VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaDnevnik NEkonzumacije
LEGACY

Dnevnik NEkonzumacije

1377 odgovora97,976 pregleda

apr 2012.

#1
Kazu da je dobro napraviti pauzu u svemu. Cisto da se izadje iz svakodnevne kolotecine zivota. Mjenjat i ispitivat nove stvari a nekad bogami napraviti totalno ludi razmjestaj zivota i lokacije. Medjutim eto desi nam se zbog nekih razloga nama eto bitnih da neke stvari zauvjek ostanu kakve jesu. Ali pogotovo stvari i navike koje nas asociraju na nesto lijepo. Taj osjecaj da ti bude fino pa ajde opet i opet. Bilo da je adrenalin, secer, heroin, duvan ili thc nije bitno naviknemo se na osjecaj. Tako i mi vutrasi imamo naviku da duvamo. Neko malo neko puno ali eto vecina smo ipak redovni posjetioci tog lijepog osjecaja. Zamisao ovog topica je da vodimo dnevnik NEkonzumacije. Ukoliko zelite da napravite pauzu od duvanja ili ako to morate iz nekog razloga....javite se ovdje pa nam pricajte kako je prvi dan kako drugi kako stoti. Ako se iko ikad javi :) nemojte u offtopic i probajte da se drzite teme koliko god je to mogucno :)
SimasZgAMBASADOR

apr 2012.

#2
ja ne duvam evo vec gotovo 3 sata, i za sada nikakvih problema :spliff:
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#3
Ne puaim dok ne uzgojim ako treba do sudnjeg dana i sretan sam viae nego kad sam puaio svaki dan....ta frula ce biti posebna ajme,ajme....sanjam da puaim vec 2 mjeseca u viae navrata lol

apr 2012.

#4
ja nisam zapalio ve tjedan dana i to je bilo posljednje od lanjskih plodova, nema viae... sada treba ekati sljedeu berbu, zna i eka se automatik koji dolazi sredinom 7. mjeseca. do tada nema puaenja (osim ako uleti netko od frendova pa po asti, pljuga se nikada ne odbija :)), odbijam kupovati skupa sranja s ulice, pare koje bi dao za 5 grama vutre radije potroaim na neko bolje gnojivo za svoje curice...
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#5
upravo to metalM biti ce gusto do rasporeda od 1.7 i meni u nekoj idilicnoj varijanti ali neka...

apr 2012.

#6
Takoer, nisam imala niata joa tamo od 8. mjeseca proale godine, a sad ekam svoj prvi grow koji bi se trebao ubrati sredinom lipnja. Vjerujem da e to biti najbolji dim ( vape :icon_mrgreen: ) u mom ~ivotu.

apr 2012.

#7
ako ce vam biti lakse, ja imam al nisam palio puna tri dana, a necu garant jos koji, bez nekog razloga, dodje jednostavno, i super je
makisplitAMBASADOR

apr 2012.

#8
Opa ima nas viae nego se cinilo lol dr~mo se biti ce slasnije ...H O L D
Big LLEGENDA

apr 2012.

#9
Ja nisan zapalija od popodne.... I MNOGO SAM LUD!!!!!! :rofl: necu vise nikad uc u ovu temu... :wave:

apr 2012.

#10
:icon_lol:ova tema boli,hehe... https://forums.vutra.org/upotreba/2198-sto-trenutno-pusite-45.html#post188359 Evo ovako,...nakon par godina(:icon_lol:)redovitog konzumiranja,viae ne konzumiram marihuanu.Zaato....zato, jer su mi grubo zabranili to. No,da se vratim malo u proalost...zapalio sam prvi puta joint prije 25 godina.Od tada pa sve do danas je bilo razli itih perioda konzumiranja,od povremenog do konstantnog.Zadnjih 10-tak i koju viae je bilo konstantno.To se odnosilo isklju ivo na koli inu od 1 jointa dnevno,ponekad vikendom i koji viae. Kako bih mogao opisati to razdoblje....sretnim,najbolje re eno...ali,bilo je dana kada sam ~elio napraviti pauzu od nekoliko dana,tjedana,mjeseci:)...ali sa neuspjehom.Taj neuspjeh mi je ponekad znao napraviti crnjak,...crnjak u smislu,pa ja sam postao ovisnik!!!Ne mogu bez marihuane!!! ak sam nekoliko puta 'uspio' ne puaiti po 1,2, jednom ak i ''3 dana''...ali to je bilo natezanje. Proale godine,to nije 02.06.2011. sam odlu io pokrenuti bar jedan dio pri e...ostavio sam duhan.Ostavio sam ga u smislu da sam prestao puaiti ''kutiju cigareta'' dnevno,ili u mom slu aju da ne motam viae duhan... Sami po etak je bio te~i nego ato sam mislio,pa sam stoga i poja ao konzumiranje marihuane,na na in da sam poveao broj jointa na 2-3 dnevno,vikendom i koji viae... Malo po malo,izbacio sam nikotin iz 'glave' u toj mjeri...da danas,evo 10 i pol mjeseci nakon prestanka konzumiranja cigareta,ja viae ne puaim iste,ili u mom slu aju duhan:)Cilj je postignut,savraen osjeaj...i sve to uz pomo marihuane.Ono malo duhana,ato pomijeaam sa travom je zanemarivo.... A marihuana....e to boli!!! Neu prepri avati ata se dogodilo,uglavnom,gore sam postavio post iz kojega je vidljivo,otprilike kada sam zadnji puta puaio.Eto proe3 mjeseca,nisam ni pomirisao dima,do kada e to trajati,neznam....ali sam u neku ruku i sretan,ato je tako kako je....'em nisam ovisnik,'em sam malo odmorio,'em zbunjujem sve oko sebe koji su imali neke sumnje o meni kao o ''drogeraau''....taj dio mi je najslai:icon_lol: Ovim putem bi se i zahvalio svima koji mi nude pomo...za sada je sve ok,nema potrebe,odmaram malo:)...do daljnjeg:icon_lol:

apr 2012.

#11
Ja sam jedan od onih kad ima-ima, kad nema-nema, kratko i jasno. Tako je bilo prije kad se nije imalo para nabavljati svaki drugi-trei dan, kad je cijena preko noi sko ila za 5X a kvaliteta opala za upola prije kojih 10-tak godina. Eh 90-te kakvo je to vrijeme bilo za puaiti, jeftino a kvalitetno, i uglavnom domae ato je najva~nije. U svakom slu aju ta navika je ostala i dan danas kad sam uzgajam i puaim svoje, dok se ima - puai se, naravno ne stalno ali poslije napornoga dana - obavezno bar 2 frule da samo doem sebi.Takoer imam puaa kog sta~a ohoho, baa ra unam sad - nekih 16 godina, nikada ama baa nikada nisam imao problema sa apstinencijom od vutre. Doe trenutak i misao "eh ata bih dao sad za jednu frulu" ali znaa da nemaa i to je to, idea dalje iste glave. A kad znaa da nemaa onda te uglavnom ni ne tra~i, ako razumijete ato hou rei, jednostavno ne mislia na to. Sadaanja situacija: Zadnja 4 i po mjeseca sam puaio na dnevnoj bazi, nikad manje od 2 - uglavnom 4-5 je neki prosjek Prekju e popuaio zadnju frulu i sad dok ne stasaju curke iz ormara nema niata, dakle minimalno 2 mjeseca i neobi no sam sretan zbog toga.Jer kao ato je Genjo napisao - dobro je uvijek neato promijeniti, u naaem slu aju, dim nakon pauze od mjesec-dva postaje daleko potentniji a u inak je ponovno jedinstven, mene uvijek podsjeti na "prvi put". A poato joa nemam tu kontrolu da znam stati i ovo je jedan od na ina, vrlo u inkovit. Jer dilere viae neznam niti ih ~elim upoznati, imam krug ljudi preko kojih se mo~e srediti ali ne pada mi na pamet, njih uglavnom ja sada po astim nakon berbe. A da u imati neke probleme bilo fizi ke bilo psihi ke zato ato nema vutre, nema aanse. Proaao sam taj ciklus viae nego nekoliko puta zadnjih 10-tak godina, sve normala. Duvan je daleko vei problem i zato estitke Venlo. Jedino ato se sada nebih nikako odrekao (ako baa ne moram) je - dim preko ljeta i novogodianjih praznika, jer jedino tada "ustvari ~ivim", ostali dio godine sam teglea stoka, ~alosno ali istinito. No napokon sam doaao na svoje, upravo zahvaljujui i ovom sajtu, sadim i puaim koliko ~elim i ato ~elim.Vutra je moje u~e prema slobodi, i bit e tako do samog kraja. Sanjam dan kad u zasijati polje, valjda u ga do~iviti, niata viae ne tra~im haug

apr 2012.

