TI POMOGNEM AKO MOGU!!!!!. Naravno bez love. Mo~e i na PM POZZ NEURO BOY1

avg 2014.

#6
Znam i ja da sa podizanjem ph nestaju gljivice,pili smo sodu bikarbonu jer gljive ne podnose alkalno,stavljali smo bjeli luk na rane i lagano sode,jako je luk pomogao jako puno gnoja je isterao ali je opeko kozu jer ima sumporne kiseline. A ovo sto si ti smoneio sa vinskim octom jel se moze i pas sa tim ljecit,i da li si siguran u to,tj.jesi ti to lijecio ili netko tko znas da je pa mu je to pomoglo,sto se mene tice i godinu dana cu ja to mazat samo da se ocistim od tog.

avg 2014.

#7
Napiai mi simptome da ne nagaam jer mogu biti i bakterije a ne samo glijivice

avg 2014.

#8
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQOFRS5fRuHhLu7EB78SHR-ARWdWf8fWPcXzowXRvaLOfRLNs9Z Evo slika kako izgleda NEURO,valjda valja link. Evo da ti objasnim kako je krenilo.dosla je jedna macka bila je sugava,tj.bio je macic koji je napusten i dolutao je tu i mi smo ga 2 3 dana hranili u nasem dvoristu i onda je on otisao.Prvo je zena dobila na prsima,pa na rukama pa na nogama,svrbi je dosta i ljuska se,gnoji se,stvara se crvenkasti prsten i unutra je crvenilo i stvara se kao novi prsten ili neki plik.Onda sam ja dobio na nadlaktici i na ljevom rebru,ali kod mene je lakse,ja duvam svakodnevno i moguce da je to pripomoglo malo,i pijem cajeve od lisca. I zatim smo primjetili na psu,isto crvenkasti prsten na trbuhu i na sapi je opala dlaka i dosta gando izgleda ugnojeno crveno. Prvo se pojavi kao jako sitna crvena tockica i preraste brzo u crvenilo pa se stvara krug,izgleda da se cesanjem prenosi isto. Vec 2 tjedna to traje al osrtalo je na tom nitko vise nije dobio nijednu tocku osim sto ih sad imamo i samo se sire.zena ih ima neki desetak ja imam samo 2 a pas po sapama i na trbuhu.Jako mi je zao tog psa i njega bi volio isto odma lijecit dok se mi ljecimo da unistimo cjelu infekciju,pa ako znas neki alternativni nacin kako se i psi lijece samo pisi.I da neke rane na kraju su potamnile na zeni,i ukrastale se,a mjesto gdje otpadne krasta bude mokro i jako zarko crveno i tako stoji dok se nova krasta ne stvori.

avg 2014.

#9
NEMOJ STAVLJATI `TO KAKAV VINSKI OCAT KAD JA IMAM BOLJE i provjereno iz domae kuhinje i Isto ne medicine

avg 2014.

#10
A da li znas u cemu je rijec po ovom opisu,na sta to tebi lici

avg 2014.

#11
Da ti uljepaam ovaj kiaoviti dan. Ra unaj da je izlje eno. Dali kod psa ima kakvih promjena na o ima??
TropicoLEGENDA

avg 2014.

#12
jesam, pomoglo je a joa poma~e ;) Jel mo~ea napisati o em use radi kad je toliko BOLJE... nemojmo biti smijeani ve obogatimo temu iskustvom i injenicama. Budi ozbiljan pa ovjeka uputi specijalisti a ne mu preko "~ice" uspostavljati dijagnozu :) . EDIT;

avg 2014.

#13
Kako se medicinski zove dijagnoza neznam jer nisam dermatolog ali pomoi mogu i Hou

avg 2014.

