VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaIshrana za oboljele od raka
LEGACY

Ishrana za oboljele od raka

64 odgovora11,121 pregleda
LibraENTUZIJASTA

jan 2017.

#1
Zdravo svima! Kod mog oca je u septembru konstatovan rak jetre. Kod mene je prvo uslijedila faza nevjerovanja...ma ne moze to biti...onda slijedi faza straha i panike koja je samo gubljenje vremena...i tek onda faza kad sam nesto konkretno preduzela. Sve u svemu proslo je mnogo dragocjenog vremena. Kao sto sam vec pomenula kod svake metode bilo da je to skolska medicina...ili primjena kanabisa...ili D9 terapija, ishrana kod lijecenja igra veoma vaznu ulogu. Iz tog razloga, htjela bih da pokrenem ovu temu, jer mozda ce nekome ko se suoci sa tom bolescu biti od koristi, i ustediti dragocjeno vrijeme. Mislim da je osnovno sto bi svako trebao sebi da priusti tzv. nutri bulet iliti mikser...ili sokovnik. Pocecu ovu temu sa ishranom koju trenutno ima moj otac. Ali isto tako bih zamolila ostale clanove da doprinesu ovoj temi. Za pripremu sokova i smoothy-a kupljen je nutribullet . SVAKI dan moja mama miksa cveklu, par sargarepa, jabuku, nekad celer. Posto je smjesa izuzetno gusta razblazi je sa malo vode i 100 ml soka od aronije. E sad tek juce sam naisla na podatak da je hlorisana voda jako losa i evo iz kog razloga: "...u svim antikanceroznim dijetama se moraju izbeći svi hlorini. To znači da se ne može koristiti hrana dopunjana vodom sa česme ili pripremljena u takvoj vodi. Hlorin uništava mnoge antikancerozne fitonutrijente i tako oštećena hrana se ni na koji način u procesu varenja ne može povratiti u oblik koji je imala. Takođe se ne smeju piti sokovi razblaženi vodom sa česme (hlorisanom ili fluorisanom). Na primer u “Brantovoj voćnoj dijeti” ne može se sok od sveže ceđenog voća zameniti kupovnim sokom iz flaše." Inace recept za smoothy koji sam juce nasla na ovom site http://www.cansave.org/rs/zdrava-ishrana-recepti.html 3 do 4 eko šargarepe, 3 do 4 sveže cvekle, 1 do 2 jabuke, malo celera (list i koren), malo peršuna (list i koren), 1 dcl soka aronije, malo čia semena, malo goji jagoda. Osim ovog smoothy-a, mama miksa avokado, brokoli, jabuku i bananu recimo. Najcese jede jedan crveni smoothy dnevno i jedan zeleni. Par puta nedeljno jede svjez kravlji sir pomijesan sa maslinovim uljem jer: "...Kada kombinujemo svježi kravlji sir i ekstra djevičansko maslinovo ulje, sulfidrilne grupe i polinezasićene masne kiseline izazovu hemijsku reakciju koja rezultuje time da maslinovo ulje postane topivo u vodi. To omogućava maslinovom ulju i kanabinoidima koje smo vezali na njega koristeći tekući suncokretov lecitin, da puno lakše prodru u ćelijske membrane." Ovo je objavljeno u Herbal Bob´s Medical Lounge gdje ima puno puno korisnih savjeta i protokol mog oca se zasniva na tim smijernicama https://www.vutra.org/threads/herbal-bobs-medical-lounge.15900/ A inace svjez kravlji sir pomijesan sa lanenim ulje je osnova kod Budwig dijete: "...Kombinacija svježeg kravljeg sira i ulja lanenih sjemenki je osnovica uljno-proteinske prehrane dr. Budwig. Svježi sir sadrži malo masnoće, ali zato puno bjelančevina, posebice onih za koje je dr. Budwig ustvrdila da sadrže aminokiseline "metionin i_cistein. Te dvije aminokiseline imaju u svom sastavu sulfihidrilnu skupinu (atome'sumpora i vodika), te se lako povezuju s masnim kiselinama. Ako ih povežemo s esencijalnim masnim kiselinama, linolnom i linolenskom iz lanenog ulja, tada se one migu transportirati do svake pojedine stanice putem krvi i sudjelovati u pravilnoj izmjeni kisika i drugih tvari. Tada je stanica zdrava i pravilno funkcionira. " Uglavnom svaki dan pije sirutku...a onda je mama cula da sirutka treba da se prekuvava, pa sad tata pije prekuvanu sirutku. Da li neko od vas zna nesto vise? Moj otac jos jede proso, socivo, integralnu rizu, povrce (brokoli, karfiol, mrkva, kupus) koje se samo nakratko obari preliveno maslinovim uljem, bijelo meso jednom 15 dana, hljeb od heljdinog brasna. Sve u svemu ovo je takozvana alkalna dijeta, za zdrave ljude je idealno imati 60% alkalnu prehranu, nego kiselu, i prirodno je izbjegavati proizvode koji su u većini kiseli. Za bolesne osobe, idealno je da ishrana bude 80% alkalna, izbjegavajući sve štetne proizvode. Eto ja sam sam zapocela, pa se nadam da ce biti puno komentara i da ce diskusija biti produktivna! Pomozite!!!:)

