VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaMarihuana Vs. Depresija
LEGACY

Marihuana Vs. Depresija

56 odgovora8,410 pregleda
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#1
Evoga pa pisite malo ako ste imali kad depresiju, dali vam je marihuana pomogla ili ulje njezino? Dali vam je marihuana zadala depresiju?.......
DJFlyHighLEGENDA

jun 2010.

#2
evo mogo bi se pohvalit da kad sam bio u depri i uzimao ganju bilo bi mi bolje jedanput, a drugi put jos gore bi pao u depru, ali kada sam pusio nikada mi se nije dogodilo da me pogodila depresija da bi bio tuzan i to... :D
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#3
Znaci li to 1:0 za marihuanu?
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#4
dobro razpisite se, nebi volio da ova tema se zatvori, zbog toga sto je usko opredjeljena tj. na jednu bolest. Vjerovatno puno teenejdera je pocelo piti pri izlasku da sakriju nisko samopouzdanje, sramezljivost, budu opusteniji, dar govora, depresija, tuga, pa i stim pusiti travu, pa bi volio cut dali je moguce izlijeciti depru jointom ili uljem ili pak hasis, nije bitno......
SkunkishaISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#5
kao sto ne pomaze nijedna droga ne pomaze ni marihuana.Depresija se resava po mom misljenju resavanjem odredjenih problema koje ima covek a ne uzimanjem droge.Mozda pomogne u trenutnu ali pre ili kasnije ce ponovo poceti da te jede ista stvar ako je nisi resio.Verujem da marihuana sama po sebi ne moze da oblikuje zivot pojedinca u pozitivnom smeru onako kako on to zeli i da se menja iako mozda tako uzivaocu izgleda na prvi pogled - da konzumiranjem moze nesto da promeni u svom svakodnevnom ponasanju i dozivljavanju stvarnosti.
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#6
a neznam pogledo sam filmic Run from the cure od Ricka Simpsona i ljudi svjedoce da im je kanabisova ulje pomoglo u depri, a ja sam ciljo na nekog s foruma koji je to koristio da napise svoje misljenje
bozgaLEGENDA

jun 2010.

#7
Samim pisanjem rije i poput depresija i depra ve postaje depresivno. To je nekako ~elatinasta rije , nekak' kenjkavo. :kackepieksen: Zamotaj d~oju i opusti se... Nikad Prozac i sli na sranja; depra je mondena "bolest" , to je sve samo loa program u glavi. Prouzro en od sindroma "napretka" i "liberale" koji zarauje sam na sebi. Umjetna bolest proizvedena da se od nje zaradi. pogledaj film "Requiem for a dream" od Arnasofskog pa mo~da proradi kliker u glavi ato je fucking depresija. peace boz :sun2:
ZmijugaLomaAMBASADOR

jun 2010.

#8
Vala Bozga haveru extra receno, uze mi "tipke" sa tast. Upravo tako nesto sam i ja htio napisati. Ne znam za depresiju, nisam depresivan, ali kad sam "stresan" ili kako da objasnim ono, "nakostrjesen" i jedva cekam da se "ispusem" na nekome, eee tad kad zapalim, ma milina, sve nestane... naravno treba neko ili nesto da me izbaci iz takta, (ne mislim sad na neke probleme ili sl.) nego jednostavno glupost neka moze komplet dan da ti sjebe, na to sam mislio! Inace znam dosta raje koji koriste bas u med. svrhe, ali opet kad pogledam sa druge strane, dodje ga isto - jer npr: koakin. ovisnici, nece samo zapaliti, nego i popiti 150mg diazepama pa onda se napusiti, drugim rjecima, njima je bezze zapaliti ako nisu prije toga popili neke tbl. Opet i to je bolje (u neku ruku) nego da se drogiraju kokom. Ali zato sad ukoliko se vidimo ono na cesti, iskreno, volim da predjem na drugu stranu, cisto da se ne pozdravljam sa njima. Cast izuzetcima, naravno
JoeDoePOZNAVALAC

jun 2010.

