VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaUtjecaj dugotrajnog konzumiranja marihuane na kognitivne sposobnosti
LEGACY

Utjecaj dugotrajnog konzumiranja marihuane na kognitivne sposobnosti

78 odgovora6,155 pregleda

feb 2012.

#1
Mo~da sam fulao podforum, ali jedno pitanje u vezi trave me jako mu i... Ostavlja li ona dugotrajne poslijedice? Forumi ka~u da ne, ali meni se ini da su to ipak subjektivna razmialjanja ljubitelja vutre... Zato bih htio uti iskustva dugotrajnih konzumenata koji puae jako esto. Mislite li da imate problema s pamenjem (kratkotrajnim ili dugotrajnim), da vam je sposobnost u enja i logi kog razmialjanja smanjena, da ste "spr~eni" ? Mo~da je pitanje glupo, ali htio bih vaae ato objektivnije odgovore.

feb 2012.

#2
sta si ono rekao ;)
Nisam jaENTUZIJASTA

feb 2012.

#3
aaaaahahahahhaahhaha... Ma brate sta ti je,neki su cak pomocu vutre ucili i tako dalje i tako blize.. Gle nemozes stalno bit napusen pa da ti se neke stvari ne daju ili nesto,sta ti ja znam... Ugl kod nekih ima,kod nekih nema.. mozak je glavni prijatelju,sve je do tebe.. :)

feb 2012.

#4
Ma kuzim ja to sve sad kad imamo 20-ak godina... ali kako ce nas mozak izgledati za 20 godina? :)
Nisam jaENTUZIJASTA

feb 2012.

#5
Stari ne znam sta cu sutra jest,zato opusteno duvaj i to je to ;) nemoj brinit o tome sta ce bit za 20 god.. Imam prijatelja koji puse i po 30 normalni ljudi s djecom i sve,tako da opusteno:)
Z&NZMAJ

feb 2012.

#6
Ti joa puaia one fore iz ameri ke propagande kad usporeuju mozak sa pr~enim jajima? Dokazano je upravo suprotno djelovanje kanabinoida.
hazeboyENTUZIJASTA

feb 2012.

#7
Mene kod pusenja jedino brine dim odnosno pluca.da imam volje vremena i vise biljaka radio bi samo ulje i jeo ga.od lizanja jos niko nije umro hehe. A covjek je glup onolko kolko je glup.ja shvacam i vjerujem da ima ljudi koji kad puse otupe nista im se neda itd al ne znaci da je svima tako.mozda najveca mana mi je sta sam ovisan u smislu da ako navecer prije spavanja ne zapalim no sleep.kao sto je sada.
Star-FuckerISTRAŽIVAČ

feb 2012.

#8
Vidi majstore, baš kako su ti rekli prije, to je sve samo propaganda... Nevjeruj svemu što piše i što sve kažu jer ti to kažu protivnici legalizacije. Nemogu govoriti u ime drugih ali ti mogu reći kakav je moj slučaj. Pljugam od svoje 14. a sad imam skoro 30. i pljugam skoro svaki dan a nije mi se ništa odrazilo na mozak.... Na vutri sam završio i srednju i faks a i moj posao ti je čista kreativa di mi mozak non stop radi pd full pritiskom a vidi vraga, problema nema. Ti sam jedino moraš razlučiti kada pušiti a kada ne, jer ti je valjda jasno da se nemožeš ukomirat nekom jebenom indicom pa onda izaći na ispite ili učiti ili raditi bilo što što ti je pod moraš jer ti se neda. To ti nije povezano sa gubitkom kapaciteta mozga nego sa tvojom glupošču da se nemožeš odvojiti od vutre dok ne riješiš obaveze, a kada ih riješiš ˝roll a joint˝ i uživaj!!! I odmah da se nadovežem i na probleme potencije i sterilnosti. Tu ti isto lažu koliko su dugi i široki... Imam četvero predivnih klinaca i super ženu (koja sama više ne puši) i mogu ti reći da su oni najsretniji samnom kad navečer dođem sa posla, zapalim jednu i krnemo se igrat i zezat. A kad stavimo klince u krpe, žena me praktički sama tjera da zapalim još jednu jer je i SEX bolji kad si high!!!! To ti je samo moje iskustvo, i nadam se da si pokopćio neke stvari. Zaključak ti je da treba samo pamet u glavu, riješit obaveze a onda se stari moj napušavaj bez straha do mile volje!
TermokingENTUZIJASTA

feb 2012.