#12
E prijatelji,ja sam nekad znao i po 15,20 frula u danu zapalit lua kog dima onda bi zaspo i im se probudi osjeao bi potrebu da zapalim joa.Ne kao ovisnost nego kao bjeg u neke spirutualne vode koje me privla e.Zadnjih 2 godine puaim kad imam i nekad kupim od nekih dilera ali to je to.Sanjam da puaim do iznemoglosti jer mi ~ivot bez marihuane nema smisla.A kad imam svooj grow to mi je najslae jer je to moj dim.Najvea pauza koju sam imao u ~ivotu bilo je oko 8 mjeseci.Jednostavno sam zaboravio na vutru,i kad su se vratile nesanice i neki depresivni problemi opet sam se vratio nazad i ne planiram prestat dok ne umrem.A kad umrem posadite mi na grobu marihuanu jer mi je to bio najbolji prijatelj.

apr 2012.

#13
Bas se dosta nauci na ovoj temi eto ja sam mislio da si ti redovno razbijen. Mada nisam iz tvoje price razumio ko ti je grubo zabranio ili bolje da ne potezemo tu temu. Jel zato dolazis cesce na forum jel ne duvas :) Jel pijes alkohol cesce jel ti se promjenilo nesto otkako si prestao? Bilo fizicki, metafizicki, ponasanje itd

apr 2012.

#14
Istina,'zapeo' sam na Vutri,hehe....zaato? Zato ato se dobro osjeam na Vutra forumu. Na drugim forumima na kojima sam prije bio,nije postojalo ovoliko izra~eno zajedniatvo.Sama biljka oko koje se vrti ovo sve ima terapeutski u inak,pa samim time i forum:).Razmialjao sam u po etku 'apstinencije',ima li smisla biti na ovom forumu a ne konzumirati marihuanu?Za sada ima,prvenstveno jer sam upoznao neke ljude koji nisu 'drogeraai' iako konzumiraju marihuanu,drugo je ono ato sam spomenuo,''ne puaim marihuanu do daljnjeg:)''....doi e opet dan kada u ja sebi zarolati malog keca:icon_lol: E sad,postoji i ona druga strana....koliko u se ovdje zadr~ati,neznam. Dalje,imam tu 'sreu' pa mi alkohol smeta,(mu nina,glavobolje)...ne koristim ga uope,mo~da ponekad po ljetu jedno pivo.Viae preferiram sokove te aj od kamilice:) `to se ti e ostalih promjena,koje su nekako uzrokovane prestankom konzumiranja duhana i trave...ima ih. Fizi ke;sve ato pojedem prima se...pa sam nabio dosta kila viaka u ovih zadnjih 10 mjeseci...moja greaka!!! Metafizi ke;osjeam se ja i:icon_lol: Ponaaanje;ispo etka,nikotin je odradio svoje negativne nus pojave(to znam jer sam ve jednom prestajao puaiti,9 godina izdr~ao) ali isto tako i marihuana.No to ne mogu dokazati jer se usporedo sa prestankom konzumiranja odvijalo joa neato drugo ato me optereivalo.Ali itajui 'mazarov' dnevnik konzumiranja,opisivao je neke nus pojave nakon prestanka,koje sam imao i ja sli ne. No dobro,idemo dalje...kad u zapaliti joint,neznam....ali znam da nije tako straano bez njega.Zna i, svi koji misle da ne mogu bez trave...mo~ete i ekajte dok vam vaae biljke ne sazriju:icon_lol:

apr 2012.

#15
e ja radim pausu od trave preko tjedna,mislim znao sam i preko tjedna cesto nekad zapaliti,ali zadnjih godina me ne fura lijepo,vise me zabije nekako da poslije nemam snage ni do ducana otic kad ogladnim,a i previse ogladnim pa izbjegavam tjedno pusenje ali zato se vikendom pocastim,mada mislim da bim trebao napravit neku vecu pauzu,jer bez pretjerivanja nesjecam se kad sam imao vecu pauzu od tjedan dana ,mozda i nikad nisam imao ,nisam se ni zamarao s tim pauzama,ali mislim da se m oze bez beda kad mogu 5dana ,moze se i vise,ali uvjet mi je da nemam granja blizu sebe, jer kad imam zapalim 100posto,zato bar preko tjedna nemam blizu sebe niti mrvicu nego sto dalje odnesem od mene ,tako me ni ne pita,a nisam lud da idem kupovat i zicat:thumbsdown:
prokaENTUZIJASTA

apr 2012.

#16
Zdravo prijatelji.Vec 12 godina pusim gotovo svaki dan.Nikada nisam pauzirao duze od 20 dana.Nekada sam preterivao,dok zadnjih 5 godina(od kada sam se ozenio)zapalim keca za ,,laku noc".Volim travu,ali sam misljenja da nema niceg lepseg nego napraviti pauzu bar mesec dana.Kada pauziram nedelju dana,smotam jednog keca i onda vidim koliko je bolje pusiti samo vikendom.Mada smatram da stvara psihicku zavisnost,jer mi neverovatno prija da ispalim jednu uvece,nekih sat vremena pre spavanja.Interesantna tema .POZDRAV !!! :)

maj 2012.

#17
Iako mnogi ne vole ovu temu evo da kazem da sam u sedmom danu nekonzumacije. Nije to ko zna sta ali eto da najavim bice jos barem 7 dana pa ako neko primi ban jbg znace zasto :) Nista narocito sve kao i obicno mada sam promjenio okolinu pa mozda zato i nije neki problem. Ni fizicku ni psihicku zavisnost nisam primjetio a inace sam od onih kao proka koji zapale jedam mali predvece. Uvjeren sam da treba pravit ciscenja i ne vidim nijedan razlog zasto to nebi neko uradio osim ako nije bas bolestan.

maj 2012.

#18
ma ja viae ni neznam, kad sam zapalio zadnju frulu, tjedan -dva, niti bilo koga briga niti je neki problem kao ato napisah ve prije ali ju e prestao duvanit duvan. Tu o ekujem puno vee probleme, ne o izdr~ljivosti jer odluka je donesena u glavi, vrlo ista i jasna, ne ~elim viae taj otrov u sebi, dosta je bilo ali fiziki osjeam puno veu slabost nego kad sam prestao puaiti vutru. Najviae osjeam na nesanici, pa na gladi i okusu, odvratan okus u ustima Ali izdr~at u jedino me brine kako u nadalje puaiti vutru, lula, bong ili vaporizer. Uglavnom dilere odavno viae ne posjeujem, 2 mjeseca je najmanje do idueg uroda, razmislit u dobro glavno je da se kree u dobrom smjeru
ParazydPOZNAVALAC

maj 2012.

#19
Ju er sam popuaio i zadnje iz zalihe. Sad ekam harvestanje i dok ne uberem plodove neu zapaliti. Zasad ne osjeam nikakve promjene... Baa da vidim ato e biti. Ina e ne puaim puno - mo~da 7-8 komada tjedno, esto i manje.

maj 2012.

#20
Eto iz nekog hajd'mo rei iskustva....to neka te ne sekira.Probaea puaiti isto,ako ne ide....malo duvana nee smetati.Meni je,ka~em...nagrada za ne puaenje duhana bila joint nave er,a vikendom tek..e to je bilo:icon_lol: Ali da se vratim malo na prestanak moga puaenja prvi puta,prije nekih....hajd' 17-tak godina,znam to no datum:icon_lol:.Zna i imam motiv !!!I ne puaim viae ni duhan ni travu !!! I tako par godina.I onda sam ponovo po eo,ali samo travu i mic,po mic....po eo ponovo i cigare.Nisam se znao dovoljno dobro i vrsto postaviti ispred ovisnosti o duhanu.Vidjet u kako e biti ovaj puta:icon_lol:,ali eto da ka~em...proalo je 3 i pol mjeseca kako nisam zapalio joint,a cigare....o njima viae ne razmialjam.

maj 2012.

