VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaBorba protiv karcinoma materice
LEGACY

Borba protiv karcinoma materice

160 odgovora37,604 pregleda
apotISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#1
Pozdrav svima, evo zapo injem temu u kojoj u opisati borbu moje majke i nas kao porodice protiv ove teake bolesti. Nadam se da e pomoi ostalim ljudima u sli noj sitaciji, kao i da emo i mi dobiti neke informacije o tome kako kanabis mo~e da pomogne u poboljaanju kvaliteta i du~ine ~ivota obolelog, i nadamo se ozdravljenju. Istorija bolesti: Majka mi je razbolela od raka materice pre oko 10 godina, imala je operaciju - odstranili su sve sumnjivo i na kraju joj zracili ceo abdomen. Od zracenja su ostale posledice na crevima i dan danas. Sve je bilo u redu do pre dve godine kada se tumor vratio - sekundarni depozit sa materice sada na plucima i jetri. Sa pluca je odstranjen - 1/3 plunog krila skinuto, ali sa jetre je inoperabilan. Odradila je jednu turu hemoterapije koju je jako tesko podnela. Nakon te hemoterapije cekali smo da vidimo rezultrate , ali nazalost saznali smo da je kancer u progresiji na jetri i mozda pankreasu i ponovo plucima , tumor markeri 2600. Taj izveataj je uradjen pocetkom februara 2012. Nakon tog izveataja krenuli smo u borbu protiv bolesti alternativnim metodama - gljive, semenke kajsije , redukovana ishrana izba eno meso i aeeri, i na kraju ulje od kanabisa. Kupili smo na ulici 500gr cvetova marihuane nepoznatog porekla , skuvali je po metodi Ricka Simposona i majka uzima ulje 3 puta dnevno od tada do danas - po etak maja 2012 kada je ponovo isla na snimanje magnetnom rezonancom-MR. Za sve to vreme imala je period navikavanja na supstancu pogotovo u po etku kada je par puta organizam reagovao deziorijentacijom, dehidracijom usta, nagonom za le~anjem i spavanjem. Medjutim posle 2-3h sna budila se odmorno i sve~e. Takodje i ona i njena okolina primetili smo da je ~ena od kad je na terapiji mnogo smirenija i opuatenija. U petak 04.05.2012. stigli su rezultati sa MR posle oko 2.5 meseci uzimanja ulja , i na~alost bolest je u progresiji i na pankreasu i medijastinumu plua kao i na jetri. Bio je to aok za nas, i posle razmatranja da li nastaviti ili ne majka mi je rekla da joj ulje mnogo zna i makar na kraju i ne pomoglo. Ka~e da bez ulja ne bi mogla da spava od nervoze i brige ato je bio i slu aj pre po etka terapije uljem , kao i da je mnogo opuatenija i odmornija preko dana. I samo uzgajanje i briga oko biljaka joj zna i dosta. `ta da se radi, nastavljamo borbu istim metodama, samo ovog puta ulje pravimo od nasih biljaka koje smo uzgojili. Zasadjeno je 8 od 30semena naru enih preko Aliena po etkom februara, 6 Afgan Kush-a i 2 Norther Lights-a. Od tih 8 semena 3 nisu izaala/po etni ke greake previae vode/ . Sve su biljke zasadjene 07.03.2012, bili su pod MH 400w , radjen LST, trimming i -ili topping, do 27.04.2012 kada su polno sazrele tj pojavili se prvi stepenasti internodovi, kad smo zamenili MH sa HPSom i stavili sa re~ima 18/6 na re~im 12/12. Koristili smo TerraMagma zemlju i samo SLAVOL od djubriva.Od pet biljaka ispalo je za AK tri muaka i jedna ~enka, a od NL jedan hemafrodit. Muake smo odmah izbacili iz ormana i stavili na prozor u kuhinju gde su stajali oko 7 dana, posle cega su poceli da ispuataju polen. im smo to videli bilo nam je ~ao da ih bacamo i odlu ili smo da ih skuvamo po metodi Ricka Simpsona, poato trenutno nemamo niata bolje a ovo od februara je na izmaku. Pogreaio sam u startu ato nisam odmah naru io fem semena, ali pre 3 meseca nisam imao pojma ata to zna i i emu slu~i poato do pre saznanja o ulju kanabisa nisam znao niata o kanabisu uopate, uzgoju, THCu, i svemu ato ide uz to. Birao sam samo da biljka bude indica sa ato viae THCa. Sad su naru ena i 5 fem semena White Widowa kao i 5 komada od CBD-crewa , pa uz kombinaciju ovih NL i AK valjda emo imati bolje ulje od ovog uli nog. Evo slika sa ju eraanjeg kuvanja 3 MU`KA Afgan Kusha 697.IPB Tri momka pred rezanje 698.IPB 300g zive vage 699.IPB U rastvoru alkohola 700.IPB Kuvanje lonac u loncu 701.IPB Pecenje ostatka uz pomoc sonde 702.IPB Ohladjeni maslac odvratnog ukusa Bilo je oko 300g biljnog materijala , skinuli smo i bacili glavno stablo, sve ostalo se kuvalo. Prvo je izopropil aklohol isparavao iz velikog lonca. Kad je u istom ostalo mo~da 3 prsta rastvora digao sam lonac da promeaam sve nadajui se da u na dnu videti gustu smeau tj ulje, kao ato je bio slu aj i prvi put sa cvetovima punih semenki kupljenih na ulici. Meutim niata, na dnu se nalazilo neato malo peskaste biljne mase - polena , nema ni traga od gustog ulja. Onda me pogodi misao u glavu - tupane , mu~jak nema nigde smole, i THC koji verovatno nosi makar u malim koli inama nee imati podlogu za koju mo~e da se ve~e. Sve e ispariti i na kraju emo dobiti malo ostataka polena na dnu koji e se razleteti na sve strane. Joj, brzo sam pokupio oko 100g maslaca iz fri~idera i ubacio u kipui alkohol jer sam itao da se THC vezuje za maslac. Kad je alhohol prestao da isparava na ringli /temperatura duplih lonaca ne mo~e nikad prei 100c/ ubacio sam ostatak u manju posudu koju sam ubacio u rernu. Pored posude u rernu sam stavio i sondu za merenje temperature kako bi znao da nikad T nee prei 130c - vidi se na slici. Alkohol je isparavao joa 1h na oko 125c dok se nije sve smirilo u posudi. Na kraju smo posudu stavili u fri~idr da se maslac zgusne ato se brzo i desilo. UKUS JE ODVRATAN za razliku od ulja pravljenog od ~enskih cvetova BEZ MASLACA, al mo~e da se podnese uz hleb i med. Pojeo sam ju e malo na keksu, vidi se na slici. Uve e sam osetio malo vrtoglavicu i dezorijentisanost i brzo sam zaspao i spavao odli no, ali ne znam da li je od umora ili THCa, poato ne konzmiram marihanu ne znam kako je kad me "uradi". Danas e uzeti i majka pokoji sednvi sa maslacem i medom pa u da izvestim da li imaju mu~jaci nekog efekta na nju. Na kraju imamo nekoliko nedoumica oko marihuane pa bih zamolio iskusnije da pokuaaju da nam pomognu. 703.IPB 1 - Evo izgleda ulja - katrana koje je napravljeno od cvetova kupljenih na ulici. O igledno to ulje nije pomoglo da se bolest povu e ili barem stagnira pa me interesuje da li trava koja se kupi na ulici tretirana temperaturno? udno mi je i to ato sa od te trave probao da niknem bar dvadesetak semena i nijedno nije proklijalo. Nijedno, zato mi je udno kako je to mogue. Semena su bila razna, i braon krupna, i aarena braon, i manja bela i zelena, ali nijedno se nije primilo. To mi je nada da sa tom travom neato nije u redu /mada o igledno ima uticaja na majku/ - i da e ova sve~a koju gajimo biti bolja. Ako niata stekla je imunitet na THC i mo~e dnevno da uzme sigurno 2g a da joj ne pozli. 704.IPB 2- Sad su mi u ormanu iz prve ture ostale ~enka AK -levo na slici i hermafrodit NL - desno na slici. Obe su LSTovane i zavezane za saksije, 2 nedelja cvetanja. Sa hermafrodita skidam jaja svakli drugi dan, mislim da je postao hermie zbog stresa poato se jaja javljaju na uvek istim mestima za sad, a na novijim granama i cvetovima nema ni traga od muakih. Da li da pustim obe biljke u ormanu ili da vadim hermia? Logika mi je poato imam samo 2 biljke u ovoj turi na cvetanju u ormanu /novih osam biljaka stoji ispod CFLa trenutno/ bolje da skuvam dve mo~da delimi no opraaene biljke nego jednu neopraaenu. `ta mislite? Pozdrav i hvala.
mazarLEGENDA

