jan 2009.#1
e ovak bliska dosta osoba ima psorijazu i mal guglo o tome i kaze da se ljeci tim nekim njihovim "posebnim" ljekovima
u nekim slucajevima se te ljuskice koze koje se stvaraju mazu maslinovim uljem....
e sad ja potaknut picom ricka simsona se pitam jel bi se to moglo upotrebljavati i konopljino ulje.....
jel stvarno mi nije svjejedno ono ta osoba mora vise puta tjedno stavljati neku ljigavu masu meni neispitanog sastava stavljati na glavu i tako biti bar 1h-2h....
pa ako netko ima iskustva o tome... neka javi...
ja nastavljam guglat...igako mrzm gugl..
pozz svima i ostanite zdravi!:kackepieksen:
jan 2009.#2
ja vjerujem da bi thc ulje to izlje
ilo :) probaj pa vidi. ne vjerujem da ea na
i na netu neato o tome, nije tema za airoke mase.
jan 2009.#3
ono ja uredno bar s tom osobom zapalim trudim se kolko je u parama mochi bar3-4 puta mjesecno......
al ono neznam jel pushenje wu to pomaze.... pa ono kontam od prvog growa napravit malo masti ricka simsona pa nek si to maze po glavi....
ono ja toj osobi stalno zagovaram da bi trebala probat... nije da se slaze samnom( misli da sam vutroman) a nije da mi i nevjeruje jel sam pokazo hrpu stvari odavde tako da cemo sigurno probati ovo...
hvala weedrane na brzom odgovoru
divim ti se sto si tolko uporan i aibaa ko vlak on omakar sve i toko toga napravis...
ma neka
svaka ti dala care!
ako netko jos ima neki info... njemu isto svaka dala... :P
edit:
e weedrane sto mislis na koji nacin bih se to konipljino ulje trebalo unositi? mazati po sebi ili interna ubotreba....
gledao sam razne videe o raku i slicnim bolestima i tamo kazu da za povrsinske stvari(stim da ja neznam da li je to povrsinska stvar ili se samo manifestira tako) bolje mazati a za nekakve teze slucajeve bolje unositi iznutra sto je i moje misljenje...
samo da ili ne za ovo pitanje.
thx jos jednom
"little engine who could"
jan 2009.#4
Izvana definitivno jer se radi o koznoj bolesti... Sto uzrokuje bas se i nezna ali sto uzrokuje da se manifestira se zna: stres, ljuto, mineralna voda.....bla...bla...bla jako puno toga... ne mora biti sve kod svih osoba... Mo~da pusenje pomogne eliminirati stres a ostalo izbjegavati...
jan 2009.#5
Nebi reko, mislim da ima preslabo djelovanje THC na imunitet i bioloake funkcije ako se konzumira puaenjem, kao i ato Rick Simpson ka~e... zato i ne vidia da su svi puaa
i wu zdravi, nisu.
Ako malo logi
ki razmislia, sku~ia da je u jednom popuaenom jointu skoro pa nikakva koli
ina thc-a usporedno sa preporukom Rick Simpsona o doziranju thc ulja pri lije
enju.
Makar, ato se tie medicinskog djelovanja wu puaenjem, ima i tu veliku primjenu, bilo bi dobro nabaviti knjige Od dr. Lester Grinspoona ("Marihuana Reconsidered" i "Marihuana, the Forbidden Medicine"), on se ku~i u to.
Ha
uj, nisam ja sad neki doktor i stru
njak ku~ia, ipak neznam sve :), i nemoj moje savjete uzimati "zdravo za gotovo".
