LEGACY
Problematičan stav stručnog onkološkog društva
10 odgovora1,547 pregleda
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
dec 2016.
dec 2016.#1
Da postoji OPOZICIJA u nekim medicinskim krugovima spram lije
enja canabisom za mene nije novost. `toviae to je direktna opozicija stavovima drzavnog povjerenstva za cannabis sa prof.dr Brboroviem na
elu.
Nazalost to se javlja u onkologiji..........evo njihovih smjernica, svibanj 2016.
Hrvatsko druatvo za internisti
ku onkologiju /HDIO/ HLZa formiralo je u~u stru
nu grupu u sastavu: doc dr sc Natalija Dedi Plaveti /KBC Zagreb/, prim dr sc Robert `eparovi /Klinika za tumore/, doc dr sc Borislav Belev/KBC Zagreb/ i prof dr sc Damir Vrbanec/KBC Zagreb/ .
http://www.internistickaonkologija.hr/smjernice-drustva/
Oni bi dakle dozvolili eventualno samo tablete cannabisa a biljne galenske preparate nebi nikako.
`to vise oni piau......da te ubiju u pojam.......
smatramo da je u ovom trenutku najprihvatljiviji tabletarni oblik lijeka, odnosno ekstrakt biljke primjenjen kroz kapsule ili tablete time se posti~e potpuna kontrola unesene doze, nuspojava, a ujedno garantira standardna tra~ena doza. Nikako nisu prihvatljive inhalacijske metode primjene, cigarete ili sprejevi, zbog teakoe oko doziranja
Zaklju
no se mo~e rei, da je u danaanje vrijeme zna
ajno poboljaane suportivne terapije, uloga kanabinoida ipak izgubila na zna
aju, barem ato se ti
e onkoloakih bolesnika, ato nikako ne umanjuje njenu vrijednost u drugim indikacijama. U svakom slu
aju, za preciznije smjernice i optimiziranje primjene medicinske konoplje u onkoloaih bolesnika, potrebno je viae randomiziranih i bolje dizajniranih studija, osobito u odnosu na novije generacije antiemetskih lijekova i u sklopu novih terapijskih protokola. Treba upozoriti da u ovom trenutku nema dovoljno dokaza za primjenu kanabisa i njegovih derivata kao antitumorskih lijekova, odnosno da se opa~eni rezultati istra~ivanja na stani
nim i ~ivotinjskim modelima ne mogu direktno interpolirati na ljude.
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
dec 2016.
dec 2016.#3
Da sasvim si u pravu. uz jos jedan dodatak, sramotno je ali oni ne znaju ata je to endokanabinoidni system u ljudskom tjelu, ne znaju niata o endokanabinoidima, a da ne pominjemo da je tu~no ato se to uopate ne u
i ni 24 godine posle otkria.
pitanje ostaje, u
emu je zapravo problem sa ovima kod nas koji ~ele da nam uskrate naaa osnovna prava, dok istovremeno smatraju da je sasvim ok da ~deru alkohol i pilule?...profit i samo profit.
sjever
ISTRAŽIVAČ111 REP41%
→ Entuzijasta
sjeverISTRAŽIVAČ
dec 2016.
dec 2016.#4
Evo izlazi izraelski cannabis inhalator
http://www.timesofisrael.com/in-global-first-teva-signs-deal-to-market-medical-marijuana-inhaler/
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
dec 2016.
dec 2016.#5
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
dec 2016.
dec 2016.#6
Lako mogue da su plaeni od lobija ali sigurno ima velik postotak glaveaina koji se boje marihuane kao biljke. Lakae im je progutat "penis" nego "kurac" kao rije
tako i oko ovoga. Konstantna borba sa svojim uvjerenjima i stajaliatima... da cijeli ~ivot konzumiraju biljke kao lijek, tablete bi im bile "tabu" tema... ali malo pomalo i bit e neato samo ata do tada mase ljudi nee biti, a mogli su da joa koji kilometar proguraju...;)
edit: Sry za spam ali evo sa znanstvenog stajaliata ata se tu dogaa...kod dosta ljudi
dec 2016.
1 / 6
dec 2016.
dec 2016.