LEGACY
Da li je moguce praviti CBD ulje od industrijske konoplje?
36 odgovora4,504 pregleda
lagani
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
laganiISTRAŽIVAČ
maj 2015.
maj 2015.#1
S obzirom da nema THC moze li da od nje da se pravi CBD ulje?
https://www.leafly.com/news/health/industrial-hemp-derived-cbd-whats-there-to-know
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
maj 2015.
maj 2015.#2
ne razumem bas najjasnije zasto u pitanju stoji s obzirom da nema thc-a moze li se praviti cbd ulje. naravno da moze, pa za cbd ulje ti ni ne treba thc nego ekstrakcija cbd-a :)
lagani
ISTRAŽIVAČ83 REP22%
→ Entuzijasta
laganiISTRAŽIVAČ
maj 2015.
maj 2015.#3
zato sto su mi neki ljudi predglagali da pravim cbd ulje od vrste koja ima visok % CBD a mali % thc , npr CBD CREW banke. Sada posto sam siguran da mozze od industrij gruvacu od nje. Ne sadim nista, manje kosta i cisto CBD :)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
0 REP0%
→ Istraživač
mar 2016.
mar 2016.#5
Mene takoe zanima mo~e li se praviti ulje od divljakusa koje rastu na obodu njiva i kanala . Dali je to industrijska ili neka druga vrsta ,ne znam .Ili mozda
ak mo~emo pomeaati sa ovim sortama koje mi sadimo sa visokimTHC %.da bi dobili veu koli
inu ulja.
Pozdrav svima
Lazarus Led
LEGENDA14.233 REP92%
→ Zmaj
Lazarus LedLEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#6
Industrijska konoplja sadr~i do 0,3% THC i oko 1,3% CBD tako da bi samo izgubio na kvaliteti ulja. Istina je da se mo~e dobiti ulje iz cvijeta industrijalke i da je zdravo i ljekovito, ali daleko od ulja hibridnih sorti koje se koriste za lije
enje odreenih bolesti. Dovoljno je rei da ulje od cvjetova industrijske konoplje vrijedi najmanje 10 puta manje od ulja hibridnih sorti pa ti sve bude jasno.;)
0 REP0%
→ Istraživač
mar 2016.
mar 2016.#7
Hvala na odgovoru, mo~da je
ak i bolje ato je slabiji efekat HTC-a jel mi bas i ne odgovara visok procenat .Imam bolove u leima pa sam mislio da koristim za masa~u.
Lazarus Led
LEGENDA14.233 REP92%
→ Zmaj
Lazarus LedLEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#8
Znam da se za masa~u koristi hladno preaano ulje iz sjemenki koje mo~ea kupiti u gotovo svakoj bolje opremljenoj apoteci. Koliko je dobro za bolove u leima ne znam, ali znam da hrani ko~u. Za bolove u leima bi trebao uzimati ulje cvijeta oralno. Sve zavisi zbog
ega te bole lea. Uz sve to u zavisnosti ata je upitanju i raditi neke vje~be ili uzimati pored ulja joa neke stvari. Mislim da samom masa~om cvijetnim uljem neea dobiti niata. Ali da sa
ekamo ata imaju rei stru
niji ljudi iz medicinske podrake. I pokuaaj sa efektom SAMSUNG-a.;)
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
mar 2016.
mar 2016.#9
Evo da i ja neato napiaem, jer ve
neko vreme pratim forum, pa treba jednom po
eti i pisati :)
Proale godine sam imao industrijsku konoplju koju sam jako ljepo njegovao :)
Vadio sam muakarce, da mi ne oplode ~enke, to mi je donekle i uspjelo, naravno i topirao sam je da mi ne ode u nebo :)
Napravio sam i ekstrakt i iz znati~elje slao ga na analizu. Rezultat: 57% CBD i 3% THC
I vjerujte ova kombinacija mojim frendovim poma~e kod nekih problema, tako da mo~e takozvana "industrijska konoplja" pomo
i i u medicinske svrhe.