Mislim da bi trebalo tretirati vanjski, zna
i mazanjem ulja na ko~u, ali ja bi simultano i interno.
jan 2009.#6
psorijaza je idiopatska bolest, znaci kolko god se trudili, nisu jos nasli kaj ju uzrokuje....tak da, ak nije direktno stetno, nebi bilo loae probat pa vidit...makar, ak se ni nezna tocan uzrok bolesti, sva lijecenja su takoder bum pa proalo (u biti se niko ne izljeci jer je lijecenje samo simptomatsko, popravljaa posljedice a ne uzrok, jer ga neznas :)). Na glavi velia....zanimljivo, obicno se na laktovima i nogama pojavljuje, bar ja nisam nikad na glavi vidio O.o
Al da, probati kak covjek reagira ako se ma~e, odmoc nemoze, a bilo bi zanimljivo vidit reakciju :) Javi
sep 2010.#7
E bok! Vidim da si pisao o psorijazi, jeste li probali ulje? Molim te reci jer ja obolio od tog sranja prije par mjeseci. Unaprijed HVALA :)
sep 2010.#8
i meni brat ima to, i jos jedan prijatelj.
svia mi se ova tema i baa u malo istrazit to u knjigama dr Lestera Grinspoona.
hvala !
jan 2015.#9
pozdrav svima!!!zanima me da li kod bolesti psorijaze, ulje unositi u sebe ili ga mazati na mjesta gdje se psorijaza pojavljuje..(bolest oko 15tak godina po cijelom tijelu najvise zglobovi)
jan 2015.#11
bolje ti je mazati po mjestima gdje se pojavljuje, a za smirenje zapaliti, znaa i sam koliko ~ivciranje pogoraa stanje.
jan 2015.#12
da li je dobro pomijesat ulje s nekom dr kremom npr krema za ruke...i koliko
esto mazati..ponavljam psorijaza se pojavila prije 15tak god.?
jan 2015.#13
Moras pazit sa kojom kremom jer se ne otapa bas u svima. Ja sam probao sa nekom dnevno nocnom kremom :D i grijao sve ali nije se otopilo nego sam dobio neke mrvice ulja unutar kreme. Svinjska mast je navodno super i jos neko kokosovo ulje/krema nesto....nisam siguran. I evo sad sam probao otopit u maslinovom(grijanjem) i uspio sam.
jan 2015.#14
e to ne znam... moj suprug ima psorijazu, frend mu je smijeaao ulje s voskom i maslinovim uljem.
filipe, da sam ja na tvom mjestu, ne bih ulje kanabisa mijeaala s komercijalnim kremama, bolje pomijeaaj s nekim prirodnim uljem, npr. ulje gospine trave ako ga mo~ea nabaviti.
ono ato mom suprugu dosta dobro dr~i psorijazu pod kontrolom je ono najjeftinije babylove ulje iz dm-a. :confused:
jan 2015.#15
iz mog iskustva (nisam probao maslinovo i nemem psorijazu ali koristim kreme) najbolje mi se pokazalo kokosovo ulje sa okusom ( ima i bez okusa koristi se za kuhanja) imas u svakoj bio trgovini a mozda i u ovim normalnim...drugo sto sam koristio prije kokososvog je bila belo baza ima u lijekaranama za uzeti oni od toga prave svoje kreme ali kokosovo mi je bolje i prirodnije...
jedan savijet ako krenes mazati sa uljem odaberi si par povrsina (2-3) ovisi sa kojim kolicinama ulja raspolazes i napravi si (2-3) razlicite jacine kreme i pocni mazati i prati da vidis sa kojom dozom imas najbolje rezultate tako da ne gubis vrijeme trazeci omijer ovako ces ga puno brze naci
za primjer neka normalana doza bi ti bila 1 ml ulja na 100 ml kokosovog ili vec cega budes koristio pa ako ces slijediti moj savjet napravi si 3 jacine po 5o ml
50 ml koko - 0.5 ml ulja
50 ml - 1 ml
50 ml - 1.5 ml
odaberi za svaku dozu jednu manju povrsinu od par centimetara i mazi 10 dana 3 puta dnevno da vidis rezultate jer nije ti bas neki cilj da imas slabiju kremu pa da moras mazat velike kolicine onda nemas nikad tocnu mjeru a ni prejaku jer trosis vise ulja nego sto treba....neka mjera treba biti da uzmes kremu i lagano utrljas kolicinu koju koza upije od jednog ili eventualo dva premaza i kad nadjes jacinu i vrstu koja ti pomaze onda mozes lagano krenuti prema rijesavanju problema
pozz i sretno sa lijecenjem
jan 2015.#16
ima u kauflandu, a i u dm-u bio garden kokosovo ulje u teglici
jun 2015.#17
jel bi se mogao napraviti kakav balzam il neka mast od trimova za neki pokusaj lijecenja psorijaze?
