LEGACY
Moždani udar
26 odgovora3,703 pregleda
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#1
Stari mi je imao mozdani udar prije 2 mjeseca i karotidna vena mu je zacepljena 100% te nema sanse za operaciju. Nekako ga povratismo uz dosta muke opet je prohodao i sve ok samo da moze sam u WC i obavljat druge normalne zivotne radnje. Onda su ga poslali u banju i tamo mu jos bolje bilo....ma sve super naravno nije kao prije ali setao je polako i svi su se iznenadili oporavkom. Medjutim dan prije nego sto ce izaci iz banje (da dodje doma) dobije neku infekciju pa ga posalju u bolnicu na infektikvnu. Nadju mu neki tezi oblik esherihije koja ga je toliko dotukla da je sad apsolutno paralizovan osjeca samo malo ruke i glavu...ostalo paralizovano. Evo vec desetak dana patimo se sa njime nije nam jasno kako sve to opet. Svi nalazi su mu super nikakvih ostecenja nema na mozgu, krv i sve ostalo ne moze biti bolje i infekcija je sanirana medjutim nema govora ni da mrdne prstic na nozi. Pored svega on je osoba koja se nikad nije zalila a sad odjednom postao je velika zalopoljka svakih pet minuta trazi nesto i nenormalno izvoljeva. Zanima me da li je neko ima iskustva i da li nasa biljka moze pomoci u ovakvim slucajevima. hvala na pomoci :(
ah da doktori su rekli da je sve na njemu i da mu samo kucna njega moze pomoci. Ja ga cimam da proba malo da pokrene nesto makar jedan prstic na nozi....nasta on totalno izludi i dobije napad nervoze.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#2
Nervozu potpuno razumijem,...jadan stari.Nemo~e to zdrav
ovjek sebi do
arati u toj mjeri kao on sam:(
Podraka vaaa,njegova velika volja i nadanje u oporavak....
Mo~da da je ikada konzumirao bilo kakav oblik kanabisa...olakaalo bi mu muku.Nemogu rei niata viae jer nemam iskustva niti sam imao kontakt sa osobama koji su pre~ivjeli kap...
Dr~im fige da se digne iz kreveta, Genjo.
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
avg 2012.
avg 2012.#3
genjo mnogo mi je zao, ne mogu da verujem, da vam se sve to tako brzo izdesavalo.
i sta se promenilo ili desilo, da je paralizovan, ako nema ostecenja mozga i infekcija je ugasena? sta kazu doktori na to??
promena u ponasanju moze isto biti simptom, a ni ne mora, ipak je on onaj koji je paralizovan i ko zna sta prozivljava, uh
nista mi nije jasno ustvari i nemam dovoljno znanja da pomognem, ali cu guglam svakako na tu temu
drzi se i ti i nesto mora da se uradi, samo treba dobro razmisliti, a do njega nadji nekako put da normalno razgovarate o bilo cemu
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#4
Zao mi je kada s ovako nesto dogodi...ali zivot je takav.Sutra mozda ja ,tko zna....imao sam slicnu situaciju s tim da je mog oca jos mucila pusacka asma ...nakraju je zavrsilo sa rakom pluca,Boze sacuvaj...Bio glava obitalji, 5 m visok,sve ono sto glava treba biti.aA onda krevet ,ovisnost o tudoj pomoci,nemoc,potpuna mislim da je i kod tvog oca u pitanju ponos, kao i kod moga ...nemoze shvatiti da je nemocan .......i sta ces ti meni govoriti da pomaknem prst. A vutra kao vutra u svakom slucaju bolja od onoga sto mu nude.Sada kada razmislim zao mi je sto nisam probao s njom, ako nista drugo ...navukao bi mu osmijeh na lice.sretno Vutragenjo i drzim fige Starom
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#6
Iskreno mi je zao genjo...proaao sam mo~dani udar sa bakom...baka je bila ~ena koja je ostala udovica sa nekih 40 godina...imala je 5 kcerki...iducih godina je sve sama i uspjela je...u 68 godini je dozivila te~ak mo~dani udar...~ena koja je bila ponosna i jaka (bosanka) je preko noci postala ovisna o svemu...da prostia morala je cekati da joj neko guzicu obriae...sve to utjece na psihu ljudi pa sam shvatio da nakon nekog vremena nece nece uraditi ni ono sto mo~e nego zove drugogada joj to uradi...izgubila volju za zivotom..i opcenito volju za sve...potonula je psihicki toliko jako da jedino sto je zeljela je smrt...6 mjeseci poslje toga do~ivila je mo~dani opet..pala u komu i umrla kroz 24 sata...na~alost...eto ljudska psiha mo~e i da izljeci covijeka ali ida ga ubije....najiiskrenije genjo tebi i tvojoj obitelji zelim sve najbolje i mislim da bi dobar psihijatar mo~da mogao pomoci tvom ocu...sto se tice naae biljke..mislim da toliko carobna svejedno nije...ako je otac psihicki loae i stoji na rubu..mo~e da ga gurne preko...joa jednom genjo svako dobro tebi i tvojoj obitelji...