#14
Sad kome sta vjerovat haha,isli smo mi nha zarazno i tamo su nam rekli samo da je to od zivotinje preslo to sam zaboravio reci ali samo to su rekli nista nisu htjeli savjetovat,ja sad ne znam s cim da krenem PO zahvaljujem se na receptu jos cu malo to proucit pa cu vjerovatno krenit sa tim ako ne nadem nista bolje, NEUROBOY pas nema nikakve promjene na ocima ali izgleda tuzno,imala je 2 3 puta proljev i jednaput je povratila.

avg 2014.

#15
[bez sadržaja]
TropicoLEGENDA

avg 2014.

#16
Dobro, nazivi i nisu bitni ali treba znati o emuse radi jer kako se neato mo~e lje iti bez saznanja ata je to? A preko "~ice" uz koju sliku to se jednostavno nemogue, tj nije 100% a mo~da niti 50% sigurnosti :D Overdoze, nemoj nikoga sluaati pa ni mene, na svakakve pervezne ideje e te ljudi navui :lol: najidealnije bi bilo kao sto sam rekao da odea kod specijaliste on uspostavi dijagnozu i onda se ti mo~ea lje iti na tebi prihvatljiv na in. Ako se nema novaca za kreme, tablete itd ato farmacija nudi onda se mo~ea okrenuti alternativi ali bez dijagnoze stru njaka niat od toga :) @neuro bratko sprdam se ja jer je takav i ~ivot ali kako se ovjek nebi nasmija kad ka~ea "ra unaj da je izlje eno" i to na osnovi par izre enih rije i i jedne slike... `ta e ovjek nego da se smeje i pla e u isto vrijeme :D @over nema svae samo me zanimaju metode a kad me zanimaju metode ~elja mi je da razmjenjujemo metode i iskustva a ne "rekla/kazala"...

avg 2014.

#17
Slusajte ljudi!Ja sam pitao za savjet da li se netko okusao sa tim na alternativni nacin ili bilo koji drugi,zelim se toga rijesit.Ako ova tema ide u raspravu i spamanje sa kojim dolazi i svadanje onda nek fino moderator ovu temu zakljuca jer mi na taj nacin nemoze pomoc,onda cu sacekat outdoor i uljem se ljecit.
komsijin maliPOZNAVALAC

avg 2014.

#18
Evo ovako iz svog iskustva. Imamo dve macke koje su pre nekoliko godina imale nekakvo gljivicno oboljenje koze (gubile su dlaku u pecatima i ti pecati su bili u ranicama...). Veterinar je utvrdio za pola minuta tacno o kojoj se vrsti gljivica radi i prepisao je izmedlju ostalog i mazanje daktanolom (antifungicidna krema za humanu upotrebu). Receno nam je da se i mi mizemo vrlo lako zaraziti istim, ali da to nije nikakav veliki problem jer se uspesno leci istom kremom, jedino sto je malo nezgodno zbog svraba. Ako ne mozes do lekara, a ti prosetaj sa psom do veterinara i verujem da cete svi u kompletu dobiti savet, a verovatno i pomoc. Cena same daktanol kreme je smesna.

avg 2014.

#19
Nabavio sam Canesten kremu,veterinar je dao na osnovu slike psa,50kuna placeno,navodno sluzi i za ljude u 4 tjedna unistafa cjelu infekciju,da li ste upoznati sa tom kremom.,
NoSeedsPOZNAVALAC

avg 2014.

#20
ja sam imao prije 15 dana na preponama,izaslo mi od sinteticke odjece,znaci pojelo prvo sloj koze skroz,svrabez nenormalan i bol,mazao sa nekom tecnoscu crvenom,u preko canesten,mogu ti reci da je canesten izlijecio me,mazem ga i sada kada me proslo poslije tusiranja ,i tako cu jos desetak dana,tako da iz prve ruke ti kazem da je provjeren.
golub miraLEGENDA

avg 2014.

#21
jedna od boljih krema za gljivi ne bolesti i vanjske i nutarnje, radi provjereno

avg 2014.

