VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaKako marihuana ubija stanice raka
LEGACY

Kako marihuana ubija stanice raka

211 odgovora52,379 pregleda
badger badgerENTUZIJASTA

mar 2009.

#1
u ovom tekstu cete vidjeti kako se rak liječi i kako nežele da znamo za to... Studija objavljena u Nature Reviews-Cancer daje vrlo detaljno objašnjene o tome kako se THC i prirodni kanabinoidi bore s rakom ali uz to i pomažu u očuvanju zdravih stanica. U studiji koju je Manuel Guzman (The study by Manuel Guzmán) otkrio da kanabinoidi, aktivna supstanca u marihuani, spriječava rast tumora u labaratorijskim životinjama, na način što prilagođavaju ključne stanične-signalizirajuce (cell-signalling) puteve. Tako direktno reduciraju rast stanica tumora a naposlijetku ih i ubija, kao i što spriječava rast krvnih žila oko stanica tumora onemogućujući mu „hranu“. Guzmanova studija je jako važna po doktoru Ethan Russo poznatom neurologu i predvodniku u istrazivanju medicinskog kanabisa. Rak se događa zato što stanice postaju besmrtne, one se ne obaziru na normalne signale za isključivanje rasta. Normalnu funkciju za pregradnju u tijelu zahtjeva da stanice kada ostare umru. To se zove apoptoza ili programirana stanična smrt. Taj postupak se ne događa u tumoru. THC radi na taj način da natjera gliomas, leukemias, melanomas i druge stanične tipove zaražene stanice da ponovno počnu primati signale od tijela, prestanu se dijeliti (zaustavlja se stanična dioba) i naposlijetku umru. Ali to nije sve!- objašnjava dr. Russo tumori daju signal za rast novih krvnih zila kojima ce se oni hraniti, a kanabis takve signale poništava. To je zaista nevjerovatno! Drugim riječima u ovome članku objašnjava nekoliko načina kako se kanabinoidi mogu koristiti u borbi protiv raka, i kako piše u članku „canabinoidi su obično dobro tolerirani od strane pacijenta te ne proizvodi generalne otrovne učinke konvencionalne kemoterapije. Obično bilo koja priča koja priča ili čak predlaže novu mogućnost za liječenje raka pozdravlja se s naslovima „LIJEK ZA RAK“ kako god taj lijek „daleko bio“ i cak i ako ima jako malo poveznica s pravim istraživanijma. Ali ako je u istrazivanja upetljana marihuana ne očekuje se pokriće priče u glavnim svjetskim medijskim kučama, pogotovo odkada glavni urednici lagano guše i gase svaku priču koja je povezana s medicinskom marijuanom zadnjih tridesetak godina. Tako je, vijest da marijuana smanjuje tumore isplivala je davne 1974godine. Istraživači Medical College of Virginia koji su bili sponzorirani od Nacionalnog Instituta za Zdravlje da dokažu da marihuana oštećuje imunološki sustav, pronašli su da THC USPORAVA RAST TRI TIPA TUMORA u labaratorijskom mišu- rak pluća, rak dojke, i virusna leukemija (virus-induced leukemia). Washington post objavio je 1974 ovu studiju u sekciji „LOKALNO“ ispod naslova „Cancer Curb Is Studied“ između ostaloga piše: „aktivna supstanca u marijuana THC obuhvaća (opkoljava) rast triju vrste raka u labaratorijskom mišu i također bih mogli potisnuti imunološku reakciju koja uzrokuje odbacivanje transplantiranih organa. Istraživači Medical College of Virginia otrili su da thc usporava rast raka pluća, raka dojke i leukemije i produzava njihove živote i do 36%. Za čudo ovo otkriće gotovo uopće nije popraćeno medijskim naslovima u ovoj zemlji. Vesti prodriješe tiho na Feb 29, 2000 sa koje je tekla priča na UPI wire o dotičnom članku . complained MarijuanaNews.com editor Richard Cowan, koji kaze da je članak uspio pronaći tek preko linka koji se kratko pojavio na Drudge Report Web page. New york TIMES, The Washington POST i Los Angeles TIMES samo su ignorirali priču, iako je neosporno da je to materijal vrijedan objavljivanja: banalna supstanca iz prirode uništava smrtonosne moždane tumore“ –dodao je Cowan. Na Ožujak 29, 2001, San Antonio Current objavljuje pomno istraživanu, bombastičnu vijest Raymonda Crushinga pod nazivom: MARIHUANA SMANJUJE TUMORE, VLADA TO ZNA OD 1974. ("POT SHRINKS TUMORS; GOVERNMENT KNEW IN '74.") medijsko pokriće priče od onda NE postoji s iznimkom kopije priče na Alternetu. Teško je vjerovati da je znanje koje kanabis može se koristiti u borbi protiv raka je potisnuto gotovo trideset godina, ali čini se kako je vjerojatno da će i dalje biti potisnuto. Zašto? Prema Cowanu, odgovor je zato što je to prijetnja dugogodišnjoj prohibiciji KANABISA "Ako ovaj članak i dva njegova prethodnika iz 2000 i 1974 su bile jedini dokaz o suzbijanju medicinske upotrebe marihuane, moglo bi se možda moći racionalizirati to na neki način „smisleno“. Međutim, ondje je stvarno masivan dokaz da prohibicija medicinske marihuane predstavlja najveći neuspjeh institucija slobodnoga društva, medicine, novinarstva, znanosti, a i naših temeljnih vrijednosti ", Cowan ističe. Milijuni ljudi umrli su strašne smrti te u mnogim slučajevima, obitelji su iscrpili uštede na opasne, otrovne i skupe lijekove. Sada tek počinjemo shvačati da marihuana nikada nije nikoga ubila, a prohibicija marihuane je ubila milijune. ps tekst je preveden nabrzaka pa ima malo greskica... http://www.sierratimes.com/03/11/07/article_kubby.htm

mar 2009.

#2
bravo jaazavac!
G e r o n i m OENTUZIJASTA

mar 2009.

#3
dobar lanak
BrenerPOZNAVALAC

mar 2009.

#4
Nisam ni do pola procito vec sam copy paste napravio :D
crosbyISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#5
sa ovim se dosta toga moze postignuti :)
orbitLEGENDA

apr 2009.

#6
moze vraga. . . i tako smo toliko konzervativno drustvo da je to strasno . . . uzas. . sad da dam staroj da ovo procita, koja je izmeduostalog farmaceut, sterala bi me u k jer je to sigurno napisao neki narkoman da opravda svoje drogiranje. . . kata-fakin-strofa. . . nadam se da ce se desiti neki preokret ili stavec jer ovo je kujac. . bas uzas .. :S
IvoryENTUZIJASTA

apr 2009.

#7
Odli an text....joa kad bi drugi progledali.....

apr 2009.

#8
Svaka cast! Clanak je odlican!
FlameyISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#9
Bolje sprje it nego lje it :)

apr 2009.

#10
odlican clanak!! Sad cu jos vise pusiti. Samo treba gledat neke druge ucinke vutre. Tako bar gleda nasa drzava. Oni misle da je marihuana socioloski stetna. I zato ju zabranjuju, da bi nas zastitili od zlih ucinaka zlokobne tvari koja unistava nase mozgove i obuhvaca nas svojim groznim carima i odvlaci nam paznju od okrutnih problema s kojima se svakodnevno susrecemo. I onda nas rijesi svih nasih problema tako sto nas baci u zatvor za tri gice.Ja osobno mislim da je marica uvijek bila dobra prema meni. Uvijek je znala kako me utjesiti, opustiti ali bome i razvaliti pred borbu sa ovim okrutnim ali na svu srecu lako citljivim svijetom. Ne znam, valjda svako treba za sebe odluciti sto je dobro a sto lose za njega. Ja sam odlucio da cu sprijecavati tumor i kupio si vaporizer, koji ipak jos drzim u ormaru dok ne odem na pretrage kod doktora...:iamwithstupid:
naturaPOZNAVALAC

maj 2009.

#11
nadam se da ovo nije bila pohvala tvojoj "staroj" sto je farmaceut :signs054: kad bi ijedna farmaceutska kompanija napravila lek koji ustvari izleci coveka, propala bi farmaceutska industrija, koja je ipak samo industrija
hirnISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#12
da stari moi u pravu je jebeno jebote sta bi onda ti shupci prozvodili )
naturaPOZNAVALAC

nov 2009.

