LEGACY
Vakcina i vutra??
34 odgovora3,041 pregleda
28 REP56%
→ Istraživač
mar 2018.
mar 2018.#1
Kada sam bio mladji preskakao sam neke vakcine, a sada je uveden novi zakon po kojem je obavezno primanje svih vakcina bez obzira na uzrast.Juce sam duvao, danas cu verovatno a sutra bih trebao ici na vakcinu. Da li smem imati nikotina i trave u krvi?
Zodra
ZMAJ32.011 REP
ZodraZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#2
Ma opuateno samo...ako mo~ea da ih izbegnea bilo bi najbolje, ali ne zbog thc u krvi ve zbog te proklete hemije u njima!Veliki sam protivnik istih jer sam se svaata nagledao zbog njih..
sir i vrhnje
AMBASADOR2.278 REP22%
→ Legenda
sir i vrhnjeAMBASADOR
mar 2018.
mar 2018.#3
Nema nikakve veze ni da dodjes napusen kod doktora, tako da se nemoj brinut
Giacomini
ENTUZIJASTA445 REP61%
→ Poznavalac
GiacominiENTUZIJASTA
mar 2018.
mar 2018.#4
Ma kakva vakcina prijatelju, ne nasedaj na taj otrov. To je nametnuto od strane dusmana kojima je u cilju da otruju narod.
Zodra
ZMAJ32.011 REP
ZodraZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#5
Da je bar otrov, dobijes ga i nema te!Nego ovo te godinama lagano ubija!!!
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#6
Previae pani
ia Zodra, ili si izgleda se u~ivio u zadnje sezone Dosje X serije :D
Protiv
ipova da, ali vakcina mo~e dobro doi.. npr ja bez vakcine ne bi nigdje putovo u neke regione planete zbog infekcija koje se mogu zadesit a na koje mi imunitet nije spreman..
Zodra
ZMAJ32.011 REP
ZodraZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#7
Pa ne bi tako pri
ao da si video, cuo ono ato sam ja!Ali ova tema je jako nezgodna pa bolje da je ne airimo viae!Imam u porodici vrhunskog epidemiologa.Ne bih ja pri
ao bez neke zaledjine.A te fore Dosije x i tako to...to ostavi za tinejdzere!
trubabuba
LEGENDA7.982 REP30%
→ Zmaj
trubabubaLEGENDA
mar 2018.
mar 2018.#8
zodra, de otvori temu za to pa napisi malo nesto ako imas neke dobre insajderske info molim te.
sto vise info to bolje. ja sam jako uplasen u vezi svega toga. u svakom slucaju grozim se pomisli na ovo gofno od 3u1 MMR koje se moze izbjeci tako da daju odvojeno i da odgode par mjeseci dok dete prede tu "opasnu" dob.
Zodra
ZMAJ32.011 REP
ZodraZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#9
Ja imam dvoje i nijedno nisam dozvolio da primi niti jednu.Malo ima razlike od dr~ave do dr~ave, ali sad u ti objasniti.
Idi kod svog pedijatra i tra~i da ti da uput da izvadia krv detetu da se pregleda da li je alegri
ano na sastojke iz vakcine!Npr na aluminijum, zivu i sve te konzervanse koje se nalaze u njima!Tada ti niata ne mogu!Ako budea iaao na galamau nee biti dobro.Trenutno sam na poslu pa kako budem imao vremena piaem ti sve ato bi moglo da ti pomogne!
Mo~e da se da odvojeno, ali to zavisi da li je tvoja dr~ava naru
ila takve vakcine.Npr danas se prave 6/1 i to je onda nemogue odvojiti!Mi imamo jednu od najja
ih pedijatara pred penziju i ona npr nije dozvolila da se vakcinisu njeni unuci.Treba samo zagrebati po povrsini..ne upadati u kalup.Kazes opasna dob?Mislis dok ne dete ne progovori, prohoda..da to su te vidljive stvari, a ima i onih ne vidljiv koje polako deluju!Npr moja prva komsinica je cekala da dete prohoda, progovori..Kad je odvela sina na vakcinu posle 24h dete totalno gluvo!Zna
i 100% ne
uje.Grozota kako ih boli k....za decu.Ne ka~em da e se to desiti svakom detetu, ali ajd imaj m....pa se kockaj!Evo kod ovog lekara specijaliste su bili svi nasi doktori na usavrsavanje, specijalizaciju iz bivae Juge..
Mr20zdyd57A
Odgledaj ovo, nemoj da te mrzi..
Rei u ti samo da imam sina od 5 i erku od 3 god i nemaju niata upisano u karton, tj nikada nisu bili bolesni osim boginja i malo nekad zapuaen nos...zna
i 0 u kartonu evidencije bolesti.E to se desi kad se ne trpaa u rad imunog sistema!Samo priroda dru~e i da deca ato duze sisaju!Ja mojima svako jutro dajem meaavinu meda, polena i propolisa!Pucaju od snage i zdravlja!
28 REP56%
→ Istraživač
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#11
Kakvo je to kod vas cijepljenje, ata tog ima i u punoljetnosti i za
ega to daju? Mislim kod nas se zadnje obavezno cijepivo dobiva negdje u 6-7 razredu osnovne, prvi put
ujem za obavezno cijepljenje u toj dobi :(.