#22
Super hvala forumasi na brzim odgovorima koristemo je jedno vrijeme pa cu vam javi kakav ima ucinak.

avg 2014.

#23
Ja sam jednom dobio liaaj.Doktorka re e da je mo~da ma ka neka u pitanju bila.Uglavnom,kremica,mazanje i proalo je.
komsijin maliPOZNAVALAC

avg 2014.

#24
Povidon jod za ciscenje i dezinfekciju. Mesto na koje se zeli naneti canesten krema prvo ocistiti rastvorom povidon joda - tacno tako sad se i ja prisetih.

avg 2014.

#25
Owerdoze...mudro zbore ovi nasi forumasi haha.Canesten definitivno rjesava taj problem.Imao sam u vise navrata i ja taj lisaj od macaka.Imam macke pa znam ..uglavnom nista strasno.Kupis Canesten i kako je doslo tako ce i otici ;)

avg 2014.

#26
Samo da pitam da li on ide i na otvorenu ranu koja se gnoji da li se i vama tako sirilo prstenasto i gnojilo,kad je nanjela kremu vise nije svrbilo ali je dosta peklo.
komsijin maliPOZNAVALAC

avg 2014.

#27
Ja tu nemam iskustva jer nas nije zakacila infekcija, ali kako sam vec napisao zahvaceno mesto na zivotinjama smo prvo tretirali povidon jodom, a mislim da bi ste i vi trebali jer je povidon jod najbolji antiseptik i koristi se bas za povrsinske rane. Bilo bi dobro da koristite preventivno i neki sampon za kosu koji sadrzi ketokonazol. Mi smo macke kupali par puta sedmicno Mycoseb samponom, a koristili smo ga i mi sve vreme. Pogledaj ovaj link, mozda ti pomogne: http://forum.krstarica.com/showthread.php/411762-Prstenasto-crvenilo-i-svrab

avg 2014.

#28
Hvala za info izgleda da je to ta candida samo sto smo mi u pocetku stavljhali bjelog luka na rane pa se malo upalilo i crveni se izvuklo je dosta gnoja a sad cemo vidit kako ce krema djelovat,najgore je sto nije ni sigurno da je gljiva u pitanju jer moze biti i bakterija ali evo slike bas toga sa tjela moje zene pa procjenit vi sto ste to imali da li je to to. Sad je malo upaljeno i crvenije bas zbog ;luka al prvotno je izgledalo kao onaj prsten sto sam vec posto,i dalje tako izgleda samo se upalilo sad.
StipeZMAJ

avg 2014.

#29
Daj nemoj luk stavljat na otvorenu ranu...aminokiseline u luku djeluju nagrizajuce (ono sto pece kad jedes). Samo ces jos vise iziritirat ranu. Canesten je odlicna stvar. Mozes slobodno na otvorenu ranu stavit. Ako nakon 2 dana ne vidis poboljsanje, znaci da nije gljivica, posto je canesten samo fungicid. :) Sretno ;)

avg 2014.

#30
Gospodo dobro pro itajte nuspojave canestena i kreme i tableta. Jeli vredno uniatavati jetru kemijom kad ima prirodnih minerala .http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/lijecenje-boraksom smo jedno pitanje namjenjeno nevjernim Tomama. Zaato je marihuana zabranjena, zato ato je lijek ili zato ato je otrov. Razmislite glavom, dali se mo~ete boriti sa farmaceutskom industrijom i njihovim lobijem
StipeZMAJ

avg 2014.

#32
Canesten je krema i nema veze sa unistavanjem jetre niti ima kakvih nuspojava. Eventualna nuspojava je kontaktni dermatitis. Ostale nuspojave nisu zabiljezene ni kod prekomjernog koristenja. Kolko ja znam canesten tablete su samo za rodnicu iliti vaginu iliti muf i isto tako nema nuspojava....a njemu to netreba :P

avg 2014.

