LEGACY
Shizofrenija i marihuana
51 odgovora11,123 pregleda
41 REP82%
→ Istraživač
jan 2010.
jan 2010.#1
imam jedan problem, koji, nadam se, nemam samo ja, pri konzumaciji marihuane. nadam se da joa neko imao takav sli
an problem, kako bih ga lakae reaila. Uzimala sam marihuanu 3-4 puta u ~ivotu, svaki put nadajui se ne
em posebnom :) ali tog posebnog skoro i nije bilo.
Prvi, pozitivni efekti su mi trajali desetak minuta, a onda mi se u glavi pojavila neka
udna misao, koja mi je promenila
itav trip naopa
ke, a u tom trenutku mi se takoe
inilo da mi se promenio i
itav ~ivot. u loaem smislu.
to su bile neke negativne misli o mojoj bezvrednosti, slaboj li
nosti, o tome kako su drugi na 'viaem' nivou od mene, itd. ali takoe sam primetila da ne mogu da komuniciram sa ostalim ljudima oko mene. sve ato bih uradila delovalo mi je na silu, nije mi bilo do smeha (dok su se drugi smejali), nije mi bilo do fora, sve mi je delovalo uzaludno, i ako bih neato i progovorila, to mi je delovalo usiljeno,
ak i isfolirano.
skroz sam se zatvorila u sebe, utonula u loae misli, koje su me tako optereivale da sam pomislila kako bi najbolje bilo da me nema, jer sam bezvredna li
nost.
oseala sam se skroz izdvojena od sveta oko mene. kao da sam u
aurena i nesposobna za bilo ata normalno. mrzela sam sve oko mene, kao Hari Haler u Stepskom vuku. da, najbolje bi to tako opisala.
mislila sam da e me po prestanku dejstva sve to proi. i proalo je, u najveoj meri.
ali ipak i sada, oseam posledice te 'bitke' koja se deaavala u mojoj glavi.
oseam se, rekla bih, kao da imam bla~i oblik aizofrenije u nekim trenucima. naravno, normalno funkcioniaem, ali u nekim trenucima mi se pojavi neka nezainteresovanost za sve oko mene, i na pamet mi padaju sve one loae dileme koje sam tad imala u glavi.
Da li je neko imao sli
na iskustva, i kako ubudue da ih izbegnem? ili da li to zna
i da ne treba viae da pribegavam konzumaciji? :)
CAM
ENTUZIJASTA561 REP90%
→ Poznavalac
CAMENTUZIJASTA
jan 2010.
jan 2010.#2
Moj psihijatar mi je rekao da konzumiranjem thc-a dovodi do 7 puta vee aanse do razvoja aizofrenije, onda sam se obrazovao i pogledao znanstvene medicinske
lanke o marihuani i svi konstatiraju suprotno od toga, da
ak smanjuje rizik, aizofenija je bolest koja ne mo~e nastati tokom jednog popuaenog jonta.
Imala si bad trip, uzela si previae, svi ga nekad imaju, pazi ato uzimaa i koja je kvaliteta, genetika...I najva~nije ovisi o tebi ako si u loaem raspolo~enju to e se reflektirati na tvoj high ili stoned do~ivljaj.... Isto kao kod gljiva, pro
itaj Redishev vodi
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
jan 2010.
jan 2010.#3
Zvu
i kao odli
an posao obavljen sa strane thc-a. Vadi van sranja iz podsvjesti i suo
ava te s tim. Nije depresija i osjeaj manje vrijednosti aizofrenija. Niti kad imaa epizode napadaja manje vrijednosti, kad se po
nea plakati i tresti i filozofirati nije aizofrenija. `izofrenija je neat drugo.