#13
ULJE OD KONOPLJE Za one koji su gledali dokumentarac "Run from the Cure", ovde bi trebali biti svi odgovori na pitanja o proizvodnji vlastitog ulja. Preporučujem da ljudi uzgajaju vlastitu konoplju bilo u malom zatvorenom prostoru ili van. Vlastiti uzgoj će otkloniti veliku cenu po kojoj dileri prodaju marihuanu. Cena marihuane može varirati od dilera do dilera, isto kao i njen kvalitet. Za sve nove ljude u uzgoju konoplje neophodno je obrazovanje putem dobre knjige ili video materijala. Koliko proizvesti i uzeti? Obično se od 500 grama osušenih vrhova konoplje proizvede oko 60g (55 - 60 mL) visoko kvalitetnog ulja. Ta količina ulja izliječiće sve ozbiljnije tumore: prosečna osoba može konzumirati tu količinu unutar tri meseca. To ulje je vrlo potentno pa osoba mora početi tretman sa malim dozama. Kapljica ulja veličine pola zrna pirinča, dva ili tri puta na dan je dobro za početak. Posle 4 ili 5 dana, počnite povečavati svoju dnevnu dozu vrlo postepeno. Kako vreme prolazi, telo povečava toleranciju na ulje i može se uzeti sve veća količina. U slučajevima kada je osoba u velikim bolovima, preporučujem da se doza naglo poveća dok se bol ne ukloni. Visoko kvalitetno ulje zaustaviće bol i kada morfijum nije delotvoran. Ulje se može koristiti i na vanjske povrede za zaustavljanje boli unutar par minuta. Je li to isto što i ulje od semena konoplje? NE! Ovo je ulje od konoplje, izrađeno od vrhova i malih listova biljke konoplje. To je osnovno ulje te biljke. Trgovine zdrave hrane prodaju ulje napravljeno od semenja konoplje koje se često krivo poistovećuje sa uljem od konoplje. Premda je ulje od semenja konoplje vrlo korisno, ono ne sadrži dovoljno THC-a da bi imalo bilo kakav efekt na rak ili druge ozbiljnije bolesti. Jesu li sve vrste konoplje iste? Kada kupujete ili uzgajate konoplju, nabavite vrstu koja proizvodi što veći procenat THC-a. Da biste dali energiju nekome ko pati od depresije, preporučujem neku dobru sortu Sative. Za većinu ostalih medicinskih stanja, preporučujem da se koriste Indica sorte. Indica sorte opuštaju ljude i daju im više odmora i sna. Kako da koristim ulje? Visoko kvalitetno ulje može se konzumirati isparivanjem, jedenjem ili koristiti izvana. Dodajte ulje u kreme kod korišćenja izvana. Gde mogu dobiti informacije o izradi ulja? Postupak je opisan u dokumentarcu "Run From The Cure". Postupak u dokumentarcu se može opisati kao grub, ali ulje koje je tako proizvedeno izlečiće rak. Ovaj lek bi trebao biti proizveden u kontrolisanom okruženju, koristeći opremu za destilaciju. Večina ljudi ne razume destilaciju i nema pristup potrebnoj opremi. To je razlog zašto je u dokumentarcu opisana jednostavnija metoda s kojom svako može proizvesti ulje. Kao i u dokumentarcu, ponovo napominjem da ovaj proces, ako se ne radi pravilno može biti opasan i ne preuzimamo odgovornost ako se iznesene informacije pogrešno upotrebe. Moj postupak: Početni materijal: Ja obično radim sa oko 500 g. kvalitetnih vrhova konoplje. Vi možete koristiti i samo oko 30g. 30g će proizvesti oko 3 - 4 grama ulja. Količina proizvedenog ulja variraće od vrste do vrste, ali sve imaju neverovatan efekt u lečenju. 1. Stavite potpuno osušeni biljni materijal u plastičnu posudu. 2. Natopite materijal sa otapalom/rastvaračem kojeg koristite. Mogu se koristiti razni rastvarači.1 Osobno koristim čistu naftu ali kanta od 170l košta oko 360€. Možete koristiti 99% izopropilni alkohol koji možete naći u lokalnim apotekama. Alkohol apsorbuje više hlorofila iz biljnog materijala nego nafta. To prouzrokuje da ulje napravljeno uz pomoć alkohola ima tamniju boju, ali ne smanjuje potenciju ulja za neki značajniji postotak. Eter, nafta, butan i mnoga druga otapala mogu proizvesti ulje koje je žuto ili prozirno. To čini da ulje izgleda bolje ali tamno ulje može biti jednako potentno. Ako je postupak izveden pravilno, u ulju neće biti ostatka otapala ili će ga biti vrlo malo. Konzumirao sam ulja proizvedena korišćenjem raznih otapala tokom 8 godina bez štetnih posledica. Trebaćete oko 8 litara otapala da bi odvojili THC od pola kilograma biljnog materijala. 500ml otapala bi trebalo biti više nego dovoljno za odvajanje THC-a od 30g biljnog materijala. 3. Izgnječite biljni materijal koristeći čisti (bez hemikalija) drveni štap ili neki slični alat. 4. Dodavajte rastvarač tako dugo dok biljni materijal ne bude potpuno potopnjen. Biljni materijal gnječite štapom. Dok to radite THC se odvaja od biljnog materijala u rastvarač. 5. Radite taj proces oko 3 minuta. 6. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača bez biljnog materijala u drugu posudu. Upravo ste izvukli oko 80% THC-a iz biljnog materijala. 7. Drugo ispiranje - Ponovo dodajte otapalo u biljni materijal i gnječite još 3 minute da izvadite preostalih 20% THC-a. 1 Otapalo (rastvarač) je tekućina koja otapa (rastvara) drugu tekućinu, gas ili drugu materiju, a rezultat otapanja se naziva otopina (rastvor). Najčešće otapalo u svakodnevnom životu je voda. Ostala otapala su uglavnom organski spojevi. Otapala obično imaju nisku tačku ključanja te dosta lahko isparavaju, te ih je lahko ukloniti destilacijom. Kada se upotrebljavaju otapala, potrebno je izabrati takva otapala koja ne stupaju u hemijske reakcije s spojevima koja se otapaju, odnosno moraju biti inertna. Dalje, otapala se mogu dodavati radi izvlačenja (ekstrakcije) nekih tvari iz smjese. Primjer za to je spravljanje čaja, gdje prokuhana voda izvlači korisne sastojke iz lišća i time omogućuje iskorištavanje tih sastojaka. Koncentracija otopine je količina otopljenih materija u određenoj količini otapala. Rastvorljivost je maksimalna količina određene materije koju je moguće otopiti u određenom otapalu na datoj temperaturi. Prilikom rastvaranja supstanci vrijedi empirijsko pravilo: Slično se rastvara u sličnom, dakle, polarne molekule se obično dobro rastvaraju u polarnim rastvaračima (npr. voda, metanol), a nepolarne u nepolarnim (heksan, benzen). Mjerilo polarnosti otapala je njegova dielektrična konstanta. 8. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača u posudu koja već sadrži prvu mešavinu koju ste predhodno napravili. 9. Bacite biljni materijal iz kojeg ste upravo izdvojili THC. 10. Prelijte mešavinu ulja/rastvarača kroz filter za kafu u čistu posudu. 11. Isparite rastvarač (kuvanjem). Primetio sam da posuda za pirinač vrlo dobro isparava rastvor. Ja imam posudu koja se može podesiti na dve razine - jako i slabo - i može primiti preko 2l mešavine ulja/rastvarača. 12. Dodajte mešavinu u posudu do 3/4 zapremine. Budite sigurni da se nalazite u dobro provetrenoj prostoriji i uključite ventilator da oduvava pare rastvora. Pare su vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar. 13. Uključite posudu i namestite je da jako greje. 14. Dodavajte mešavinu u posudu kako se nivo spušta sve dok sva mešavina ne završi u posudi. 15. Kada je sav rastvor gotovo ispario dodajte par kapi vode u mešavinu. Količina vode koju ćete dodati zavisi koliko ste imali biljnog materijala na početku. Ako proizvodim ulje od pola kilograma dobrog biljnog materijala, obično dodam oko 10 kapi vode. 16. Kada je u posudi ostalo oko 25mm mešavine ulja/rastvora, stavite rukavice i lagano vrtite posudu (da se promeša rastvor). 17. Vrtite posudu dok rastvor ne ispari. Par kapi vode pomaže kod isparivanja ostatka rastvora i donekle čuva ulje od prejakog zagrejavanja. Kada rastvor ispari moja posuda automatski se prebacuje na niže zagrejavanje. To sprečava opasnost od prevelikog zagrejavanja ulja. Temperatura ulja nikada ne bi smela preći 140 C. 18. Stavite rukavice i uklonite ulje iz posude. 19. Oprezno prelijte ulje u manju čistu metalnu posudu. 20. Stavite tu posudu na dehidrator ili na neki uređaj koji lagano greje kao grejač za kafu. Može potrajati nekoliko sati ali će voda i rastvor ispariti iz ulja. Kada više nama nikakve aktivnosti na površini ulja, lek je spreman za upotrebu. 21. Prelijte vruće ulje u bocu; ili kako prikazuje video - u plastičan špric. Spremanje ulja u špricu čini ga lakim za rukovanje. Kada se ulje ohladi postaje kao gusta mast. Neke vrste konoplje proizvešće vrlo gusto ulje i mogli bi imati problema pri istiskanju iz šprica. Ako se to dogodi stavite špric u toplu vodu par minuta pre upotrebe. Za sve vas koji ćete početi koristiti ulje od konoplje kao lek evo par jednostavnih činjenica: Ulje će sniziti krvni pritisak, i ako uzimate lekove protiv visokog pritiska možda ćete otkriti da vam oni više nisu potrebni. Isto vredi i za dijabetičare. Video sam da ulje od konoplje leči dijabetičare do tog nivoa da im insulin više nije potreban. Ja nisam doktor i nemam pravo govoriti ljudima šta bi trebali da čine. Lično ne prihvatam nikakvo lečenje protiv raka koje se danas koristi u službenoj medicini. Ne preporučujem da se ulje od konoplje koristi zajedno sa hemoterapijom. Koji je smisao praviti sopstveni lek ako dozvoljavate da vas službena medicina masovno truje? Iz mog iskustva sa lekom od konoplje, otkrio sam da većina farmaceutskih lekova više nije potrebna kada osoba jednom počne koristiti ulje od konoplje. Čini se da kombinovanje ulja od konoplje i većine ostalih prirodnih lekova ide vrlo dobro, ali imao sam par izveštaja ljudi koji su probali uzimati ulje zajedno sa farmaceutskim lekovima i iskusili bol u trbuhu, itd. Svi su problemi nestali kad su ljudi prestali da uzimaju propisane lekove. Svakome ko će upotrebiti ove informacije da pomogne voljenima želim dobrodošlicu u svet prave medicine. Ponovo upozoravam da budete vrlo oprezni kada isparavate rastvor jer su pare vrlo zapaljive. Budite sigurni da se nalazite podalje od žarečih elementa, iskra, cigareta, itd. To može prouzročiti požar. Želim vam sreću i zdravlje. Topli pozdrav, Rick Simpson.
BeyondLEGENDA

