VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaUpotreba marihuane pri lijecenju od alkoholizma
LEGACY

Upotreba marihuane pri lijecenju od alkoholizma

82 odgovora8,390 pregleda

okt 2011.

#1
Nije lako samom sebi priznati da si zagrizeni alkoholicar. Kakve se norme primjenjuju da bi se konstatovalo da li je neko alkoholicar, odnosno koliko cesto treba da bude pod uticajem alkohola pa da se tako moze okarakterizovati?! Da li se alkoholicarom smatra osoba koja svakodnevno konzumira koju casicu alkohola ili to treba da bude da je svakodnevno "okinut" alkoholom. Sve su to pitanja manje vaznosti od onoga sto sam htio da diskutujemo. Pitanje je sledece - Da li osoba koja ima svakodnevu potrebu za alkoholom istu tu potrebu osjeca kada se napusi trave? Iz svog licnog iskustva slobodno mogu zakljuciti da nemam apsolutno nikakve zelje za alkoholom kada sam naduvan i da bi se alkoholizam veoma uspjesno lijecio terapijom u vidu konzumacije marihuane. Terapija bi se koristila onoliko dugo koliko je potrebno da se izgubi potreba organizma za unosenjem alkohola. Po prestanku zavisnosti o alkoholu ne bi trebalo biti problema prestati konzumirati marihuanu. Bas sam "muski" pretresao forum i postojece teme i nadam se da mi nije promakla neka slicna ovoj. P.S. Cigareta sam se rijesio davno, sada je na redu alkohol!
SekachAMBASADOR

okt 2011.

#2
Na dobrom si putu razmisljanja... Clanica naseg foruma nam je objasnjavala kako je uspjela upravo u ovom naumu sa osobom iz svoje obitelji...nadam se da ce napisati nesto o tome ovdje sto ti moze pomoci... Imas nasu podrsku i samo naprijed... =)

okt 2011.

#3
Alkoholizam je npr. kad mu~ ka~e ~eni da ne mo~e funkcionirati ako ne popije 3 pive na dan, da ga vodi doktoru. Pa 2 dana pije sok i onda opet udre po alkoholu i nadoknadi i ona 2 dana:drink:. Niata ne radi, kad ne pije onda spava, bio no ili dan. Toj osobi je ak i netko drugi sredio vojnu penziju nedavno:ohno:. Primjer koji poznajem na sre u ne pod mojim krovom. Vjerujem da je svakodnevnim duvanje mogu e prestati s alkoholom. Osobno, kad sam naduvam alkohol me baa ne ide...isto ako u kojoj prilici pijem, nisam baa za duvanje... Radije joint svaki dan nego 5 piva svaki dan...
MonkENTUZIJASTA

okt 2011.

#4
Imam ja jednog pod svojim krovom. Ujutro kad se ustane ruke mu se tresu dok ne popije deci-dva rakije ili konjaka (omiljena mu pica). Naime pokusali smo svi zajedno da mu objasnimo da ima problem, samo da sam sebi prizna da je to problem pa dalje bi se vec organizirala neka vrsta lijecenja, medutim nece ni cuti. Pokusali smo sve nacine, deranje, svadanje, ugodni razogovori, ma bas sve vrste komunikacije da ga izvedemo na pravi put, ali... No drago mi je vidjeti da ima i onih hrabrih i voljnih promjena jer taj alkohol je tiha ubojica i veliki razarac obitelji. Prijatelju najtezi korak si napravio, prizno si da imas problem i spreman si ga rjesiti. Imas moju punu podrsku. Sretno.
HighBadgerPOZNAVALAC

okt 2011.