Ti si opisala klasi
no depresivno tineesko stanje. Nezainteresiranost za sve oko sebe, strah od svijeta i osjeaj manje vrijednosti spadaju pod to. Nije to nu~no negativan utjecaj trave, samo te suo
ava s tvojim mentalnim sranjima, poja
ava te misli koj plutaju negdje u tvom umu koje inae spretno izbjegavaa, i sigurno nisi jedina kojoj se to dogaa, iako drugi sa takvim iskustvom teako da e priznati. (iako se mo~e javit panika kod pretjerivanja s travom, i mo~ zabrijat svakakve strahove zbog samog pretjerivanja. ali mislim da to nije tvoj problem)
Trava nije ko alkohol da mo~ea sva svoja sranja blokirati i teturati okolo nesvjesna. Trava je mnogo toga i izmeu ostalog posjeduje tu osobinu psihodelika zboge
ega ti se to dogaa pod njenim utjecajem - poja
ava mentalno stanje i ruai mentalne blokade. Ako ne~elia pro~ivljavati viae ta svoja negativna stanja koja su poja
ana na travi onda ju prestani konzumirati, simple as that. I prvo rijeai svoje probleme. A oni su kompleksni iako svi
isto brija
ko sranje, to ti mogu re
sasvim siguran. Jednostavno moraa prerasti to bez obzira koliko godina imala.
Moraa sku~iti da si vrijedna jednako kao i svi ma kakva god bila i ma kakvi god drugi bili. Moraa sku~iti da je ~ivot i svemir prekrasan, a jedini problem je ata ga gledaa neprestano iz krivog kuta. I kad to shvatia tada slijedi lan
ana reakcija svega ostalog - volja za ~ivljenjem, dru~enjem, radom... A samo trebaa prestat brijat sranja straha i manje vrijednosti (ata je zapravo druga krajnost egotripanja)
CAM
ENTUZIJASTA561 REP90%
→ Poznavalac
CAMENTUZIJASTA
jan 2010.
jan 2010.#4
Weedrane zaato velia da je thc introsktivnog djelovanja kad ga uzmea? Trava je druk
ija od psihodelika, i ne bi je stavljao u tu kategoriju. Jednom ili dva puta sam se loae osjeao, ostalo je spadalo u predivno stanje relaksiranosti i deanskioliranosti koju nikad niti jedna tableta nije mogla zamjenit. Ona ima aktivnu ulogu na psihu valjda na tvoje trenuta
no psihi
ko stanje. Zar ne? Ja se nikad ne rijeaavam odreenih inhibicija pod thc-om.
41 REP82%
→ Istraživač
jan 2010.
jan 2010.#5
svi koji imaju mnogo mnogo viae iskustva su mi govorili: Ma opuateno, svako povremeno ima takve misli, ali kad se vratia u normalno stanje, tih misli se ni ne setia.
Kod mene je problem ato se tih misli seam, i dalje me mu
e (mada u manjoj koli
ini).
u tripu mi je padalo na pamet da marihuana zapravo pokazuje zapravo kakav si. a rekla sam da sam se oseala jako isfolirano u odnosu sa drugim ljudima, sve sam radila na silu, pri
ala i smejala se na silu. onda sam kao 'skontala' da sam zapravo u takva, da se samo u stvarnom ~ivotu pretvaram da je sve normalno sa mnom. baa kao u stepskom vuku (to mo~da najpribli~nije objaanjava moje stanje)
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
jan 2010.
jan 2010.#6
Pa jesi li zaista takva, ukoliko jesi poradi na sebi.
Ako nisi takva onda si to temeljito sa sobom raspravi kako i zaato nisi, ono doka~i sebi da nisi (ne pod svaku cijenu, ne valja sebi lagat) i trebala bi rijeait problem.
Na mene na sreu ili na ~alost nije marihuana nikada tako djelovala, a ni iata drugo psihoaktivno ato sam konzumirao.
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
jan 2010.
jan 2010.#7
Naravno da je trava druga
ija od psihodelika i ne stavljam ju u tu kategoriju, ali kompleksna je i ima neke osobine psihodelika, pogotovo na ve
im koli
inama. Ima i introspektivno djelovanje iako se ta njena strana ne okida i nije izra~ena ako ne potiskujea neki problem. Ako ti je sve kul onda okree na zabavu, relaksaciju i pozitivu, po
emu je uglavnom i poznata.