nov 2009.

#14
To si se ti potrudila prevesti ili? Jer sam ja već preveo to u ovoj temi https://forums.vutra.org/vutra-filmovi-linkovi/3922-run-cure-rick-simpson-story.html A evo i detaljnijeg uputstva za upotrebu: Informacije o doziranju uljem od konoplje Za prosječnu osobu potrebno je oko 90 dana da uzme pun tretman od 60 grama ulja. Preporučam da se počne sa 3 doze na dan sa količinom jednakom onoj od pola suhog zrna riže. Takva doza je približno slična ¼ jedne kapi. Nakon četiri dana doziranja takvom količinom, povečavajte dozu svaka četiri dana do točke kada ćete uzimati 1 gram u 24 sata, znači svaka doza bi trebala biti 1/3 grama. Za prosječnu osobu potrebno je 5 tjedana da dođe do točke kad će moći uzeti 1 gram po danu. Jednom kada dosegnete tu dozu, možete nastaviti tom količinom sve dok rak ne nestane. 1 gram je nešto manje od 1ml. Koristeći ovu metodu, dozvoljavate tijelu da polako razvije toleranciju, ustvari, dobivao sam mnogo izvještaja od ljudi koji su uzimali ulje i nikad se nisu osjećali drogirano. Svi mi imamo drugačije tolerancije na razne lijekove. Vaša veličina i težina tijela ima malo veze sa tolerancijom na ulje od konoplje. Budite svijesni da kad počnete s terapijom uzimanja ulja od konoplje to će sniziti vaš krvni tlak, stoga ako istovremeno uzimate lijekove za snižavanje tlaka, vrlo je vjerojatno da vam oni više neće trebati. Kada ljudi uzimaju ulje, drago mi je vidjeti da to rade unutar granica ugodnosti, ali istina jest da što ćete brže uzimati ulje, veće su vam šanse za preživljavanje. Nakon završetka terapije, mnogi ljudi nastave uzimati ulje ali mnogo manju količinu. 6 do 12 grama na godinu bit će dobro doziranje za očuvanje zdravlja. Ne volim vidjeti kad ljudi uzmu previše ulja, ali predoziranje vam neće naškoditi. Glavni sporedni efekt ovog lijeka je san i odmaranje koje igra bitnu ulogu u procesu liječenja. Obično, nakon sat vremena od uzimanja lijeka, ono vam govori da legnete i odmarate. Ne borite se sa osjećajem umornosti, samo legnite i prepustite se. Obično kroz mjesec dana umornost povezana s ovim lijekom polako nestaje, ali čovjek nastavlja noću vrlo dobro spavati. Jedini slučaj kad bi preporučio ljudima da počnu s večim dozama je onda kad koriste jake i opasne lijekove protiv bolova koji stvaraju ovisnost. Kada ljudi koji koriste takve lijekove počnu sa uzimanjem ulja od konoplje, obično prepolove doziranje sa svojim lijekovima protiv bolova. Poanta je u tome da se uzme dovoljno ulja da bi se smanjili bolovi i da pomogne pacijentu da se riješi tih opasnih farmaceutskih lijekova. Uzimanje ulja mnogo olakšava pacijentu da se riješi tih lijekova koji stvaraju ovisnost. Jednostavno rečem ljudima da će ulje učiniti dvije stvari; ili će izliječiti njihov rak, ili u slučaju da je prekasno za izlječenje, ulje će olakšati njihovo stanje i najmanje što može učiniti je da umru dostojanstveno. Ulje od konoplje ima vrlo visoku učinkovitost u liječenju protiv raka. Nažalost mnogi ljudi koji mi dolaze već su teško ošetećeni od medicinskog sustava s njihovom kemoterapijom i zračenjem. Šteta koju takvi tretmani čine ljudskom organizmu imaju dugotrajne posljedice i takve ljude je najteže izliječiti. Treba također napomenuti da ulje pomlađuje vitalne organe kao što je gušterača. Mnogi dijabetičari koji su uzimali ulje otkrili su da im za otprilike 6 tjedana tretmana uljem od konoplje netreba više inzulin jer njihova gušterača opet radi svoj posao kako treba. Pravilno izrađeno ulje od konoplje najbolji je lijek na ovom planetu. Jednom kada iskušate što ovaj lijek može učiniti, shvatit ćete koliko je vrijedan. Rick Simpson
naturaPOZNAVALAC

nov 2009.

#15
ma jok, nasla sam prevod odavno, morala sam samo da ga skratim malo da bi stao u post nisam znala da ste vec pricali o tome, pre bi rekla da je temi mesto ovde, jebiga hvala za upustva, mada nisam mislila upotrebljavati vise od kap na dan, jer sam inace veoma zdrava osoba, moj muz i moja deca takodje samo cekam da uzgojim neku svoju pa odvojim pola kile za ulje.. bice i to jednog dana

dec 2009.

#16
pozz!Mene zanima jel ima neko medicinsko istra~ivanje koje je pokazalo koliko puta najmanje se treba puaiti trava da bi se rak dojke povukao? Hvala!
He-ManLEGENDA

dec 2009.

#17
Nekako sumnjam da bi se rak povukao od "obicnog" konzumiranja Cannabisa. Ovdje se uglavnom prica o koristenju Ulja od Cannabisa(Marihuane). Ulje koje se dobije postupcima koji su gore opisani je koncentrat, koji je daleko potentniji i ima mnogo jace djelovanje od uobicajene konzumacije.

jan 2010.

#18
http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=404089429&blogId=490648414 Ovdje su vam sve info o ulju!

feb 2010.

#19
Kolko sam cuo Rak plucja se dobija konzumiranjem trace (naravno iz jointa i ostalih stvari koje se puse), kako ga onda sprecava? ili se u teksu govori o konzumiranjem na drugi nacin?? BTW dobra tema... samo kolko je istinita ????

feb 2010.

#20
rak pluca se ne dobiva zbog puaenja :D puaenje je samo jedan od faktora za koje se danas zna da su uzro nici stvaranja tumora kao i UV zra enje, i odreeni virusi... Tako si i sigurno uo da ima ljudi koji puse od kad znaju za sebe i nisu dobili rak a isto tako ima ljudi koji nikad nisu pusili pa dobiju rak. A u tekstu se govori da kanabis odnosno THC sprecava nastanak tumora. Nije bitan nacin konzumacije :)
extranoizeENTUZIJASTA

feb 2010.

#21
to nije puaenjem cigareta
SLO-EraLEGENDA

feb 2010.

#22
kako marihuana ubija stanice raka -opuateno :)

feb 2010.

#23
xD stanice raka se naduvaju i crknu od smijeha :)
HightyENTUZIJASTA

feb 2010.