jun 2015.#18
Cuo sam da pomaze bas kod psorijaze. Vjerovatno moze od trimova, ne vidim zasto ne. Treba samo pogodit dozu tj omjer pri izradi kreme.
jun 2015.#19
Samo jednu stvar da nadodam, kako mi je reko Rick Simpson, da su za ko~na oboljenja i vanjsku primjenu bolje sative nego indike. Valjda radi ve
e koncentracije THC-a od CBN-a koji nije toliko bitan kod vanjske primjene.
Otopljeno u maslinovo ulje meni dr~i seboreju pod kontrolom. Prijateljice mama probala za psorijazu i rezultata je bilo. Doziranje je, meni se
ini, individualno.
jun 2015.#20
Psoriasis is an auto-immune disease characterized by itchy skin lesions. Psoriasis arises when the immune system mistakenly identifies skin cells as foreign matter and causes over-production of new skin cells. As such, psoriasis shares characteristics with typical auto-immune diseases and cancerous growth, both of which are under control of the endocannabinoid system and are amenable to plant cannabinoid therapy.
Literature Discussion
THC, CBD, CBN and CBG were found to inhibit human keratinocyte (skin cell) proliferation suggesting therapeutic potential in psoriasis (Wilkinson and Williamson, 2007). The effect of THC is at least partially dependent on CB1. Given its affinity for CB receptors, CBN is also likely to function through CB1/2. CBD and CBG do not function through classical CB receptors and none of the phytocannabinoids depended on TRPV1 for their effect (in contrast to endocannabinoid function below), but PPARγ and GPR55 may be involved (Wilkinson and Williamson, 2007).
Similarly, the endocannabinoid Anandamide strongly suppresses keratinocyte proliferation and induces cell death via sequential activation of CB1 and TRPV1 (Tóth et al., 2011), suggesting the endocannabinoid system normally keeps keratinocyte proliferation in check.
Stimulating CB1 in human keratinocytes down-regulates keratins K6 and K16 which are involved in wound healing (Ramot et al., 2013), underlining the therapeutic relevance of the cannabinoid system in the treatment of psoriasis.
jun 2015.#21
stipe jel bi mogao nekak ukratko opisat kak bi dozirao, napravio kremu ili u cemu da otapam to ulje il sta vec? nov sam u svemu ovome i stvarno bi mi puno pomoglo
jun 2015.#22
Ja ti mogu rec ovako sto sam cuo i vidio. Osobno nisam radio i ne znam omjere. Tj jesam ali ne za psorijazu.
Vjerovatno postoji jednostavniji nacin pa ti mozda netko nesto napise ali ja bi prvo napravio ulje od tog trima i koristio bih etilni ili propanol alkohol za otapanje. Mora se pazit da otapalo skroz ispari kako nebi doslo u kontakt sa ostecenom kozom.
Za "kremu" bi koristio kokosovu mast/ulje. Jer navodno najbolje otapa ulje i najbolje upija u ko~u. Neki su radili i sa svinjskom maau i kazu da je isto dobra opcija. Doziranje ti ne znam, vjerovatno je individualno i ovisi o sorti. Probaj mozda 1-2ml ulja na nekih 50ml kokosovog ulja. Moze se izbjec izrada ulja i otapala kuhanjem trimova i budova u kokosovom ulju ili masti, al to je opet recept za sebe i takodjer neznam brojke napamet.