SiD
AMBASADOR4.379 REP82%
→ Legenda
SiDAMBASADOR
jan 2010.
jan 2010.#8
ja imam tako neato sli
no, ali niata ne upuuje na aizofreniju, kod mene ti je to da ne volim bit u velikom druatvu, izbjegavam puno ljudi, masu, galamu itd... jednostavno mi smeta, puaim sa 2 kompia i to je to.. ostale ljude slabo podnosim i ne pada mi na pamet da bih o sebi mislio negativno (mo~da je tu problem) mislim svaata ali ne dopuatam si da se spuatam na psiholoaki na
in... mo~da bi jednostavno morala samo poradit na svojem samopouzdanju, tu je najvei problem,... mo~da te malo i pubertet aamara, ovisno kolko imaa godina (nemoj me krivo shvatit ako si starija sorry)
nije vutra niata za uzdizati u nebesa, i nisi nikad niata bolji ni vei kad ju puaia,.. zapalia, naduvaa se i to je to, ne o
ekuj puno od toga, neki su ina
e jako velike velike face kad se uduvaju, takve bi zaaamaro, ( ve
ina takvih je mlaa ekipa koja baa i nema ~ivotnog iskustva i koji puae po prvi put il su u tome jako svje~i)....
a ti.... zapali i u~ivaj, po mogu
nosti to radi s nekim ko ti je jako dobar i skim se osjeaa lagodno, nemoj puait sa ljudima s kojima ti je tlaka provodit vrijeme, tako ea uvijek past u depresiju.... uglavnom taj tvoj problem nije niata straano, svima se to dogaa s vremena na vrijeme, ja mislim da nemoraa pani
arit radit toga, mo~da su malo i tvoje godine u pitanju.... ja to zovem preispitivanje osje
aja, kad me opere tak neki trip, straano puno stvari mi se mota po glavi, kombiniram, gledam kaj sam krivo napravio, kaj sam mogo ispravit, itd... uglavnom, deaava se....
pozz
41 REP82%
→ Istraživač
jan 2010.
jan 2010.#9
20 god.
hehe mo~da je malo smeano, mo~da sam okasnila :D al nije mi se ~urilo iz prostog razloga ato mi nije bio cilj samo da se napuaim i zablesavim,
nego sam htela da imam neki ozbiljnjiji pristup svemu tome. i na kraju, svaki put se zakucam. :lock: bedak
BoRaiCho
AMBASADOR1.686 REP5%
→ Legenda
BoRaiChoAMBASADOR
jan 2010.
jan 2010.#10
Mislim da sam skoro pisao nesto slicno o ovome.....Al opet evo ukratko....dont worry,nema veze to sa sizofrenijom,i meni se zna dogodit da me tako "opere" "los trip" (mada realno ne bi trebalo ga nazvat losim,prije poucnim),al to ti je jednostavno sve u glavi....Nemoj pusit na primjer sedmicu dana,uzmi kao sto neko gore rece,poradi na sebi,jednostavno porazgovaraj sa "unutrasnjosti sebe"....to ti samo nesto podsvjesno imas,nesto sto te muci...imao sam slican problem,al nisam pusio nekih sedmicu dana,malo sam se pozbavio samim sobom,preispitao se,i naucio da svaki puta kad imas bed trip da ga treba fino analizirat i potrazit rjesenje za taj problem koji uvidis,jer tada vidis ustvari sta te stvarno muci,a uporno to nesvjesno izbjegavas.....eto,nadam se da sam malo pomogao....pozdrav! god bless you
17 REP34%
→ Istraživač
jan 2010.
jan 2010.#11
Razloge takvom tvojem stanju nemoj tra~iti u marihuani, vjerojatno si genetski sklona shizofreniji ili nekom te~em obliku depresije pa bolje nemoj puaiti, marihuana ti je vjerojatno samo pomogla da posvjestia svoj problem...
