mar 2015.#1
VRSTE ULJA
1. Ulje od Kanabisa sa visokim % THC-a koje preporuca Rick Simson a izradjuje se od cvijetova zenske INDICA kanabis biljke
2. Ulje od Kanabisa sa visokim % CBD-a moze se naci pod nazivom RSO ili RSHO CBD oil (real scientific hemp oli) sto se eto slucajno poklapa sa incijalima imena Ricka Simsona ali su to potpuno dva razlicita ulja...osnovna razlika je sto je prvo psihoaktivno i u velikoj vecini zemalja ilegalno a RSHO CBD nije psihoaktivno i dobiva se iz idustrijske konoplje i samim tim u vecini zemalja se legalno prodaje i sadrzi ovisno o proizvodjacu od 15-30 % citog CBD-a sa cijenama od 50-65 eura za 1ml
3.Ulje od Kanabisa sa visokim % THC radjeno od zenskih cvijetova SATIVA kanabis biljke...ovo ulje premda ima visoki %THC-a ne koristi se za lijecenje tumorskih i ostalih teskih oboljenja kojima je potrebam odmor zbog svoga dijelovanja: pojacane energije, ubrzanog razmisljanja,potrebe za kretanjem,nemogucnosti spavanja dok ulje dijeluje itd...
4. postoje jos i tinukture koje se rade od RSO cbd ulja i mijesaju se sa maslinovim i kako takvo prodaju u bocicama legalno i sadrze od 2.5-5 % CBD-a
INFORMACIJE O BOLESTIMA NA KOJE KANABIS IMA UTJECAJ
https://www.vutra.org/threads/informacije-o-bolestima-za-koje-je-poznato-da-kanabis-ima-utjecaja.6146/
IZRADA
Napomena: kuhanje je odradjeno vani sto nisam uspio prikazati na snimku a isparavanje u kuci ali za sve one koji nemaju tu mogucnost mozete staviti kuhalo kraj otvorenog prozora i iza kuhala sobni ventilator da isparavanja odpuhuje van kroz prozor....tako sam radio prvih par puta sve je proslo ok jedino sto se u sobi nakon nekog vremena pocne osijetiti jako alkohol i zna biti poprilicno naporno boraviti u takvoj prostoriji ali za nuzdu ako se nema mogucnosti za vanjsko i ovako je izvedivo
VeSLLdU9-_c
DOZA (zrno rize) I SKLADISTENJE
u svim pricama o doziranju spominje se doza od jednog zrna rize, pa koliko je to zrno? ja sam svoje zrno mjerio i ispada 3 mm duzine istisnuto iz sprice sto bi izgledalo ovako i napominjem da ta doza nekome tko nije nikad konzumirao ulje moze biti prejaka pa krenite obavezno sa 1/4 zrna
8214
sto se tice skladistenja neko savjetuje drzanje u frizideru ali sa tim nemam iskustva.... mi svoje drzimo samo na tamnom i prohladnom mjestu (spajiz,ostava) i nismo primjetili da gubi na kvaliteti pa i nakon dvije godine takvog skladistenja
DOZIRANJE
Postoji vise nacina doziranja ovisno o tipu i tezini bolesti a najpoznatija je naravno od Ricka Simsona covijeka koji je svijetu otvorio oci nakon sto je izlijecio svoj karcinom uljem od kanabisa, on na svojoj stranici www.phoenixtears.ca savjetuje tretman u trajanju od 90 dana u kojem je potrebno 60 ml ulja a pocinje se sa dozom velicine pola zrna rize tri puta na dan, nakon 4 dana vecina ljudi bi mogla steci dovoljnu toleranciju na THC da podupla dozu i tako nastavljaju sa povecanjem svakih 4 dana dok ne dostignu dozu od 1ml na dan sto bi se moglo postici za nekih 5 tjedana i sa tom dozom se ide do kraja svih 60 ml uz napomenu da u tezim slucajevima moze biti potrebno produziti lijecenjenje, znaci nastaviti dozu od 1ml dnevno dok god tumor ne nestane...kad se dodoje u fazu da je tumor nestao onda se prelazi na fazu odrzavanja 1-2 zrna dnevno... 1 ml mjesecno
drugi nacin doziranja ide malo blazim nacinom povecavanja doza sto moze biti dobro za osobe sa slabijom toerancijom na thc a i za mnoge druge bolesti koje ne zahtijevaju agresivan pristup kolicini i doziranju kao tumori
prva 4 dana 1 zrno navecer.... od 4-8 dana 2 z.n....od 8-12 dana 3 z.n
od 12-16 dana 3 z.n i 1 zrno ujutro...od 16-20 dana 3 z.n i 2 z.u...od 20-24 dana 3 z.n i 3 z.u
od 24-28 dana 3 z.n - 3 z.u i 1 zrno u podne i tako sve dok ne dostignemo dozu od 3 x 3 zrna dnevno
ova metoda ima puno vise fleksibinosti i mozete ju podesavati kako vama odgovara kad dodjete do 3x3 ako je potrebno mozete nastaviti sa povecavanjem zrna ili isto tako za neke druge bolesti gdje nije potrebna velika kolicina ulje mozete krenuti sa 1/4 zrna rize ili vec kako vama odgovara
osobe koje ce same uzimat ulje one ce ici po osijecaju i same ce vidjeti kako i dokle mogu ici samo znajte da granice se nece pomaknuti same a tolerancija se stvara samo jednim nacinom a to je konstantnim povecavanjem doza...za osobe koje nisu u stanju bile da se informiraju o nacinu i djelovanju ulja vec je netko od ukucana preuzeo stvar u svoje ruke i vodit ce cijeli taj proces obavezno je da prije svega istestira par puta ulje na sebi tako da moze znati kako djeluje i kako ce se osijecati osoba koja se lijeci da bi mogao lakse odrediti pocetno doziranje
Ovi savjeti o doziranju su samo okvirno da vidite kako to funkcionira a dalje cete si prilagodjavati dozu i vrijeme kako vama odgovara...moj savijet bi bio da krenete oprezno sa malom dozom 1/4 zrna i polako povecavate dok se tijelo neprivikne i dok vam postane jasno kako to sve funkcionira jer najvise ljudi preforsira u prvih par konzumiranja i velika vecina njih dobije strah od ulja a to je zadnja stvar koja vam treba...
Djelovanje
RS THC kanabis ulje ima jak sedativni i opustajuci ucinak tako da osoba koja ga kozumira vecinu vremena ce provoditi spavajuci i odmarajuci lezeci (barem prvih 3-5 tjedana)...Ulje kod vecine ljudi povecava apetiti i isusuje usta zato je uvijek potrebno unositi dovoljno tekucine.U nekim slucajevima pogotovo kod povecavanja doza moze doci do dezorijentiranosti i nepovezanog pricanja,buncanja u snu i opcenito pogubljenosti pa cak i nemogucnosti da se osoba samostalno krece zbog slabosti i djelovanja ulja sto je potpuno normalno i sa vremenom kako se tijelo bude privikavalo na ulje to ce se normalizirati i nestati...zapamtite da je ulje jak psihostimulans pa odredjenje promjene u emocijama su potpuno normale i dio su procesa lijecenja
NACINI KONZUMIRANJA
1. oralno, stavlja se na nepce ili ispod jezika i pusta se neko vrijeme da se istopi... doze se isto mogu rasporediti u prazne kapsule (iz lijekarne), staviti u komadic kruha pa progutati ili pocuclati skupa sa komadicem tamne cokolade ili naci neki svoj nacin sa cime ce vam najvise odgovarati
2. rektalno, pomocu cepica (kucne izrade) koristi se za osobe koje imaju poteskoce sa gutanjem i probavom.
3. nanosenjem na kozu za kozne tumore i sve bolesti na kozi i pod kozom...nanosi se cisto ulje na oboljelo mijesto i prekriva se zavojem ili flasterom na 3 dana i radnju ponavljamo do zeljenog rezultata...ako su povrsine vece onda se radi krema radi lakseg nanosenja i razmazivanja...
