VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaStvarna štetnost marihuane
LEGACY

Stvarna štetnost marihuane

60 odgovora8,975 pregleda
seedersAMBASADOR

jan 2010.

#1
Mo~e li tko od dobrih duaa napisati koja je stvarna atetnost marihuane? Ipak, volio bih znati ato to uvla im u sebe...
krasta-zgPOZNAVALAC

jan 2010.

#2
ovisi koliko imas godina :)))
seedersAMBASADOR

jan 2010.

#3
19 Pa zar ne bi na veinu odraslih osoba djelovati jednako atetno?
Kurblaj KanAMBASADOR

jan 2010.

#4
Ja bih rekao da se to svodi na atetne efekte koje e izazvati puaenje bilo ega. Zna i svi loai efekti povezani s udisanjem dima. Koriatenjem vaporizatora kao metode za konzumaciju teako mi pada na pamet ikakav atetan efekt
CAMENTUZIJASTA

jan 2010.

#5
moj psihi ka~e da da ljudi koji konzumiraju imaju 7 puta veu aansu razvoja aizofrenije, ato je kontradiktorno znanstvenim publikacijama, idi otvori wikipediju i itaj, jedina atetnost ato ja vidim je tottaly wasted sjest u auto, i vozit se uokolo .... nako pokupia par ljudi s tratoara....
MeskalitoLEGENDA

jan 2010.

#6
Slazem se sa shandorom . Inace sta sve moze ili ne moze dok si high je posebna tema :) Ja sam se testirao dosta puta i moze da se vozi bas fino , brzo stignem :) ali sam primetio da ako imas jos putnika hmm njima bas nije najprijatnije . Ipak , mora se naglasiti da zavisi i od toga sta se konzumira - za takve stvari ipak oprezno !

jan 2010.

#7
Puaenje je atetno , ali kanabinoidi nisu ... Tako da ako se brinea za zdravlje i nije ti neki osobiti guat puakarat ....vajporajzer iz d vej! Proao jednom ... super fora , zakucava a klasi na , uop e nemaa filing da puaia , a ono izuvanje iz cipela . Ja ipak volim dim u svojim plu ima ... ali to nezna i da si jednog dana ne u priuatiti jednog malog genija . http://www.waterbongssale.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/marijuana-vaporizer.jpg `to se ti e naduvane vo~nje , operiranjem te~om mehanizacijom i sl. nikad nema problema , osim ljenosti koja je neizbje~na :) Nikad mi nije bio problem vozit napljugan , atoviae baa je pravi guat no na vo~nja gradom uz dobru ziku i finu gicu ...
Kurblaj KanAMBASADOR

jan 2010.

#8
Ne radi se o tome jer problem ili nije nego se radi o produljenju vremena reagiranja, te ponaaanja voza a pod utjecajem ne ega(dakako alkohol prednja i i po u estalosti i ateti) No, koliko se sjeam ito sam neko "istra~ivanje" da veina voza a pod utjecajem marihuane vozi mnogo opreznije tako da se u neku ruku kompenzira smanjena mogunost reagiranja opreznom vo~njom. Sad zaista se ne sjeam gdje sam to itao i ne znam radi li se o pouzdanom, ozbiljnom istra~ivanju ili o nekoj novinskoj gluposti("britanski znanstvenici") Bilo kako bilo nikako nije preporu ljivo voziti pod utjecajem bilo ato umanjuje sposobnost reagiranja
Kreso1988ENTUZIJASTA

jan 2010.

#9
svakako nije pametno, no nisam ni ja pametan pa vozim i to iskljucivo u vecernjim satima kada nema prometa kada god bi dok je dan pogotovo kada je spica na cesti (oko 3-4 kada se vracaju sa posla ljudi) vozio nebi mogao pratiti sve sto se dogada na cesti, ali refleki su mi normalni par puta mi je zec izletio i ja sam odmah iste sekunde intenzivno zakocio bez problema (cak osobi do mene koja je motala drugu nije nist ispalo^^) ali naravno nije nikako pametno voziti. Sto se tice stetnosi ovisi nacin na koji konzumiras, sto su vec gore naveli. pusenje je najstetnije najbolje napraviti neke kolace:)
seedersAMBASADOR

jan 2010.