Pozdrav iz Slovenije ;)
jan_du
AMBASADOR4.712 REP92%
→ Legenda
jan_duAMBASADOR
mar 2016.
mar 2016.#10
Evo joa materijala na tu temu:
http://irka.org.rs/priprema-cbd-ulja-od-industrijske-konoplje/
Farmer
LEGENDA5.307 REP3%
→ Zmaj
FarmerLEGENDA
mar 2016.
mar 2016.#11
Da nebi bilo zabune, tu se radi o koncentratu i koncentraciji , dva pojma. Nisi napisao koju kolicinu ulja si dobio i od koje kolicine cvjetova. Ako klasicna industrijalka ima do 1-1,5% CBD-a u to bi znacilo da ti treba pun kufer za malo ulja niskog postotka.
Usporedbe radi, prosjecni thc hibridi imaju oko 18-19% thc-a , a ulje koje se dobije od njih ima nekih 90-ak % thc-a ...
KopasKi
ISTRAŽIVAČ57 REP5%
→ Entuzijasta
KopasKiISTRAŽIVAČ
apr 2016.
apr 2016.#12
Zanima me koja bi kolicina cvetova industrijske konoplje trebala da bi se dobilo 50-60 ml ulja i koji bi tu procenat CBD-a bio, otprilike?
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
apr 2016.
apr 2016.#13
Najbitnija ti je kvaliteta cveta, ja imam cvet bez sjemena, bez stabla i bez onog velikog lia
a, pure flower :) iz takvog materiala dobivam od 30-35 grama ulja iz kilograma industrijske konoplje.
Po analizi je u takvom ulju 57% cbd-ja i 3,5% thc-ja
KopasKi
ISTRAŽIVAČ57 REP5%
→ Entuzijasta
KopasKiISTRAŽIVAČ
apr 2016.
apr 2016.#14
Znaci od kile cvetova oko 35ml. A to za % nesto bas ne stima.
Gde god sam trazio ulje (u inostranstvu) najvise sto sam nasao je 4% cbd i ispod 0.3% thc.
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
apr 2016.
apr 2016.#15
Vjeruj mi % vrlo dobro atima ;)
Nisi dobro gledao prodaje se i do 30%, a naj komercialniji je oko 4-5% jer je i cjena dostupna ve
ini ljudi.
Problem kod velikog % cbd je THC, jer je dozvoljena granica 0,2 nekdje 0,3% pa tako moraju ekstrat razrjeiti sa nekim drugim uljem da dou na tu granicu, automatski tako pada i % cbd-ja...
Ja bi ga morao 10 puta razreiti da bi doaa na 0,35% thc in onda bi imao 5,7% cbd-ja u ulju....
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2017.
mar 2017.#16
..
ekajte malo sada..nije mi jasno sasvim. Dali se viae dobije CBD od npr. kg industrijske ili od kg indijske npr. sa nekim hibridom sa malo THC. Tko to to
no zna? Zna
i pri
am o cvijetovima i listovima tamo se nalazi CBD i THC kolko sam nau
io :)
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
mar 2017.
mar 2017.#17
Industrijska ima 1-2% cbd-a ali nema thc-a a neki dobar cbd strein ima i preko 10% pa na vise ali uvijek ima i par posto thc-a i time ulazi u zabranjenu zonu zato se koristi industrijska za ekstrakciju legalnog cbd-a
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2017.
mar 2017.#18
Ok zna
i viae CBD (ali i naravno THC) ima u indijskoj konoplji ovisi o sorti. Zna
i npr kg industrijske (cvijet) je slabija stvar od kg indijske (cvijet+listovi). Slabije i manje ulja se dobije jel tako..sorry mo~d je to nekom glupo al lje
im se od depre i vidim da CBD poma~e probao
aj...
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
mar 2017.
mar 2017.#19
Slabija kako gledaa, ako ~elia velik postotak cbd-ja i mali postotak thcja (ata je dobro kod depre...) onda je industrijka bolja opcija, jer kad
ea praviti ulje od medicinskih cbd sorti postotak thc-ja e ti biti ve
i (8-12% thc-ja).
27 REP54%
→ Istraživač
mar 2017.
mar 2017.#20
ok hvala de
ki.
ha
uj neki ka~u indica neki sativa pak trei industrijska aj ga znaj....al mogu rei kod depre CBD funkcionira...probat u sve pa vidjeti...
mana je kod industrijske ata ti treba pun kufer cvjetova 5-6kg da dobijea dosta ulja...zato dvojim pitam.ok jasnije mi je sad.
maj 2015.
1 / 20
maj 2015.
mar 2017.