#5
Ja sam imala jedan svoj period zivota kada se uopste nisam treznila! I to je trajalo oko godinu - dve... Za to vreme je nemoguce da se razvije fizicka zavisnost, ali psihicka svakako da moze... Pila sam svakodnevno, i sve zivo sto mi padne pod ruku. Nisam izlazila iz kuce ako kod sebe nemam neko unuce ili punu pljoskicu necega... Sve pare su mi dolazile na alkohol, bila sam i u dugovima jedno vreme zbog alkohola! Jednostavno nisam mogla da se nosim sa nekim problemima i onda sam tako pocela da pijem, a i plus sto je problem bio i u samom vaspitanju i odrastanju jer sam ceo zivot okruzena alkoholom i ljudima koji piju... Nisam mogla da funkcionisem normalno! Svaki dan glava otkida, nisam mogla nista da zapamtim, zeludac ....hm...ko da ga nisam ni imala....nisam mogla nikako da spavam, skoro nikad! Nisam bila svoja, nisam znala sta radim vise... Jos vece sranje sam napravila i sebi, a tek drugima... E onda sam jednog dana odlucila da necu vise da pijem, jednostavno sam resila da presecem! I tako je i bilo...Onda sam pocela opet da varim...Nisam odmah svaki dan, ali prvo je islo svakog vikenda...I tako malo po malo, malo po malo...i skroz je nekako vutra potisnula svaku zelju i potrebu za alkoholom...Sad se desi da popijem jedno pivo u mozda tri meseca, ovako se ne secam kad sam se poslednji put napila... Mene je dim spasao i naravno, podrska prijatelja... Ne znam sad koliko si ti daleko otis'o ,ali uz dovoljno dima i dovoljno ljubavi prema sebi i drugima, uspeces sigurno! I ja ti i zelim da uspes! (: Alkohol je zlo! Teska droga! I palim u to ime :spliff:
DolfENTUZIJASTA

okt 2011.

#6
Slusaj rege kad si slobodan i pusi pomalo... i to je siguran lek da se oslobodis alkoholizma.. poz.. sretno
Sensi*JanaAMBASADOR

okt 2011.

#7
iz licnog iskustva mogu da kazem da je kanabis odlican lek u borbi protiv alkoholizma.Kada osoba postaje alkoholicar ili kada bismo joj trebali prilepiti tu etiketu je sasvim individualno.Ljudsko telo i duh je u principu savrsena masina.Ali pod svakodnevnim pritiscima i ogranicenjima kao i svakodnevnim nebuloznim normama koje nam savremeno drustvo ,pa tako i mi sami sebi namecemo, pa ako ih ne uspemo ostvariti , postanemo depresivni .A depresivnih ljudi ,u stvari ljudi klonulih duhom u danasnje vreme je previse. Kad postanete depresivni i vise se nemozete nositi sa problemima krece lancana reakcija a alkohol je legalan i sasvim prihvacen u danasnje vreme i tako se vecini na pocetku cini da ce naci spas u casici, sto je samo privremena varka.Problem je sto alkohol ako se cesto konzumira daje rezultate potpuno suprotne od kamabisa, izaziva ovisnost, zatvara um i cini ljude agresivnima. Pa tako od jednog problema na pocetku si napravimo novi.Moj suprug je imao negativno iskustvo sa alkoholom i sad kad pogleda unazat sve je pocelo po gore navedenom patentu. zbog cinjenice da se bavi takvim poslom gde je sasvim normalno da ima alkohola od ranog jutra u firmi i na terenu, sve je jos gore, pa to naprosto postane stil zivota i nezbezna stvar na druzenjima.Od jedne izuzetno pozitivne i svestrane osobe za kratko vreme postao je susta suprotnost.Razgovori i moja upornost su pomogli ali su u principu samo odlagali problem ,posto iskusenje vreba svakodnevno sa svih strana :) danas mogu sa sigurnoscu da kazem, da mu nisam postavila ultimatum da je svakodnevna vecernja duvka obavezna ,brak bi mi se naprosto raspao.Redovnim konzumacijom kanabisa ponovo pocinje da se otvara um ,razmislja pozitivno a to je uslov da svatimo sve svoje probleme i da ih resavamo. U sali imam obicaj da kazem da bi text iz red bul reklame odlicno odgovarao nasoj biljcici, okrepljuje duh i telo i daje ti krila. Kad klonemo duhom i nismo vise u kontaktu sa svojim ja, zdog ranih pritisaka ,sto bi rekli upadnemo u zivotnu masinu, postajemo otvoreni za sve negativno kao kad organizam izgubi imunitet i postane podlozan bolestima. Ali raduje me cinjenica sto sve vise ljudi uocava potencijal kanabisa i spremna je o tome govoriti. Jednog dana svet ce postati predivno mesto za zivot :icon_lol:
DJFlyHighLEGENDA

okt 2011.