#24
Ovo je samo jedno u nizu raznoraznih istra~ivanja --- ljudi, niata se nee desit ako mi sami neemo djelovat!!!!! Eto, word up za lanak i neka ih bude ato viae takvih na vutri!
misopisoISTRAŽIVAČ

feb 2010.

#25
Imam jedan primjer. Radio sam u ljevaonici 11.5 godina, puaim cigarete 20 godina a travu 10 god. Sistematski pregled smo imali svake 2 godine. Nikada nisam imao problema s pluima uvijek mi je bio kapacitet plua 100%. Nepuaai nakon 10 godina ljevanja napuau 80%.

mar 2010.

#26
pozdrav svim forumaaima ovog zanimljivog foruma. Moram priznati da je upravo ovaj dokumentarac Ricka Simpsona potpuno okrenuo moje mialjenje o marihuani i da mi se gadi kad vidim ato ljudska pohlepa i glupost mogu napraviti. Jedna stvar me zanima vezana uz ulje, da li se za istu svrhu lije enja raka mo~e koristiti ulje od haaiaa ( koje je valjda najpotentnije od svega ) ili samo ovaj recept od Ricka?
Z&NZMAJ

mar 2010.

#27
Ovo ulje predstavljeno u dokumentarcu je vjerojatno najpotentnija mogua varijanta. Od haaiaa :rofl: Ovo mora da je najvei biser koji sam pro itao ovdje :icon_lol: De pgledaj si ovo molim te :icon_lol: https://forums.vutra.org/threads/112-buble-hash

mar 2010.

#28
Ma baa mi je drago ato te moj prvi post ovako nasmijao. Evo da te joa malo nasmijem, dakle da li je ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Hash_oil neato ato bi se moglo koristiti protiv raka?
TarkiPOZNAVALAC

mar 2010.

#29
Ne moraa ak ni raditi ulje. Uzmea hed i ma~ea ga po sebi na komadu tijela di ti je problem. Doslovce. Onda uzmea taj isti hed i pojedea ga il popuaia :) Al oprez, jer mnogo je drugih psihoaktivnih igra a u igri. Zato je dobro puaiti vutru sa manje od 15% THCa, ak bih reko da je i 10% mnogo dugoro no gledano. uvajte se nizozemskih marketing hibrida.
Z&NZMAJ

mar 2010.

#30
Sorry,nisam te imao namjeru uvrijediti,ali hash ulje se ne dobiva preradom hasha,kao ato bi se na prvu dalo pomisliti,a uostalom to si i rekao,pa mi je zato smijeano.Ponekad tako reagiram,ali nemam namjeru vrijeati.Uostalom,ja koristim vutru zbog ljekovitih svojstava (kad je ima :icon_sad: ),tako da,sorry joa jednom.

mar 2010.

#31
nema beda, ja sam to doslovno preveo pa mozda zbunjuje na prvu, definitivno nisam expert za maricu pa sam zato i svratio ovdje da se malo obrazujem :sick::icon_lol: ali pitanje ostaje, da li bi ovakvo ulje (hash oil) moglo biti koristeno za ovu svrhu?
BeyondLEGENDA

mar 2010.

#32
pa ja mislim da je to to isto ulje, drugi naziv, nema ata drugo biti
Z&NZMAJ

mar 2010.

#33
Pa da!U osnovi je isto,s obzirom da se extraktira pomou alkohola i jedno i drugo. S mog glediata,koristi mora biti,jer ja samim puaenjem lije im bol u leima.`to se eventualnih atetnosti tie,hm...ja ih na sebi nisam uo io,ali ja ni ne konzumiram esto (za sada :icon_lol: ).a koliko sam primjetio na nekim ljudima koje poznajem,nije im naatetilo viaegodianje svakodnevno konzumiranje.Zbog zakonskog statusa cannabisa,ne mogu ti rei da bi trebao pokuaati s njim (ako se o tome radi?) Odluka je tvoja!

mar 2010.

#34
Administratori bi trebali onemoguiti plasiranje ovakvih postova jer mi vutra.org djeluje kao ozbiljan forum a potenciranjem udotvorstva sa teorijom zavjere onemoguuje se racionalna rasprava o medicinski opravdanoj upotrebi konoplje tj. dekriminalizaciji i legalizaciji jedne vrlo korisne biljke. Shvatljiva je ljudska te~nja prema Panaceji (lijek za sve) ali to vutra nije pa kratko-znanstvena istina: 1. RAk je skupina od par stotina razli itih bolesti koje dijele zajedni ku osobinu - poremeaj u ritmu stani ne diobe. 2. Uzro nici raka su viaestruki, tj. razli iti utjecaji mogu poremetiti ritam stani nog dijeljenja (kemijske tvari, radijacija, neki virusi, nasljedni faktori i najva~nije imunoloaki odgovor) 3. Rak nije primarno i samo ljudska bolest - od raka obolijevaju osim ~ivotinja i biljke uklju ujui i samu konoplju! 4. U naaem tijelu (kao i u tijelu svakog viaestani nog organizma), od roenja do smrti postoji ravnote~a napada i obrane. Neke stanice po nu se dijeliti br~e nego ato bi trebale ali takve "rakaste" stanice budu razgraene (imunoloaki odgovor) u sastavne elemente za izgradnju normalne stanice sve do jednog momenta kada tijelo viae ne mo~e u inkovito odgovoriti na poremeaj i tada one bujaju u tumor. Ovisno o tome jesu li agresive prema okolini, razlikujemo doboudni od zloudnog tumora (rak). Nadalje, sama tvorba tumora ne zna i da e nas rak ubiti nego su opasne metastaze tj. ubrzanim rastom stanica neke tumorske stanice dospijevaju u krvotok i neke od tih stanica izbjegnu obranu i rade zloudne novotvorbe na udaljenim mjestima (Tumorske mati ne stanice- vidi dr.iki) koje otimaju hranu normalnim stanicama i slabe naa imuno(obrambeni) odgovor ubijajui nas indirektno jer postajemo imunokompromitirani (kao kod AIDS-a, tbc-a, dijabetesa i al.). 5. Zadnjih deset godina medicina je do~ivjela veliki napredak (vidi nobel prizes) baa u podru ju onkologije(borba protiv raka). Tako da u USA, Njema koj, Fr i dr. razvijenim zemljama rak je stavljen pod kontrolu i vrlo uspjeano se suzbija te lije i pa je kod njih na 5. ili 6. mjestu uzroka smrtnosti s tendecijom opadanja. Na ~alost u Hrvatskoj je rak u ekspanziji i trenutno na drugom mjestu po smrtnosti a mislim da je u ex yu joa gora situacija i ne vidim bitne pomake u zdravstenoj politici. 6. U medicinskoj javnosti debata o opravdanoj upotrebi marihuane traje ve skoro 100 godina i neke dr~ave su vrlo u inkovito dekriminizirale i legalizirale - ato ~elimo i kod nas. Zna i umjerena upotreba marihuane ne mo~e atetiti (za po etak) a u nekim stanjima kao AIDS mo~e dokazano djelovati. Sapient sat. Pitajte na izborima! Zaklju ak: Sa svim naj stvarima u ~ivotu treba umjereno a osobito: sex, hrana, vino i trava! Voli Vas dr. Grgur i nemojte samo donosit ono kupovno smee u ordinaciju.
BeyondLEGENDA

mar 2010.

#35
grgur znam da zvu i djetinjasto naivno, neozbiljno i pretjerano tvrdnja da trava lje i rak... pogotovo dok to pro itaa na jednoj web stranici koja je posve ena travi... onak, vjerodostojnost takve izjave je 0 ...ali thc i kanabinoidi rade organizmu svaata korisno, obnavljaju ga, dovode u red... postoje studije koje se skrivaju od javnosti, postoji mnogo ljudi koji se ljee i koji su izlje eni koncentracijama kanabinoida odgovaraju im postupkom uzimanja... tako da nije ova tvrdnja o ljekovitosti toliko napuhana kako zvu i. Kanabinoidi imaju kompleksno djelovanje na organizam, i treba istra~ivati to joa. Da, naivno je vjerovati da thc lje i rak samo zato jer to netko tako tvrdi. Isto tako je slijepo i krivo odbacivati tu mogu nost samo zato jer to ne~elimo i nemo~emo prihvatit i shvatit jer neznamo niata o dubljem djelovanju kanabinoida na organizam. Trebaju nam konkretni rezultati na temelju kojih emo donosit odluke. Predrasude i slijepa vjerovanja su beskorisna. https://forums.vutra.org/threads/5998-Holistic-Biochemistry-of-Cannabinoids https://forums.vutra.org/threads/3922-Run-From-The-Cure-The-Rick-Simpson-Story i zavjera oko trave nije teorija ve dosta dobro dokumentirana realnost... preporu am pogledati ovaj dokumentarac http://vutratv.info/the-history-of-marijuana/ ako to nije zavjera onda neznam ato jest
DirtyDENTUZIJASTA

mar 2010.