PimplaMan
AMBASADOR1.903 REP12%
→ Legenda
PimplaManAMBASADOR
jan 2010.
jan 2010.#12
Ja brijem masu puta da sam lud kad se napusim jer zaboravljam masu,i nekad bas neku paniku osjeam.Nemoj pusit velike koliine,nego si doziraj...
23 REP46%
→ Istraživač
jan 2010.
jan 2010.#14
do kad mi nisu rekli da kad je puni mjesec, da se ne mo~e spavati... nikad nisam obraao pozornost.
poslije toga, svaki put kad je puni mjesec, ja neato osjetim, nemogu spavati jesti ... bla bla
do kad mi nisu rekli da postoji `IZOFRENIJA, nisam niata osjeao... a poslje toga sam prvi put zapalio pljg da mi nije bilo ugodno....
i naravno, po
eo vjerovati u to.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
jan 2010.
jan 2010.#15
Psiha,psiha!
Nekad kao da ljudi jedva
ekaju da
uju neko njesra i ili zna
enja ne
eg,ubrzo nau neato ata se slu
ajno u nekoj nijansi poklapa s nima ili njihovim karakteru i izaberu bolest za sebe.
Tragi
no,poznajem par umialjenih bolesnika,raspon od 20 godina pa do 80.I ve
inom ~ene!
A ovaj prvi post...pa malo je zapaliti par puta i znati kako sve vutra djeluje na nas.Prvo zapalimo sme
e,pa opet sme
e blago djeluje na nas pa je prihvatljivo.Onda zapalimo neato dobro uzgojeno pa se prepademo i sebe i drugih...
Ma 100 kombinacija ima,ali ipak ne djeluje na svakog isto,a za nekog uop
e nije.
23 REP46%
→ Istraživač
jan 2010.
jan 2010.#16
sestro, probaj zapaliti sama! to je potpuno druga dimenzija puaenja.
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
wannabeshaman1POZNAVALAC
jan 2010.
jan 2010.#17
hmm...spremi se na dobru dozu tariguzinanja :D...
mislim da je najvei problem bio ato si odbijala prepustit se tiaini, koju ti je trava nudila.
mogue zbog okru~enja koje se sastojalo od pristojnih pojedinaca, straha...
(pod pristojnost podrazumijevam usiljeno ponaaanje na odreen na
in
da u drugima izazovea osjeaj ugode, ipak je ona nb.1 opijat za airoke mase).
jer upravo iz te pristojnosti glumatamo pa smo rijetko iskreni prema ostalima, a kamoli sebi.
kad bolje pogledam to je jedan ogavan
in, obmanjuju za sve, a druatvo
(kao apstraktna tvorevina) nas tjera da se osjeamo krivo ako ga ne upra~njavamo.
valjda je tvoj mazohizam bio tek prihvaanje stigme druatva zbog ne sudjelovanja u njegovim sranjima.
zato kao i fejs mislim da je za po
etak najbolje dimit sam(il s 1-2 bliske osobe),
onda je potrebno odbacit tek imaginarnu publiku.
kad nju odbacia odbacio si i onu pravu :P :D.
ina
e, ovo ato drobim o pristojnosti je zapravo puno suvislije objaanjeno
u dramaturakom pristupu u sociologiji...
ono ato si do~ivjela kao aizofreniju je mo~da upravo ta bolest koja se zove civiliziranost.
