VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaPsihoza i mentalno zdravlje
LEGACY

Psihoza i mentalno zdravlje

136 odgovora17,249 pregleda
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#1
Dragi ljudi, evo me nakon du~eg vremena na forumu. U zadnja etiri mjeseca koliko me nije bilo prolazio sam pravi pakao. Duga je pri a to ato mi se dogodilo, ne znam ni odakle po eti. Stvari su zaista zeznute tako da ne znam da li da idem skroz u dubinu ili da odem skroz u dubinu i objasnim ato mi se dogodilo, a ako ima ljudi koji imaju sli na iskustva volio bih uti i podijeliti iskustva. Naime prije etiri mjeseca negdje sam zapalio zadnji joint i sad sam ist etiri mjeseca. Meni kao dugogodianjem korisniku kanabisa to je vrlo teako razdoblje jer odvojen sam od Mary Jane koja je moja najvea ljubav od prvog dana kad sam se upoznao s njom. Iskusni sam grower i poznavatelj same biljke i svega vezanog uz ganju, ali nekako se dogodilo sranje koje me odvojilo od Mary Jane i jako mi nedostaje. Po elo je sve tamo u velja i kad sam nakon jednog stresnog posla vratio se kui i bio pod velikim stresom. Po eo sam se osjeati "high" prirodno. Nisam puaio prije toga neka dva tjedna i svi simptomi koji su kasnije nazvani kao psihoza su se po eli dogaati kad nisam bio pod utjecajem gane. Naime, po eo sam sanjati ru~ne snove, po ela me prati anksioznost iz istog mira i lagana paranoja. Moji ukuani su shvatili da se samnom neato dogaa, no nisu znali ato je to. Ubrzo nakon par dana nekog udnog stanja moj brat je odlu io starcima drukati me i rekao kako sam growao, gdje sam growao i gdje mi sam zbuksao weed. Moj svijet se sruaio nakon toga, jer me vlastiti brat otkucao starcima, a automatski su starci pomislili da sam teaki narkoman, nabavili testove za drogu, a sljedei dan i pozvali hitnu pomo koja je doala u pratnji policije i tako sam odveden u mentalnu ustanovu silom. Dijagnoza mi je akutni psihoti ni poremeaj tzv. psihoza. Mjesec dana sam bio zatvoren u bolnici i otpuaten s lijekom koji spada u skupinu antipsihotika kojeg u trebati konzumirati godinama i to mi je nezamislivo. }ivot mi se promijenio, osjeam se loae, a nuspojave lijeka su gadne i viae nisam ista osoba koja sam bio prije koji mjesec. Postao sam pravi zombi i niata me ne veseli. Fali mi gana, volio bih zapaliti, ali mi je strogo zabranjeno. Ve sam viae od 10 godina u~ivalac i teako mi se pomiriti s tim da viae nemam mogunosti growati niti u~ivati u gani. `to vi mislite o tome da li je gana opasnost za mentalno zdravlje, da li ima netko sa sli nim iskustvom? Ina e, dok sam duvao bio sam uvijek zdrav i uvijek mi je gana pomogla da se nosim s im god je trebalo. Trenutno mi je koma i razmialjam samo o bijegu iz kue jer oni koji su ti najbli~i mogu ti biti najgori neprijatelji koji ine neato "za tvoje dobro" a na kraju u ine neato najgore ato mo~e biti... Eto toliko, peace boz :sun2:
Snjezana1971AMBASADOR

jun 2012.

#2
Ovo je dno dna ato ti se dogodilo i nemogu se udom na uditi da su ti to roditelji napravili:vomitwar: jer ovako ato nisam uo nikada, umjesto da su ti pomogli normalnim putem i razgovorom eventualno posavjetovati se s nekim psihologom ali ovako neato "jako ~alosno":ohno: inae danas se takvi i sl. problemi rijeaavaju razgovorom i ako to neurodi plodom onda razgovor s psihijatrom(kakvo crno zatvaranje u ludaru ajme majko mila) a takvi kriminalci i gamad nam aetaju gradovima da to svijet nije vidio. Anksiozno-depresivni poremeaji i tzv. psihoze a s obzirom na stanje u kojem narod ~ivi tko ih nema na~alost i postali smo anksiozno- depresivna nacija i u~ivaoci takvih terapija i medicinsko-farmakoloakih medikamenata da je to straano(Apaurini,Normabeli,Helexi,Xanaxi,Tegretoli,Prozac,Praxiteni i dr.) to se troai na kile na~alost i nitko nepokuaava lijeiti uzrok(neimanje posla,psihike troture na istom,kuna negativna atmosfera, muan odlazak i dolazak na posao, neimaatina i bezizlaznost iz raznih situacija) a to bi trebala dr~ava da se priupita zaato je to tako i ato se to dogaa s ljudima/narodom ,ve samo saaniraju tzv. posljedice prepisujui navedene medikamente na~alost. Izgubila se ljudskost i potreba za pomoi kad je najte~e na~alost nitko viae nikoga nepoatuje i sve je oalo kvragu jbg. ako ikako mogu pomi mo~ea i na PM. Mislim da je "vutra" djeja igra prema tome ato su ti prepisali da koristia i mogu samo pretpostaviti kako ti je na~alost, znam kako se postupa s pacijentima na psihijatrijama jer sam imao prilike to osobno vidjeti, nadrogirane i povezane za krevet uffff. Jako ~alosno, i kako onda stei povjerenje u ljude kad nemo~ea raunati na vlastitu obitelj kao i njihovu podraku, jako mi je ~ao ato si tako proaao.:tuzan Sorry ali ostao sam bez teksta i neznam ato bi sve rekao, a mogao bi puno toga na raun tvoje obitelji te u ostati na ovome izreenome.

jun 2012.

#3
Pa kolko ti sinko imas godina? Kazes pusis 10 godina a koristis izraz "bijeg od kuce" kao da imas 16? Zasto si uopce obolio od psihoze?
nox1cousENTUZIJASTA

jun 2012.

#4
Sigurno nije od vutre. Oglavnom: Tough luck, svu srecu ti zelim
nenashPOZNAVALAC

jun 2012.

#5
Vjeverice ne kenjaj... Drug, itam i ne vjerujem.Tvoji dnevnici ovdje i na icmagu su legendarni.Pogotovo smoke report-i. Nije mi jasno zaato su starci zvali hitnu i muriju.Jesi li bio nasilan? S foruma znam da si inteligentan i obrazovan ovjek, tako da sumnjam da jesi. Jesi li bio taj mjesec u bolnici svojom voljom ili ? Kako ti je kad uzmea/ne uzmea terapiju? Ovo i je skroz bezveze baa zbog pri a da ganja izaziva psihozu i sl. U svakom slu aju, budi mi dobro i ozdravi brzo pa da zapalimo.:wave:

jun 2012.

#6
Tko te to no sili da pijea lijekove? Daj molim te radije se vrati travi, odjebi sve nego da pijea lijekove i spominjea nuspojave. Iskreno neznam koji ti je osim ata si sve izgleda olako shva ao. Nemaa 5 godina da te vodaju po doktorima i ustanovama, odhebi to sve. Daj bratu 2 pljuske. Ja bi mogao sebi bar 5 dijagnoza slo~iti ali mi je dan takav ga fizi ki ispunim i odradim i nakon obaveza predve er zamotam jednu i zaboli me za sve dijagnoze i doktore ovoga svijeta. Danas tko god ~ivi u ovakvom druatvu ne mo~e se se nazvati normalnim. Za svako druatveno ponaaanje medicinari imaju neku dijagnozu. Koji ku..c to kome treba? Da izmialjamo bolesti? Dan nam ka~u tko smo i ato smo? Da nas na koncu "lije e"?? Ako mi sami ne znamo tko smo i ata ho emo ne e nas nitko dovesti u red ako se samo ne dovedemo u red. Punoljetan si ovje e, stani na svoje noge i odhebi od nekog ko ti previae sudbinu kroji. Ovo je ono ukratko:)
makisplitAMBASADOR

jun 2012.

#7
VTF? growaa 10+ godina,dobrovoljno odlazia u "ludaru" i propisno cea gutati tablete i postati biljka na par godina? Kakav krvavi brat,kakvi starci...steraj to sve u 300 picki materina i ~ivi svoj ~ivot kakav hocea!!! A ato se psihoze tice....napomenuo si da si imao stresno razdoblje ti znaa ato te muci,trava je mogla izbaciti na povrainu, pitanje je koliko si se spreman suociti sa sobom i rjeaiti probleme niata viae!!!
SulundarAMBASADOR

jun 2012.

#8
Boz,bro...teska prica:( Zao mi je sto ti se to desava. Gledam drugara,ima slican problem. Taj lik je vario svaki dan..i na poslu i van njega..u javnosti..ma furala ga je gandza na pozitivno,nikad mu se nije smucilo niti pozlilo. Sasvim normalan lik,omiljen u drustu...i samo odjednom kod lekara. Ustanovljena paranoja. Ne sme da plane,dobija napad. Smirio se,batalio ganju. Sve normalno inace funkcionise,ali evo posle 6meseci,mora da popije par piva da bi povukao koji dim. Kaze da jedino tako moze da iskuluira. Ne znam,ja ne kapiram kako se do desava..ali nesto moze da se ucini..sigurno! NAdam se da ces ovde dobiti koji savet,ako nista pokusaj kod strucnog lica. Smireno i samostalno. Ovo sto je porodica ucinila,verujem da je iz najbolje namere. Uplaseni i zbunjeni,neupuceni. Nisu znali kako bi drugacije.. Probaj da im oprostis..bar kad ti se poboljsa stanje. Drzi se Boz!

jun 2012.

#9
e sranje... izgleda da ti matorci nisu culi za izreku: "put do pakla poplocan je najboljim namerama", jbg. u svakom slucaju, ako je nesto akutno znaci da je prolazno i sumnjam da ces morati godinama da pijes neuroleptike (pitanje je i da li ti uopste treba ta hemija), jel dijagnoza ef dvadeset tri tacka nesto? sta su ukucali iza tacke... na zalost, samim tim sto si zavrsio tamo gde si bio morao si izaci sa nekim f, ne pridaj tome preteranu paznju i gledaj da se smiris i vratis sto pre u neku normalu, ne bih savetovao vutru i neuroleptike ali verujem da ces se uskoro skinuti sa tog sranja, drzi se prijatelju i sretno
jesamZMAJ

jun 2012.

#10
Joj, Bozga, bas mi je zao sto ti se to desilo. Ne vjerujem bas da ti je uzrok trava kao trava. Gle, statistike kazu da jedan od troje ljudi jednom u zivotu oboli od psihoze. Najcesci uzrok je stres. Nije ti bas family reagirala s obzirom na situaciju, al ne bih ih ja bas osudjivala. Sigurno su mislili sve najbolje, isto kao i buraz. Ja sam protiv lijekova jako, unisili mi mamu, al ti znas kako ti djeluju...Tu savjeta nema, ali ne znam tko bi meni zabranio ono sto volim...pa mozda ak nisi siguran...S druge pak strane znam osobu kojoj nikad ne bih savjetoavala prestanak tableta, al u pitanju je shiza...U svakom slucaju, drzi se i nemoj se nikako izolirati.
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#11
Stvar je u tome ato je stari taj dan bio nasilan prema meni i aamarao me da se trebam lije iti, ja sam bio skroz miran, malo preplaaen, a ak sam bio toliko skuliran da sam mu okrenuo i drugi obraz i rekao aamaraj koliko god hoea.... Onda mu je navodno pozlilo, a u svemu tome je stara zvala hitnu i doali su s murijom..... Niti u jednom trenutku nisam bio nasilan ja nego moj stari bio nasilan. Nisam ni znao da je stara zvala hitnu, a kad sam shvatio nisam mogao niata viae napraviti... Mene su odvezli kao da sam neki teaki luak. Kad sam stigao u bolnicu odmah su uzeli neku injekciju i rekao sam da ne ~elim nikakve injekcije, ali su me jednostavno trojica zgrabili, ja sam se opirao i pao glavom na pod i dobio potres mozga, cijela glava mi je bila plava. U meuvremenu su mi spi ili neku injekciju od koje se nisam mogao pomaknuti i po eli me kljukati ostalim lijekovima da mjesec dana nisam mogao sro it dvije re enice. Nakon ato su me otpustili i traume koju sam pro~ivio u tih mjesec dana, dr. mi je ostavio neki usrani lijek da popijem jednu tabletu nave er i to je to, ali od te tablete nemam volje za ~ivot. Fali mi da zapalim, htio bi se maknuti iz kue jer otakad se to dogodilo nisam baa u dobrim odnosima ni sa starcima ni s bratom i trenutno razmialjam da odselim zauvijek, ali mi je teako jer ne mogu nai posao makar sam zavraio faks i imam dosta radnog iskustva i internacionalnog iskustva, ve sam bio svugdje po Europi... Uglavnom mislim da mi je u injena nepravda i da se samnom postupalo skroz loae, hou pobje a nemam kamo. Htio bi zapalit viae nego boga vidjet i odjebat ovaj lijek ali me malo strah da mi se ne pogoraa jer kad ne popijem lijek teako mogu zaspati...
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#12
jeste dobro si mislio... piae f23.8 ........

jun 2012.

#13
ma da, to sam i mislio, sve sto je tacka 8 ili tacka 9 jednostavno znaci da ni oni ne znaju sta da napisu a nesto moraju, probaj opusteno i bez panike, kontam da je sranj* malo zesce ali trebalo bi racionalno da krenes dalje, verovatno je prvi korak pokusati naci posao, jer kad nema posla nema ni para, a kada nema para nema ni samostalnosti... znas to vec i sam. nemoj da te ovo slomi, jer daleko je to od psihoze, fokusiraj se na ziveti normalno dalje

jun 2012.