#21
da va~no je dobro stvari poslo~iti u glavi Zna i ja nisam ni probavao prestati puaiti dok se sve ne poslo~i u glavi. A poslo~ilo se kad sam pogledao dokumentarac kako se ustvari rade cigarete, da ide u cigarete 25 do 50 % otpadnog materijala, da prolaze kroz razne faze pro iaavanja ukljuujui i jake kemikalije poput amonijaka, itd itd Ne mogu se svega sjetiti ali zgadile mi se nakon toga Prvo ato mi smeta kod puaenja je to ato su nas 30 godina nagovarali kroz razne reklame, filmove, asopise, puaite dobro je to, pa ak i doktori. A sad odjednom kontra, atetno je ali kupujte i dalje punite prora un samo nemojte puaiti u javnosti. Zadnji godina neato sam putovao europom i uistinu se ovjek osjea jadno kao puaa recimo, najvidljivije je to na aerodromima tipa Frankfurt, Munchen, London, ... Imaa one neke staklene kabinice, zadimljene, kao robijaa se osje aa unutra. Joa je u njema koj je to dobro i isto, klimatizirano ali opet diskriminacija je vidljiva. I svi dolaze tamo i piloti, i stjuardese, i poslovni ljudi i turisti i onda tek sku~ia koje je to zlo i kako je to sve jadno Kad ti ve brane (ograni avaju) gdje mo~ea puaiti ato onda ne zabrane i prodaju. Npr u Engleskoj je kutija npr Marlbora oko 70 kuna i sad su ispod pulta, tj ne smiju biti na vidljivom mjestu ve ih ti moraa tra~iti dok kupujea. I kako mogue da kod nas kutija Marlbora koata isto kao i recimo ronhila od TDR.-a koji je poluprazan i o ajan. I zaate ne smanje taj katran i kancerogene tvari na najmanju moguu mjeru u interesu zdravlja. Sve su to razna pitanja i nelogi nosti koje vode kona noj odluci - prestanku puaenja. Nek se oni svi slikaju, od mene viae nee dobivati niata, duhanska i farmaceutska industrija su valjda 2 najgora zla na ovom svijetu, sve za profit - profit nizaata. Ljude ko hebe ... Sori Genjo na Offu ali duvan je daleko vei problem od vutre, vutru ne zapalim 2 dana i trei dan ako me netko ne podsjeti i zaboravih da sam puaio. Vutra je jedino problem kod mladih ljudi s neizgaraenim mozgom ( neznam kako bi se bolje izrazio) tj kod mladih ljudi u razvitku recimo do 18 godina. Iako se i dalje rade istra~ivanja, kod ljudi starijih od 18 godina s formiranom svjeau vutra ne stvara nikakvu ovisnost niti psihi ku niti fizi ku, ak pokazuje da atiti mozak poput neke membrane tj uva ga. Uglavnom da ne serem viae, bacih duvan - vutre se ne odri em nizaato, samo treba na i najprikladniji na in unoaenja u organizam. Budemo pekli kola e jelte, i tako ... A duvansku i farmaceutsku industriju bojkotiram do daljnjega, nek se oni hebu svi po spisku, pohlepna gamad ...

maj 2012.

#22
https://forums.vutra.org/upotreba/2198-sto-trenutno-pusite-45.html#post188359 4 mjeseca:icon_lol:
PappiISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#23
@ VenloNL - ma ne razmisljaj o tome :) da napisem i ja nesto xD vutru i cigare pusim oko 3 godine,prvo sam poceo da pusim cigare,pa onda vutru..nisu bile vece pauze od 10ak dana za vutru..a cigare sam pauzirao jednom na mesec dana..i posle ponovo nastavio..to se desilo pre godinu dana otprilike..i bas pre nekih 20ak dana mi pukne film i ostavim cigare..sto napisa kenny,lupio sam ogradu za cigare u glavi..znaci otrov nevidjeni...nikad vise!!! i od kad sam ostavio cigare,poceo sam iskljucivo da pusim cistu travu u dzointu..bez duvana.. mogu vam reci da je totalno drugaciji rad...mnogo lakse me je uradila vutra i ima lepsi rad..mozda to ja tripujem..al to osecam sad kad pusim.. preporucio bi svima da ostave cigarete..sta drugo da vam kazem..sem da je nevidjeni otrov! nije potrebna diskusija o tome.. i kao sto je navedeno u nekom prethodnom postu..pusaci mi sad izgledaju mnogo jadno..kad vidim nekog da pali cigaru zgrozim se..jer tek sad shvatam sta je to zapravo..jbg.. da ne off-ujem vise.. sto se tice vutre..ove sezone sam osinuo po out-u,pa cu uskoro pokusati da pauziram dok ne dodje moja tura..mislim da mi nece tesko pasti,a znam da ce mi biti mnoooogooo lepse da pusim ako pauziram..em sto ce to biti ono zbog cega sam se poprilicno trudio zadnjih nekoliko meseci,em sto cu pauzirati i rad ce biti jaci...i lepo bi mi dosla pauza neka,da se malo izcistim,zbog organizma..al ne znam kako ce psiha reagovati na pauzu..jer u principu zbog psihe i pusim..kao i vecina.. al sve je u psihi..snaga volje! pozdrav! i srecno svima koji pauziraju..ne odustajte! ne morate nikom nista da dokazete,dokazite sebi! a svaka cast onima koji su uspesno pauzirali.. :)
ajdeENTUZIJASTA

maj 2012.

#24
10ti dan kako ne puaim... u zadnje vrijeme rijee, ali sam zadnje tri godine otprilike: pljuga na dan prije spavanja, ak i dve...pa nekad i tri :) al eto u zadnje vrijeme slabije... znao sam i prije radit pauze, sve ovisi o financijama i sl... vjerojatno joa tjedan dana niata, pa onda malo po malo, vjerojatno vikendaaice samo... al kad imam onda puaim, a kad nemam ne...

jun 2012.

#25
Neznam koliko je vrijedno spomena ali eto,na danaanji dan ne puaim cigarete,duhan...to no godinu dana:dada
SmokeyThePotPOZNAVALAC

jun 2012.

#26
Odlicana tema i postovi !.. Sve mi je itekako jasno !.. I sam znam esto pauzirat i po mjesec dana jer ne kupujem vec par godina!.. Ali uvjek se nae neka truba jer ekipa ima potrebu konstanto puait i cijeli dan im se skoro vrti oko toga kako ce rijeait i da treba zapalit ! .. Ukratko postali su ovisnici i robovi navike :. Pravi hedonisti i isto tako dosta puta neznaju ni sami ata ce sa sobom pa iz dosade se dimi po cijele dane !.. Sam sam previae puta osjetia da nevalja pre esto i pogotvo u krivo vrime jer te samo sabotira ako imaa neato za obavit a cili dan si nadimljen ko aunka i nemoa se maknit napit vode a kamoli neato drugo :D ... Ali kako je kenny napisa : Vutra je moje u~e prema slobodi, i bit e tako do samog kraja. .. Lijepo kad imat svoj dim pa imaa slobodu i mir !.. (osim ako se dobijea par priljepaka ilitiga weedfriends ) ... Ta predivna biljka nas mo~e oslobodit na raznim razinama ... Ne samo psihicki ,duhovno vec i ekonomski poato znamo vutra ima preko 50 000 primjena i prije se sadila viae nego paenica .. Tako da mi je uvjek funny when some hippes talk !.. u know m8 what can we do to save the world ... and the answer is in their hands & lungs :D peace i respect svima koji apstiniraju treba imat :balls: za to :) .. i pokazat da mo~ea malo stat tj biti ja i od svojih "potreba" i poistovje ivanja sa raznim oblicima !..

jun 2012.