#36
U prilog tome da ne ispane da je ovo djetinjastvo mozemo dodati da se odredjene studije uopce nisu bavile THC-om kao ljekom za rak nego SINTETICKIM kanabinoidima koji NISU prisutni u Kanabisu... pa ono eto... al opet su to kanabinoidi i nasa draga biljka je insprirala znanstvenike da kreiraju te spojeve, ionako se manje vise sve u znanosti kopira iz prirode... Ti kanabinoidi cak nisu slicni THC-u nego djeluju na iste receptore u mozgu ko THC.Sad da ne razvlacim dalje, uglavnom imas ona dva osnovna receptora i ovisno od kanabinoida do kanabinoida se razlikuje jacina i odnos utjecaja na njih...
naturaPOZNAVALAC

mar 2010.

#37
zavera ili ne, istina ili ne, da mi se desi ikakva teska bolest, najpre bi probala sa tim uljem, jer rezultati hemoterapija i radiacija i nisu neki, da bi prevagnuli, u krajnjem da ne pricam o "lekovima" za diabetes, holesterol ili visok pritisak, koji ti samo drze stanje na granici da ne umres i zbog kojih postanes ovisnik od tih istih lekova samo lekovi za holesterol recimo, sprecavaju nastanak koenzima q10 u telu (jer donekle nastaje zajedno za holesterolom) i ljudi bivaju sve bezivotniji, jer bas taj koenzim nam je potreban za stvaranje energije cudi me sto su bas doktori i farmaceuti tako kriticni, jer sami znaju najvise o tome, barem sebe bi mogli da zbrinu zdravije, ako vec zbog para moraju da truju ostale

mar 2010.

#38
Molio bih neku dokumentaciju za potvrdu ove teze. Ako se pod izlije enjem smatra produ~ivanje ~ivota za par godina pa ponovna pojava raka onda ne govorimo o istoj stvari. U klasi noj medicini joa uvijek prevladava terapija kemoterapijom ija je uspjeanost po nekim podacima 5 %. Ispravite me ako grijeaim
naturaPOZNAVALAC

mar 2010.

#39
ma taj doca veruje i u nobelove nagrade

mar 2010.

#40
natura@ svatko mo~e vjerovati i izabrati za lije enje ato ga volja ali nije korektno javno airiti defetizam. Naime, neovisno o zavjerama, vutra dijeli sudbinu svih drugih herbalnih lijekova pa tako i kod primjera kolesterola i antilipidnih lijekova koje spominjete, eanjak je dokazano efikasan ali se ne uklapa u vladajuu medicinsku doktrinu. Jeli to zavjera protiv eanjaka? leclerc@ Za potvrdu "teze" mogu navesti primjer karcinoma atitnja e (sa diseminiranim metastazama) koji se lije i 99 %. Kemoterapija je stari naziv za citostatike (jer je prvi citostatik otkriven kemijskom manipulacijom iperita). Moderna kemoterapija koristi terapijske koktele gdje su biljni alkaloidi meu najmonijim sredstvima za zaustavljanje mitoze, npr: taxani iz biljkeTaxus brevifolia, vinskristin iz Catharanthus roseus (halucinogen iz kineske medicine),Podophyllum peltatum i joa neke mone biljke. Danaanja kemoterapija mo~e zaustaviti ili ubiti stanicu bilo kojeg raka ali je problem ato ti lijekovi joa nisu dovoljno selektivni pa su nuspojave vrlo teake. Kod nuspojava e vrlo vjerojatno cannabis pronai medicinski opravdanu primjenu jer su zadnja ispitivanja obeavajua. Uspjeanost terapije raka viae ovisi o medicinskoj politici nego o efikasnosti samih lijekova - tako bi bilo dobro da na iduim izborima osima za dekriminalizaciju trave, upitate politi are i ato misle o uvoenju tree linije kemoterapije za oboljele? *_-
naturaPOZNAVALAC

mar 2010.

#41
ne radi se o zaveri protiv belog luka, nego o industriji, vi bi to mogli da znate i da se ne sprdate znate kako vam se najavljuju agenti raznih farmaceutskih kompanija i necu da ulazim u tu pricu uopste ipak verujem, da je fleming hteo dobro kad je slucajno otkrio penicilin, ali nazalost covek je od toga napravio to sto danas jeste farmacija srecom sve vise ljudi, bar ovde u sloveniji, sprecava svoj holesterol belim lukom, nenasicenim mastima i biljnim sterolima ja licno mogu da nabrojim nekoliko preparata, koje sama spremam, da je moja porodica zdrava i da nam ne treba lekar uopste te da mi dosad hasisevo ulje nije zatrebalo i nadam se, da mi nikad nece mozda ipak imam srece, ali uz pravilnu hranu i moja maloletna deca nisu primala antibiotike u svom zivotu, dok sam ja u ranoj dobi primala sve moguce zbog raznih upala i ostala sam ziva, samo bez krajnika i sa hronicnim bronhitisom - sve dok nisam primenila svoju hranu da budem zdrava kao sto jesam imam pacienta koji je izlecio rak pankreasa, gde je primena klasicne terapije u vecini slucajeva neuspesna, igra skvosh tri puta nedeljno iako broji vec skoro 70 dina primenivao je ovo ulje, neki indijanski caj plemena ojibwa za ciscenje organizma i krkao se presnim povrcem i vocem
TarkiPOZNAVALAC

mar 2010.

#42
E to i ja probavam objasniti ljudima... al nemaju svi sreu da su kao mladi bili tvrdoglavi i nisu htjeli kod doktora.. Bio sam masu puta u situaciji di sam MORAO dobiti antitetanus, al dobio sam ga samo jednom ko malo dijete i nikad viae, a kao sam ga morao dobiti.. izbjeglo me nekako. Poslje toga sam se ubo i zapalio masu puta, al nikakav anti i nikakav tetanus nije doaao. To je samo jedan od mnogobrojnih primjera... slabo sam volio ta cjepiva u iglama. Biljke su mone.. puno monije od bilo koje tablete/proizvoda farmacije, puno su monije nego veina ljudi misli.. jer im se neato ekstrahira s kemikalijom to viae nije to... ali znanstvenik/lije nik e rei: razlika je zanemariva. Isto vrijedi i za prehranu same biljke. Evo neki dan sam frendu koji se kljuka tabletama preporu io neke kao biljne preparate "fino prirodno navodno", lik to popio i dobio jebeni osip po cijelom tijelu jer mu tijelo naviklo na kemikalije :D Iskreno, viae me nije briga za druge, nek rade ato hoe, ali znam da se ne prehlaujem kad se drugi prehlauju, zapravo ne znam kad sam zadnji put le~ao od neke bolesti, imam vee fizi ke sposobnosti od ostalih primjeraka vee mase i snage koji se hrane *****rijama, neki organi koji se "navodno" teako regeneriraju mi se regeneriraju sami od sebe brutalnom brzinom, spavam ko beba, a mozak mi je br~i od Usaina Bolta i to svakim danom sve viae.. o percepciji i regeneraciji vida da ni ne govorim. Svaka ast, al vjeruj mi da se borimo s vjetrenja ama... Jer svatko ima pravo da se lije i kako hoe, ali preko 95% ljudi ne razmialja o dugoro nom rijeaavanju bolesti, ve misle izlije it e me ika doktor, ili lijepa biljkica i pa pa bolest.. e i nije baa tako, treba tako ~ivjeti, al doi e to ljudima iz guzice u glavu kad ih pomre mnogo, a mnogo ih je ve pomrlo samo ato ostatak svijeta to ne vidi :vb_kez:
BeyondLEGENDA

mar 2010.

#43
http://www.youtube.com/watch?v=GHBHjZvSfqA Npr. kad se ulo~e milijuni dolara na jedno slu~beno istra~ivanje i kad komisija odlu i na temelju rezultata da trava netreba biti ilegalna i da nije prijetnja, a ljudi na vrhu bace u koa izvjeataj i tjeraju dalje po svom prohibiciju i politi ke propagandne dezinformacije od kojih su neke da trava ini ovjeka ludim i da ga mo~e uniatiti i neizbje~no odvest na heroin, e onda se to zove zavjera. Ili npr. u slu aju rick simpsona kad imaa nevjerojatne rezultate lje enja thcom i ~elia svijetu priop iti svoje rezultate, a sve slu~bene vladine medicinske organizacije te ignoriraju, uautkavaju i ne ~ele imati posla s tobom... e onda se to zove zavjera.
Z&NZMAJ

mar 2010.

#44
I joa te zatvore!

mar 2010.