(idealni ljek je kombinacija unutarnje neciviliziranost i prividne vanjske civiliziranosti...
svaka druga kombinacija vodi u ludaru :D)
al ne moraa se previae nervirat veina nas ima to :P.
thc je i meni omoguio da se vidim onakvim kakav jesam i veinom sam glup i la~an :D.
al osim toga,nakon ato dosegnem unutarnju tiainu, daje mi slobodu izbora da budem ato ~elim
pa tako i da do~ivim ato ~elim.tada ova neugodna introspekcija dobro dode kao odsko
na daska u nepoznato,
odnosno to posebno ato pri~eljkujea.
ukratko thc me
ini neograni
enim.
u tom stanju shvaam da je sve samo pitanje osobnog izbora.
thc mo~e bit neato ato e te opustit i omoguit da hedonisti
ki ubijea par sati,
mo~e bit prili
no jak halucinogen, ljek, neato od
ega ea rijeait misteriozni svrab na tabanima...
ma ato god al ovisi samo o tebi i nikome drugome.
isto tako ono ato je thc ne mora bit ograni
eno na njegovu konzumaciju.
ugl nikad nemoj dopustit da ti netko drugi definira iskustvo pa kolko god sam bio iskustan.
e da i "iskusniji puaa
i" su naj
eae i ograni
eniji puaa
i...samo jedno opa~anje za kraj :D.
edit: valjda jer je tolko kasno viae neznam koji sam smisao napisao, a koji umetnuo
naknadno za sebe :D...budem sutra
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
wannabeshaman1POZNAVALAC
jan 2010.
jan 2010.#18
"Dramaturški pristup primarno je usmjeren na promatranje strategijskog ponašanja koje osoba koristi da bi se uskladila s kulturalnim pravilima o emocionalnom izražavanju. Predstavljanje idealne slike o sebi, te upravljanje impresijama u smislu namjernog izvođenja uloge i glume za društvenu publiku osnovni su momenti ovog pristupa emocijama. Smatra se da čovjek ulaže napore u smjeru strategijskog ponašanja koje je dirigirano od strane društvenih pravila. Na taj način osoba sebe prezentira u skladu s emocionalnom ideologijom, koja precizno definira koje se emocije u kojem kontekstu smiju i trebaju izraziti. Posljedica toga je svakodnevna manipulacija s emocionalnim izražajima u skladu s «normama osjećanja» (Hochschild, 2003) zato da bi se postigla mikro-ekonomska i mikro-politička prednost u odnosima s ljudima. Društvo definira očekivanja o tome koje emocije u kojem kontekstu trebaju biti izražene, a koje se moraju potisnuti ili sakriti, pa je čovjek primoran upravljati emocionalnim izražajem, pri čemu se najčešće radi o unutrašnjem konfliktu između emocionalnih pravila i ideologije te stvarnih osjećanja. "
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
jan 2010.
jan 2010.#19
Jedina sizofrenija koja postoji je strah. Barem u mom slucaju. Nije bas lako ponekad strahu opalit chvoku.
Natural
ISTRAŽIVAČ128 REP52%
→ Entuzijasta
NaturalISTRAŽIVAČ
jan 2010.
jan 2010.#20
postoji i ova varijanta: da te vutra napravi da zaboravis sve! sve ti je ravno ne razmisljas puno uzivas u tim osecaju koji te fino "razvaljuje" :) jedes, uzivas u ukusima, okolina ti se topi u osecaje, dolaze ti logike na pamet koje ne bih "trezan" nikad tako smilio, (nazalost tesko ih se setis) promeni ti se osecaj za vreme, (kao da stane), druzenje i razgovori dobijaju druge dimenzije!! menja ti se savest pocinjes da kontas sve drugacije!! mislim na neku dobru InDiKu ;)))
Peacce:sun2:
mirsad
ISTRAŽIVAČ64 REP9%
→ Entuzijasta
mirsadISTRAŽIVAČ
jan 2010.
jan 2010.#21
Sizofrenoj osobi je skoro nemoguce primetiti da je sizofrena, to se moze primetiti spolja a ako je to self diagnoza, onda zasigurno nije, vec je to neka vrsta samo-analiziranja, koja je uzgred budi receno normalan proces duhovnog 'odrastanja'.
Iskrenost prema sopstvu (bez ozira koliko neprijatno bilo) je put ka prociscenju i iskrenosti ka vani.