maj 2012.

#2
Ne ~elim soliti pamet, ali ovo je forum pa svatko ima pravo na mialjenje. Kao prvo rep + za lije enje majke uljem. Ja osobno nikad viae na Simpsonu, radije u tih pola kg pojesti u 2 godine nego u 3 mjeseca. Tih 2 g dnevno je za mene isto pretjerivanje, moraa shvatiti da ne postoji magi na pilula koja sve rjeaava. Moraa ii postepeno s majkom, treba ju lije iti... Tvoja majka nije jedina kojoj se desila progresija nakon Simpsona, jednom ovjeku (rak plua - najte~i oblik) se desila ista stvar (isto je kupljena trava s ceste), sad je i dalje na ulju (s pedigreom), ali stvarno postepeno, polako. Po par zrna po konzumaciji i odmah je ~ivnuo, one Simpsonove doze su ga ubijale, ruaio se u nesvijest. Moj savjet je da ne prelazia 5 zrna po konzumaciji, a nek povisi i na 4 x dnevno. Simpson je samo terapiju komercijalizirao i dao svoj savjet, meutim znanje o ulju postoji ve dugi niz godina, i svaki travar je imao svoju shemu konzumacije `to se ti e nastavka terapije, negdje sam ve postao,  ako umirem dajte mi ulje, da na njemu umrem:dada, tako da je totalno razumijem. A za ulje , radio sam s feminiziranima, i opet bi, ako je za zdravlje nije bitna cijena...ne trebaju ti muake, ja bih ih se rijeaio. Dr~im fige.:vb_wave:
apotISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#3
Mazar sla~em se sa tobom potpuno i zahvaljujem na savetu. Svaki savet , primedba ili kritika su uvek viae nego dobrodoale, misim da forum tome i slu~i. Definitivno joj samnjujemo dozu, mada ona je poslednjih 15ak dana i sama smanjila poato je koli ina koju smo skuvali prvi put utanjila. Danas smo nabavili i aj od Hajdu ke trave, Nevena i Koprive na savet cv2 :respect: kao i mati ni mle . Od sutra po injemo i sa 1,5l aja i jedno zrnce mle a na dan. Mada desila se i jedna neprijatna stvar sa mojim ocem. Poato smo ju e skuvali onaj puter rekao sam ocu da on proba da nama~e na par e hleba malo putera sa medom da vidimo ima li uopate efekta taj puter, a i da cu ja isto probati uve e kad dodjem kod njih. Medjutim ulazim ve eras na njihova vrata i vidim oca le~i na krevetu bled kao kre . Majka mi ka~e da je uzeo puter , a kad mi je pokazala koliko zaledio sam se. Sigurno 5-6 mililitara ogrebano iz one aerpice , ko zna koliko je to grama. On je ovek koji ne ide kod lekara, ne pije i ne puai i razboli se od gripa jednom u 5 godina. Morao sam da mu pomognem da dodje do toaleta , nije mogao da hoda. Izbledeo, totalno dezorijentisan, znoji se non stop, muka mu je. Skuvali smo mu aj i kad ga je gucno ispovratio se. Posle toga mu je bilo malo bolje i brzo je zaspao. Odmah sam pogledao po netu da li je mogue overdozirati opasno sa THCom, al na svu sreu svi ka~u nije zabele~en nikada ni jedan smrtni slu aj od toga i da si sutradan ve dobar pa mi je laknulo :icon_smile: . Majka i ja smo se dogovorili da prestane da uzima ovo ulje sa ulice i pree od sutra na puter. Da bi odredili dozu putera uzeo sam ja oko 22h malo vecu dozu nego ju e /ali sigurno mnooogo manje nego ale :sick: danas /, da vidimo , i priznajem da se trenutno ponavlja situacija od ju e, blaga dezorijentisdanos, sporije mislim, br~e mi kuca srce ,kao da su mi malo teake ruke dok ovo kuckam i teako se koncentriaem. Sad je 24:00h tako da sam siguran da mi deluje i da u ovim muakim biljkama ima neato canaboida. Tako e biti na puteru u malim koli inama 3 ili 4 puta dnevno ,sve dok ne predjemo na pravu stvar. Sad je 24:15 h i ja jedva sklapam recenicu. Pozdrav do sutra kad dodjem sebi. :ovca
mazarLEGENDA

maj 2012.

#4
Citiram Z&N Pretero si i to gadno, to mi je napisao na po etku mog dnevnika, kasnije smo joa razglabali o tome koliko je ulje mo no, sad si se i ti na te~i na in uvjerio. :respect:prema ulju, bilo ono od muakog ili ~enskog:vb_wave:
apotISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#5
Dobro jutro, samo da javim da mi je ale ok, uli se jutros ka~e naspavao se dobro :snooze: , sad je ka~e ko nov. Ja takodje, sinoc samo se prekinuo i odmah na spavanjac, malo me vrtelo u glavi, suva usta i pravac carstvo snova. Jutros sve~ u nove radne pobede. Mazar RESPECT za ulje nema ata, mora oprezno. Majka ka~e da e da uzme pola moje doze ni mrvicu viae. Malo se uplaaila zbog aleta sinoc. Mada i ja sam. Sad na posao, Pozdrav
DEDEPOZNAVALAC

maj 2012.

