VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaGenetski modifikovana Marihuana?
LEGACY

Genetski modifikovana Marihuana?

42 odgovora4,303 pregleda
VutropuhacSrbijaISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#1
Why We Must Ban Genetically Modified Cannabis: Blog by David Malmo-Levine - CelebStoner.com Monsanto Postavio bih pitanje svim lanovima Vutra druatva koje se ti e pojave genetski modifikovane Marihuane. Poato sam (skoro) svakodnevni konzument iste,bojim se za svoje zdravlje. Iskreno moje li no uverenje ato se ti e generalno genetski modifikovanih produkata prirode je uglavnom veoma negativno. Smatram da genetski modifikovani produkti prirode trebaju trajno da se uniate,a projekti ogromnih multinacionalnih kompanija koje guraju ovaj projekat zabrani (u lobiranju za GM hranu i ostalo,ameri ka multinacionalna kompanija Monsanto prednja i). Voleo bih da ujem mialjenja ostalih .... ? :watchplant:

nov 2012.

#2
zato uzgajaj svoje pa nemas brige ;)
BladeZMAJ

nov 2012.

#3
GMO se koristi u bioloakim i medicinskim istra~ivanjima, proizvodnji lijekova, ekperimentalnoj medicini i poljoprivredi. Kontraverzna, ali airoko prihvaena je upotreba GMO tehnologije kao pravo patenta nad urodima hrane koji su otporni na komercijane herbicide i/ili stvaraju pesticid unutar same biljke. Najvei dio GMO usjeva na svijetu je u vlasniatvu ameri ke korporacije Monsanto. "Prema International Service for the Acquisition of Agri-Biotech Applications (ISAAA), godine 2010. je oko 15 miliona poljoprivrednika uzgajalo bioteh usjeve u 29 zemalja. Njih 90% nalazi se u siromaanim zemljama u razvoju kao ato su: Indija, Kina, Filipini, Ju~noafri ka Republika. Globalna komercijalna vrijednost bioteh usjeva je 2008. procijenjenjena na 130 bilijuna USD. U SAD su oko 81-86% usjeva kukuruza, 88-90% svih usjeva soje i 81-93 % usjeva pamuka bioteh usjevi i koriatena je GMO tehnologija. Koriatenje GMO je izazvlao mnoge kontraverzije airom svijeta. Protivnici tvrde da se je nepo~eljno mjenjanjati bioloake procese koji su prirodno evaulirali tijekom dugog razdoblja, a neki naglaaavaju da moderna znanost ne mo~e u potpunosti shvatiti sve mogue potencijalne negativne utjecaje ovih promjena. Drugi u ovom vide prirodni razvoj ljudske te~nje da stvori usjev s najpo~eljnijim kakakteristikama".....ka~e Wikipedia :-) Realnost koja je vec godinama naveliko prisutna narocito u poljoprivredi i uzgoju mesa. (sjecate se prije 5 godinja svinja sa floriscentno zelenim nosevima)..mi koji zivimo na hrani supermarketa vec godinama jedemo GMO hranu..i to je cinjenica...predvianja Engleskih znanstvenika na tom podrucju predviaju da za 10 godina ce apslutno sve biti GMO hrana osim hrane koja se posebno uzgaja starinskim metodama..meutim takva hrana ce biti nerealno skupa.... GMO se opravdava kao nu~nost u bli~oj buducnosti jer ce kako ka~u...fizicki biti nemoguce proizvesti dovoljne kolicine hrane za sve uzevai u obzir broj ljudi prema obradivim povrainama na planetu.....ne mali broj najvecih poljoprivrednika na svijetu iz proizvodnje hrane okrenuli su se proizvodnji uljene repice,kukuruza i sl za bio dizel goriva...jer ima je otkup zagarantiran kao i isplata....ato je takoer velik problem ak ni uzgoj hrane kod kuce u obliku vrtova i dr~anja domacih zivotinja nece biti bez GMO sustanci jer naprosto masovna proizvodnja sjemena i ostalog ce u pravilu biti GMO....naravno bit ce mogucnost kupnje regularnih stvari koje ce naravno biti skupe pun khurac.... Takav scenarij ustvari nije nikakva znan.fantastika nego vrlo vjerojatna mogucnost pa cak i realnost.....ata ce nam to svima donjeti...vrijeme ce pokazati
ajdeENTUZIJASTA

nov 2012.