#33
ekaj.. jel to jedna rana il viae njih? .. pari mi se, viae njih..? apricaj to OCTENISEPTOM.. nema greake, to je i za bakterije i za gljivice, ako ve niste sigurni.. ako su joj upaljeni limfni vorovi (jesu li? ), a te rane se budu pretvarale u made~.......... radi se o AIDSu.. nema panike, al bilo bi po~eljno da obavite nekakve pretrage.. ajde sretno, brz oporavak vam ~elin!
StipeZMAJ

avg 2014.

#34
Meni to izgleda kao najobicniji liaaj. I canesten ce to rijesit. http://www.homeo-herb.com/2013/04/lisaj/ http://www.silverex.hr/problemi/gljivicne-infekcije-na-kozi Gdje god pogledam za lisaj prikazuje iste kruzne rane ko i tvoje. Mislim da Candida nema veze sa time. ...nisam dermatolog al Google is my friend :)

avg 2014.

#35
Taman gledan dr. House.a pa san bas raspolozena za ovakve rasprave.. vi koji ste imali lisaj, jel se pojavi jedna rana il vise njih po tijelu? mislin da je to bitno.. ako nema jos nekih smetnji tipa vrucica, grlobolja, vrtoglavica, zatvor, proljev......... onda nije nista ozbiljno.

avg 2014.

#36
Meni je bilo samo na jednom mjestu,spoj vrata i lijeve strane prsa...otprilike na klju noj kosti :D Ispo eta malo,nisam pridavao neku pa~nju veliku,no kad sam sku~io da se airi,otiaao kod doktorice i dobio kremicu neku. Ponekad je znalo svrbiti.Ko~a na tome mjestu,glatka i suha. ovjek bi ju po~elio na cijelom tijelu takvu glatku,hehe No ovo na slikama mi djeluje na neato malo opakije :(
giovanni007POZNAVALAC

avg 2014.

#37
O isti sa Hidrogenom 3% otopinom soli u apoteci 10kn 100ml i ma~i sa Canesten kremom. Ja sam je koristio imao herpes ko~e i Candidu, ko~a se crvenila i jako je pekla,za 2 dana sve nestalo. A najbolje ulje da imaa...na jesen si napravi manju koli inu pa neka imas za svaki slu aj.Ja sam sebi napravio i kad god imam potrebu ga koristim i uvijek poma~i. Rekao si da imaa psorijazu? Moj frend je koristio ulje i psorijaza mu se povukla....

avg 2014.

#38
Puno hvala forumasi za odgovore,evo zeni se od canesten kreme povuklo na prsima ali jedan forumas mi je poslao jedan dobar lijek i puno mu zato zahvaljujem pomaze i za bakteriske i za parazitske i za gljivicne infekcije.Nadam se da ce bolest uskoro proci. Sativadiva ima vise ranica ali se ne pretvaraju u madeze samo se crvene i prstenasti su kako sam vec i opisao.Ma samo da se to sve svrsi da budem opet sve po starom,i da znam da ulje ljeci psorijazu ulje ljeci sve,vec sam ja od ulja izljecio svoju psorijazu ali trenutno ga nemam stoga cu ove godine napravit nesto ulja za mazanje i jedenje. Cjenim vasu podrsku :ridinghorse: u rat protiv infekcije hehe.

avg 2014.

#39
Evo update bolesti hehe,ja vise nisam zarazen sve mi je nestalo,zena ima jos 2 3 flekice koje izbljeduju a psu na sapici rana isto prolazi.Koristimo i dalje Canesten ali smo poceli mazat prije nanosenja kreme sa acidi boraci i jako je pomoglo,nestale su sve kraste. Nadam se da ce uskoro bolest bit iskrojenjena,svaki dan mjenjamo robu i posteljinu i sve se non stop pere i dezinficira. Ako netko bude imo ikakvih gljivicnih problema eto mi smo umalo pa izljecili zahvaljujuci kremi i borovoj optopini.Nadam se da ce nekim oboljelima ova tema pomoci.Ovi dana cu uslikat one iste rane pa da vidite razliku.

avg 2014.