#9
Ja opet purnjam od ranog jutra u radionici, pa onda sljakam sa svim opasnim alatima ( cirkular brusilica ....) i nikad se nisam povredio. Ponekad nesto upropastim jer mi je zanimljivo da preteram, kreativnost mi se dize na maksimum i od stocica koji radim pravim umetnicko delo. Jedina negativna strana je pad produktivnosti jer cesto zakucam u fotelju i tripujem... A duvam vec dobrih 20 god. Ponekad me kolje zaboravnost ili lagana paranoja koja cesto bude i pozitivna.
friška figaAMBASADOR

feb 2012.

#10
Moje iskustvo sa napuaavanjem, a napuaavam se ve dosta godina, je samo pozitiva! Prijatelji ti ljepo vele mo~da baa dok si napuaen imaa osje aj da si zatupio ali kada pljuga pusti sve se vra a u normalu, opuateno i le~erno. Naravno da se ne napljugavaa kad radia neato za ozbiljno, zato prvo obaveze a onda stari moj kad je poso gotov sa zadovoljstvom si zapalia sa osmjehom na licu i divia se sam sebi koliko si toga danas napravio, a i meni je ljepae delat kaada znam da me eka pljuga nakon posla zato sa voljom radim. I kad ostali de ki poslje posla hrle u kr mu da se nali~u i da s***********ju dnevnicu ja brate be~im doma obitelji. Mogu re i ak da sam toliko se spraksiro kulirati na pljugi da mi nije ni neki problem raditi neato, a ata se ti e mozganja nema ja eg od mene kad sam napljugan! Sve je na tebi, sve tvoje greake nije kriva pljuga nego ti sam.

feb 2012.

#11
Sta god da je prica ipak ti se vuva uvuche u organizam i postane dio tebe. Mada meni poslije mjesec-dva nepusenja povrati sve ko da nikad nisam duvao. Ali nikako ne moze da te promjeni ko si ti i sta stvaras u zivotu. Ukoliko neko misli kao i ti ja ne bi pusio (ili smanjo drasticno) jer cim se pitas znaci da imas problema sa travom ili sa samim sobom. Kao sto rekose ipak je do tebe jer neko mnogo bolje funkcionise u stanju opustenosti a neko jednostavno zivi zivot u kojem je to nemoguce. Nadji svoju zlatnu liniju po kojoj funkcionises najbolje i nje se drzi.
DJFlyHighLEGENDA

feb 2012.

#12
ma ljudi svasta pricaju i normalno da utjece vutra na pamcenje ako svaki dan duvas, da neke stvari zaboravis di stavis i tako te sitnice, ali obaveze koje su ti vaznije stavis ispred vutre i ljepo mozes funkcionirat, sve je drugacije od covjeka do covjeka ali ako si ljepo isplaniras sve, nemozes pogrijesit u pusenju :) smoke weed and dont give a fu*k :) peace out!
LillyPOZNAVALAC

feb 2012.

#13
itam sve ove postove i svi ljudi su u pravu. Nemoj da se tripujea u vezi toga nego se opusti i u~ivaj u prirodi :spliff:ja sam celu srednju bila naduvana pa sam dogurala do faksa i na faksu se razbijam pa opet pola~em sve u roku. Moraa se samo dobro organizovati u ~ivotu i trava ti nikada nee predstavljati problem, i ne samo to nego e ti ak ulepaavati dane :cool44: jer, kao ato sam rekla, to je priroda, a priroda je zakon :icon_smile:
Pocetnik_croENTUZIJASTA

feb 2012.

#14
Hmm puno ljudi pisu da nema razlike, sve ostaje isto i ja se moram nesloziti sa svima, da razglabam, pusim travu vec godinu i pol , svaki dan minimalno jedan batich ... i uvidjam razliku iako ne intelektualnu ili logicku ak dapa e sto se tice uvidjanja nekih stvari, otvorenja vidika i slicno trava mi je recimo "pomogla" u tome, ali postanes (bar ja) onako malo spaljen, ne na los nacin, zaboravljiv, pocme te bolit k***c za stvarno nebitne stvari u zivotu pa stoga i prestanes razmisljati o njima a jednako tako i zaboravljat, npr kada me pita netko sto sam jucer jeo u puno slucajeva se moram zamisliti jer se jednostavno ne preokupiram sa tim stvarima...i slicno, ako me razumijete sto zelim reci ... . eto moje skromno misljenje, zivili

feb 2012.