Kada je temelj postavljen na cvrstoj podlozi (istina), mnogo je manje podlozan spoljnim uticajima od strane drustva.
(ala sam se na...o:knockknock:)
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
wannabeshaman1POZNAVALAC
jan 2010.
jan 2010.#22
@natural tvoj post je potaknuo u meni novo tariguzinanje :D.
neznam kolko je ovo smisleno, zato i piaem.
mislim da si vutrom stvaraa nove sinapse,
putove kojima e informacije iz okoline prolazit u mozgu.
postoji jedan dobro utabani put(autocesta) koji je stvoren socijalizacijom,
no taj dobro utabani put nikud ne vodi.
thc te izgurne sa tog puta,na svoj i kroz to se mo~ea u
it slobodi izbora vlastitog puta
(jer prije nisi ni mogao bit svjestan te mogunosti zbog utabanosti ovoga).
mo~da taj izbor i ne vodi na neko bitno mjesto al je barem tvoj i onaj koji ~elia.
pa e ti ~ivot bit ispunjavajue putovanje :D.
to se mo~e smatrat ludilom.jer si o
ito skrenuo sa onog ato je opeprihvaeni put :D.
mislim da su "druga
ije logike" jedan manifestacija toga, a nemogunost da ih se sjetia
ograni
enost staze na koju se vratia nakon konzumacije.
osim toga kad si na svom putu, izdvojen od drugih mo~ea ih puno objektivnije vidjet.
mo~da ovo bioloaki ne dr~i vodu :D al tako sam to izbrijo jednom prilikom kad sam se nadimio
u aumi.ve je pao mrak, a ja sam bio sam i bez mobitela i tolko zabijen da
nisam uope mogao razaznat stazu. kako sam je tra~io
prizor mi se pretvorio u beskona
nost moguih puteva.
jer sam vidio sve kroz hrpu isprepletenih rije
ica koje su bile
mogui putevi informacija u mom mozgu.
zbog svega toga sam krenuo hodat voen
istom intuicijom :D
bez trunke brige dal u se polomit(ato je bila realna mogunost).
nemam pojma kako jer sam o
ito hodao po aikari i razdero majcu i hla
e
al sam se nekako vratio na naseljeno tlo :D.
naravno strah i ranjivost tog kaoti
nog stanja je teaka prepreka(kao ato vutragenjo rekaae)
i ljudi koji nisu spremni za to ako im se iz nekog razloga dogodi da dodu
u to stanje stvarno prolupaju.
al zato mi se thc
ini dobar jer je dosta slab halucinogen u odnosu na ostale
pa mo~ea postepeno i bolje pripremljen u u to.
edit:i vjerojatno novost tog puta djeluje tako da stvari ne uzimaa tolko zdravo za gotovo
(ili sli
no kao kad se desenzidebilizraa na neki miris ako je konstantno tu)
pa otud i hedonizam i dublji do~ivljaj stvarnosti. i trije~njenje od nekih zabrijanih
putpuno suvianih ko
eih briga svakodnevice.
i
ini mi se da ova pomo droga mo~da i nije nu~na za sve kulture.
zahvaljujem na pa~nji!
mirsad
ISTRAŽIVAČ64 REP9%
→ Entuzijasta
Natural
ISTRAŽIVAČ128 REP52%
→ Entuzijasta
NaturalISTRAŽIVAČ
jan 2010.
jan 2010.#24
Bravo wannabeshaman1 sve to dozivljeno ja ne bi znao tako lepo opisati :o) just go your way jer gde ima volje tu ima i puta!!
wannabeshaman1
POZNAVALAC934 REP37%
→ Ambasador
Nikolica
ISTRAŽIVAČ158 REP72%
→ Entuzijasta
NikolicaISTRAŽIVAČ
apr 2010.
apr 2010.#26
Sve je to u glavi. Travu konzumiramo upravo iz razloga jer nam se od nje menja psiholoako stanje u organizmu, kome te~imo, isto kao i kada konzumiramo alkohol u veim koli
inama. Ja imam neku svoju teoriju koju joa uvek razraujem, i nadam se da u je i zaklju
iti jednog dana kada je budem potpuno prou
io.