#8
evo da napisem ja svoju sitaciju sa marihuanom naprimjer. u zadnje vrijeme pusim svaki dan previse cak, i zbog toga neke obaveze vazne u zivotu ne obavljam, a kada nemam trave naprimjer isto, onda samo razmisljam kako cu zapalit i kako cu je nabavit, a sad kad sam je uzo vise i kad je imam, samo pusim , stalno pusim i neke vazne stvari sta bi trebao napravit stavljam sa strane za poslje iako bi ih trebao napravit odma. mozes postat ovisan ko ja o vutri ali eto to sam ja jer sam jos glup i uzak i nemogu neke stvari u zivotu kontrolirat i evo imao sam potrebu da ovo podjelim sa forumom iako mozda je off topic ali nisam svjestan jer sam napusen, kako god od sutra sam si reko da prestajem pusit i promjenit si zivot na bolje iako imam trave. eto ako jos ko ima savijet za udijelit kako sta i di, bio bi zahvalan. pozz ljudi! a alkoholu nabrzinu da kazem bolje neznate koliko je ljudi to ubilo a opet je svima dostupan, pozz ekipa and dont drik and drive, smoke and fly! Peace!
S4shaISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#9
Nekak u ovom tvom komentaru vidim sebe do nedavno... I rekao bi ti da to nije ovisnost nego to sta imas previse slobodnog vremena u zivotu (mozda sam u krivu), jel ljudi koji rade i imaju posao ne stignu vec rano ujutro uz kavu skuriti i pljugu, a nakon jedne pljuge samo se redaju i tako kroz cijeli dan :) Ista takva situacija je bila i kod mene.. Probudim se ujutro, skurim pljugu uz kavu, pa vec za 3h jos jednu i tako redom. Al kad imas posao i to... Ujutro odes na posao i radis, nemas vremena razmisljati o glupostima. Kad ides s posla kuci, obavis usput jos neku obavezu i tako redom.. Kad dodjes kuci tek onda pusis do spavanja ;) A kaj se tice ovisnosti i to. Ja sam ih pusio 2,3-10 dnevno, a zadnjih 3mj gotovo da ne pusim. Nije da mi ne fali, al sta cu kad nemam tolko novaca i nema nikakve krize. Vec nakon 3 dana ne pusenja opce nema potrebe za chibom. Uglavnom u ovome sta ti pises je razlog previse slobodnog vremena di neznas sta bi radio pa si tako kratis dane :P Ovo ostalo je sve od covjeka do covjeka, kolko je kome stalo do drugih stvari i dali mu je opce stalo do icega :) Iskreno, i ja kad pusim, pusim kolko imam :D Al kak sam stariji i kak se stvari u zivotu mjenjaju, tako se smanjuje i slobodno vrijeme i potreba za chibom :)

okt 2011.

#10
Hvala svima na savjetima. Da ne bi bilo zabune, nisam ja bas okorjeli alkos. Volim popiti rakijicu i pivo pa mi se s vremena na vrijeme omakne malo veca kolicina a posledica je strahovit mamurluk (kao sto je normalno). Nisam jos uplivao u nekakve vode iz kojih se tesko isplivava, mada sam na dobrom putu, i najvise me brine to sto mi se ne trazi npr. rakija ali cim mi neko ponudi ja ne znam odbiti pa ispada da volim cirkati, sto i nije daleko od istine. Mi smo danas prinudjeni da zivimo u drustvu gdje se pravdaju postupci alkoholicara, posto to osoba nije planirala ciniti, vec je to, eto, alkohol cinio umjesto njega i gdje se savrseno normalno gleda na teturavu spodobu koja gmize po ulici. Isti taj alkohol je izazvao smrt velikog broja ljudi, a u zadnje vrijeme cesto mozete procitati kako se maloljetnici otruju alkoholom sto na kraju ima za posledicu smrtni ishod kao sto je skorasnji slucaj sa djecakom iz Sremske Mitrovice koji je na zalost umro od trovanja alkoholom. Roditeljima, u nekim slucajevima, bude smijesno to sto im dijete dodje kuci pripito ili pijano, pa cak i piju zajedno bodreci jedni druge a ne daj Boze da se napusio pa dosao kuci sretan i nasmijan bolje bi se osjecali da je nogu slomio. Sto se licno mene tice nisam se napio ima desetak dana, ali sam svaki dan dimio po jedan, danas sam apstinirao zbog sportskih aktivnosti i mnogo mi je lijepo. Ne pada mi na pamet da popijem rakiju niti pivo. Vino cu zadrzati jer uz veceru volim da popijem casu crnog ili bijelog (zavisi od vecere) a i kad se slavi nesto mora se nesto konkretno popiti :) Sad bi smotao jedan, ali necu! Sto bi rekla Desanka:"ljubav je lepa samo dok se ceka, dok od sebe samo nagovestaj da"!

okt 2011.