#14
Sta vi tu meni nabijate na nos... evo sad cu citari, pazite sad ovo: Znaci, ti ces mene uciti neodmjerenosti jel? Jesam li lijepo napisao koliko mu je godina i kako je dobio psihozu?? Svaka cast svima vama, imate iskustva u gajenju trave mnogo vise nego ja ali na ovom podrucju me necete ponizavati. Ja jos uvijek smatram da je lik maloljetan i zato mu necu pomoci, trava i maloljetnost ne idu skupa, to takoder dobro znam. Dok ne saznam koliko otprilike ima godina (ne trazim maticni da mi da) necu uopce nista savjetovati, vi cete se vrtjeti u krug u ovoj temi o kojoj pojma nemate do sljedeceg Bozica pa me podcjenjujte i dalje. Psihoza je ozbiljna stvar, i ne nastaje preko noci nego nastaje godinama. Vec i sada imam materijala da decku pomognem jer je u 2 posta nabrojo petsto obiteljskih problema plus vidim da nije sam sebi uopce poslozio kockice u glavi...

jun 2012.

#15
da li ti uopste vidis da je bozga prijatelj foruma, odakle ti onda ideja da je maloletan i kako tek ocekujes da ti odgovori na ovo tvoje pitanje:"Zasto si uopce obolio od psihoze?" jbt. verovatno zato sto je to bas hteo i jedva cekao da se tako ludo provodi u zivotu, daj stvarno kontrolisi malo tvoje postove
MeskalitoLEGENDA

jun 2012.

#16
E da ga ebem .... Mada ni to nije razlog da ignoriras na chatu al dobro . Huh , tesko bi ostao u takvoj porodici druze ,pa nek je 100 puta moja . Mozes da svratis ,ostani mesec dva ,skini se sa hemije i kreni u nove avanture .Za potrebstine osnovne ne mora brinesh :thumb: Za sve ima resenja ....i fali nam dj Boz
Sensi*JanaAMBASADOR

jun 2012.

#17
ti si jos uvek u zbrci od svega sto ti se desilo,prestani piti lek i probaj se sabrati,verovatno nece bit lako al jedino tako mozes biti ponovo svoj. znam da te boli to sto su ti tvoji ucinili,al cinjenica da nisu pokusali razgovarati s tobom govori o tome koliko su bili uplaseni,koliko te ne poznaju. To su tvoji roditelji i brat moras im oprostiti inace neces uspet rascistit ni sa sobom.sacekaj da te prodje bes i samosazaljevanje i kad smislis sta zelis dalje u zivotu sedi sa svojima i reci im sve sto te muci i boli ali i da ih volis, e onda mozes otici i biti sretan..........,bezanje ne vredi jer sav teret poneses sa sobom :) drz se prijatelju ,budi pozitivan i uskoro ces se smejati svemu ovome,pusa
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#18
ne znam kako se to dogodilo ni ato mi je bilo zapravo niti se zna uzrok svemu tome... imam 26 god. znam samo da me pucalo prirodno high osjeaj, osjeao sam se udno i bio paranoi an u par navrata.... makar nisam uope dva tjedna prije toga niata puaio. radio sam stresan posao u to vrijeme i taj me posao bio iscrpio. tako da ne znam koliko je mogue da je uzrok tome gana, jer nisam puaio dok sam radio.
BladeZMAJ

jun 2012.

#19
Znam neke ljude koj su kroz godine poeli osjeati da im ganja donosi viae loaeg nego dobrog (ustvari dosta esta pojava) nemogu ni zamisliti ato si sve proaao zadnjih mjeseci....moj savijet u miru i tiaini pokuaaj pronai neki posao i peglaj iz te kue u kojoj si sad.....odhebi i tablete i ganu i sve to od sebe bar neko vrijeme da vidia kako funkcioniraa bez toga....svu sreu frend i nadam se da ea za koji tjedan napisati da radia i da ti je dobro....definitivno se koncetriraj na to da peglaa od ukuana.......
Snjezana1971AMBASADOR

jun 2012.

#20
ovjek je pretrpio ogroman stres i nije se baa lako nositi s tim(da ti je obitelj okrenula lea kad ti je bilo najpotrebnije, i joa to rijeaavati fizi kim maltretiranjem od strane obitelji) i odluiti ato i kako bi bilo najbolje jer za to treba vremena nije ni doalo preko noi, a nee ni otii, vrijeme e rei svoje treba ostati smiren ato viae mo~ea i bilo bi dobro da napiaea o kakvom lijeku se radi tj. ato konzumiraa i koliko puta pijea dnevno terapiju. Lijek koji si dobio ima sigurno i zamjenu u obliku prirodnih sastojaka npr. Persen glede usnivanja i smirenja i sigurno je bolji jer nema atetnih nuspojava kao prepisani ali dok neznam o emu se radi i nemogu pno rei. Nesmijea se samo izolirati i krei se ato viae na zraku da malo sredia misli i psihu, pokuaaj nai bilo kakvu zabavu u vidu sporta,fitnes,bicikl joa bolje jer si sam naravno posao bi dobro doaao ali..... samo polako poslo~i si prioritete i po mogunosti makni od ukuana na 1-2tj bilo gdje ako mo~ea da ih malo negledaa i smiria si psihu s obzirom na troturu koju si proaao, ako ti mogu kako pomoi imaa PM. Kad se stvari malo smire i kad doea sebi skupa sa svojim ukuanima treba porazgovarati i oprostiti ali ne i zaboraviti ato su uinili bez obzira ato su oni u tom trenutku mislili o igledno da tebe nisu niata pitali i tu je njihova najvea greaka te su tebi u inili najveu moguu atetu ali neka se oni nose sa svojom savjeau a ti gledaj iskljuivo sebe. Sretno kolega i dr~i se.
MarcoPoloLEGENDA

jun 2012.

#21
spominjes da si imao stresno razdoblje u to vrijeme...vjerovatno je to bio "trigger" za neke promjene u svjesti...mozda si pregorio, trebao ti je odmor ili neka relaksacija...jbg zivimo u brzom svijetu gdje je stres svakodnevna pojava...nemamo svi iste granice...neko se nosi s time, a netko popusti...a onda se dogodi ovo sto se tebi desilo ocisti misli i polako s tom kemijom...razmisli dobro o svemu i sjedni sa svojima za stol i pricajte dugo...pricajte o svemu...kad vec sve znaju, budi brutalno iskren mozda bi bilo dobro i da se maknes od njih...odi nekam na more (neznam otkud si), opusti se na nekoliko dana da ti glava bude bistrija...samo nemoj upadati dublje u te crnjake...drzi se bozga

jun 2012.

#22
Znaci imas 26 a poceo si pusiti s 16. Jako smo slicni, ja imam 24 i poceo sam pusiti s 14. Da li je to utjecalo na nas, ja mislim da jest, da ne ponavljam opet, mozes procitati u ovoj temi: https://forums.vutra.org/graveyard/10359-kako-se-rijesiti-ovisnosti-o-marihuani.html?highlight= Naravno, pametna ekipa s foruma je prebacila temu u smecu jer... pazi ovo... kazu da ja LAZEM i da muljam cijelu ekipu na forumu. Et, sta onda reci? Al posve nebitno. Sad cu ja tebi rec nesto. Ja znam iz svog iskustva i iskustva svojih prijatelja, koji su jako aktivno pusili travu u pubertetu. Pod jako aktivno mislim na gram dva po osobi dnevno. Znaci miminalno 30g mjesecno, trecina kile godisnje. Istinabog, da nije bilo trave bio bi u puno gorem stanju jer uzrok mojih problema je bila teska obiteljska situacija (jako losi roditelji - zlostavljali su me, teska materijalna situacija, razne bolesti koje sam imao od rodenja i slicno tome). Trava mi je bila jedina slamka spasa iz tog kosmara ludila u kojem sam se nasao. 90% maloljetnika koji aktivno puse travu, puse ju zbog lose obiteljske situacije. I nemojte mi sada reci da to nije istina, mozda je drugacije kod vas ali ovdje u Zagrebu gdje sam ja odrastao je tako i to uopce nije sporno. Dokaz nisam samo ja vec i svi moji prijatelji koji spadaju u tu kategoriju (a imam ih ohoho). Znaci, ako je dijete raslo u normalnoj okolini, rijetko ce mu pasti na pamet da zapali cigaru a kamoli frulu. Naravno, ima i takvih ali ajmo ruku na srce i vidjet cete da pusaci cigareta i marihuane su zapravo najnize drustvene skupine. Bogati se samo jos vise bogate, ne pada im na pamet trosit pare na to. Sretnima opet ne pada na pamet zapalit kad su vec sretni. Opet cu ponovit, radi se o 90% maloljetnika, da ne bude zabune. Losa obiteljska situacija. Stresan posao. Koji vise ne radis jel tako? Znaci da si nezaposlen. Pretpostavit cu da nemas ni curu posto je nisi spomenuo. Nemas ni mnogo prijatelja posto ih nisi spominjao a kazes da si bio puno doma i da su ukucani primjetili tvoje "cudno" ponasanje. Nisi nam rekao kakvo je to tocno cudno ponasanje bilo, kako se manifestiralo? Psihoza razlicito utjece na ljude, neki su vise depresivni a neki vise agresivni. Uglavnom... mislim da je najveci uzrok losi zivotni uvjeti a tek potom emotivno nesazrijevanje zbog pusenja trave u adolescenciji. Sada dolazimo do pitanja.... kako to rijesti. Vidim da je tvoje jedino rijesenje da zapalis. MMM neki masni vrh, onak da se ljepi pod prstima... kad udahnes da pece za pluca od THCa ufff brrr. Fino a? Jelda da bi sjela? Al znas i sam da ce to produbiti i produziti probleme, jer problem nije nestao a svaki problem ignoriranjem automatski povecavas, bez obzira na vrstu problema. Zelis otici iz kuce a nemas uvjeta. Kazes "pobjeci" od kuce. Ljudi od 26 godina ne bjeze, oni se sele. Vidis li razliku izmedu 2 mentalna sklopa? (ovo je samo primjer) Znaci, jedna skupina ljudi zeli pobjeci od groznih roditelja koji ih maltretiraju dok druga skupina se u skladu s svojim godinama i MOGUCNOSTIMA jednostavno odseli. Posto, pretpostavljam, uvijete za selidbu nemas, jedino ti preostaje da ucinis sve moguce kako bi se situacija u obitelji smirila na neku normalnu razinu. Takoder pretpostavljam da to nece biti moguce, zbog tvojih roditelja koji su... znas i sami kakvi. Ajde ispricaj kako se tvoja psihoza manifestira? Zasto su te drzala mjesec dana u bolnici? Odraslog covjeka nitko ne moze neopravdano staviti pod kljuc. To bi bila otmica. Ispricaj vise detalja, ovo je ionako internet.
nox1cousENTUZIJASTA

jun 2012.

#23
Ima pametnih stvari sto si napiso, al bez uverede, ovim si se posro :P
DJFlyHighLEGENDA

jun 2012.

#24
vjeverice jesu tebe mozda :abducted: ?
makisplitAMBASADOR

jun 2012.

#25
Ajme! 26 godina prika moj....moraa pokrenuti stvari vidia da te "stislo" u glavi! Ne mogu napisati dr~i se,biti ce dobro ovo ono...jednostavno nije to tako....moraa brutalnost situacije pogledati u oci,izrigaj se do bola. Mo~ea ti biti iskren s roditeljima koliko hocea oni ne mogu vidjeti gdje se nalazia jel i sami ne vide,njihova panic reakcija dovoljno govori o racionalnosti u sagledavanju stvari.....nema prijatelju nazad otic cea u ***** ako se sad zarobia u tom sistemu hranidbenog lanca. Ne dopusti nikom APSOLUTNO NIKOM da se poigrava s tvojom glavom,kakvih mjesec dana prisilnih terapija alooooo,odi do prvog odvjetnika i tu~i ustanovu u kojoj su te istraumatizirali...nema mrdanja,starcima ljepo i poateno,jasno i glasno reci ato ih ide.... Odi i ~ivi ~ivot....rekao bih ti i sretno samo to na ~alost ne postoji!
herb-o-logistENTUZIJASTA

jun 2012.

#26
itam i ne vjerujem ato si sve proaao :ohno:. Obavezno prestani piti tablete i ne razbijaj si glavu crnim mislima. Odi u aetnje u prirodu, po mogunosti se bavi nekim sportom, nek ti se um razbistri pa e rijeaenje doi samo po sebi... Samo brij na pozitivu. A ovo za dijagnozu psihoze ne mogu vjerovati. Pa da najnormalnijeg ovjeka na mjesec dana zatvore u ludaru, zave~u za krevet, aopaju ga razno-raznim "lijekovima" i govore mu da je bolestan, naravno da e i on sam povjerovat da je tako. U stanju su od zdravog ovjeka napravit luaka. Koliko god to teako zvu alo, pokuaaj razgovarat sa roditeljima, pomiri se sa njima i bratom i oprosti im...Na kraju krajeva ~eljeli su ti pomoi ali su odabrali najgori mogui na in. Tek ako vidia da nikako ne ide, da su usijane glave i da te ne ~ele shvatiti, onda ih odhebi. Opet ponavljam, obavezno prestani s tabletama, ne daju ti da racionalno razmialjaa... Ak ti je ve teako nave er zaspati, bolje popiti 2-3 aae vina. Nije neko izvanredno rijeaenje ali u svakom slu aju bolje nego tablete. Barem slijedei dan neea biti kao zombi. (ili joa bolje neka prirodna alternativa kao ato ka~e Snje~ana) `to se ti e one promjene svijesti, vjerojatno je bilo od stresa, iscrpljenosti, neispavanosti... Kako je doalo tako bi vjerojatno i otialo. Dr~ se, svi smo uz tebe :thumb: Sve prolazi pa tako i to.
nox1cousENTUZIJASTA

jun 2012.

#27
Kanabis je jako dobar lijek za nesanicu i jedan od glavnih razloga zasto se prepisuje za "medical marijuana", tak da se za to nebi trebo brinit
Petar PanPOZNAVALAC

jun 2012.