#4
mene zanima da li uope postoji gmo vutra? vjerujem da ju je neko mo~da i napravio, kao i klonirao ovjeka, ali da li postoji gmo vutra na tr~iatu?? da li se mo~e dokazati da sjemenke od npr. greenhouse-a nisu gmo? ps. tzv. "skunk" nije gmo, to je valjda jasno :) ... doduae nekima joa nije :)
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#5
meni je najtuznije od svega sta se to dogadja htjeli mi to ili ne... tako je... kemija je u svemu cemu konzumiramo... pomno isplanirano da bi nas i dalje masovno kontrolirali... eh sada... ovo sta power kaze... say no to gmo... if i could , i would :) to sto se pola, ili da je vecina, da se bori protiv gmo opet nebi imali sanse... mislim na covjecanstvo cijelo... ali realno gledano vecina ni nezna sta je gmo xD svejedno konzumira njihovu hranu i proizvode... tako da , jedino mozemo sjedit kod kuce, pusit travu, i gledat kako se svijet oko nas zauvijek mjenja... ja se nadam da se to nece desit.. i da ce dobra sila na kraju prevladat.... ali kako smo krenuli, neznam bas... vjera je uvijek tu u meni, kako u ljude, tako i u prirodu i u sve nas... ali kao sto blade kaze, vrijeme ce nam pokazati... ja mislim da je vrijeme jedini faktor koji igra tu, s obzirom da mi nemamo kontrolu nad nicim tako ni izdavanju tih gmo sjemena i neznam cega svega... ako gmo prevlada jebi*a, kako je tako je, nije sigurno ni jedina ni najgora stvar koja se s namjerom namece ljudima, nemamo izbora nego nastaviti sa nasim zivotima... ja se previse ne zabrinjavam sa takvim stvarima, jer znam da ne ide na bolje... ali uvijek volim procitati i prokomentirati malo :) eto toliko od mene ekipa! sretni i zivi mi bili :) peace out !
weedoyeLEGENDA

nov 2012.

#6
U Izraelu vlada pravi kanabis bez thc, navodno medicinski a ko zna sta se iza toga krije. Kanabis je skup razlicitih supstanci, koje zajedno cine savrsenu celinu a kad se nesto oduzme onda je to daleko od savrsenog. Kad ljudi pocnu da se igraju Boga to se sluti na dobro, menjaju prirodu, igraju se Boga. Imam rodjaka u Nemackoj, pricao mi je kad je doso ovde da kad hoce da pojedu prase mora da ga zacini da bi bilo jestivo posto ovako ne valja za K_rac. U buducnosti ce najvece blago biti voda i seme, a ne ko dosad nafta. edit. naravno da mozemo da se borimo protiv toga, umesto sto ces u super marketima kupiti veliku, lepu, sjajnu ali bezukusnu jabuku ti odi na pijac pa kupi malu, nesavrsenu ali veoma ukusnu jabuku. Narod ne shvata da "ONI" od nas zavise, kad bi jedan dan ljudi "postili" i ne kupovali proizvode koje "ONI" plasiraju, imali bi velike gubitke al to je veoma tesko sprovesti u delo...
littleGreenENTUZIJASTA

nov 2012.

#7
Na svu sreu joa uvijek nema GMO kanabisa. Legalizacija e ga standandizirat, pa onda GMOizirat.

nov 2012.

#8
GMO Cannabis Watch Why We Must Ban GM Cannabis Feminized & Autoflowering Marijuana: A Monsanto GMO Plot to Eliminate Natural Marijuana Genetics? itd...
BladeZMAJ

nov 2012.

#9
yeap...
ajdeENTUZIJASTA

nov 2012.

