LEGACY
Oboljevaju li hronicni vutroljupci od kancera?
50 odgovora3,486 pregleda
Chan
ZMAJ17.579 REP
ChanZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#1
Napunise-mi-mozak-zdravstveni-radnici-da-hronicni-korisnici-vutre-ne-oboljevaju-od-kancera?...ima-li-istine-u-tome?:djede::djede::djede:
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
baobabLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#3
Opaka je to bolest, ne bira konzumente ili ne konzumente, mozda mi koji pusimo smo vise "otporni" na neke vrste kancera. Ima ljudi koji nisu u zivotu cigaretu zapalili, a umrli su od raka pluca, cini se da nema tu nema neke selekcije.
Edit:
Navodno da su Marleyu trebali odstranit prst na nozi da mu se ne prosiri dalje, ali on nije htio. Neznam jel istina, jednom sam negdje to citao.
Chan
ZMAJ17.579 REP
ChanZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#4
Razumem, ali statistika je za.ebana nauka. Kakva su vasa 'interna' iskustva?
baobab
LEGENDA14.229 REP92%
→ Zmaj
baobabLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#5
U mojoj okolici je puno ljudi umrlo od raka, nisu bili pusaci marice. A za ove koji puse neznam, jel su vecinom svi mladji moje godiste pa nebi bas ni bilo "normalno" da oboljevamo od raka u tim godinama, iako svi znamo da ima i toga nazalost.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#6
ti sad nas pitas da li smo radili komparativnu analizu prijatelja koji konzumiraju i onih drugih il sta ti je to pod "interna iskustva". to moz da rezimiras na kraju zivota, ako se setis tada toga. iz ovog ugla gde smo sada tesko da to mozes da znas
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#8
nema hard feelings, samo treba da razmislis o problemu o kom diskutujemo u kontekstu pitanja koje postavljas :) ljudi, svaka informacija dobrodosla, javite se ko ima neki info o temi
edit
moram dodati da je marley imao zaista specifican kancer, daleko od siroke lepeze uobicajenih o kojima najcesce razgovaramo
Chan
ZMAJ17.579 REP
ChanZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#9
Na to sam i mislio @PowerSeed ...znas kako...nekad ne umem da se 'odrazim'!
Stipe
ZMAJ157.066 REP
StipeZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#10
I ja sam razmisljao o tom pitanju. Bilo bi super kada bi postojalo neko istrazivanje koliko % manje daily usera oboljeva od raka.
Chan
ZMAJ17.579 REP
ChanZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#11
@Stipe :Ovaj gospodin, @PowerSeed :respect:, me cesto podseti na dane iz osnovne skole...kad su mi se tresle gace od strogih profesora :thumb:
Degustator
LEGENDA7.029 REP20%
→ Zmaj
DegustatorLEGENDA
feb 2016.
feb 2016.#14
pusenje ubija,
..imam seko(curice),ali samo eko :D
Svi mi koji konzumiramo inhalaciono bi trebali da premostimo na oralno... i obrnuto,
trebali bi da premostimo na oralno sa inhalacione konzumacije i statistika ce emitovati ogromnu oscilaciju.
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#17
I ja sam gledao tih statistika dosta. Podjelili su puaae marihuane u skupine po u
estalosti puaenja. I mjerna jedinica je bila "joints per day" tako neato. Ne sje
am se to
ne statistike ali znam da je zaklju
ak bio pozitivan za nas ali kad bi se puaile
iste bez duhana. Bilo u nekom dokumentarcu...
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
feb 2016.
feb 2016.#18
Ne znam ata ka~u statistike jer ih nisam
itao ali ja sam ulovio zlou prije 3 godine iako puaim travu preko 30 godina a zadnjih 15 god. nema dana ispod 7-8 komada a nekada i duplo.
Viae me mjese
no koatala ona nego ra
uni i gorivo zajedno. :(
Zahvaljujui ovom forumu to se sada mjenja :)
Cigarete ne puaim ve 17 godina osim onoga ato koristim za rolanje ali svejedno sam ga popuaio :D
Nakon bolova u nozi i u leima koji su trajali du~e vremena pojavila mi se i krv u mokrai pa sam otiaao kod doktora i on mi je rekao da je u pitanju prostatitis i dao mi neke tablete.
Krvarenje je prestalo ali se bol poja
avala pa sam po preporuci prijatelja otiaao kod drugog doktora koji je ina
e stru
njak za sportske povrjede a isto kao i ovaj prvi pru~a usluge firmi u kojoj radim tako da sam sreom imao kod sebe i svoj zdravstveni karton. Kad je pro
itao za krvarenje odmah je skonto da je to povezano i po
eo me slati od doktora do doktora ali on nije bio zadovoljan. Nakon skoro 2 mjeseca pretraga , ultrazvuka,CT, i gomilu ostalog zavraio sam i na cistoskopiji ( bolje da ne znate ata je to :D )
i tu mi je naen zloo u mokranom mjehuru. Ve je narastao skoro do veli
ine oraha i svojim pritiskom mi uzrikovao bolove.