#45
Ta zavjera se zove kapitalizam i samo nominalno se naziva vladavinom naroda (demokracija). U balkanskoj praksi, radi se o diktatu politi kih predstavnika koji nakon izbora izglasaju zakone u korist svojih glasa a (manje) i financijera (viae). Promjena politi kih predstavnika je mogua na izborima svakih 4 godine, ali manipulirajui medijima i uzdajui se u zaboravljivost demosa ponovo osvajaju vlast prezentirajui interese kapitala kao nacionalne. (Jedan od side efekata cannabisa je zaboravljivost). rick simpson radi vrlo zanimljivu praksu za itavu subkulturu i nije bezveze Freedom Fighter of the Year 2009. Meni se ini da je upao u tzv. zamku tople vode, krivo adresirao i postavio previsoko cilj. Naime, medicina poznaje i koristi puno potentnije biljke od cannabisa u terapiji raka (vidi prethodni post) a nastojei ugurati thc ulje u prvu liniju kemoterapije radi si medvjeu uslugu itavom pokretu... Klju : Marihuana je politi ko a ne medicinsko pitanje To zna i da su mogue promjene jedino postupno, po pravilima vladajue (kapitalisti ke) medicinske doktrine: 1. Dokazana je djelotvornost kod AIDS-a 2. Uskoro e biti gotovi i klini ki trialsi kod nuspojava citostatika ime se otvara nova mogunost za prvi legalisti ki korak a to je dopuatenje koriatenja tzv. medicinske marihuane za navedene indikacije. U USA praksi to se radi ovako (u nekim dr~avama navodno se mo~e uz doktorski papir uzgajati u svom vrtu?) Iza toga slijedi dekriminalizacija kao logi an drugi korak. --- Ja osobno sam protiv legalizacije (iako bi naa turizam od toga procvjetao) jer bi bilo nemogue sprije iti maloljetnike u konzumaciji a ve dvije dugoro ne studije pokazuju da maloljetni konzumenti osim koristi imaju zna ajni psiholoaki deficit u komepetitivnoj sposobnosti u odnosu na nekonzumente iste dobi. ^_^ Odoh sada na slo forum a drugom prilikom viae o netrpeljivosti kapitalizma prema marijuani i tzv. subverzivnom potencijalu
BoRaiChoAMBASADOR

apr 2010.

#46
Mnogo puta receno.....Cannabis nije mala stvar: 1. Ne razvijene osobe (psihicki ne razvijene) ne bi trebale da konzumiraju cannabis (sad se postavlja pitanje kako to kontrolisati,no ipak to nije moje da odgovorim na to) 2. Ako je cannabis lijek (a jeste),ucestanim konzumiranjem se (mozda) moze konzument dovesti u stanje "psihicke" ovisnosti i time (moguce)prouzrokovati kako ti rece psiholoake deficite (naravno,pricamo o nedovoljno razvijenim umovima maloljetnika),isto kao i kod ucestanog konzumiranja bilo kojeg (hemijskog-farmaceutskog) lijeka protiv neke bolesti itd 3. Dakle,ako bi doslo do legalizacije (za sta se i nadam),ne bi se smjelo prodavati maloljetnim osobama (mada sam ja da se kaznjava bilo kakva prodaja,znaci svako u svom vrtu nek sebi uzgaja ili negdje drugo i cao komercijali) 4. Cannabis (marihuanu,vutru,gandzu,dzeju....) pusim,ne iz tog razloga da bih bio "pametan" i da bi bio neki k***c,pusim je cisto zbog odmora,odmorim i tijelo i um (naravno i u med.svrhe,kad me glava,stomak boli,sto mogu i potvrdit da provjerno lijeci) i pusim je iz nekog mog religioznog razloga God bless ya ! Peace !
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2010.

#47
Oprosti ali stav i ideja su bezvezni. To je kao da kave i alkohola nema u trgovinama nego si moramo sami uzgajati. Ne ~ele se svi baviti uzgojem marihuane, neki mo~da nemaju vremena, nekima mo~da njisu potrebne tolike koli ine i upravo za take (kojih je mnogo) bi bilo odli no da kad po~ele zapalit mogu otii u trgovinu i kupiti si neato vrhunsko. Tr~iate je super stvar, kad je legalno.
BoRaiChoAMBASADOR

apr 2010.

#48
Al pazi opet ce postojati dileri koji ce prodavati (mada to ako je legalna nema veze jel),a znaci vise mi je tih dilera preko glave sa svojim nazivima poput "extra dobra vutra","super skunk" ili kako god....kad bi bile trgovine gdje bi se moglo kupit,to je skroz ok....bilo bi predobro da dodjes u trgovinu a tamo 2 police: na jednoj sative a na drguoj indice :icon_lol: kako god,nek oni nju legalizuju pa cemo onda dalje pricat:icon_lol: Uglavnom da ne idemo vise u oftopic (posto je tema kako marica ubija stanice raka).....God bless ya ! Peace !
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#49
Buddha@ pogledaj malo filmice na utubu u americi njihove trgovine za medicinsku marihuanu...gdje dolaze ljudi koji su dobili karticu da smiju to kupovati, ima sve moguce sve vrste, u svakom obliku...imas izlog...gledas kroz staklo, pitas ih da pomirises, lik ti da uzork pomirises kupis si kaj oces, ima kolaca, hrane, napitaka ma sve...raj za dusu... :P evo vam i filmici vezano uz rak,na engleskom su al probajte nac ak ima prijevod( ima previse tih filmica koji su stvano korisni za pogledat al na engleskom)... http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=4_OFRWB1nN4&feature=related - ovo je autisticno dijete kojem daju medicinsku marihuanu http://www.youtube.com/watch?v=ZI2VT2kOfnM&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=P33ajyiMdrk&feature=related pogledajte si i sa strane na utubu jer mi se neda sve stavljat...
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#50
Buddha@ pogledaj malo filmice na utubu u americi njihove trgovine za medicinsku marihuanu...gdje dolaze ljudi koji su dobili karticu da smiju to kupovati, ima sve moguce sve vrste, u svakom obliku...imas izlog...gledas kroz staklo, pitas ih da pomirises, lik ti da uzork pomirises kupis si kaj oces, ima kolaca, hrane, napitaka ma sve...raj za dusu... :P evo vam i filmici vezano uz rak,na engleskom su al probajte nac ak ima prijevod( ima previse tih filmica koji su stvano korisni za pogledat al na engleskom)... http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=4_OFRWB1nN4&feature=related - ovo je autisticno dijete kojem daju medicinsku marihuanu http://www.youtube.com/watch?v=ZI2VT2kOfnM&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=P33ajyiMdrk&feature=related pogledajte si i sa strane na utubu jer mi se neda sve stavljat...
BoRaiChoAMBASADOR

apr 2010.

#51
Gledao sam dosta tih filmica.......sto kazes,raj za dusu :) Samo,zalosno je to sto 90% ljudi nema pojma o tome sta je THC uopste....ali cim im spomenes "travu" ,slijedi kraj razgovora i naravno njihov zakljucak da su ljudii koji vare narkomani......ali ljudi su stoka (vecina ih je) tako da......
BoRaiChoAMBASADOR

apr 2010.

#52
Gledao sam dosta tih filmica.......sto kazes,raj za dusu :) Samo,zalosno je to sto 90% ljudi nema pojma o tome sta je THC uopste....ali cim im spomenes "travu" ,slijedi kraj razgovora i naravno njihov zakljucak da su ljudii koji vare narkomani......ali ljudi su stoka (vecina ih je) tako da......
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#53
mislim da ce kroz koju godinu ljudi sve vise shvacat...i da ce to sve bit legalizirano i dopustena istrazivanja, pa da napokon mogu dokazat da li ubija rak... tu imate dokumet istrazivanja prije nekih pola godine, govore o medicinskoj marihuani, da pomaze za glukom...sad neznam jel pise sta za rak jer nikak da procitam do kraja... http://www.cmcr.ucsd.edu/CMCR_REPORT_FEB17.pdf
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#54
mislim da ce kroz koju godinu ljudi sve vise shvacat...i da ce to sve bit legalizirano i dopustena istrazivanja, pa da napokon mogu dokazat da li ubija rak... tu imate dokumet istrazivanja prije nekih pola godine, govore o medicinskoj marihuani, da pomaze za glukom...sad neznam jel pise sta za rak jer nikak da procitam do kraja... http://www.cmcr.ucsd.edu/CMCR_REPORT_FEB17.pdf
weed smokerISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#55
E zanima me, jel probo ko napravit (po uputama ovog filmica - ovo je part 1 od 7) hemp oil (vutrino ulje :D)? Ja evo razmisljam tamo u 10.mjesecu napravit malo (kad bude sjetva :D ), tek tolko da isprobam, pa me zanima, jel imo ko ikakvih iskustava sa samom izradom i djelovanjem (zanima me jel se isplati - da ne bi samo bezveze uniatio vutre) Evo i Youtube link: http://www.youtube.com/watch?v=pjhT9282-Tw - part 1 http://www.youtube.com/watch?v=ysdaDhM9rfA - part 2 ............. ostale cete nac sami, oni koji nisu pogledali, obavezno pogledajte! Peace!

sep 2010.