Ja ovo fakat pisem napamet. Ima vec nekih tema, radili su ljudi kreme za razne potrebe pa probaj nac ili koristit trazilicu gore desno.
Psorijaza nije zafrkancija i da se mene pita napravio bih kvalitetno cisto ulje. Nakon sto imas ulje mozes lako isprobavati omjere kako ti pase, ako je pre jako ili pre slabo.
Eto napisao svasta i nista :D
jun 2015.#23
I mene mu
i seboreja i to nekako dr~im pod kontrolom s nekoliko vrsta aampona, ovisno o intezitetu reakcije i godianjim dobima.
Interesantno mi je
uti da ulje poma~e samo mi sad nije jasno da li to ulje koje koristia najprije napravljeno od trima/vrhova pa onda pomjeaano s maslinovim ili direktno trim otapaa u maslinovu? Jesi li probao
isto ulje na neke upaljene dijelove ko~e?
jun 2015.#24
Prvo napravim ulje, onda ga pomjeaam sa maslinovim koje samo lagano zagrijem u toploj vodi. Moja mjera je 100 ml maslinovog i 1 ml kanabisovog.
Upaljena mjesta operem sapunom (obi
nim za ruke, laganim) i nama~em uljem i miran sam dan, dva. To koristim i nakon brijanja, niata drugo.
Pokuao sam sa
istim uljem ali mi se nije pokazalo dobro. Mo~da sam moro bit malo uporniji ali me nerviralo da mi je faca stalno umazana i ljepljiva.
Mo~da je neko drugu ulje bolje od maslinovog, ja nisam provo jer imam svoje masline pa znam i kakve je kvalitete. Meni je pomoglo. Eto, probaj pa vidi kako tebi djeluje, ima ljudi kojima ne paae maslinovo na ko~u.
jun 2015.#25
Hvala ti na odgovoru, a kad ovo moje sazrije, mo~da se upustim u avanturu pravljenja ulja i daljnje konzumacije kao lijeka za seboreju.
Ina
e, na licu mi se najviae pojavljuje na brkovima i poma~e mi krema s pantenolom i niata drugo, a za glavu aamponi.
jun 2015.#26
Meni je kriti
no
elo i obrve i vlasiate iznad
ela. Nekad mi se
inilo ko da snijeg pada od perutanja ko~e. Koju godinu koristim samo ulje i napokon sam uspio malo pustit bradu,
isto radi provjere , jer do sad za to nije bilo nikakve aanse radi upaljenih mjesta po obrazima. Peckanje i svrbe~ su bili neizdr~ivi, bez obzira kako ja to odr~avo i mazo. Sad mi smeta samo zato jer nisan naviko, moran se obrijat, ina
e drugih problema nema. Povremene upalice ulje rjeaava skoro momentalno.
jul 2015.#27
Baa mi je drago da si pronaaao najbolje rjeaenje za sebe jer uistinu je gadno kad krene svrbiti i peckati kako ti ka~ea.
`to se ti
e brade, meni je naporno stalno se brijati pa zato koristim trimer za bradu (puni se na struju) i kad malo "zaraste", jednostavno je za par minuta oaiaam na 1 mm i nastavljam s tretmanom ako ugledam flekice ili crvenilo.
Kako me je to zanimalo tra~io sam po netu info o boleatini i puno toga je razli
ito kod razli
itih osoba tako da se ne mo~e generalizirati, ali veina se sla~e da sunce i more gotovo iskorjene seboreju preko ljeta, kakvo je tvoje iskustvo s tim?
jul 2015.#28
Ako su sunce i more promjena od na
ina ~ivota, mo~da. Ja sam je dobio na moru i suncu, mo~da bi meni trebalo oti
u planine.:) Meni se
ini da je to vezano za raspolo~enje i op
e stanje organizma. Kad sam u problemu ili loae volje, primjeti sam da je crvenilo izra~enije a i nekud sam pro
itao da je to autoimuni poreme
aj.