jan 2017.

#2
jel ovo znaci da i mineralne vode ne treba piti?
hazeriZMAJ

jan 2017.

#3
Ja svakodnevno popijem izmedu marende i rucka takvu kombinaciju i moram priznati da ti jako da energije,probava..stvarno odlicna stvar. Sada cu bas probati jos sa ovim dodacima koje si napisala;) Zelim da ti otac ozdravi.

jan 2017.

#4
Nije to nista cudno...meni je kao tlakasu skrenuta paznja na to kada sam dobivao dijagnozu. Navodno ima puno vise soli nego obicna voda Tema je odlicna :thumb: Budimo ozbiljni.

jan 2017.

#5
Takodjer dobra stvar za alkaliziranje organizma je zlicica vrhom puna sode bikarbone koja se rastopi u 2 deci vode, na to se iscijedi jedan limun i na kraju se umijesa zlicica ( ona ful mala) javorovog sirupa. Rak navlaci na sebe secere pa tako "potegne" i javorov sirup, ali ga onda kombinacija sode bikarbone i limuna unistava. Soda bikarbona mora biti za cista, ona za prehranu (ima je za kupiti u ljekarni ili nekom Bio ducanu). Kada radite napitak radite u vecoj casi jer kada dodate limun jako ce se zapjeniti. Pije se tri puta dnevno sat vremena prije ili poslije jela. Ne moram spominjati da limun mora biti "eko". Ne smije biti sprican. Druga dobra stvar je djumbir sa medom i limunom. Djumbir se oguli, limun sa korom se nareze na kriske i ubaci se u blender i izmiksa se. Smjesa se zatim ubaci u pola kile meda i izmjesa. Uzima se svako jutro jedna do dvije zlicice na taste prije jela.
LibraENTUZIJASTA

jan 2017.