#10
Hvala na odgovorima. Ja sam osobno primjerio da dugotrajno puaenje marihuane utje e i na volju za rad, odnosno gubi se volja... Takoer sam primjetio da se malo izgubi i osjeaj za realnost...
He-ManLEGENDA

jan 2010.

#11
Pa naravno da utjece na volju za rad, tko bi glup isao raditi ako mu je sve super i high :icon_mrgreen: Meni krevet utjece na volju za rad, posebno zimi, stari moj bas mi se neda dizati ono ujutro rano i ici raditi, zato radije nastavim spavati do podne :icon_lol:
euforijaAMBASADOR

jan 2010.

#12
A koju to tocno realnost? mene bas opici u realnoo
Kreso1988ENTUZIJASTA

jan 2010.

#13
haha, motivacija i volja za rad ovisi od osobe do osobe ako si inace marljiv i radisan onda ces i takav biti kada pusis, o ovo za osjecaj realnosti mogu ponoviti samo od euforije post. Koju to realnost? ovisi sve o tom sto it smatras realnim i nerealinom no to je druga tema a i moram da idem^^
seedersAMBASADOR

jan 2010.

#14
Heh, ne znam to no kako da opiaem to. Neke stvari ato se dogode u RL ine mi se kao da su nerealne, u nekom drugome svijetu, i kad se zapali pljuga, sve to nestane... Ne znam sad ako ste me shvatili, aliu ne znam kako da vam druga ije opiaem.
Kreso1988ENTUZIJASTA

jan 2010.

#15
mislis tipa zanemaris neke stvari, neobazires se na to tj kada pusis mislis da su te neke stvari nebitne tipa obrazovanje, nezivciras se sto te neko uvrijedio, sto neke stvari nemozes sto nisi uspio u necemu?
wannabeshaman1POZNAVALAC

jan 2010.

#16
ini mi se da je najvei problem s thc-om istovremeno i njegova najvea prednost :D. on ti daje slobodu izbora. mo~ea bit i iskusit ato ~elia, no kako nesvijesno prihvaamo razne dogme i ograni enja ona nam se obiju o glavu. npr. disfunkcionalnost...to da neato ato trijezan mo~ea, nemo~ea napuaen ili u viaem stanju radit je samo zabluda. iako jedna koje se meni teako rijeait :D.samo sam par puta do sad uspio do u viae stanje napuaen i posti to da odbacim pretpostavku disfunkcionalnosti. tada mi je tijelo sve obavlja samo od sebe na naju inkovitiji mogui na in (pri a, meuljudski odnosi, i razni kompleksni procesi) a da mi svijest neoptereena time istra~uje neke viae,dublje,suptilinije(kako vam paae) razine. gubljenje volje za rad(kao i sjebano pamenje)je samo nuspojava prihvaanja prethodnog... jer mislia da nemo~ea niata radit u tom stanju, a da ga pritom ne izgubia al istina je da ne samo da mo~ea radit sve ve to mo~ea joa u inkovitije napravit i uz manji gubitak energije. samo se treba odbacit predrasuda :D tako da jedino atetno u thc to ato nemo~e umjesto nas preuzet odgovornost :P

jan 2010.

#17
Ja prosto vozim lagano shto kod alkohola nije mogutje.. od drage nam marihuane si uvek svestan za si izuven i vozish lagano

jan 2010.

#18
Jebaga, ovi vaporizeri koštaju min 100 €. Mnogo bre :S Mislim i nije toliko mnogo (to se kupuje samo jednom), ali treba se otvoriti toliko :)
seedersAMBASADOR

jan 2010.

#19
Nisam ni sku~io da ste odgovarali na temu :) @kreso tako nekako @wannabeshaman1 zna i ti mislia da se sve te nuspojave samo proizvod ljudskog uma? Zanima me, jer sam pri ao s par ljudi, kako na vas utje e marihuana u obliku zatupljenosti? Mislim, to ak vidim na primjeru nekih svojih frendova koji puae mnogo viae od mene, ali moram rei da su uzimali i kemiju, ne mnogo, ali jesu. Sad, je li njihova, tkz. zatupljenost plod kemije ili marihuane?
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

jan 2010.