#6
Pozz Strasno zlo se nadvilo nad tvojom familiom. Puno srece u narednim vremenima i neka uspe terapija 100%. Sretno dalje.
apotISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#7
Pozrav svima i hvala na podraci , evo kratkog izveataja za ovu nedelju. Nakon onog kuvanja muakih uspeli smo da uspostavimo koli inu doziranja , 4* na dan malo putera sa keksom. Takodje majka je po ela da pije hladno ceeno ulje od semena konoplje i mrvicu mati nog mle a jedanput dnevno kao i aj od nevena, koprive i hajdu ke trave. Nijednom nije bila oaamuena tako da je valjda doza ispravna. Medjutim joa uvek ponekad ima jake glavoblje i to je jedino ato trenutnio ima od bolova. Ne znamo zaato, ali mislimo da nije od ulja ni od raka , ve je mo~da neki drugi uzrok. Oporavili smo se svi od aoka onih rezultata proale nedelje i idemo dalje. Majka je bila na pregledu kod privatnog lekara da joj pogleda isveataje od anallize krvi i magnetne rezonance - second opinion. Rekla joj je sli no ato i ovi na onkologiji, ali i sledeu re enicu , parafraziram "Gospoo, osoba koja sedi ispred mene i osoba ije rezultate itam kao da nije ista. Vi izgledate odli no, jeste li sigurni da su ovo vaai rezultati". Au koliko je to bilo ohrabrenje za nju :gothband: . I evo sad je otiala sama na vikend kod drugarice u Suboticu autobusom , i naravno ponela sve terapije sa sobom :goldmaryjane:. E sad naredni petak ide opet na onkologiju kod svog onkologa , pa onda na konzilijum. Vrlo se razmialja da odbije bilo ata da joj daju bilo zra enje ili hemo. Ja je POTPUNO podr~avam u tome, ali odluka mora biti samo njena. Imamo tu logiku da je kroz sve to proala i vrlo teako podnela i ne bi da prolazi ponovo kroz to :sick: isto. E da stigla su 5 semena od CBD crewa i ve su stavljena na klijanje, dok u ormaru dve :maryjane:lepotice:maryjane: divno cvetaju. Borba se nastavlja :violent018: punom ~estinom i jakog duha :kenny_revenge:.
Snjezana1971AMBASADOR

maj 2012.

#8
Puno vam sree ~elim samo operite iz sveg raspolo~ivog oru~ja po beatiji i bit e rezultata morrraaaaa:dada:thumb: Sretno.
2cvENTUZIJASTA

maj 2012.

#9
Moj li ni savjet Prije terapije i konzumiranja ulja i svega ostalog pored, neka idu ljudi koji su bolestni na vadenje krvi da dobiju nalaze i posle terapije neka opet idu na te iste preglede pa e tek onda vidjeti razliku u rezultatima, tako e se uvjeriti ako su skeptiki ako nisu dobi e joa viae snage za lje enje moji psihi je pomoglo mislim da bo i ostalim. Apot sa dignutom glavom napred i ne odustajte niata se ne deaava na brzake. Sre no :callyou: :bananica

maj 2012.

#10
bok drustvance, friska sam na forumu, na zalost iz tragicnih razloga. evo i ja zapocinjem svoju odiseju (mozda otvorim i svoj dnevnik, vidjet cu), a za pocetak me zanima gdje se u hr, konkretno u zg, moze kupit rice cooker. apotova ideja 'lonac u loncu' mi se svidja, ali voljela bih za prvi put sve napravit skolski, bojim se pozara. pozdrav i podrska svima koji (se) lijece, posebno mazaru koji mi je dao nade.
apotISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#11
Pozdrav svima, Evo kratkog izveataja za proalu nedelju. Majka se dobro osea, psihi ki se skoro potpuno se oporavila od onih rezultata , i sad guramo dalje. U protekloj nedelji upoznala je iskusne borce protiv ove zle bolesti i preala je na kombinaciju white widow i critical+ 4 puta na dan. :respect::kiss: :iloveyou: . U petak je bila kod onkologa, to joj je bila poslednja psihi ka barijera , rei da ili ne. Kad joj je rekao da hoce da je poaalje kod hirurga i uzme par e jetre da rade biopsiju kako bi odlu ili koju hemoterapiju da joj daju, samo mu se zahvalila i rekla da ne pristaje na joa jednu turu. Sama ka~e da saznanje ato nema viae strepnji od lekara, rezultata i terapija je kao da joj je veliki kamen pao sa srca. I to je to, viae nema muvanja po lekarima, uzima prirodne terapije :watchplant: i nadamo se najboljem :fishing: . Sad smo za vikend opet iali na izlet svi porodi no , odli no smo se proveli , proale nedelje jedini vidljivi simptom njene bolesti je to ato se brzo zamori. Samo da tako nastavimo i narednih nedelja.
orbitLEGENDA

maj 2012.

#12
Citam sve ove postove vezane za lijecenje bolesti i jako mi je zao sto se nekome to desava, s druge strane, jako sam sretan sto postoje "grupe" ljudi koji se svi zajedno, kao ova nasa zajednica ovdje trude nekome pomoci kada mu je to najpotrebnije. Osobno sam izgubio jednu veoma dragu osobu od tumora na mozgu, ali tada sam bio suvise mlad da bi nagovarao ili bio ozbiljno shvacen u vezi ovakve terapije (a i o kanabisu sam znao samo da se pusi, iskreno) Vjerujem da kanabisovo ulje zaista lijeci i cvrsto vjerujem u to da ce se svi izlijeciti od svih bolesti uz pomoc istoga (iako nisam nekakav "hipi" ili kakav vec freak). Svu srecu Vam zelim iz dubine samoga sebe. Respect people !
apotISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#13
Evo proala je joa jedna dobra nedelja, majka se dobro osea, jurca po gradu i aire :b_cyclops: . Uzima redovno terapije, sa tim ato je polako po ela da ubacuje i meso i mle ne proizvode u ishranu , naro ito mladi sir. Trudimo se da to bude sa pijace sa poznatih tezgi, ato je viae mogue "domae". Ubacila je u terapiju i ulje crnog kima hladno ceeno , uli smo da je i ono jako dobro za imunitet. Takodje koristi onaj maslac od muakih biljaka - tek da se ne baci, tako ato ga meaa sa kremom od nevena i ma~e na abdomen. Borba se nastavlja, psihi ki je jaka mada desi se da ponekad i padne, ali idemo dalje borba se nastavlja. Pozdrav svima do idue nedelje.
Snjezana1971AMBASADOR

maj 2012.

#14
Treba biti uporan i rezultati nee izostati pogotovo kad imaa odli nu pomo u vidu(poznatih boraca) koji su i nama poznati:dada:thumb: Puno sree i gogogooo:ridinghorse:

jun 2012.