#6
Sto se tice hlora u svakoj zemlji je maksimalna dozvoljena koncetracija drugacija, ali koliko ja znam problem nije sto se voda hlorise, nego njegovi derivati koji mogu da se nagrade nakon hlorisanja. Tako da hlorini nikako ne spadaju u minerale!!!! Jedan moj kolega je expert za pitku vodu, pa cim nesto vise na tu temu saznam objavicu. A sto se tice minerala pronasla sam ovo kod primjenen D9 terapije: "...Pijte ato viae iste vode, najmanje 1,5 litre dnevno. Veoma je va~no kakvu vodu pijete. Nemojte piti hladnu vodu sa esme. Uvek pijte toplu ili mlaku vodu. Voda hrani, hidrira i isti telo. Mineralna struktura vode pomeaana sa mineralima iz morske vode, sli na je mineralnoj strukturi oveka. Svakog dana u 1,5 l vode dodajte jednu ili dve kaai ice koncentrovanih minerala. Ove minerale rastvorene u 1,5 l vode pijte postepeno tokom dana, ne sve odjednom. Ako ostane, prospite i sutradan spremite novu meaavinu, ne koristite staru."
ZexiISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#8
Ujutru posle budjenja odmah uzeti jednu supenu kasiku hladno cedjenog ulja(lan,badem,devicansko maslinovo i sl.) muckati u ustima 1 minut i obavezno ispljunuti... Ulje pokupi sve toxine nakupljene u ustima preko pljuvacke, jako dobra stvar... Iza toga ide recept sa sodom bikarbonom koji je sensi postavio. Nakon 30 min posle sode, ide zeleni caj ali ne bilo koji vec neki kvalitetan, recimo Sencha. Ima ga u marketima u kutiji sa kesicama ali najbolje je naci organski senca zeleni caj. U SR ga ima u bioshpajzu vrlo je jak i potentan. Za obolele bi bilo dobro dve-tri solje dnevno uz puno vode u toku dana. Kad je voda u pitanju dobar fazon je da tamo gde se drzi voda u tanjiric staviti polovinu limuna i svaki put kad se pije malo limuna ucediti u vodu. Ovo je dobro za sve ljude... Pored svega sto limun ima najbitnija stvar je da na taj nacin se organizam zadrzava u baznom stanju sto je mnogo bitno kod kancera i suzbijanja kandide koja pogorsava stvar itd itd. Vitamin D3 visoke doze unositi svakodnevno. 10000 UI.. Vrlo bitan za imunitet..Istrazite malo po netu na ovu temu.. Treba da se uradi nalaz krvne slike sa vitaminom D pa da se vidi da li postoji deficit. Svako ko ima Cancer verovatno mu je ovaj vitamin na niskom nivou i mora sa visokim dozama unosa da ga regulise. Ja sam ovo dobio na preporuku stranih lekara kao obavezno... Ima jos mnogo toga, sta od voca i povrca, zacinska bilja, semenke i kako i na koji nacin nabaviti kvalitetno neprskano, organsko itd.. Mnogi ljudi se ne izlece samo zato jer ne menjaju stil zivota a to je velika greska. Ako je ishrana pravilna sve ostale terapije se rapidno poboljsavaju. Ne moze se leciti Cancer nijednom terapijom ako ces se hraniti secerima, glutenom i namirnicama koje su hrana za Cancer i organizam drze u kiselom stanju. Tu on raste i caruje i tesko ga je suzbiti a unistiti skoro pa nemoguce. Ima puno toga jos da se kaze o samim namirnicama i nacinu konzumacije u borbi sa teskim bolestima..
LibraENTUZIJASTA

jan 2017.

#9
Hvala puno na korisnim savjetima!!! :) Ne znam odakle mami to da se surutka prekuvava... To za limun sam procitala...ali nisam sigurna da pomaze kod hlorovih derivata...Pozabavicu se jos sa ovom temom.
KapislaENTUZIJASTA

jan 2017.

#10
Moja majka isto ima rak jetre i svaki dan pije sok od aargarepe, ananasa, limuna i pomorand~e. Nekad iscedimo sok u sokovniku, a nekad pravimo smoothie u nutribullet-u, ne znam ata je bolje. Uzima i ulje od kanabisa za koje nisam siguran koliko je kvalitetno, ali ata je tu je. Pije i sok od krompira. Izbacila je sve mle ne proizvode i meso iz ishrane. Samo je slaninu jela dok je primala hemoterapiju jer je dobra za obnavljanje krvi. Uglavnom je na hrono ishrani i pravimo svoj hleb od heljdinog, je menog ili ra~anog braana i unutra semenke od lana, suncokreta i bundeve. Uzima kurkumu sa biberom i maslinovim uljem. umbir sa koprivom, medom i belim lukom, za ja anje imuniteta. Nekad pije i sodu bikarbonu sa limunom. Kupili smo neke gel kapsule na bazi ulja iz spora gljive ganoderma lucidum, to topi pod jezikom. Pije i neke sokove od jabuke sa nekim gljivama unutra od imunolife-a, to ne znam koliko je dobro. To za sir i laneno ulje i sir sam itao, ali mi je udno jer svi savetuju da se mle ni proizvodi izbegavaju (kravlji pogotovo). Dobro je i samleti lanene semenke jer u njima ima nekih stvari kojih nema u ulju.
LibraENTUZIJASTA

jan 2017.