#27
Porodica, kuca, posao, rekreacija.., ima tih tzv. prioriteta koji se ne bi tako zvali da nisu bitniji od ostalih stvari koje nas okruzuju i koje dozivljavamo u zivotu. Sve te stvari, koje vise kotiraju zahtijevaju vece angazovanje, a samim tim i vise brige. Ako svakodnevo obavljate svoje obaveze i na kraju dana ili pred spavanje se pocastite dzointom necete biti optereceni sa tim zadovoljstvom, jer je to upravo zadovoljstvo. Ukoliko zanemarite obaveze, odnosno ako vam paljenje dzointa izbije u sami vrh skale prioriteta, onda to mutira iz zadovoljstva u obavezu, a neke obaveze nisu ugodne. Za sve postoji vrijeme ili sezona, pa tako i za vutroljupce. Posadis svoje biljke, poput paradajza (obozavam ga jesti u sezoni, zimi ga se ni ne sjetim) brines se za njih i cekas da te obraduju svojim mirisnim cvijecem, da te nagrade za tvoju iskazanu brigu i ljubav. Ako vam se marihuana tokom cijelog dana mota po glavi, razmislite malo na kakav ste put izbasali, pa se pokusajte vratiti na onaj pravi, a maricu dozivljavajte kao sezonsko cvijece koje raste uz taj vas glavni put i kojeg, poput procvalih ruza, uberete da vam zivot krasi. Sve dok nesto zelite znaci da vam to predstavlja zadovoljstvo, cim pozelite da se na neko vrijeme batalite tog zadovoljstva, znaci da vam i ne predstavlja neko zadovoljstvo. Razmislite malo, ako vam je zivot isprazan nemojte se truditi da marihuanom ispunite bas svaku rupu, jbg ima i drugih stvari, precih i vaznijih u zivotu. Malo sam van teme, ali primijetih da i vi niste bas na pravom putu sto se zivot zove. Ne zamjerite :-)

jun 2012.

#28
Obzirom da je sve proalo u najboljem redu,veselju i pozitivi,piaem ovaj post:icon_lol: Prije tjedan dana sam prekinuo pauzu na kratko i zarolao sam si joint }enio se burajz,dobar de ko pa smo malo to slavili.Slavili smo 4 dana,ato zna i 4 dana duvanja non-stop:) Baa mi je godilo,obzirom da nisam niti omirisao gand~u to no 5 mjeseci. No svatovi su proali,ato sam imao to sam pogruvao...idemo dalje,tj...ne konzumiram sada opet do daljnjeg.

jun 2012.

#29
Kakva je to rizla Ven? Ja nisam zapalio, 3-4 dana a prije toga 6 dana. A prije toga sam pusio svaki dan po gram najmanje. Kako se osjecam, kakve su posljedice? Definitivno sam vise skoncentriran i imam vise energije ali onda citam vijesti, citam forum i muka mi dode od ovog svijeta, najradije bih si zasadio plantazu i proizvodio ulje da pomazem ljudima. Posla nema, para nema, kad se naduvam bar ne mislim o nicem. Al dobro, ruku na srce, kad se ova tema otvorila pomislio sam "ma lol, ja cu se javit u ovoj temi nikad". I eto sta cu, dodu vremena kad se nema i bok.
schmizlaENTUZIJASTA

jun 2012.

#30
Aj da i ja koje slovce napiaem.... Ina e vikend puaa ,dobrih 6-7 godina,neato svojih bilj ica ali uglavnom se snalazio kod prijatelja koji uvijek ali uvijek ima svoje biljke.Jebi ga ~ivi na selu kraj aume pa ima di i sadit i brat.:)) No kao i uvijek eto recesije pa se nema....Ve dobrih pet tjedana nula bodova.Em novi posao,em preseljenje u drugi grad,em kojekakvih gluposti...A nigdje dobrog d~ointa,za popizdit.No u kontaktu s prijateljem imam informaciju da u petak prestaje recesija!I to je dobra vjest.:))I kao ato neko re e nije da mi ono baa treba,ali kad vidim dnevnik,novine i ujem radio emisije,onda mi stvarno treba.Ovo oko nas je za neizdr~at! Kad e taj petak.......:))

sep 2012.

#31
evo meni joa pola tegle think differenta stoji u sobi a ja nisam zapalio ve tjedan dana i neu sigurno do petka. baa mi odgovara ova pauza da se odmorim malo...
Rasta ManPOZNAVALAC

sep 2012.

#32
Meni je danas negdi 15ak dana da nisam. Primoran radi u enja, jer teako je polagati viau matematiku dok duvaa. Doduae, ljetos mi nije bilo boljeg osjeaja nego onako nave er oko pono, jedan, lagano zapaliti otvoriti zbirku i onda 100 zadataka opaliti. Zaato sam stao ? Jer zadnji su rokovi, a potrebno mi je maksimalno iskoristiti memoriju, bez atekanja, u naponu ato je viae mogue. A puaio sam od po etka sije nja pa sve do ove stanke 2-3 frule dnevno, nekad i viae. ak sam polo~io jedan kolokvij totalno high. Moram rei da koliko god da je dobro kad sam napuaen, opet, kad sam ovako normalan, najbitnija mi je stvar ato baa imam energije, i to previae, malo mi fali koncentracije ato mi je vutra poboljaavala, ali opet pamenje mi je na razini, ato je krajnje potrebno. `to mi najviae fali jest more i kupanje. Nema tog osjeaja koji mo~e ponoviti kad zapalim predve er na pla~i, oko 5 ipo 6 kad je sunce taman pri zalasku, gledam onaj predivan zalazak, meavu kola~a, i onda se bacim u more, i naravno poja an intenzitet osjeaja, te osjeam svaki mali atom u tijelu kako tr kara, a tek osjeaj mora oko sebe, osjeam se kao da sam u svemiru, jer u moru kao i u svemiru je gravitacija jednaka nula. I onda se onako na lea okrenem, stavim ruke iza glave i plutam dok me sunce obasjava, i razmialjam o tim stvarima, a u mozgu takav brainstorm, milion misli struje, padaju ideje, oduaevljenje dok maksimuma. Onda odem otplivati malo jer je joa bolji osjeaj dok strujim uz more tako, ma neato neopisivo. Niata ne mo~e to pru~iti. Doduae u rangu je i kad se naem s curom, ona ne zna da sam puaio prije, i onda onako me zagrli iz sve snage, osjeam svu tu ljubav, svaki infinitizemalni komadi na ko~i. Takva euforija me tada pukne, neato straano dobro. Baa ovaj dio te intenzivnosti osjeaja mi je najbolji kod trave. Sad bi tako zapalija, uzea bocu vode, i lagano iri, sunce je taman temperature, i sluaalice u uai, neki psihodeli ni rock, i besciljno lutao.

sep 2012.

#33
Ponovo puaim cigare,ima 2 mjeseca skoro.Smetaju mi,ponekad me boli glava,po eo sam i kaaljucat,osjeam se fuj..... Gand~a sporadi no,kad ima pa sve dok traje....ali male koli ine.:konjo

sep 2012.

#34
ven moraa zamijeniti raspored vutre i cigara... :)
Rasta ManPOZNAVALAC

sep 2012.

#35
Evo da kazem, ja sam imao prije tjedan dana kratki predah, pa sam zapuaio 2 s par prijatelja. Jao. Kako dobro. Puno je bolje biti rekreativni puaa nego svakodnevni, baa je dobar osjeaj kad tako zapalia nakon dugo vremena. Svaki puta tako kao da prvi puta puaim. Ina e se osjeam u~asno. Opet sam na nekim depresijama, gaenju i sli nom. Najgore je od svega ato me opet puca neka izolacija od ljudi. Samo ~elim biti sam. Po cijele dane sluaam muziku. Pokoji sat neato malo u im. Sva srea da sam proaao 2. najva~niji ispit u godini. Bio najbolji na testu. Kul osjeaj. Vjerojatno u e posvaati s ovom jednom super dobrom prijateljicom, jer ona ~eli biti tu uz mene u ovim fazama, a ja sam debil i tako reagiram, ne znam drukcije. Apetit mi je uzasan. Jedem na silu tek onako, samo da ne gubim kile. Sutra mi je ispit, i jos jedan usmeni ispit. A ako proem ispit u istom danu usmeni iz toga. Sve viae mislim da necu ni jedan proci, iako su svi optimisticni i govore mi kako sam bistar momak. Na travu i ne mislim baa. Nemam vremena. Preokupiran sam u enjem i glazbom. Evo, nakon tjedan dana (i viae) sam se sitio. Planiram ostaviti duhan im prije, ali ne mogu bez te jutarnje kave i cigarete. Ali evo, baa sad mi fali trava. Najstresniji je dan u ~ivotu. Najkriti niji. Sve visi u niti i u manje od 24h u sve znati. Samo ~elim da ovaj sad trenutak traje ato je du~e moguce. Pozdrav svima. Hvala na citanju.
DJFlyHighLEGENDA

sep 2012.