#15
Ima nacina kako ne zaboravljati: reminder-i, post-iti, notes.... Mobiteli, email-ovi, razni programcici, tableti... Pa ako u 21. st. ne mozete naci nacin da se nesto NE zaboravi.... I da ne bude offtopic, isto zaboravljam, pusio svaki dan, povremeno ili ne pusio... Svak je za sebe jedinstven... Da ga jebes, u ovom svijetu je sve vise i vise infomacija koje MI jednostavno ne mozemo procesuirati, od reklama, interneta, posla.... Vidim po ostalim ljudima da svi zaboravljaju, gubiju se i cudno, ali rijecnik nam je sve losiji i losiji... Kad bi pola godine citao samo knjige, a ne visio na netu, 100% sam siguran da bi mi se mozak "oporavio" i poceo bi manje zaboravljati... ovako samo stavim reminder na mob, zalijepim post-it na monitor i boli me ***** do tog trenutka. Peace!
HookerLEGENDA

feb 2012.

#16
Ako letis kroz svemir brzinom svetlosti sa otvorenim ustima da li ce ti se mozak raspasti?:joint2: Imam 42. i mislim da mi je mozak jos uvek dobro....
StrijelaENTUZIJASTA

feb 2012.

#17
Ma nemas nekij jako trajnih problema, kod nekih zna biti da puse non stop, pa onda naglo prestanu ali jos uvijek su ostali u stonerskom mindsetu. Prodje kroz tjedan koji to i sve normalica opet.

feb 2012.

#18
Pokuaat u biti objektivan.Imam 44,ato zna i, marihuana....davno sam ju upoznao. I sad odjedanput,ja viae ne puaim.Sluaajui pri e uokolo,jedni ka~u spr~it e ti mozak,drugi ka~u zaboravljaa,trei ka~u atetan utjecaj kanabinoida na psihu...i tako redom unedogled. Moram ti priznati da me bilo malo strah jednog dana kad viae ne budem imao svoga dima,kako e to sve izgledat.Ali evo doe i taj dan,ne puaim viae travu!!! I ata se deaava? Sjeam se,motajui predzadnji d~oks,popolovio sam malu koli inu da imam joa za jedan,'sutra',.....sjeam se,ju er sam aetao po brdu po dubokom snijegu sa psom,.....sjeam se doaavai kui,~ena me obradovala sa predobrim krofnama. Sjeam se vrlo dobro i zadnjeg dana u 8 mjesecu proale godine:(,sjeam se i drugog dana u 6 mjesecu jer sam tada prestao puaiti duhan.....branei se ovih dana od ljudi koji su rekli da je trava zlo prisjetio sam se jako puno detalja iz proteklih 20 i kusur godina ~ivota.....tako da su mi u jednom momentu rekli; ''ne trebate viae pri ati,vrlo opairno ste iznijeli vaau obranu''. Sjeam se kad je umro papa,kako su sva zvona zvonila u jednom malom njema kom gradu,sjeam se i kad sam kolegu prije 20 godina vozio autom od njegovog oca na hitnu ,koji smo maznuli na trenutak...jer je zabrij'o da mu je stalo srce(svaka ast legendo,imao si najja e tripove). Sjeam se svih bitnih stvari u mome ~ivotu pa ak i nekih nebitnih. Ali,ne sjeam se gdje je 'mitar miri' imao zadnji koncert. Zato neznan e1,opuateno samo.Ne treba samo pretjerivati,uostalom kao i sve drugo,umjereno i nemaa problema:icon_lol:
naturaPOZNAVALAC

feb 2012.