#11
poz ljudi. evo vec duze vrijeme pratim forum, al ova tema me potakla da se regam. evo bas mi je drago sto je neko otvorio ovakvu temu. nego da nejdem previse offtopic.Ugl. ocu reci da je mene marihuana potakla da prestanem pit alkohol, jednostavno nemam potrebe za tim i od tad ne shvacam poantu alkohola, kad ce mi bit uzasno lose i osjecat cu se potrgano kad se probudim(barem je meni tako uvjek bilo).Nisam bio ovisnik, neg sam znao popit, petak, vikend ovo ono,vec 3 mjeseca nisam ni kap alkohola popio. Tako da mislim da bi se marihuana mogla korisno iskoristiti pri ljecenju alkoholizma bilokakvog, malog ili velikog, jer podrzavam konzumiranje nase drage biljcicu te legalizaciju iste. :banana_rasta:

dec 2011.

#12
Evo, ima vec mjesec dana da se nisam napio, ali sam "vario" sampionski. Imalo se nesto zelja i to je "planulo" u zdravlju i veselju. Alkohol mi se ne trazi bas ni malo, al' zato razmisljam o "indoor-u" tako da se selim na stranicu o unutrasnjem uzgoju i pocinjem spremanje za ispite :) Dok se pilo moglo je mnogo vode proteci od jednog popusenog dzoksa do drugog, ali sada se to Bogami ucestilo, pa mi treba domaci proizvod - zdrav i kvalitetan. Ovo je sjajna biljka i slobodno mogu reci da ce vas odlijepiti od casice ako joj se u potpunosti posvetite. Mnogo vam hvala na podrsci, sjajni ste drugari, i zelim vam mnogo srece u zivotu.

maj 2012.

#13
Men' s' cini da se ova tema izgubila u vremenu i prostoru, sto bi Ajnstajn rekao "postala je relativna" - tu je a i nije tu. Jesu li ovde samo zakleti travoljupci ili ima i obozavalaca casice?! Meni se, da budem krajnje iskren, nekako tesko odreci casice, doduse veci sam poklonik piva i pijem ga umjesto vode, rakijica vise manje, obojena pica ne bih popio taman da nista drugo nema na planeti. Ubijedjen sam da se to sve moze lako rijesiti, pod uslovom da zatrazim subvenciju za poljoprivredne proizvodjace od drage nam drzave (ko je izmisli?!) pa da zasijem nekih 2-3 ara pod konoplju. Kakva bi to veselica bila. Pozvati komsije na berbu, da malo pripomognu, znate li vi kolika su 3 ara, pa nakon uspjesne berbe zapoceti tradiciju degustacije dimova, a sve uz bogatu mezu. Kao sto sam to ranije spomenuo, kada imam koji dzoint, a bas je rijetko, mozda svaki drugi vikend jadnih dva kom., uopste mi se ne trazi alkohol. Vjerovatno zbog spoznaje da mi pokvari svu car dima, a znate da ga je ponekad bolje u gacama ostaviti nego ga trpati u svakakvu budalu. Zato sam uvidio prednosti poljoprivredne proizvodnje i trenutno spremam elaborat o izvodivosti projekta, te ocekivanim i realnim prinosima na osnovu kojih cu predati aplikaciju za subvenciju. U proracunu su ukljucene obaveze prema socijalnom i zdravstvenom osiguranju naravno. Da neko ne pomisli da se imam namjeru poceti baviti komercijalnom proizvodnjom, da ga demantujem u samom startu, ako mi odobre poticaj moci cete konzumirati dimove samo pod uslovom da dodjete na tradicionalnu manifestaciju "berba 2013" o kojoj cete biti blagovremeno obavijesteni. Da se ouzbiljim malo. Pametnije bi bilo da sam napravio onaj box nego sto pare dajem za pivo. Stvarno cu se natjerati na taj projekat, samo ne znam tacno kada :-)

maj 2012.

#14
Nema niata ljepae nego popit pola litre rakije i onda naudarat ~enu,djecu,punicu...i sve to legalno.A kad ih naudaraa onda zapalia ronhil iz bosne sa koridora,...naravno,preavercovan preko grane:icon_lol: I onda to sve zalijea sa par flaaa piva....
HookerLEGENDA

maj 2012.