#9
mozda bi se tema trebala zvat marihuna VS bedovi...?? posto,depresiju (kao sto kolega boz kaze,bolest modernog doba) prouzrocuje i ljeci samo kliker u glavi... nema tu jointa...tableta...prahova...psihologa...psihijatara.....ko zna cega da ti pomogne,osim "onoga" sto ti je prouzrocilo to stanje...tvoj klik uglavi :-) bedovi su vec nesto drugo(dolaze i odlaze u mahovima)... meni u nekim bedovima(koje NIKAKO nemogu promjenit) malo pomaze joint...tj baci mi misli u drugom smjeru... ali ako zapalim tjekom beda zbog neceg sto mogu ili sam mogao promjenit...e onda mi ni 100g u pljugi nije nista...ko da ni nisam zapalio.... :-/ to sam ja... XD eto,po meni( i gledajuci rezultat odozgo)... marica vs deprica 1:1 :-/ a marica vs bedovi 2:1 :-) pozzz
bozgaLEGENDA

jun 2010.

#10
Svatko od nas je bio ponekad u depri ili pro~ivljavao svakakve bedove. Naravno i ja; no to sam prihvatio kao iskustva koja su trebala pokazati ato se smije, a ato se ne smije tako da ovjek mo~e ~ivjeti nekako normalno. Bez previae pitanja u glavi, ili pak s puno pitanja u glavi, a biti u stanju eutimije. Eutimija je normalno nedepresivno, umjereno pozitivno raspolo~enje, ili pak kako nazvaju u stoi koj i epikurejskoj filozofiji to je stanje trajne duhovne vedrine. Euforija je pak stanje nenormalnog pozitivnog rasplo~enja. Depresija je pak "bolest osjeaja" i kvalificirana je kao mentalna bolest. Ona je nazvana boleau, a ne stanjem uma - zanimljivo. Depresija je poremeaj u osjeajima. Svaki osjeaj nosi svoju frekvenciju i na svakom ~ivom biu se skoro mo~e vidjeti na kojoj frekvenciji radi. Tako i ako se misli o loaim stvarima i svijetu kao loaem mjestu, stvarnost takva i postaje. Svijet nije vani, svijet je unutra u nama, a depra je zato i nastala jer ljudi gledaju izvanjski svijet i povode se za ciljevima koji postavlja izvanjski svijet koji nas zapravo ~eli iskoristiti,eksploatirati i na nama zaraditi lovu (sistem, institucije, cjelo~ivotna indoktrinacija svijesti/uma umjesto cjelo~ivotnog u enja). Ako se postane rob svojih ~elja i puno se toga ~eli, a u ovakvom druatvu punom ponudom raznih proizvoda/ideologija/vjerovanja/nasilnog oglaaavanja/zagaenosti prirode, vrlo je mogue da netko upadne u depru. Svaka ~elja poja ava taj osjeaj razo aranosti ako ne mo~emo ostvariti tu neku ~elju. Eto pa tako meni travka poma~e da zaboravim na svoje ~elje i u~ivam par sati u osjeaju masa~e za mozak. Kao da mi filtrira misaoni proces i pokazuje da je stvarnost uvjetovana odreenom supstancom i da je sve zapravo u ovom trenutku, a ato je bilo ju er i ato e biti sutra uope nije toliko bitno. Nema toga ato e pomoi da se um oslobodi od govana ako ne ti sam ne skontaa. I nitko ne mo~e rei ato to no trebaa skontat ili napravit, no kad krenea i kad odjednom skontaa, znati eam svijet nee biti isti ve trajni uspon gdje su padovi samo lekcije. Trava mo~e pomoi u kratkom roku, no ona ne mo~e rijeaiti problem zbog kojeg je osoba u depresiji. Mo~da je za depru ak bolji LSD jer djeluje instant spoznajom, a travka je viae za chillanje i u~ivanje... peace boz :sun2:
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#11
Zanimljivo fala na odgovorima! Znaci ako maknemo sve stetne posljedice alkohola (unistavanje stanica, agresija itd.........) dolazimo do zakljucka da ce nam pomoci kakvih 2-3 sata, a poslije sve po starom, ako ne i gore, tako mislim da je i s jointom, pa je dokazano da depresivci lakse stvore ovisnost o alkoholu ili marihuani jer im treba da bi podigli raspolozenje( a ako uzmemo da je svakodnevno raspolozenje ne bas najbolje), za razliku dobro raspolozenog covjeka, koji uzima ne zbog tuge, nego iz nekih drugih gusta ili kad je jednom mjesecno u bedu, on ima svoju optimalnu srecu. Dakle toliko o jointu sada. Mene zanima kanabisivo ulje kako ono moze pomoci jer ne stvara osjecaj nadrogiranosti sto je dobro, pa ako bi mogli malo o njemu....
bozgaLEGENDA