4. inhalacijom pomocu vaporizera i slicnih uredjaja
PREVELIKA DOZA
u slucaju kad se uzme vise nego sto se moze podnijeti moze se ocekivat mucnina,povracanje,napad panike,izmijene toplo hladno sa mogucom treskavicom,otezano disanje i lupanje srca i strah da bi mogli umrijeti kod starijih ljudi koji neznaju sta ima se desava to jest ako im je ulje dato bez da znaju da ga konzumiraju i koje je njegovo djelovanje zato nikome ne preporucujem da nekome daje ulje bez njegovog znanja i pristanka
KAKO REAGIRATI
zvuci lose i je, zato oprez sa pocetnim doziranjem ali ako vam se desi (sto je malo teze izbjeci) znajte da nitko nikada nije umro i da je to stanje koje ce trajati najduze par sati (ovisi o jacini ulju) i nakon sto povratite jednom ili vise puta stanje ce se poceti smirivati i vjerovatno cete utonuti u san nakon kojeg ce biti sve kao da se nista nije dogodilo...najbitinije je ostati sto vise sabran i nedopustiti da vas uhvati panika jer osim sto cete se lose osijecate, tresti i mozda povracat to je jedino sto vam se moze dogoditi...nadjite si poziciju sijedecu,lezecu u kupatilu gdje god da vam odgovara i neka netko bude uz vas ako mislite da vam treba i sacekajte da prodje tih par sati nakon kojih cete se vratiti u normalu...najteze je proziviti prvi put taj proces jer je nepoznat i naravno da se stvori odredjena doza straha ali kasnije i ako vam se dogodi nece ni upola biti tesko jer vec imate iskustvo iz prvog puta i znate da vam nije bilo nista...zato kad se desi ostanite pribrani nemojte panicarit sve ce proci i vratiti se u normalu ma koliko god lose da bilo
KAKO PROCIJENITI KVALITETU KANABIS ULJA
1. labaratorijsko testiranje (obicnim smrtnicima nemoguca misija)
2. Kit testovi (solidna pouzdanost ali cijena poprilicno visoka)
http://www.alpha-cat.org/
http://www.hightimes.com/read/high-buy-cbscientific-personal-analytics-thc-and-cbd-test-kit
3. Probom samog ulje koje treba da bude zlatno smedje boje ali boja varira zbog puno cimbenika ali uglavnom trebala bi biti nesto kao ove dvije na slici
8215
U vecini slucajeva je dosta tamno dok je u sprici i tek kad se razmaze malo na papri ili prst vidi se prava boja...kad se pojede zrno ulja (ili pola za ljude koji se prvi put susrecu sa THC-om) nakon 1-1.5 h bi trebalo da se osijeti rad ulja neko tko nije redovan konzumant kanabisa trebao bi biti prilicno omamljen i vrlo brzo bi mogao biti spreman za spavanje, takvo ulje je pozeljno za tumore... ako u nekom slucaju naletite na ulje koje omamljuje ali isto tako i stvara lagani nemir i euforiju i umijesto spavanja od istog vam se nespava onda nije pogodno za lijecenje tumora i oboljenja kojima je potreban odmor
Postoje i ulja koje su crne boje takva ulja u vecini slucajeva sadrzavaju veci postotak klorofila zbog kojeg su pocrnila i takvo ulje ima ista lijekovita svojstva kao i zlatno smedje jedino sto ima puno oporniji i tezi okus za konzumaciju...najveci problem kod takvog ulja je prilikom kupovine jer placate odredjeni % klorofila po cijeni ulja a to nije nikako OK jer ulja na crnom trzistu se prodaju po visokim cijenama i po meni takvo ulje bi moralo imati nizu cijenu...samo za usporedbu od 500g materijala se dobije 50-65 ml kvalitetnog ulja dok ako se uradi od svjezeg ili nedovoljno prosusenog materijala uz predugo drzanje u alkoholu dobijemo 80-95 ml
Ulje isto moze postati crno ako prilikom kuhanja pregori i onda je to najgora opcija koja nema nikakava lijekovita svojstva...zato oprez nemojte se zaletati ma koliko god se zurili da sto prije pocnete sa terapijom obavezno trazite malo za probu ili uzmite minimalnu kolicinu 1ml prije nego se odlucite kupiti da vidite o kakavom je ulju rijec i hoce li vam odgovarati....za izbjeci sve ove probleme jedino rijesenje je posaditi vlastite biljke i onda ste sigurni u ono sa cim se lijecite
NUSPOJAVE
nema nekih velikih nuspojava ako je ulje napravljeno kako treba, ali moze biti problema sa peckanjem po jeziku i grlu i takvo ulje bi trebalo ponovno staviti na isparavanje jer vrlo moguce je da nije ispario sav alkohol...mogu se javiti problemi sa zeludcem netom nakon konzumacije u obliku lagane nervoze u zeludcu ili cak boli pa cak i cesci odlazak na wc...u tom slucaju treba vidjeti koji je nacin konzumacije ako ste samo progutali ulje sa necime onda probajte promijeniti sistem i probajte ga stavljati na nepce i polagano cuclati da vidite mozda ne bude toliko nadrazujuce za zeludac a ako vec uzimate na taj nacin sacekajte ipak 10 dana da se tijelo privikne i vrlo vjerovatno ce proci taj problem...sto se tice lijekova ulje bi trebalo biti oprezno uzimat ako se uzimaju lijekovi za tlak, kod srcanih i psihickih bolesnika obavezno obratite paznju na pocetku da se vidi jel ima kakvih nepozeljnih reakcija....sto se tice kemoterapije i lijekova za onkoloske bolesnike tu nisam cuo da je itko imao neki problema i vecina uzima ulje dok ide na kemo terapije
Par savjeta iz osobnog iskustva i problema koje sam prosao sa svojima u obitelji po pitanju lijecenja kanabis uljem...ima par stvari po meni bitni, prva bi bila nemojte pretjerati sa dozom odmah na pocetku idite lagano i postepeno povecavajte(slusajte svoje tijelo) ali obavezno povecavajte nemojte se zaustavit zbog straha i nastaviti lizat po zrno dva to nije dovoljno da izlijeci teska oboljenja...druga stvar je samo gledanje ulja kanabisa kao droge a ne lijeka i tu lezi dobar dio neuspijeha ali to sad vec i nije toliki problem nakon svih ovih emisija i pricanja o lijekovitosti ulja i bakice u praku vicu nije to droga ali ipak izbacite iz glave rijec droga i ulje gledajte jedino kao lijek jer to i je i onda ce vam oporavak ici puno lakse...
I za kraj po meni najbitnija stvar, uzgojite svoju biljku samo tako cete moci biti sigurni da imate kvalitetu jer oporavak traje dugo i na svaku losu vijest poslije kontrole odmah cete posumnjati u lijekovitost ulja koje ste kupili a sumnja u lijek je najgora stvar koja se moze desiti pacijentu...druga prednost osim cijene je sto cete biti u mogucnosti naci vlastitu kombinaciju sorti za ulje koje ce vama odgovarati a to je neprocijenjivo bitno jer imate izbor koji kod kupovanja ne postoji
to su neke osnove sto bi trebali znati o ulje :) budite mi zdravi i neka vam se ovo poslijednje uvijek negdje vrti po glavi....Uzgojite svoj lijek to je jedini ispravan put ;)
pozz svima od Mario339 i Vutra.org tima
mar 2015.#2
Pa evo da ja prvi nesto napisem. Sve pohvale otisle u drugoj temi :)
Naime postoji par slucajeva koje pratim gdje tvoja blaza metoda doziranja je i dalje prevelika. Nekome je puno i jedno zrno dnevno. Pogotovo ako moras komunicirati sa ljudima tokom dana. Pitanje je veliko jer nesto se mora zrtvovati. Mislim da je to osnova svega. I jedno zrno moze pomoci ali da li moze otkloniti prisustvo bolesti?
mar 2015.#3
Mario i ovdje cu ti skiniti kapu! Mislio sam da ces pod lock ovu temu pa reko da se ne spama, medjutim genjo pise pa cu i ja. Puno je zrno rize, slazem se 100 / 100, meutim mislim da je Mario dao odgovor u ovom tekstu gore.
Na~alost svi smo pokusni kunii, i testiramo takve stvari na sebi. Prioriteti su bitna stavka kod izlje
enja.
mar 2015.#4
Napisao sam da na par mijesta da se krece sa 1/4 zrna...E sad koliko je dovoljno to bi svi volili znati...Sigurno da i jedno zrno dnevno pomaze u puno stvari da osoba bude opustenija da ima bolji apetit i bolji san i vecina ljudi se i najbolje osijeca na toj dozi kao recimo moja mama koja uzme nekih 3 zrna navecer ali noj je to kao meni pola jer je stvorila toleranciju...problem kod ulja je taj sto ljudi koji trebaju funkcionirati jednostavno nemogu i potrbno je vrijeme i jaka volja da se stvori tolerancija da bi se moglo funkcionirati na velikim dozama i to je po meni najveci problem koji treba prevladati...Zbog toga imam u planu probati miksat cisto CBD ulje sa ovim da vidim jeli moguce unijeti visoke doze THC-a uz manju omamljenost i psihoaktivni ucinak al to je samo ideja neznam dok neprobam....zakljucak je jedan, osoba koja se odluci na ulje mora sam donijeti odluku sta i koliko zeli bez pritiska drugih i ako se odluci na visoke doze to ce i izgurat, kao zenska osoba koju poznajem koja je u vrlo kratkom roku nagurala na poprilicnu toleranciju i njoj nista nesmeta jer kaze to je lijek koji ce me izlijeciti i tako mora biti
mar 2015.#6
Pozdrav Mario super teksr i filmi i da baa to ato zmai zrno ri~e, jeo ke9 dugu
ljasta zrna kao za juhu :) i tad sam sku~io da radim greaku :D
mar 2015.#7
Pozdrav Mario svaka cast na videu i na trudu pomogao si puno nama koji zelimo raditi vlastito ulje po prvi put .
mar 2015.#9
Mario kao i ti mogu potvrditi da ulje (barem) 2 godine "dr~i" ali kvalitet pada svaku godinu. Mislim, da sam ti to prije dve godine ve
pokazao i to je 2012 bila najozbiljnija javno objavljena iztraga do koje sam uspeo do
i, o skladiatenju i uticaju vremena na ulje. Mjerili su glavne kanabidoide ; THC, CBD i CBN!
