VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaMarihuana i mononukleoza?
LEGACY

Marihuana i mononukleoza?

42 odgovora8,463 pregleda

apr 2011.

#1
ja se nadam da sam pogodio gdje ova tema spada.. nov sam i zanima me jer mononukleozicari smiju pusit marihuanu? marihuana sadrzava masti, a kod mononukleoze se nesmije konzumirati masti zbog jetre.. pa me zanima jel postoji negdje sastav koliko marihuana sadrzi masti i ostalo..?
DataAMBASADOR

apr 2011.

#2
pozdrav ,dobrodoaao Neznam jel ti tema na dobrom mjestu al tu su moderatori da poprave ako treba:icon_lol: Pitanje ti je malo smjeano jer neznam kako ti mislia puaenjem inhalirat mast:icon_lol: i kakve veze onda s jetrom to ima?Kanabis koliko znam nema masti(neka me netko ispravi ako grijeaim) nego smolu u cvjetovima,zato je ljepljiva i samo ka~emo masna,pri tom nemislei kako se mogu napravit varci od tih masnih cvjetova,ako me pratia:icon_wink::icon_lol: Zna i bezbrige si ,nemo~es popuait masni dim koji e onda nekako doi do jetre pa napravit probleme. ~ivio
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#3
Mislim da bi se trebao malo informirati u vezi te bolesti, jer jos nikada nisam cuo da zbog mono-a moras izbjegavati masti zbog jetre(razlog nepoznat ?)... Jedino sto mi pada na pamet sto bi imalo neke veze je povecano lucenje jetrenih enzima tijekom pocetka bolesti(do 2 mjeseca najcesce)...a kasnije je taj covjek zdrav(uvjetno receno posto virus ostaje dozivotno u tijelu) i ne bi trebao imati nikakvih problema... Slijedece sto ti zamjeram je izjava da ne smijes konzumirati masti...umro bi nakon 3 tjedna da je to slucaj...."masti" su vrlo rasirena skupina i nemoguce je izbjeci ju u prehrani... Pri kraju da ponovim sto je kolega Data rekao...ne mozes popusiti mast...mozes popusiti neki derivat koji nastaje gorenjem masnih kiselina u suradnji sa ostalim sastojcima unutar biljke...

apr 2011.

#4
Ja sam i previse informiran o toj bolesti. Ajmo rec toliko da mogu bit i doktor za nju... Kod mono-a se NE SMIJE jesti przena i masna hrana jer dolazi do uvecanja jetre, a jetra moze prsnut isto kao i slezena ako se ne miruje. Imam oba dva virusa ebv i cmv, da oba dva eto fenomen, a sto se tice marihuane pitam da vidim jesam li krivo informiran... Ovako.. Receno mi je da marihuana ima sastav kao i sve ostale biljke pa tako i masti.. Naravno.. THC se pusenjem lijepi na sloj masnoce u tijelu.. (da prije izide iz tijela preporuca se piti sto vise mlijeka jer se time masnoca na kojoj je THC izbaci urinom u kracem roku i stvara se novi sloj od mlijeka ili ceg vec ostalog... Povezuci mono sa marihuanom (ako je istinito ovo o marihuani) ~Zato i pitam vas jer sigurno znate vise o njoj nego ja~ znaci da ju nebi smio konzumirati zbog masti i tu ja molim vas da mi pojasnite vise o marihuani sto se tice njezinog sastava i jer uopce tocno navedeno o njoj posto sam ja tako informiran... Hvala na doobrodoslici :)
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#5
Zakljucak bi bio da masti ni na koji nacin ne mozes unijeti u tijelo pusenjem biljke...eventualno da ju jedes, ali morao bi pojesti ogromne kolicine(kilu-dvije) da bi dosegao onu kolicinu koju bi uneo u sebe kada bi pojeo npr jedan socni odrezak pecen u masti... =)
Nick PraskatonISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#6
imo sam ja to negdje u srednjoj akoli, i doktor mi je zabranio alkohol i masnoe na godinu i viae, i na pitanje mene njemu ato bi bilo kad bi popio pivo, mi je odg da nebi mogo sjedit ni le~at od bolova, i ja budala nakon mjesec dana popio pivo, i puaio normalno ko i prije, i nikakvih nuspojava viae nisam ni imo, i puaim sad isto tu i tam, i nikad nisam imo s ni im problema, a le~o sam u bolnici mjesec dana
Bob _MarleyENTUZIJASTA

apr 2011.

#7
Thc nema masti vec se veze za masna tkiva a u ovom slucaju posto nejedes masno nema ti se za sta vezat (nezz raspitaj se jos),kolko varim dugo vec bi bio debeo...
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#8
Marihuana nije samo thc...to je samo jedan mali dio... I ne veze ti se mast na thc, nego thc na vec postojece masne stanice u tijelu...sto dovodi do zadrzavanja thc-a u organizmu...a ne do debljanja zbog zadrzavanja masti... I ne moras ti jesti masnu hranu da imas naslage masti u tijelu(masnoce su osnovne prehrambene tvari pored proteina i ugljikohidrata)...svaki covjek ih ima i obicno iznose oko 15% kod ljudi u normalnoj formi...cak i ektremni sportasi koji teze onom "rip" izgledu imaju 6-7%...tako da se uvijek ima za sto vezati thc...
He-ManLEGENDA

apr 2011.