#15
Osetih se prozvan tvojom re enicom pa da i ja probam da napiaem neato pametno na ovu temu. Ne prodje dan da ne popijem neato.Prete~no pivo koje obo~avam.Mada nisam imun ni na dobru domau rakiju ili dobro vino.Ali ne vidim da imam problem,nisam alkoholi ar.Pivo pijem zato ato ga volim,mnogo volim.Nije to alkoholizam,viae na to gledam kao na neki vid hedonizma.Desi se povremeno i da mi se omakne pa malo preteram,priznajem,ali nije esto.Nemam teaku narav kad popijem,nisam agresivan. Radim dosta,nekad i po dva ili tri posla,ne be~im od odgovornosti,borim se za porodicu,imam dobru ~enu,sjajnu decu.Nikad u ~ivotu nisam udario ~enu,niti bi to ikad uradio.Nekoliko puta sam se i potukao zbog ~ena,joa dok sam bio momak,neo~enjen,jbg Robin Hud,pravdoljubiv,mrzim kad neko maltretira ~ene.To rade iskompleksirani i isfrustrirani ljudi,pa onda,pogotovo pod dejstvom alkohola,takozvani junaci udare na slabijeg od sebe.E to ne mogu da gledam.Ali da ne skrenem sa teme,ponavljam,to ato u toku dana popijem po koje pivo ne vidim kao problem.A pogotovo ne vidim kao problem to ato dunem pokoju skoro svaki dan... I uz duvku volim da popijem pivo.Suva usta,ata u. :) Samo opuateno....
makisplitAMBASADOR

maj 2012.

#16
Pivo je hrana isto kao i vino naravno u umjerenim kolicinama :) Bitno je da ti nije nikakav presing,popio ne popio......nekad 2-3 mjeseca svaki dan tresem po par piva od pola litre pa pola godine ne pijem uopce,nekad se i "userem" al to je rijetko....o agresivnosti nemam ato pricat kao gospodin uem i izaem bez obzira s kim,koliko i gdje popio. Kd ~ivot a nerijetko i ~ena ucine mu~a biljkom u kuci a batinaaem prema vani,pa kad taj i takav popije na 30* ljeti par zidarki i zaurla nastaje problem al to je opet u glavi a sa takvim kupusovim glavama nemam posla
BoRaiChoAMBASADOR

maj 2012.

#17
Rakiju ne pijem....al' vinjak derem :D Inace, volim popit' i krivo mi je sto tu naviku ne mogu odbacit....Ne pijem svaki dan, zapravo, zna biti po 20-ak dana kad ne popijem kap alkohola....A zna i zaredat da od 7 dana, 5 dana pijem....Al' najveci problem je sto nemam granicu (kao i sa grass-om), pa pijem dok ne padnem na pod ( i sa poda se derem MOZE JOS)....Al' dobro je sad, prije 2-3 godine sam 3-4x sedmicno bio pijan....Al' kako poceh varit cesce i vise, nema potrebe da se pije toliko (mada opet volim kad pusim "mlatnut" 4-5 "klipaca" Amstela)....
pecurkoPOZNAVALAC

maj 2012.

#18
Pivo ne pijem, mr~im piaati po umezima i haustorima, al zato aljivu, dunju i kajsiju...ma i kruaku i lozu, al ree...svako jutro na gladan ~eludac, pa pred ru ak kao aperitiv, pa uz ru ak jer ne pijem pivo opet 1-2 unu ia, pa posle ru ka dok smotam joa jedna i to je to... al nisam alkos, nisam se napio bar godinu dana, ovo je viae guat jer u~ivam u ukusu i mirisu rakije...

maj 2012.

#19
Mnogo grijesimo po pitanju definicije alkoholizma i alkoholicara. Sta bi po vama trebalo da neka osoba radi ili koliko dnevno treba popiti alkohola da bi je vi smatrali alkosom? Pojam alkoholicar je po meni osoba koja svakodnevno u organizam unosi odredjenu kolicinu alkohola, da li po navici ili potrebi nije bitno, a pri tome ne mora da znaci da je nasilna, problematicna ili da se valja po ulici. Recimo, vecina nas popije tri rakije i tri velika piva u sat vremena i ode kuci pjevajuci, a da niko i ne pomisli da je pijan, ne vidi se to na nama, niti mi smatramo da smo pod uticajem alkohola. Dajte nekome ko ne pije alkohol tu kolicinu da popije i budite sretni da ga prije nego ga odvucete kuci ne morate u hitnu voditi :) Losa navika ili fizicka zavisnost, kako god, ali nama to prija. Jesam nekakav nikakav ovih dana, da li je do vremena ili cega vrag bi ga znao, jos me i ovaj laptop zajebava, pokupio sam 4 miliona virusa na njega. Aj' zivjeli :-)

maj 2012.

#20
Definicija alkoholizma i alkoholicara http://hr.wikipedia.org/wiki/Alkoholizam

maj 2012.