jun 2010.

#12
"Osjeaj nadrogiranosti" je kategorija koja ozna ava puno razli itih stanja svijesti i daje malo negativnu konotaciju. ovjek kad ga netko opali po glavi s ne im e se osjeati nadrogirano, tako da je bolje koristiti pojam poput "stanje pod djelovanjem odreene supstance". Ako te zanima viae o ulju od kanabisa, onda koristi opciju "Search" i ima dosta tema , a jedna od njih je https://forums.vutra.org/threads/6693-Medicina-by-svizac71 Ne znam gdje je to no bilo rije i o alkoholu, no alkohol i marihuana NIKAKO ne idu zajedno. Alkohol djeluje na unutarnje organe i mijenja kompletnu sliku ovjeka ako se s njim pretjeruje, dok kanabis nema takav razarajui u inak jer nije toksi an, ve ljekovit, dok alkohol jest toksi an, a to zna i svaki put kad se ovjek napije ve je to previae. aaa kvalitetnog vina uz jelo, ili pivce to je ok i po~eljno za svakoga tko ~eli u~ivati u ~ivotu, ali sve viae je suviano. Bar po mom mialjenju. Razlika u kanabisovom ulju i jointu je samo stvar razli ite koncentracije kanabinoida. Kanabisovo ulje e joa manje rijeaiti problem depresije jer je vrlo mono, ima sedativni u inak te se koristi za te~e slu ajeve poput jake boli ili raznih imunoloakih poremeaja jer ulje ima ja i u inak na upalne procese. boz :sun2:
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jun 2010.

#13
Ma znam za alkohol, nego sam dao primjer oduzevsi stetne posljedice, sve pet. Mislim da ce se depresivna osoba ako je u mogucnosti vise navuci na marihuanu, zasto? Zato ako uzmemo pretpostavku da je osoba zasadila, ima nekih 200-300grama, i ona ce to pusiti cesce nego sta bi alkohol konzumirala. Mislim zato sto je joint prakticniji, smazes ga za cas, jeftini je ak uzgojis, nema mamurluka, sretniji si, nemoras skupljat pare za pivu/vino, nemoras hodat do ducana i psovat boga ako je neki praznik a nista neradi, ako zapalis na klupici nemoras se bojat da ce neko rec "vidi klosara" sto bi bilo u slucaju s alkoholom, mislim da je efikasniji naspram alkohola(popusis-jace opusti -- popijes-malo opusti(ako!!)) Pa kad bi depresivac mogao birati savjetovao mu nebi nista, ali ako bas nesto onda travu, kakav je vas stav kroz oci depresivca? Peace :D
naturaPOZNAVALAC

jun 2010.