#19
android je odlicna stvar za sve koji se ne smaraju da bi upamtili razne gluposti koje moramo da pratimo, imam cak i aplikaciju za mecu, haha a uostalom zasto je zaboravljanje losa stvar, srce i oci trebaju biti 100% uprte u danas i sad, jebo juce kad je proslo! a i vecina ljudskih psihickih problema izlazi iz toga sto ne znamo otresti neke komplekse koji smo zadobili u nekoj proslosti pod totalno drugim uslovima nego danas gde nastavljamo da ih primenjujemo i za knjige si upravu, citam svaki dan, trenutno citam o toj divnoj magicnoj fizici tj. kvantnoj, na androidu naravno, haha, dan mi je jako kratak pa procitam samo po nekoliko strana dnevno, al posto radim sa ljudima mislim da mi vokabular ne posustaje za srpski me ne napusavajte, inace sam slovenka i sa obzirom na to mi ide super, zar ne, a trenutno ucim ruski pomalo, samo jos cirilicu nikako da savladam, lozim se na to "slavjanstvo" pomalo i na kraju, oni koji imaju decu, nauce kako da organizuju vreme, kad se moze i kad ne moze da duva, a nekad posle napornog dana je bolje popusiti koji nego doneti stresove iz okoline u svoj srecni dom
bozgaLEGENDA

feb 2012.

#20
Nije dobro niata abjuzat - use not abuse. Evo imam pauzu sad jedno tjedan dana nakon dobrih 3-4 mjeseca svakodnevnog duvanja i osjeam da se istim i fizi ki i psihi ki. Dogodilo mi se par puta da pla em ne znam zaato, ali jednostavno su mi emocije nekako pro iaene i lakae se izra~avam. Budim se ranije bez problema. Lakae pamtim i lakae se koncentriram.... Malo me boli glava ali mislim da je to zato ato mi se i mozak isti. Dobro je prestati malo i suo iti se sa stvarnoau. A prestao sam jednostavno zato ato radim na ozbiljnijim projektima i ne smijem si dozvolit neki stoned fail. Niti u jednom trenutku nisam imao apstinencijsku krizu. To ne zna i da sam prestao duvati, nego isto iz razloga ato sam profi. Kad stigne proljee i gerila radovi, bit e opet veselo. Ali za sad hibernacija i zimsko pospremanje sebe na nekoliko razina. Tako da ne vidim nikakve dugotrajne posljedice ve bolje znam tko sam i ato sam. Gana je moj atit! Irie!

feb 2012.

#21
Mene zanima da li marihuana unistava mozdane elije...negdje sam procitao da konzumiranjem marihuane nivo koncentracije opada i da se te~e pamte stvari, odnosno da se teze uci, ako su u pitanju djaci/studenti...

feb 2012.

#22
i tako ih u zivotu koristis mozda 10%, nego, jesi ti procitao prethodnih 20 postova
He-ManLEGENDA

feb 2012.

#23
@Power Ljudi koriste svih 100% "mozga", svakodnevno; to je mit nastao na krivim tuma enjima nekih Einsteinovih i sli nih izjava. @OnTopic Dugotrajno "umjereno" konzumiranje kanabisa nema negativnog fizi kog utjecaja na mozak (eg. uniatava mo~dane stanice) I takoer nema negativnog utjecaja na kognitivne sposobnosti. Kanabinoidi ak promi u neurogenezu tj. stvaranje novih neuronski veza u hipokampusu, dijelu mozga odgovornom za kratkoro nu i dugoro nu memoriju. ncbi.nlm.nih.gov - Cannabinoids promote embryonic and adult hippocampus neurogenesis Zaato onda imamo primjere gdje neke osobe koje konzumiraju kanabis poglupe do te mjere da viae ne znaju sastaviti suvislu re enicu ? Kako je ekipa ve prije mene pojasnila, to je sve stvar pojedinca i ovisi o njegovom stavu, odnosu te na inu i razlozima konzumacije. Svaka osoba ima razli it do~ivljaj sebe dok je pod utjecajem pa tako i koli ina samokontrole varira od osobe do osobe, ato mo~e ovisiti i o ne ijoj toleranciji a i o odreenoj sorti kanabisa. Dok su neki potpuno funkcionalni drugi kada se napuae ne mogu prstom mrdnuti ili se upustiti u zahtjevnije mentalne zadatke. Problem nastaje kada spadaa u ovu drugu skupinu ljudi i puaia do te mjere da ti to postane svakodnevica i "normalno" stanje ili se jednostavno prepustia tom lifestylu koji ti se u tom trenutku ini zakon i odli an. Mo~ete na mozak gledati kao na miai, ato manje koristia i treniraa miaie to im funkcionalnost sve viae i viae opada, ista stvar je i s mozgom. Ako se svakodnevne intelektualne aktivnosti svedeu na,... da li gledati Ljubav je u zaleu, Dadilju, ili AleAleHandro, a fizi ka aktivnost se sastoji od odlazaka na wc i povremeno u duan po zalihe kruha, mlijeka i ipsa. Naravno da e takva osoba kroz du~i period jednostavno poglupiti, i to bez ikakvog utjecaja kanabisa. Jedan lanak na eng., iako ima par neto nih stvari prili no pogaa poantu. Brain Hacks Zato je kod konzumacije kanabisa va~no imati dobru samokontrolu, jer ova biljka ne stvara stvara ovisnost, letargiju, nefokusiranost ... Sve to razvijamo mi sami i ako do toga doe jedino vlastitom snagom volje mo~emo se tih problema rijeaiti. Evo samo u spomenuti jednog ovjeka: Irvin Rosenfeld - on zadnjih 30 godina dnevno popuai skoro 10g - ime se bavi? - burzovni meaetar. Mislim da ne bi baa opstao u tom poslu da mu je mozak "pun rupa" od trave. =) EDIT: Joa malo poznatije ekipe: The 10 Most Successful Potheads on the Planet& : COED Magazine

