VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaOboljevaju li hronicni vutroljupci od kancera?
LEGACY

Oboljevaju li hronicni vutroljupci od kancera?

50 odgovora3,486 pregleda
ChanZMAJ

feb 2016.

#1
Napunise-mi-mozak-zdravstveni-radnici-da-hronicni-korisnici-vutre-ne-oboljevaju-od-kancera?...ima-li-istine-u-tome?:djede::djede::djede:

feb 2016.

#2
sumnjam. kako je zavrsio marley
baobabLEGENDA

feb 2016.

#3
Opaka je to bolest, ne bira konzumente ili ne konzumente, mozda mi koji pusimo smo vise "otporni" na neke vrste kancera. Ima ljudi koji nisu u zivotu cigaretu zapalili, a umrli su od raka pluca, cini se da nema tu nema neke selekcije. Edit: Navodno da su Marleyu trebali odstranit prst na nozi da mu se ne prosiri dalje, ali on nije htio. Neznam jel istina, jednom sam negdje to citao.
ChanZMAJ

feb 2016.

#4
Razumem, ali statistika je za.ebana nauka. Kakva su vasa 'interna' iskustva?
baobabLEGENDA

feb 2016.

#5
U mojoj okolici je puno ljudi umrlo od raka, nisu bili pusaci marice. A za ove koji puse neznam, jel su vecinom svi mladji moje godiste pa nebi bas ni bilo "normalno" da oboljevamo od raka u tim godinama, iako svi znamo da ima i toga nazalost.

feb 2016.

#6
ti sad nas pitas da li smo radili komparativnu analizu prijatelja koji konzumiraju i onih drugih il sta ti je to pod "interna iskustva". to moz da rezimiras na kraju zivota, ako se setis tada toga. iz ovog ugla gde smo sada tesko da to mozes da znas
ChanZMAJ

feb 2016.

#7
No hard feelings, diskutujemo.

feb 2016.

#8
nema hard feelings, samo treba da razmislis o problemu o kom diskutujemo u kontekstu pitanja koje postavljas :) ljudi, svaka informacija dobrodosla, javite se ko ima neki info o temi edit moram dodati da je marley imao zaista specifican kancer, daleko od siroke lepeze uobicajenih o kojima najcesce razgovaramo
ChanZMAJ

feb 2016.

#9
Na to sam i mislio @PowerSeed ...znas kako...nekad ne umem da se 'odrazim'!
StipeZMAJ

feb 2016.

#10
I ja sam razmisljao o tom pitanju. Bilo bi super kada bi postojalo neko istrazivanje koliko % manje daily usera oboljeva od raka.
ChanZMAJ

feb 2016.

#11
@Stipe :Ovaj gospodin, @PowerSeed :respect:, me cesto podseti na dane iz osnovne skole...kad su mi se tresle gace od strogih profesora :thumb:

feb 2016.

#12
izvini, profesionalna deformacija ;)
DegustatorLEGENDA

feb 2016.

#14
pusenje ubija, ..imam seko(curice),ali samo eko :D Svi mi koji konzumiramo inhalaciono bi trebali da premostimo na oralno... i obrnuto, trebali bi da premostimo na oralno sa inhalacione konzumacije i statistika ce emitovati ogromnu oscilaciju.

feb 2016.

#15
ima li neki link za te statistike
BladerZMAJ

feb 2016.

#17
I ja sam gledao tih statistika dosta. Podjelili su puaae marihuane u skupine po u estalosti puaenja. I mjerna jedinica je bila "joints per day" tako neato. Ne sje am se to ne statistike ali znam da je zaklju ak bio pozitivan za nas ali kad bi se puaile iste bez duhana. Bilo u nekom dokumentarcu...
HercegovinaAMBASADOR

feb 2016.

