VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaBioloska dostupnost kanabioida na osnovu metode konzumacije
LEGACY

Bioloska dostupnost kanabioida na osnovu metode konzumacije

70 odgovora8,699 pregleda

jun 2018.

#1
Dragi moji forumasi nakon 6 godina provedenih ovdije pracenja borbe puno clanova koji su sa nama i onih kojih vise nema vjecito pitanje ostaje zasto se neko izvuce a neko ne i previse stvari ostaje nepoznatih da bi se tu mogao dati odgovor ali po meni prvi od problema je dostupnost kanabioida u krvotoku nakon konzumacije jer nakon kvalitete ulja ovo je najbitnija stvar i o njoj puno ovisi ishod lijecenja.. Da nepisem svoje zakljucke koji jos nisu definitivni zalijepit cu pokoji link na englesko pa neka svako za sebe istrazi i donese svoj zakljucak i posta ga ovdije jer sam misljenja da su dvije glave uvijek pametnije od jedne zato upotrijebimo nova istrazivanja i nasu poznatu balkansku snalazljivost i da nadjemo najbolje sto se moze za nase sadasnje i buduce borce ;) https://medium.com/@ericgeisterfer/the-bioavailability-of-medical-marijuana-6d05b712baa0 https://www.google.it/amp/blog.sonomechanics.com/blog/water-soluble-cannabis-oil-microemulsion-liposomes-or-nanoemulsion?hs_amp=true https://www.nature.com/articles/s41598-017-15026-z https://www.google.it/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.medicinalgenomics.com/wp-content/uploads/2011/12/Transdermal_CBD.pdf&ved=2ahUKEwioouTIiOzbAhUIQpoKHX9_Atk4ChAWMAN6BAgEEAE&usg=AOvVaw27IxBLjopOtg_LdYAHG_Qh Trenutno po onome sto sam do sad prosao sam suzio istrazivanje na nano emulsije na emulzije u kojima se stvara lipidni omotac oko kanabioida (tipa biomix) i vaporiziranje koje isporucuju najvise kanabioida na osnovu ostalih metoda. Temu sam zamislio na nacin da stavljamo linkove koji imaju kvalitetno stivo i da to stivo procita sto vise ljudi i donese svoj zakljucak a na osnovu toga se nadam da bi kroz par mijeseci mogli stvoriti par metoda koji ce kasnije biti osnova za sve nase borce kao sto je tenutno RSO i Biomix protokol Molim sve koji ce ucestvovat da obrate paznju na sto stavljaju da nebude ponavljanja tekstova jer velika vecina napisanog na ovu temu je jedan te isti malo preradjeni copy past text i pozeljno je iskopati sto vise studija kojih u zadnje vrijeme se pojavljuje sve vise o CBD-u jer je legalan pa je puno lakse dobiti dozvolu za testiranje a i on sve vise postaje zanimljiv u kontekstu lijecenja tezih oblika bolesti a za epilepsiju kod djece je nevijerovatno koristan Edit: evo aparat za nanoemulziju ako netko ima 2400 eura za slabiji model u tom slucaju se moze raditi sprej za pod jezik za momentalno djelovanje tipa nitroglicerin kod srcanih bolesnika ili kao krema koja se nanosi na kozu i u oba slucaja zaobilazimo probavni trakt i sve probleme sa razgradnjom kanabioida https://www.hielscher.com/ultrasonic-cannabis-oil-emulsion.htm

jun 2018.

#2
Zato se ja pitam zaato je taj sprej toliko skup kod nas u apoteci (ukoliko imaa recept), eo link o emu se radi, ako je to to @mario339 https://sensiseeds.com/en/blog/sativex-now-available-throughout-europe-opposition-medical-cannabis-diminishes/

jun 2018.