#56
Prije par tjedana mom frendu iz blizine je od te~ine pukla grana lemon skunka. Hedova je bilo i bila je ona fina za puait ali nije to bilo ono ata e bit sad.Inae to je indoor,fraer je iskusan i ku~i se u to pa je nea eksperimentiro,kultiviro je biljku da ima 2 glavne grane kako bi dobio viae.Meutim jedna grana puknuae. Kad se ve to desilo,nije htio popuait sve,htio je joa malo eksperimentirat i nekak je doao na to da napravi ulje. Ja neznam kak ga je napravio,znam samo da je ispreao sve s grane i liae i hedove. Reko mi je da je na youtube naao neki video i po njemu radio. Vidio sam joa plinsku bocu i posudu od pribora i to je sve ata znam od prerade. Pozvo me da isprobamo to ulje,iste je boje ko i ova na ovim isje cima,jednako gusto itd. dobio je svega jednu mrlju povraine cca 3x3cm debelu nekoliko milimetara. Mi to nismo pili, mi smo to puaili. Nema mirisa jedino kad smo puaili,podsjealo je na shit,slabo nas je puklo, pa reko je da istra~im malo to ulje kod vas na forumu i vidi vraga. Dragi kamen,moram mu to re. Ova tema mi je jedna od najboljih na forumu i hvala na tom. pozz ljudi
Bob _MarleyENTUZIJASTA

okt 2010.

#57
tako treba svida mi se

nov 2010.

#58
jutros skuvao kafu zarolao blunt 'otvorio' novine i naleteh na http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/219959/Marihuana-paralise-imunosistem .........
SiDAMBASADOR

nov 2010.

#59
Evo samo da pobijem tvrdnju za psihi ke poremeaje kod marihuane... makar u gornjem lanku u obzir su uzeti ljudi od 15. godina, ato je nebuloza, nemo~e se na tome donosti neka va~na odluka, bar po mojem mialjenju!!

dec 2010.

#60
To se trazi , BRAVO !
4herbsPOZNAVALAC

dec 2010.

#61
Cilj je da ne se nedaje podraka maloljetnicima poato je njihovo tijelo i um u razvoju,koliko god marihuana pozitivno djelovala na razli ite bolesti i psihu ljudi,isto tako mo~e i negativno utjecati na maloljetnike,najve i problem i jesu maloljetnici poato nemaju granice ni znanja o konzumiranju i vrstama,cilj im je samo da se prebiju i to je najve i problem ako ja mogu re i,gledam iz dana u dan kako klinci okolo briju na neke raste i gruvaju travu od dilera a to je ito tako veliki problem jer sam i sam prije kupovao i znam kakvu robu mo~ete dobiti na ulici,i sam sam ko maloljetnik zvraio na hitnoj zbog puaenja a bog zna dal je i to doprinjelo mojim danaanjim neurozama,al ne pobijam injenicu da je marihuana zapravo jako dobra!puaim ju i dan danas i u~ivam u njoj i moram naglasiti da thc uniatava sve mutirane stanice u tijelu a ne samo da invazivno napada stanice tumora,u biti tumor i je mutirano tkivo a na svojoj ko~i sam primjetio da otkad sam opet po eo konzumirati marihuanu nestale su mi bradavice koje sam imao na rukama,same od sebe su nestale a imo sam ih par godina dok nisam puaio!Stoga ne podr~avajte maloljetnike i ni slu ajno nikad nikom maloljetnom nudit da proba konoplju,kad bi svi imali taj stav i kad bi vlada to znala mislim da bi nam svima bilo puno lakae i da bi nam kazne bilo mnogo bla~e,za nas medicinske i rekreacijske korisnike naravno!
BeyondLEGENDA

jan 2011.

#62
http://current.com/news/89799784_marijuana-cuts-lung-cancer-tumor-growth-in-half-harvard-study-shows.htm
#63
rick simpson je u zagrebu...a na hrt-u u emisiji NA RUBU ZNANOSTI ce i gostovati...

apr 2011.

#64
Pozdrav ljudi! Imam u okruzenju osobu kojoj je dijagnostikovan rak jetre i plua... Pokuaau da je ubedim da proba ulje konoplje i da ne ide na hemo-terapije koje su joj ve prepisane... Moje pitanje je, gde bi moglo da se nadje ulje u Srbiji... po~eljno Beograd i okolina?
EspritISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#65
Zao mi je zbog tvoje nezavidne situacije ali bojim se da ces morati sama da ga proizvedes. THC je ilagalan u Srbiji i okolini. Pokusaj u Holandiji. Pozdrav
Bob _MarleyENTUZIJASTA

apr 2011.

#66
znimljivo,clanak je za 5 :)
tomISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#67
sa dobro odgledanoj vutri bice mu sve bolje video sam to i zato ti kazem mozes i sama da se uveris ima foruma gde ljudi pricaju sta su iskusili

apr 2011.

#68
Heh, znam da je ilegalno... ilegalno je i da ga sam napravi ovek... jer je materijal ilegalan :D ali zdravlje nema cenu a sloboda nema alternativu :-))) bojim se samo da ne bude kasno, jer i ako se kupi materijal opet ovek nije siguran ata je uzeo i koliko THC-a ima... a sam da uzgaja opet treba par meseci... no, ve emo neato smisliti... :) pozdrav dru~ini
zuz1AMBASADOR

apr 2011.

#69
pozdrav i tebi i javi odluku :) nadam se da ce pomoci,sretno
TarkiPOZNAVALAC

jul 2011.

#70
http://www.youtube.com/watch?v=DWie6v6B8ME SUPA !

jul 2011.

#71
Ovaj video bas treba prevesti...mislim nase titlove. Ako je ko zainteresovan i zna kako to bi bilo bas extra.
ParazydPOZNAVALAC

jul 2011.

#72
@Vutragenjo: Ako imas titlove za to na engleskom, ja cu ih rado prevesti...

jul 2011.

#73
Nemam :( Ja mislim da ce se to morat direktno ubacivat frejm po frejm :(
GreenManAMBASADOR

dec 2011.

#74
http://www.youtube.com/watch?v=P7yeECHJ-J8

feb 2012.

#75
All New Cannabis Documentary! (PUFF, PUFF, RATE & SHARE) - YouTube

jan 2013.

#76
nov sma na ovom forumu i citam lagano o upotrebi tog lijeka, ~alosno li je u kojem svijetu i druatvu zivimo, di covjek nema pravo na lijek...

maj 2013.

#77
Tata mi je bolovao od raka,nije se lecijo jer je znao da leka nema!!! Ja skoro 20 god uzivam u marihuani da sam samo znala....sta je par kg za jedan zivot...sad je kasno... :icon_sad:
JurisimusISTRAŽIVAČ

jun 2013.

#78
Prijateljica mi je imala iskustva sa uljem. Naime, njezin tata je pred kraj pedesetih (svojih) slu ajno otkrio da ima rak debelog crijeva. Odmah je otiaao na lije enje i ustanovilo se da je dosta metastaziralo. Po eli su ga zra iti i odmah je po eo gubiti na kila~i, a ina e je neki trener po struci, zna i zdrav ~ivot, sve. Po eo gubiti kosu, po~utio je, pao u depresiju... ..a onda je moja vrla drugarica slu ajno gubila vrijeme i otkrila stvarne dokaze koji govore u prilog toj "medicinal hemp oil". Predlo~ila je tati da proba sa time, nema ato izgubiti. Nabavili su ak neko dobro etiketirano udo izvana (onako u finoj bo ici), koji kod nas i nije baa dozvolje. Kad je po eo koristiti ulje, odma se primjetio napredak. Malo je oja ao, ten m se vratio nije viae bio depresivan. ovjek je ipak na kraju umro, jer je bilo prekasno... ...ali, nije umro u agoniji nekoj nego se fizi ki i psihi ki pripremio za sve. Dobio je ponovno apetit. Dosta je jeo, i veselio se svakom novom danu... i ak je aetao zadnjih dana. Al eto. Poanta je, da ulje mo~e lije iti ako su dovoljno rano ustanovi, ili ako je neki ko~ni karcinom u pitanju... ali je sigurno da mo~e ovjeku pomoi da proae kroz kemoterapiju. Nema tih mu nina, nema depresije, sve je nekako svjetlije. Dakle moje rjeaenje je lije iti uz i jednu i drugu metodu u kombinaciji... terapija e barem biti podnoaljivija... }alosno je ato vlast nema sluha za takve injenice. BTW, sorry sa nekim mojim preosobnim opisima :S
legijaISTRAŽIVAČ

jul 2013.

#79
treba uzivat dok se moze

jul 2013.

#80
je*ena farmacija

avg 2013.