#14
mislim da ni pusenje ni ulje samo ne mogu da izlece depresiju, depresiju mora covek iskopati iz sebe psiholoski a duvanje kapiram da moze pruziti neku utehu i time delovati protiv posledica depresije (u krajnjem i samoubistvo), jer naduvanom vreme brzo prodje i umanjena je zelja za nekim velikim cimanjem

jul 2010.

#15
po meni je marihuana ma sa dve oatrice (kod depresivnih li nosti) -- neverovatno kako mo~e da ti pomogne da izaea iz tog glupog stanja, ali s druge strane, ponekad baca u takav bedak, joa gori nego ato je bio. i to iz meni nepoznatih razloga, kad se napuaim, nikad ne znam ishod svega toga. to je bar moje iskustvo. recimo, kao da stojim na litici, i ne znam da li u pasti u ponor, ili u poleteti. na tebi je da odlu ia. :)
ZmijugaLomaAMBASADOR

jul 2010.

#16
Eee zato zapalia odg. (naravno ako se ima...) vrstu, neea na takav sjeb (depru..) napuaiti se neke indicaste biljke, jer ea JO` viae se sjebati (bilo koje vrste gdje dosta preovladava genotip indice), eh sad, evo ata se deaava, dok dilera je bitno da imaju "dobru" vutru, a i oni koji kupuju hoe "dobru" odnosno "jaku" viae potentnu biljku, a to je naravno .... gen indice,.... Da ne du~im pri u nadam se da ste skontali ata hou rei, (neam vremena jer sam na kompu od havera...) nego,... probaj ti zapaliti fin joint (zavisi koliko ces staviti o tebi i o tvom organizmu) neke vutre koja je viae sativasta, najbolje 50-50, dok ovo sve 70%-75% indica i 30%-25% sativa... ima tu udjela i ruderalis genotip, ali ovo je sad OT, i onda e se otvoriti xxxx pitanja, koja nemaju veze sa temom !!! Da skratim... Poato mi koji imamo sree uzgajamo (zato ovo sve i govorim) i znamo ata smo uzgojili, tako i konzumirati odgovarajuu vuvu (i to za odreene namjere...) jer meni nije logi no (primjer: D. Poisson (ma sve vrsta skunk-a, ovo primjer dajem) da se puai kad si u druatvu, ili negdje izaali na kafu... jer tad e svi malte ne gledati u jednu ta ku, pogotovo ako se neko BA` napuai, tad svako svoju furku fura. E tad se puai sativaste biljke,gdje ete se smijate, zezati....zna i sve vrste u kojima ima gosta gena sative, ne pada mi na pamet ni jedna sad vrsta (dok ne bih pogledao) gdje ima viae gena sative nego indice - Eh, takvu biljku treba tad zapaliti... !!! Tad e biti smijeha mnoooogo viae...
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#17
Sta niko ovdje nije u depresiji ili se varam? Inace zasto bi promijenili stanje svijesti ako smo sretni i kompletni u svojem tijelu i mozgu? Nebi ni postojala ova stranica i nebi se napusavali, ako smo potpuno zadovoljni kao neki ljudi koji su zadovoljni u zivotu bez droga ili slicnoga? :P Hvala na odgovarima :)
Bob _MarleyENTUZIJASTA

jul 2010.

#18
U zivotu nikad nisam pao u depru zbog marihuane uvijek sam ljepo bio veseo i smiren,a rijetko kad paden u depru al naravno jedna frula uvijek smiri sve :)
naturaPOZNAVALAC

jul 2010.