#20
pusim vec 4godine ,kad iman pusim i posljedice su jedino da te malo kratkorocno pamcenje nesluzi i to je to... a ata se tice voznje citao sam da zbog paranoje se vozi puno sporije i opreznije kad si high:...
extranoizeENTUZIJASTA

jan 2010.

#21
to je kemija 90 %
#22
hehehe...zanimljivo.. ja konstanto konzumiram marihuanu vec cca 5 godina (cime se ponosim heheh), al ubaciva san jos kojekakva sranja u sebe (velike kolicine i malo me sram toga tu i tamo), a sa maron sam trenutno u fazi da mi nije bas lako provest dan bez jointa ili zaspat (nema sanse), al ipak mislin da je to od kemije vise..al evo kad ste se uvatili voznje i marihuane, ja san ima par komicnih situacija u voznji; i dobro izvuka zivu glavu..heheh...dogodi mi se dosta puta da odlutan u mislima i onda nakon par trenutaka se probudin, tako sam jednom vozia i zamislia se nesto i kad san se "probudia" san svatia da sam upravo prosa kroz crveno (sva srica nije bilo auta iz drugog smjera) i da trenutno stojim na raskrizju a zeleno mi, a panduri sa strane bulje u mene i cude se kako je taj momak samo oprezan; pa on ni kroz zeleno ne zeli proc raskrizje!! hheheh

jan 2010.

#23
istina... kad si high mrzi te sve... samo gledas da odradis sve na brzinu i zabodes na kunt... a kad si high duze vreme... bez pauza... naviknes se da te sve mrzi... vazno ti je da samo da se napusis i da kuntas... sto je takodje vezano sa ovime za realnost... batalis sve ostalo... desilo mi se to i sad pokusavam da se povratim :) A jel pomenuo neko gubljenje sivih cjelija... losije pamcjenje... a posto je trava pocela da se prska raznom hemijom (bar sam tako cuo po mom kraju, tj ovo sto mi purnjamo) stetnosti su jos vecje.... a imam i par ortaka koji su se promenili zbog trave ... dobra tema :)
He-ManLEGENDA

jan 2010.

#24
zaboravio si spomenuti impotenciju, rak grla, pluca, jezika, prelazak na teze droge i tako te druge poznate "cinjenice" :sick:
wannabeshaman1POZNAVALAC

jan 2010.

#25
proizvod neodgovornosti. s obzirom na predrasude koje postoje i ne iju ljenost droge su idealna isprika pojedincu da se zapusti i prebaci odgovornost sa sebe na neato ato ak nije ni ~ivo (bar u nekom povranom smislu). osim toga kako postoje cijelo~ivotni strejteri koji su zatupljeniji i od nekog s mentalnom retardacijom treba vrlo oprezno donosit zaklju ak o drogi kao jedinom utjecaju na ne iju inteligenciju. nelogi no je, tako da mo~da nije ni kemija ni trava uzrok ato su mutavi. osobno znam ljude koji su se kemijali sa svime ato postoji...neki i desetke godina pa su inteligentniji i britkiji od veine trijeznog stanovniatva. pa neki od najveih knji~evnika,intelektualaca i znastvenika su troaili droge. mislim injenica je da kemija uniatava neurone, al ako znaa koristit i imaa ambicije i jedan neuron e ti bit dosta za ono ato nekom ni bilijun nee. ugl nemoj tako olako donosit zaklju ke iz osobnog iskustva. i sigurno e se sad netko po et zgra~at jer kao branim kemiju..."kemijaaaa!aaaa!"... bitno je da se borimo protiv toga da nas koji troaimo travu i evenutalno etnogene puste na miru jer je to stvar osobnog izbora al zato isto kao ato nas osuuju mi emo osuivat ne iji osobni izbor da troai kemiju. sigurno zato jer je to za njihovo dobro :P ili samo zato jer nam estetski nije privla no :D. j.ebeno licemjerje.
#26
heh..jako dobro napisano!!
wannabeshaman1POZNAVALAC

jan 2010.