#3
Sativex koliko sam ja mislio je bio sintetcki kanabioid a ovdije pise da je od dvije vrste cannabisa ekstraktiran sa blabla.....e sad istina da duzi period nisam pratio tu scenu jer mama je dobro i covijek odma uspori sa istrazivanjem ali definitivno postoje nacini boljih od ovih koji trenutno koristimo zato otvaram raspravu neka svako iznese svoje stajaliste pa cemo svi skupa donijeti zakljucak sta je trenutno najbolje i sta je najprihvatljivija opcija za svaciji dzep tako da rijesimo sve dileme sadasnjih i buducih boraca da ne gube vrijeme na rekla kazala ili ovo bi bilo idealno al nemam novaca za to... Tema je tek na pocetku imam svoj cilj gdje zelim doci imam odredjeno iskustvo trenutno mi fali vremena a takvih nas ima dosta na ovom forumu i ako svako od nas potpomogne po malo sa novim clanovima koji ce provesti mijesece da istrazuju clanke koje smo svi vec procitli a ovom temom cu ih usmijeriti da istrazuju tamo gdje nas vecina nije istrazivala onda samo na dobrom putu da poboljsamo ovo sto sad imamo i to je jedini cilj ;)
StipeZMAJ

jun 2018.

#5
Pogledao sam ono predavanje u ceskoj ili slovackoj (ne sijecam se) koje si stavio negdje (ne mogu nac) Bilo je pitanja oko toga pa su oni ameri sta imaju vec stotine pacijenata iza sebe objasnjavali oko thc-a i cbd-a. Prica je da cbd-u ne daju neku pre veliku paznju kod lijecenja raka. Cbd koriste kod djece i obicno kod nekih drugih neterminalnih bolesti i forsiraju dokle god pomaze. Kad prestane djelovat (obicno zbog tolerancije) onda prelaze na thc. Za rakove i to sve se ide samo na sto vise thc-a, cbd nebitan. Ono sto su ponovili 200 puta je da ne postoji odredjena sorta koja ce svima pomoc vec je obavezno da pacijent isproba vise sorti dok ne nadje neku na koju najbolje reagira. bilo je i o tome rijeci pa amerikanac taj neki veli da ukoliko rak nije izlijecen, znaci da se nije dovoljno velika kolicina uzimala.... dok zena amerikanka se pak nije previse slozila i veli da neki rakovi iz nekog razloga ne reagiraju kako treba. Npr rak stitnjace je dosta tesko konvencionalno lijeciti dok ulje rijesava bez po muke....a npr rak bubrega ima najmanju reakciju na ulje kod vecina pacjenata. Razlog je dosta opsezan, cb1, cb2, zeludac, jetra..... ovo sto vi pikirate sa biomix kapsulama. Nisam popamtio sve. Mislim da je zenska rekla oko 85% je izljecenje na osnovu njezine statistike i vec velikog broja izlijecenih a kod drugih je, ako nista, barem puno pomoglo. Pogotovo bolesti tipa parkinsonova, epilepsija, alzheimmer.... itd. Neocekivani rezultati (pozitivni) jer su objasnjavali kako kanabinoidi vracaju tijelo u svoj prirodni obrambeni mod i vraca carb i fat burning mode nazad u normalu i tijelo samo rijesi rak u kratkom vremenu. Zakljucak na osnovu njihovog predavanja je da svako sebi mora nac sortu koja mu pase i od koje ne podivlja i sto vise moguce thc ulja unjeti u sebe. Oralna primjena je po njima najbolja zbog metabolizacije kanabinoida u jetri a za djecu i osjetljive analna primjena. Vejp za raspolozenje i vedar duh. Primjeniti njihovo iskustvo posto imaju vec stotine izlijecenih uz vase znanje oko tih lipida, ovojnica, biorazgradivosti...itd. Ako nekome nesto treba full prevesti u detalje, tu sam.

jun 2018.