#36
ja sam odlucio... prestajem od ponedjeljka na neki duzi period... inace pusim svaki dan... barem po pljugu ako ne i 4-5.... treba mi malo pauza...a ovo sta ti pricas rasta man... zbog toga treba uzgajati, i pametno pusiti... da kad zatreba biljka da je uvijek tu... a ne da se pusi nepotrebno svaki dan... eto toliko od mene pa cu napisati jos par stvari kako se osjecam nakon prestanka :) peace out !

sep 2012.

#37
Evo da se i ja pohvalim. Nisam puaio vutru ve dva dana, samo ait derem :icon_lol:
kutijeENTUZIJASTA

okt 2012.

#38
papa romeo je sve reka. osobno lakse bi bez dima nego bez cigara oliti duvana. nebi bilo lako ni bez piva ili vina.

feb 2013.

#39
Idemo ponovo :icon_lol: Prije dva dana sam od cigarete otkinuo 1/4 i napravio malu pljugu....ostatak cigarete je zapalila my women. Po eo sam ponovo puaiti cigare nakon 9 mjeseci ne puaenja,te marihuanu nakon 6 mjeseci ne konzuimiranja.Zapisano je gore viae kad se ata deaavalo :) Cigarete odbacujem opet,marihuna e biti povremeno dok traje zaliha... Suma sumarum,cilj mi je da pomognem suprugi da baci cigarete zauvijek. Meskalito re e da bi se mo~da pridru~io :icon_lol:go, Meskalito,go,go,go:dada
pigtailENTUZIJASTA

feb 2013.

#40
Eto sada kako je vrijeme korizme, mada nisam neki kraanin, ostavljam se trave do Uskrsa, pa onda ako u imati volje zapaliti u... Treba se malo o istiti i psihi ki i tjelesno ;)...

jul 2013.

#41
Ju er prvi dan nepuaenja od 2 mjeseca ove godine. Za udo spavao sam ko beba, o ito sam joa u dubini sebe "pod dejstvom" jer to nekako osje am ali mo~da se i varam jer je vru e lol. Sa " ia enjem" sam krenuo i na godianji ata mi i paae jer nema niata gore nego nenaspavan krenuti na posao a znalo se desiti na prijaanjim pauzama. Da spomenem da mi je nestalo ali to se i ekalo. Toliko za sada:)

jul 2013.

#42
Sino(jutros) sam do 3 blejio po netu, nikako da se uspavam ali evo od 8 na nogama. Trebat u se malo viae umoriti tijekom dana. A mo~da mi je samo dosadno kad ne radim :vb_kez:

jul 2013.

#43
ovo je.. teaka i osjetljiva tema.. kojoj triba pristupiti sa puno suosjeanja.. :D evo dns sedmica dana od zadnje.. takav je i bia plan.. nekako smatram da svakim danom nekonzumacije viae, efekt bude bolji za 1 do 5% ..

jul 2013.

#44
bitku vodim sa cigaretama i dalje,moram prestati konzumirati cigarete,moooram....

jul 2013.

#45
Ma meni nakon du~ih konzumacija ako stanem 7 dana efekt je 300%, nekad se i prestraaim kad je dobar strain u pitnju. ak i volim svaki dan po jednu malu baa da me ne prebije previae nakon pauza. Danas je ono...tre i dan, joa tri dana i bit e rekord u zadnje 3 godine :rofl:
weedoyeLEGENDA

jul 2013.

#46
3 dana ne pusenja je dosta da vas puca ko i ranije bar neko moje iskustvo, naravno ako pre toga niste pusili 3 grama dnevno :D ne pamtim kad sam pravio pauzu al eto zadnja 2 dana ne pusim, juce uvece smotao nesto...

jul 2013.

#47
Koliko sam primjetio najvise problema imaju ljudi sa spavanjem. Kod mene je obratno bez vuve zaspim bez problem a sa njom nikako. Mada kad ne duvam budim se u toku noci lakse i cesto imam nervozu u nogama. Toliko sam se istripovao sam mislio da da imam Sindrom Nrvoznih Nogu. Ili ti kako to zovu ameri Resteless legs syndrome.

jul 2013.

#48
ovo me posjea na jutarnje serije mladih sportaaa,kajak,ato se vrti na tv.ja imam tikove kad pauziram du~e od 5 dana mislim na duvku,ostavim se maks.3dana i po injem ponovo lo~it !!!!!!!
rKj420ZMAJ

jul 2013.

#49
period od tri,cetri dana nije dovoljan uopste da vam se vrati onaj stari pravi rad...trebalo bi nekih metar dana...da se lepo organizam iscisti i da mozak bude bistar kao potok :D al sto sebe muciti,kad uvek mozes povecati broj buxni xexxexe :D salu na stranu valja malo iskulirati i od buxni i od duvana i od svega u zivotu...i zapamtite jednu stvar SNAGA JE UPORNOST!

jul 2013.

#50
Pa tako je i meni u biti. Nije problem zaspati ali se probudim ve nakon 2 sata. Baa me zanima ve eras ata e biti s obzirom da sam spavao oko 3-4 sata samo.
weedoyeLEGENDA

jul 2013.

#51
kazu da vuja skracuje rem fazu, mozda je zbog toga...

jul 2013.

#52
danas zapo injem svoj dnevnik nekonzumacije koji e da traje godinu dana. Odlu nost u o ima.Vatra u grudima U ritmu pulsira poput borbenih bubnjeva A hladnom glavom odzvanja refren,sto puta ponavljan Svojstven aampionima: PORAZ NIJE OPCIJA

jul 2013.

#53
Cigare ne pusim 7 meseci a sa vutrom nikad nisam pravio pauzu,jednostavno nisam nalazio razlog za to.Kad evo teme gde nalazim razlog,najavljujem podrsku tweety-u od sedam dana..........ma gde se brise post

jul 2013.

#54
otkada to godina traje 10 dana? :rofl:

jul 2013.

#55
danas je 2 dan,tripovi razni manija e

jul 2013.

#56
4. dan,mnooooogo sam lud,izgleda me zeza

jul 2013.

#57
Da samo re em da sam "batalio" pauzu. Mislim...3 dana ni gore ni bolje hou re i nema tu ovisnosti sve je u glavi. Mo~da je lakae zaspati sa smjeakom na licu ali mo~e se i bez njega ako ovjek ispuni dan i fizi ki se koliko toliko umori. Sebi sam dokazao ata sam trebao a Vi znam da sve to razumijete. Nadam se da sam zavraio s ovom temom :wave:

sep 2013.

