LEGACY
Depresija i Marihuana
34 odgovora10,049 pregleda
Tatanka Yotanka
ISTRAŽIVAČ62 REP8%
→ Entuzijasta
Tatanka YotankaISTRAŽIVAČ
feb 2014.
feb 2014.#1
Da li je neko od vas patio od depresije, anksioznosti da li je pokusao da leci to sa ovom biljkom , da li neko od vas zna nekog ko ke imao takav problem i da li mu je ona pomogla ? Ne mislim na lakse oblike tipa ponekad ne mogu da zapsim pa zapalim uvece nego na ozbiljnije oblike tipa hronicna depresija ?
RollingUp
ISTRAŽIVAČ116 REP44%
→ Entuzijasta
RollingUpISTRAŽIVAČ
feb 2014.
feb 2014.#2
Kolko ja znam puno vrsta cannabisa leci depresiju...Uzmi neki dobar strain,moze i medicinsku i zapali ! pomoci ce ti sigurno
mičurin
LEGENDA14.246 REP92%
→ Zmaj
mičurinLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#3
Moja preporuka iz prve ruke je CBD skunk haze i ko rukom odneaeno :) Naro
ito anksioznost,napadi panike itd..
XsmokemashineX
LEGENDA6.270 REP13%
→ Zmaj
XsmokemashineXLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#5
Ja vec godinama vucem paranoje,nakupljeni stres koji je rezultirao sa kronicnom depresijom.Cak sam od stresa obolio na psorijazu i cjeli se ljuskam a i dobio sam cir na zeludcu.Mogu ti reci da sam kao mali pijo razne vrste tableta za zivce ali sam se lagnini pretvaro u zombija jedino sto mi je pomagalo je dim.Kada zapalim indiku depresija nestane u potpunosti,budem smiren,mogu zaspat a kad zapalim sativu budem veseliji a opet nekad krenem i tripat.Sve zavisi do sorti a i do mene.Svakako bi ti preporucio neke indika strainove za ljecenje depresije,kushevi su meni jako pomogli.Skunk1 iz sensija mi je bio dobar za probavu ali to je cisti hibrid pa ti ne bi tako sta savjetovao za smirenje,svakako ganjaj indike za sto vise CBDa.Svaka sorta ce ti pomoci i marihuana nije stetna ali opet tvoj um reagira drukcije na svaku zapaljenu sortu pa ti se u nekim slucajevima moze ciniti da ti odmaze a ne pomaze.
Tatanka Yotanka
ISTRAŽIVAČ62 REP8%
→ Entuzijasta
Tatanka YotankaISTRAŽIVAČ
feb 2014.
feb 2014.#6
Pre svega hvala vam svima sto ste se javili. Problem nemam licno ja vec moj stari. Pored redovne medicine i raznih lekove od kojih se samo otupljuje, iz iskustva sa marihuanom(rekreativno zapalim ponekad) verujem da vutra moze da pomogne pa sam odlucio da mu predlozim ali ne mogu to trenutno jer besmisleno je to uraditi i dati mu travu sa ulice, inace ne verujem u alternativnu medicinu ali vutru ni ne shvatam kao alternativnu medicinu. Treba biti svestan da ona nece izleciti od depresije ali verujem da moze bar da ublazi simptome i prilicno olaksa put do eventualnog izlecenja. Zato su i konkretni saveti ljudi koji su to prosli najznacajniji, iskustva na provm mestu :). Razmisljao sam da ako nekako ubedim caleta ,sto ce verovatno biti cudno ali ne i ne moguce jel smo par puta diskutovali na tu temu i nije zatucan sto se toga tice cak sta vise liberalan je dosta, napravim istrazivanje uticaja i pomoci marihuane u lecenju hronicne depresije to je ultimativni cilj do tada samo zelim da pomognem caletu .Naravno ne treba poistovecivati depresiju i anksioznost ali realnost je da cesto dolaze zajedno, ako je potrebno preimenovacu temu.
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#7
Imam puno ljudi koji znam da su imali problema sa Anksioznoau. Nekima je vutra pomogla dok je nekima joa viae high stanje poticalo napadaje panike i ote~ano disanje.
Treba slo~iti stvari u glavi i da vidia, nee ti ostati ni A od anksioznosti.
XsmokemashineX
LEGENDA6.270 REP13%
→ Zmaj
XsmokemashineXLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#8
Moras shvatit da je marihuana ljek za sve.I da moze sve izljecit!
mičurin
LEGENDA14.246 REP92%
→ Zmaj
mičurinLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#9
Naravno da ne!!!
Ali da se mo~e imati i jedni i drugo + strahovi(fobije) i joa svaata neato,primjer sam ja ;)
Jedino je kod mene depresija u lakaem obliku...
Edit:
No Joke : Ovo ato si napisao je super, jer uvjeren sam da svakom odgovara samo odreeni strain(ako pri
amo o medicinskom konzumiranju,a ne rekreativnom).Zato se ja i bavim crossingom da ubodem ono "idealno" ili bar pribli~no. Prije nego mi je dijagnosticiran poremeaj bilo mi je svejedno ato se dimi,samo da dobro nosi :RastaBong: Sada je pri
a sasvim druga
ija...