Posle 4 godine uz idealne uvjete skladiatenja (4 C i mrak) THC recimo smanio se skoro 5x , CBN se pove
ao, a CBD izgubio cca 50 % !
http://www.revistadechimie.ro/pdf/TROFIN%20I%203%2012.pdf
apr 2015.#12
Ja imam imam pitanje,za tebe Mario,ali i za sve koji imaju iskustvo ili pak znanje.... Naime,radi se o tome da je jedna moja prijateljica tesko oboljela! Primarna dijagnoza je kancer dojke,koji je metastazirao i sadasnja situacija je manje vise ocajna....kancer kostiju koji se prosuo od karlice,uz kicmu,do vrata i lopatica :( Scintigrafija je pokazala da je kostana struktura dobrano ostecena! Ona vec polako dopada muka,ne ustaje sa postelje,i polako ide ka svom kraju. Kompletna medicinska njega i pomoc joj je pruzena....u interventnim procedurama i lijecenju su ucestvovali najrenomiraniji strucnjaci cijele ex Juge....savjest Nam je mirna,sve smo isprobali. Oni su dobrostojeca porodica,obrazovani su....pristali su na ulje od kanabisa kao poslednje resenje. Tvrdim da su mogli mnogo ranije,ali stereotipi koji dominiraju na Balkanu vezani za biljku,i Njeno kategoricno odbijanje,doveli su do toga da se tek sada ulje uvodi u lijecenje....bukvalno kada je njen " zivota vir na uviru"!!! Ali, zelja je njene porodice,i njenog muza, da joj se barem ublaze bolovi i muke....trodoni odavno ne djeluju,a anestetici na bazi morfijuma definitivno ne ispunjavaju ocekivanja. Ulje joj se daje,standarna doza od zrna rize. Ulje je stiglo iz Holandije,placeno je 650 evra:mad: Em je preskupo,em je ko zna kakvo....ne vjerujem da je od medicinskih sorti. Danas je imala lose iskustvo sa uljem,trnjenje,vrucina,temperatura...srcana frekfenca preko 130 u minuti. Ja cijenim da je ovo ulje sa jakom koncetracijom THC-a,pa otuda ovakvi simptomi. Inace moram da pazim sta pricam,ne smijem da pokazujem neko vece poznavanje materije;).... a inace ga i nemam. Diploma sa MED fakulteta ne pokriva ovo polje medicine. Marijo,koliku dozu preporucujes za ovakve probleme??? Da li da slijedimo uputstva koja su stigla uz spric,pa da se razvija odredjenu rezistentnost,tj da joj se organizam navikava....ili da se krene sa manjim dozama???? Da li treba da pije dosta vode uz ulje....koja je tvoja preporuka. Naravno,svi ste pozvani da prokomentarisete. Iskoristio bih priliku da ti cestitam na sjajnom tutorijalu,svaka cast:clap:::clap::!!! Posto je sjutra praznik Vaskrsenja Gospodnjeg,iskoristicu priliku da svim clanovima Vutra foruma, Katolickog obicaja ispovijedanja vjere,cestitam blagdan,da isti proslave u toplini doma sa svojim bliznjima,u dobrom zdravlju,miru i sreci.... na mnogaja ljeta. ZIVJELI
apr 2015.#13
Ja bi svakako na pocetku krenu sa blazim dozama dok se neprivikne organizam na thc i povecavao bi doze skroz oprezno prvih 15 dana i nakon toga bi vec trebala shvatiti kako ulje djeluje i biti u stanju da pocne podnositi vece doze...pored kvalitetnot ulja najbitnije je koliko je osoba mocna u glavi i koliko vjeruje da ce joj ulje pomoci to jest koliko je spremna podnije odredjenjo stanje kod uzimanja vecih doza a to znaci da ce 5 tjedana provesti u krevetu spavajuci u polusvjesnom stanju i nakon toga ce se stvari poceti mijenjat na bolje jer ce uzimat sve vece doze a sve manje ce joj se spavat...sve ovisi o njoj kako ona odluci tako ce joj biti, ulje ima svoje djelovanje i nazalost vecina ljudi na pocetku dobije strah od ulja kad im se desi situacija poput ove koja joj se vec desila koja je potpuno normalna reakcija na dozu ulja kod osoba koje se nisu jos privikle na ulje....nadam se da ona nije dobila strah i da ce nastaviti sa uljem bez da se zamara toliko njegovim djelovanjem kao sto se nije zamarala ni mucninama i ostalim nuspojavam od kemoterapija al to svi prihvate pod normalno ali samo rijetki na taj nacin prihvate cinjenicu da trebaju 5 tjedana provesti u polusvijesti da bi dosli do doza koje mogu izlijeciti takva teska oboljenja...mozda nebi bilo lose da se ona ukljuci na forum da moze sa nama razgovarati o tome sto prozivljava i da joj budemo podrska u perijodu koji joj slijedi...pozz i sretno sa lijecenjem
apr 2015.#14
Molim Vas da mi odgovorite na dva pitanja, vezana za ljude koji koriste ulje kanabisa;
1. kada se vide prvi pomaci kod uzimanja ulja? ..na nekoliko video klipova i neato ato sam
itao, ljudi tvrde: "odmah sam se osjeao bolje" ili "nakon dve nedelje prestali su bolovi"... naveli ste u vaaem tekstu da treba nekoliko tjedana da se tijelo prilagodi na ulje i da je to vrijeme u kojem bolesnik veinu vremena provodi le~e
i i odmarajui a za ubijanje raka treba uzimati 1mg dnevne doze. Zna
i, neki pomak se vidi ve kroz 10-20 dana ili treba uzimati 1mg dnevno?
2. kada osoba po
ne uzimati 1mg dnevno, rak se trenutno ubija ili opet treba prote
i neko vrijeme da se vide neki rezultati
hvala!!!
apr 2015.#15
Nova sam na forumu pa se ispricavam na mozda ne suvislim pitanjima.
Mama ima karcinom debelog crijeva sa metama na jetri i plucima i ide na kemo. ove mete na jetri su se smanjile,a ova na plucima malo porasla.
ulje je koristila prije 4 mj i bilo je dosta poboljsanja,ali ga nije zeljela vise koristiti jer joj je smetala osamucenost.
na nas nagovor je opet pocela, ali nas i dalje buni doziranje. njoj bi 10 ml trajalo vise od 1 mj., a ta bi se kolicina trebala potrositi u cca 15 dana. ulje nam nije u sprici nego u maloj posudici i koristi se cackalicom pri konzumaciji. to bude otprilike kao 1 kap vode. sad me zanima:
1 koliko u 1 gr ima zrna
Poiii
Negdje govore o 27 zrna rize negdje o 9 zrna u 1 gr.
i jos me zanima moze li se ovo ulje zagrijati kako bi ga lakse prebacili u spricu, a da se ne naruse svojstva ulja.
apr 2015.#16
Otprilike ti je od 10 do 15 zrna je 1gr al to je otp.
A sta se tice zagrijavanja ulje mozes zagrijati na temp do 100 stupnjeva tada postaje tekuce i lakse se pribavuje a negubi nikakva svojstva .
Kako bi rekli 1000 ljudi 2000 cudi tako i s tim ima tu dosta faktora zbog kojih tvoja majka mozda slabije podrzava ulje od drugih,tu sve igra nacin zivota prijasnji,debljina,visina ,spol,stanje tijela sta se tice bolesti,dali je ikada prije konzumirala ista ,krvna grupa, sve to igra kod razlicitih ljudi razlicito djeluje, ali jedno je sigurno pocinjat sa dozom na kojoj moze normalno funkcijonirati i uzimati manje ali u vise navrata tokom dana kako bi tijelo moglo sasvim normalno raditi na vecoj kolicini,i svako tijedan dana bi se tribala postepeno podizati doza,a sto pacijent dode prije do 1mg njegovo tijelo i imuni sistem ce prije i lakse poceti sa funkcijom odstranjivanja raka,uz to sta tvoja majka ulje konzumira mora prepaziti na prehranu koja je najvaznij faktor uz ulje . preporucio bi da nista nejede i nepije osim vode, cijedjenih sokova sto vise,voca ,povrca u sirovom obliku nikakve namirnice zivotinjskog podrijetla Sto zakiseljavaju metaboluzam ,a kisela podloga znamo da je hrana za rak. Nadam se da sam bar u necemu pomogao.
Sretno
apr 2015.#17
Zahvaljujem vam na odgovoru.
Mama nije konzumirala slicne stvari, poneki normabel, u misec dana 3 od 2 mg. To je sve od opijata. Mama pazi na prehranu, smrsavila je 10 tak kg ali sad stoji na neka 67 kilograma.
Znaci moze uzimati i nekoliko puta dnevno po manje, ali da ukupno bude 1 gr.