#58
Redovno sam puaio po gram dnevno minimalno,trajalo je to odprilike godinu i pol do 2..Nedavno sam odlu io stat na loptu malo i prestat puait svaki dan,zapalim 2,3 pljuge tjedno,ako i toliko..E sad,zaato sam stao na loptu..U ~ivotu dodje prilika kad se moraa uozbiljit i krenit nosit sa problemima,a ja se napuaen po cijele dane nisam mogao nosit sa problemima i samo sam bje~ao od njih..Pogledao sam jako puno dokumentaraca o teoriji zavjera i tako te sheme..Zabrijao sam ~eae,nisam to trebao sve ni gledat,jer ponekad mi se stvarno gadi svijet u kojem se nalazim,shvatio sam da je ~ivot film a da su ljudi jako dobri glumci ( ast izuzetcima)..Shvatio sam da sve ide naopako,izolirao sam se totalno od svih,prestao itat portale,obrisao fb,prestao gledat tv,razgovori sa drugim "ispranim" ljudima su mi bili smjeani, esto nisam imao nikakve volje pri at s nikim,radio sam to samo radi odr~avanja kontakta..Jedino veza nikad nije patila,a u dugogodianjoj sam vezi..Imao sam faze depresije jer su mi se desile neke neo ekivane stvari,ponekad mislim da to nije depresija,nego,kako da to opiaem,shvatia sve,pogledaa svijet u kojem ~ivia,a dobar si,~elia svima pomoi i najebea i onda ata se desi??Desi se da to zaboli..Ostao sam bez trave u najbolje vrijeme,u vrijeme kad sam se morao pobrinut za to da napravim neato od ~ivota i pobrinem se za sebe i suo im se sa svim problemima..Upo etku sam bio lud i ~iv an i nikako se nisam mogao smirit..Meditacija ljudi,meditacija i unutraanji mir su lijek,vjerujte mi,sa travom joa intenzivnije i bolje bude ali u granicama normale..Velika veina ~eli se napuait da pobjegnu od realnosti od problema,vole da je trava ato "ja a" ato intezivnija,nebitno na koji na in lupa i koja je sorta ali bitno je da se napuai,fora je danas biti "stoner",ljude to privla i,privla ilo je i mene,cjela ta brija..`to se ti e trave koju sam puaio veinom se radilo o preai(Albanija).Ta trava mi je jako sumnjiva,zbog ja ine i zbog nekih drugih stvari,ali ne bi sad o tome..`to sam htio rei?Htio sam rei da je trava dobra jedino kad se konzumira za opuatanje i za medicinske potrebe,sve drugo ja mislim da je loae.Nakon svega uvjeren sam da je prepuaavanje po cijele dane izuzetno atetno za osobu jer zanemari sebe i sve oko sebe ( ast izuzetcima koji napuaeni mogu bilo ato) ali veina ne mo~e,to je istinito i sigurno,htjeli oni to priznat ili ne..Dakle odlu io sam se uhvatit u klin sa realnim problemima koje sam spoznao meditacijom i unutraanjim mirom i rjeaavati ih jedan po jedan,a ne bje~ati od njih i povla iti se poput pi kice,~ivot mi je dosad prolazio prepuaavanjem po cjele dane i ekanje ne ega da mi padne s neba i da ostvarim svoje planove..Onda shvatia da niata ne pada s neba..To je tako,ato du~e bje~ia od problema ONI POSTAJU VEI,zato primite se posla,primite se rjeaavanja problema a travu puaite kao nagradu kad sve obavite i to je pravi guat!! Ovo sve sam osobno iskusio i prolazio i znam ata pri am,u ~ivotu sam sve morao osjetit na svojoj ko~i i sve sam proi,puno viae puta sam se opekao nego napravio neato korisno,sad sam uklju io mozak i razmialjam,ljudi pratite svoj um,on e vam nai puteve kroz koje e vas vodit,ne bojte se problema,neka se problemi boje vas :) Budite pozitivni to je najbitnije i puaite gand~u zbog opuatanja a ne zbog bje~anja od svakodnevnice jer e vas to dovest do joa gorih problema,eto ne puaim po cijele dane i uspio sam doi do sebe i oslobodit se nekih strahova,tjeskobe i krenio sam rjeaavat probleme,jedan po jedan,a bogami bilo ih je.Peace ekipa,~ivi i zdravi bili ;)

sep 2013.

#59
peace i tebi bro

sep 2013.

#60
malo san ko aunkica al da izanaliziran, haha, kad ocito neman pametnijeg posla.. pretjeriva si i sad si vidia da te to dovelo ni emu.. naglo buenje.. to se normalan tijek dogaanja.. sve to tako triba biti.. :) al drago mi je da si spozna mir.. i da je blagostanje bezuvjetno! prenapuaavanje je stvarno niata drugo nego bacanje materijala.. i vrimena i svega ostalog.. :)

sep 2013.

#61
Ja imam takozvani Restless legs syndrome (sindrom nemirnih noga) koji izgleda kad ne duvam duze postaje jaci i ucestaliji. Najcesce se javlja kada se probudim u po noci i onda ne mogu zaspat.Znam da sad to neko moze protumacit da je to sve u glavi ali kad se desi nikako nema veze sa glavom.

sep 2013.

#62
kad se desi glava ti je na jastuku i spava, a ;) ajd na more, odmori malo :signs040:
mazarLEGENDA

sep 2013.

#63
to imaju i MSovci, bez dima zna trzati. Kad trzne jednom onda mozak o tome po ne razmialjati i nema sna, ali kad zapalia onda niata ne trza :smoke18:

sep 2013.

#64
25.godina bez pauza i kojekakvih faza ciscenja.Zadnjih 5-6 godina od kako uzgajam duvao sam i po 10-15 pljugi dnevno sam ili u drustvu nije mi bilo bitno. Uzivao sam u svakoj pljugi kao da mi je prva.Svoje obaveze i brigu oko familije nisam nikada zapostavljao koliko god to bilo nekome cudno funkcionirao sam bezprijekorno.Dva puta tjedno igrao nogomet po 90 min.Vozio bicikl po 15km dnevno skoro svake godine sam isao na more biciklom tako da mi pomalo ide na onu stvar prica kako trava sjebe covjeka i od njega napravi ljencinu koja uzalud trosi svoje i tude vrijeme. Nemozemo svi biti doktori niti veterinari ,varioci ili vozaci ali zato svi mozemo duvati...krca malo ako si ljencina i probisvjet onda je to do tebe samoga ,genetski ili sta vec i onda naravno ...kriva je trava pa cu sada malo meditirati hm..jbg nemam vremena za om fore i talasanje. Ja dnevno istovarim dvije tone materijala manje vise:) ubijem se sa grahom,pljesnem zenu po dupetu, zapalim pljugu i meditiram uz svoju kcer i zenu. Mani te se sranja i filozofiranja ako si ljencina ako gubis dane sa daljinskim u rukama i tudom lovom u depu onda ti pljuga netreba jer ju nisi ni zasluzio i nece ti pomoci nikakva zen sranja i om ovo om ono.....brate lopatu u ruku i na posao.Zasluzi pljugu i ne kenjajte o tome kako trava covjeka sjebe. e sada ono bitno.Nepusim 23 dana u nekakvim sam dijagnostickim pretragama sutra dobivam nalaze i ako kaze doktor da smijem duvat cu ko nezdrav opet i opet i opet a ako kaze NE e onda nepusim jer necu jer imam cvrst karakter.Dimit cu opet ako budem imao i zasluzio ako ne necu i nevidim problem u tome.Ja sam gospodar svome supku a ne on meni, kakve krize ,depresije,insomnie i sl.posao je mama dragi moji i ako si proveo dan kvalitetno i radno zaspat ces ko beba a ako si seronja koji gubi dane na tudoj grbaci e onda i netrebas spavati ....pa ni jesti jbte :punch2: ovo sam pisao za sve one koji kazu kako ih trava uljeni i kako ona sluzi nekome za bijeg od problema i kako je doslo vrijeme da se "moram uozbiljiti"wtf...pitam se kojih problema i tko ih je napravio "ti" sam ili ganja koju duvas a ako bjezis od problema onda si pi.da od covjeka i tu opet trava nije kriva to je karakterna osobina sa ili bez ganjice moje drage piz.a ostaje piz.da i samo okrivljavanje trave za tu situaciju potvrduje da si pi.da ko kuca i nece pomoci apstiniranje.Hvataj se lopate a mani se meditiranja nece roditelji zivjeti vjecno
mazarLEGENDA

sep 2013.

#66
go cupa its your birthday we gonna party http://www.youtube.com/watch?v=5qm8PH4xAss nadam se da je ovo tvoj JEDINI post u dnevniku nekonzumacije (nazire se doza moje sebi nosti), ateta bi bilo, al i u svemu te podr~avam :thumb: :vb_wave:

sep 2013.

#67
haha i ja se nadam :respect:

sep 2013.

#68
A kako si ovo lipo srocia, ljubin te posri cela.. u pravu si od vrha do dna.. :respect: mene bilo strah napisati o onom postu - necemo misati napusenost i lijenost, pa san ga editirala.. (neodlucnost, dammit), hehe.. uglavnom.. samo san ovo tila reci.. :)

sep 2013.