#7
De ki moji, prijatelji...ja svaki put kada zavirim u ovaj kutak...opadne mi vilica do poda...iz mnogo razloga... inite jednu prelijepu i ispravu stvar, na dobrobit svih bolesnih ljudi... Promovirate najja i adut naae biljke, a to je adut iz rukava...as ..dostupnog svima..jednom rije ju ZDRAVLJE i IZLJE ENJE. Koliko je mo na, nema smisla spominjat.... A vama jedan veliki :respect:

jun 2018.

#8
Stipe ja slabo tim amerima vjerujem jer uz toliki postotak izlijcenih dosad bi se ozbiljno razgovaralo o uvodjenju kanabisa kao prve opcije a listao sam njihove forume pa nisam bas naletio na svjedocanstva koja imaju ozbiljnu pozadinu i pricu...pratio sam doktora iz Madrida moram potraziti u mailu kako se zove on je radio istrazivanje na misevim zarazenim tumorom mozga na koji direktno ubrizgavo thc i cbd i trebao je dobiti dozvolu za ljudska testiranja tako da moram pogledati sta ima novo o njemu...sve u svemu ogromno je to podrucje i bez labaratorija i strucnih ljudi osudjenji smo na kockanje a to nije bas neka utjeha...cilj mi je naci metodu sa najvecom iskoristivoscu i od tud krenuti dalje jer biomix bi bilo lijepo testirati krvne uzorke kad bi se to moglo pa da znamo stvarnu iskoristivos al mozda netko cita tko moze tako neka se javi...analno vec sam pisao jedine tri studije koje sam nasao je uradjeno sa sintetickim kanabioidima koji su topljivi u vodi i kao takvi lako se apsorbiraju portalno venom sto se nemoze reci za masti....vaporiziranje ina trenutno najbolji omijer iskoristivih kanabioida ali je problem sto dolazi do velikog trenutnog unosa thc-a u krvotok i teskih psihoza a najbrze odlazi iz krvotoka tako da bi trebao duplo vise puta dnevno se razvalit kako konj da bi nesto postigao a to je tesko izvedivo 99% bolesnih ljudi zato manimo se amera i trazimo provijerene studije o CBD-U njih ima i niko ih neblokira u istrazivanju a naucnicima je cilj unije sto manje doze sa istim efektom nebi li lijek postao pristupacniji

jun 2018.

#10
Koliko sam ja shvatio ta nanoemulzija nije stabilna i treba stabilizator - http://blog.sonomechanics.com/blog/stabilizer-package-for-producing-water-soluble-cannabis-extracts

jun 2018.