#27
ovo "da te mrzi sve" mo~e bit uz ono ato sam opiso u prethodnom post posljedicai ~elje da se proe netaknut kroz ~ivot. za sive elije neznam to no, svatko pri a ato mu paae :D. al sive elije(ako se nisam zabunio ato su) umiru svaki dan, umiru i od cigara i kad predugo zadr~ia dah, a umiru i od gluposti :P. da trava bitno uniatava mo~dane stanice mislim da bi neki lanovi bili medicinski fenomeni s obzirom da joa imaju komunikacijske sposobnosti :D. i uvijek mi je bilo interesantno da upravo ljudi koji uporno prozivaju travu zbog toga (ne mislim na tebe)se boje koristit sivu tvar. to im je valjda najvea agonija i strah u ~ivotu uz slobodu :D. ak su i podrugljivi prema kontemplaciji :D. sjebano pamenje to nije kratkoro no nije trajan problem ve ili dok si nadimljen ili ako pre esto troaia al ako te smeta moa jednostavno smanjit/prestat i tako si vratit pamenje u prijaanje stanje. ato se ti e apricanja kemijom mislim da su to naj eae mitovi :D. sad dimim neki libijski haa pa sam po astio par frendova na pajp :D a oni su prije samo neku piljevinu na joint probali. i onda kad ih je prvi put u ~ivotu zabilo i kad su dobili trip ine :D su se po eli derat kako je to apricano. ako trava il bilo koja preraevina ima intenzivan aromati an miris i ako su vrhovi ili haa vjerojatno je samo kvalitetna roba, a ne apricano nekom kemijom. jedino mo~e bit ako je neato bez mirisa suho i ako nije vrh ve piljevina a nakon ato dimia se nemoa micat. u tom slu aju to opet nije problem trave nego vlastitog idiotizma i loaeg dilera. tako da ni jedan od navedenih problema nije stvaran.al ato uope je? :D
PimplaManAMBASADOR

jan 2010.

#28
wannabeshaman vrlo dobro razmialjaa. Posljedica ima koliko i korisnika.Svako druk ije do~ivljava.Osobno puno vremena razmialjam o utjecaju droge na ovjeka i svih drugih uzbuenja.Razlika je kad neko pusi jer je skroz asocijalan,a drugo kad neko bas iz guata.Jednom poma~e ili barem ne radi atetu psihi ku jer je fizi ke promjene su zanemarive nasuprot psihi kim,jer neea tumor dobiti od dima,nego od pshihe,a dim e samo pribli~avati dan tako da ti ostaje manje vrimena da se to izbaci dok ne izbije na tijelo.Sve je bit kako to iskoristia.Danas skoro svaki ovjek ima svoju drogu,pa makar to bilo brinjenje o djeci. Svaka ~elja za drogiranjem je pad.Ali uvjek mo~ea u drogiranom stanju svijesti malo vidit se iz tre eg lica pa tako iskoristia za napredak. Umjerenost je majka drogiranja
BeyondLEGENDA

jan 2010.

#29
A neznam baa. cjeli ~ivot je drogiranje. ata god napravia okidaju se kemikalije u tvom mozgu, droga je samo jedan od okida a.
CAMENTUZIJASTA

jan 2010.

#30
ovo je pre pre pervezno ali jel itko ikad probao vutru sa skupljenim lateksnom smolom od Papavera S. mislim da bi to se podrazumjevalo pod padom .... nemogu nit pomislit, jel bi bio high ili eufori an ili skomiran ili ato?
DirtyDENTUZIJASTA

jan 2010.

#31
pa sve to.. sto drugo.. tu bi ti, predpostavljam, trava bila vise samo da mozes nekako pusit.. posto sirovi opium nije za pusenje nego oralnu konzumaciju... nisam to probao ali predpostavljam da bi bilo ko sa manje vise svim opijatima.. tj. trava bi pojacala kljuvanje,ma i ostale efekte, nebi bas osjetio samu napusenost ali bi ipak dodala neku dusu tim prilicno ispraznim drogama.. makar se opium vjerojatno izdvaja od ostalih opijata i opioda jer je mozaik vise psihoaktivnih spojeva a i prirodan je... suze bogova...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se