Naime, kad je
ovek strejt kakav je skoro uvek, veina stvari se dogaa po nekom ustaljenom redu i redosledu. Stvari se u globalu povezuju, rutinski nadovezuju i stvari se dogaaju veoma predvidivo. Pri tome, ljudski um se nalazi u nekom umirujuem stanju i koristi samo 2-8% ukupne mo~dane mogunosti. U tim procentima se nalaze u glavnom ljudske potrebe. Uproateno re
eno, prose
an
ovek u svakom trenutku ne mo~e da razvije svoj um ni pribli~no svom kapacitetu, a i taj korisni prostor koji raspola~e, koristi upravo za zadovoljavanje nekih osnovnih potreba samog organizma. Tipa, u bilo kom trenutku, razmialjate kako da zadovoljite neke svoje osnovne potrebe, kao ato su potreba za hranom, vodom, satisfakcijom organizma u smislu zabave, seksa... Sa strane ostaje ogroman ne iskoriaeni kapacitet mozga koji na ~alost nismo u stanju da koristimo. Malo je ljudi i genija bilo u ovom svetu koji su uspeli da iskoriste vei kapacitet mozga od proseka.
Poenta ove pri
e je, da
ovek kada konzumira bilo kakvo sredstvo koje e uticati na njegov rad mozga, mo~e vrlo slu
ajno otvoriti delove uma koji ne koristimo u svakodnevnici. Tako nam se javljaju razli
ite stvari, od depresije, aizofrenije, paranoje i ostalih psiholoakih momenata koje uporno potiskujemo u ~ivotu kako bi ~iveli sa ato manje optereenja. ovekov um je prepun informacija, ali um kojim mi raspola~emo je poprili
no osakaen, upravo iz razloga ato je psiholoaki momenat svakog
oveka upravo taj da zadovolji svoje osnovne i trenutne potrebe. Kada ste pod uticajem alkohola ili THC-a ili neke druge supstancije, vaa mozak funkcioniae na drugi na
in. Sve zavisi od osobe u suatini, pa tako kod nekih osoba mo~e da se otvori neka komora u mozgu koja je recimo potpuno zapuatena. Mo~ete videti sebe potpuno drugim o
ima, tako da ne budete "poznati" samom sebi, i stvari koje ste potiskivali mogu isplutati i doi do izra~aja. Vi mo~ete biti ne zadovoljni svojim ~ivotom a da toga niste ni svesni. Vaa um se konstantno puni informacijama, pa i sad dok
itate ovaj tekst nemojte misliti da zamarate samo svoje o
i i mozak da razumete ono o
emu govorim, ve u podsvesti vam se mo~dane elije jako zamaraju. Tako se javlja potreba za spavanjem, jer mozak punimo konstantno informacijama, a ne zato ato nas bole lea ili smo malaksali. Kao ato sam rekao na po
etku, bukvalno sve je u glavi. Niste svesni koliko stvari mo~ete svojim umom kontrolisati a da toga niste svesni. Kada bi
ovek koristio bar 20% svoj mozga, ko zna gde bi nam kraj bio. Ne mo~ete verovati da svojim umom mo~ete
ak uticati na fizi
ke pojave oko sebe, da mo~ete mislima pokretati stvari (to neki ljudi mogu, jer su uspeli da iskontroliau jedan zapuateni deo u mozgu)...
Mo~da i nisam morao sve ovo da napiaem i mo~da sam ga malo zakomplikovao, ali ako samo malo razmislite videete da je poenta jako jednostavna i da to ato se dogodilo doti
noj je apsolutno normalna stvar...
jan 2010.
1 / 27
jan 2010.
jul 2016.