#21
Lijepi primjeri, a za ocekivati je da bude opisan svaki stadijum. Kada sam napisao da grijesimo po pitanju definicije alkoholizma,prvenstveno sam mislio na dozivljavanje sebe kao alkoholicara, odnosno, koliko smo samokriticni. Vecina nas ima veoma visok prag tolerancije prema kolicini koju ispije svakodnevno, te se, na neki nacin, tjesimo da to nije nista strasno kakvih ima i koliko tek takvi piju. Slicno je i sa marihuanom. Pije se i pusi sve dok ima, a necu piti ili pusiti cim ponestane, a sve se radi na tome da do toga ne dodje, da necega ponestane. Lako je dok je covjek mlad, snazan, zdrav, "moze volu rep iscupati", ali krajnji ishod se vidi tek kada se zadje u ozbiljnije godine, pa pocne da "trokira", a napravi se blesav pa, kao nema pojma od cega. ..a pijem ti ja pijem, nego, sinoc sam precer'o, bile neke, ha trebe, pa se popele na stolove, poskidale, mi svi, ja 'vako malo, nisam nesto, al' onako!
dinosaurAMBASADOR

maj 2012.

#22
Ja sam BIO alkoholicar. Naime imam preko 3 banke i alkohol mi je unistio brak. Pio sam svaki dan, nisam birao, kao krmaca, nisam imao meru, preko 4 godine. Bio sam na lecenju, pio blokatore od kojih mi se spavalo, nisam imao koncentracije. No kako u poslednjh 2 god uglavnom pusim, sto moju uzgajanu, sto kupim kada nema, ja slabije pijem. Spao sam da popijem do 2 puta nedeljno do 1 lit piva ili pola litre vina, zavisi od raspolo~enja. U druatvu sam batalio opijanje i dra~e mi je svariti neato i u~ivati, smejati se i piti kiselu ili sokie. Inace pretprosli vikend sam pio pelin (1/2 lit) i pivo cca 2 lit. to je bio petak vece, subota mi je bila katastrofa cijeli dan glava bolila, povracao nekoliko puta, dok nisam oko 15 h presekao sa 1dc pelina i zivnuo. NE BIH NASU VUJICU MENJAO NI ZA`TA NA OVOM SVIJETU :dada Kako sam i ja samo jedan od svih koji imaju neki porok u ~ivotu, dra~i mi je ovaj, joa da ostavim cigare, ali otom potom, za to treba volja, koju ja nemam trenutno i ~elju.
pecurkoPOZNAVALAC

maj 2012.

#23
Alah se uvalih :icon_mrgreen: Ne znam po meni je neko alkos kada je svestan da ga to sjebava, ali nastavlja da cirka, kada izgubi volju za samoozdravljenjem, kada je ve zatrovao sebe mialju da mu nema povratka... S druge strane nije dobro ni biti nesvestan svog problema...zato treba sluaati svoje bli~nje, oni naj eae prvi primete probleme kojih mi sami nismo ni svesni.

maj 2012.

#24
Cigarete su veliko zlo, pogotovo za nekoga ko nema mjeru, a bez jake volje je jako tesko bataliti ih. Meni je prije vise od 10 godina naisla inspiracija i ostavio sam ih za sva vremena, valjda. Alkohol i cigarete su dva velika zla koja idu jedno sa drugim, eto ja sam se jednog zla rijesio i sada cekam momenat da drugom zlu kazem zbogom. Na zalost nemam carobnog cvijeca da se opustam po potrebi, a da kupujem od svakakvih likova mi ne pada na pamet, ne zelim da se kompromitujem bez potrebe, status mi to ne dozvoljava. Bacaj cigarete cim prije, zazeli to cvrsto, a sa zeljom ce i volja ojacati.
dinosaurAMBASADOR

avg 2012.

#25
Evo proalo je viae od metar dana, a ja nikada sreniji i zadovoljniji sobom :dada Uz pomo naae drage biljke i strogom kontrolom uma uspeo sam da napravim loau sliku o alkoholu !!! Doduae ne u toj meri da nikada viae neu popiti niata, nego da u popiti sa merakom i to onoliko koliko mi prija. Viae mi ni na pamet ne pada "bomba" ( 2 lit.) pive dnevno, nego mi ak ni ne prija viae kao nekada. Sve se mo~e kada se hoe :dada A cigarete su sledee :fishing:
BladeZMAJ

avg 2012.