#12
Resp za temu,uglavnom vidim svi spominju kanabinode a nitko terpene.Terpeni su jedni od indikatora koja biljka lijeci sta,po terpenima je svakom orijentir.Imaju posebne tabele izradene,kako limunska trava djeluje,zemljana,floralna,vockasta itd...Terpeni su veoma bitan faktor vazan isto kao i kanabinoidi. Cinjenica jer da na nekog djeluje a na nekog ne,a svi koriste THC,CBD, i ganjaju velik postotak oba njih u ulju. Po meni se jedino precizno moze definirat nakon sto je bolesniku ispostavljena tocna diagnoza da ga se uputi i potragu prave biljke preko terpena,drukcije su sve samo nagadanja,a dok znanost jos otkrije za svaki terpen kako djeluje i na sta,nacekacemo se iako vec postoji velik velik dio koji je izucen.Ovih chartova ima milion,daj te si vremena i proucite malo to sve skupa,a ne samo kanabinoide.Kompletna biljka se mora uzet u obzir ako vec idemo znanstveno i medicinski pristupat necem ovako ozbiljnom. Ja znam iz svog iskustva,ljudi kojima sam davao ulje,kad je ulje bilo ljuto gorkasto onda je ljecilo rakove i teze oblike gonoreje,psorijazu i slicno.Dok slatkastije ulje nije bilo tako efektivno,vise je bilo bolje za lokalnu uporabu. Parfemasta ulja,ona kad ih skuhate pa kad mirisu ko neki parfem,to su po meni najbolja ulja kao ultimatum koji je postavljen za svaku bolest.A ta parfemasta ulja sam dobio samo sa nekim sortama kao sto su Green poison,Sweet cheese i Sweet skunk,od Kusheva Quennova i slicnih indika dobivao sam ljuca i gorca ulja,a slatkasta znaju bit od sativa,pogotovo biljke koje imaju ton mirisa sandalovine. Isto tako moje zapazanje za lokalno je najbolje kuhano sa benzinom,lakse se maze,jer sa alkoholom nije lako mazivo,bude stisnutije i ljepljivije. Nedavno se i spominjalo formacija kristala THCa u ulje koje stoji dugo.Meni se to u par navrata desilo,i samo znam kad pojedem tu kristalnu sekciju da se jako jako sabijem,tu lezi kljuc moguce je.U tim ekstraktima,kako se ulje skuha i termicki obradi,nakon dugo vremena ulje se krene nanovo kristalizirat,kao da THC odvoji se od ostatka kanabinoda,al kao skup molekula ostaje nepromjenjen.Ista mu je vaznost i prije nego se rekristalizira,samo sto je koncentriraniji THC i THCV u kristaliam nego u ostatku ulja. Isto tako sama predpostavka mi govori,da ljudi koji su deblji da se na njih bolje vezu kanabinoidi.Al svatko tko konzumira travu je relativno mrsav,pricam o HC pusacima.I ima jos tu jako puno stvari o kojima se da pricat,ali eto moje inpliciranje na terpene je ja mislim od izrazito velike vaznosti isto kao i ostatak cjelokupne biljke.
LupusHerbivorAMBASADOR

jun 2018.

#13
Kad kazes terpen (cisto da se razumijemo) mislis na kristalice na vrhu vrhova? Prasinu, dijamantnu? Recimo, ja kad trimam i susim hedove, obavezno ih sve prijedem prstima da pokupim svu smolu sa njihovih vrhova (ionako ce eveporirat u zrak tokom susenja/curinga) i radim charas. Charas, ako mislim na isto, mi se pokazao kao najdjelotvorniji psihostimulans. Imam grinder koji filtrira kristalice (terpene?) i onda to cuvam cuvam, pa kad se nakupi stavim sve u jednu frulu i onda to bude takva bomba da mi danima bude lepo. Kad to pusim, strasno puno kasljem i jako jako je tesko zadrzati dim u plucima, mislim da to mogu samo profesionalni haha pusaci kao ja, amater bi s zadavio od dima. AL cisti pljuca, ujutro iskasljes brabonjke iz kinderbet dana.

jun 2018.

#14
Eto kad vec pricamo o ulju,bila mi je murija,druko me lik.Ljecio sam njegovo djete ima epi napade, i prestali su odkad je krenio sa uljem,i malo malo sam kuvo za malog i malom sve bolje,i dosla mu murija na vrata neko je nesto ocito zabrijo,i ovaj me spomenio usro se da ce ostat i bez zene i djece,a da mene nije bilo mali bi bio u govniam do grla,i sad posto su im oduzeli ulje a meni nisu nasli nista,a znaju da je ulej doslo od mene,gonit ce me kazneno za 20ml ulja,odma mi je odvjednit reko,oko 3 god da me ceka.Prekrasno,os pomoc nekom,jos se radi o djetetu,i taj netko ti uvali kurcinu

jun 2018.

#15
Ako je otac djeteta rekao da je kupio od tebe onda si ga nayebo. Ako si ulje poklonio for free, onda jos i imas sanse. Samo je malo nejasno tko je njega druko policiji.
LupusHerbivorAMBASADOR

jun 2018.

#16
neka. Tko god bolesnima naplacuje lijek nije bolje ni zasluzio. U zivotu nisam uzo kune za ulje a nakuho sam ga se ohoho. Trava je dar a ne izvor zarade.
L0oDZMAJ

jun 2018.