#28
bozga, sad je najbitnije da ne klonea duhom, glavu gore! takve stvari se dogaaju, kako tebi, tako i drugim ljudima, a vrag e ga znat zaato. nisi jedini proaao to. imao si nezgodnu situaciju zbog uzgajanja i puaenja, ali nemoj mislit da je iata lakae drugim ljudima koji odjednom puknu ko kokice. ovje e, cijeli svijet ti se sruai u sekundi. ako sam dobro shvatio, tebi se nije dogodila situacija da si zapalio pa 'puka'.? jedina poveznica tvoje bolesti sa marihuanom je da ti prirodno dolazi high, ali to i je znak psihoze, to osjete i oni koji nikad nisu puaili, i vjeruj mi da nema nikakve veze sa marihuanom. osobno poznajem dvoje mladih ljudi kojima se dogodilo isto, ali ovi nikad, ali baa nikad nisu konzumirali travu. zapravo su bili tipi ni primjer amokljana, najbolji u akoli, na natjecanjima, sve obveze uredno izvraavali, ma nisam ih nikad ni pijane vidio. i jednog dana samo op... jedno(muakarac) tokom faksa , a drugo(~enska) sa zavraenim faksom na radnom mjestu, za aalterom cura do~ivila ~iv ani slom. moj prijedlog ti je da dobro razmislia o svemu, o na inu na koji si ~ivio dosadaanji ~ivot, o odnosima sa roditeljima, bratom, o dosadaanjem poslu, pijateljima, o onome ato je stvarno bitno u ~ivotu. mislim da si pomijeaao prioritete, postavio si posao i obveze na prvo mjesto, ~ivio si pod stresom. od tuda ta tvoja opsjednutost travom, jer si se samo znao s njom opustiti. ovo ato ti se dogodilo nemoj gledat kao neato skroz negativno, shvati to kao posljednje upozorenje svoga organizma da se viae ovako ne mo~e. nau i ~ivjeti ovje e, udahni zrak, osjeti sunce koje te obasjava, nau i se veselit malim stvarima, nau i da je tvoje (da, tvoje) zdravlje va~nije od svega ostalog, opusti se. takve stvari se ne rjeaavaju tabletama, a bome ni travom. nije smisao bit cijeli dan pod stresom pa se uve er smirivat jointom. smisao ~ivota je nau it i tokom dana prolazit stresne situacije sa osmijehom na licu... iz reakcije tvojih roditelja se mo~e naslutit da izmeu vas postoji puno tajni, puno nerazjaanjenih situacija, manjak komunikacije. pa oni su ti roditelji, ti si im sin za boga miloga. zar postoji ja a veza od toga? a vi kao stranci, kao slu ajni prolaznici. reci im ato mislia, izvadi karte na stol, znam da ti se nakupilo puno toga. sad je vrijeme, sad ili nikad, ionako je sve otialo u 3pm. takve stvari se ne rjeaavaju bijegom. ne ka~em da ne trebaa oti, ali ne ostavljaj stvari nerazjaanjene. ne pokuaavaj pobje od samog sebe, to joa nitko nije uspio. odnos kakav si do sada imao sa svojim bli~njima, sutra ea imat sa svojom ~enom, djecom... jel stvarno ~elia takav ~ivot? doaao je trenutak da promijenia svoju sudbinu, i to je jedini razlog zaato ti se ovo dogodilo. ajde da ne serem viae, bozga dr~i se, ~elim ti sve najbolje!

jun 2012.

#29
Poslusaj sad Bozga vidim da imas staza na vutri jos se ne znamo ali slusaj.Ja sam imo cijeli zivot poremecen vec sam napisao temu o tome neki vutrasi znaju sta se meni zbilo,vjeruj mi nikakve tablete nemoj pit od toga samo lose ocekuj.Sad cu ti rec i kako rade,ne znam koje tocno pijes ali evo.Kad odlezis na psihijatriji vec si naviknut to jest ovisan o sranjima s kojim te kljukaju,zatim ti doktor prepise tablete bez koji ne mozes jer tako djeluju na mozak i cijeli imunoloski sustav,jednostavno postajes junkie.Zanm da te strah prestat sa tabletama,ruzni snovi,znoj nekad drhtavica,tromost izgubis volju za zivot,evo da ti ja kazem sta sam ja napravio.Ja sam imao gomilu terapije odrastao sam u domu i cijeli zivot sam kljukao tablete za koje neki od vas ne znaju ni nazive,onda sam poceo pusit marihuanu.Toliko mi je pomogla da sam shvatio da mi ove tablete ne trebaju ali dugacka je faza prestanka iako pusis.Ne znam za tebe ali ja sam bio pod terapijama neki 6 godina i dok sam pusio svi simptomi losi od tableta su nestali ali nisam mogao bez ovih dobri.Jednostavno smanji dozu jer ako su neke sjebane tablete mogo bi i pandrknit ali sto vise pusi i ne boj se zapalit jer samim time ti je vec sranje.Ja kad imam dima pusim i po 10 frula dnevno a kad nemam budem nervozan jer ipak je kemija ostavila posljedice na meni.Ali sto ti hocu reci odustani od tableta polako i sigurno,onako skrivecki da niko ne kontamznam da ti je sad stanje za posao uzas jer nemas volje a i ako imas onda se izbori pa selidba.A zasto si psihozu dobijo,ne znam mislim to ni nije psihoza to ti je samo psihic reko da ti moze krknit tablete za koje ni oni nemaju pojma za sta su.Samo znaju da to ublazava neke simptome i to je sve....I meni je cijeli dan high bez dima,ja kad ne pusim sve okolo mi je deformirano spavam 20 sati a nekad danima ne mogu zaspat,gubim se u recenicama ali kad zapalim ,vratim se.Ne sekiraj se i baci to.... Vutrasi su uz tebe :maryjane:
SmokeyThePotPOZNAVALAC

jun 2012.

#30
Uff citam i nevjerujem sto ti se dogodilo i nemogu vjerovat da kao odrasla osoba si morao trpit tu torturu !.. Iako nije mi jasno ka~ea na poslu ili usred posla osjetia prirodni high !.. Neznam ja imam totalno drugu definicju toga... esto bez vutre znam osjetit taj prirodni high , tj pogotovo kad ato manje mislim i ato viae radim , to mi se dogadalo ovo ljeto iako posao zna biti stresan!.. elo mi zna vibrirat i cijeli upadnem u high feeling kao na vrhuncu napuaenosti i to traje i po 15 tak min i cijeli sam smiren i osjecam se nekako bla~eno !.. Isto tako dosta cesto kad zapalim u vrhuncima high-a vutra me zna oprat ko lsd ili gljiva ! .. Isto tako ponekad kad smo normalni radimo nesto ili pak smijemo se zna nas nabacit u prirodni high ! .. Zapravo vrhunac high-a Vutre , Gljiva i meditacije je barem po meni jebeno slican i cesto me znaju odvalit ti flasbackovi prirodnog high-a ! Inace san ima turbolentno, stresno i iztraumatizirano djetinjstvo pa i hiperaktivan po prirodi . I mene zna cesto vatat psihicka anksioznost pogotovo kad se nadimin ko aunka jer valjda se jos vise potencira !..Ali opet uglavnom je onako tripiozno bla~eni osjecaj mira i blagostanja ali to je normalno kad sam u drustvu sa 2,3 dobra frenda.. Mada zna se pojavit nadimljena anksioznost /disocijacija koja me vata samo u vecim drustvima (ne toliko poznatim), iako san donekle naucija je kontrolirat !.. Tjeskoba (anksioznost) tj. tjeskobnost je stanje koje se o ituje osjeajem tjeskobe, ustraaenosti, straha sve do panike, uz psihomotornu (tjelesna) napetost i unutraanji nemir, te postojanje osjeaja kao da e osoba "eksplodirati". Naj eae je nemotivirana i nije vezana za objekt ili osobu .. Ova vikipedija sere gelere jer onda svi pate od ove bolesti !.. Meni je potpuno normalno osjecat tjeskobu kad nas ovaj sistem jebe na svim mogucim razinama , ~ivimo u matrixu i oko nas isprogramirane ovce cuvari statusa quo , panika je naravno tu jer svit ide u 3 pm i to sve brze i brze da oprostite na rijecniku ... Da ne govorimo u unutrasnjem nemiru .. kako bi rekao general ... Guai me sistem svaki put kada pisnem stao bi meu njih ko taliban da bombu stisnem !.. General Woo - Probudi Se - YouTube jedino ato ne stoji je da nisam motiviran .. Jesam itekako motiviran za odjebat sve i pocet atrajk ! .. Tebe druze jebu roditelji pa i sistem ... mene okolina tj moje drustvo i sistem !...Ali sam imao viae srece pa me jos nisu nigdje strpali u neku ustanovu iako su me slali na testiranja kao klinca !..izgleda mi da u ovom duboko poremecnom drustvu vutra mi je skoro obavezna da ne popizdin skroz i pocnem pucat po masonima, banksterima i ostalim bolesnicima! jednog od ovih dana Roots In Session & Alejuandro Buendija - p.s. Vjeverice znas za onu poslovicu .. too much ego will kill your talent !..

jun 2012.

#31
ovako tu~nu i zajebanu pri u nisam ve dugo uo... neu filozofirati jer sam jednostavno bez teksta, nemam niata pametno za rei tj. imam osjeaj da su kolege ve sve rekli. mogu ti samo preporu iti ajeve od kojih je puno lakae zaspati. Valerijana i Mati njak (melisa), odli ni ajevi koji imaju smirujui efekt i od kojih san puno prije doe na o i. jedino je stvar ato ne smijea niti jedan konzumirati viae od 2 tjedna za redom, zato mo~ea piti 2 tjedna jedan a 2 tjedna drugi... ako te zanima gdje ih mo~ea dobiti, potra~i Citrus Medica biljnu apoteku, ima ih valjda nekoliko po zagrebu (ako si iz zagreba)...

jun 2012.

#32
Dobio si mnogo savjeta vidim. Ja bi se na tvom mjestu pozabavio izbacivanjem tableta iz jelovnika. Takoer mislim da bi se pravio lud i sve medicinare koji su te dr~ali tu~io. Roditelji ko roditelji, povrano gledaju stvari, zapostavili su odgoj(kao moji) onda ka je bio potreban i sad su se prepali da je njihov sin odrastao i da ima ~ivot u svojim rukama ali sin se drogira, ata da napravimo, zovimo brzo doktore i policiju! Jao... Mene su strpali u komunu sa nepunih 20. Razlog TRAVA iako se povremeno partijalo na ekserima ali niata straano jer za to gotovo nisu znali. Pristanem na 2-3 mjeseca i na kraju sam ostao 3.5 godine. ovjek se zaboravi i navikne i zna da to mo~e samo da oja a i da se nau i neato. Sve je to iskustvo. Nakon komune...obiteljski odnosi su ostali gotovo isti. Zapravo su mi roditelji bili najbolji kandidati za komunu. Kako sam prestao biti "posluaan sin" jer nikako da se pomire s tim da nemam viae 15god i imam svoje stavove...izbace me iz kue...Vratio se nakon godinu ali je potrajala priprema terena. Netko ne e da imate mnoge tajne. Istina je, najgore kad se roditelji i dijete "ne poznaju". Izgubi se obiteljsko prijateljstvo i komunikacija. Roditelji su u ve ini ovakvih slu ajeva ljuti na sami sebe ali kako da netko stariji id djeteta prizna krivicu za neke stvari u vezi odgoja i ostalog? Zato udri po djetetu, netko misli ako djetetu da ~ivot da ga ima pravo i oduzeti. No no. Bolesna smo nacija, svi smo sjebani, krediti i novac nas uniati, tko li nas samo "zavadi"... Sve je sranje ako ea misliti na sranje. Treba misliti na sebe a probleme drugih i "svijetske" probleme imati na omu ali ne ubijati se s tim. Mislija svakog pojedinca je da pre~ivi, to nije donese svog potomka na ovaj svijet i otie istog obraza kad doe vrijeme za to, sve ostalo je sranje. Dr~ se boz, nije lako ali u danaanjem svijetu sve je na~alost naopako. Izbori se za sebe, vrijeme je kad moraa ubrzati svoje mentalno odrastanje htio ili ne htio jer ne dopusti NIKAD da to drugi ine umijesto tebe. Drugi te jednostavno ne poznaju, i svi imamo svoje tajne, tajne vlastitog uma:) Sredit ea ti to ve , upoznao sam te i ti si bolji od kruha, i nfrakciju si od mene znao pukupiti a to mislim ak i povezano s tvojom dobrotom i osje ajnoau a mo~da s ovim ata ti se deaava. Budi dobar prema svakom ovjeku, a po sistemu slobodno pljuj.

jun 2012.

#33
Ja bih ipak ne bih preporucio neuzimanje tableta ako se psihoza manifestira na agresivan nacin, daj ajmo pricekati covjeka da kaze... makar su ti ljudi sve najbolje rekli. Prirodni "lijekovi" protiv psihickih bolesti su tijelovjezba, razgovor, radenje stvari koje te vesele itd... Razne supstance (tablete,trava) uz pozitivne imaju i negativne strane (naravno vise tablete nego trava al ipak). Ajmo sacekat.
HookerLEGENDA

jun 2012.