#11
Kapisla hvala na poruci. Iskreno i ja ne znam sta bih rekla sto se tice sira. Znam da se sve sto je fermentisano treba izbjegavati, pa tako i ferementisani sirevi...a mladi sir je navodno dobar za jetru i naravno nije fermentisan. Sok od krompira?! Za to jos nisam cula. Sta se postize sa sokom od krompira? Moj tata isto trosi liposomalni Vitamin C. Odlicna stvar!!! Dize pH organizma i jako je dobar za imunitet.
KapislaENTUZIJASTA

jan 2017.

#12
Nema na emu. Onda to verovatno nije loae probati. Moram samo dodati da nije dobro da laneno ulje stoji dugo, jer mu opada delotvornost. Navodno je sok krompira dobar za jetru. Sad, koliko je bitan za rak jetre, ne znam, ali majka je reaila da pije. Takoe uzima i ulje crnog kima, koji je dosta dobar. A uzeemo i ulje divljeg origana.
LibraENTUZIJASTA

jan 2017.

#13
Ja sam koristila ulje divljeg origana protiv E. Coli, i iskreno mnogo je gadno. Ali ta ulja nisu losa za ciscenje receptora. Herbal Bob je napisao da se tim uljima ciste receptori... Probacemo sok od krompira...
ivana984ISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#14
Meni je moj onkolog rekao da jedem sta mi se jede.Kaze on sve dolazi iz glave.Meni organizam prosto trazi kuvano jaje,doduse jedem samo jedno nedeljno.I kackavalj jedem jednom nedeljno,prosto ne mogu bez sendvica.To je jedino cega nisam mogla da se odreknem ali sam svela na jednom nedeljno.Citala sam da je beta glukan odlican za imunitet pa sam i njega narucila.Ja pijem graviolu koju nabavljam u Nemackoj.Isto tako je odlicna i leblebija.Ja pravim humus odnosno namaz od leblebije.U njoj ima vise gvozdja nego u mesu.Ja pravim i pitu sa integralnim ili heljdinim korama.Slanu sa mladim sirom i spanacom,slatku sa rendanim jabukama i mlevenim orasima.
ZexiISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#15
Tog onkologa treba hitno vratiti da studira ponovo, ali ovaj put ne bi trebalo da mu se dozvoli da kupuje ispite. Ima mnogo pametnjakovica u medicini. Onkoloskom pacijentu reci da jede sta mu se jede....Majko mila.... NISTA ali NISTA sto je hrana za cancer ne uzimati, isto tako izbaciti i svesti na minimum sve naminice koje vode organizam u kiselo stanje. Puno vode... Dizati imunitet i popravljati krvnu sliku. Sa ovim treba poceti odmah kada se saznalo za ovu vrstu teske bolesti. Sledece o cemu se treba jako voditi racuna jeste razmisliti o kombinaciji tretmana i lecenja. Mnogi ljudi donose odluke dok su u stanju soka, upecaju se na zvanicnu medicinu i njihove predloge a onda donesu katastrofalne odluke. Potrce na operacije, hemoterapije, zracenja i upropaste zdravlje nacisto. Nije ista stvar ako se ode na hemo pa na zracenje pa kad te unakaze onda daj ulje... Ovo vecina radi sto je totalno pogresno. Terapija uljem traje 3 meseca..Ako neko vec ima poverenja u ulje i novca da ga kupi onda je daleko bolje krenuti sa uljem odmah, pa cak i u kombinaciji sa medicinskim protokolima se pokazalo kao odlicno. U smislu da jako pomaze kod hemoterapija i zracenja jer ce sigurno uspeti da sacuva organizam i samom pacijentu ce sve daleko lakse pasti. U laksim stadijumima gde se ne zuri preterano cak bi se mogla uraditi terapija uljem pa tek na osnovu tih rezultata videti sta dalje.. Nezahvalno je bilo sta preporucivati jer je sve individualno, ali mora neko hladne glave da vodi o svemu racuna, jer ljudi se prepuste medicini i masa ljudi se bespotrebno namuci a mnogo njih naravno i ne uspe.. Zao mi je sto smo banana drzave i sto moramo sami da se borimo sa ovim stvarima....
ivana984ISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#16
Odkud znam tako rece covek.Doduse kazao da izbacim crveno meso,secer i belo brasno.Ostalo moze ali u ogranicenim kolicinama.Ja na primer smoothie ne mogu umesto obroka,vec kao uzinu.Svaki dan jedem cveklu,spanac,golice,aroniju,brusnice.Hranim se dosta zdravije ali bez kackavalja i barenog jajeta ne mogu.Za slaninu i ja sam citala u knjizi Isidore Bjelice da je dobra za leukocite.Ali iskljucivo slanina mangolice.Ja sam na privikavanju kanabisa pa ako ima nekih greski u kucanju ne zamerite.Vec drugi dan me samuti sebi jedva dodjrm,i to koristim samo pola zrna rize dva puta dnevno.Od prekosutra da krenem sa tri puta dnevno pola rize dok se naviknem.Tako da uzmite u obzir ako nesto bude nerazumljivo.
ZexiISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#17
Ne brini ti nista za pravopis... Ako vec jedes kackavalj onda kupuj recimo "violife" kackavalj koji je gluten free, soja free, lactose free Jako je lep, mi taj koristimo... Jaja su ok, ali belance a zumance malo preskoci ako mozes. Trudi se da nabavis organska jaja, ako ne onda bar neka domaca.. Ova kupovna su puna svega i svacega jer se koke hrane raznim koncetratima koji su prepuni raznih antibiotika i hemije...Ova su za izbegavanje.. Zaboravih da kazem da je vrlo vazno i sto manje stresa jer stres luci kortizol u telu koji je jako los i obara imunitet. Zato se preporucuje pozitivno razmisljanje... Setnja i lagana rekreacija i sto vise na vazduhu sa dubokim disanjem jer unos kiseonika suzbija malignitet. Na suncu sto vise zbog prirodnog vitamina D. Mnogo sitnica naizgled nebitnih ali nije tako. Pravilnom ishranom i ponasanjem moze svako puno da dobije a mnogi su i pobedili malignitet samo na ovaj nacin. Puno srece i samo hrabro...
marckoniPOZNAVALAC

