VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaProblematičan stav stručnog onkološkog društva
LEGACY

Problematičan stav stručnog onkološkog društva

10 odgovora1,547 pregleda
petarpan244ENTUZIJASTA

dec 2016.

#1
Da postoji OPOZICIJA u nekim medicinskim krugovima spram lije enja canabisom za mene nije novost. `toviae to je direktna opozicija stavovima drzavnog povjerenstva za cannabis sa prof.dr Brboroviem na elu. Nazalost to se javlja u onkologiji..........evo njihovih smjernica, svibanj 2016. Hrvatsko druatvo za internisti ku onkologiju /HDIO/ HLZa formiralo je u~u stru nu grupu u sastavu: doc dr sc Natalija Dedi Plaveti /KBC Zagreb/, prim dr sc Robert `eparovi /Klinika za tumore/, doc dr sc Borislav Belev/KBC Zagreb/ i prof dr sc Damir Vrbanec/KBC Zagreb/ . http://www.internistickaonkologija.hr/smjernice-drustva/ Oni bi dakle dozvolili eventualno samo tablete cannabisa a biljne galenske preparate nebi nikako. `to vise oni piau......da te ubiju u pojam....... smatramo da je u ovom trenutku najprihvatljiviji tabletarni oblik lijeka, odnosno ekstrakt biljke primjenjen kroz kapsule ili tablete  time se posti~e potpuna kontrola unesene doze, nuspojava, a ujedno garantira standardna tra~ena doza. Nikako nisu prihvatljive inhalacijske metode primjene, cigarete ili sprejevi, zbog teakoe oko doziranja Zaklju no se mo~e rei, da je u danaanje vrijeme zna ajno poboljaane suportivne terapije, uloga kanabinoida ipak izgubila na zna aju, barem ato se ti e onkoloakih bolesnika, ato nikako ne umanjuje njenu vrijednost u drugim indikacijama. U svakom slu aju, za preciznije smjernice i optimiziranje primjene medicinske konoplje u onkoloaih bolesnika, potrebno je viae randomiziranih i bolje dizajniranih studija, osobito u odnosu na novije generacije antiemetskih lijekova i u sklopu novih terapijskih protokola. Treba upozoriti da u ovom trenutku nema dovoljno dokaza za primjenu kanabisa i njegovih derivata kao antitumorskih lijekova, odnosno da se opa~eni rezultati istra~ivanja na stani nim i ~ivotinjskim modelima ne mogu direktno interpolirati na ljude.
petarpan244ENTUZIJASTA

dec 2016.

#3
Da sasvim si u pravu. uz jos jedan dodatak, sramotno je ali oni ne znaju ata je to endokanabinoidni system u ljudskom tjelu, ne znaju niata o endokanabinoidima, a da ne pominjemo da je tu~no ato se to uopate ne u i ni 24 godine posle otkria. pitanje ostaje, u emu je zapravo problem sa ovima kod nas koji ~ele da nam uskrate naaa osnovna prava, dok istovremeno smatraju da je sasvim ok da ~deru alkohol i pilule?...profit i samo profit.
sjeverISTRAŽIVAČ

dec 2016.

#4
Evo izlazi izraelski cannabis inhalator http://www.timesofisrael.com/in-global-first-teva-signs-deal-to-market-medical-marijuana-inhaler/
petarpan244ENTUZIJASTA

dec 2016.

#5
Ipak se kree....... direktno.hr je jednostavno re eno portal HDZ-a. i da e on objaviti pozitivan tekst o marihuani je udo. Meutim znanost sve viae otkriva istinu...... 21.12.2016. http://direktno.hr/en/2014/zivot/71277/Marihuana-najstariji-univerzalni-lijek-na-Zemlji-joa-u-drevnim-knjigama.htm
BladerZMAJ

dec 2016.

#6
Lako mogue da su plaeni od lobija ali sigurno ima velik postotak glaveaina koji se boje marihuane kao biljke. Lakae im je progutat "penis" nego "kurac" kao rije tako i oko ovoga. Konstantna borba sa svojim uvjerenjima i stajaliatima... da cijeli ~ivot konzumiraju biljke kao lijek, tablete bi im bile "tabu" tema... ali malo pomalo i bit e neato samo ata do tada mase ljudi nee biti, a mogli su da joa koji kilometar proguraju...;) edit: Sry za spam ali evo sa znanstvenog stajaliata ata se tu dogaa...kod dosta ljudi

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se