#40
Kolega pre star sam da bih bio neozbiljan. ako moje patrona~ne sestre i danas koriste acidi borci na viae desetaka bolesnika dnevno i zarastu rane od teakih i dubokih dekubitusa koje sam i sam imao od aestomjese nog le~anja kao nepokretan. Stvar je u tome ato farmaceuti i doktori nemaju zaradu na tome kao ni na reklamiranju marihuane i BASTA !!! Zaato nebih pomogao ako mogu i meni su neki ljudi sa ovoga foruma pomogli itajui nesebi no postavljene postove. Zaato umreti i odneti neke tajne u grob, kad se mo~e puno ljudi pomoi. Za molio bih sve lanove ovog foruma da ovdje viae nesavjetuju upotrebu farmaceutskih otrova koja su meni i joa viae milijuna ljudi uniatili jetru a ovde propagiraju alternativu koja se sudara sa naaom konvencionalnom medicinom. Od svih grana medicine skidam kapu kirurgiji i transplantaciji od ostalih me ulovi odmah proljev pozz neuro boy1

avg 2014.

#41
Znan jbg.. al sta bi nasi stari dali da su imali tabletu protiv bolova kad ih je bolia zub.. za pocetak, samo to.. a di su ostale danas bezazlene upale i infekcije od kojih se umiralo u bolovima.. u svakoj kuci su morali pokapati dicu..bar jedno.. biljnih pripravaka je pod navodnike bilo mnogo, al da nije penicilina, dan danas bi bilo sifilisa.. brrr.. amo malo bit realni.. Zamolia bi clanove foruma da nesavjetuju ljudima upotrebu farmaceutskih otrova??? nit je tvoja tema nit si administrator !! Neka ljudi koriste sta oce ..
StipeZMAJ

avg 2014.

#42
Diva...potpisujem ...ajd da se ja malo ukljucim i zaspamam. @neuro....zasto nebi savjetovali konvencionalne ljekove??? da ih nema....vec bi nas pola pokrepalo u strasnim bolovima. sta ti je. Naravno da se slazem da ne treba gutat sve i svasta sta nam f.industrija plasira i naravno da je alternativna medicina super stvar ....kada je moguce. Ali ovo sto Diva kaze....infekcije, upale ovo ono....pa prije kad je netko dobio upalu pluca jer krepal dok su ga stari ljecili sa razno raznim pripravcima i biljkama i mumbo-jumbo shitovima. Da se razumijemo...ne podrzavam farmaceutkse industrije....ali ne mozes odbacit produkte koji su se stoljecima razvijali. Drugi put kad dobijes upalu bubrega ili neku infekciju usne supljine-desni ili oka ili uha......pitat cu te dal ces plesat indijanski ples i kuhat pripravke od krokodilskih suza i sismisevih pimpeka ili ces otic po antibiotik i neki analgetik....tj pojeo bi i otrov samo da bol prestane i neces pitat za jetru. Znam da si proso sito i reseto sa bolovima....pa mi nije jasno kako si toliko ogorcen na doktore. Da ih nema vjerovatno bi odavno bio 6 feet under. Ne pricam teoriju...znam jako dobro sto je bol i sto je padanje u nesvijest od bolova. I znam sto su infekcije i upale od kojih molis boga da padnes u nesvijest da vise ne osjetis bol....e u tom trenutku si zahvalan na suvremenoj medicini i na antibioticima i na analgeticima....i da bi pola jetre samo da to sto prije prodje. A za ove sitne bolesti i za preventivu je alternativa super !!! (cannabis sam izuzeo iz ove price trenutno). Ma joj...necu vise pricat ...samo se uzrujam. Mislim da su tvoje teorija u najmanju ruku licemjerne. (bez uvrede)

avg 2014.