#19
ne mesaj babe i zabe da bi covek "menjao stanje svesti" kao sto kazes, ne mora da bude depresivan ili nekompletan sve sam sigurnija da nas vutrica vise priblizi sebi, jer se drustveno uredjenje trudi u svim konceptima da nas udalji od prirode i sebe samih i kad tako dodjemo sebi sledece zavisi od toga sta nas tu zatekne mada i smatram da je svako ko je imalo realan o zbivanju oko sebe, u svetu gde nemamo nikakva prava, u jednu ruku depresivan treba prevazici svoje komplekse, sagledati svet i preboleti cinjenicu da nista nije kao sto treba i da je covek taj koji je sve takvim ucinio, nas brat po vrsti izdignuti se iz te crne istine pa nastaviti dalje prema nekom boljem sutra cistom dusom ako si putem ukaljao dusu i tesko ti je sa samim sobom, ne znam sta da ti kazem, moras da naucis da zivis sa tim, jer od svega mozes pobeci i sve mozes nadoknaditi, samo dusa je ono sto nosis ceo zivot pa i dalje mi smo sada tu i mozemo menjati sutra, mozemo uciniti nesto za nove generacije, za nase potomke ako nista drugo (a konoplja kao sto znate bi nas sve spasila kad bi je upotrebljavali umesto nafte i jos mnogo cega) i tu nema mesta za depresiju, barem kod mene
weberjohn2ISTRAŽIVAČ

jul 2010.

#20
Bravo POUCAN text velikim slovima HVALA. Malcice sam se krivo izrazio ali nisam mislio na generalno na svih. Mislio sam onaj ko je depresivan nek pise u toj temi i sl. sve pet samo vi svi pisite :)

avg 2010.

#21
Mislim da se malo izgubio pravi smisao ovog pitanja i odgovora openito. prvo, postoji razlika izmeu "depre" i "beda" s jedne strane i depresije kao ustanovljene bolesti s druge strane. ato se beda ti e, svima je jasno da je (ne)pomo trave pitanje osobe i njegove reakcije. kolko ja znam, uvijek poma~e. e, sad, zbog drugog dijela se kona no i registrirala, da i ja mogu odgovoriti i pitat na temu koja me zanima i za koju vidim da i nije baa dovraena. meni je ustanovljena depresija kao bolest, prije 6mjeseci; svima koji mi kane napisati da su to sr...a, pls nemojte po injati;kad fakat imaa bolest, kad ne mo~ea spavati, funkcionirati normalno i kad ti se fakat doka~e da su ti s....ebane kemijske veze u mozgu, da, to je bolest -i da, trebaa lijekove. mene je u nekim situacijama trava spasila. smatram je dodatkom svojoj terapiji; kad osjetim da mi kree napad-aaljem de ka po paket. ne dao mi bog da paketa nema, jer onda je koma. ali, nikad nisam uspjela nai to ne pdatke utje e li trava na pojavu (ato me zanima jer puaih prije pojave bolesti), i utje e li na recepciju lijekova (strogo zabranjen alkohol, al nisam primjetila nuspojave s veseljem-makar, kako ea i primjetiti kad lijekovi utje u dugoro no, pa ne mrea tako lako provjeravat;/) eto, du~i odgovor (ili ne?;) i nadam se da e neko m pomo, kao i da e meni netko pomoi pa rei neko svoje iskustvo. ;)
NikolicaISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#22
Depresija nije bolest. Depresija je psiholoako stanje oveka kog manifestuje trenutno duboko razo arenje ~ivota. Lek protiv depresije ne postoji, ali nije ne izle iva. Naime, ve sam govorio na ovom forumu da je ljudski mozak jedan toliko savraeni organ da je prosto ~alosno ato ga toliko malo poznajemo i upotrebljavamo. Borba protiv depresije je mogua jakom voljom i psiholoakim sreivanjem svog ~ivota. Nau no dokazano je da Kanabis ne poma~e oporavak depresije, ve potpuno suprotno ato zna i da nije mogue da se u njemu nalazi neki element koji svojim lekovitim delovanjem mo~e izle iti tvoje psiholoako stanje depresije. Meutim, postoji teorija koju ja nazivam "teorija psiholoakog ubeivanja" koja ako se kvalitetno primenjuje mo~e biti vrlo efektna. U tvom slu aju, nastavi sebe da ubeujea da ti Marihuana poma~e u borbi protiv depresije i nadam se da ea u najskorije vreme doi do pozitivnih rezultata i ponovo biti u normali.

avg 2010.