#34
Bozga ove e...`ta ti je? Dozovi se,slo~i kocke u glavi,saberi dva i dva... Biu otvoren...Ako ti sebi ne pomognea niko ti nee pomoi.Kao da si krenuo linijom manjeg otpora,tako ti je trenutno lakae verovatno.Ali svaki problem od kojeg be~imo,pa i ako uspemo da pobegnemo na kratko,stigne kad tad.Ovo ato ti radia sada deluje mi i malo kukavi ki.Zanosia se da odea od kue,radia kako ti ka~u,tra~ia savete okolo umesto da ih potra~ia u sebi.Iz najbolje namere govorim.Nisi problem samo ti,ako si ikad i bio...Suo i se sa okolinom,bori se.Odmah,ato du~e ekaa bie sve te~e... Na ovo ato ti se sad deaava ne treba da gledaa kao na neato ato te lomi nego ato e te oja ati.Nisi glup,uzmi vazduha...I mani se hemije koju propisuju budale,ata se tebi deaava to samo ti mo~ea znati. Pozdrav,na tvojoj sam strani
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#35
Ljudi stvarno jedno veliko hvala na savjetima i feedbacku, puno mi zna i to. Trenutno je stanje takvo da sam u vakuumu, nemogu ni simo ni tamo. Prihvaam situaciju kakva jest i vraaju mi se filmovi jer sam pro~ivio brutalni tretman i "terapiju" ako se to uope mo~e nazvati terapija jer su uvjeti za lije enje takvi da se osoba samo nakljuka s lijekovima da viae ne zna niata i nema snage za lucidno razmialjanje. Ta kemija skroz ubije svaku volju u ovjeku. Nagledao sam se svega i sva ega tamo i ljudi koji su tamo obi no su istraumatizirani ljudi koje ~ivot nije baa mazio. Ima i onih zaista ludih koji uju glasove, koji razgovaraju sami sa sobom i svaaju se sami sa sobom, ponavljaju neke udne pokrete rukama, nogama i uope ih se ne razumije ato pri aju... Meni doma uporno tvrde da je uzrok svemu bila marihuana. Ali paradoks je u tome ato kad sam prestao, upravo sam onda po eo zabrijavati gluposti i te~e mi se bilo nositi sa stresom koji je ini mi se bio okida za to da puknem na ~ivce. Najbolje mogu opisati to ato mi se dogodilo kao neki flashback loaeg tripa. A to da sam bio agresivan, niti u jednom trenutku nisam bio agresivan i imam curu i po eo sam raditi tako da nije baa sve tako crno, jedini je problem u tome ato me brine da li je gana uzrok tome da ovjek pukne ko kokica i da li u je moi opet jednog dana konzumirati jer sam borac za ganu oduvijek bio i ostati u. itao sam neke lanke koji ka~u da gana mo~e izazvati psihozu tzv. cannabis psychosis. No ima ljudi koji konstantno duvaju i nikad nikakvih problema nisu imali ovakve vrste, kao ni ja do sad. Takoer itao sam i gledao neki prilog o tome kako se uzgajaju sorte koji imaju visok postotak CBD-a koji je prirodni antipsihotik. Tako da mi je sve to sad zbunjujue.... Volio bi ponovo jednog dana zapalit jer sam oduvijek volio naau biljku, a sad je situacija takva da je to malo riskantno... Ako netko ima sli nih iskustava nek se javi na PM i joa jednom hvala svima na savjetima i podraci, ~ivjela vutra komjuniti! :icon_mrgreen:

jun 2012.

#36
hehe,boz...napisat u ti ja ve eras par rije i,sad imam obaveza. Idem brati treanje,jer ih prodajem ljudima u banani za 3 put manju cijenu od one na pijacu i moram pokupit zlatice po krompiru u baa i,jer ne ~elim apricati nikakvim otrovom ono ato jedem i ono ato puaim,naravno. Ina e,malo si mi spomenio o emu se radi prije par mjeseci ali ne ovako opairno i u detalje. Upoznali smo se proale godine,oduaevio si me kao pojava,kao lik koji je moderan,u en,odgovoran....zato sam sada malo puno ljut,prvenstveno na tvoje roditelje,brata i na tebe,na koncu konca!!! Kakve su ovo pri e,pa meni to li i na srednji vijek i spaljivanje vjeatica na loma i,ajme meni,dragi bo~e iz svemira. Evo za po etak 2 slike. Pozdrav do ve eras bozginjo...i zahebi pri e kako ~ene treba spaljivati jer su vjeatice !!! Inner Circle - Da Bomb - YouTube Evo me sada,da nastavim; Prvo da ti odgovorim na pitanje koje te pati,a koje je patilo i mene nakon isto tako brutalnog prestanka konzumiranja Mary Jane. Moje mialjenje...kako dani odmi u,sve viae i viae uviam,koliko je naae druatvo i openito... shebano,pokvareno i trulo. Uzrok koje kakvim loaim tripovima je u najveem djelu stres koji smo dobili zajedno sa modernim na inom ~ivljenja a ne marihuana.Istina je da,...ti,ja,bilo tko drugi ....u jednom momentu svoga ~ivota navali na gand~u kao lud,pa duvamo svaki dan,non-stop...i malo pomalo se izgubi se veza sa realnoau.Ja sam to sebi priznao i mogu ti rei da sam progledao malo aire nakon toga priznanja.Zna i,nemoj da te brine to dali e ti gand~a jednog dana ponovo 'pasati' ili nee.Budi siguran da hoe:icon_lol: Ali,naravno...moraju se prvo neke stvari poslo~iti.Dok se to ne obavi,ne vrijedi duvati jer lako se skreni na put koji vodi ka negativnim emocijama.Do tada,pauzirajmo... Toliko ato se ti e konzumiranja,tu nemamo problema....ne sekiraj se :) Ovo drugo,e to je ono ato tiati tebe,mene i bilo koga drugoga koji se nae u nekom od moguih scenarija,vezano naravno za gand~u. Postupak tvoje familije prema tebi je,.....nemam rije i da opiaem. Ja sam proale godine doaao kui,zatekao ~enu ljutu...pru~ila mi je mobitel i pokazala slike.Na slikama je bio outdoor grow o naaeg sina i njegove ekipe.Klinci od 16 godina zasadili sebi travu.`ta sam ga trebao,naaamarati,strpati u ludnicu,zvati policiju i hitnu da ga napune tabletama i inekcijama:ohno: }ena je po upala biljke,derala se malo na njega...ja sam mu smirenim tonom objasnio ata se moglo desiti da ih je kojim slu ajem vidila pogreana osoba dok su se auljali u blizini.Duboko sam uvjeren da me je razumio i da me poativa...a da je bilo aamara,prvenstveno bi to mene peklo danas,ali i njega,joa viae. Zato, to ato je tvoj otac napravio tebi,naka ga bude sramota i ta sramota je samo njegova !!! U bolnici....sada znaa da oni imaju samo jedan recept,a to su tablete.Ne ka~em da nekome ne trebaju,ali ne trebaju baa svima!!! Do~ivio sam ogroman stres,znaa o emu se radi,pri ali smo o tome...u jednom momentu sam potra~io psihijatrijsku pomo jer mi je bio potreban razgovor sa psihijatrom.Zatra~io sam hitnu uputnicu kod svoje lije nice,da mi napiae...jer se nisam osjeao dobro tih dana,jer mi je toliko stres kulminirao(hebea kokice kakav sam bio tih dana:icon_lol:).Doaavai kog psihijatra koja lije i ovisnike o alkoholu,bila je de~urna...rekao sam joj;jako loae se osjeam,nije mi dobro simptomi su ti i ti....posadio sam 4 stabljike marihuane i policajac je uperio piatolj u mene radi toga. Njena prva re enica je bila;i ata bi ja sad trebala,ti ea ionako zavraiti u zatvoru.I prepisala mi je antidepresive!!! Nisam popio niti jednu tabletu do sada....nego ekam da se situacija rjeai te da mogu u miru zapaliti joint i rei svima njima...ko' vas jebe!!! A ti najbolje znaa ata mo~ea u initi,koje su ti mogunosti....mo~da ne bi bilo loae da se odvojia od njih.Neka njima sve bogastvo ovoga svijeta,ti uzmi samo svoju slobodu.Dosta za po etak. Posao imaa,cura neka vje~ba kuhanje kod tebe....duvat ne moraa dok se ne slegne sve,tablete ostavi ocu svom, neka radi s njima ata hoe:icon_lol: Poslat u ti par slika na PP:icon_lol:....sada ode brati treanje ponovo. }ena me eka,a ja se raspisao,zakomplicirao......dr~' se brate,ne dopusti im da te prave ludim:thumb:
miss.mrkvicaAMBASADOR

jun 2012.

#37
..ajme meni boz ova tvoja pri a je ko jedna epizoda iz zone sumraka,ali svakoj epizodi doe kraj pa tako e i tvojoj mislim da nebi trebao imat dvojbe oko toga dali je za to kriva vutra jer ako je onda sam ja totalno luda jer meni je ona glavni i osnovni lijek koji djeluje:) i ni u jednom trenutku nisam posumnjala u nju:) kao ata sam sumnjala u sve lijekove koje sam prije pila. treba se samo okrenuti prirodi i sve psihoze e pro,ako te guai ~ivot sa stracima ata prije odea samo e tebi bit bolje,~ivot je prekratak da bi pokuaao nekom objasnit neato ato nikad ne e shvatit(nema smisla) sad moraa biti "sebi an" i prvenstveno gledat samo sebe. samo hrabro naprijed i bit e sve ok :)
jesamZMAJ

jun 2012.

#38
Pa da fakat, zakaj si ti zavrsio u bolnici a pozlilo je tvom starom? Mislim, dakle...Ocito da ni tebi nije bilo dobro kad si se dao. A sto je bilo s boxom, travom, policijom, imas sad neke probleme oko toga ili si zakon rijesio zamjenom za bolnicu? Bez tvog potpisa nitko te nije smio primiti, a kamoli ostaviti u bolnici. Zato postoje sudski nalozi, a to se ne dobiva prek noci. Hitna te mogla odfurati samo ako si bio fizicka prijetnja sebi ili nekome drugome. Doduse, vjerojatno u tom stanju ni sam ne znas kaj si potpisivao. Za zakon i medicinu svi smo mi bolesnici i kriminalci, al ne smijemo im dozvoliti da nam rade kaj im se hoce. Jos jednom: jedna trecina ljudi oboli od psihoze jednom u zivotu i NIKAD VISE. Dakle, od nas devet ovdje prisutnih, troje ce popusiti to sranje. Mnogi ni ne prepoznaju tzo kao psihozu. Ne znam koji su ti bili konkretni simptomi, al se ne bi trebao previse zabrinjavati. Mrkvica je danas krasno Mazaru napisala :Imaj osobinu trave, uspravi se kada te pogaze.
HighBadgerPOZNAVALAC

jun 2012.

#39
Prvo sto cu da ti kazem je da odnose sa ljudima ne treba da delis na familijarne, prijateljstvo... pa sta ako ste krvno srodstvo i porodica i brat mi je i keva mi je, *urac palac... Meni su u milion situacija pomagali prijatelji, pa cak i nepoznati ljudi, a ne porodica! Mene je rodjena majka pokusala da ubije, a cale za malo sto mi nije slomio vilicu jednom, sestra isto druk-druk u par navrataja... Tako da je porodica u danasnjem drustvu jedna veeeelika zabluda! To vise ne postoji! I najvise mrzim kad mi neko kaze, "ti si sad mlada, i mislis tako ali nemas nikog blizeg od roditelja..." a uglavnom te porodica najvise i sjebe, ako te sjebe... Cast izuzecima i dobrim mamama i tatama kao sto su Ven i Jana (: i ostalim ljudima koji daju i dalje "porodici" smisla.. Tako da sto se tice tih porodicnih odnosa, nemoj da ulazis u sukobe, nemoj da se svadjas (znam da to ne radis, ali afekt je cudo jedno), jednostavno nemo da ih konstatujes! Oni ne postoje za tebe, budi totalno ravnodusan prema njima i prema svemu sto su ti uradili... To ce ih vise povrediti nego mrznja i bes sto je sada logicno da osecas... Jednostavno predji preko toga, kao da se nije ni desilo... Fazon je u tome sto si ti sad povredjen vise nego besan, koliko sam ja shvatila... Ali moras sad da budes jak! Imas 26 god. zavrsio si fax, imas radnog iskustva... pa ti si jedna kompletna, zrela osoba koja ima najvise potencijala da bude samostalna i pocne nov zivot! A nov zivot mora prvo da pocne u samom tebi! Ti moras da budes spreman na promene i na ostvarivanje svojih ciljeva... Da ne kenjam vise, evo ti konkretnih saveta: - Skloni se na neko vreme, ako imas gde... Idi kod nekog dobrog frienda, devojke, ne znam, kod neke osobe u koju imas dosta poverenja ili na kraju krajeva, idi sam... budi tamo nekoliko dana, cisto da promenis okolinu i gde ces imati vremena da razmislis o svemu i da skupis snage za dalje... - Ja posmatram coveka isto kao i nasu biljku (: i tako se i ponasam prema sebi donekle.. Za ove situacije je tebi idealan jedan FLUSH! Da bi se iscistio od lekova i od svega... Lekove, naravno da ti predlazem da ne pijes, vec naprotiv, budi jedan dan samo na vodi znas kako ces cisto da se osecas iznutra... I budi malo na Suncu! Meni je Sunce maltene jednom spasilo zivot! Znas kako procisti misli, i ne budu vise crne... (: - Sto se tice "psihoze'... Ponovicu isto sto i GreenPower, svaki covek ima *ebenu dijagnozu! Pa ja sto imam nepunih 19 god. imam vec 4 dg!!! Nemoj uopste to da te opterecuje... Jeste da je glup osecaj, osecas se nekako obelezeno i etiketirano, ali to ne sme da te ogranicava! Dovoljno znas sebe i dovoljno si zreo da znas ko si i sta si! - Ovi simptomi sto si opisivao nakon prestanka konzumacije... Sigurna sam da nisu od vutre, vec da ti je to nesto od pre! Motaj film 10 godina u nazad, kako si se osecao dok jos nisi vario.. pubertet, detinjstvo... Mozda si i pre imao neke simptome neke "psihoze" ali je to tek sad izbilo na povrsinu, jer je vutra bila tu da to sredi... A sada kada je nema, sad je to uspelo da se probije... Sigurna sam da ti je to nesto od pre... - Sto se tice vutre... Nije mi jasno sto si prestao da varis? Ocigledno je da te je to "sredjivalo", kao sto i sam kazes... Msm, ako si nesto hteo sebi da dokazes, dokazao si... 4 meseca, vise nego dovoljno da dokazes sebi da nisi zavistan i da si jak! Vjeverko ne bi ni toliko izdrzao :icon_lol: Nisam za to da sad odmah zapalis dzok, dok ne ispunis gore sto sam ti napisala (: ali svakako zapali, znaces ti kad je pravo vreme... Zelim ti sve najbolje i sigurna sam da mozes ti sve to! (: Izacices mnogo jaci iz ove situacije i znaces neke stvari kroz koje neki nisu prosli... Obavestavaj nas sta ti se desava, obavezno... (: Srecno! Boz :D
naturaPOZNAVALAC

jun 2012.