#69
Vidim da se obraaa meni..Neu komentirat jer svatko ima svoje mialjenje i to je to,ne ~elim ulazit u dublje filozofije,rei u ti samo da trava sa ulice mo~e sjebat ovjeka u velikim koli inama,ti reci ata god hoea ja znam da je to tako..A znaa i ti..Vjerujem da si stariji,ja u sad 24 godine i ~ivim u jako sjebanom gradu gdje je nezaposlenost najvea u hr rekao bi..Ali ja ne kukam!!Ja sa 24 godine otvaram obrt,san kojeg sam sanjao par godina pretvara se u realnost,normalan sam de ko,nikad nisam bio ljen ina i nisam takav po prirodi ali mi je trava (uli na) donjela mnogo problema,od tjeskobe do razno raznih zabrijavanja i to nije samo od sebe doalo,mo~emo mi pri at ata hoemo..Od staraca sam rjetko ata u ~ivotu tra~io i mlad sam se odselio od kue i zapo eo samostalan ~ivot gdje sam osjetio ato zna i ~ivit u ovim usranim vremenima i usranom gradu sa 23 godine gdje jednostavno niata ne funkcionira,a zaato da bje~im iz svoga grada sa 23 godine,neu i ne ~elim,odlu io sam ostat i borit se sa svime i dii glavu!!Radio sam u jebenim uvjetima gdje je bilo jako malo normalnih ljudi hehe,u isto vrijeme ~ivio sam,kuhao sam,spremao,peglao i da ne nabrajam i odlu io napravit grow!Sa 22 ne mo~ea baa bit pametan i iskusan do kraja,neku greaku napravia,ja sam je napravio tako da sam rekao krivim ljudima i pri a je procurila te sam ~ivio u strahu svaki dan,kad sam kasnije saznao na koje strane je sve procurilo doalo mi je muka..I ata sad??To je bila moja greaka i to je to,ja sam kriv,nitko drugi,ja to shvaam,ali jebemu pa nisam robot,svi mi grijeaimo,nitko nije savraen,naravno da u sad sve radit druga ije u ~ivotu poslje svih tih govana,puno faktora je bitno da se poklope da ti ostanea skuliran na sve kad puaia toliku koli inu..Vjerojatno si i proaao neki kurac u ~ivotu,proputovao neato,veselio se ne emu,imao raznu podraku od nekoga,bila su puno bolja vremena,bilo je viae posla viae novaca,viae sree,a srea je jako bitan faktor,odrastao si u sretnijim vremenima..A koji emo mi kurac mladi u ovoj vukojebini od dr~ave??!Ako neea nikome lizat aupak postat ea rob,takvo je glupo vrijeme doalo,vrijeme tehnologije usrane,kad svi neato glume,kad su svi najbolji i najljepai i kad se samo novci gledaju..A ja mislim da si ti odgojen u drugim vremenima,sretnijim vremenima,kad nisi znao ato je mobitel i kad ste bili po vani non stop i kad je to bilo to!Iskrena prijateljstva,iskrene ljubavi,nema glume..NAa~alost danas je druga ije..Puno druga ije,mogao bih svaata joa napisat ali umoran sam kao pas,nisam le~ao u krevetu cjei da,nisam tra~io roditelje 5 kuna za kavu nego sam radio od 10 ujutro do 10 nave er,da mi jednog dana bude bolje,da ne budem ni iji rob.Ka~ea mani se meditacije,ja ka~em dr~i se meditacije i upoznat ea sebe i svijet oko sebe na pravi na in..Osjetio sam da si me malo napao sa tim tekstom gore ali ja sam samo iskreno napisao svoju situaciju,nisam nikome htio solit pamet nit tebe ~elim povrijedit s bilo ime,naprotiv imam jako puno respekta prema starijima od sebe.Pozdrav! ;)

sep 2013.

#70
Ludi dimu ja mislim da si ti u problemu iskljucivo radi svojih gresaka i nepromisljenosti a ne zbog trave pa bila ona sa ulice ili iz tvog uzgoja. Iskreno brate filozofiras....obrt se danas otvara za par kuna i to nije pokazatelj nicega osim sto si stvorio priliku da opet upadnes u nepriliku. Kriva je vlada ,kriva je drzava ,kriv je grad u kojem zivis.kriva je vukojebina,krivi su ljudi oko tebe,kriva je trava a ja ti kazem ...stani pred ogledali i pitaj facu u odrazu tko je kriv za neprilike u koje si upao. Najgore je upravo ovo sto ti radis...a to je sto trazis krivca na krivom mjestu da,da sami smo kovaci svoje srece. prekinut cu ovu raspravu ali evo jedna bitna stvar... sta places ko ***** i pljujes po zemlji po kojoj hodas?! stani pred ogledalo i lupi samar sam sebi, budi musko,pregrizi, stisni zube glavu gore i nema cmizdrenja.Sta ti treba meditacija da spoznas sebe,cemu filozofiranje ili si covjek ili nisi??!!! Posla ima za onoga tko hoce raditi..fraza da nema posla, to macku o rep. Ja sam hodao od baustele do baustele i pitao dali treba radnik ,selio iz grada u grad da bi prehranio obitelj i nisam plakao i kukao kako mi je drzava sjebana.Danas klinci obnavljaju status na fejsu i kukaju kako nema posla...nema slobodnih fotelja. A o mojoj generaciji i o njenim blagodatima necu jer nije mjesto za to.Ja sam stari podrapani macak sa toliko trauma na sebi koliko ti imas godina ali sam musko i necu plakati...to je bitna stvar:)...sine moj Glavu gore kitu imas izmedu nogu...picke neka placu:)

sep 2013.

#71
@Ludi dim nema to veze sa stanjem u drzavi i travom sa ulice...postoje ljudi koji jednostavno pocnu pusiti zbog okoline a nikad se nisu bas nasli u tome i nastave kontinuirano pusiti dok im jednostavno neprisjedne i kad se to dogodi shvatis da je najbolje da se drzis podalje od trave jer ti neodgovara i nema tu puno filozofije a da moze sjebat covjeka ako je koristis za bjezanje od stvarnosti to znam dozivio sam na svojoj kozi al to je traje samo privremeno cim prestanes pusit i posvetis se nekim ciljevima stvari se vrate u normalu al znaj da i meditacija ima svoje ucinke i ona nije za svakog...mozda da jednostavno pokusas biti cist bez ikakvih sranja mozda ti se to svidi ;)

sep 2013.

#72
Opa cupa stari i mario i svi oni koji su krivo sku~ili moj post,ljudi mo~da ste me krivo shvatili,neznamo se u~ivo,znamo se preko foruma,nemogu ja vama preko foruma iznest svoje mialjenje na pravi na in i onda je bezveze diskutirati uope o ovakvim stvarima,neznam ato me natjeralo uope da napiaem post u ovoj temi hehe,al nema veze :) Htio sam poslat jednu totalno drugu poruku,mo~da sam htio i drugima prenjet svoje iskustvo i rei im da nije sve u prepuaavanju po cijele dane jer malo ljudi se mo~e nosit sa tim i izvraavat svoje obaveze kao ti opa cupa..Svaka ti ast na tome,old school fajter hehe :) Al opet sad kad pogledam tko sam ja da nekome neato govorim,svi ~ivimo svoje ~ivote i svi smo vlasnici svojih umova pa pozabavimo se sa njima onako kako najbolje znamo i to je to..Opet filozofiram haha,jbg nemogu si pomoi :D Ne moram ja viae niata pokuaavat,ni prestat meditirat ni prestat upotpunosti pljugat ni niata,ja sam svoje probleme otkrio,shvatio,analizirao i pozabavio se sa njima i to je to..Ma samo opuateno bez rasprava jer nema smisla.Pozdrav svima od ludog dima koji se pogleda u ogledalo istog obraza i velike brade hehe,moram se obrijat jer izgledam kao mud~ahedin :D Zajebavam se malo,serem previae,a bolje da idem spavat..}ivili ljudi ;) P.S. Opa cupa stari lave ne zamjeraj niata jer niata loae nisam ni mislio,ipak smo mi slavonci,neemo filozofirat,bolje popit rakijicu jednu. :)

sep 2013.

#73
e takog te volim ...zivio ti meni ;)

sep 2013.

#74
Mislim da smo malo zasli van teme. Ovde bi trebalo uglavno da se zbori o tome kako se osjecas dok ne dimis. @mazar cudno je to bas je odvratan feeling sto je najgore tesko je obuci se i otrcat kilometar ili zenu probudit u 2 ujutro. A pljuga jes ok i prodje odma ali ja kad dunem onda ne mogu spavat satima.
BoRaiChoAMBASADOR

sep 2013.