A brijanje je bila posebna pri
a. Imam jaku bradu pa trimer otpada, dva puta mjese
no gillete mach III. Sve sam druge provo i nijedan drugi meni nije valjao. Svakodnevno brijanje mi radi viae atete nego koristi.
Kako si reko, naao sam sebi najbolju kombinaciju i nadam se da
e i tebi pomo
i.
Sunce i more ti preporu
am bez obzira na seboreju.;)
jul 2015.#29
Idem sledece nedelje kod dermatologa, ali sigurno je da imam psorijazu. Pre par godina samo na glavi, doktorka je mislila da je saboreja. Prepisala mi neki sampon sa sumporom. Nakon visemesecnog tretmana video sam da ne pomaze i "zamocao" skroz da idem kod doktora. Mazao sam neke masti, propolis, triderm (ta mi najvise pomaze, ali cim prestanem cvenilo se vraca).
Uostalom u zadnjih par meseci stanje se naglo pogorsalo. Tako da videcemo sta ce doktor reci. Ali medju bitnijim stvarima. . . nikako nervoza, nikakvo potiskivanje emocija. Setnja, pozitivna energija i zdrava ishrana.
jul 2015.#30
Moja preporuka ti je, ako je ikako mogue, ne koristiti kortikosteroide. Upravo iz razloga koji si naveo. U po
etku mo~e pomoi ali poslije samo pogoraa stvar.
Dermatolozi samo propisuju takve kremice od sponzora i puca im ona stvar za tvoj problem, moraa sam pronai rjeaenje za svoj problem.
Pantagan, zna
i ono o suncu, moru i seboreji baa i ne dr~i vodu, hm.
jul 2015.#31
E neznam, meni su sunce i more prirodno okru~enje pa isto imam taj problem.:(
Mo~da tebi pomogne, ko zna, dok ne probaa, neznaa.
okt 2017.#32
Zdravo,
Od psoriaze bolujem od 18 godine prije tacno 21 dan sam uzeo 2ml ulja kanabisa testno i iskljucivo sam uzimao oralno, u nocnim satima po jedno zrno. Nisam koristio nikakve kreme. Prve sedmice bez promjena slijedecih 7 dana se poceolo povlacit i koza obnavljat, poslije 21 dan negdje oko 60% se povuklo i koza obnovila. Evo par slika u prilog.
okt 2017.#33
Bravo stari, tako treba:thumb:
okt 2017.#34
Vidim da niko ni jedne slike nije postavio, vjerovatno se ljudi ustrucavaju radi izgleda. Dok dodem do slika na samom pocetku koje sam slikao pa cu i njih da postavim da vidite razliku u 21 dan.
okt 2017.#35
To je najbolja podraka za sve koji imaju problem s boleatinom. Ne znam kako je s drugima, ali kod mene je situacija pod kontrolom, a ti samo naprijed poka~i fotke i opiai ato je va~no zapamtiti:joint2:
dec 2017.#36
evo da se javim... napravio sam si cco ulje sa lecitinom u svrhu borbe protiv wartinovog tumora... uglavnom, tunor ostao isti , ali nestala psorijaza koju vu
em 25 godina kao i visok tlak koji imam baa oduvijek. za psorijazu je bitna i ishrana kao i
iaenje organizma
ajevima, pozzzz
dec 2017.#37
Moram da i ja napiaem neato o ovoj problematiki, mo~da kome pomogne...
Sam uzgajam industrijsku konoplju jer je kod nas legalna i ne treba se mi skrivati po aumi :) tako mogu svaki dan da idem kod svojih beba i pri
am sa njima i njegujem, u biti jako volim raditi sa konopljom...
Konoplju gojim za cbd, zna
i malo polje na kojem se postigne velika kvaliteta.
Evo sada nekih iskustva do sada sa psoriazom...