jan 2017.

#18
Tursku kafu ukinuti ili smanjiti na najmanju mogucu meru, blokira vodu receptorima svih celija (samim tim i kiseonik)...a sto malignitetu odgovara. Voda je jako bitan faktor i najbolje je koristiti zdravu prirodnu sa izvora, naravno ako se ima mogucnosti...u suprotnom, koristiti kvalitetnu flasiranu koja nije gazirana...dnevna doza sto vise a min. 2-2,5 lit. U casu 2.dl tople vode oko 50 stepeni C ucediti jedan osrednji limun bez ostalih adativa tipa secer, limuntus itd...i to popiti odmah nakon ustajanja a isto ponoviti pre spavanja. Efekat, gotovo bolji od hemioterapije. Mladi sir koji se spominje na forumu (tacnije, ona smesa nakon cedjenja surutke a koja se u Srb. zove "gruda") je dobra za ciscenje jetre kao i ta surutka, ali sem ciscenja jetre nema efekta na malignitet...isprobano. Za jetru a ujedno i za malignitet, fenomenalna je sibirska aronija i ulje crnog kumina...dugorocnijim koriscenjem daje fantasticne rezultate. Pravi prirodni livadski med (bez prihrane pcela) 1-kg. sa urendana dva veca djumbira i dve kesice cimeta...pomesati i ostaviti na tamnom prohladnom mestu, konzumirati 2-3 x dnevno po jednu kasiku. Logicno je izbegavati termicki obradjenu hranu, ali se vise stete nego koristi nanosi ako organizmu oduzmemo sve i odmah...milijardu puta manje ima malignih od zdravih celija, imajte i to na umu! Naglim uskracivanjem svega i svacega (kako bi jelte uskratili malignitetu napredovanje), istovremeno to cinimo i zdravim celijama (u fazi privikavanja na nesto "novo") sto za posledicu ima pad imuniteta...sto opet malig. celiji jako pogoduje u napredovanju. Dakle, treba se polako privikavati na bleneder, mikser i sokovnik (presnu hranu)....a dr su u pravu kada kazu: izbaciti rafinisani secer totalno i bitno smanjiti unos crvenog mesa, belog brasna i soli. Ostale promene ishrane primenjivati polako i postepeno, i samo tako uspeh nece izostati.