#26
Mislim da se pojmovi Alkoholicar i Alkoholizam cesto prelako uzimaju u usta...no onaj tko doista ima problem dok mu se u glavi ne posloze kockice nece se ostavit flaae...na svako nosi svoj kri~..ja nemogu zamisliti zivot bez cigara i kave inecu da se ostavim toga....no tema je alkohol... Moj deda (od tate tata) ima 77 godina..imao je problem s alkoholom (litra i viae rakije na dan) zivot s alkoholicarem pricali mi moji je odvratan...ne pije vec 20 godina i ja se ne sjecam baa tih njegovih dana ali po pricanjima nije bilo ugodno s njim...teako mi je vjerovati...jer moj deda...je moja zvijezda vodilja i moj uzor u svemu...od kad znam za sebe,samo jednu osobu na ovom svijetu volim viae od njega... Njegov prijelomni trenutak se dogodio kad sam ja imao 7-8 godina...stara je otiala u ducan i ostao sam s njim 5 min..on je pijan sjedio u fotelji..kuca je bila u tijeku radova i bilo je svega i svacega po dvoristu...sa prizemnog balkona sam pao...on je to vidio ali bio prepijan da ustane...slomio sam ruku niata strasno...taj dan je rekao (rekli mi moji) hebem ti i boga i isusa i zivot i bacio flaau....od toga dana pa do dana danaanjeg je trijezan..bez drama i bez neznam cega...bacio flaau i to je to...s vremena na vrijeme mi ka~e aj natoci dedi i sebi po jednu ljutu...ali to je to jednu.... Hocu da ka~em treba covjeku neki osigurac u glavi iskociti da bi pobjedio u toj borbi....zamjeniti jedan porok drugim...zasto ne...treba od dva zla izabrati manje zlo....vi koji uspjevate da pobjedite vlastite demone borite se i dalje...sretno

dec 2012.

#27
Da uradimo mali update teme Jedno je sigurno, kada imas svoje biljke zaboravices alkohol 99.9%, e, sada, primijetio sam, posto sam bivsi pusac cigareta (ne pusim preko deset godina) da mi se vraca onaj smek motanja i paljenja, uz kafu pogotovo, pa tako se zaigram i po 5-6 dnevno smotam. Ko zna za sta je to dobro!
Farmer82AMBASADOR

dec 2012.

#28
Prijatelju drzim fige da uspijes, a sto se tice malo pojacanog pusenja (5-6 dnevno)...ma nemas beda, sigurno ti nece nastetiti a dobro je za sve... bitno da ti normalno funkcioniras i da se dobro osjecas... ovo sto Blade govori, tako nesto sam imao i ja doma ali se ne sijecam, cujem po pricama svojih...nazalost djed vec 2 god nije sa nama ali kad sam to slusao sve nisam mogao vjerovati da on moze biti takav, ali nazalost ti nije bio on nego taj odurni alkohol u njemu... unazad nekog vremena sam se uvjerio kakvo je to sranje i sta je to zapravo kad zivis sa osobom koja ima problem a ne zeli si to priznati...stari mi je puko na zivce i s vremenom poceo cugati + lijekovi, a najjace od svega nije probao alkohol do 30 god, ono totalni cistunac,btw 1953 godiste je...to je totalno pomracenje u glavi, bilo je sranja a sve je koluminiralo sa obiteljskim nasiljem... onda se je stari malo dobio, alkohol je odjebo, ali postao je rezistentan na lijekove...danas smo pricali onak otvoreno i objasnio sam mu da mu trava ne moze nastetiti nego samo pomoci...tak da sam u postupku nabave jer sam svoje podimio prije nekih 10-ak dana...eto sad ja imam 30 godina i napokon sam se odvazio na takav ozbiljan razgovor na relaciji otac-sin...javit cu se kad vidim kako je reagirao kad zapalimo...tko zna mozda budemo rokali outdoor stari i ja nagodinu :dada

dec 2012.

#29
Svaka cast, treba se boriti covjek, nista se samo nece rijesiti. Sretno sa starim i neka bude high fly to the sky
Farmer82AMBASADOR

dec 2012.

#30
Hvala...upravo tako, sve je u glavi i do nas samih...znam ih nekoliko koji su pokusavali sa lijecenjem ali opet se vrte na stare staze... daleko od toga da sam ja svetac, pusac sam, gadi mi se to ali nikak raskrstit sam sa sobom i odjebat to smece..popijem tu i tamo nesto i onda mi isto popuse kocnice jer nemam granicu...svinja eto ove godine imao svoj outdoor i dok je trajao urod, nisam znao sto je alkohol, kutiju cigareta imao po 3 dana, samo za motanje naravno.. tako da mislim da znam u cemu je kljuc mog uspjeha samo onda moram nagodinu imati xy biljaka da se opskrbim na malo duzi period...e da, i kako je netko napomenuo prije mene, nezaposlen sam pa sam rokao od jutra, tocno vidim da mi fali neka obaveza, konkretno posao...a mogu se fuckat, ne mogu upasti ni u onu robiju za 1600 kn

dec 2012.