Bol u nozi je sli
na iaijasu. Ono kad ti sjevne iz guzice prema listu.
Srea u nesrei je ato nije bila inverzivna ili zvjezdasta vrsta ve je bio onaj lagani. Ko krpelj.
Uhvati se na jedno mjesto , lagano sisa i raste ali se airi polako pa smo ga uspjeli likvidirati :)
Srea jer nalaz koji je kasnije doaao iz Splita je pokazao da nije u pitanju bio benigni ve pravi zloko
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
feb 2016.
feb 2016.#20
Za sada sam ga likvidiro ali imam joa 2 godine kontrole. Ako se do tada ne vrati definitivno sam ga ubio :D
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
feb 2016.
feb 2016.#21
Meni su prije par godina zbog krvi u mokra
i, i to u golemoj koncentraciji radili hrpu pretraga i nisu znali ata je. Na kraju su zaklju
ili da imam anomaliju desnog bubrega, te da nije fiksan nego se kree pri naporima, ali su mi savjetovali cistoskopiju koju sam ladno odbio, nebu meni niko dirao ponos.
Hercegovina
AMBASADOR1.747 REP7%
→ Legenda
HercegovinaAMBASADOR
feb 2016.
feb 2016.#22
Haha
Mo~da bih i ja odbio da sam znao ata je u pitanju :D
Kada je doaao sa onom cjevi i rekao da mi je mora provui kroz glavi da da bi vidio ata je u jajima umalo nisam umro od straha. Srea pa te prije operacije uspavaju pa ne osjetia ata ti rade ali sljedeih nekoliko dana se pravo zajebani. Prvo ti gurnu onu ustu cjev kroz glavi i sastru~u rakonju a onda ga spale laserom. Nakon toga ti gurnu kateter i narede da pijea nekolko litara tekuine dnevno da bi sve isprao i izbacio one sitne komadie a svaki vei komad koji zaglavi u kateteru je pri
a za sebe .
Znam da e me muakarci shvatiti a damama na forumu se izvinjavam zbog rje
nika :)
Da ne prepravljam ranije postove :)
Sigurno je da je glavni krivac moj totalno neuredan na
in ~ivota i radno mjesto na kojem radim tako da ne znam koliko se mogu uklopiti u statistiku :)
25 REP50%
→ Istraživač
mar 2016.
mar 2016.#23
Zar mije Marleyev problem s palcem uzrokovan zagnojenjem nakon ozljede na nogometu?Nisam znao da je rak u pitanju bio.. Power Seed, prosvijetli me..heh.
5 REP10%
→ Istraživač
avg 2016.
avg 2016.#24
Ja sam cuo, molim da me ispravite ukoliko sam u krivu, da ako se draga nam biljka pusi zajedno sa duhanom da sva ( ili mozda vecina ) njena ljekovita svojstva nestaju. Ako neko ima ikakvih saznanja molio bih vas da podijelite
Lilly
POZNAVALAC1.130 REP59%
→ Ambasador
LillyPOZNAVALAC
avg 2016.
avg 2016.#25
Uklju
ujem se u diskusiju oko Marley-a - on je imao komplikaciju na no~nom palcu od fudbala koju je odbio da tretira (doktori su predlagali da mu otfikare taj palac ali po njemu to nije dolazilo u obzir - Rastamanski principi odbijaju bilo kakav vid menjanja tela). Takoe nije hteo da pristane na amputaciju jer nije mogao da se pomiri sa tim da nee moi da pleae kao pre, mukica... :) Poato je to ostalo zanemareno naravno zakomplikovalo se. Kada je napokon otiaao kod
ika doktora jer se nije oseao dobro, otkrili su mu rak koji se proairio skoro po celom telu - ne seam se ta
no kuda sve, ali vitalni organi su mu bili ~ivotno ugro~eni. I hebiga... sad da li je to sve nastalo od povrede ili je kancer ve bio prikriven u palcu pa se rasplamsao nakon povrede ko zna... ostade nam samo legenda :( mada sumnjam da je to sve od vutre krenulo, mnoge njegove kolege su i dalje ~ivi i zdravi a ubijali se od travuge. Re
e Power u nekom od prethodnih postova da je imao baa neku specifi
nu vrstu.
P.S. Informacije sam nakupila iz knjige The Life of Bob Marley - Catch a Fire ;)
feb 2016.
1 / 26
feb 2016.
avg 2016.