#15
Puno sree u borbi s tom gadnom boleau !
apotISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#16
Hvala svima na podraci i lepim re ima, uporno nastavljamo sa terapijama,a evo i izveataja za ovu nedelju koja nije proala baa najbolje. Majka je od ponedeljka do etvrtka imala konstantne prolive, po njenim re ima "nesvarenu stolicu". To nije prvi put da joj se deaava u poslednje vreme mada sada je bilo najdu~e, i svi se jako zabrinemo kad se to desi jel su to prvi znaci otkaza funkcije jetre koja stvara ~u za varenje hrane, ili pankreasa koji stvara sokove za preradu hrane u crevima. Ali najviae se zabrine ona i tada pada u duboke psihi ke krize, misli da je to "po etak kraja" i da joj je ostala joa koja nedelja ~ivota. Tada se potpuno promeni, neprijatna je , nervozna i dosta pla e. Na sreu od petka stolica joj se stabilizovala i samim tim ona je mnogo bolje u njenoj glavi. U tim trenucima ja joj pri am kako to niata ne mora da zna i i kako je mo~da samo zaka ila stoma ni virus ili da je to mo~da zbog toga ato je po ela da jede meso posle du~eg vremena pa se te~e vari, ali nije mnogo od pomoi. Svaka njoj ast kada ima snage da se izbori sa tim oseajem i nastavi sa kakvim takvim "normalnim" ~ivotom. Danas kad je ponovo ona stara pri ali smo opet o ~ivotu i smrti, i tad stalno pokuaavam da je "uteaim" kako je smrt sastavni deo ~ivota i da pokuaa da pro~ivi ato kvalitetnije svo vreme koliko god da joj preostalo sa ato manje brige i nervoze , jer kad je u depresiji vidim da jede samu sebe iznutra i ulazi u spiralu koja ubrzava i iz koje nema povratka. Ka~e ona sve ja to znam ali ja e je od mene. Rekla mi je i da je kad je u toj situaciji zavidi zdravim ljudima do granice mr~nje, tj da postaje kako ona ka~e - zla. Ka~e svesna je toga i nimalo joj nije lako da se izboti sa tim oseajem. Mogu ja da joj filozofiram da svi mi umiremo i da e nam biti lakai ostatak ~ivota kad smo svesni toga i da to prihvati kao normalnu stvar, ali nisam u njenoj ko~i i ko zna kako u se ponaaati i ja sam kada doe vreme. Uh, dosta teakih misli. A da na kraju razgovora ka~e mi ona : "Jebote, da ne uzimam ovo crnilo(tako ona zove ulje) ve bi odavno umrla. Cele nedelje sam spavala odli no ,kao da nisam bolesna, a sino sam spavala 9 sati i 2 sata preko dana, a to me spaaava. Nije kao ranije kad imam krize da non stop vrtim razne scenarije po glavi i ne spavam noima, a kamoli danju! I kad sam uzimala Bromazepame nije mi nogo pomagalo da zaspim" . E to mi je napunilo srce, nije sve ovo za d~abe, ova terapija i da ne dovede do izle enja definitivno podi~e kvalitet ~ivota bolesnika, koliko god on da traje. I uvek postoji nada u potpuni oporavak kada imaa neki lek, a to je ono ato je i dr~i u ~ivotu i daje joj snage dalje za borbu. Danas je bila super, doali su joj gosti i ini mi se da se izvukla iz krize i nastavlja dalje. Idemo u narednu nedelju bie valjda bolja od predhodne :cow_yellow:.

jun 2012.

#17
Evo sad kad sam ovo sve procitao malte ne sam se rasplakao,svaka vam cast rado bih vas upoznao i podario svoje znanje o uzgoju.Ja obozavam medicinske strainove a moj prijatelj je doktor sto se tice marihuane jedan za kojeg mislim da ako nitko ne moze izljecit rak on moze.Ja bi ti preporucio sljedece naruci sjeme od royal qenna Special kush a Northen si vec uzeo.Kush ti je 3 fema 8 eur,jedan od najjaci medicinski strainova ikad.Kupi hesi i advance nutrient gnojiva ako stojis sa novcem,i odradi grow.Malo napravi hasa pa svi zapalite,a ostalo u ulje za majku.Ta biljka je stvarno potentna,osjecas se ko da stoji bog pored tebe nekako blazeno,ali nije najjaca ali je blagotvorna.Iskreno mi je zao sto sve morate prolizit a narucito tvoje majke.Poruci joj,da se ne brine da ima najbolji ljek na svijetu,nek ide sto vise u prirodu,nek slusa glazbu koju voli i u kojoj uziva,nek zapali,ako nece pusit nek pije cajeve od cvijetova,po meni je pusenje najbolji izbor konzumacije marihuane.Ne odustajte lako tek ste krenuli,kad bi samo javnost ovo vidjela,ne moj te mislit da promoviram marihuanu vasim slucajem,nego da se ljudima vise oci otvore.Ako te bilo sta zanima posalji mi pm dat cu ti svoj broj pa mozemo razgovarat,i puno vam srece zelim dalje.:samoja

jun 2012.

#18
Bogami, teske rijeci... Stvarno si ovo sazeo do jaja. Nemoze bolje. Znas i sam da si vrlo dobro proucio sve sto treba i da ti malo sto mozemo reci, osim par lijepih rijeci, kao i Snjezani (bracnom paru). Uglavnom, stvarno kad mi obicni "sretnici" koji nismo ovako sjebani bolescima.... osjecamo se pravim sretnicima bez obzira na situaciju u kojoj se nalazimo. Iskreno, vama ne mogu pomoci svojim znanjem ili bilo cime, ali u buducnosti cu se truditi da smanjim te dogadaje koji se desavaju a ne bi trebali se desavati. Ne volim lupa respekte jer mi je to noob ali evo iz rijeci SVAKA CEST TEBI A JOS VISE TVOJOJ MAJCI vi se uzor svima nama, i sad ovo ruzno zvuci, ajoj najradije ne bih ni rekao ali moram dovrsiti misao. Jednog dana kada tvoja majka umre (bez obzira da li zbog bolesti ili zbog starosti) ona ce i dalje ostati nama u sjecanju kao uzor koji se bori protiv svih nedaca bez obzira na sve a opet zadrzi ono moralno u sebi, dusu svoju. Svaka cast, drzte se drzim fige :)))))
apotISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#19
Hvala joa jednom svima na podraci, zna i mnogo kad vidim da ljudi ~ele pomoi. Domaja nemaa brige oko promocije kanabisa, to ni meni nije ovde cilj , iskreno poslednji od ukupno 2-3 jointa koje sam probao u ~ivotu sam zapalio pre oko 15god i nije mi se neato svidelo :icon_frown: . Kada sam po eo da piaem ovu temu cilj mi je bio da ato viae ljudi koji su u sli noj situaciji kao i mi vide joa jedno iskustvo ma kakav ishod bio u borbi protiv ove bolesti. Kada smo postali svesni da konvencionalna medicina viae nema efikasnog leka proveo sam oko mesec dana na netu gledajui razne alternativne medicine, a jedino emu sam verovao jesu iskustva obi nih ljudi koji su pisali po forumima, nikako sajtovima ili pojedincima koji ~ele zaraditi na tuoj nesrei. I kad god bi naleteo na neki takav forum mnogo mi je zna ilo sve ato sam pro itao kako bi izabrali kojim putem dalje ii, tako da se nadam da e i ova pri a nekome pomoi u odluci, kakva god da bude. Domaja hvala na savetima naru iu i Special Kush, ali niata od gnojenja radim samo prirodno, zemlja i voda i pomalo Slavola. Ove dva prvenca lepo napreduju, NL je na kraju ispao 100% ~enka poato sam mu poskidao ono malo muakih loptica ato je dobio usput nekim stresom. Oni ato sam posadio od CBD crewa lepo napreduje, uskoro u da ih topujem i kloniram za koji dan, pa i oni na cvetanje. Pored njih evo sad e oko mesec dana kako sam stavio joa 6 AK semena, li i mi da je samo 2 muaka. Majka me sad stalno pita kad e dobiti neku biljku da joj skida listove i melje ih sirove, svidja joj se ukus a ve je obrstila :prof10: jednog celog muakog, tako da e se obradovati ovim AK ovima :bale. Meni uzgoj mnogo zna i , imam utisak da u stvari radim neato kako bi joj pomogao, mnogo je bolje neko kad samo sedim i ekam rezultate od lekara. Mada priznajem da sam do sad nekoliko puta psovao sve to , u stilu ata se ja drndam sa ovim ako ne poma~e, ali taj oseaj me brzo proe i nastavljam da verujem. Kao na in konzumacije mislim da nee pristati na joint pogotovo ato ne voli ni cigarete. Mada sad kad za koji dan budemo brali biljke ostaviu par cvetova da se nadje ako jaki bolovi budu krenuli, poato vidim da Snijezani1971:respect:to dosta poma~e kod bolova pored ulja. Mo~da zato nabavimo i vaporizer ali otom potom, nadam se da nee doi do toga uopate. Danas smo bili na ran u svi zajedno i matorci i moji klinci i bilo nam je super, ponoviemo i narednog vikenda.

jun 2012.