#17
Ajmo bez skretanja teme,prodji te se prozivki i kojekakvih pretpostavki... da ne lepim pravilnik i tacke pravilnika.... posle moram i poene lupat... stej haj

jun 2018.

#18
Izvinjavam se Lood al moram da odgovorim,jer lik ocito trazi nevolje,odakle tebi lupuse da ja kupim pare na ulju? a?Ja radim ko konj i zaradujem svoju placu,a lik je sam kupovo od mog prijatelja mango safir i liberty haze toga ima na vrece,i od tog sam ja kuvo ulje ii lik mi zauzvrat od dima ostavi dio i to je to,malo se najedem ulja i gotovo.Da samo rascistim i da se ovakva tema vise ne blati.Prije nego krenes sudit knjigu po koricama prvo je hebeno procitaj.A njega je druko susjed,a on je druko mene i to je to.I bolje da ovo mozda ostane ovdje da svi budete svijesni i da vam kad tad onaj za kojeg se najmanje nadas zabije noz u leda.A ja u ovoj temi vise necu nis spomenit o tom,cisto iz respekta prema onom tko je otvorio temu a i pravilnika.Od mene samo medicina ide dalje u ovu temu,al eto kad mi ljudi dignu tlak a nemaju pojma ni s kim pricaju,niu kolko sam ja zapravo tu na forumu bio,u biti znate vi starosjedioci,a tu neki Lupus da mi prica o parama i travi,brate samo lagano a meni se ne obacaj vise. I trava nije dar ako je ilagalna,i riskiramo i zivot i vrijeme i to zna svaki covijek.A to sta si ti kuvo i radio takoder me ne interesira ni 5%,bahato se ponasas prema krivom liku.
bosccoAMBASADOR

avg 2018.

#19
Sla~em oko svega ato si napiso o terpenima ali ovdje postoji jedna velika injenica koju trebaju svi znati, kad pravia rso ulje benzinom ili alkoholom terpeni odu papa, tako da rso ulja su jako siromaana terpenima, odnosno ih prakti ki nema u ulju... Dao sam na terpensku analizu vrhove i rso ulje koje je bilo raeno iz ovih vrhova, vrhovi su imali terpena a rso niata....kod rso ulja nisam iaao preko 120 stupnja...tako da ja baa ne vjerujem ovim chartovima koji se svuda pojavljuju nego onome ato sam analiziram i stestiram

avg 2018.