Hvala vam na savjetu i ako netko ima dodati jos nesto bila bih zahvalna i naravno ako imate pozitivnih iskustava u ljecenju karcinoma sa uljem rado bi ih cula.
Jos jednom hvala svima na odgovoru.
apr 2015.#18
Najbitnije je da majka ima potpunu podrsku u tome sta radi,da negubi nadu nego da se jaca,izbjegavanje kemo terapije pod obavezno,sto manje tableturina i kemije unositi u sebe,kontrolira sta jede i u koje sate npr. Nebi smijela jesti bar sat prije i nakon konzumiranja ulja,mnogo tekucine piti tokom dana. Da moze jesti ona u vise navrata po manje dok nedode do faze kada moze jesti cili mg od puta a da nedolazi do napada panike,mucnine,vrtoglavice itd.Jos jako bitno vec sam napomenuo piti punoooo vodee kad se konzumira ulje jer mozak malo zaspe i neprima signal od tijela da ce doci do dehidracije i tada zna doci najcesce do napada panike.iskreno frendov otac je imao rak debelog crijeva i sa redovnim konzumiranjem ulja,prehrane i sa svakodnevnim aktivnostima, jer kada je tijelo u pokretu i radi brze vrsi proces samoizljecenje nego kada samo lezite,potrebno je mozda prije svega da majka napravi hidrokolon mislim da se terapija tako zove ili klistiranje sto se moze kod kuce sam napraviti potrebno je prvo isprati i ocistiti crijeva ,druga faza je ova na kojoj je sada znaci zdrava prehrana osnivana na bazi vegana ,kretnja,ulje..do sada znam dosta ljudi koji su uspijesno rijesili se raka i dns normalno zive.
Puno srece i zdravlja svima od <3
apr 2015.#19
@piki36
1. Prvi pomaci se vide relativno brzo kroz desetak danan ovisi naravno o osobi al to su pomaci u smislu apetita i spavanja i smanjenja bolova pod uvijetom da je ulje zadovoljavajuce kvalitete
2. To je jako tesko odgovoriti i nazalost nam odgovor..Rick Simpsom preporuca dozu od 1g dnevno kad se postepeno dodje do te doze dok god se bolest ne povuce
A sto se tice koliko zrna ima u gramu to ovisi o tome koliko vam je zrno al ako je kao ono na slici vjerujem da ih ima oko pedesetak (nisam mjerio to je odokativno) i 1g je 1.1 ml vise manje
apr 2015.#20
Nema potrebe citirati ako se post nalazi iznad...zzz
Hvala na odgovoru!! ..neznam u cemu je problem, nakon 10 dana nema nekih bolova, sa snom je sve ok ali apetit..sad gotovo da ga nema, jede jako jako malo... Je li moguce da previse forsiram u ovih 10 dana??
apr 2015.#21
tek sad nista ne razumijem o dozamva i doziranju.
u nekoliko postova prije kazu 10 - 15 zrna u 1 gr, na dr 10, n àtrecem 27, a sad oko 50 zrna.
apr 2015.#22
@lulu777
Pogledaj veli
inu zrna u prvom postu u ovoj temi. Odi u kuhinju. uzmi ri~u koju imaa. Ja istisnem 30 zrna cca te du~ine. Povuci 1 ml kreme u apricu pa stisni na papir negdje. I izbroj koliko zrna ima. Cemu tolika panika oko zrna? :)
apr 2015.#23
pa zato sto je ogromna razlika izmedu 10 i 50 zrna u 1 gr. A i ulje konzumira starija osoba i sigurno je moze preplasiti reakcija koju moze imati od 50 zrna. A i ulje nam je u posudici i tek cemo ga prebaciti u spricu.
Ne bi tila falivati u doziranju ,ne uzima tok tek tako da bi se zezala. Mi pokusavamo lijeciti karcinom.
apr 2015.#24
NIje lako vjerujem. KAda prebacite ulje u apricu biti e Vam sve ovo sto mario pise jasnije.
apr 2015.#25
hvala na odgovoru. i ja mislim da ce biti lakse kad ga prebacimo
apr 2015.#26
Rekli ste da je mama ulje uzimala prije 4 mj. I da je bilo dosta poboljsanja.molim vas da malo objasnite kad ste vidjeli prve znakove poboljsanja, kako dugo je uzimala ulje i koliko..moja mama je slicno bolesna pa me zato jako zanima vase iskustvo...hvala inaprijed
apr 2015.#27
Mama je ulje koristila od dvi razlicite osobe. Ovo prvo iz slovenije nije bilo bas nesto. Sad dali je bilo nekvalitetno ili je trebalo vise vremena da organizam pocme lijecenje-ne znam. Uglavnom kad je pocela od ove druge osobe uzimati,krvna slika je bila dobra, mama je dijabeticar i znala je imati secer preko 12 i od 5 razlicitih vrsta tabletapomalo je dosla na pola tablete. Znaci ulje je reguliralo secer, CtT je pokazao smanjenje metastaza.Moram naglasiti da je mama tada konzumirala ulje i u isto vrijeme isla na kemo. Sad od cega je bilo joj bolje ne znam, ali hvala Bogu ni jednom nije imala nuspojave od kemo, osim sto joj se kosa prorijedila. Nakon tih nalaza se malo opustila sta se tice ulja pa ga je izbac,ila, ali pocela ga je opet uzimati i molimo sei nadamo najboljem. Znam da je bolest teska i da statistike nisu na strani bolesnika, ali uz ulje, kemo i Boga sve je moguce.
apr 2015.#28
Hvala na odgovoru, ali jos me zanima.. Je li mama vec uzimala 1 ml dnevno ili ste jos bili u fazi privikavanja??? Koliko dana ili mjeseci je uzimala ulje prije nego ste naparavili prve nalaze koji su pokazali poboljsanje???
apr 2015.#29
Pa da vam budem iskrena ne znam. Ne zivimo s njom i tesko nam je bilo pratiti. Ako joj je 10 ml trajalo vise od 30 dana onda mislim da nije uzimala punu dozu. Sad netko kaze da se ide agresivno netko da se prilagodi doziranje sebi... Sad smo odlucili i mama i mi da kroz 15 dana proba potrositi cijelu dozu od 10 ml. Prema nekim proracunima ako ide 1 gr = 1 ml onda bi doza od 10 ml trebala trajati 10 dana zato me buni ono koliko zrna u 1 gr.
Uzimala je 4 mjeseca, al nisu to bile pune doze od 1 gr, ali nisu ni doze za privikavanje. Uzimala bi ga 2 puta dnevno sa cackalicom, onako obilato, ali mislim da je bilo manje od 1 gr.
editiraj post iznad svoja, nema potrebe za duplima...zzz
apr 2015.#30
Uzimala je 4 mjeseca, al nisu to bile pune doze od 1 gr, ali nisu ni doze za privikavanje. Uzimala bi ga 2 puta dnevno sa cackalicom, onako obilato, ali mislim da je bilo manje od 1 gr.
apr 2015.#31
Lulu, najlakae i najjednostavnije izmjeria ovako, uzmea praznu apricu i izva~ea ju sa preciznom vagom. Zatim izva~ea punu i razlika ti je mjera koliko grama imaa. Jedan mililitar lagano istiskaa po du~ini papira (savjetujem tzv. ugostiteljski masni papir) i uzmea najobi
niji metar i izmjeria du~inu. Tu du~inu raspodjelia na 3, 4, 5 ili deset dijelova ovisno o tome koliko ti je mama ve stekla tolerancije i tako ga primjenjujea. Za primjer, ja sam svoju mjeru odredio sa obi
nom
a
kalicom, negdje oko aestine jedne
a
kalice i ona mi je ve
ernja mjera. Tako i ti mo~ea svojoj mami odrediti du~ini koja je otprilike prilagoena njezinim potrebama. U jedan gram ti ide cca 27-30 zrna, ovisno koliko ti ruka drhti :), ali iz moje prakse zrno i zrno nikada nije isto pa ti omjer po gramu mo~e biti od 24-34 zrna. Kada imaa mjeru gdje istiskujea viae zrna u jednom komadu kao ato sam napisao pomo
u
a
kalice, onda si puno preciznija jer istiskujea jednu du~ini bez prekida.
apr 2015.#32
H
Hvala vam... Sad ste mi dali nade ;)
apr 2015.#33
Hvala najljepsa na odgovoru
apr 2015.#34
Da li neko ima problema sa zeludcem kada se predje na 3-4 zrna?
apr 2015.#35
Samo prejedanje je dovoljan razlog za probleme a ulje definitivno pomaze u prejedanju :) kakve tocno ima probleme?
apr 2015.#36
Pa rekao bih slicno gastritisu. Mucnina bol u zeludcu. Nemogucnost spavanja. Kaze da slabo jede danima.
apr 2015.#37
Jel jos uvijek uzima isto ulje? Na koji nacin ga uzima jel ga samo proguta sa necim ili ga stavi na nepce pa ceka da se rastopi po ustima...ako je ulje koje mu je odgovaralo a sad mu radi probleme neka proba smanjiti malo dozu da vidi hoce li biti promjena
apr 2015.#38
Mislim da stavlja na nepce. Promjenio je ulje nedavno prije desetak dana. Takodje sad saznajem da se napio ko guzica u nedelju. A juce imao neko zraceje. Sta reci...
apr 2015.#39
meni osobno najvise pomaze kombinacija ulja i dima. 2-3x na dan za sad, doze vece od zrna rize razmazem na desni + 1-2 jointa s 0,25-0,5g vutre, te mi to ima najbolji efekt na bolove. U pocetku se prvih par dana javila omaljenost iako su doze bile 1x dnevno ko zrno rize i bez dima, no nakon toga je sve ok. Postepeno povecavam dozu. Tu i tamo uzmem udarne doze dok mi je losije i onda spavam ko beba. i inace spavam nakon uzimanja no vremenski manje nego kad uzmem udarnu dozu (velicina graska), cca 1ml. i za sad je ok.