#20
Lijepo za vas,nemoj prestat vjerovat u biljku to je jedini pravi lijek,pa pogle koliko nas je nismo svi budale.Ne samo mi nego cijeli svijet,samo sadi i konzumiraj.Sto se tice ovih gnojiva to su ti organska gnojiva i pobjednici na cannabis kupovima,procitaj malo o tome pa razmisli.Dobar je i Slavol ali naspram ovog je nula advance nutrient di nadoda jos 21.5 thc na kolicinu thc biljke ako se pravilno koristi,uz to s njim dobijas najvecu kolicinu ali je skup ko vrag.Posebno je dobar Big bud i blood bud i tarantula od ad nut.Sa kushem ces se obradovat jako dobar izbor.I da marihuana kad se pusi ne izaziva nikakvu ovisnost,mozete je pusit cistu bez duhana jer u njoj nema nikotinas pa nije toliko ni stetna.Zapravo malo ali zaista malo ti osteti pluca ali dobijes high,koji je neprocijenjiv.High nije takav kod ulja,ovo je direktno,ali sto potentnija biljka to bolji high.Ako nemas toleranciju na dim nemoj pusit norten pusi kush ijako je jak nema nista paranoicno u njemu,ja sam znao po par pljugi hasha od kusha dnevno zapalit i mislim da je taj osjecaj neprocijenjiv mozda bolji i od seksa,bar meni a seks sa kushem sta reci nego mmmmm ako si sposoban.Samo sibajte siguran sam da cete uspijet.
Snjezana1971AMBASADOR

jun 2012.

#21
Svaki :respect: za brigu o voljenoj osobi(majci) i toliko snage i upornosti je potrebno ulo~iti kako bi nekome pomogao da se to ponekad granii s ludoau, znam po sebi jer imam osobu koju volim i pokuaavam joj na sve naine pomoi kako bi lakae podnijeli kako sadaanjost tako i budunost koja je neizvjesna ali svejedno "nada nikad neumire" i zato smo uz svakoga tko se bori i pokuaava pomoi te daje podraku:thumb:(a na ovom forumu je imaa) koja puno znai u teakim trenucima kad te obuzmu svakojake misli. I sami smo dosta toga proali ali od kad smo na terapiji "uljem i pljugama" sve je nekako lakae i bolje, naravno ima joa dana kad bude loaije ali i to bude podnoaljivije kad ovjek ima neku viziju za sutra i nada se da e na kraju ipak odnijeti kakvu/takvu pobjedu bez obzira na ishod, jer nije isto kakvom kvalitetom ~ivota ~ivia u meuvremenu zato samo uporno naprijed. }elim ti svu sreu i da nastavia tempom i putem koji si odabrao, a to je dobar put:cow_yellow:
apotISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#22
Hvala puno na podraci , nastavljamo dalje sa terapijama kao i pre. Proala nedelja je bila dobra, majka je bar koliko je meni poznato bila u dobrom psihi kom stanju, samo neka tako nastavi. Naala je novu taktiku, razmialja i planira vreme samo za narednu nedelju, ne misli ata e se desiti za mesec ili godunu dana, i izgleda da poma~e. Fizi ki je isto super niata se nije promenilo , bega iz kue u skitnju kad kod nae neki razlog. Pored redovne terapije uljem, ajevima, mle om i ostalim ubacila je i jednu tabletu Digestala(enzimi pankreasa) dnevno, te od tada ima normalnu stolicu , ato mislim da je izuzetno pozitivno uticalo na njenu psihu. `ta da ka~em nego ovo. Zovem je jedno jutro i pitam "Majko kako si?" a ona e samo na to "Extra!" i odma prelazimo na drugu temu. `ta i ja drugo da ka~em nego EXTRA! Idemo dalje borba se nastavlja :ninja:
Petar PanPOZNAVALAC

jun 2012.

#23
E X T R A !!!!! cccccccccc
2cvENTUZIJASTA

jun 2012.

#24
Alo Apot baa mi je drago da je mama ok neka ona samo tera tu terapiju i neka sluaa svoje tjelo jer tjelo e kazati kako i koliko a za neko vreme treba probati poja ati dozu jer tjelo napravi neko toleranco prema koli ini ulja kojeg je do sad konzumirala. Sve dobro mami i naravno celi porodici :nana: :smoke18: :costumed-smiley-027
apotISTRAŽIVAČ

jun 2012.

#25
Eto mene opet , Proala joa jedne dobra nedelja , ista kao i predproala, nemam ata da dodam. Majka se dobro dr~i , malo je poveala dozu ali pa~ljivo kako bi izbegla komiranje kako ona ka~e. E da mora da pomenem da od kad je saznala da je bolest krenula u metastazu po ela je da zaokuplja mozak logi kim point and click igricama na kompu i dosta joj poma~e, kad je sama kod kue samo pi i po njima. Preala je dosta al mora da izdvojim Machinarium i sad joj pre koji dan skinuh Botaniculu, pa provodi sate uz nju. Eto jos jedne zanimacije :crash: da se ne misli na bolest . Psihicki je Extra za sad, mada priznaje da ponekad ima u~asne napade panike(zamialja kako se rak u njoj airi) koji kratko traju ali uspe da ih brzo obuzda. Sada da li je to prirodan strah od smrti ili dejstvo ulja na paranoju :ludak ne znam(verovatno oba kombinovano), bitno je samo da brzo izae iz toga . Sto se njenog fizi kog stanja ti e prestala je da pije Digestale proalu nedelju a stolica je ostala stabilna ato je super. Meutim po ela je da se ~ali na kaaljucanje ju e , ka~e kad ustaje ili le~e, ili kad digne ili spusti naglo glavu kaalje joj se. To se deaava od skora tako da malo brinemo da nije rak po eo da kree na plua. Mada ona misli da joj se plua pune vodom poato joj je izvaeno 1/3 plunog krila i ka~e to je normalno u tom slu aju. Nadamo se da je to i kad to kaaljanje postane velika smetnja ii e na ispumpavanje vode kod lekara. Ove nedelje ona i ale putuju na 4 dana kod prijatelja u Sarajevo, nosi terapiju sa sobom i nastavlja normalno da ~ivi. Jedva ekam da se vrati da mi pri a kakve su Bosanske piramide u Visokom, i to e da obiu. Pozdrav svima do naredne nedelje.

jun 2012.

#26
Pozdrav i tebi samo vi gurajte i pazi da staru ne cope na grani sa terapijom.

jun 2012.