jan 2017.

#19
riba?
ZexiISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#20
Ribe su bolje od svih varijanti mesa. Morska riba je daleko bolja od nasih recnih varijanti riba. Recimo losos i skusa su Br 1..Sve plave morske ribe su odlicne. Plave morske ribe: tuna, srdela, skusa, sarun, papalina, losos, incun, palamida. Bela morska riba je za nijansu manje bogata sa omega 3 ali i ova bela je mnogo bolja od recnih vrsta riba. Bele morske ribe: Orada, brancin, kovac, zubatac, list, oslic.. 2 x nedeljno bi bilo savrseno...
LibraENTUZIJASTA

jan 2017.

#21
Da, citala sam da je surutka odlicna za ciscenje jetre. Moja mama je pocela da prekuvava surutku, jer joj je jedna doktorka objasnila da u surutki ima dosta bakterija, pa je bolje da se prekuva i takoreci sterilise, a samim prekuvavanjem navodno ne gubi "dobre" osobine. Eh zasto sam na casu biohemije spavala... sad bih bolje mogla da procijenim ovaj strucni odgovor. Elem, sto se tice vode, izvorska voda je naravno najbolja, ali samo mali broj srecnika ima tu cast. Jedan moj kolega, koji je tehnolog i strucnjak u oblasti pitkih voda, je potvrdio da bi hlorisana voda trebala da se filtrira, i tu je najbolji filtar sa aktivnim ugljem, koji bi trebao da se mijenja svakih sest mjeseci.
ivana984ISTRAŽIVAČ

jan 2017.

#22
Apsolutno se slazem da svaku promenu treba uvoditi postepeno.Odtud valjda i ono doktorovo smes sve.Jer ukoliko sebe opteretis te ne smem ovo te ovo ne mogu unistavas sebe.Eto ja prvo nisam mogla da izbacim kafu i dr kaze mozes jednu manju dnevno.Za nedelju dana sam izbacila kafu bez problema.Sad ujutru pijem caj od djumbira sa limunom i medom.Sa tim sto kad kupujem med,piletinu i sir to je od proverenih ljudi.Kazu da je za povecanje leukocita odlican caj od imele i slanina od mangulice.Caj od imele se pravi tako sto potopite imelu u toplu vodu uvece i ujutru procedite.Pijete nedelju dana a nedelju pravite pauzu.Ja kada sam uradila biopsiju bila sam vec sigurna da imam rak i pocela sam da citam recepte Maje Volk.Svega uplasila sam se jako,rekoh sebi ja ovako ne mogu.Radiolog koji mi je radio biopsiju je rekla da izbacim samo crveno meso,secer i belo brasno sto sam odmah i uradila.E kad mi je onkolog ovo rekao malo mi je lakse bilo jer ja tako rigoroznu ishranu ko Maja ne bih mogla da izdrzim.I tako kako vreme prolazi ja izbacujem jedno po jedno bez cega sam mislila da ne mogu.Sve je u glavi zato i sa ishranom oprezno.Izbacite najstetnije a ostalo polako da ne bi upali u depresiju.
lolcinaAMBASADOR

jan 2017.