Apetit mi je bolji, zapravo odlican i s te strane je definitivno bolje.
Utjecaj na tumor za sad ne mogu reci jer jos nisam radio pretrage no sve u svemu osjecam se bolje. Jedno vrijeme nisam imao (potrosio), nisam odmah uspio nabavit tak da sam bio prisiljen na pauzu od cca 3 tjedna i u meuvremenu se bol polako vratila no sad sam opet u kontinuitetu i ide opet u dobrom smjeru, a vjerujem da cu na kraju uz pomoc Boga, ulja i svih koji su uz mene to pobjedit i nastavit normalno funkcionirat.
Inace dijagnoza je tumor debelog crijeva, adenokarcinom rektuma.
p.s. ako vam se i u mlaim god pojavi zatvor ili krv ili nesto sl odmah na pretrage. Naime ja sam obolio sa 25 god, a vidio sam i cuo za slucaj od 17, 19, 22...tak da ono pravilo da ova bolest udara iza 40 ili 50 se mijenja. Sve je vise mlaih. Kod mene su najmanje sumnjali na ca.
apr 2015.#40
Hvala sto dijelis iskustvo sa nama i zelim ti svu srecu u lijecenju:) tumor debelog crijeva je jedan sa najvecim % izlijecivosti u rano otkrivenoj fazi ali kod nas drzi 2 mjesto po smrtnosti a to sve zbog naseg nemara i neupucenosti...evo i sam jos nisam otisao na kontrolu vec 2 god prebacujem za sutra al evo sad cu definitivno ubrzati stvar i to toplo preporucujem svima
apr 2015.#41
U par navrata sam slusao poznanike od bolesnika kako u slucaju raka debelog crijeva uzimaju kapi rektalnim putem. Kazu da je absorpcija mnogo djelotvornija. Znam za slucaj gdje decko uzima 20 kapi rektalno dok mu je mnogo tesko da toliko uzme oralnim putem.
apr 2015.#42
jbga ja imam ileostomu pa rektalno bas i nebu islo. uostalom absorcija se dogaa u tankom crijevu tak da je oralno ok No opet sve to ide induvidualno.
Sam skuzis kaj ti najbolje i kako pase.
U svakom slucaju treba ic postepeno, korak po korak dok ne does do prepprucene doze. Naglo ne valja, presporo ne valja, treba nac kontinuitet i naprijed.
Ja doze koje uzimam uzmem prema sebi i mojim mogucnostima. probao sam brzo povecavat dozu pa nije valjalo. Bio sam sj*** totalno. Dok primjetim da se na dozu koju uzimam stvorila tolerancija onda povecam.
dodatak: dobio sam "ulje" koje je cudno. Naime nema neki okus i dok ga stavis na prst i razmrljis kao da si primio talog od kave. Nije masno niti ima karakterisike ulja. Vise je ko neki talog. To ne koristim jer mi je cudno.
apr 2015.#43
Posto sam nov ovde,ako sam omasio ili nisam postavio pitanje na pravom mestu...izvinjavam se.Pre dve godine je moj drugar napravio lek od 3 biljke,probao sam i odlicno je radio.Efekat je kao da popijes neki lek za smirenje,stim sto je bio jako lekovit.Prosle godine sam ja to uradio od istog semena ali nisam uopste zadovoljan kako je ispalo.Kada sam koristio ono sto sam ja napravio bilo je drugacije i losije,cini mi se.Osecaj je potpuna konfuzija,treperenje tela,mozda malo mucnina,zedj i nema lekovitog dejstva,bar ne u meri iz drugarovog proizvoda.Razlika je u tome sto je on brao posle 6 nedelja a ja posle skoro 9.Da li neko moze da mi kaze kada da berm biljku a da ima prvobitni efekat ili u kom periodu ima naj vise THC-a.Hvala unapred...
apr 2015.#44
uo sam da isopropanol nije najbolji za izradu ulja kada je rak u pitanju...da postoji nesto puno bolje,dosta skuplje...al da nema kod nas za kupit? rick simpson preporu
a naftalen...ali i za to sam
uo da nije najsretnije rijeaenje jer je jako toksi
no.
mo~e neki savjet ata bi bilo najbolje koristit?:gled:
EDIT: u biti moje pitanje je ima li tko iskustva s everclear otapalom? on slovi kao najbolji...
maj 2015.#45
Pozdrav! Evo da Vas pitam... smije li se istovremeno provoditi terapija uljem i sodabikarbonom? Smanjuje li sodabikarbona u
inak ulja?? ..ako pacijent boluje od raka jetre Hvala unaprijed!!!
maj 2015.#46
mislim da to nema puno dodirnih tacaka, verovatno nikakvih, soda samo smanjuje kiselost organizma i licno nisam naleteo na informaciju da se ne sme uzimati uz ulje, al sacekaj da ti se javi neki korisnik
maj 2015.#47
Nisam imao iskustva sa sodom tako da neznam ali po meni nebi trebalo biti nikakvih problema
maj 2015.#48
Zanimljivo ativo,u amsterdamu ve koriste maslinovo kao solvent.
http://drjakefelice.com/cannabismatrix/2013/05/07/the-healthiest-way-to-make-cannabis-oil/
maj 2015.#49
znaci, zagrejemo hedovinu u rerni prvo, pa kuvamo u ulju 1-2 sata.
malo je neodredjeno? kako znati koliko dugo? kolika je koncetracija?
ovako mi izgleda kao za spoljno nanosenje.
maj 2015.#50
Taman gledam ovo...
vs66uyiH968
maj 2015.#51
Taj video sam pogledao viae puta, prema tom videu, maslinovo ulje je ipak otapalo. Ako je tome tako, zaato na ovom forumu joa nisam naiaao da je netko napravio tutorijal, ili bar natipkao da je to napravio.:(
Sve ato sam pro
itao, odnosi se na benzin ili petrolej ili alkohol, a maslinovo ulje bi mi bilo zdravstveno najprihvatljivije, a k tome i najmanje opasnosti od explozije.
Sve sam bli~e i bli~e da kona
no i ja napravim ulje, pogotovo sa maslinovim uljem kao otapalom.
E da, kolega paranoja me podsjetio...ima li smisla napraviti ulje na na
in kao ato radimo kantarionovo ulje?
U plasti
noj ba
vici od cca 5 lit, ostavimo na Suncu cca, 1-2 mjeseca. (a ata ga pr~i danas, :sun2::sun2::sun2:)
maj 2015.#52
mene jako interesira ovo sa maslinom isto ako je netko pokusao.
od benzina (naphta) sam odustao isto zbog straha jer je toksicno.
isao bi sa alkoholom pa makar imao losijo okus ulja zbog klorophila ili nesto ovakvoga sa maslinovim.
lp
maj 2015.#53
Nisi naisao zato sto je velika razlika o kojoj ako ukljucis logiku vrlo brzo ces shvatiti koliko bi ti trebalo maslinovog ulja da u njemu otopis pola kile vrhova ako uzmemo RS terapiju pa i da to ucinis onda tih par litara maslinovoga valja popiti u 3 mj sa okusom koji ima i ne imati problema sa stomakom itd... da ne nabrajam dalje ali i tako bi moglo recimo imati upotrbu za vanjsko nanosenje ali u tom slucaju mozes izabrati i kokosovo ulje kao i svinjsku mast ili bilo koju drugu masnocu jer kanabioidi se otapaju u masnoci
maj 2015.#54
Ja malo u offtopic ali vidim da se spominje neki tutorial i tako to. Odnosno da ga nema. Vjerujem @Jones_Davy da si mozda od najkompetetnijih da napravis takvu temu. Mozda nije za bolesnike i RS terapiju ali za prevenciju dapa
e. Nemam niti ulja niti vutre :p Da imam napravio bi ga ja :)
maj 2015.#55
ja sam radio maslinovo ulje sa travom.
napunio sam staklenku od litre o
iaenih vrhova, viae od 100 g je stalo i dolio a
stalo je po litre ulja.
boca na osun
ani prozor i stajalo je 60 dana.
ideja je bila koristiti ga za masa~u i paradentozu.