#27
Domaja the best - advance nutrient di nadoda jos 21.5 thc na kolicinu thc biljke ako se pravilno koristi ovje e ata si ga ti nakeno ovdje,ovo ni ja nemogu shvatit ata si ti htio re...smanji malo sa duvkom kolega Marihuana je najbolji lijek ako ga se koristi mnogo i uz to vizualizacija i vjera u izljeenje,to dvoje je najbolja kombinacija,reci majki da piju puno vode kako bi joj tijelo moglo izlu iti toksine koje zbog uporabe kanabisa pokuaavaju napustit njeno tijelo,mo~da e se malo viae znojit u snu i znoj e kad se osuai poprimit smeu boju ali to je prava stvar,onda znaa da djeluje!
apotISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#28
Pozdrav svima, Evo mene da javim da se majka odli no osea, vratila se iz Sarajeva(dobro je niko ih nije dirao na granici :icon_lol: ), pa je posle otiala na par dana van grada da izbegne ato viae ove vruine. U Sarajevu je posetila travarku koja joj je preporu ila razne ajeve od kojih ona ve pije koprivu i hajdu ku travu, tako da je sad ukju ila joa viae te nosti ato mislim da je odli na stvar. Na terapiji uljem je konstantno, i po eo sam da primeujem da pored sve svoje opuatenosti postaje jako zaboravna, da ne ka~em nemarna, takva nikad nije bila. Ali neka se i ona malo opusti :snupi: . One dve biljke koje smo prvo posadili su zavraile cvetanje. Na ~alost NL je ispao na kraju pravi hermic pun semenki pa ga neemo koristiti za ulje.Kad sam go osuaio i o erupao od stabljika, liaa i semenki ostalo je mo~da 20-30g istih cvetova koje stoje u tegli u fri~ideru i suae se(curing) za zavijanje ako bude potrebno za bolove (a i ako ne bude :bong7bp: - mora da se bar proba to ato se tako dugo sa ljubavlju uzgajalo). Ali zato AK je ostala ista, ispalo oko 80g istih osuaenih mirisnih cvetova koji se trenutno dave u alkoholu i ekaju kuvanje sutra predve e. Javljam sledei put koliko je ulja ispalo od te jedne biljke. Ormar za cvetanje sad je ispunjen sa 5 devojaka od cbd crewa koje o ekujem da emo kuvati po etkom septembra. Do sledeeg javljaljanja, verovatno za 2-3 nedelje poato idem sa klincima i suprugom na odmor naredni vikend.

jul 2012.

#29
Pozdrav mami i tebi, Svaka ti ast, ne samo na anga~manu da izlije ia mamu, ve i na sadnji i svemu ostalome !!! Nadam se da kad se vratia, da emo uti dobre vijesti. Ja ina e imam rak dojke, 4. godina, sve odbila  operaciju, kemo, zra enje, razne medikamente. Ako Bog da ulja, pridru~ujem vam se. Htjela sam ti neato drugo rei, odnosno pitati  kakva je prehrana tvoje mame ? To je od krucijalne va~nosti. I da je liaena bilo kakvog stresa. Eh ja najbolje znam koliko je to teako  ali ato manje stresa  to manje kortizola u tijelu  a to je ja i imunitet !!! Ja ina e imam najpoasniji i najagresivniji tip karcinoma dojke, ali sam eto  udom skoro pune 3 godine bila  ista. Hmmm, nije to nikakvo udo, ve moj po~rtvovani rad, ustrajnost i vjera. Sada nisam dobro, ali po doktorima ve sam odavno trebala biti 3 m ispod zemlje. Ako ~elia rekla bi ti puno dobrih i zdravih stvari za mamu, ato u kombinaciji s uljem, vjerom i dobrim raspolo~enjem - ja mislim da garantira uspjeh. Ali uz obavezno zaobila~enje onkolga i inih u airokom luku ... Jer oni samo siju stravu i strah oko sebe. Puno zdravlja svima
apotISTRAŽIVAČ

jul 2012.

#30
Pozdrav svima, vidim proalo je skoro mesec dana od mog poslednjeg javljanja pa evo da probam da opiaem trnutno stanje u kome se majka nalazi. Na terapiji je sve ovo vreme, uzima 3 do 4 puta dnevno ulje , pije ajeve i uglavnom se dobro osea. Kada sam se vratio sa odmora rekla mi je da ima novo to ato je po ela da osea bolove u predelu abdomena, vrlo kratka ubadanja i trnjenja. Fizi ki to nije niata straano, nije jakog intenziteta i traje koji sekund(mogue je da i to ato je pod uljem ubla~avava fizi ki bol) ali ka~e da kad god oseti bol to jako negativno deluje na njenu psihu i pada u bedake. Meutim i to proe , naspava se i borba se nastavlja dalje, aeta, ide kod drugarica ili dolazi do nas da obie unuke. Bitno je da ato manje vremena provodi sama kod kue. Pored tih povremenih bolova pojavio joj se kao neki otok (izbo ina) izmeu donjih plua i abdomenalnog dela, i ona naravno odmah zamialja kako joj metastaze obuzimaju telo (isto odmah loae po psihu). E sad to niata ne mora da zna i ,mo~da se organizam bori protiv bolesti , mo~da su natekle neke ~lezde ili upala miaia, ali nikad se ne zna. Kod lekara nee da ide do septembra ka~e ionako ne mogu da joj pomognu , ne ~eli da se podle~e stresu koji tamo do~ivljava. `to se ishrane ti e ka~e da je jedno vreme izgubila aptet, mada sad jede lepo. To pripisujemo onim luda kim vruinama pre 2 nedelje. NEW LIFE svaka ast na borbi samo nastavi, sla~em se da je istrajnost i vera najbitniji faktor,a probaj da uzgojia malo svog ulja sigurno e pomoi u borbi protiv bolesti.Majka je bila jedno vreme oko 3 meseca po etkom godine na dosta restriktivnoj ishrani - samo biljke sirove ili na pari, niata meso niata mle ni proizvodi , niata aeeri. Meutim odustali smo od toga, sad jede sve ato po~eli , ali i dalje je osnova biljni meni. Koliko god da vremena ima nek bar u~iva u istom :banana_dred: , pojede sad vrlo retko i sladoled , par e torte ili pala inku :bonappetit:. Mislim da je izgubila od po etka godine jedno desetak kila, ne znam ta no poato odbija da se meri na vagi kako se ne bi bacala u bedake :knockknock: , ali na oko mi ne deluje kao da je premraava. `to se stresa ti e , joj to je prati ceo ~ivot , takva je osoba pani i, brine i uvek pravi u glavi najgore scenarije bez ikakvog po meni realnog razloga, tu nema leka, mislim da je i to najvei uzrok zaato se uopate razbolela. Ali ve sam pisao da od kada uzima ulje ima velike promene na bolje po tom pitanju , opuatenija je milion puta :ljulj, meutim sad imam utisak da kad udje u te crne psiho minute ulje ima negativnu posledicu i mo~da je baci dublje nego da ga ne uzima.Al mo~da je i to dobro, ko zna , dotakne dno , isprazni se, ispava i onda ide dalje u naredni dan. NEW LIFE hvala puno na podraci , ako imaa bilo koji dobar savet iz tvog iskustva molim te postuj ga ovde kako bi svi mogli da vidimo kako te e tvoja borba protiv ove opake bolesti. Sto se uzgoja ti e sve je ok, biljke lepo napreduju 5 cbd crewa cveta , dok je 5 white widowa na sred vegetacije, sad smo ve uhodani, nema problema. Od one jedne AK ispalo je oko 5-6 ml ulja, ukusa bas nekako gorkog , mada kush ima i opor miris koliko primeujem. Majka sad za vikend ide na Zlatibor 7 dana sa aletom , tako da sledei izveataj postujem kad se vrnu.
apotISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#31
Pozdrav svima , Evo mene posle du~eg vremena da se javim. Nisam niata postovao is prostog razloga ato je sve bilo u redu, majka se vratila sa Zlatibiora, tamo se odli no oporavila. Na terapiji uljem bila je stalno. Medjutim pre 3 dana stanje se odjednom pogoraalo, pojavile su se velike mu nine, malaksalosti, niata skoro ne mo~e da pojede. Kad smo je odveli u bolnicu izmerili su joj aeer i rezultat je bio 19 (normalno je oko 6). Zna i pankreas definitivno prestaje da vrai funkciju. Dobila je lekove da pije za smanjivanje aeera ali poato slabo jede jako joj je muka i verovatno ih brzo povrati. Sutra ide opet kod lekara i tra~ie da joj daju insulin direktno u krv. Mislimo da e joj to pomoi da izae iz trenutnog stanja. `to se terapije ti e ona je na ulju ve ta no 6 meseci . Meutim u zadnja 3 dana ka~e da skoro i ne uzima jer joj se smu ila i sama pomisao na ulje, ajeve jedva pije na silu. Ka~em da ne sme da prestane tek tako i da mora da uzme bar 2 puta dnevno po malo kako ne bi upala u situaciju kao Mazar kada je prekinuo naglo. Sad joj to ne treba kad je u ovakvom stanju. Niata borba se nastavlja, nadam se izlasku iz trenutnog stanja kad joj se reguliae aeer. Imamo i bo icu DCA http://www.thedcasite.com/ i mislim da emo sad da smanjimo ulje na samo jednom popodne i jednom pred spavanje i da krenemo sa DCA-om. Na~alost sad u malo redovnije da se javljam poato stanje nije stabilno, al ata je tu je. :sick:
naturaPOZNAVALAC