#40
stvarno da covek ne poveruje, kao los film, uzas jedan. svasta lepog su ti vec napisali, pa da samo dodam da postavis jasan cilj u zivotu i zabavljas se sa postizanjem istog u radovanju za svaki korak blize ka tome, zivi zivot pobednika, mozes sve, samo veruj u sebe, svi smo mi shebani u neku ruku i imamo zbog toga dimenziju vise u shvatanju zivota. jeste sad vremena su shugava i poslova nema, ali nesto ima, neki call centar dok ne naidje nesto bolje, sta znam, samo da sto pre zapalis odatle. bolje cete se i razumeti kad budes dalje. lekove uzimaj ako moras dok si kod njih, a kad budes na svom, sa marom olaksaj sebi simptome odvikavanja od leka.. srecno
PappiISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#41
na neki nacin sam zgranut..svaka vam cast za sve ovo! iz ove teme sam i ja shvatio dosta jako bitnih stvari.. pored ovakve teme me je sramota otvarati svoju(nisam ni planirao.dg:zatvaram se u svoju psihu..),jer nije islo do tih granica,kao u tvom slucaju.al smo u jako slicnim situacijama..tj. zakljucio sam da nas ima jako,jako puno...koji imamo ovakve probleme..i to je to : psihoza..oni to tako zovu..po meni je to problem danasnjih generacija i koliko vidim jako je malo nas koji to shvatamo na ovaj nacin na koji je dosta stvari,delimicno objasnjeno u ovoj temi,nas je zapravo jako malo u odnosu na ostatak populacije.jer da nisam u pravu ne bi se ovako zivelo..sistem bi drugacije funkcionisao.. al na zalost..kao pojedinci ne mozemo da ucinimo nista povodom toga..jedino sto mozemo jeste da se borimo samo za sebe i da koristimo svu dostupnu motivaciju! jedino cemo tako produziti i prosiriti pozitivan stav nakon gomile trauma. posebno bi pohvalio post VenloNL-a!! i ako mislim da je tema jako diskutabilna,vec je receno dosta korisnih informacija na ove dve stranice..bice toga sigurno jos dosta(i ako sam duboko uveren da svako slovo na ovom forumu cini rec,koja je deo recenice koja je vezana za problematiku nasih problema,ne bi bila dovoljna za informisanje ljudi koji to zele da procitaju)..al dobro razmisli o ovome sto je vec receno..jednostavno moras da se pronadjes (Munje:Moras da pronadjes svoje mesto u koordinatnom sistemu konfuzije.) :) nadam se da kapiras.. drzi se! ako si stigao dovde,nemoj sad da odustanes..posto si i sam rekao to za ljubav prema biljcicama,mogu ti reci da bi ti preporucio da nastavis da pusis travu..samo u umerenim kolicinama. zelja mi nije bila da ovo zvuci kao nagovaranje..jer moze i tako biti shvaceno. a tu hemiju bacaj momentalno!..to ti ne sprecava agresivnost,ti inace nisi agresivan,kao sto si rekao/napisao..samo veruj u to i tako ce i biti! (sto se porodice tice..ne znam kakav ti stav imas prema tome,ali za mene bi oni bili otpisani..ja npr. imam slican slucaj sa sestrom..prijavila me je policiji za porodicno nasilje ili pokusaj ubistva..sta god..ni ne interesuje me..a nisam je ni takao,samo sam je mozda malo jace sticnuo oko rucnog zgloba..da sve bude jos gore to se desilo pre manje od 24h..a u stanicu na ispitivanje ili kod socijalnog radnika na razgovor tek trebam da idem..ne znam sta ce ispasti od toga,ali sam ja svestan i ubedjen u to da sam ja zapravo taj koji je u pravu i zdrav psihicki u odnosu na spomenutu rodjenu sestru! i sve to zbog gluposti..mnoogo vece nego tvoj slucaj:da su tvoji saznali za to da ti pusis i gajis travu. po meni takvi ljudi nisu vredni moje paznje u bilo kom smislu te reci..sad na tebi je da odlucis sta ces u raditi u tvom slucaju..to sto ces uraditi zavisi od tvojih stavova prema svemu tome..a mogao bi ti reci da sto pre stabilizujes,unormalis-na tvoj nacin,...u svakom slucaju da ponovo formiras stavove..jer mozda nisi siguran sta mislis o svemu tome..meni je naporno i problematicno da to izvedem,ali se trudim..samo trudom mozes da utices na nesto sto zelis da promenis..a da bi se trudio,tu je potrebna motivacija..znaci:saznaj sta te pokrece! i lepo je reklo dosta forumasa da bi trebao otici negde,van tog okruzenja koje te shikanira na taj nacin na koji tvoji to rade.) malo sam napisao,s' obzirom na to sta mislim o svemu ovome,ali mislim da ce ti znaciti i ovo malo mog misljnja..u svakom slucaju podrzavam veeeliki deo onoga sto je vec spomenuto u ovoj temi.. znaci: odmor bez porodice,prijatno okruzenje,nesto vremena i dosta volje i truda. zelim ti sve najbolje! i puno srece u izlasku iz trenutne situacije! pozdrav! i iz nepoznatih razloga cudno se osecam zbog napisanog smajlija u temi poput ove..
Z&NZMAJ

jun 2012.

#42
Za med. savjete nisam kompetentan, ali dru~e, tebe je neko ~estoko zaebo... kako, ali kako for f*ck sake su te mogli prisilno zadr~at fu*king mjesec dana!? Koliko sam ja upoznat, mogue je nekoga prisilno hospitalizirati na svega 72h (ostavljam mogunost da sam pogrijeaio, ali tu je negdje to). Zaato su ti starci dopustili da ostanea u ludari!? Jesu li oni kumovali tome da ostanea u ludari!? Time se pozabavi kad poslo~ia kockice i sredia se, jer ovo ato je tebi uinjeno je teaka nepravda, a izgleda mi i kao zlouporaba ovlasti. Ne znam kako je mogue nenasilnu osobu uope zadr~ati, a kamoli strpati u ludaru... si siguran da im nisi dao povoda da pomisle kako je to neophodno? Kako je ve puno puta re eno, naau podraku imaa. Sad samo hrabro i nastoj se izvu iz te situacije im prije. I joa neato! Sa 26 g mislim da zaista trebaa otii od kue i zapo eti samostalno. Nikada te nee ozbiljno shvaati i uvijek ea bit "balavc" za roditelje dok si pod njihovim krovom. Vjeruj mi znam iz svog osobnog iskustva, plus ato imam brata koji je viae od 15g stariji od mene (da ne idem u detalje sad koliko) koji mi je radio viae problema nego roditelji, ili da budem precizniji, psihi ki i fizi ki me maltretirao dok mu nisam dao do znanja da viae ipak nisam balavac (jako te~ak potez, kad znaa da se ispred tebe nalazi nepopustljiva masa miaia u svakom trenu spremna da se obruai na onog tko proturijei-dakle, sve se mo~e kad se hoe). Tako svi mi funkcioniramo i zato trebaa prvo sredit stvari u svojoj glavi, pa zatim i sve ostale postavit na njihovo mjesto. Ako sam sebe ne poatujea, ne mo~ea o ekivati da e te drugi poatovati. Nedaj se Bozzz ;) Pozz
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#43
Stvar je u tome ato su mi podvalili papir da se potpiaem, ime sam potpisao da pristajem na lije enje. Rekli su mi: "u slu aju da ne potpiaea, trebati ea ekati dok ne dou sudski vjeataci, a da to u praksi mo~e i potrajati mjesec ili dva nekad i du~e. Ukoliko potpiaea izai ea van vrlo brzo". Imao sam cimera koji nije htio potpisati i dva mjeseca je bio na zatvorenom odjelu.. Koliko znam radio je doktorat, ali se neato zakompliciralo. Ne znam ato se s njim dogodilo, ali znam da kad su mu doali vjeataci , otpustili su ga vrlo brzo... No meni je udno kako to da vjeataci odreuju da li je ovjek za lije enje ili nije, zar ne bi to trebali doktori znat? Onda sam shvatio da doktori ne mogu nikako dokazati psihi ku bolest...Nitko ne zna zaato ovjek pukne na ~ivce i zaato se takve situacije dogaaju. Navodno kemijski disbalans u mozgu. Uglavnom, sve je kuliminiralo kad je meni stari izjavio "dok si ispod mojeg krova neea se drogirat" i spi io mi aamare. Tad je sve postalo grdo i shvatio sam da sam u problemu. Pogotovo kad su mi plavci pokucali na vrata, ali na svu sreu nisam imao niti jedan gram u kui jer sam vutru uvao na drugom mjestu. Ali tu je bio buraz koji je druko gdje se nalazi vutra... I staru koja mi je naala zbirku sjemenja jer je kopala po mojim stvarima ( Flo od DJ Shorta, Blockhead, Peyote Purple i Mextiza od CBG, neke tropske iste sative, Mango haze hibridi, neki moji novi hibridi koje nisam ni isprobao joa zgrowat) + razno egzoti no sjemenje isto vrijedno i lijekovito, sve je bacila... Uglavnom, ogoljen. Stara je svaata nadrobila preko telefona... Ne znam ato je sve rekla, ali bilo je prekasno kad sam shvatio da sam u problemu i kad su plavci pokucali na moja vrata...A kasnije i medicinsko osoblje koje ka~e - idea s nama. Resistance is futile. Trenutno ne zaraujem dovoljno da se mogu maknut, ali dok sam s njima morati u uzimati lijek jer teako mi spavati bez toga i bojim se da se neato ne zakomplicira, da me ne po ne prat opet neato jer nemam viae MJ prije spavanja. Dobra gana nije mi baa tak lako dostupna osim kad ju sam growam jer sam s njom sve lije io do sad. Doktor ka~e joa godinu dana do dvije dok se sve ne poslo~i na lijeku... Mislim da nakon toga u imati neke uvjete maknuti se od staraca i nai neku novu soluciju gdje e i MaryJ biti dostupna. Na pitanje zaato sam prestao duvat - jer sam htio bit profesionalan u poslu koji sam radio. Naknadno sam dao otkaz jer sam shvatio da ne mogu radit pod prevelikim stresom i da je ~ivot bez mare u~asno bljutav. Jednog dana growat u ponovo samo je za sad situacija sjeb :icon_lol: Hvala svima na supportu, blaze da herb :abducted:
Snjezana1971AMBASADOR

jun 2012.

#44
Prijatelju prvo i osnovno "moraa se maknuti na neko krae vrijeme od kue, bilo gdje na barem 1-2tj." pod obavezno inae nee biti dobro jer e ti se slike svega vraati "flashback" i nee biti poboljaanja ni smirenja. Od toliko postova nigdje nisi napisao "ato od lijekova konzumiraa" ZA`TO??? bojia se ili..... ve sam ti napisao i ja i drugi da za svaki lijek imaa prirodnu zamjenu koja e ti manje atete napraviti nego to ato sad pijea, vjeruj borim se sa PTSP-em ve cca 15.god i probao sam svaata od navedenih lijekova pa i neke kojih se nisam mogao sjetiti, imao sam epizoda kad sam apaurine zalijevao pivom:smilie_vampire: svaata sam probao i samo ti moram rei da nije bilo dobro.Nitko te nemo~e zatvoriti bez tvog pristanka, a komisija je za one lakovjerne ili koji su stvarno "pukli" ato se i jasno vidi8jako lako dokazivo), dok kod tebe nisam stekao takav dojam barem iz ovoga ato si napisao.Nagledao sam se svega kako u ~ivotu(razdoblje rata) tako da razumijem donekle tvoje probleme ali sam imao i veih problema poslije rata(ato se nisam nadao isto od roditelja i brata, a glede moje ~ene i prijema nje u naa zajedni ki ~ivot, bilo je vatre i to jako puno i ~u nih rasprava i svai ) da neulazim u dubioze objaanjavajui ali "sve se vraa i sve se plaa" to nezaboravi nikada i "svatko dobije prema zaslugama netko prije netko kasnije" i to je istina, imam prebogato iskustvo s obzirom na svoje godine i nebi po~eli da itko proe isto ili sl no, vjerujem da ima i gorih slu ajeva ali..... Razumijem da nemaa novaca i da si trenutno financ. ovisan o roditeljima ali ako se sad neodlu ia na taj korak mo~e biti kasno pa ea poslije lupati glavom "pa zaato nisam otiaao kad sam trebao/morao jer mo~da ti je ovo odli na prilika da nau ia ~ivjeti i imaa dobru akolu s obzirom ato si proaao" ima dobrih ljudi koji hoe i mogu pomoi, bje~i na par dana kod nekoga negdje. Prvo i osnovno moraa si poslo~iti prioritete ali ipak malo stani na loptu i smiri sebe i ~ivce, ali kidaj glavom bez obzira jer bi opet mogla "pasti koja aljaga izgleda da imaa opasnog starog i nemoj se dovesti u situaciju da moraa uzvratiti jer bi te to moglo jako koatati" obiteljski zakon je jako gadna stvar, a da o kaznenom nepriam jer ka dosta dobro poznam, nee biti samo prekraajni "remeenje javnog reda i mira" ato je najjednostavnije okarakterizirati svau ako se dvije strane dogovore kad murija izae van i odea opet u "ludaru". Pamet u glavu i joa jednom dobro pro itaj ovu temu od po etka do kraja. Prijatelju dr~i se i SRETNO ako mogu pomoi tu sam.
TarkiPOZNAVALAC

jun 2012.

#45
Desila mi se gotovo identi na situacija. Spljugo godinu dana ~ivota (mo~da i viae). Trebaa: 1) bacit pilseve 2) maknut se od roditelja veri izi

jun 2012.