Prijateljev otac, psoriaza na laktovima i koljenima, konzumirao je cca 3 mjeseca konopljino ulje iz sjemenki konoplje svako jutro po jednu veliku ~licu i napravio sam mu 10% cbd mix sa MCT uljem, ovo je isto konzumirao ujutro i nave
e po 4 kapi, psoriaza se mu je totalno povukla.
Iskreno, nismo mogli da vjerujemo jer namjera u biti je bila da se mu pobljaa op
e zdravlje :)
Poslije ovog slu
aja se rjeailo joa psoriaza sa sli
nim protokolom (dodao sam joa kremu), i joa ima slu
ajeva u procesu zdravljenja.
Rjeaili su se i problemi kod male djece...
Moje mialjenje na vieno je, da se mora tretirati bolest iz unutra i iz vana ali bitnije je iz unutra, zna
i konzumiranje.
O
ito cbd ima kod psoriaze veliku ulogu, zato je dobro da je omjer cbd:thc u korist cbd-ja ali u svakom slu
aju mora da je prisutan i thc.
`ta se ti
e kreme, po mome iskustvu je bolje kreme praviti sa umakanjem cvjetova u ulje (rafinirani kokos) nego sa ekstraktom odnosno sa rso uljem.
Jer su bitni i terpeni kojih u rso ulju prakti
ki nema. (tako su pokazale analize rso ulja)
Zna
i cvjetove industrijske konoplje (70%) i trimove sativa hibrida (30%) se umo
i u kokos ulje i lagano grije 20-24 sata na 50 stupnja ( lagana dekarboksilacija), tako se dobije ulje bogato kanabinoidima i terpenima koje je za ko~ni tretma super. (mo~e se na kraju dodati i rso ulja)
Ako bi bilo interesa mogao bi staviti negdje i proces/postupak izrade kreme, nije to niata posebno i mo~e svaki da napravi ako ima volje.
Mjeaanje rso ulja u ve
izraene kreme nebih priporu
io jer je mogu
nost da poneki sastojci u kremi poniate kanabinoide odnosno smanje njihov efekat, zato ja pravim kremu samo na rafiniranom kokosu jer je o
ia
en.
Bolje je koristiti odvojeno kanabis kremu i neku drugu kremu ako mislite da vam i ova druga mo~e pomo
i...
Zna
i za po
etak vrjedi pokuaati sa kombinacijom:
- ulje konoplje iz sjemenki svako jutro jedna velika ~lica (ulje mora da je pravo ekoloako od lokalnog uzgaja
a konoplje a ne iz du
ana, ulja iz du
ana znaju biti sumljive kvalitete)
- 10% cbd mix u mct, olivnom ili konopljinom ulju (bitno je da ima u ovom mixu i neato thc-ja 1-1,5%)
- krema pravljena iz 70% industrijske (kvalitetne, po mogu
nost cvijetovi koji nisu imali sjemena) i 30% trimova od sativa hibrida (mogla bi se krema izraditi i iz same indike ili sative koja ima cbd..)
Kod tretiranja i konzumiranja je jako bitna disciplina da se to radi svaki dan...
Zanimljiva je i
injenica da poma~u male doze koje se morajo konzumirati na du~e vrijeme, zan
i nije sva bit u velikim obilnim dozama...
nov 2019.#38
Pozdrav ljudi.Malo kasnim ali ~elio bih da vas pitam da li zaista to ulje pomaze kod psorijaze.Slike @Aloha mi daju neku nadu i motivaciju za borbu protiv ove jako dosadne bolesti.Probao sam razne gluposti kreme,tablete, trave i nista.Ako se i poboljsa stanje malo za 2-3 dana opet isto ili gore. Pa ono posto ulje i nije baa jeftino zanima me da li ce pomoci?