avg 2012.

#32
bas mi zao zelim i tebi i njoj puno srece i puno snage da izgurate to sve najbolje
apotISTRAŽIVAČ

sep 2012.

#33
Pozdrav svima, Evo da se javim posle jednog baa loaeg perioda za majku i sve nas koji je napokon proaao i stanje se stabilizovalo koliko toliko . Sad kad je uala u mirnije vode i kad znamo kakva je trenutna situacija evo i izveataja. Dan nakon mog poslednjeg posta zavraila je u bolnici poato niata nije mogla da stavi u usta, muka joj je bilo i na samu pomisao na hranu i vodu. Odle~ala je tamo nekoliko dana gde su je vratili infuzijama u ~ivot i na svu sreu umesto tableta za aeer izmerili su joj potrebnu dozu insulina koju treba da uzima 2 puta dnevno. Polako posle toga po ela je normalnije da jede i pije i danas je opet ona stara, bez mu nina. Zna i aeer je bio pola problema i to je trenutno reaeno insulinima. Druga polivina je to ato konstantno mokri veliku koli inu krvi sad ve skoro 3 nedelje. Prvo smo se uplaaili da nije kancer otiaao i na tu stranu , ali posle pregleda urologa re eno nam je sve isto i na bubrezima i na beaici i da je u pitanju posledica od zra enja pre 10 godina. Naime kod pacijenata koji su zra ili abdomen vrlo esto mo~e se javiti zakasnela reakcija na zra enje tako ato se zid beaike potpuno "oguli" i izbaci napolje urinom, a pritom se gube velike koli ine krvi. To je bio i razlog njenoj drugoj poseti bolnici. Taman ato se vratila kui nije proalo 2 dana pade u nesvest zbog gubitka krvi i opet nazadu bolnicu. Tamo je primila plazmu i transfuziju i doala kui sad u etvrtak. Trenutno se dobro osea, jede fino , joa uvek krvari , ali ini se malo manje. Nadamo se da e to vremenom prestati i da nee morati opet nazad na transfuziju. Prekju e je iala privatno kod njene doktorke da je pogleda ultrazvukom jetru i pankreas. O ekivala je da je rak preuzeo veinu abdomena i da je skoro gotova. Medjutim rezultati nisu tako crni sa obzirom u kakvom je stanju bila poslednje vreme. Koliko je mogue videti ultrazvukom vidi se progresija na je jetri i pankrasu ali glava pankreasa je joa netaknuta kao i neki omota istog ato su dobre vesti. Takoe mislila je da su joj donji deo plua sva u metastazama poato tamo mogu da se napipaju trenutno neke kvr~ice ,ali u pitanju su ~lezde koje poja ano rade, mi se nadamo da se bore protiv bolesti. Danas smo bili kod nje malo du~e, dobro se osea i izaala je potpuno iz psihi ke krize koja po pravilu prati svaku fizi ku. `to se trenutne terapije ti e na ulju je 3 puta dnevno, samo ato nam je nestalo onog od WWa i critical+ . Na svu sreu dok je bila u bolnici obrao sam onih 5 stabala CBD crewa i od toga dobio oko 50ml ulja. Tako da sad uzima 2 puta dnevno CBD crew ulje i jednom uve e ulje od Afgan Kusha (20+% THC). Ovo od CBDa uopate ne udara u glavu kao ova ostala ulja tako da uzme malo veu koli inu istog, dok ovo jako AK standardno zrnce pirin a pred spavanje za mirnije snove :snupi:. Takoe trenutno sam stavio na cvetanje 5 WW-ki, bie gotove po etkom novembra. Pored ulja pije ve par dana i DCA po oko 0.8g dnevno, nadamo se da e i to pomoi. Eto to je to, idemo dalje nadamo se sad u malko mirniji i stabilniji period za po etak jeseni. Javljam se sledei put nadam sa joa boljim vestima. Nema predaje ! :sun2:
naturaPOZNAVALAC

sep 2012.

#34
stanje nije naivno, al na srecu nisi ni ti, samo tako dalje, ne daj je!
mazarLEGENDA

sep 2012.

#35
DINAMO- AJMO DINAMO...NEMA PREDAJE...! - YouTube umjesto dinama ti mo~ea staviti mamino ime:respect:
apotISTRAŽIVAČ

okt 2012.

#36
Pozdrav svima, evo mene da se javim posle mesec dana relativno stabilnog perioda, nije se desilo niata dramati no posle onog velkog pada usled pogoraanja stanja sa aeerom. Majka se dr~i, na ulju od CBD crewa je sve vreme i manje viae joj prija, ka~e nema onih bacanja u nesvest kad uzme malo viae. Meutim ukupno zdravstveno stanje nije tako dobro(mada puuuno bolje nego kad je pala u bolnicu pre mesec ipo), ne mo~e da hoda viae od 100m a da se ne umori, osea probadanje i no~eve u stomaku sve eae,a i mu nine su tu svaki dan. Vidim i da joj stanje duha nije kao i pre. Nije joa izgubila nadu u udo, ali nema viae onog entuzijazma da e biti sve u redu. Prima insulin 2 puta dnevno i da bi pospeaila varenje uzima i 3x dnevno po dve tablete digestala, mada i pored toga ka~e da joj je stolica puna nesvarene hrane. Na sreu prestala je da krvari iz beaike pa joj se zbog toga i vratilo malo snage. Nema velike bolove, samo gr eve srednjeg intenziteta u stomaku koji prou im obavi veliku nu~du. Nastavie sa konzumacijom ulja sigurno, ka~e ako niata bar spava od istog kako treba. Evo sad treba za koji dan da oberem 5 WWa koji uveliko cvetaju ali izgleda da u morati da poranim poato su ih napali crveni pauci, skroz su prekriveni pau inom. Posle toga sledi dezinfekcija boxa i pauza od 2-3 nedelje da pauci pomru pa tek onda stavljam 5 crtitical+ na klijanje. Toliko za sad, guramo dalje. :pilot

okt 2012.