#23
dakle, o ito je da se sla~emo kako se ne sla~emo: injenica je ova-nakon dovoljno duge faze depresije (psiholoake, kako ti to ka~ea), mozak ne prima serotonine kako ih prima mozak normalne osobe-tj. serotonini ti se troae br~e, a ima ih manje. tako da, kad uziomaa lijekove za depresiju, oni su doslovce blokatori "topljenja" serotonina. da, to lije i fizi ke znakove depresije. o psihi kima,naravno, ne pri amo. to se lije i samo i pitanje je za sebe. ali tvrditi da depresija nije bolest ili da je "samo" na psiholoakoj bazi je jednostavno ignorantno:ohno:, ak i da uzmemo ne znam kolko teorija zavjere ili ega drugog u obzir.:costumed-smiley-027 nisam toliko naivna da veselje tretiram kao lijek, ali definitvno moraa priznati da u trenutku ~iv anog sloma ono poma~e. to sam mislila kad sam rekla da je koristim kao dodatak terapiji.:icon_lol: do idueg puta. :sun2:
NikolicaISTRAŽIVAČ

avg 2010.

#24
Pa iskreno sto puta sam padao u depresiju i samo sam sam uspeo da se izvadim.

avg 2015.

#25
Poatovani forumaai pozdrav od novog lana.Doaao sam na ovu temu jer me simptomi depresije(ili kako god ~elite zvati taj poremeaj) prate od ranog djetinjstva.Vidim da neki bolest ne razlikuju od privremenog psihi kog stanja,ali mi nije namjera ikoga uvjeravati da misli krivo.S obzirom da sam kroz ~ivot bezuspjeano pokuaavao lije iti problem farmakoloaki i "alternativnom medicinom" htio bih ovdje uti mialjenja onih koji su pokuaali problem rijeaiti uljem marihuane.Samo puaenje mi nije pomoglo,bez obzira na vrstu biljke.Kako je zadnji post iz 2010 vidim da su mi aanse male,ali ako neko slu ajno "zaluta" bio bih mu zahvalan da podijeli iskustva.

sep 2015.

#27
Pozdrav Cill, Osjeaji koje sam imao bili su u prili no airokom rasponu ovisno o vrsti biljaka.Od nekih me hvatala paranoja,nemiri,povean puls srca,nekontrolirano gr enje miaia i te vrste bih brzo prestajao uzimati.Neke bi me smirivale,ali previae.Dugotrajna pospanost, totalna nezainteresiranost za zbivanja oko mene,memorija nikakva.Unato tome tu sam pokuaavao sa smanjenjem koli ine biljke,kupio Volcano vaporizer da preciznije uzimam,ali nikako da pogodim koli inu i odustao.Btw uzimanje biljke mi je preporu io psihijatar.Za sorte ne znam koje su bile jer mi je donosio frend od ljudi koji su uzgajali za razli ite bolesti(tumori,multiple i sl.)Sa odgovorom sam i ekao jer je on pokuaao da sazna koje su bile,ali kako je proalo vremena od tada ljudi nisu mogli da se sjete koje su bile jer sada uzgajaju druge vrste.`to se ti e opuatenog odgovora,mislio sam da sam i pitanje tako postavio.U svakom slu aju se ispri avam svima koji su ga druga ije do~ivjeli. Lijepo vas sve pozdravljam

sep 2015.

#29
Puno hvala.Probat u krenuti u uzgoj.Dok to ne po nem,saznah upravo,da kod ljudi mogu naru it uzgoj vrste koju ~elim,pa sam preraditi.Joa jednom se zahvaljujem.Nadam se da e raditi i na mene kao ato si naveo.:thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se