feb 2012.

#24
izvinjavam se zbog ovog...ma prvo sam objavio ovaj post u temu graveyard, pa sam ga onda kopirao i ovdje ubacio ne citajuci ove prethodne postove...jos jednom - izvinjavam se hvala puno :)

feb 2012.

#25
diskutabilno je bas 100%, ali ako ga zanima How Does Marijuana Affect the Brain, evo NIDA linka Marijuana | InfoFacts | National Institute on Drug Abuse
He-ManLEGENDA

feb 2012.

#26
Nije diskutabilno ve je to injenica 184.IPB apsolutno svaki dio mozga je u fuknciji na dnevnoj bazi. Naravno mozak nije konstantno pod 100% optereenjem. Dok neki dijelovi radi drugi odmaraju i vice versa, ali svako podru ije u mozgu biva upotrebljeno tokom dana, ili noi. Originalni quote je bio da; ljudi ne koriste puni mentalni potencijal. 10% of brain myth - Wikipedia, the free encyclopedia Ovaj link s NIDA-e je relativno ok, samo ato su im neki zaklju ci u tekstu lagano izvu eni iz konteksta, i isto sumnjam da e prosje na osoba ii itati studije na koje ovaj tekst referira. Pa e na kraju i oni sami vrlo vjerovatno izvui neto an zaklju ak krivim percipiranjem ovog lanka.

feb 2012.

#27
druze, orginalni quote je bio: napisan u drugom a ne trecem licu, al' moze biti da se ne razumemo, ako treba objasnim preko pp

mar 2012.

#28
Ja i kad puaim i ne puaim ne ~elim se zamarati glupostima poput tog da pamtim ato sam ju er jela i ostalim sli nim sitnicama. Zar je to stvarno toliko va~no, pogotovo toliko da trebaa joa i pri at s nekim o tome? OK, ako si jeo neato stvarno super, onda upamtia to i podjelia s prijateljima, ka~ea da moraju probat to jelo.. ali ovak da pamtim ju er sam jela ri~u, prekju er grah... pa koliko bi to megabajta memorije u mom mozgu bilo UZALUD potoaeno. Ljudi relax. Koncentirajte se na korinse informacije ;)
njrnjavaAMBASADOR

mar 2012.

#29
da se opet rodim: nebi nikad zapalio cigaru nebi nikad neumjereno pio bio bih bolji prema ljudima iako si ni sada nemam mnogo za zamjeriti UVIJEK bi koristio kondom i ''drmno'' bi joa viae komada nego ato sam do sada ALI BRATE VUTRA je neato ato me vodi van iz ovog augavog svijeta i nebi je se nikada odrekao!!!i nadam se da neu morat! :stealth: Iako zna mi se desit kad se naduvam jako, a nisam napravio sve ato sam moro taj dan po ne me prat neka gri~nja savjesti, paranojica, nazovite to kako ~elite, odma tr im, piaem TO DO LIST za idui dan, onda idui dan se ubijam radim sve ato moram, nave e dolazim kui palim toparu, otvaram pivo, zovem ekipu da zajedno ~ivimo izvan granica ovog augavog svijeta!!!!

maj 2012.