#23
Keto dijeta koja se vec nekoliko godina koristi na zapadu kao deo terapije u lecenju kancera.Kod keto dijete je cilj da se telo dovede u stanje ketoze(slicno dijabetesu)U normalnom stanju telo kao izvor energije koristi glukozu koju dobija iz ugljenih hidrata a medju njima su i celije kancera koje spadaju u grupu sa najvecim rastom samim tim i potrosnjom glukoze.Kod ketoze energija dolazi is masti koja se razgradjuju u jetri i preko krepsovog ciklusa pretvara u glukozu,medjutim kod ketoze se ta glukoza(posto je ima manje neko kod isharane bogate ugljenim hidratima)koristi za funkcionisanje najbitnijih organa(mozag,srce)a ne za rast kancera.Inace ovaj nacin ishrane je tezak za privikanje jer telo nije naviklo da koristi masti kao izvor energije(oseca se prvih 2-3 nedelje malaksalost,glavobolja)Osnove ove dijete su 0 ugljenih hidrata-nema slatkisa,peciva dok je dozvoljeno bilo koje meso,ulje,povrce i vecina orasastih plodova(orasi,bademi,kikiriki) Koga interesuje vise neka koristi google posto ovo bas nije najlakse nauciti a i objasniti(ne zamerite ako sam pogresio negde):)
LibraENTUZIJASTA

feb 2017.

#24
Zdravo narode, pronasla san na internetu neku knjigu od Dr Sulc "Lijecenje neizljecivih bolesti". Mozda je neki od vas vec i imaju, ali cini mi se da i tu ima dobrih savjeta. Nisam bas sve prostudirala jer knjiga ima preko 400 strana, ali mislim da su savjeti za ciscenje unutrasnjih organa jako korisni. Da li je neko ovo vec primjenjivao?
LibraENTUZIJASTA

mar 2017.

#25
U ovoj knjizi sam pronasla da su obloge od ricinusovog ulja jako dobre. Stavlja se na oboljeli dio. A inace sam citala, da iako ste zdravi se moze preventivno stavljati na jetru, ucilju ciscenja jetre. Posto je kod tate jetra u pitanju, poceli smo stavljati dva puta na dan na predio jetre.Sve sto vam treba je: - Pamucna krpica 4 sloja (mekani pamuk, flanel) - Plasticna folija - Termofor ili plasticna flasa - Rucnik Natopite krpicu u ricinusovom ulju, dok se potpuno ne natopi, ali ne i da ulje curi s nje. Postavite oblog na mjesto na tijelu koje treba tretman. Prekrijte plasti nom folijom ili veom plasti nom vreom i postavite termofor ispunjen vruom vodom nad oblogu. Omotajte sve ru nikom kako bi se zadr~ala toplna. Obloga mo~e ostati na jednom mjestu od 45 mnuta do sat i pol. Nakon micanja obloge isperite ko~u otopinom sode bikarbone u vodi (dvije ~i ice u pola litre vode). Oblog se mo~e koristiti do 50 puta. Svaka osoba treba imati svoj oblog. Oblog mo~ete uvati u plasti noj kutiji u fri~ideru. Zagrijte ga prije upotrebe. Opustite se i u~ivajte. Jeste malo komplikovano, ali mislim da nije losa stvar.
LibraENTUZIJASTA

mar 2017.

#26
Isto tako sam pronasla da navodno javorov sirup u kombinaciji sa sodom bikarbonom (medicinskom) djeluje kao prirodna hemoterapija. Pomjesaju se tri dijela javorovog sirupa i jedna dio sode bikarbone, na laganoj vatri se zagrije i mijesa 5 minuta...1 do 3 kasicice na dan. Posto je poznato da secer odmah ide na karcinom, onda se u tom slucaju soda bikarbona kao trojanski konj transportuje sa javorovim sirupom do zlocudnih celija, gdje ih unistava. Da li je neko ovo isprobao? Iskreno od tog mnostva informacija i "lijekova" hvata me pomalo strah, sta je ustvari dobro, a sta nije.

mar 2017.