#10
sad kad se u americi dozvoli uzgoj samo "biranog" legalnog sjemena na koje e monopol imati korporacije...a ostalo se zabrani...ko zna... mo~da buncam, ali bit e zanimljivo sad nakon legalizacije kad industrija procvate...ko zna u kojem smjeru e sve otii...
littleGreenENTUZIJASTA

nov 2012.

#11
Powerseede, kada ka~em da joa uvijek nema GMO kanabisa mislim na sjeme koje danas mo~ea kupiti od mnogih banka sjemena. Koliko mi je poznato niti jedna banka sjemena u Amsterdamu ne prodaje GMO!

nov 2012.

#12
@littleGreen a ne znam frend, procitaj sta si napisao:"Na svu sreu joa uvijek nema GMO kanabisa.", tu nigde ne vidim da se radi o semenu, a opet, sta se prodaje u amsterdamu znaju samo oni u seedbanks (mada ne kontam zasto naglasavas amsterdam, ko da su jedini na svetu) inace, semena ima -> GM marijuana sells for 10 times price of natural weed "Bred in the US and Europe, GM marijuana seeds are sold to Colombian farmers who earn more from GM weed than from coffee" i kao sto vidis pored us-a potice i iz evrope, pa ako nije iz holandioje, odakle li je ;) edit: inace, kad vec spominjes amsterdam, u istom tom clanku stoji:"Genetically modified pot seeds from Amsterdam grown on pot farms and in greenhouses in Colombia is fetching 10 times the price of regular marijuana." ovo si napisao u drugoj temi gde si takodje napravio fail, savetujem da se malo informises pre nego krenes komentirati postove, posto si u dve teme kacio postove sa sadrzajem koji ne stoji, peace
Nixa86LEGENDA

nov 2012.

#13
Skunk je samo jedan od naziva raznih vrsta hibrida konoplje koje su ljudi uspjeli da proizvedu raznim ukrstavanjem. Skunk je jedan od najstarijih i potjece jos iz 70-tih godina i dobio je naziv po skunk(tvor) jer ima intezivan miris tokom uzgoja. Dok se kod nas primio izraz skunk za sve takve visokokvalitetne vrste marihunane.
ajdeENTUZIJASTA

nov 2012.

#14
ne bi htio da rasprava ode u smjeru da li je skunk gmo ili nije - jer ovdje pri amo o transmutiranim biljkama a ne o skunkovima odnosno o kri~anim vrstama... zna i gm vutra = transmutirana vrsta = neato ato se nemo~e dobit prirodnim putem (npr gen od ribe ubace u vutru kako bi bila otpornija na gusjenice)... vjerujem da su i to u nekim labosima proizveli, al nisam siguran (barem se nadam da toga joa nema :sun2:) da seedbankovi prodaju gmo sjeme... dobro znamo da novinari esto spominju gmo vutru - ali to se (pogreano) odnosi na klasi ne hibridne sorte (sve ato nije domaica i raste po lampama) i to nije gmo. tako da nemogu 100 posto povjerovati u u lanak GM marijuana sells for 10 times price of natural weed | Food Freedom jer je mo~da rije o novinarskom neznanju... nedavno je tu na forumu bio dobar lanak zaato skunk nije gmo, odnosno ato zna i gmo u usporedbi sa vutrom...ali ga nemogu nai ali takoer smatram da postoji velika mogunost da se Monsanto i sl firme spremaju na veliki ulazak na tr~iate sa svojim "izumima" pa bi se uskoro moglo dogodit da e bit sve puno gm vutre... valjda me je neko razumio :)
BladeZMAJ

nov 2012.

#15
`ta nije Skunk vutra prskana x-om il nekom drugom kemijom ? :icon_eek:
littleGreenENTUZIJASTA

nov 2012.