#30
Marihuana apsolutno ne utice lose na mozak.Ne utice lose ni na sta..sta vec,ona pojacava funkciju mozga..funkciju citavog organizma. Na ove recenice mnogi ljudi koji nisu upuceni bi mi se smejali.Ali kako ne bi ostali na ovome,navescu par primera. 1)moj ortak je jednom izasao naduvan na kolokvijum i dobio je 10 sa *.Najbolje uradio kolokvijum od svih.Cesto je se nervirao zbog kolo- kvijuma,ispita i ostalih obaveza..ali kako je poceo vise da vari sve mu je poslo na bolje,ne nervira se kao pre,i sve polaze u roku. 2)Ortak tog mog ortaka duva vec dosta dugo..i to lik vari svaki dan po par dzokseva.Studira,daje ispite u roku,i plus se bavi trance muzikom.Ne samo da se bavi time,vec rastura koliko dobro stvara. 3)Zatim imam jednog poznanika iz BG-a koji se bavi filmskom umetnoscu a takodje zna da zapali ponekad. 4)Znam lika koji je dobar pecaros a pusi vec 30 i nesto godina.To je najbolja kombinacija-pecaros i marihuana.Pecarosi su inace najmirniji ljudi.Voda smiri coveka.. plus kad na to dodas vutru-ti si jedan od najmirnijih na svetu onda. 5)Kao peti primer mozemo navesti post HE-MAN-a o 10 najuspesnijih ljudi koji konzumiraju marihuanu. 6) .. ima jos mnogo primera -Napisacu vam sada nesto u vezi mene sto se delovanja na mozak tice i sl.Nekad mi zna podici volju za citanjem,pisanjem itd.. a nekad me zna baciti na fotelju i tripovati zesce..Sve zavisi od raspolozenja.Jednom sam naduvan uzeo da citam knjigu:"Lovac na zmajeve" -bestseler znaci..avantura.. reko ajde da probam da citam to,mozda mi masta bas proradi.. i sta se desi..Procitao sam jednu stranicu a pola toga nisam skapirao,i onda nisam ni imao volju da citam dalje..Tad sam se na neki nacin pomirio sa cinjenicom da mogu lepo da citam kad sam naduvan..Poceo sam da sumnjam u marihuanu,poceo sam na neki nacin da verujem da unistava mozdane celije ali opet kad sam se setio kako mi je pomogla u nekim stvarima (znao sam sutradan posle duvanja citati mnogo sa uzivanjem) to mi je vratilo volju za daljim konzumiranjem..I sta se desi..jedno mesec dana posle toga odlucim ja opet da citam naduvan.. poceo sam da citam knjigu "Tajanstveno ostrvo" od Zil Verna.Procitao sam jedno tridesetak stranica i svega sam se secao,citao sam sa uzivanjem..onda sam pao u stond jbg.. xD .Takodje sam znao citati neke putopise,zanimljive avanturice itd. -Dakle da se zakljuciti da marihuana apsolutno ne utice lose na mozak.. ni na sta ne utice lose.Pusite kad god zelite.Ako zelite pusite svaki dan,to vam nece naskoditi.Ja vam pusenje svaki dan ne bi preporucio samo iz jednog razloga..slabije ce da vas radi.Dakle samo zbog toga.. Inace,opustite se i uzivajte :) E da zaboravio sam jednu stvar..2 stvari tj. upakovane u jednu stvar.Tice se kolokvijuma.Resio sam i ja prvi put da pocnem raditi kolokvijume naduvan.Pre neki dan sam imao kolokvijum iz marketinga u turizmu i dosao sam naduvan bez papira,bez hemijske,bez puskica..a nisam ni ucio nista..NISTA znaci.. Snadjem se za papir i hemijsku,dobijem 2 pitanja i pocnem da pisem.Uradio sam oba xD Sada samo cekam rezultate.Postavlja se pitanje,kako sam uradio kad nisam ni znao ta pitanja.Pa na neki nacin sam ih znao,jer imao sam predmete povezanim sa tim,pa sam nesto iz secanja izvukao,iskombinovao sve to i napisao.Sad samo cekam rezultate,pa cu napisati na forumu sta sam dobio :DD 2 dana nakon toga,odnosno juce,imao sam kolokvijum iz poslovnih finansija,uradio sam 14 od 17 pokazatelja totalno naduvan.Niko nije provalio da sam naduvan,a meni je koncentracija bila jaka samo tako.Zavrsio sam maltene pre svih,i jos mi bilo nesto mrsko da odradim zadnja 3 pokazatelja.. xD xD Tako da sad cekam rezultate i iz toga.Bice sledece sedmice pa cu ja napisati sta sam dobio :DD JUST GET HIGH AND FINISH THE JOB ! :)

maj 2012.