#81
mami je ulje pomagalo,al ga je pocela koristit dosta kasno,sto je na kraju ispalo prekasno. ostalo nam ga je jos dosta,ako nekome treba nek se javi u inbox...

avg 2013.

#82
izvini (ne ulazim u to da li prodajes ili poklanjas), ali pravilnik je jasan, po istom suspenzija na 3 dana i 60 negativnih bodova 14. Bez ponude/potra~nje ilegalnih proizvoda Marihuana u ex-YU zemljama joa uvek nije legalizovana dok sloboda govora postoji, zato, da bismo ovaj sajt odr~ali legalnim, strogo je zabranjeno nuditi i/ili tra~iti prodaju ili razmenu bilo ega ato je ilegalno u bar jednoj od dr~ava bivae Jugoslavije, po evai od semenki Marihuane pa do Marihuane ve spremne za konzumiranje. Skreemo vam pa~nju da je strogo zabranjeno obraati se ljudima, a posebno administratorima sajta, kako na forumu tako i preko kontakt forme na sajtu za zahtevima za nabavkom (prodaja/poklanjanje/razmena) bilo kakvih ilegalnih sredstava (uklju ujui i Marihuanu) i ukoliko tako neato uradite mo~ete i najverovatnije ete biti trajno banovani.
psihoaktivistISTRAŽIVAČ

nov 2013.

#83
VA}NO: GW Pharma zapo inje klini ku studiju bezbednosti Sativexa u terapiji tumora mozga - rekurentnih glioblastoma - temozolomidom GW Pharmaceuticals, kompanija koji proizvodi Sativex, oralni sprej od tinkture kanabisa, najavila je po etak I faze klini kog istra~ivanja bezbednosti, tolerabilnosti i farmakodinamike Sativexa u terapiji rekurentnog glioblastoma intenzivnim dozama temozolomidom. Glioblastom (glioblastome multiforme) je naj eai i najsmrtonosni maligni tumor mozga, od koga u Srbiji godianje oboli i do 250 osoba. GW su zapo eli sa regrutacijom pacijenata za A fazu kli ni kog istra~ivanja, u kojoj e doktori najpre pokuaati da utvrde bezbednosne parametre davanja Sativexa na maloj grupi pacijenata obollelih od glioblastoma. Ako rezulltati budu pozitivni, studija e prei u randomizovanu fazu B, gde e pacijenti uz temozolomid primati Sativex ili placebo. Istra~ivanje e biti sprovedeno na Univerzitetskoj bolnici Sent D~ejms u Lidsu. Iako su stotine istra~ivanja u laboratoriji i na ~ivotinjama, kao i brojni anegdotski izveataji pacijenata, pokazali anti-tumorno dejstvo kanabinoida, ovo je tek druga klini ka studija na ljudima. Prvu pilot studiju je izveo tim dr Manuela Guzmana sa Univerziteta u Madridu, u kojoj je ispitivao anti tumorno dejstvo THC-a, primarnog psihoaktivnog fitokanabinoida, na malom broju pacijenata obolelih od rekurentnog glioblastoma. Za sledeu godinu, najavljeno je joa jedno klini ko ispitivanje, ovog puta kanabidiola (CBD), u le enju kancera, koje priprema tim sa Kalifornijskog Pacifi kog medicinskog centra (CPMC). Pro itajte zvani ni opis klini kog isttra~ivanja na: clinicaltrials.gov

dec 2013.

#84
Pozdrav, interesuje me kako mo~emo da proverimo da li je ulje dobrog kvaliteta? Gde je mogue uraditi analizu i na ata se treba obratiti pa~nja? Koji je procenat THC koje ulje treba da ima kako bi bilo lekovito? Hvala unapred na odgovoru Milica

dec 2013.

#85
sumnjam da kvalitet neceg ilegalnog mozes legalno proveriti, pogotovo u zemlji u kojoj si :) ako sama uzgojis brendirane biljke i napravis ulje ne moze biti greske po pitanju kvaliteta, a koliko sam shvatio od ljudi sa foruma koji su ga pravili, sto vise thc-a to bolje (ali za odredjene vrste bolesti, za neke je bitniji cbd)

jan 2014.

#86
molim vas da mi recete kako mogu doci do kvalitetnog ulja, vec dva put bacam novac.. a ulje je veoma rijetko i prepuno alkohola.. ne pomaze mi za nesanicu, a onda sigurno ni za onu puno ozbiljniju bolest koju sam imala i zelim sprijeciti da mi se vrati .

jan 2014.

#87
ima na forumu kako se pravi ulje

apr 2014.

#88
Molim za pomoc,lecim se od raka i potreno mi je 5 semenki kanabisa,kako doci do njih?

apr 2014.

#89
imas ovdje sve o narucivanje sjemnki https://vutra.org/topic/1759-naru%C4%8Divanje-sjemenki-zabranjeno-reklamiranje/

apr 2014.

#90
Uspela sam prosle godine uzgajiti samo jednu biljku mislim da je zenska od semena kupljenog na ulici.Da li od te biljke valja saditi nove ako je rasla sama.

apr 2014.

#91
ako sam te dobro shvatio, imala si jednu biljku, i sada imaa od te iste biljke sjeme. to zna i da je biljka bila hermafrodit (kanabis je ina e dvodomna biljka, postoje M i }), i sjeme takve biljke nije pogodno za sadnju, barem ato se naae primjene ti e, iz razloga ato e potomci opet biti hermafroditi. to zna i da ea dobivati samo hrpu sjemenja od koje i nema prevelike koristi (osim ako ea ga jesti)... :) edit: sad tek vidim, promaaila si temu, i to kilometrima...

apr 2014.

#92
KAko da kupim 5 semenki ,citala sam ali ne razumem,a treba mi za lecenje raka.Moze privatna poruka

apr 2014.

#93
moze i ovde to da se razjasni ako objasnis sta ne razumes, ukucas u google buy cannabis seeds ili kanabis seme i biras sta hoces i odakle ;)

apr 2014.

#94
A kako ce da mi stigne ,na kucnu adresu ili kako,iz Srbije sam.Koja sorta je najbolja za lecene raka,hvala.

apr 2014.

#95
dolazi na adresu koju napises na sajtu kad porucujes, savetujem da pogledas ovaj podforum https://vutra.org/forum/10-medicina/ + ovu temu https://vutra.org/topic/8463-top-16-medicinskih-strainova/

apr 2014.

#96
Hvala za odgovor,pisem pravu adresu ili nesto drugo,da li ce me uhvatiti na granici.Prvi put ovo radim i mnogo sam uplasena,a moram.

apr 2014.

#97
e onda procitaj i ove teme https://vutra.org/topic/1759-naru%C4%8Divanje-sjemenki-zabranjeno-reklamiranje/ https://vutra.org/topic/1870-kupovina-semenki/

apr 2014.

#98
Za provjeru kvalitetnog ulja uzmi malo tog ulja i ntrljaj na papir,ako je ulje crno i bljuzgavo los je kvalitet i vjerovatno nije dobro za ljecenje tumora.Razlog tome je sto ulje ne bude dobro filtrirano,bude prijerijetko,od losije sorte je napravljeno,dodani su aditivi ili THC nije bio zrel. Najbolje je kad je boja zlatna na papiru nakon sto natrljas,sto je zlatnija to je kvalitet bolji. To je Rick Simsonova metoda provjere kvalitete ulja,oni koji ne vjeruju nek pronadu na youtubeu Rick simson test oil potency ili nesto u tom smislu.
mazarLEGENDA

apr 2014.

#99
:shit2: jedino zlatno koje sam imao bilo je raeno butanom, a to nije psihoaktivno dok ga ne zapalia.. Crno i aavo je od svje~e :maryjane: raeno, ne mogu baa tvrditi da je nekvalitetno, mo~da zeru manje potentno nego raeno sa suhom. Sa etilnim alkoholom uvijek bude malo guae, malo te~e ide kroz aprice... Neki ne ~ele raditi ni sa im drugim nego etilnim, jer je za njih svaki drugi kancerogen (etilni je prehrambeni)
Snjezana1971AMBASADOR

apr 2014.

#100
Nije li svejedno s kojim otapalom radia kad i onako on vrenjem/kuhanjem tj. toplinom ishlapi i onda ostane ono ato tra~imo, dakako uvijek neko perferira neki svoj sistem i otapalo s kojim radi(mo~e biti neki razlog ili jednostavno lakoa samog spravljanja tj. mo~da lakai i jeftiniji nain nabave istog).Uglavnom sam itao razna iskustva i sve je stvar osobnog izbora valjda......

maj 2014.

#101
Dali mo~da neko zna koji je najbolji na in da se ulje uzme oralno? Dali mo~e da se rastvori u aj, ili je bolje sa hranom? Tata mi je vrlo bolestan, hou da po nem sa tretmanom ato pre...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se