#44
Jednom prilikom sam napravio popis od 40-ak bolesti za koja moderna medicina nema lijek. `teta ato ga nisam negdje i sejvao, da ga imam kao argument u ovakvim raspravama, jer se esto pote~u. Alopatska medicina, ova kakva ju danas poznamo, obavlja dobro 2 stvari: krpa ovjeka i uspjeano presauje organe. Ostalo je suzbijanje posljedica neke bolesti. ast tih par izuzetaka gdje lijek stvarno i izlije i ono za ato ga pijemo (kao upala plua, ato si naveo). Da li postoji lijek za dermatitis? Psorijazu? AIDS? Lupus i sve autoimune bolesti? Chronovu bolest? Hoemo na neato lakae: Gripu? Prehladu? Herpes? Gastritis? Niti za jednu od tih bolesti nema lijeka, ve se samo suzbijaju simptomi koji izbijaju na povrainu. A preko 100 godina se rade istra~ivanja i testiranja. A svaki taj "lijek" radi sranja na drugom mjestu, odnosno uniatava organe, kako je neuro boy naveo. A bolovi se mogu rijeaiti i drugim, manje atetnim pripravcima, samo ato je alternativa protjerana na margine i proglaaena aarlatanstvom. Istina, tome su pridonijeli i mnogobrojni la~ni alternativci koji su pomogli da doe na takav glas, no farmaceutske kompanije su glavni krivci za to. Mislim, to nije nikakva teorija zavjere; kao ato je vojnoj industriji cilj da se negdje uvijek ratuje, tako je i farmaceutskim kompanijama u cilju da se lijekovi prodaju, odnosno da ljudi budu bolesni.
StipeZMAJ

avg 2014.

#45
Slazem se skoro u potpunosti. Isto kako trenutno nema ljekova za gastritis, herpes i sve sto si naveo....isto tako prije xyz godina nije bilo ljeka za infekcije, upale i sl. Vjerujem da je dosta virusa i bakterija uzgojeno i pusteno, sto slucajno sto namjerno...tipa hiv, gripa i sl. iz jasnih razloga i nece jos neko vrijeme biti ljeka makar ga ima :D ;) Opet kazem...alternativa je super stvar i funkcionira...ali ipak se nesmije u potpunosti odbacit suvremena medicina. Ne znam na koje manje stetne pripravke mislis i neznam na kakve bolove mislis, ali jake migrene, bolovi uslijed upala i ostale neizdrzive bolove smartram da se ne mogu trenutno rjesit alternativnim metodama. Naravno da se treba rjesit uzrok toga svega, ali kad dodje vec do toga....tu je mod.med. zakon. zivio ibuprofen :D koji ubija jetru ali neka je ubija dok god mene bolovi popuste u 10min ili vecinu drugih bolova. Jos uvijek mislim da je "nasa" alternativna medicina koju mi poznajemo odlicna za prevenciju. A jbga....istocnjacka medicina nam nije toliko poznata ili nismo financijski u mogucnosti istu prakticirat. Vjerujem da oni imaju rjesenje i za trenutne bolesti i simptome i bolove..... i jos neke stvari koje su vezane za psihu koja rjesava puno toga Mogo bi sad pisat do preksutra o svemu, ponajvise o psihosomatskim bolestima...ali to je tema za sebe makar je jako povezana sa svim ovim o cemu laprdamo :) ...sori na losim konstrukcijama recenica i gramatici...al htio bi 500 stvari rec odjednom pa ne pazim kaj tipkam :D ajd dosta o tome....svi znamo sto smo htjeli rec.......................da vise ne spamamo topic o gljivicama :D

avg 2014.

#46
u temi se prvobitno pisalo o kremicama, eto, one su bar bezazlene a jako korisne! "svega e bit al nee biti jetre.. " tako je to danas.. budite mi zdravi, lijepi i pametni.. koristite zaatitu i perite ruke.. :wave:

avg 2014.