#27
Moja zena je isprobala, ali ti je recept nepotpun. Znaci ovako - jedna cajna zlicica do vrga puna sode bikarbone se rastopi u 2 deci vode. Ide jedan iscjedjeni limun i pola cajne zlicice javorovog sirupa. Ne treba se nista kuhati. Pije se tri puta na dan po 2 deci. Limun sluzi da ti soda bikarbona ne nagriza stjenke zeluca.

mar 2017.

#28
Soda bikarbona samo povecava luznatos organizma talijanski doktor Simonceli je bio uvijeren da se tumor u vecini sastoji od kandide a kandida kao i sami tumori nevole luznatu sredinu i tu se stvorila terapija sa sodom bikarbonom al ovo sto pricas o seceru koji je oblozio stijenke necega vjerovatno mislis na leteril B17 sto se nalazi u kospicama kajsija i ima svoja neistrazena lijekovita svojstva
LibraENTUZIJASTA

mar 2017.

#29
Mario i Sensi Star hvala za komentare. Nisam pomijesala evo site na kome mozete pogledati: http://www.zdravljeza21vek.com/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=118 A evo i jos jedan clanak sam zakacila... Pa jel bilo pomaka? Jel ga i dalje koristi? Ustvari kod uzimanja sode bikarbone treba i pauzirati...samo iskreno ne znam sta bi bio pouzdan protokol, jer na internetu ima razlicitih informacija. Mislim vidjela sam neke recepte gdje rastvaraju sodu bikarbonu u vodi sa ili bez zagrijavanja, ali ima i recepata gdje je samo soda bikarbona pomijesana sa javorovim sirupom (moze i melasa ili med). Ali nigdje ne mogu da nadjem kako se dozira...ngdje pise tri kasicice na dan...a ako ste preko 60 onda samo 1 i 1/2...a negdje cak pise i do 5 na dan za pacijente sa kancerom.
ZexiISTRAŽIVAČ

mar 2017.

#30
Moja supruga koristi sodu bikarbonu svako jutro jednu kasicicu u dva dcl mlake vode. To je po knjizi alkalizuj se ili umri. Rec je o tome da se odrzava organizam u baznom stanju koji malignim celijama usporava rast. To je preventiva pored svega ostalog sto treba koristiti. Verovatno je to sa javorovim sirupom neki drugi fazon na foru koji radi kostica kajsije. Samo mogu da kazem da je posle mesec dana uzimanja sode povracala odmah nakon uzimanja pa smo pravili pauzu od 7 dana. I sada je sve ok nema nus pojava. Evo vec dugo u rezimu 30 dana soda 5 dana pauza nema povracanja. Cisto kazem da neko ne bude povracao a da to poveze sa drugom terapijom.
LibraENTUZIJASTA

mar 2017.

#31
Hvala. Pogeldacu jos na netu...ali pauze su sigurno bitne, jer soda bikarbona sigurno utice na zeludac...a cini mi se da sam negdje procitala i za bubrege...mozda sam pobrkala. Provjericu!
LibraENTUZIJASTA

mar 2017.

#32
Na temu alkalna dijeta, vecinom je poznato sta se treba jeste, a sta izbjegavati. Pronasla sam ovu tabelu koja nije losa. Na engleskom je doduse, ali razumljiva je...
LibraENTUZIJASTA

mar 2017.

#33
Pozdrav, evo jedan koristan link: http://healyourselfathome.com/HEALTH_PROBLEMS/CANCER/TREATMENTS/2_ELIMINATE/BS_and_maple_syrup.aspx Heal Yourself at Home, Lijeciti se kod kuce. Na engleskom je, ali ima puno puno korisnih informacija. Tu je i priprema i koriscenje javorovog sirupa sa sodom bikarbonom, tzv. Kelmunov protokol, a isto tako se moze naci i Budwig protokol sa nekim receptima. Evo i knjiga o Dr Budwig gdje se mogu naci i neki recepti, koju sam inace skinula sa ovog foruma, ali posto je ovo tema za vezana za ishranu, postavicu je jos jednim ovdje...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se