~ena ima tj imala problema sa bolovima u leima.
nakon 15 dana utrljavanja bolovi su nestali.
probao sam i osobno i mogu rei samo pohvale.
drugo mukanjem ulja u ustima izvla
e se bakterije.
treba uzeti jednu ~licu i mukati u ustima desetak minuta
sadr~aj ispljunuti nikako progutati i isprati usta toplom vodom.
nakon mjesec dana (jednom dnevno svaki dan ) mogu rei da mi
se parandentoza zamalo sasvim povukla.
ulje se ispljune ali thc ostane pa sam mukanje radio nave
e
jer opere kao da si uzeo dozu ulja
maj 2015.#56
ja sam radio maslinovo ulje sa travom.
napunio sam staklenku od litre o
iaenih vrhova, viae od 100 g je stalo i dolio a
stalo je po litre ulja.
boca na osun
ani prozor i stajalo je 60 dana.
ideja je bila koristiti ga za masa~u i paradentozu.
~ena ima tj imala problema sa bolovima u leima.
nakon 15 dana utrljavanja bolovi su nestali.
probao sam i osobno i mogu rei samo pohvale.
drugo mukanjem ulja u ustima izvla
e se bakterije.
treba uzeti jednu ~licu i mukati u ustima desetak minuta
sadr~aj ispljunuti nikako progutati i isprati usta toplom vodom.
nakon mjesec dana (jednom dnevno svaki dan ) mogu rei da mi
se parandentoza zamalo sasvim povukla.
ulje se ispljune ali thc ostane pa sam mukanje radio nave
e
jer opere kao da si uzeo dozu ulja
maj 2015.#57
Odgovor za Lullu.Pocetkom Februara otkriven mi je Tumor na debelom crijevu sa metastasama na jetri.Dijagnoza rak debelog crijeva IV stadij,Doktori su mi preporucili Palijativnu kemo terapiju jer je sve vec upoodmaklom stadiju .Medicinske sam struke,pa sam tako bez vecih ubijedjivanja prihvatila tu jedinu preostalu mogucnist.Sedmi dan nakon prve kemo(od 6)pocela sam koristiti ulje ,pocevsi sa 1/2 zrna rize.Ulje kao i sve savjete oko uporabe ,dosiranja i eventualnih nuspojava sam nabavila u Sloveniji.Napominjem da je trgovina svaki put bila vise nego korektna,kao i sama kvaliteta ulja.Prodavac mi je savjetovao da sto prije dodjem na dnevnu potrebnu dozu od 1gr,sto sam dakako i ucinila.Nee,nemoj misliti da je bilo lagano ,i bezbolno,jer nije!Nekako tjedan dana nakon postepenog povisenja dose,sam vjerovatno istisnula vise ulja nego sto je u tom momentu bila moja Tolerancija ,i dogadjala su mi se onda Cuda,Strahovi od nepoznatog ,napadi panike,navale smijeha (satima dugo),Nemogucnost bilo sto izgovoriti (osim pjevajuci).I tako par sati.Moram priznati da se svega toga vrlo malo sjecam (valjda zbog omamljenosti).Ali da nista ne bude zaboravljeno ,potrudio se moj muz i moj sin pa su sve snimili ,tako da sam i ja nakon mog budjenja mogla da vidim u kakvim sam se sve stanjima nalazila toga popodneva.Negdje 14 dan nakon prvog uzimanja ulja stigla sam konacno na 1gr dnevno.U medjuvremenu sam primila trecu kemo (poluvrijeme) i imam planiran CT (24,03 2015)prvi nakon otkrivanja bolesti,Nalaz Ct je vise nego positivan bio;Tumor na debelom crijevu (se vise ne vidi!!!!),Metastaze na Jetri smanjene (svaka)za 52%.Doktori su pozitivno iznenadjeni ali ne govore puno ,nego kazu ;Idemo na druge tri'.DCrugo poluvrijeme zavrsilo prosli tjedan,13.05 2015 imam ponovno CT,Bumo onda videli!! Zaboavila sam na samom pocetku reci da se moje lijecenje provodi u Njemackoj gdje je uporaba Marihuane kaznjiva ,Usprkos tome sam svim lijecnicima rekla da koristim Kanabis ,u slucaju da se stvore bilo kakve nezekjene reakcije.Svi lijecnici su mi rekli da je to moja stvar ,da mi nastetiti sigurno nece ,a hoce li mi biti od pomoci to nevjeruju!Ja se za sad osjecam jako dobro(Hvala dragom Bogu),i ako sam jos uvijek svaki dan omamljena.Aaa,Umalo da zaboravih nesto jako vazno!!!Zbog prevelike i dugotrajne omamljenosti ,kao i zbog tumora na crijevima ,uzimam 1xdnevno(0,4 ml)u cepicu ,a 2x dnevno na usta (0,3),Oralno uzimanje se resorbira kroz krv i jetru ,a rektalno putem Probavnog trakta. Drago bi mi bilo ako sam mogla barem malo pomoci.Svako dobro tebi ,i svima drugima koji nisu izgubili nadu u ozdravljenje!Jedna od njih sam i ja zahvaljujuci ulju.
maj 2015.#58
Evo ovako
Ove zime rick steavens oni koji radi ulje originalni glavom i bradom je bio u mom gradu i 2 dana smo se dru~ili i u
ili otkrio nam je mnoge svoje na
ine doziranja ,primjene i koriatenja ulja medicinski uzgojene marihuane
htio sam reci da se medicinsko ulje mo~e svakako koristit jest,mazat ako se rastopi,utrljavati onako masno
isto ,
epiima ,,,,
ako se medicinsko ulje pravilno otopi i pomijeaa sa bilo kojim uljem , djeluje njegova mo dakle kad se pomisa maslinovo ulje sa medicinskim dobije se
Nesto sta mo~ete i jest i utrljat na ranu bilo koje vrsti,opekotine,hemoroide,
Udarce ,uganua sve sta van padne napamet, posli brijanja,akne - djeca ,
Koristim tako pripravljeno uLJe dosta dugo naravno da bi bilo dobro imat
Dobru zalihu pa U
init bas koliko treba .....????? Ali sta se.moze
Eto toliko pa,pa
}ivio medicinski kanabis i bilo koji kanabis
Sod te judi ,u sodnji je spas ,ni uja bez trove
maj 2015.#59
dva dana druzenja i nisi upamtio prezime. il je neki drugi rick u pitanju
maj 2015.#60
Steavens, Simpson...nea ti razlike ;)
Mene zanima baa jako to sa maslinovim uljem...ali bih ga volio u
initi da bude jestivo, nepreviae omamljujue, nego za
istu preventivu i ja
anje organizma, tj. da se mo~e koristiti u svakodnevnoj prehrani a da se ne osjeti.
Obrazovat u se ove zime, pa idui grow ide u te svrhe, i vjerojatno u napraviti neki tutorijal, ako me netko ne preduhitri.;)
maj 2015.#61
Htio sam to izbjei ali da imam disleksiju -poremeaj teako mi je brate s imenima brojevima licima matematikom pisanjem, neda mi se objaanjavati
je falio sam ime sory
radi se o Simpsonu pa,kako,ko,hoe virovat.
Ala sta se stoji atento na svaku bravo Povere bravo !
jones davy : nezamantaje maslinovo s medicinskim nakon nekog vremena
Stavljan i u salatu i priko sira s malo mravinca i tako
esto ali ima uvik isti problem nestane ulja ,nestane materijala i ispada da i nije tako to
esto
Kad se koristi preventivo dobro je i preporu
ljivo negledan to sa strane zamantanosti nego medicinske Tilo se navikne,i napravi se balans svega u tilu.
Tvoj plan dogodine je bas isti moj plan ove godine .
steta da te nema ove godine ti si mi dokaz da se moze .bravo !!
maj 2015.#62
Video pregledan 1100 puta. Super mada moze to mnogo bolje.