#20
To je zanimljivo boscco nisam to znao jer nisam imao priliku testirat terpene a ni vremena za to.Ali mora bit nacin da se skuha ulje i da ostane sve sto je dobro, problem je sto su terpeni samo kao mirisi.Mislim svaka biljka malte ne ima terpene,kao biljni ekstrakt.Ali se on mjenja i sa vodom,temperaturama i mnogim drugim stvarima,stoga kad ides aktivirat THC,tj kuhat ulje ili bilo kaki dekarbo,bilo sta sto zagrijava,vjer.ces izgubit terpene.Onda treba jest ulje i hedove jbg, Cekam da se ova tema pokrene,po meni bi ova trebala bit jedna od najzastupljenijih, kad vec pricamo o medicini i o ulju i njegovoj praksi.Jest da je ilegala i nema svako vremena da sad nesto testiramo kao grupa,ali malo po malo i vjerujte mi vutrasi, posto je ovo najjaci balkanski forum doslovce,kad postane legalno u nas svih.Okrenit ce se vamo na forum prvo, ja se vec zalazem u RH ako bude uskoro legalno a ja mislim da oce.Pravac zagreb i onda cu im napravit demonstraciju i rec kolko su glupi zapravo,da sam im iza leda doslovno 20 godina sadio travu i da znam pun k. o tom,hebene mikroskope sam kupovo i sranja, baco pare.Odem u shop kod hazea ostavim mu 5000kn ko da sam 5 kuan ostavio.Biljeznice su mi pune dnevnika i zapazanja,cuvam nalaze od svih oboljelih, i ima da odem i saspem im rafal i odma bi im reko ne treba vam amer sad da radi ganju i pravi lijekove,ja dodem prvi i povucemo odma pol foruma i kao forum napravimo sami svoj uzgoj diljem balkana ako naravno bude legalno,jer ako je itko zasluzio toliki kredibilitet da lijeci ljude sa ganjom,onda su to individue sa foruma koje su to zapravo i radile.Iako je to zasad samo slatka masta,ja mislim da nije daleko od realnosti, ja sam vec pripremljen na legaliziranje i da mi to bude full time posao ne samo uzivanje i da ucim tu growere kak se koristi hessi, jednostavo preslab mi je to poziv.Osjetim da sam za nesto puno vise i vec vucem konce prema tom putu. SVaki put kad sam nekom sa uljem pomogao i kolko god to drasticno zvucalo, i nekim slucajevima spasavao zivote.To me tolko ispuni da imam filing da svaki grijeh sad isplacujem i cistim si dusu.Hebo ti pare, hebo ti sve brajo,nista nije bitno koliko neciji zivot,i ako je u tvojim rukama i ti si taj zbog kojeg je neko ziv,nema nista ljepse na svijetu.Cjela obitelj oboljelog te drzi ko kap vode na dlanu,placaju mi vecere i sranja.Idem po gradovima starima kuham ulje nekad ostanem spavat kod ljudi i svaceg sam vidio i svijedocio. Dao bog da plate svi oni zbog kojih danas nekih ljudi nema,a mogli bi bit da je samo ganja legalna,al ne,pare su bitnije.Ja ih prvi cekam u paklu priusticu im ono sto nece ni demoni ako bude tako. Pedaleko sam skrenio s teme,jbg shvacam to preosobno jer je i meni zivot spasila. Narode vjerujte mi koliko su kanabinoidi bitni toliko je i svaki drugi dio biljke.Da samo znate sta sve mozete zapravo s tom biljkom, ni korijenje ne bi bacali.
bosccoAMBASADOR

avg 2018.

#21
Ne treba da se jede hedove, mislim da je bolje hedove upariti odnosno staviti u vaporizator i na ovaj na in konzumirati terpene, taj na in je i dostupan svakome (no treba neato para da se nabavi vapo). Ina e ima nekoliko tehnika da se skupi terpene, sa CO2 i drugima plinovima ali je to na~alost skupljije i nedostupno nam obi nim ljudima...
hazeriZMAJ

avg 2018.

#22
Zasto ne?Sve je stvar na koji nacin pripravis hed za jesti..tu stoje svi terpeni,kanabionidi...naravno,ako znas uzgojiti travu koja ce u sebi zadrzati terpene,trihome..smatram da ce u buducnosti estrakcije benzinom i alkoholom na vecim temperaturama otici u zaborav.Ali od negdje se mora poceti:) Mozes dati info gdje se to moze napraviti?

avg 2018.

#23
dapace da se mogu jest hedovi i ostatak biljke najbolje u blender sa nekim vocem i popit napravis smoothi ili shake neki sa sameljenom travom i jos ako je u sitovom obliku ne suaena i jos sa svojim sokovima unose se dodatni kanabinoidi koji su po strukturi kiseline i susenjem i oksidacijom se pretvataju i spajaju sa drugim cannabinoidima neko do tih kannabinoidnih kiselina su THCA(THC acid) i CBDA (CBD acid) zato je i dobro raditi tinkture/alkoholne iscrpine kanabisa u sirovom izdanju jer na taj nacin se cuvaju kanabinoidne kiseline i u takovoj iscrpini koja se termicki ne obraduje ostaje puno terpena..
bosccoAMBASADOR

avg 2018.

#24
Imam poznanstva u institutu gdje prave ove analize a ina e ne prave to javno nego za svoja istra~ivanja i kontrole.

avg 2018.