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#12
najveci problem je ta visevalentnost vacc, ne moze bre mali organizam da se izbori sa svim tim, da su odvojene jos i nekako, ali ovo je uzas.
ne znam kako je kod vas na zapadu, ali ovde su krenule krivicne prijave, bas danas procitah, protiv antivakcinasa, i jos prete, pored novcanih kazni da ce i decu oduzimati i davati u hraniteljske porodice!?!
ybni srbistan.
s druge strane, pre par godina sam izdobijao komplet antitetanus, svojevoljno, a kako i ne bi kad ovde po bolnicama umiru ljudi od klostridije.
Zodra
ZMAJ32.011 REP
ZodraZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#13
To su dru~e samo zastraaivanja..ko sme tebi dete da oduzme, a da to dete pritom pristojno ~ivi i vodi se briga o njemu!A sto se ti
e tu~be, jesi li video ko tu~i takozvane antivakcinaae?Jadno.ak to ne radi dr~ava jer nema osnova za to jer ne postoji nikakva takozvana epidemija boginja itd..Odea na stranicu Batuta i vidis da je i prosle i predprosle godine isti broj obelevao od boginja!ak predprosle vise nego ove, a tad nije bila hajka kao ova...i nije proglaaena epidemija!Zaato?Pa zato ato je prodaja MMR iala dobro!Tuga..
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#14
I kod nas ti socijalna slu~ba dolazi na vrata ako ne ~elia dati dijete na cijepljenje. Takav je zakon i joa od prije EU, to je ono ato nam je ostavio komunizam i nemogue je iskorijeniti tu naviku i praksu u medicini. Ja sam
ak bio i dobio dopis kad sam odbio dati dijete na cijepljenje od socijalne slu~be u kome odbijanje cijepljenja u navedenom razdoblju dovodi do gubitka skrbniatva nad dijetetom za oba roditelja. Nije to kriv zapad, to je kriv Tito ebo ih on sve. To je on nametnuo, a s obzirom da ga mnogi na vlasti i dalje idoliziraju onda nije ni
udo da i dalje njeguju neke ru~ne navike. Jednostavno kod nas to ide preko poznanstava, svatko ima nekog doktora koji radi negdje za prijatelja ili poznanika i on ti izda potvrdu i uvede u kartoteku da ti je dijete cijepljeno i problem rijeaen. Da se ugledavaju na zapad bilo bi bolje jer na zapadu ima dosta dr~ava u kojima je to stvar osobnog izbora.
Zodra
ZMAJ32.011 REP
ZodraZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#15
Da, na zapadu kad treba da vakciniaea dete potpiaes pristanak!Kod nas obrnuto.Jbt kao u logoru da smo!Ja nikad nisam
uo da je nekom dete oduzeto, a puno je nevakcinisane dece...bar one koje nisu primile mmr.Znam, nezgodno je kad tako neato dodje napismeno, ali do oduzimanja ne verujem da bi doalo..Znam jbn je rizikovati...Nema nam druge nego nekom tutnuti u dzep malo evra i da se ispiae karton!!A to si upravu kada ka~ea da nam je joa od Tita i komunizma!Jedina razlika (i to bitna)je ta ato smo mi u vreme Tita pravili domae
istije vakcine, a danas uvozimo kojekavo djubre i joa te obavezuje da ga primia...tj deca!U Srbiji je Batut prodat Novartisu koji su optu~eni za mnoge stete koje su naneli deci, a i svi znamo ata su napravili 2009 sa onim svinjskim gripom.I mi ladno njima prodamo Batut i sad nam stranci odlu
uju o zdravlju dece!
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
mar 2018.
mar 2018.#16
I upravo zbog takvog razmisljanja smo dno smeca na koje Evropa baca svoje smeceJer ne postujemo sebe...jer zasto bi necije dijete preko veze dobilo "dobar ljek" dok drugo pati jer mu mama nema veze,muza...Te podjele su nas i dovele da nam Evropa gura ono sto oni nece...
Joker..nemoj krivo shvatiti,ne odnosi se na tebe nego na opce stanje povodom toga problema:respect:
Totalno sam protiv bilo kakvog "moras"...smatram da roditelji trebaju odluciti za svoje dijete,a ne ovi sabani iz sabora koji unose preko svojih "firmi" te faraceutske pizdarije...Ali ne..tu ljudi sute,a kad treba prijaviti susjeda prvi su u muriji...Ma hebo takav odgoj i politiku....
CalMag
ENTUZIJASTA433 REP58%
→ Poznavalac
CalMagENTUZIJASTA
maj 2019.
maj 2019.#18
Kad pominjete vakcine protiv svinjskog gripa, ja sam je dobio krajem 2009-te, a godinama unazad sam bio veoma bolestan od polineuropatije i nele
enog encefalita..Bio sam potpuno slab sa gomilom drugih problema..ALI, 6 dana nakon te vakcine, moje stanje se dramati
no pogoraalo...Od tada do danas sam totalno uniaten..Sve ato su mi lekari znali dati su Lirica i Tramadoli...Neznam kako uopate dokazati da je ta vakcina napravila haos u nervnom sistemu i mozgu, ali imam utisak da jeste..Da mogu da vratim vreme..sigurno bih je odbio...A sada, mogu jedino da se nadam da e ulje dospeti u moje ruke, pa polako...Izbacivati hemiju odvratnu...
mar 2018.
1 / 18
mar 2018.
maj 2019.