#31
treba se opskrbiti da imas do sledece berbe, recimo da se pusi dnevno 1gr za godinu ti treba 365 gr, ali, ako uzmemo u obzir progres, tj. da ces s vremenom povecati potrosnju, malo ko je gajio da bi smanjio, za kratko vrijeme izguras na potrebu od kilograma za godinu, a to je znacajna kolicina u slucaju pada. No, samo hrabro i motiku u ruke, ako neces slijediti put do cilja vjeruj da cilj nece slijediti tebe.
dinosaurAMBASADOR

dec 2012.

#32
Papa i Farmeru, svala ast, recimo ja sam sa starom puaio kada sam imao oko 25 ljeta i dan danas ona mi ne kenja mnogo ogo vujice, ali ni ne odobrava. No da se mi vratimo na temu ;) Da li imao svoju, trenutno neku bolesnu smrdljivu, ili neku nabavnu, alkohol mi i dalje nije na prvom mestu. Jedino je ato me vujica ne mo~e opustiti kao alkohol pa samim tim ni ne mogu u veem druatvu u~ivati. Ali da sam smanjio mese nu potroanju alkohola, jesam i to mnogo.
thc bossAMBASADOR

dec 2012.

#33
ja svaki dan od oko litru pive umjesto vode..

dec 2012.

#34
Gdje ces piti pivo na ovom minusu. Pokoja rakijica, tu i tamo i to vise ona mene pije nego ja nju, jednostavno mi ne ide. Ima, doduse, neka cista sljivovica sa bogatom aromom da sjedne, ali uglavnom ne sjeda. Sjedaju mi sokovi, cajevi i ness kafa sa mlijekom, jbs alkohol. Alkohol je opasan iz razloga sto te opije u pocetku, budes pravi veseljak, ali ako pijes nekoliko godina u kontinuitetu, onda te preobrati u nervoznu zivotinju, koja umjesto da uziva u zivotu, samo hoda okolo i gleda sta ce mu zasmetati, pa da moze, ko fol, opravdano da bjesni i histerise. Trava te digne, daje smisao, podstice ti kreativnost i nikada je ne treba koristiti uz alkohol, al gdje ces da ne smotas na nekom pijanom rostilju :) Kad bolje razmislim, samo treba pusiti, piti, jesti a izmedju tih radnji podrazumijeva se - voditi ljubav :) brzo ce 21.12.12

mar 2013.

#35
U vrijeme kada sam otvorio ovu temu bio sam opterecen mnogim problemima i nisam razmisljao o mnogim stvarima prema kojima gajim ogromnu ljubav. Danas uzivam u svim tim stvarima i imam vremena za sve, osim za alkohol, koji je nekada bio moj nezaobilazni dio svakodnevnice. Casa dve domace sljivovice s vremena na vrijeme puna kapa.
Orginal GangsterISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#36
Novi sam na forumu. Pozdrav svima! I sam imam problema sa alkoholom, depresija, nesanica... Preporu ite ljudima najbolje sorte da se rijeaimo poaasti
Orginal GangsterISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#37
`to nema ovdje nikog s problemom pijenja?

dec 2018.

#38
Za alkohol ne znam, odgovorie ti papa romeo mozda, za depresiju neka sativa ili hibrid sa dominantnom sativom a za nesanicu najbolje le~e indika.

dec 2018.

#39
ako planiras da mesas jedno i drugo onda zaboravi
Orginal GangsterISTRAŽIVAČ

dec 2018.

#40
Ne mislim mijeaati i jedno i drugo ::nono:: Znam bivaeg frenda koji je bez problema popio par aaa vina pa onda po travi, i niata mu nije bilo dok sam ja povraao. Sada je katastrofalni kroner ato ja ne ~elim postati niti neu ak planiram otvorit dnevnik uzgoja quick one 125w

dec 2018.

#41
onda si na dobrom putu, vidimo se u dnevniku

dec 2018.

#42
Jaka volja rjesava mnoge probleme. Volje treba i za smotati dzoks i za potegnuti iz flase. Alkohol je dobar, los je covjek koji ga ne zna dobro koristiti, tako da je zakljucak da se treba lijeciti od samog sebe.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se