#16
nije! Skunk No. 1 was the first true stabilized hybrid to enter the Dutch Cannabis greenhouses. Sacred Seeds created it in the late 1970s from Afghani Indica, "Acapulco Gold" Mexican Sativa and Columbian Gold Sativa. For the first time this strain provided growers with the good taste and high of a sativa coupled with the quick heavy flowering of an indica. Having been successfully stabilized, Skunk No. 1 has been widely used as a breeding parent for most of todays leading "skunk" and many other strains. It is very easy to grow and has always been seen as a standard against which others can be measured. It produces dense buds varying in colour from light green to golden with a very high yield. It is easy to manicure due to its high bud-to-leaf ratio. It has a sweet smell and taste with a cerebral high. Joj,joj... :) Kazem ti rista ne brini, gmo kanabis ne postoji. Ovaj lanak o Kolumbiji je ista pompa, napuhavanje. Radi se o nizozemskoj/kanadskoj genetici koja u Kolumbiji posti~e i do 10 puta viae cijene. Ne radi se o GM vutri, nego o standardnim europskim/kanadskim/usa hibridima. itao sam jednom u Jutarnjem da je Skunk GMO trava. Novinari svaata piau.

nov 2012.

#17
pa sad, kad mi ti kazes, evo odmah sam mirniji, a verovatno i svi na forumu Monsanto, and GMO Terminator Cannabis Prop. 19, Monsanto, and GMO Terminator Cannabis
BladeZMAJ

nov 2012.

#18
GMO je kukuruz,paenica,paradajz,paprika,kupus,grah...itd...zaato nebi bila Marijana?

nov 2012.

#19
....teaka vremena groweri dragi a i full teaka TEMA.....SVE ZA PARE -KAPITALIZAM...hahahahaaaaa nula od demokracije VJERUJEM DA NITKO SA IMALO MOZGA U GLAVI NIJE ZA gmo.....ali??????? NADAM SE I }ELIM VJEROVATI DA SJEME MARIJANE NIJE DIRANO (ali nekako mi logika govori suprotno znaju i samo za prokleti monsanto a i kad o izraelu i nizozemskoj logi no razmialjam-nemaju ni zemlje-ni vode,sve neato umjetno a prvi u svijetu u uzgoju cvije a-bilja,hm- udno) ....A ONDA RAZMI`LJAM KAD KA}U DA SE GMO SJEME NAKON URODA (kukuruz,soja,paprika itd) NE MO}EPONOVO SIJAT SADIT-NE VALJA PONOVNI UROD TO ME TJE`I... MA NEMA BEDA,DOK LIJE I I DOBRO NAM RADI MARIHUANA IMA DA SE SADI-`TO VI`E TO BOLJE !!!
ajdeENTUZIJASTA

nov 2012.

#20
dobri linkovi..zanimljive informacije - pogotova da NORML zahvaljuje Soros-u na (financijskom )pomaganju u legalizaciji... bljak!! kako mogu njemu zahvaljivat... to je ko da ti neko ka~e: pomognem ti da izaea iz zatvora, ali onda moraa istiti i spremat moj podrum do kraja svog ~ivota 0-24... iz textova se vidi da je mogunost gmo velika i blizu, pogotovo da e kroz koju godinu (ako nebude sree) biti svakodnevnica... ali ja i dalje smatram da sjeme koje se kupuje iz seedbankova nije gmo, odnosno to je samo genetika od raznih growera, a ne korporacija... eventualno treba pitati i tra~it dokaz da ti seedbank doka~e da nije GMO... ali sumnive su mi one legalne farme po americi na kojima se uzgaja za korporacije...to bi moglo biti svaata...pa ak i da nije gmo - sigurno je cannabis tamo puuuno loaije kvalitete... tako da smatram da smo joa uvijek gmo safe!! jebiga...treba ve sad po et skupljat sjeme...od vutre do paradajza
Farmer82AMBASADOR

nov 2012.

#21
sorry ekipa ako je offtopic jer nije konkretno o cannabisu... eto ako imate 15-ak min vremena poslusajte dr.Joata...prestrasno sa kakvim informacijama taj covjek barata Marijan Jost o Codexu i GMO u - YouTube
boli me ufoENTUZIJASTA

jan 2013.

#22
Dr Raj Persaud: Has Cannabis Been Secretly Genetically Modified to Render it More Dangerous? valjda nije off

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se