#31
Marketing u turizmu..dobio sam NULU.. dobar sam..od nas sedamdeset nesto,samo desetak polozilo kolokvijum.. Cekamo sad rezultat iz poslovnih finansija

maj 2012.

#32
[bez sadržaja]
Pop ArtENTUZIJASTA

maj 2012.

#33
Svi smo mi jedinstveni pa tako i na svakoga druga ije djeluju iste stvari. Ja san zna zapaliti jednu i itat knjigu od po etka do kraja, raditi fizi ke poslove, gledati dokumentarce ili izai vanka smijati se (s) ljudima. Al ja to radin i kada nisan urokan. Prijatelja knjige i ostale gluposti koje mene zanimaju (a to je jako puno gluposti) ne zanimaju, on kad zapali igra igre (ako se to mo~e zvat igrama) il sidi i gleda kroz prozor =).Ja bi puka kad bi to radija. Sve je do ovika. Ja na primjer ne mogu zapantit ime veine ljudi, jednostavno san takav bija pijan, upuaen il najnormalniji na svitu =) Ja san prije isto mislija da trava poglupljuje ljude, al to je bilo kad san ima 16 god i kada su neki puaili travu svaki dan i to po 5-6 dnevno, to je joa iz vrimena kada je 50 kuna trave bilo brdo, a po akoli se prodava joint za 10 - 20 kn. Da skratin ekipa je bila jednostavno toliko upuaena da su oni djelovali glupi ka k... jer su non stop bili napuaeni. Kada su po eli uzimat rekreativno, a ne konstantno to su bili najnormalniji ljudi na svitu. Neki su ostali glupi al jebiga nemerea protiv genetike =)

maj 2012.

#34
Jbg zajebo sam se za Marketing..a nisam ni imao puskice..sve u svemu bi dobio nulu(peticu),tj.ne bi prosao kolokvijum.. Zato iz poslovnih finansija sam ubo 11 bodova od maksimalnih 20 a uz to me mrzilo da zavrsim skroz,inace bi imao vise xD .. (takodje radjen pod efektom marihuane) .. :)

maj 2012.

#35
ako si ti zadovoljan i mi smo... samo kod mene na faksu za prolaz treba 60%, znaci u tvom slucaju morao bi imati bar 12 bodova, kad dodje vreme za strebanje, mislim da vise treba uciti a manje duvati :)

maj 2012.

#36
da,mada kod nas u ovom slucaju se saberu bodovi sa predavanja,seminarski i kolokvijum i moras bar 30 da imas da bi na ispit mogao da izadjes..a vazno je da sam to obavio kako treba.Inace izasao sam na popravni kolokvijum iz marketinga (nenaduvan ovaj put) i dobio 2 osmice..popravio oba kolokvijuma :) ali jbg imao sam sve slikano u aparatu pa sam sve prepisao xD -U svakom slucaju il si obrazovan ili nisi..il si naucio ili nisi.. marihuana ne utice negativno na mozak,a ne utice toliko ni na jacanje mozga,sve zavisi od osobe koliko je spremna da ulozi truda i rada.. Imamo propalice koji konzumiraju marihuanu..pa nas onda neki smaraju sa recima:"Bices poput ovih propalica" A imamo i ugledne ljude koji konzumiraju marihuanu..i kad se odbranimo recenicom da ima i uglednih ljudi koji je konzumiraju-keva,cale i sl. kazu nam:"Ma ti sigurno neces biti jedan od tih uglednih,to je retkost." Pokazes im osmice u indeksu,zavrsavas sve ispite u roku... oni se i dalje boje da ces postati propalica i preci na jace nesto.. Sve je do osobe,do karaktera..Marihuana ne moze da izmeni licnost,moze sam da ubije depresiju,agresivnost i jos neke negativne osobine.Ali ako si ti jaje od coveka ti ces biti jaje cim te marihuana pusti.. licnost ti ostaje ista.
MarkerAMBASADOR

jun 2012.