#46
Iznijet cu sada jednu jako poznatu cinjenicu: Marihuana je zakonom zabranjena u vecini drzava svijeta jer bi to unistilo mnoga poslovna carstva (citaj: tajkune, mogule). Od nje se moze praviti papir, plastika i to puno jeftinije te vise ekoloski od bilo cega na svijetu. Znanstveno dokazano. Isto vrijedi i za lijekove, koliko bi farmaceutskih industrija propalo da se trava legalizira auuuuuu. Sve se vrti oko para a ljudi budale pa puse spiku. Sta ti mislis da ce tebi lijekovi nesto pomoci? HA HA Sjebat ce te jos vise, znam cak i iz iskustva a jos vise od prijatelja iz Srbije koji imaju preko 50 godina (imam sirok krug prijatelja jbg). Doktori u Srbiji su jos gori nego kod nas, a kod nas su katastrofa. Kud ce te sjebat kud za par godina neces moci bez tih tableta (to znaju oni koji uzimaju tablete vise godina). Steta je sto nemas uvjete za odseliti se. Steta je sto ti se ne da ici u gerilu da sadis. Steta steta... I sad dijagnoza: Po tvojim rijecima, meni se cini da imas visi stupanj granicnog poremecaja. On nastaje zbog loseg odnosa otac-sin. Ako je otac sina maltretirao, ako mu nikada nije rekao da je zadovoljan s njime itd da ne nabrajam... sin ce oboliti i cijeli zivot ce osjecati u sebi jednu prazninu koju moze popuniti samo neki... kak je rijec joj... ma trava, cuga, tablete, droga, puno seksa i to... ne mogu se sjetiti rijeci al znas na kaj mislim. Taj poremecaj je neizljeciv... u praksi. Jedino da ti i otac napravite jedan noramalan odnos a znam po svom starom da je to cisto nemoguce. Jednom prilikom sam ga namjerno napio i pricao s njim kako bismo se zblizili. Boze dragi, bilo je jos gore. Zasto? Saznao sam da je covjek D E B I L. Sve misli krivo, sve misli naopako, njemu je 2+2 jednako 6. Ziva istina. Malo sam laicki objasnio ali kuzite. Ali ja sam svog starog prebio tak da mi sada vise nista ne sere, inace me svaki dan tuko od moje prve godine zivota. I tako je bilo do negdje 17-te kad sam mu ebo mrtvu... ma dobro da se ne izravam prosto... uglavnom, prebio sam ga i zavrsio je na traumatologiji. Sad smo OK, on mene ne zajebava ja ne pricam s njim i bas me briga.
PappiISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#47
cega cu se sve ovde nacitati...vjeverice u potpunosti si u pravu ono u vezi odnosa otac-sin..mislim na : ako mu nikada nije rekao da je zadovoljan s njime itd da ne nabrajam... sin ce oboliti i cijeli zivot ce osjecati u sebi jednu prazninu. a ceo post je na mestu u potpunosti.. bozga: lekar moze da kaze da si ti oboleo psihicki,i da mozda predpostavi koji je nivo oboljenja,ali cak ni ti ne znas dal ce i kad ce nesto da ti kvrcne u glavi..a to sto si oboleo psihicki je posledica izuzetno stresnog okruzenja i problem je sto se nista ne menja na bolje..tako da nema neke perspektive..to je najveci problem..ne znam sta da ti kazem a da vec nije receno u skoro svakom post-u..bacaj tu hemiju,moras da odes negde da se odmoris..da bi se sam preispitao u glavi..i da se trudis da mislis pozitivno.. a opet ti kazem moje misljenje: ja bi prekinuo kontakt sa porodicom,da mi urade nesto kao sto su tebi uradili..kol'ko god oni zeleli tebi dobro (ako uopste zele),ucinili su jako veliku gresku time sto su tako reagovali..da su iole normalni ne bi tako postupili. a lepo ti kazu ostali forumasi..nisi ti jos oboleo..da imas neki veci problem,nit bi ovako razmisljao,nit bi dosao ovde da ispricas/napises ovo sto si napisao. puno srece!
jesamZMAJ

jun 2012.

#48
Bozga, pa to nije psihoza. Pa nemoj pusit dok se ne stvore uvjeti, ali pa nemoj ni pit te j..lijekove, a kamoli godinama.. Ako je sve tako kako ti velis, ti nisi uopce bolestan, cini mi se sto posto,inace ne bi ovo pisala. Samim postupkom sam zgranuta. Nisi ti jedini. Sjeti se samo, ak pratis medije, Mirjene Pukanic il jedne cure koja je godinama bila zatvorena u ludari jer je gay, cini mi se iz Rijeke. Il jos bolje proguglaj o tome. Spavanje rijesi necim drugim, a ne neuroleptikom, pa nije to lijek za spavanje. Netko je napisao da si obrazovan i simpatican decko, nemoj dati da te naprave bolesnikom, jer ti to nisi. Uzas, U}AS, sto ti se to dogodilo.Bas sam ljuta i bijesna. Trava je sad u cijeloj ovoj prici zanemariva stvar. I nikako ne slusaj Napusenu Vjevericu. Sorry, Vjeverica, mislim da si projicirao svoju situaciju na Bozgu. Zao mi je zbog tvog osobnog iskustva koje je stvarno grozno, al vase situacije nisu ni priblizno iste. Inace sve pet, malo prije sam ti dala like. Jos nesto, e da, probaj gledati sada na cijelu ovu situaciju na pozitivan nacin ovako, tipa srece u nesreci. Sva sreca da si jako pametan, pa si bio vrlo oprezan i nisi imao nista kod sebe. Sva sreca da je stara bacila sjemenke, ma kako god to grozno zvuci. Ovo sve ostalo je bad luck, a ne psihoza.

jun 2012.

#49
Ja jos uvijek stojim pri svojoj dijagnozi, ovo nema uopce veze samnom. Edit: Ma mislio sam laicki, kaj me zezas.

jun 2012.

#50
mogao bi genjo da ti promeni nick u dr Napusena Vjeverica... jbt. kad smo samo i dijagnoze poceli deliti po forumu

jun 2012.

#51
mislio sam ne komentarisati uopste al ne mogu ovo iskulirat ,imam drugara istog takvog. Nije to psihoza , to je konflikt sa caletom. Potsvesno on jeste negov cale, konflikt sa caletom je konflikt sa samim sobom = psihoza ,anksioznost ,ruzni snovi ..podsvest se igra sad sa tobom. Zato mora otici a ne moze , zato mora piti lek a nece,zato je hitna dosla sa murijom jer bi drugachije imao izbora, to tako mora. ne vredjam al ajd uzmi normalnog choveka od 26 godina i reci mu ti moras piti ovaj lek...nece on to uzeti. Tebra svako prolazi kroz to nemoj da te nerazumevanje problema odvoji od roditelja, nemoj da slusas ove likove sto ti kazu da odjebes lek i varis vutru , ni u snovima da to nisi radio.. Lek ti ovde nece pomoci al nece puno ni odmoci, , tvoji su dobro uradili ,veruj mi ne zelis sad da pusis vuju, to ce samo da pogorsa stvari . Sledeca faza ili da ozdravis i shvatis sta ti se desava , ili ces da dobijes psihozu. Ako budes pusio ,kapiram da su ti sanse za psihozu jos vece. Pochecesh da se pitas sto se ovo meni desava bas, sto je ovaj svet ovakav prema meni , pa sto je ovaj svet ovakav kakav je , i konachni cilj svega toga ti je pitanje koja je svrha univerzuma? Tebra nemoj dotle da dodjes, odatle ces tesko nazad , jer na to pitanje odgovora nema. Bolje se zapitaj kako je majci, ocu i bratu... nije ni njima lako. Ne znam, meni se sad bas to desava ,isto, a ja sam 25... koincidencija a ? ne bi reko, pre pravilo. Tako da ti mogu reci , meni je cale bolestan , od kako je oboleo ja nisam imao izbora nego da uskochim na njegovo mesto, mada kod mene nije to bas tako bilo, mada sve sto ti se desilo desilo se i meni, al ja to nekako iskuliram. Ja sam ostao zdravog razuma. Mozda jer sam chitao frojda u prvom srednje :) katalizator svega toga je bilo caletovo samaranje ,ti si mislio da si prerastao to, i jesi a nemas muda da kazes, pa nisi , i onda ti je to probudilo konflik , i znamo svi da nisi okrenuo caletu drugi obraz i rekao udri , da si to uradio ne bi imao problem. Hteo si ti to da uradis al nemas muda, ti si hteo tako da kazes caletu da si odrastao i da te ne gleda kao tinejdzera jer pusis vuju ,ipak radis ,zaradjujesh, ides po evropi jel da ? svoj si chovek jel da ?? E nisi ,nemas muda. Nemas psihozu imas konflikt sa caletom u svojoj glavi! to svi imaju ne brini vreme lechi sve , malo jos muda da ti narastu ili kao u mom sluchaju da ti cale oboli pa da jednostavno moras da resis taj problem. Da si lepo rekao psihijatru sta ti je i sta te muchi znali bi odma isto ovo, al ti si tamo cutao , govorio si kako ne znash shta se desava i sta ljudi da ti kazu ,sta da napisu , glupost neku i glup lek koji lechi tvoje roditelje ne tebe, chisto da oni znaju da ti nekako pomazu. Dodjes kuci i na forumu otvoris dusu, bolje ista nego nista ... idi kod lekara , istog opet, reci mu lagao sam vas , ne treba mi ovaj lek , imam konflikt sa caletom daj te mi lek za to.. i ljudi ce kad vide da stvarno imas konflikt sa caletom da ti kazu da za to nema lek, to je prirodna stvar...ja imam obichaj da kazem "sve ce se to resiti samo" zapisi ovo negde :) nije lose kad budes imao decu ,sina...da znas sta se desava :)
usrnameAMBASADOR

jun 2012.

#52
Pozdrav svima ovdje a posebno Bozgi - jednoj od legendi ovog foruma, jedan od starije forumske garde od koje sam jako jako puno nau io...baa mi je krivo ovo ato itam prika, stvorilo mi je neki nemir i muku...Puno je stvari napisano i re eno, evo i moje mialjenje i pokoji savjet starog paralitika.. Sve se deaava s razlogom i to treba prihvatiti...mo~da je jednostavno vrijeme da svo znanje koje posjedujea o biljci pove~ea sa svojim stanjem, i da to i primjenia, jer nismo previae mi ljudi razli iti od biljaka.. ovjeka ine tijelo, srce(duaa) i mozak(razum). Za zdravlje je potreban balans. Trenutno - tijelo ti je zatrovano kemijskim lijekovima - srce te boli zbog obitelji i nepravde koja ti je na injena (iako smo uli samo tvoju stranu pri e) - a mozak ti je uznemiren od dugogodianje napetosti zbog skrivenog uzgoja itd da sad ne ponavljam --- stres na stres uz konzumiranje biljke koja samo poja ava tvoje prirodno stanje - i normalno da ti se desio raspad sistema i sad aba sve informacije i savjeti kad ti je um nemiran i nije u stanju procesirati niata. Kontroliraj um, kontroliraa cijeli svemir. Jedna od prastarih metoda za smirivanje uma je japa-nam, odnosno mantranje...Indijsko vrhovno bo~anstvo je Shiva, najvei yogi, asket i naravno haaiaar bez premca...U trenucima kad te obuzmu loae misli, ili jednostavno kad nemaa ato raditi, smiri se, sjedi, lezi, svejedno, uzmi krunicu ili japu i mantraj dok se boje ne istope : OM NAMAH SHIVAY (om nama aivaj) - u prijevodu : moje ime je `iva...da se odmah ogradim, ne ~elim ja preobraat nikoga (odgojen sam kao ateist, ali poatujem sve vjere i u im od mudrih), mo~ea i molit O enaa, ato god osjeaa blisko - bitno je da ti se um smiri, samo to je bitno. Srce ti je sad puno tuge i ~alosti...ali ne brini, shvati to kao blagoslov...kako je Ghibran rekao u Proroku (otprilike) :...koliko vam tuga danas izdubi srce, to e vam viae sree u srce stati sutra..." istou tijela odr~avaj fizi kim radom, kretanjem. ovjek nikada ne bi trebao sjediti besposleno. To je troaenje ~ivota. Slikaj. Sviraj. Fotografiraj. Modeliraj. Djeluj. Poput Biljke, i tijelo da bi bilo zdravo treba pravilan fotoperiod!!! Ustani sa Suncem na istoku, lezi sa Suncem na zapadu! Odmakni se od kompjutera, oni isisavaju ~ivotnu energiju iz nas! Izai u prirodu, hodaj bos po livadi - Zemlja ~udi za tvojim bosim stopalima. Sve ono ato nam se naizgled loae dogaa u ~ivotu se zapravo dogaa za naae najviae dobro, samo smo mi mali i glupasti i ne vidimo veu sliku. I to e proi... Who you really are - YouTube

jun 2012.

#53
Jos pametnije ,bio si dovoljno iskren ovde , tako da kontaktiraj psihijatra preko mail-a, samo mu posalji ovo , celu stranicu, znace kako da ti pomogne... ovde te niko nije terao pa si stvar svojevoljno izgurao do kraja ,rekao si dovoljno za svakog psihijatra dok tamo kad su te odveli bio si prinudjen da prichash ,aktivirao ti se odbrambeni mehanizam i nisi hteo nista da im kazes. Naravno da ces dobiti glupavi lek posle toga, nek te tesi da 99 posto ljudi isto tako reaguje , i ja sam :) recimo da zivimo prirodno ti bi mogao da pobegnes u zabit negde i da se vratis kad resis problem, pre su to ljudi chesto tako radili , danas to nije moguce, pa ima mnogo onih kojima se to desava. Ti bi sad pobegooooo i da te nema 10 godina, al kad bi te to proslo vratio bi se iz ljubavi. Tako bi to i bilo da zivimo u normalnom svetu ,al nista ovo nije normalno ,nemas tebra tu slobodu da uradis to. Moj savet ti je da shljakas , ne za pare nego da ne bi razmiljao o tome i da si umoran naveche da mozes da zaspis. Najbolja solucija , idi u vojsku tebra , i onako si trebao ici a nisi ... da vidis kako ce da te srede ,jos dobijes platu ,imas dzaba gajbu , imas hranu... ajde u vojsku sta chekas, javi se iz kasarne reci nam kako je sa problemom :) sto posto lechenje garantujem ,javicu ti zirorachun da mi platis za ovo sto sam ti rekao sta ti je :) aaa moram na new age mambo jambo doktora nam username-a da odgovorim ovim Gods of the New Age - full length - YouTube

jun 2012.