maj 2015.#63
Osjeam potrebu za jednim update-om u ovoj temi... Prvi put sam se javio ovdje da pitam na koji na
in je najbolje dozirati ulje, a vezano za moju prijateljicu. Na~alost, doti
na je preminula prije 2 dana :plac: Hou samo da prenesem njihovo iskustvo... Definitivno su zakasnili, ako govorimo o uzimanju ulja kao lijeka! Ali, njen suprug mi je rekao da ih je ulje SPASILO !!! Trodoni,
ak i morfijumi uopate nijesu djelovali na nju. Bolovi koje je trpila su bili nepodnoaljivi, a samim tim i patnja familije je vea, pogotovu kada gledate kako se neko vaa najbli~i mu
i non stop... o njoj ne ~elim ni da govorim, zna se kako i koliko trpe i pate bolesnici sa dijagnozom kancera kostiju! Ulje je spasilo sve njih, a posebno nju. Ponavljam da trodoni i morfijum nijesu djelovali, ali ulje jeste. im bi uzela dozu utonula bi u san. Tako evo 2 mjeseca, spavala bi,i ne bi patila. Malo se zakasni sa uljem, odmah nastupaju haoti
ni bolovi, patnje i muke.... Ukoliko imate nekog bli~njeg svog, preporuka je da mu pomognete sa uljem. To je iskustvo ove porodice.... Editovau kada saznam gdje su kupili ulje, i koja je koncetracija THC,CBN,CBD itd.... Svakako da je najbolja i najeftinija opcija praviti svoje, ato j svakako light motiv ove teme. Svima ~elim puno zdravlja, i svima koji sel ije
e ~elimm da svoje zdravlje obnove u punom obimu!!! }ivjeli
maj 2015.#64
Vecer drustvo, Evo kao sto je bilo i planirano jucer sam bila na ct i odmah dobila nalaze.(Da podsjetim na dijagnosu ,Karcinom debelog crijeva sa metastazama na jetri).Koristenje ulja (danas puna tri mjeseca).Na dan kada mi je otkriven tumor i sve ove vjestice koje su se besplatno naselile u moj Vitalni organ lijecnicke prognoze su bile porazavajuce.Naime receno mi je da kemo terapija koju cu u narednim tjednima primiti ne sluzi izlijecenju nego je samo palijativna.Operacija jetre nije dolazila u obzir zbog velicine metastaza koje su doslovno prekrile veliku vecinu jetre.Danas tri mjeseca od pocetka uzimanja ulja,primila sam telefonski poziv ,gdje me obavjestavaju da je moja jetra; spremna za OP.Moje Metastaze su se u tr mijeseca smanjile za 70%.Samo jos jedna potvrda da nasa Biljcica ima vrhunsko djelovanje,i da se mora ici po sljedecu turu,A ja,Ja cu vjerovatno odgoditi Op za narednih 6 tjedana pa ponovno na Ct.Mozda bude srece pa sve nestane prije skalpela,Pozdrav svima i svako dobro. PS;Mojih prvih osam zive i rastu vec 32 dana,
maj 2015.#65
bravo :clap:: drzi se i sretno dalje. i sretan grow :)
maj 2015.#66
Lijepe vijesti :) Dobra odluka za odgodu, sad punom parom po ulju pa da vidimo nakon 6 tjedana ;)
maj 2015.#67
Samo naprijed imas rezultat i drzim fige da se tako nastavi a operacija je zadnja opcija pogotovo jetre, mama ju je prosla i trebaju mjeseci da se oporavis od nje
maj 2015.#69
estitam!
Identicna dijagnoza i kod osobe unutar moje familije,skinuli pola jetre i jetra se regenerirala...nije tako strasno podnjela operaciju i oporavak,
ak bi rekao super...pa eto malo optimizma ukoliko se ipak odlucis za OP.
Takodjer na ulju,ostale meta na pluima...stacionarno,pa regresija,pa sad lagana progresija...i tako u krug,ve 6 godina :) (ulje koristi zadnjih godinu dana,ali ne udarnu dozu od 1gram dnevno)
Proala sve kemo folfiri,folfox,regorafinid,erbitux,avastin,5FU...i neznam sta jos sve nije primila...
SRETNO!:clap::
maj 2015.#70
Uvijek me jako obraduju ovakve dobre vijesti, sretno dalje u svim pravcima!
maj 2015.#71
Samo nastavi kako je djelovalo bit e sve ok.Imam primjer gdje sam dao bez novaca krim policajcu u par navrata ulje jel ima karcinom plua jedan od najgorih oblika karcinoma,sada ve uzima 4 mjeseca ulje i iao je vadit markere koji su se vratili u normalu a karcinom se smanjio za 1 cm od 2 cm,a nesmiju ga operirat jel je metastazrajui i valjda odma promjeni mjesto u tjelu ako ga se operira,ali rezultati su pozitivni kao i kod tebe tako da samo nastavi i izbaci meso iz ishrane. NARAVNO DA SAM MU MOZAK POPIO OKO MARIHUANE dok nije reko da treba je legalizirat,a sada je potpuno drugog razmialjanja prema marihuani ,ak je reko da bi iao u javnost i medije ako sve proe dobro. SRETNO
maj 2015.#72
Bilo kakve operacije su rizi
ne upravo zbog sirenja...zato postoje laserske operacije koje spaljuju tumore...nisam siguran jesu li kod nas u praksi...
Ulje kanabisa je posebno djelotvoran kod raka plua (
ak i samo puaenje ali vaporizerom) ,ko~e...sve ostalo je jos enigma,nekima djeluje nekima ne...vjerovatno kako ko' pogodi sortu,jer za crijeva treba ulje vrlo visokog CBD-a...i naravno na vrijeme krenut s terapijom...al nemaju svi tu sreu rane dijagnoze...
Za gastroenteroloske tumore najbolja kombinacija northern light + izraelski avidekel...do ove druge sorte gotovo nemoguce do,ali se da do do ulja napravljenog od te kombinacije...
maj 2015.#73
Od deset ljudi kojima sam davao ulje unazad 4 godine,baa davao besplatno veinom sirotinja koja nema love ,njih sedmero je zalje
ilo tumore i markeri su im dobri ,i toliko mi je drago da su ~ivi, zato ato sam to od srca dao jel su sirotinja i nemaju da plate niti bi uzeo od takih ljudi novce.Proces pravljenja ulja radim kao svi ostali,samo ga na kraju mjeaam sa posebnim medom koji je cvijetni ali baa od divljih cvijetova jednog od parkova prirode gdje se nalazi stotine razliitih vrsta cvijetova livade.Prikazat
u i slike tih livada pa e te vidit o emu priam.Neznam dali ulje poma~e ili taj med koji je stvarno bogom dat kao ljek.Sve ovo me potaklo da pomognem pojedinim ljudima baa zato kada sam ja bio bolestan i tra~io sam izlaz iz cijele situacije ato psihi
ke ato zdravsvene,nikog nije bilo pored mene ni da me savjetuje a kamoli da mi pomogne na bilo koji na
in.Samo ima jedna loaa stvar oko toga kad pomognea jednom na vratima ti budu troje ljudi koji tra~e isto pomo,a to je dvosjekli ma.
maj 2015.#74
Zahvaljujem svima na podrsci koja mi je naravno neizmjerno vazna.O daljnjem tijeku dogadjaja cu redovito pisati.
maj 2015.#75
Nasla sam ovu studiju sta se dobija kojim rastvaracem pa po tome ispada da je najbolje koristiti maslinovo ulje.Nisam jos isprobala ali imam nameru.Mozda ce nekom koristiti.
http://www.cannabis-med.org/data/pdf/en_2013_01_1.pdf
maj 2015.#76
skroz ok snimak, svaka cast, samo bih ja umesto onog termometra koristio laserski, mnogo je jednostavnije rukovati sa njim i kontrolisati temperaturu, a mislim da ima jeftinih da se kupe...
e sad, oni koji daju deci ulje, treba da znaju da ove doze sto se preporucuju mnogo jako deluju na njih... Na zalost, ja sam svoje ulje davao sestricu od 4 ipo godine, a prva doza, koja je bila manja od polovine pirinca, malishana je raznela...satima nije mogao bukvalno oci da otvori, ceo dan je izgledao gore nego ljudi na heroinu...Mislim, nije da mu se nesto lose dogodilo od toga, ali ono je bilo previse za dete, posebno da ga roditelji gledaju takvog...sestra moja se bila toliko uplasila da se bojala da mu nastavi terapiju.naravno, brzo je stekao toleranciju, pa je uzimao sve vise ulja...mozda mu je u nekom periodu i pomagalo...
medjutim, moram reci da ova prica nema srecan kraj, i da ga ni ulje nije spasilo patnje kroz koju je morao da prodje, on i svi negovi bliznji...ovo ne pricam da bi nekom rusio nadu, ali ima onih kojima nije pomoglo...
u svakom slucaju, svima bih preporucio da probaju, pa i onim sto nisu bolesni...da li je lek? ne znam
maj 2015.#77
ima jako tu~nih pria koje te raspamete pogotovo oko djece koja nisu ni kriva ni du~na a rode se bolesna ,~ao mi je anela malog i suosjeam se iako ga neznam.Da ima kome pomogne a ima i ljudi kojima nedjeluje na bolest na~alost.Sve treba znat o bolesniku kojem se daje ulje od krvne grupe ,ishrane prema krvnoj grupi ,ph organizna i svaata neato da bi se moglo pomo ,ako se mo~e pomo?jedan od glavnih faktora je imunitet koji se posti~e prehranom ali bez mesa.
maj 2015.#78
Ja sam uvjerena da je za smanjivanje metastaza kod mene presudnu ulogu odigralo ulje.Ali podrzavam i tezu o ishrani prema krvnoj grupi.A dali pomaze kad ga se koristi solo ili u kombinaciji sa posebnom prehranom neznam,Ja osobno uzimam ulje u kombinaciji sa kokosovim uljem ,jer sam procitala da se na taj nacin naj brze i naj lakse resorbira u jeri.
maj 2015.#79
Sa sigurnoau u prenjet informaciju koja dolazi iz Amerike od strane istra~ivanja i genetike,to je osoba 59 godina Hrvatica koja je pozvana u Englesku jel je bila najbolji student ,i iz Engleske Amerika joj je ponudila sve ato je zahtijevala ,pa je i pristala da tamo ostane ,to je od moga kuma tetka radi na istra~ivanjima oko 30 godina dobila je sve mogue nagrade koje mo~e jel je otkrila da vinska muaica produ~uje ~ivot,ali nebitno.Ona osobno ka~e da meso treba potpuno izbacit iz ishrane jel je on navei toksikant organizma na kojem stanice karcinoma se hrane i nebrojeno umno~avaju i da je na ispitivanjima na svakom uzorku koji je radila nakon nekog vremena se pokazalo loaim.eto to prenosim mo~da nekom i poslu~i ,ako ona la~e ,onda la~em i ja.