#37
Tema je bila jednostavno PREDOBRA!!! tako da sam se morao nadovezat sa svojim osobnim iskustvom :) Da se nadovezem na ovaj tekst....Vutra ne utjece na mozak lose ako konzumiras normalno tj. ako nepretjerujes...Iz iskustva govorim jer sam zadnjih god dana bas intenzivno duvao....Dnevno bi smotao do 20 joli ovisi kako kada,a minimalac je bio nekih 4-5 komada....Jebiga naravno da otupavis...moras.... @1 naravno da mozes uduvan izac na kol i proc...par puta sam znao otic na kol i na usmeni naduvan i prosao bih jer je bilo volje za tim predmetom dok se ostalo svelo se na minimum,dok je bilo dana kad sam bio u tripu 0/24 i samo pljugao satima :)) @5 svaka mu cast!Imam par frendova koji duvaju svakodnevno doduse ne koliko sam ja i sa 5 sve rijesavaju...moze se ali umjerena konzumacija :) Evo mog iskustva:Za***** sam bio kad bih pljugao svakodnevno...bilo bi samo ja ja i pljuga...social life wtf is that?doslovno...Komunikacija sa drugim ljudima 0 bodova,nisam mogo recenicu normalnu slozit tako da spike tipa nista ti nebude su za malu djecu...bude ako pretjerujes...,tako da sam zapustio sve i samo pusio laganini dok me za sve ostalo bolio k****...Nekad je znalo pucat na neki kreativan koristan osjecaj ali vecinom je bilo: jos jedan jos jedan da stalno bude high & fuck everyone else sto je dovelo do nazalost do gubitka svijesti i realnosti...Bilo kako bilo sad je pauza...ovaj post sam prepravljo 5 puta koliko sam spaljen xD Sad je laganini vec tjedan dana pauza i jebenica je....ide jos pauza koji mj. pa onda laganini...sve je to dobro kad je umjereno :) do daljnjeg stay high...:konjo
konoplja666AMBASADOR

jun 2012.

#38
Ne znam za vas momci,ali meni konzumacija poma~e pri u enju, jednostavno se mogu bolje fokusirat na rjeaavanje problema, uz redovitu konzumaciju polo~io sam 14 ispita u godinu dana, ato bi se moglo rei da je svojevrsan rekord na mom faxu,ali opet u drugu stranu studiram brate 10g,i sam sebi ve dosadio. Studiram na tehni kom fakultetu gdje se sve vrti oko matematike,fizike,mehanike, i jednostavno kad sam naduvan nekako lakae poslo~im stvari u glavi, jer na mom faxu nema atrebanja,moraa razumijet i tu mi poma~e. `to se ti e motori kih sposobnosti, recimo da volim zapalit prije nogometa, ak sam uvjeren da mi poma~e u kreativnosti tokom igre. `to se ti e vo~nje auta/motora, tu mogu rei da djeluje preventivno,auto ionako vozim kao penzi ato zbog potroanje goriva,ato zbog starosti vozila, dok motor kad vozim normalan,normalno da volim malo se izdivljat u granicama,ali naduvan jednostavno vozim polagano.

jun 2012.

#39
Ja cu vam rec iz mog iskustva,kad imam dima pusim i po 15 frula dnevno neovisno o potentnosti biljke,ja volim bit razgazen ko svinja jer vjerujem da je u tom prava medicina,medicina za dusu.Od konzumiranja mi se nije nista lose desilo i oporavio sam se od mnogih bolesti koje sam imao,depresija,neurodermatitis,psorijaza,bolovi i td.da ne nabrajam vise.Ako imas ikakve sumnje u ovu biljku nemas sta trazit na ovom forumu,jer mislim da je ovo forum za istinske uzivatelje marihuane i njene medicinske dobrobiti.Jedino na sta se ja mogu pozalit je to da kad nemam dima nekad upadnem u neku manju krizu jer mi vise nist nema smisla,necu to nazvat ovisnoscu nego potrebom za lijek bolesnog covjeka.Uostalom nikad niko nije umro od marihuane pa neces ni ti.osim ako nisi alergican na neke spojeve koje se nalaze u biljci,a sudeci da si dosad pusio i nije ti bilo nista,bezveze se zarinjavas...
maSeISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#40
meni je koncentracija jednom opala al ne zbog vutre vec sto sam mozak nafuro da ne slusam sta ljudi pricaju i da ih obicno furam zajebavam,al sad mi je trenutno dobra koncentracija

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se