0 REP0%
→ Istraživač
avg 2012.
avg 2012.#7
U procesu realizacije trenutno i klini
ko istra~ivanje u koje je uklju
eno 200 pacijenata, a cilj je pronai lek kojim e moi da se le
e pacijenti oboleli od "metaboli
kog sindroma", u kojem kombinacija dijabetesa, visokog krvnog pritiska i gojaznosti poveava rizik od bolesti srca i mo~danog udara (klik).
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#8
Ne znaju niko svi nagovjestavaju psihicki pad. Bas je bila velika koincidencija da je noc pred odlazak iz banje dobio tu infekciju. Htio je ostat u banji medjutim nije vise mogao jer je bio ok nije bilo potrebe svakako je ostao predugo u banji. Odjednom mu je pao imunitet i sve ga napalo.
Creative
LEGENDA14.039 REP90%
→ Zmaj
CreativeLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#9
Budi mu podrska ...pati to njega vise nego tebe ...kad se malo smiri ako je borac dici ce se sam...ako neide olaksaj mu preostale dane jel puno vise od toga ionako nemozes...znam da je uzasno hebeno,majka mi je umrla od raka...nije isto znam ali bilo je uzasnih trenutaka kad je jaukala i molila da joj se skrate muke a ti mozes samo gledati i moliti se ...3 puta je lezala po par tjedana i digla se nije se dala ,4 put nazalost nije islo...to je sirova stvarnost...glavu gore direktore i nedaj se :tuzan
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
avg 2012.
avg 2012.#10
obicno se ne slazem sam docama, ali to je i meni prvo palo na pamet. skupi snage i trazi put do njega, znam da umes i mozes, ti si jedan jako kvalitetan covek. izdrzi genjo i javi nam sta se desava, ako ti treba neko za razgovor, mislim da smo ti ovde svi na usluzi. feniks bi mu svkakako dobro dosao sto se tice kardiovaskularnih tegoba, ali u ovoj fazi morate prvo razgovorom da mu pomognete. sve najbolje tebi, njemu i ostalim bliznjima, srecno svima.
zlavjestica
LEGENDA7.105 REP21%
→ Zmaj
zlavjesticaLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#11
otac je bio prohodao nakon mozhdanog..zatim neka infekcija..koja ga je vratila u stanje u kakvom je bio neposredno nakon mozhdanog??i..sada ne postoji nikakav med.fizichki razlog za tu njegovu nepokretljivost..hmm
recimo da sam imala slichnu situaciju u obitelji tj. tumor na mozgu-operacija-nepokretno-rehabilitacija-oporavak-neka sasvim 10.boleshtina -opet krevet i totalna apatija..
i nema shanse da ishta pokushava-vjezhbat ili bilo shto sa nama-obitelji...
ali..to smo mi sami bili krivi..previshe si emotivno vezan za tu osobu i ne mozhesh se prisiliti biti grub i agresivan za njezino bolje.mislim grub i agresivan u smislu vjezhbanja i rehabilitacije.
ja bi ti preporuchila da uzmete fizioterapeuta koji bi radio sa njim 1 sat dnevno..to i ne koshta puno..dobro se raspitati tj. nachi dobro terapeuta i da vidish kako se sve mozhe kada se....mora.+ti ljudi su shkolovani i obucheni za te i takve situacije..znaju svaku foru i foricu i nema popushtanja kod njih..a chim otac vidi i najmanji napredak...odmah che i sam dobiti volju za vjezhbanje..pa che biti i vama lakshe raditi sa njim..
summa summarum:
NADJI MU DOBROG FIZIOTERAPEUTA!!!
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
avg 2012.
avg 2012.#12
dr~imo fige i nade u oporavak
aleta...zajebano, ***** ti ~ivot...iz trenutka u trenutak sve se mijenja
45 REP90%
→ Istraživač
maj 2013.
maj 2013.#13
upravo je jedan moj poznanik zavrsio na hitnoj jbm a sat vremena prije toga se dapusio i sad je on tamo na hitnoj jer sve ukazuje na mozdani udar,a lik ima 29g!!!ne zelim ni povjerovati da je ganja kriva za mozdani,jer je bio u jednoj hitnoj pa su ga poslali na detaljne preglede u glavnu bolnicu,a ima jake simptome,lijevu nogu i ruku jedva mice i u trncima je i oci mu nekrontrolirano se micu,samo suti i u jebadi je teskoj,morala sam ovo sad tu napisati jer mi je stvarno zao lika,a ima visok kolesterol otprije pa mislim da mu je to glavni uzrok,nisam doktor i ne znam sve ali sad se brinem jer je situacija tako s*ebana...
avg 2012.
1 / 14
avg 2012.
maj 2013.