maj 2015.#80
Dobro vece svima, nama je hitno potreban savet u vezi odabira semena za ulje....i imam nerazjasljeno pitanje Da li << domacica>> daje dobro ulje , kvalitetno za lecenje kancera jetre?
maj 2015.#81
Nee,nego Nordhern light i izraelski avidekel .Te dvije su dobre za jetru koliko sam uspijela saznati.
maj 2015.#82
@tri u jednoj zanemari to ato pro
itaa sa strane. To izraelsko sumnjam da se igdje mo~e nabaviti sjeme, a to drugo nije "Nordhern light" nego Northern Lights i opet ovisi o proizvoa
u sjemena ;)
maj 2015.#83
avidekel je $300 za 10 regular menki, ima i pristupacnijih feminiziranih koje su high cbd
maj 2015.#84
kako da dodjemo do semena , ovde je veliki problem kod nas naci bilo sta bilo koju....ali nam je jako jako hitnoooo
maj 2015.#85
ukucas u google sta te zanima i on te odvede gde treba. seme se kupuje uglavnom preko online seedbanaka. ili otputujes u austriju pa kupis u nekom shopu
maj 2015.#87
ma nije problem za informaciju, samo racunaj da ti je carina uvek lutrija. ako je hitno i bitno a tako izgleda mozda je bolje skoknuti do austrije il slovenije pa kupiti. ili da ti posalje neko odande ako imas koga negde gde se mogu nabaviti
maj 2015.#88
Nasli smo....109e za 10 semenki...Molim vas jos uputite me gde bih mogla procitati kako se sadi i dali je moguce u kucnim uslovima u saksiji bez svetiljke da uspe na sobnoj svetlosti i koja zemlja se koristi .....izvinite ali zaista prvi put imam kontakt sa ovom biljkom i ama apsolutno nista neznam o tome...
maj 2015.#89
bez lampe ne mozes, ima detaljnije ovde https://www.vutra.org/threads/vodi
-kroz-unutraanji-uzgoj-by-marcopolo.10608/ druga opcija je na neku sigurnu njivu pa outdoor, al onda malo duze traje sem ukoliko ne narucis automatike. evo za out https://www.vutra.org/threads/vodic-za-vanjski-uzgoj-outdoor.13392/
maj 2015.#90
Burazer mi je juce uzeo 5ml ulja, probao sam sinoc ono malo sto je bilo oko sprica i rad je onakav kakav je bio kad sam ga i jedini put do sada probao, opustajuci, da ne kazem veseli, a ulje se lepi upm sve se zamaza!! kao da je ista sorta u pitanju a kombinacija je iz razlicitih gradova i drzava
E sad
Danas primetih kad sam nagazio spric da izlazi u TECNOM stanju
Pozovem burazera i pitam ga koja je fora sa ovim zar ne bi trebalo biti u tvrdom smola stanju, i kaze mi ladno, lik, od koga je uzeo, ga je pitao u kakvom stanju hoce tecnom ili tvrdom i on uzeo ovo....
Isao sam na search - ulje u tecnom stanju site:www.vutra.org............pre nego sto me neko iznapusava ako je ovo vec objasnjeno
Pravi li se i tako? Mali info please
maj 2015.#91
Vecer skvadra.I meni se upravo danas to sa uljem tj,(novom spricom) dogodilo.Kupujem ulje vec 4 mjesec od istog proizvodjca ,i do sada je bilo svaki puta jako gusto ,da sam ga svaki put morala pod toplom vodom zagrijati .
Ovoga puta ,ulje je poprilicno rijetko ,i ako je bilo cijelo vrijeme u frizideru.Kontaktirala sam proizvodjaca ,koji mi je kao razlog toga naveo Koristenje novog otapala. Zanima me dali je zaista tako pa molim za savjet .
Uzgred jos jedna novost sa moje straneDanas sam imala sastanak sa profesorom koji je pristao da operira moju jetru.Kao prvo sto mi je rekao je;Vase metastaze su se nevjerojatno puno smanjile'Pitala sam ga dali bi si mogla dozvoliti odgodu operacije za odprilike mjesec dana (uz javno obrazlozenje da bih samo u tom periodu koristila ulje). Dobila sam potvrdan odgovor! JUHUUUUUUU!Sad idemo dalje samo ulje ,i pomalo sode.16.06.2015 je planirana op ,a dan prije cu ponovno na Ct,pa cemo vidjeti.Ovu za mene jako dobru vijest zelim podijeliti sa vama ,jer mi sanse nisu bile nikakve,Napominjem jos prije tri mjeseca prognoze su bile katastrofalne ,i pricali su samo o palijativnoj medicini.A tri mjeseca uzimanja ulja smanjile su moje meta za 70%.Pa neka mi neko kaze da vutra ne lijeci!!! Pozdrav svima od tri u jednoj! .
maj 2015.#92
Mene interesuje koju sativu sa maksimalnim thc-om uzeti za ulje, ato viae gledam i istra~ujem sve se viae dvoumim ?
maj 2015.#94
**********************************
11. Reklamiranje je zabranjeno
Forum nije mesto za besplatno reklamiranje Vaaeg posla, sajta, firme, ili bilo
ega ato moderatori ocene kao o
iglednu zloupotrebu foruma za besplatno oglaaavanje. Bez direktnih linkova ka sajtovima koji se bave prodajom semena ili opreme za grow.
* * *
pravilnik, dovoljno je da samo napises sorte
pwrsd
maj 2015.#95
Original Amnesia Auto
Amnesia XXL Auto
Haze 2.0
Maxi Gom
Auto Acid
ovo su samo neke od sativa automatik
maj 2015.#96
Pozdrav svima.
Pre 7 dana smo saznali da moja majka ima metastaze na jetri da je primarni na pankreasu lekari joj daju 6m. Svi smo utuceni ali se ne predajemo.
Pocela je Brojsopvu terapiju od 42 dana samo cajevi i neki sok. Nabavio sam i ulje za koje nisam siguran kavog je kvaliteta 5ml * 3glave. Kontakt sam dobio od coveka koji je kupio za svog oca. PRvi put kada je uzela izgleda da je uzela malo vise dobro ju je opalilo spavala je preko 12h, tada je stavila na jezik i odmah progutala. Sada stavlja manju kolicinu na desne ispod zuba i evo 3 dana je ne hvata. Pitam strucne ljude ovde posto je to prvo uzimanje imalo takav efekat da li da budem siguran da je dobro? Da li moze da bude nesto drugo u spricu i da te opet uradi. U spricu je crne boje kada se istisne malo je onako providno kada je tanko i dosta je lepljivo kao smola.
Molim za brzi odgvor. Ubedjen sam da cu je sa ovom dijetom i uljem spasiti i da cemo za god dana da se smejemo kad se setimo svega ovoga. Samo da je ovo ulje dobro da nije neka podvala.
maj 2015.#97
imas acida kod mene u dnevniku,sve preporuke
maj 2015.#98
@zoran pa po opisu bi trebalo da je ok ulje, ali sad ni ne mozes znati tacno kakvo je dok ga ne odneses u labarotoriju...
ne znam sta ti znaci "malo vise",ali ulje mora da je "opali", i ona mora da povecava doze postepeno...navici ce se vremenom...
maj 2015.#99
Nisam bio kada je prvi put uzela ali bih rekao da je bilo 2 zrna.
Sada uzima po 1 zrno i to na desne i polako se rastopi i nema onaj efekat.
maj 2015.#100
ne znam, po mom iskustvu, ako namazes zrno sa prsta direktno na jezik, morao bi da ga osetis, pa makar posle 3-4 sata...mene zapravo najvise radi posle 4-5 sati, ali osetim ga ubrzo nakon konzumiranja...
mada i velicina zrna pirinca je mozda relativna stvar,bilo bi lepo kad bi ti jos neko odgovorio...
maj 2015.#101
Nema pravila,znam ~enu koja 1 gram tu
e bez problema...dok u isto vrijeme,druga
~ena,isto ulje...2-3 "zrna ri~e" ne mo~e se ustat ujutro...
Nemaju svi jednaku reakciju organizma na kanabinoide,kao i kod puaenja,netko odmah povrati nakon uvla
enja dima,dok drugi motaju desetku u sat vremena...
To je taj problem s etiketiranjem marihuane kao droge,svi o
ekuju neki poseban "efekat",osoba uzme 2-3 kapljice i onda
eka zmajeve da polete po kuhinji...a ni sami nisu svjesni koliko su "high".Ali ka~em,od osobe do osobe.
Osobe s MS-om mogu testirat ulje,ako im pomogne onda je to to...tako su moji poznanici testirali jedno sumnjivo ulje.