Hvala
nov 2019.#39
https://www.vutra.org/#uzgajanje-marihuane.66
pa onda
https://www.vutra.org/threads/kanabis-ulje-izrada-doziranje-i-djelovanje.13428/
26. okt 2025.#40
Bolujem od psorijaze od 4te godine ~ivota, Kanabis mi je mnogo pomogao, ato se ti
e psihe i karaktera op
enito no primjetio sam da moderne, jake sorte, pogotovo one iz Amerike (~ivim u Nizozemskoj pa imam luksuz probat svaata) mi pogoraaju sporijazu. Ima li tko viae iskustva? Oprostite ato refresham ovu temu, no meni je osobno bitna a i sama tema je veoma va~na op
enito, mi koji imamo psorijazu to znamo jako dobro.
26. okt 2025.#41
Uzgajane su na gnojivima koja ti mogue ne odgovaraju. Ma~ea ko~u ili palia samo? Sta mislia s tim kad ka~ea da ti je gore?
26. okt 2025.#42
Imam jasan osje
aj kad zapalim "jaku" vutru koja miriae "ubi boga" nakon ve prvih par dimova osjetim da me po
ne svrbjeti psorijazne to
ke na tijelu. Pogotovo na podru
jima sinusa, da sad slikam facu to
no se vidi kako psorijaza putuje po podru
jima sinusa na mojemu licu.
Kad puaim slabije trave onda nije to tako.
Kada sam puaio haaia, nisam imao nikakvih problema ali trenutno nema old school haaa na podruju
itave Nizozemske, zbog novih zakona gdje coffe shopovi mogu kupovati iskljuivo od legalnih lokalnih uzgajivaa.
Bojim se da koriste legalne doze kemikalija tokom uzgoja i da mi to stvara pritisak na sinuse i jetru.
Puaim travu preko 25 godina skoro svakodnevno, ne mogu zamisliti ~ivot bez nje ali u zadnje vrijeme mi je naro
ito teako, kao legalnom konzumentu.
Na naaem tr~iatu u coffe shopovima nema ili je izuzetna rijetkost naii na bio oganic weed, nitko se ne "fura" na organic, svi tra~e samo ato ja
e i da miriae ato bolje.
To je moje iskustvo kao dugogodianjeg konzumenta.
Od svih cvijetova najbolje mi je odgovarala stara narodna "albanuaa" a kasnije "thai weed" (to su trave pune sjemenki, tokom proizvodnje nisu
upali muake tako da
isto sumnjam da su koristil ii bilo kakve pesticide i ili dodatne kemikalije tokom uzgoja).
Isto tako sam primjetio, ako smijem dodati, da kada zapalim vrh koji je dugo vremena bio zapakiran hermeti
ki u legalnoj kesi koja se prodaje u coffe shopovima, ako ne pustim taj vrh da malo od-cura meni doma u tegli, mi takoer pogoraava psorijazu.
27. okt 2025.#43
Ako konzumiras u obliku cvijeta, mogue je da je ostalo svega i sva
ega unutra, moja psorijaza mi je najbolji indikator kvalitete dima (ispiranje etc) od kad sam skuzio o
emu se radi. Btw imaa po forumu 2-3 verzije melema, ako imaa uvjete topla preporuka :thumb:
27. okt 2025.#44
Probo sam sve i svaata, uvijek se vrati, tako da mi djaba mazat. Psorijaza je ionako prva pokazatelj da neato u organizmu je izvan balansa. Pitao sam ovdje jer nemam baa koga ovako, frendovi koji puae travu se baa i ne ku~e u nju a meni se ne da objaanjavat, nit mi tko vjeruje puno.
Dakle, ima neato u tome. Ovisi valjda kako je trava tretirana tokom uzgoja i
ime, kako je suaena i curana te transportirana, sve ovisi.
Kaj se mene ti
e, ovaj takozvani napredak u proizvodnji kanabisa, meni osobno, nije mnogo donio. Predlo~eno mi je da probam prijei na CBD travu ali to mi nekako bacanje para.
Uglavnom, hvala svima na odgovorima. Ako tko sazna neato viae ili mo~e neki strain predlo~it bilo bi super.