#9
Dobro, uglavnom ono ato je ovjeku bitno je to da: Kanabis ne sadr~i masti, a THC se ve~e za masne stanice u tijelu zato jer on i ostali Fitokanabinoidi koji se nalaze u trihomima, skupa s Terpenima spadaju u Lipide. Masti isto tako spadaju u Lipide i zato se ve~u jedno na drugo. Zna i masnoa ti ne igra nikakvu ulogu jer je u Kanabisu nema. Bitnije ti je na in konzumacije, jer ionako imaa sjebanu jetru i imunitet od mono. Pa ti stvatno nije potrebno joa atetnih tvari koje se unose puaenjem (bilo ega). Tako da bih ja u tvom slu aju razmotrio alternativne na ine konzumacije a nije da ih nema. Vaporizatori, jestivi pripravci, ulje, itd.
TATARINISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#10
Ma rokaj slobodno. Vec sam probao namas problema, samo izbegavaj alkohol :bong7bp:

apr 2011.

#11
OK. Hvala vam svima znaci rokanjee :banana_rasta: xD.. Ma za alkohol znam da ni za zivu glavu jetra mi je straasna..

maj 2011.

#12
Evo ja sam se jos malo raspitao i saznao da se nebi smjelo konzumirati nista sto daje jetri viska posla, pa se tako ne preporucuje ni vutra. Pa eto za buduce citaoce ovog posta da znaju :) :icon_wink:
#13
Pozdrav svima! Ovako imam problem na koji nebi bas znao odgovor,znaci prije par dana sam sazno da imama nekakv pocetni tip mononukleoze zanimam me dali smijem i dalje nastavit pusit cannabis jel cito sam nesto po internetu da thc ne utjece na organe i na imonoloski sustav vec samo na CNS.Hvala Pozdrav iz Srbije.
DJFlyHighLEGENDA

maj 2012.

#14
nemas problema majstore :) samo purnjaj :spliff:
#15
Dali je to iz vaseg iskustva ili sa medicinskog gledista

maj 2012.

#16
iz iskustva ti ka~em da mo~ea puaiti bez straha...
#17
Javim se jos iz fotelje ili ljesa :leafblunt:
HighBadgerPOZNAVALAC

maj 2012.

#18
I ja smatram da mozes da pusis, jer se kod mononukleoze naduje jetra i moras samo da mirujes i lezis (to ti je najbitnije od svega).. A dzidza ne steti jetri i to... (:
#19
Da znam sta mono dela al 1 medicinar mi je reko da bi sad trebalo stat pa sam bio u dilemi.Budem nastavio samo cu malo smanjit konzumaciju
NoTrippinAMBASADOR

maj 2012.

#20
Znam dvoje ljudi koje sam prije par godina redovito posje iva doma upravo iz razloga ata su trebali le~at i odmarat se zbog jetre, to su uglavnom bili smoking sessioni i ako ti ata zna i njima je bilo sve ok, dapa e lakae im je bilo le~at i ubijat vrijeme kad se ve nesmiju micat.Svejedno nemoj pretjerivat dok ti je akutna faza za svaki slu aj.

apr 2014.

#21
Pozdrav svima Ima san mononukleozu. Prije 3 miseca otprilike san otkria da je iman i onda san misec dana odleza i sad na zadnjim testovima krvi je sve super(to je bilo jos prije 20 dana tako da je sad valjda i bolje), iden opet za par dana na imunoloaki vadit krv pa ce se vidit jel sve ide uredu al tribalo bi sve bit ok. Doktorica mi je preporucila da bar do ljeta drzim djetu i bez velikih napora i tako al to ona vise iz opreza cini mi se jer se ja vec ima 2 miseca super osjecan bez umora i icega... I sad mene zanima jel meni sta trava utjece na jetru i slezenu (one su najvise zahvacene mononukleozom)... Tia bi za jedno misec dana zadimit lipo za zadnji dan skole kad vec nemogu pit... :)

apr 2014.

#22
zadnji dan akole, ka~ea? maloljetan... :shit: proaao sam ja kroz taj pakao, slobodno puai ako te volja, nee ti niata biti. uvaj se napora da ti ne pukne slezena, jer ako ne stignea u roku od pola sata u bolnicu, nema ti spasa, umrea od unutarnjeg krvarenja, nije zajebancija... ato se ti e jetre, ona je isto oateena i biti e joa neko vrijeme (barem 2-3 mjeseca), tako da pazi na prehranu. izbjegavaj masti i jako za injenu hranu, alkohol izbjegavaj u najairem moguem luku, unosi puno proteina (meso, riba, nemasni jogurti, konopljin protein). aj od korijena masla ka je odli an za regeneraciju jetre, nai neku biljnu ljekarnu ili sam uberi i napravi. jest da je jako gorak aj (i iz tog razloga se obi no mijeaa sa raznim drugim biljem), ali je isto tako i jako zdrav...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se