#47
Razmialjao sam da viae ne raspravljam u ovoj temi ali nemogu izdr~ati da ne osporim natpise nevjernih Toma koji su se uklju iliu raspravu i popljuvali me a nemaju nikakvih argumenata u suprotno mialjenje samo se pravno vode po pravilniku foruma. Gospodin Gorguc je veinu naveo prije mene ato ujedno pozdravljam. Prije toga sam ja naveo da sam prestar da bih se zajebavao sa tuim zdravljem. Kad je gospodin 0owerdoze0 zatra~io pomo, pokazao fotke te opisao simptome te rekao da nema love niti zdravstvenog osiguranja ja kao volonter i stari humanitarac odlu io sam mu poslati lijek za koji sam 100 % uvjeren da rjeaava njegove tegobe a da nee imati nikakve posljedice na organizam i krvotok. Tra~io sam njegovu adresu i poslao mu isti dan hitno i preporu eno na njegov kuni prag sa mojim poatanskim troakovima. Toje bilo 06.08 da bi gospodin ve 10. 08 napisao da je izlje en. To zna i za samo tri dana koriatenja moga provjerenog lijeka kojeg Tibetanska medicina koristi 5.000 godina i gdje je najvee prirodno nalaziate na svijetu. Ajmosad vi pobornici farmaceutskih govana recite mi koliko dana i tjedana treba mazati sa canesten kremom dase osoba izlje i ? `TO NAPRAVITI KAD SE POJAVE NUSPOJAVEa hvala bogu ih ima i posljedice nus pojava.Sve ato nije prirodno a nanese se na ko~u preko pora i kapilara ulazi u krvotok. Za svaku bolest koja nije odgojena u nekom laboratoriju postoji lijek u prirodi samo se treba educirati kroz itanje nau nih i stru nih knjiga poznatih biologa i alkemi ara. Da priznam nisam ni ja itao dok nisam obolio te pijui farmaceutska govna ostao bez svoje jetre i otiaao na transplantaciju imao sree papre~ivio dok milijuni nisu a drugi se truju i danas. Gost sam ovoga foruma viae od pet godina i u lanio sam se samo zato da pomognem pojedincima u nevolji sa svojim iskustvom. Mene ne interesira trava da budem hight jer ta iskustva sam proaao lutajui svjetom zbog prirode moga posla. Mene samo interesira neka nova sorta marihuane sa velikim postotkom CBDa kao naprimjer http://www.youtube.com/watch?v=XHrcbBNk_cY Nemam rak i netreba mi THC Eto sad znadete zaato sam ljut na naae korumirane lije nike, medicinu i farmaceutsku industriju, i totalno se prebacio na alternativu i isto njaku medicinu bez kemije i evo viae godina nisam ni prehlaen a krvna slika kao kod de ka od 20 godina, sve u granicama normale.

avg 2014.

#49
Pozz vutrasi,evo obecanih slika da ne kazete da sam papak.Zahvaljujem svom prijatelju NEURU a i svima na podrsci i savjetima.Evo kako to trenutno izgleda sa tretmanom Canesten krema i Acidi Borici pripravkom. Evo skoro pa proslo,vise nema ni krastanja ni gnojenja sad je sve suho ostali su mali oziljci ali i dalje ce se mazat jos neki tjedan dva da sve bude sigurno iskorijenjeno i nepovratno.

sep 2014.

#50
Uz viaegodianju praksu, dobru fotku, obrazlo~enje simptoma i dobar pripravak OBOLJENJE JE IZLJE ENO. kao ato dobar mehani ar uz dobro uho zna otkloniti kvar na motoru. PO@ Viae vredi ~ivotna akola sa iskustvom nego atreberska na papiru !!!
mazarLEGENDA

sep 2014.

#51
i ono ato je NAJVA}NIJE, ne ide sve u ulje :popworm:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se