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#10
Ja se pitam di je Anksioznost bila prije 20-30 godina :icon_question: Poremeaj modernoga doba, ko i tisuu drugih. Radi toga izbjegavam dijagnoze, ina
e bi ustanovili da imam neki poremeaj, jednostavnije re
eno da sam poremeen :127fs4573872: .
weedoye
LEGENDA6.540 REP15%
→ Zmaj
weedoyeLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#11
Lecimo se, a i preventivno dobro dodje :)
ps. Sem ne brka on nista on mesa pojmove samo :D hehe
Regular joe
ISTRAŽIVAČ186 REP91%
→ Entuzijasta
Regular joeISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#12
Da se pita farmaciju,svi mi bi imali neki poremecaj,samo da oni mogu prodati sto vise ljekova.
11 REP22%
→ Istraživač
mar 2014.
mar 2014.#13
Pusim travu vec 10 godina. Bio sam aktivan pusac do prosle godine. Prestao sam da pusim, jer sam jednog dana dobio napad panike, a poslije toga sam se borio sa anksioznoscu mjesec dana minimum. Poceo sam da paranoisem da mi nije dobro fizicki i da cu da umrem. Otisao sam kod doktora, pregledao se i imao ''Pilotske'' nalaze. Od tada rijetko pusim, ponekad uzmem dim, koji me razvali i baci u nenormalnu paranoju .Svaki put prije nego sto popusim dim bojim se da me ne uhvati paranoja i svaki put me uhvati-. Ne odgovara mi jaka trava, koja me uznemiri i koja me razvaljuje. Moram da priznam da mi je jako neugodno kad neko pusi pored mene, jer mi se taj stres refleksno vrace. Nekad sam pusio po joint dnevno, minimum, a sad ne smijem da se naduvam.
Skoro sam odradio neki indoor grow Criticala. Ispusio sam 2-3 dima i tako se ''raznio'' da nijesam mogao da funkcionisem. Svu travu sam castio kumove i drugove, jer vidim da to vise nije za mene.
Volio bih da nadjem neku travu, koja ce da ima neki blagi, relaxing spokojni rad.
Prije 5-6 godina sam dobio gratis Thai-Stick i odusevio se tom sortom. To je zaista bilo nesto posebno. Nije bilo krvavih ociju i 'bugovanja' mozga, samo neki blagi RELAX u grudima.
Preporucite mi neku sortu, blagu, za outdoor grow, moze neki i neki AUTO. Bih da imam nesto za licnu upotrebu, sto ce mi odgovorati.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
mar 2014.
mar 2014.#14
joj pa sto, sad ces sve pokvariti a vidis da je bilo odlicno... a ako si se vec uverio za taj thai-stick, nabavi to sto je provereno i uzivaj, ili nabavi nesto sto u osnovi ima thai genetiku ;)
11 REP22%
→ Istraživač
mar 2014.
mar 2014.#15
Pa jbg...Odjednom sam dobio napad panike, aritmiju i uvatilo me neko hipohondorsko ludilo. Mogu da kazem da sam se za dan promjenio.
Nekako sam uvrtio sebi u glavu da je to sve od trave, i sad se svaki put unaprijed isparanoisem.
Ne mogu vise da pusim ove ''smrduse'', ne odgovaraju mi. Moram pod hitno neki kvalitet da nadjem. Ovaj Critical sto sam uzgojio mi nije odgovarao. Previse mi je aktivan rad.
Volim puno da boravim po prirodi, tako da bi mi odgovaralo neka sorta koja bi me smirila. Opijum neki :)
Tatanka Yotanka
ISTRAŽIVAČ62 REP8%
→ Entuzijasta
Tatanka YotankaISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#16
Bolest modernog doba ili bolest koja nije bolest svakako je neprijatno osecanje sa kojim se ljudi bore. U svakom slucaju cenim da niste imali takvih problema kad verujete da je to izmisljotina :).
mičurin
LEGENDA14.246 REP92%
→ Zmaj
mičurinLEGENDA
mar 2014.
mar 2014.#17
Ne bih ~elio da ispadne da reklamiram sortu,ali budui da jako dobro poznajem taj osjeaj preporu
ujem CBD Skunk Haze. Odli
an strain u kojem nema ni trunke panike ili loaih vibri.. Siguran sam da e ti se svidjeti :)
Regular joe
ISTRAŽIVAČ186 REP91%
→ Entuzijasta
Regular joeISTRAŽIVAČ
mar 2014.
mar 2014.#18
Pa na netu ima hrpa informacija o vutri,npr odi na leafly,tamo ima dosta sorti,odi na opcije,odaberi koji rad zelis i izbacit ce ti vrste koje ti odgovaraju ili bi trebale odgovarati.
feb 2014.
1 / 18
feb 2014.
mar 2014.