#18
Ne znam ata ka~u statistike jer ih nisam itao ali ja sam ulovio zlou prije 3 godine iako puaim travu preko 30 godina a zadnjih 15 god. nema dana ispod 7-8 komada a nekada i duplo. Viae me mjese no koatala ona nego ra uni i gorivo zajedno. :( Zahvaljujui ovom forumu to se sada mjenja :) Cigarete ne puaim ve 17 godina osim onoga ato koristim za rolanje ali svejedno sam ga popuaio :D Nakon bolova u nozi i u leima koji su trajali du~e vremena pojavila mi se i krv u mokrai pa sam otiaao kod doktora i on mi je rekao da je u pitanju prostatitis i dao mi neke tablete. Krvarenje je prestalo ali se bol poja avala pa sam po preporuci prijatelja otiaao kod drugog doktora koji je ina e stru njak za sportske povrjede a isto kao i ovaj prvi pru~a usluge firmi u kojoj radim tako da sam sreom imao kod sebe i svoj zdravstveni karton. Kad je pro itao za krvarenje odmah je skonto da je to povezano i po eo me slati od doktora do doktora ali on nije bio zadovoljan. Nakon skoro 2 mjeseca pretraga , ultrazvuka,CT, i gomilu ostalog zavraio sam i na cistoskopiji ( bolje da ne znate ata je to :D ) i tu mi je naen zloo u mokranom mjehuru. Ve je narastao skoro do veli ine oraha i svojim pritiskom mi uzrikovao bolove. Bol u nozi je sli na iaijasu. Ono kad ti sjevne iz guzice prema listu. Srea u nesrei je ato nije bila inverzivna ili zvjezdasta vrsta ve je bio onaj lagani. Ko krpelj. Uhvati se na jedno mjesto , lagano sisa i raste ali se airi polako pa smo ga uspjeli likvidirati :) Srea jer nalaz koji je kasnije doaao iz Splita je pokazao da nije u pitanju bio benigni ve pravi zloko
ChanZMAJ

feb 2016.

#19
Ne daj se hercegovino! :)
HercegovinaAMBASADOR

feb 2016.

#20
Za sada sam ga likvidiro ali imam joa 2 godine kontrole. Ako se do tada ne vrati definitivno sam ga ubio :D

feb 2016.

#21
Meni su prije par godina zbog krvi u mokra i, i to u golemoj koncentraciji radili hrpu pretraga i nisu znali ata je. Na kraju su zaklju ili da imam anomaliju desnog bubrega, te da nije fiksan nego se kree pri naporima, ali su mi savjetovali cistoskopiju koju sam ladno odbio, nebu meni niko dirao ponos.
HercegovinaAMBASADOR

feb 2016.

#22
Haha Mo~da bih i ja odbio da sam znao ata je u pitanju :D Kada je doaao sa onom cjevi i rekao da mi je mora provui kroz glavi da da bi vidio ata je u jajima umalo nisam umro od straha. Srea pa te prije operacije uspavaju pa ne osjetia ata ti rade ali sljedeih nekoliko dana se pravo zajebani. Prvo ti gurnu onu ustu cjev kroz glavi i sastru~u rakonju a onda ga spale laserom. Nakon toga ti gurnu kateter i narede da pijea nekolko litara tekuine dnevno da bi sve isprao i izbacio one sitne komadie a svaki vei komad koji zaglavi u kateteru je pri a za sebe . Znam da e me muakarci shvatiti a damama na forumu se izvinjavam zbog rje nika :) Da ne prepravljam ranije postove :) Sigurno je da je glavni krivac moj totalno neuredan na in ~ivota i radno mjesto na kojem radim tako da ne znam koliko se mogu uklopiti u statistiku :)

mar 2016.

#23
Zar mije Marleyev problem s palcem uzrokovan zagnojenjem nakon ozljede na nogometu?Nisam znao da je rak u pitanju bio.. Power Seed, prosvijetli me..heh.

avg 2016.

#24
Ja sam cuo, molim da me ispravite ukoliko sam u krivu, da ako se draga nam biljka pusi zajedno sa duhanom da sva ( ili mozda vecina ) njena ljekovita svojstva nestaju. Ako neko ima ikakvih saznanja molio bih vas da podijelite
LillyPOZNAVALAC

avg 2016.

#25
Uklju ujem se u diskusiju oko Marley-a - on je imao komplikaciju na no~nom palcu od fudbala koju je odbio da tretira (doktori su predlagali da mu otfikare taj palac ali po njemu to nije dolazilo u obzir - Rastamanski principi odbijaju bilo kakav vid menjanja tela). Takoe nije hteo da pristane na amputaciju jer nije mogao da se pomiri sa tim da nee moi da pleae kao pre, mukica... :) Poato je to ostalo zanemareno naravno zakomplikovalo se. Kada je napokon otiaao kod ika doktora jer se nije oseao dobro, otkrili su mu rak koji se proairio skoro po celom telu - ne seam se ta no kuda sve, ali vitalni organi su mu bili ~ivotno ugro~eni. I hebiga... sad da li je to sve nastalo od povrede ili je kancer ve bio prikriven u palcu pa se rasplamsao nakon povrede ko zna... ostade nam samo legenda :( mada sumnjam da je to sve od vutre krenulo, mnoge njegove kolege su i dalje ~ivi i zdravi a ubijali se od travuge. Re e Power u nekom od prethodnih postova da je imao baa neku specifi nu vrstu. P.S. Informacije sam nakupila iz knjige The Life of Bob Marley - Catch a Fire ;)
evototoISTRAŽIVAČ

avg 2016.

#26
Umro je od tumora na mozgu.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se