#75
genjo duni neku tesku indiku pa ce i mozak prestat da se odupire :) inace, evo ja skoro 10 dana nisam zapalio, ne dam pare za nokat sranja....a i skupljam ske za rasvjetu, pa da zapocnem svoju avanturu :) nisam vjerovao koja je razlika izmedju ovog ulicnog sranja i onog sto sam uzgojis....sta god da uzmem sa ulice (a hvala bogu izbor je nikakav u mom gradu, ali kad se njih pita, uvijek je jeben skank, a od tih izjava prvo dobijem cir na zeludcu i kamen u bubregu pa nalet bijesa), to je tako lose naspram onog sto sam ja uzgojio da mi nije ni gust zapalit....a plus sto to nije "ono" k'o kad me pukne ona moja sto se tice kuntanja, prije spavanja jednu zveknem i zaspim k'o malo dijete posle mamine sise, ovih dana kako ne pusim malo teze utonem u san, ali mnogo bolje nego prije (prije nisam bukvalno spavao do 3-4h ako nema buksne), a to sam izveo tako sto sam sebi lupio samar i rek'o da je sve u glavi, i da mi ne treba dzoint da bih zaspao a vjerujem da ima ljudi kojima stvarno treba dzoks (neuporedivo vise nego meni) da bi ljudski utonuli u san

sep 2013.

#76
[bez sadržaja]
He-ManLEGENDA

sep 2013.

#77
Evo skoro mjesec dana bez paljenja i nisam primjetio nikakve nuspojave nakon prestanka, jedino izgleda da je veina novih filmova sranje teako ako nisi high. =/
BoRaiChoAMBASADOR

sep 2013.

#78
pogresno sam se izrazio, mislio sam na ljude koji imaju neko oboljenje tj. zdravstvenih problema (ja sam hvala bogu jos uvijek zdrav)

sep 2013.

#79
27 dana bez nje............i sta drugo reci osim http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YrJvkquw7CM

sep 2013.

#80
ata ti se joa nije proluftao stan??? :P

sep 2013.

#81
Farmer ocigledno nisi pravio duze pauze :)

sep 2013.

#82
hehe,sa zadovoljstvom piaem da nisam... :D bar ne u zadnje vrijeme...
He-ManLEGENDA

sep 2013.

#83
Eo ga :ninja: proala apstinencija :P Danas probao automat neki, nisam siguran kako se zove ali je onako, blag a osjeti se rad :D i high traje dosta dugo. Ovo je jedan istak mini, taman prije filma. :pilot + = :rofl:
Z&NZMAJ

sep 2013.

#84
Ja bih o ito trebao napravit pauzu... Kad vidim ovu mini pljugicu, vidim neato ato me nebi ni dotaklo :icon_lol: Jel ima neka dobra duaa da mi uva tegle, bez da ih isprazni, dok ja apstiniram? :rofl: Kad malo bolje razmislim, bolje da ih ispraznim, pa onda apstiniram. Ne vjerujem ja vama stonerima :P :ludaci_lol:

sep 2013.

#85
Ja uvam najbolje lol:)) Bje~i s tim od mene ako boga znaa :rofl:
jesamZMAJ

sep 2013.

#86
To je sve ko ping pong. :) Dosta manje puaim, al to ne bi baa zvala apstinencijom Nekakva totalna apstinencija mi uope ne dolazi u obzir, zaato i bi? :) edit: a ato manje puaim, to i manje spavam
Z&NZMAJ

sep 2013.

#87
Kod mene je izgleda obrnuto. Zadnjih par dana manje dimim, a viae spavam.... sad ti znaj do ega je :icon_lol:

sep 2013.

#88
ja tek sada od kako nepusim spavam kao beba....i budim se puno lakse i naspavan. Btw danas je jubilarni 30-i dan bez bilo kakvog dima:)
GagibaAMBASADOR

sep 2013.

#89
Krajem proale godine me je uradio "dobar" drugar za pet evra da mi donese neato ato joa nisam probao!! Potpuno je bio u pravu, stvarno je joa nisam probao!!! Od tada viae ne uzimam na ulici ni pod kakvim uslovima... :) Li no nikada ne forsiram viae od tri dana uzastopnog konzumiranja (naravno, meru sam utvrdio posle desetak godina svakodnevnog dimljenja) a da ne napravim par dana pauze. Nego sad mi se pauza odu~ila malo previae. Od tog tragi nog gubitka 5 evra do sad, samo dve ili tri mini buksnice sam zadimio ukupno.... :icon_eek:

sep 2013.

#90
Kod mene vise dimim manje spavam...aj sad ti ga shvati sta se desava. na svakoga djeluje drugacije.

sep 2013.

#91
43.dan imag prije dva dana....dva dima a danas dvije pljuge i kraj nekonzumacije ...fuck.Karakter mekan ko dusa ....

sep 2013.

#92
Ajde bilo je i vrijeme, ata se bediraa :icon_mrgreen: 43 dana ve ulazi u kategoriju "stajem zauvijek".

sep 2013.

#93
hehe,donesi kod mene,daj mojoj ~eni na uvanje teglice pa emo se patiti zajedno :) jer nema aanse da ti ih vrati npr do bo~ia... 43 dana,ojee !!! znaa li ti koliko je toooo danaaaaa :) Edit; lupio sam lajk ovoj dvojici ato ti nisu dali da duvaa,hehe
userNomoreAMBASADOR

sep 2013.

#94
Viae-manje redovni konzument sam preko 20 godina, a zadnjih par godina uzgajam po jednu biljku za osobne potrebe. U doba kad sam kupovao u dilera puaio sam i eae i nekvalitetnije, a sad mi ritam saenja i konzumiranja jedne biljke odreuje pravu mjeru. Dok growam - ne duvam, a kad duvam - ne growam. Da je Svemir htio da budem konstantno uduvan, onda bi i biljka prirodno cvala svaki dan, a ne jednom godianje ili svakih par mjeseci. "Mudar ovjek od otrova napravi lijek, a budala i od lijeka otrov." Svakako nisam za pretjerivanje, ali nisam ni za totalnu apstinenciju. Zaato se mu iti? Ako ti se duva duvaj, ako ne - nemoj. "Osjeaj krivnje jedini je grijeh." :)

sep 2013.

#95
haha pa da toga sam se i uplasio ...to je kao ono kada krenes stediti lovu pa onda ima onaj jedan momenat kada ju je bolje poceti trositi nego nastaviti sa stednjom.stvori se neki strah od razbijanja velikana,pa je bolje potrositi nego razmisljati o njima ionako je samo pitanje vremena kada cu krenuti trositi odnosno duvati...evo vidis haha gubiona ganja je zakon jedini koji priznajem...sada cu sve nadoknaditi :)

maj 2014.

#96
proalo je viae od 20 dana od zadnjeg jointa.. situacija .. da buden iskrena.. i nije baa bajna kod mene u glavi.. samoj sebi san dijagnosticirala hipohondriju.. (mo~da je i cannabis malo tome pridonia..) o tome neznan niata niti san mislila da e ikad do toga doi.. ajmo rei, rugala san se s time prije.. kad bi neko o tome pri a.. sad svaan da je to jedna vrsta pakla, i pokuaavan svaki dan nemislit o ni emu, ali ka da me neko zaveza.. i nepuata .. prate me more, budin se uplaaena, pregledajen tilo.. nemogu si trenutno pomoi.. trava mi je sad zadnja stavka, jer znan da bi to pogoraalo ovo stanje.. neznan ata da radin ..

maj 2014.

#97
sto ti je to trebalo, vidis da ti je sada lose. ja nisam zapalio skoro ceo dan, al neku krizu nisam osetio

maj 2014.

#98
Do prije 2miseca pusila san 4kom dnevno minimalno.. pa 3.. pa 2.. pa ka san vidila da je vrag odnia salu.. nijedan viae..

maj 2014.

#99
ok onda, nema sta veliko da radis, izdrzi
NoSeedsPOZNAVALAC

maj 2014.

#100
3. dan nekonzumacije,plan je ne pusiti do berbe(out),zadnja pauza je bila u januaru 25 dana :D
jesamZMAJ

maj 2014.

#101
samoj sebi san dijagnosticirala hipohondriju.. ...a nia, draga moja, mazi rizlu...

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.