#54
Pozdrav, ova tema je kao onaj zadatak kojeg odgaamo i ne ~elimo odraditi "sada" a svaki put kada ga vidim izazove u meni nemir i neko sranje od osjeaja... :/ Imam na tu temu dvije pri e. Pri a prva. Imao sam superturbo frenda koji je od "psihoze" postao neupotrebljiv u smislu druatva, potpuno nesvjestan dobra i zla, bezobziran za sve ato nije on sam. Takoer je po elo udnim "trijeznim high-om" om koji nije puatao... Mislim da je to stanje uzrokovana pretjeranim dimljenjem i loae provozanom kemijom. Takva vrsta poremeaja je groznija od ovog ato se desilo bozgi jer puno viae utje e na okolinu, pogotovo bli~nje i osobe kojima je stalo. }elia pomoi ali konstantno osjeaa da te vrijeaju postupci i bezobzirnost oboljele osobe... Dakle bozga, da si nastavio dimit i razbijat se nakon " udnog osjeaja" kao ato je to taj moj frend napravio, vjerovatno bi razlipio gadnije. `to bi rekli "last second save"... :) Druga pri a dogodila se godinu nakon toga. Vojska, ljeto, specijalisti ka obuka. Nenormalni stres i zlostavljanje od strane razvodnika na svakog od nas druga ije utje e... Jedan od veselijih likova, kolega sa temeljne obuke, dakle laf sa kojim sam proveo dva mjeseca u komadu do tada, po inje pucati. Pod po inje pucati, mislim da se povla i u sebe, o i mu suze, "smrzava" se i ne mo~e odraditi zapovijedi... svi se mi mijenjamo u toliko stresnom okru~ju (tamo su stvaaaarno ubijali u pojam) ali njega dere famozna nedijagnoziva psihoza. U jednom trenutku ~ali mi se da ne mo~e to izdr~at i manijakalno ponavlja da e se ubit. Konsternacija. `ta sad? Tra~im od slu~bujueg da mu osigura neku pomo, momak je na rubu, nekontrolirano pla e i samo i jedino ata ~eli je da to prestane... uska emo u d~ipa i po zapovijedi odlazimo u psihijatrijsku bolnicu. Kad smo stigli pred bolnicu, pacijenti sa balama iz usta, vjerovatno barbituratizirani do kraja, ~icaju nas cigare i gledaju kroz nas... Kad je frend vidio ata mu se sprema - teaka panika, pla e i moli me da ga ne ostavljam tu... Ne jebe zapovjednika i samo mene moli da ga spasim tog u~asa. Razgovaram sa zapovjednikom, zatim razgovaram sa doktorom koji ga je "pregledao" da mu daju neato i da ga puste natrag u vojarnu. Obeavam ga uvati 24/7. Doktori se smiluju, imaju razumjevanje jer nije prvi ata je razlipio na TOJ pecijalisti koj i puataju nas natrag. Vraamo se u vojarnu ali kada je on vidio zidove - bam - krokodilske suze u potpunoj tiaini. Tu no dolazi paranoidni poru nik, zapovijednik vojarne koji je uo ato se desilo i da "ne bi riskirao da se vojnik ozljedi" zahtjeva institucionalizaciju. Mi skupa ponovo u ludaru. E sad TO ne ~elim nikome... urlanje, dva tri "ja a momka" koja ga ekaju u sobi sa kajiaima na krevetu... visoka vrata se zatvaraju, njega svla e, on me gleda suznih o iju, vrata se zatvaraju... ja... izgubljen potpuno... kata-strofa... u~as... Dakle bozga frende, znam kroz ata si proaao... pravi mali privatni pakao... Ali ima ljudi koji su bili na sli nom putu i nikada se nisu vratili sa "trijeznog high-a". Ima i onih koje pretjerana koli ina stresa razljepi tako sna~no da jedini izlaz vide "na drugoj strani"... Ali ti si i dalje tu, i ne moraa dimit da bi bio kul, jer imaa ogroman komjuniti growera i ostalih biljoljubaca koji stoje uz tebe i u svojim napuaenim meditacijama ti prenose dobre ~elje i vibru volje za ~ivotom! :D Mo~ea biti sretan jer je najgore iza tebe, nisi totalno puka i ~ivot je tek po eo... Live long and prosperous bozga i ne brini, ~ivot e se pobrinuti da ti vrati sve ato ti je u groznim trenucima uzeo... Karama is a bitch! :)

jun 2012.

#55
Uh,pa ovdje bi se mogli uklju iti u ovu temu svi svjetski teolozi,psiholozi,psihijatri,popovi,vra evi....i na kraju e ispasti loa orbanac. Nemogue je dati savjet ata da se radi u ovoj situaciji,mo~da samo neka sugestija ili moralna podraka.Na kraju krajeva,Bozga e se ovoga jednog dana sjeati i nadam se da e u datom momentu to znati upotrijebiti na svojim potomcima.Zna i,nema aamaranja vlastitog djeteta !!! Danas pade aamar radi trave,sutra e razlog aamaru biti malo ukrivo naljepit tip-top flek na gumi od bicikla.Ova tema mi poma~e da joa viae zavolim svoje dijete.....ve mi je srce puno,al' nagurat u joa ljubavi u njega. Nego da se mi vratimo na temu,u sadaanjost... isto kao primjer,Bozga...opisat u ti jednu druga iju ali sli nu situaciju. Marihuana!!! Jutros upalim u autu Otvoreni radio i na njemu su vijesti....premijer naae dr~ave upravo govori i upuuje apel graanima da ne idu na paradu u Split ako misle tui,pljuvati,udarati sudionike povorke. Onda dalje,...jedni su ukrali milione,drugi su zgazili ljude na cesti,oplja kana prodavaonica voa i povra..... A ata je Bozga napravio ??? Zapalio joint:icon_lol: Ali ata Bozgu mu i??? Pa mu i ga to ato i 99% mladih ljudi u ovoj dr~avi.Na koji na in da osigura egzistenciju sebi i svojoj buduoj familiji,a posla ima-nema.Ajde Bozga digni kredit kao jedan normalan avabo,kupi stan i odseli se od staraca.Malo morgen!!! Ajde Bozga iznajmi stan i plaaj re~ije,~ivi i zasnuj obitelj....pa sutra ea dobiti otkaz.Opet malo morgen!!! A ale stek'o imovinu u sasvim drugim uvjetima ~ivljenja,kada su kredite papale inflacije i te sheme (lupetam napamet)...i sad ne da to svoje,dr~i vrsto konce u svojim aakama.Nee da mu sin drogeraa to sve upropasti. Psihijatrija; I onda doea kod psihijatra; prva njena re enica je bila,''i ata bi ja sada trebala,pa ti ea ionako zavraiti u zatvoru''...i napisala mi dijagnozu,prepisala mi tablete,napisala da je glavni krivac mome stanju marihuana,napisala da se ja osobno ne smatram ovisnikom.... Sve ovo dok sam joj pri ao,svoju pri u,dok me je ona pljuvala...to su sve sluaali u drugoj prostoriji sa otvoranim velikim vratima;bolni ar, 2 ista ice i joa neka ~enska...povremeno su buljili u mene!!! Izaoh taj puta bolesniji nego ato sam bio prije ulaska u tu smrdljivu prostoriju.Potra~io sam pomo kod drugog psihijatra... Opet ista prostorija.Lik je bio pravi:icon_lol:Baa ono psihijatar:),frizura lua ka,pogled,hehe....sasluaao me,dao mi par smjernica,savjeta,natuknica...i druge tablete:)Malo bolje sam se osjeao nakon razgovora sa njim...svaka mu ast. Potra~io sam pomo i kod treeg psihijatra,bio sam i na psiholoakom testiranju...opet isto,glavni krivac je marihuana.Terapija ljekovima je nastavljena(na papiru).Ali da vidimo malo o emu se tu radi!!!Prijavio sam se dobrovoljno,sam,na testiranje i tako ja sjedim u jednj ekaonici, ekam nalaze I ata emo sada,pa jel' vidite da ne puaim travu,ne puaim ju ve mjesecima,puaio sam je ali nije mi stvorila ovisnost,ne koristim niti jednu vrstu droge,ne puaim cigarete.... Istina,volio sam zapaliti joint,ali zar je to toliki grijeh???Na ovo sve bi trebao nadodati joa antidepresive.Bo~e dragi iz svemira.... Bozga,malo iskuliraj,saberi se,rjeait e se situacija sama od sebe,oca neka bude sramota....imaa curu,okrenite se prema sebi,bit e to sve dobro:thumb: Ehej,vidi ovo....sino:icon_lol: ,neka nas male stvari ine sretnim. }ivio:) i nadam se da emo nas dva zapaliti pljugu jopet,zajedno....
jesamZMAJ

jun 2012.

#56
Evo samo jos jedna o psihijatrijskim dijagnozama. Frendica otisla kod psihica po bolovanje, a on njoj mrtav hladan otvorio bolovanje pod dijagnozom "sindrom Kamensko". Ne znam kak je to opce moguce, s obzirom na sustav, nikakva druga dijagnoza, nista F +nesto. U svemu tome ja sam vidjela odlicnu pricu koja vec vristi s naslovnica, i na kojoj se moze zaraditi neka lovica, ali sam odustala, jer bi to bilo naporno i za frendicu, a pretpostavljam i psihica. Vjerojatno bi, kak se to kod nas radi, doveli u pitanje njegovu strucnost, pa mu vise ne bi palo napamet dijagnozirati drustvo, a ne "pacijenta" kao clana tog istog drustva, a frendici bi zatvorili bolovanje, pa ne bi dobivala lovu od zdravstvenog, a ni placu, jer ju prije toga nije dobila dvije godine, nakon 20 g rada. Za one koji ne znaju, Kamensko je cisti primjer pretvorbenog kriminala. Uglavnom, u bolesnom drustvu ni pojedinac bas ne moze biti potpuno zdrav. Manje vise svi smo mi anksiozni, depresivni, ne spavamo, pa sad i mene zna prati lagana paronojica. Ponekad letim na prozor kad cujem da se zaustavlja auto, a ak se jos i vise vrata otvara, srce lupa, znojenje, slabost...panika, sve u par sekundi, ali ja znam zasto: jbg, bavimo se jako opasnim hobijem zbog kojeg se ide u zatvor, iskreno, ja sam to tak prihvatila, al bilo bi mi strasno zbog obitelji. Jako bih voljela da zbog Bozge netko sluzbeno odgovara, al nije to tak lako.
PappiISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#57
ljudi koji se ukljucuju..ko da niste procitali temu..nije njemu vutra napravila nikakav problem..on je decko u soku zbog jako glupog postupka njegovih roditelja..ne kazem da moji to ne bi uradili,ali razmislite da li normalan covek koji odgaja svoje dete skoro 30 godina moze da posalje to isto dete u psihijatrijsku ustanovu bez bilo kog dokaza da je to dete obolelo psihicki.. @ pre su ljudi odlazili u zabit da se iskuliraju..covece..pre nije bilo ovoliko stresa..realno..dal je nekad bila ovakva "kriza"? dal su vremena bila ovoliko stresna..ja npr ni ne znam za lep zivot..rodjen sam pocetkom '90ih..detinjstvo-ratno stanje,odrastao sam u "krizi",sta ce dalje biti ne znamo..al moramo da izdrzimo i opstanemo! opet kazem..samo treba naci nesto sto ce da te "pokrece". a nije samo rad resenje..znam iz svog slucaja..ja se kuci iznerviram,odem da radim..i sve me zivcira..ne mogu da izbacim pritisak iz glave..sta god da mi nije po volji,meni raste nivo nervoze..ne treba ti rad u ovakvoj situaciji,nego odmor! da se odmoris,i preispitas psihicki.. kad bi otisao u vojsku,resio bi mozda psihicki problem..al bi prakticno izgubio zivot..nit bi imao slobode,kao ovde "napolju",nit bi imao puno kontakta sa spoljnim svetom,..plus u vojsci se vrse veliki pristici na sve vojnike,a posebno neke pojedince.. msm uradi ti kako ti zelis..mi ti ovde samo dajemo savete.. ko zeli da mu pomogne,stavite cinjenice na listu,i idite redom..decko je pusio 10ak godina..i sve je bilo ok..i sta sad? jel se problem stvorio zbog tog recimo dugackog perioda konzumiranja kanabisa? pa i nije bas.. neki forumasi su naveli da u drustvu imaju slicne probleme..da li su i ti vasi drugari pusili 10ak godina? zar su svi sada 25to godisnjaci poceli da puse sa 15 god? i svima se to desava u "poslednje vreme"..pa povezite..to je zbog vremena u kome zivimo..ja msm da bi bozgi trebali samo da kazemo sta bi trebao da radi da bi izbistrio psihu i na neki nacin resio probleme,i da mu damo malo motivacije,ako je to ikako moguce..a rekao bi da jeste. a vreme..vreme nece nista da uradi..ako se ne trudi,... problem ce i dalje biti tu..on da ostane jos 20 godina da zivi sa njegovima,ako ne resi odnos sa ocem,a i celom porodicom(a jako su male sanse da ce,jer ste i sami procitali o kakvim glavama je rec) taj los odnos ce i dalje biti tu.. tako da vreme ne leci sve..vreme je merna jedinica..a motivacija i trud su forumle! i jos jedna stvar sto se tice tvojih roditelja bozga..oni su imali neko razmisljanje o tebi dok nisu saznali za sve to..onda su promenili misljenje i ucinili to sto su ucinili..ti sad ne mozes da ih vratis na staro misljenje bas zbog toga sto se desilo,a sa ovakvim misljenjem oni tebe posmatraju totalno drugacije..veruj mi da ne mogu da te shvate,i da shvate sta se tebi desava..jer su ne razumni.. + VenloNL - SVAKA TI CAST!! odusevljavas me! pozdrav.
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#58
Veliko hvala i respect svima koji su se uklju ili, puno mi zna i to. Hvala pogotovo Venlu. Venlo, meni je gotovo ista terapija prepisana. Samo ato sam ja bio prisiljen to uzimati, ali ju er sam presko io i danas sam nekako iai u glavi, sretniji i motiviran da idem neato raditi. Mene pilula baca u bed, trava nije lijepo zelena, sunce nije toliko lijepo, umrtvljen sam i misli i osjeaji su zamagljeni i kreativnost mi je na nuli. Zapravo je vrlo neizdr~ivo... Naknadno sam shvatio da psihijatri ne mogu izlije iti niata, nego samo izlije iti simptome trenutno, ali ne i uzrok. Dosta sam svjestan cijele igre, prepisuju lijek koji blokira dopamin u mozgu, a dopamin je zadu~en za osjeaj sree, motivacije i nagrade. Prenosim "Dopamin je klju an za normalno funkcioniranje organizma. Ukoliko se dopamin primjeni intravenski on djeluje kao vrlo moni sr ani stimulator, lijek vrlo pogodan za lije enje aoka. Smrt dopaminskih neurona ili openito njegov manjak uzrokuje Parkinsonovu bolest." Naaao sam joa " Dopaminergic mind hypothesis The dopaminergic mind hypothesis seeks to explain the differences between modern humans and their hominid relatives by focusing on changes in dopamine.[58] It theorizes that increased levels of dopamine were part of a general physiological adaptation due to an increased consumption of meat around two million years ago in Homo habilis, and later enhanced by changes in diet and other environmental and social factors beginning approximately 80,000 years ago. Under this theory, the "high-dopamine" personality is characterized by high intelligence, a sense of personal destiny, a religious/cosmic preoccupation, an obsession with achieving goals and conquests, an emotional detachment that in many cases leads to ruthlessness, and a risk-taking mentality. High levels of dopamine are proposed to underlie increased psychological disorders in industrialized societies. According to this hypothesis, a "dopaminergic society" is an extremely goal-oriented, fast-paced, and even manic society, "given that dopamine is known to increase activity levels, speed up our internal clocks and create a preference for novel over unchanging environments."[58] In the same way that high-dopamine individuals lack empathy and exhibit a more masculine behavioral style, dopaminergic societies are "typified by more conquest, competition, and aggression than nurturance and communality." Idem malo van .... Budem obavijestio kako idu stvari bez kemije. :)
jesamZMAJ