#25
Terpene bi trebao moc izvuci bilo koji labaratori koji radi analize eteri nih ulja i njihovih terpena
hazeriZMAJ

avg 2018.

#26
Hvala ljepa Mr. Weed:):thumb::thumb:
lu&kZMAJ

avg 2018.

#27
evo nesto o terpenu koji ubija tumor ?! https://herb.co/marijuana/news/terpineol/?utm_source=facebook&utm_medium=spredfast&utm_campaign=&utm_content=sf91750644_Editorial_cannabis-editorial_Crosspost&sf91750644=1

jan 2019.

#28
Tinkture sabijaju :))
Duh1978POZNAVALAC

sep 2019.

#29
https://www.zamnesia.com/pure-terpenes/4819-cali-terpenes-1ml.html Je li ovo prava stvar za mijeaati s uljem? Za biomix? Umjesto da stavljamo eteri na ulja?

sep 2019.

#30
Terpeni jesu eteri na ulja, tj. eteri na ulja su "uljasta" na dodir zbog viskoznosti, a sastoje se od jednog ili viae terpena (terpeni su neato kao alkoholi, vrsta lako hlapivih ugljikovodika). Biljka konoplje ve sadr~i mnogobrojne terpene u raznim omjerima, o emu ovisi miris cvijeta.

sep 2019.

#31
@metalmaniac Dobar dio terpena ispari kada se kuha ulje, tako da je dobro naknadno ubaciti te Cali terpene. @Sizifus Na 10 ml ulja ide jedna kap tih terpena. Ubaci tu kap u ulje kad radis biomix.
Duh1978POZNAVALAC

sep 2019.

#32
Ok, hvala. Zna i ovo je dobra stvar za biomix. Da ne nabavljam eteri na ulja. To sam htio znati.

sep 2019.

#33
Znam da ispare i razmialjao sam kako to rijeaiti. Idealna bi bila naprava suprotna ekspres loncu - vakuumski lonac, jer sni~avanjem tlaka sni~ava se i temperatura vreliata tekuina, ato zna i da bi finom regulacijom podtlaka mogao jako precizno odvajati frakcije.

sep 2019.

#34
@Sizifus Stavi i etericna ulja.
Duh1978POZNAVALAC

sep 2019.

#35
@Sensi Star Zaato? Ra unao sam da ovo pokriva izgubljene terpene. `ta ne?

okt 2019.

#36
moze li mi iko napisati jel ima razlike izmedju muske biljke i industrijeske biljke jel to jedno te isto??? molim nekog ko zna sto posto da mi odgovori

okt 2019.

#37
dali mi neko moze reci ima li razlike izmedju muske biljke i industrijske biljke dali se od muizijaka moze praviti cbd ulje???
Mr.420AMBASADOR

okt 2019.

#38
Muska biljka proizvodi samo sjeme i to nije potentno,tebi treba zenska biljka koja ce proizvodit cvjetove u ovom slucaju industrijska za cbd.

okt 2019.

#39
:zvezda:: izvinite ali moram da prekraim ta ku 14 pravilnika foruma ... dajem ti milion eura za sjeme koje proizvodi muaka biljka (10 komada) ne mora da bude potentno.

maj 2020.

#40
znaci da bi bila tolerancija kod pocetnika koji nisu nikad uzimali thc ulje je bolje koristiti cbd ulje na pocetku pa posle thc ulje dodavati postepeno do praga toleranicje?

maj 2020.

#41
Ne. Treba poceti sa malim dozama thc ulja - pola zrna rize (cak i manje ako ta osoba nikad nije pusila travu). Da bi se doslo do grama ulja dnevno treba od 3 tjedna do mjesec dana ako se ide po RSO protokolu. I u tih mjesec dana ce osoba biti konstantno high.

mar 2021.

#42
iz nekog razloga veza ne radi

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se