jun 2012.

#59
Bilo bi mi krivo da da me se krivo mozda shvati, nisam mislila da prestane pusit vutru ni growat, ako se, Pappi, to opce mene tice.. Ali sad ako je trenutno nema il nemre sadit, pa bit ce sutra, za pet ili mjesec dana il kad vec ode od staraca za grow, a to ne moze preko noci. A do nekog boljeg, placenijeg i primjerenijeg posla, evo mala ideja, zasto ne bi poducavao umirovljenike osnovama worda, Interneta...pogledaj malo oglasnike , i oni sami traze, a i ti mozes dati oglas. Pa nek te sam jedan nazove , ne znam kakve su cijene sad, al taj mozda bude nazvao jos jedanput jer ne bude puno skuzio, i evo ti petica, a mozda ostane jos i za cugu.
nemapredajeISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#60
nisam psihijatar, niti psihlog,ali... verovatno je u pitanju tvoja LICNOST, ako me shvatas sta zelim da ti kazem. analiziraj sta si napisao, ima zaista paradoxalnih stvari. bio si gower(sto je veoma jebeno), a roditelji te salju u kojekakve institucije koji nikome nisu pomogle. brat te cinkari. jbg. jednostavno je previse kontradiktorno. mozda ti se po dogodilo i u glavi nesto tako. da je neki poremecaj, verovatno jeste, ali verujem da je problem sa licnoscu. dobro te je pitao covek u nekom postu, kako izlazis na kraj sa problemima, kako se suocavas sa realnoscu. cini mi se da dozivljavas marihuanu preterano bitnim delom zivota. Dva saveta: Marihuana nije cilj, ona je sredstvo. Sreca prati hrabre. Drzi se druze, glava GORE. NEMA PREDAJE!!! :D p.s. pocni da vezbas, veruj mi mnogo znaci. sklekovi, vreca za udaranje. vraca samopouzdanje, osecas se jace. onda ti je potpuno drugaciji pogled na svet. a sad da li ces da se stisnes ko ***** i da kukas kako ti je tesko i kako nista ne mozes da uradis ili ces pak da nadjes izlaz iz sranja to JE SAMO NA TEBI!!

jun 2012.

#61
Boz frende itam i nevjerujem!!! Vjerujem da ti je teako al znam da si momak na mjestu.Da ti netreba kemja nego samo da se poslo~ia dobro. O situaciji sa tvojima ne u komentirat.Glavu gore dru~e!}ivot je pred tobom. Kako Meski ka~e,ako trebaa mjesto znaa gdje sam.Vrata su za tebe uvjek otvorena. Dr~ se dru~e!

jun 2012.

#62
Boz dru~e itam i nemogu da vjerujem! Vidim da si nakraju izaao dignute glave.`ta mi je jako drago i jako sam sretan zbog toga. Znaa di sam doi da se opustia malo.Moja su ti vrata uvjek otvorena!
PappiISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#63
@ jesam - nista lose.. @ bozga - procitaj ovu temu jos 100 puta ako treba..sigurno ce se nesto promeniti..u glavi naravno.. pozdrav i sretno!
MarcoPoloLEGENDA

jun 2012.

#64
evo kako to ustvari ide kod doktora http://www.bmj.com/highwire/filestream/410048/field_highwire_fragment_image_l/0/F2.medium.gif

jun 2012.

#65
Bozga izvini ato se tako kasno javljam al nisam te shvatio o kojim lijekovima je rije ,pazi da se ne zeznea s tim preskakanjem,ja sam imao sli nu situaciju, prepisani su mi SSRI antidepresivi i kad sam tako odlu io prestati piti stvari su se inile super nekoliko dana ali tek onda sam shvatio koliko sam pogrijeaio,te muke kad mozak pone tra~iti supstancu koja je u medicinskom svijetu poznata kao najovisnija supstanca na svijetu nisu baa ugodne,imao sam osje aj da sam totalno skroz i naskroz odljepio,ako ve ~elia dolje s kemije to moraa postupno...nemoj re da te nisam upozorio
maSeISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#66
imamo slican problem i ja sam bio u ludari 13 dana,al ja sam otiso doktoru porodicne medicine i on me uputio psihijatru a psihic u bolnicu,sto se tice vutre nemoj je pusit dok ne sredis neke stvari u glavi,sto se tice lijeka smanjuj sebi 000pij polovicu ako treba tri cetiri mjeseca pa onda cetvrtinu isto toliko i sve sebi smanjuj tako i ja radim al jbga ja nisam znao kako to ide i pio sam antidepresive godinu dana,al to je normalno da imaju nus pojave meni recimo od ovih tableta torendo se ruke tresu i to je nus pojava,sve ti je u glavi sredi to sa sobom nije ni kod kog med i mlijeko al se ljudi trude da se ne bedaju pa i ja isto tako a tako i ti trebas i svi mi,inace iz ove teme sam dosta toga naucio a vjerujem da si i ti,manje budi sa ljudima koji ti bedaju ili zajebavaju idi na neki odmor ko sto su ranije ovdje vec rekli,grupne terapije i probaj vise pricat a manje mislit,govori sve sto ti pada na pamet s roditeljima pricaj samo pricaj sto vise pricaj nemoj razmisljati eto toliko od mene nadam se da ce ti bit bolje a nadam se da ce i meni cuvaj se buraz

jun 2012.

#67
Ljudi dosta cesto prihvataju tudje savjete, a da ti savjetnici nisu bas adekvatni da ih daju. Bilo bi lijepo da na forumu ima poneki doktor medicine, pa da odgovara i daje malo strucnija misljenja umjesto svih nas koji smo voljni pomoci, ali nazalost sama volja uglavnom nije dovoljna da bi se nekome pomoglo. U redu je prenijeti neko slicno iskustvo, pa da se ima uvida u kvantitativnu vrijednost takvih slucajeva, ali dijeliti savjete da se prestane uzimati terapija koju je propisala osoba kojoj je to zivotno zanimanje i koja je posvetila zivot upravo tome je nezahvalno. Prema tvom pisanju moze se zakljuciti (nadam se ispravnom zakljucku) da ti je brat duze vremena znao da uzgajas, ali da je to rekao roditeljima tek kada je vidio da si u ozbiljnom problemu. Pretpostavljam da je to uradio zbog brige za bratom, a ne zbog cinkanja, valjda bi to ranije ucinio da mu je to bilo u interesu. Naveo si da si se "zaljubio" u Mariju Anu i sav se posvetio toj ljubavi, sto potvrdjujes mnogim zavrsenim uzgojima, pa i eksperimentalnim, te zalihama sjemenki raznih sorti koje si planirao da realizujes. Da li si se ikada zapitao o mogucnosti da te otkriju? Ako nisi svjesno, vjeruj da ti je podsvjest o tome mnogo razmisljala, a to je vec stresna situacija za mozak. Nije svejedno baviti se time, koliko god nekom duvalo kroz usi. Bio bi ti prezadovoljan samim sobom da se radi o ljubavi prema paprikama, pa se sav posvetis uzgoju paprika, nacinu djubrenja, zalijevanja, suncanja, zastite od vremenskih prilika i neprilika i jos na kraju izvuces i materijalnu korist iz te ljubavi, no, u tvom slucaju se radi o zabranjenoj ljubavi, a takve su stresne. Razmisli malo o poslu koji ce te zainteresovati kao sto te growanje interesuje, da se posvetis malo umjetnickom stvaralastvu, ako imas talenta za neke od umjetnosti ili da se posvetis humanitarnom radu sa djecom bez roditeljskog staranja. Jako je velika stvar pomoci nekome kome je pomoc neophodna, pogotovo kada se pomaze djeci. Osjeti covjek svu velicinu u tome, osjeti se korisnim, da ne kazem prijeko potrebnim nekome. Zalosno je da covjek zapadne u krizu svijesti o sebi, da se osjeti kao neko ko se nije trebao ni roditi. Samo koristan i svrsishodan rad ce te iscupati iz sivila u koje si zapao. Zamisli situaciju u kojoj pomazes djeci da naprave golove za mali fudbal, da uredite teren, da pokupite staklo, ako ga ima, da se neko dijete ne poreze u padu. Sva ta briga za nekoga daje ti snagu i volju za zivotom. Uljepsava ti tmurne dane. Jednostavno se osjecas korisnim kada znas da te neko ceka i da treba tvoju pomoc. Idi kod nekoga na njivu da radis. Volis biljke i uzgajanje, nista te nece kostati da se okusas, da vidis hoce li te ispuniti poljoprivreda. Nauci voziti traktor. Radi nesto korisno za zajednicu, da se osjetis korisnim i da nekome trebas, a kada to postignes i prevazidjes ovu nepriliku sto te snasla, zasadi sebi neku biljozu da te, s vremena na vrijeme, razveseli. Budi nam ziv, zdrav i prav. Ne daj da te crne misli more i odvlace u mracne dubine uma. Isplivaj na povrsinu i budi koristan, kako sebi tako i drugima. Zelim ti svako dobro u zivotu.
bozgaLEGENDA

jun 2012.

#68
Evo da updejtam da je sve dobro i joa jednom hvala svima na feedbacku! Neu naglo prestajat s lijekom, prvo u popri at s dr. Ina e radi se, itam knjige, loae raspolo~enje je iza mene, ovaj vikend ide jedan gens za opuatanje mislim da ne bi trebalo bit problema.... :abducted: Growanje za sad ne dolazi u obzir, bar ne jedno du~e vrijeme.... Al' po meni, growanje je viae ovisno od same konzumacije tako da mi dosta nedostaje brijanje po guerilla mjestima u prirodi i dru~enje s biljkama. Ipak je to moj najdra~i hobi. No hobi je za sad na stand-by:) Doaao sam na ideju growanja ne eg drugog,legalnog, pa u malo eksperimentirat s drugim biljkama koje nisu zabranjene. :icon_biggrin:

maj 2017.

#69
E da, to spavanje... Samo zbog toga joa uvijek pijem seroquel. Moja doza je bila 300 mg. Sada sam na 100 mg. Uzimam taj lijek samo zbog spavanja. Zbog ni eg drugog. Kada sam ja otiaao u ludaru proveo sam tamo 6 mjeseci i lije enje je bilo vrlo kompleksno. Pio sam sve i svaata izmeu ostalog i antidepresive i noni antidepresiv, + sanval za spavanje. Od tog sanvala sam postao skoro dementan. Probao sam ukinuti antipsihotike skroz ali nije ialo a odbacivanje antidepresiva je ialo vrlo vrlo teako ali am ipak uspio nekako. Od kada puaim travu imao sam problema jer sam to radio neredovito. Od kad sad to radim redovito u vrlo malim koli inama sve je ok ali moram nave er komadi tog antipsihotika jer ina e teako ili nikako zaspim. Kada bi neko znao rjeaenje za to da se ostavim i tog komadia bio bi mu jako jako zahvalan. Jer, svakako ide tako odreena doza antipsihotika (koji spre avaju prekomjerno lu enje dopamina) ali nakon odreenog vremena stanje se svim "psihiima" pogoraa onda se ide na modernije lijekove i na poveanje doze naravno. Tako da ja mislim da sam prije lijekova krenuo s vutrom da do ovog lije enja s antipsihoticima ne bi niti doalo. No s obzirom u kakvom svijetu ~ivimo, ne vidim niata sporno atipnuti u psihozu, moja dijagnoza je borderline, psihoneuroza, sretno

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se