#37
samo guraj, zelim tebi i majci sve najbolje, sretno
SenzaPietaPOZNAVALAC

okt 2012.

#38
takodje
thc bossAMBASADOR

okt 2012.

#39
ako mo~ea naru i s iherba jako dobri probavni enzimi i sam ih koristim, a isprobao sam mnoge. Nature's Answer, Daily Digestive Enzymes, 60 Veggie Blister Pack Caps - iHerb.com vidim da kuhaa s izopropilnim alkoholom,da probaa napravit honey oil s plinom za upalja e? Ne znam jel ono bolje..
mazarLEGENDA

okt 2012.

#40
https://forums.vutra.org/medicina/9258-1-dnevnik-konzumacije-pineapple-chunk-29.html www.hempcity.net • View topic - DON'T USE BHO! It's a poison! :ludaci_lol:
iprezimeAMBASADOR

okt 2012.

#41
puna podrska tebi i mami, zelim vam oboma sve dobro i da ti se mama oporavi
2cvENTUZIJASTA

okt 2012.

#42
Apot Sve e biti Ok uvjek su usponi i padovi tako barem znamo da smo joa na tom svetu ;)

nov 2012.

#43
:thumb: apote, dr~im pal eve, bravo!! Ljudi, zbog vas sam po eo da tra~im podatke, itam i u im o svemu ovome!! :google2: im nabavim neko seme, spremam se za pravljenje ulja preventive radi! :watchplant:
apotISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#44
Pozdrav svima i hvala puno na podraci ! Evo opet da se javim sa izveatajem za proali mesec. Stanje na ~alost nije bolje, ni psihi ki ni fizi ki. Bolest izgleda da napreduje i to je realnost. To je i razlog ato se ovako retko piaem na forumu, poato mi pada jako teako da mislim o tome a kamoli piaem pa onda gledam da ato viae vremena posvetim nekim drugim stvarima(poslu, deci, prvenstveno) koji bi mi skrenule misli sa ove teme. Ali obeao sam sebi da u istrajati bar jednom mese no kakav god bude ishod. Ovako, zadnji mesec najvei su problem bile mu nine. Bez povraanja, samo konstantan oseaj mu nine u stomaku. Thc Boss, PUNO HVALA :wave: na savetu za one enzime za varenje. Odmah sam nabavio neato sli no ovde u Srbiji, Solgar-ovi enzimi za vegane - Solgar - PROIZVODI . Ka~e da su dosta bolji od Digestala i Pankreatina koje je do pre koristila. O ekujem za koji dan da nam stignu iz Amerike i oni za koje si nas ti posavetovao i njih da proba pa javljam kakav je efekat. `to se kuvanja ti e 2 puta sam radio izopropilom i 2 puta alkoholom 96%, sa tim ato sam ovaj u drugi poptopio cvetove i ostavio da odstoje par dana(po savetu iskusnijih :notnice: lanova foruma, respect). Mada sledei put ako budem kuvao staviu par dana cvetove da odstoje u izopropilu, siguran sam da lakae i br~e ispari od etil alkohola, mada je skuplji i te~e se nabavlja. Honey oil nisam i ne bi koristio, iz razloga koje je Mazar naveo. Pored mu nine problem su i este i retke stolice sada ve skoro bele boje kako ona ka~e. I to je ono ato je baca u teake psiho bedake, poato nema znakova da ide na bolje. Joa se br~e umara nego ranije, ato mislimo da je posledica nedovoljnog unosa energije. Ona jede , nekad sa apetitom a nekad na silu, ali verovarno zbog loaeg varenja i estih stolica nema dovoljno energije da udje i zadr~i se u organizmu, ve sve ode napolje. `to se uzimanje alternativnih terapija ti e (ulja i DCA) i tu polako popuata. Zbog konstantne muke na samu pomisao da treba da uzme ulje okree joj se stomak. Ne krivim je, i ja da uzimam neato najukusnije 10 meseci 3 puta dnevno svaki dan smu ilo bi mi se do sad. Sad je na ulju 1-2 puta dnevno a ponekad (mada retko) i presko i kad joj je jako muka. DCA uzime mo~da jednom za 3 dana. E sad mogue da je i to razlog njenih trenutnih psiho kriza, pogotovo ato je ulje koje je uzimala bilo bogato CBD-om a slabije THC-om. Dok nismo pre koji dan skuvali WW takoe ka~e da je imala problema da zaspi. Sad kad je opet uve e pred spavanje na WW ulju ka~e da bolje spava. Auuu i jes mono to WW ulje, isti dan kad smo kuvali polizao sam malo , ali baa malo jer znam da sa tim nema zajebancije. Ali .... Posle kuvanja otiaao sam sa ~enom i klincima na neki de iji roendan u igraonicu (deca od oko 6 god) . Kakva je to ~urka u mojoj glavi bila ! :abducted: :ludaci_lol: :sick: . Ljudi nisam znao gde se nalazim... Samo sam sedeo i piljo u jednu ta ku koncenriaui se da ne legnem na pod. Ispsova me ~ena i tamo i kasnije koji sam konj. Al tako mi i treba. Joa jedna stvar koju mi majka ka~e da je primetila je da od kad slabije uzima ulje su joj se vratile groznice i herpesi po licu . To su virusi koji je prate ceo ~ivot i i pri svakom padu imuniteta joj buknu(bar jednom mese no oko u iju ili na bradi ili usni). Ali od kako je na intenzivnom ulju, ka~e da su se povukli i nije ih imala od aprila do danas ato je za nju udo. I sad kad je smanjila unos ulja vratili su se nazad. Bolove hvala bogu joa uvek nema nikakve, nije mi se ~alila ni na ona probadanja u stomaku u skorije vreme. Naravno na insulinu je svaki dan, i povremeno padne u HIPO a nekad u HIPER glikemiju, ali na to je ve navikla. Eto toliko za sad, dr~i se onda i dalje, aeta sa aletom kad god se dobro osea , igra igrice na kompu da skrene misli. Nadam se da e pobediti muku i poja ati unos ulja, isto da bi imala manje psiho kriza i da bi bolje spavala. Joa jednom hvala svima na podraci , idemo dalje :pilot
mazarLEGENDA

nov 2012.

#45
Ej Apot, neki dan sam bio kod frenda i malo istra~ivali o dijabetesu, jednoj o modernoj poaasti PLIVAzdravlje - Dijabetes ubija 4,8 milijuna ljudi godišnje naiali smo na zanimljiv link simpsondiabetes - YouTube Zanimljiva je ideja o mijeaanju sa maslacem od kikirikija, a ujedno sam i dobio potvrdu o tom da je opaka koli ina koju sam pojeo prije godinu dana ipak malkice pretjerana za moju bolest, kao i za dijabetes.... Ako joj je problem s konzumacijom i gadi joj se, probaj s tim maslacem od kikirikija....:vb_wave:
2cvENTUZIJASTA

nov 2012.

#46
Mazar Mislim da nije jedina :( zaato nebi uzimali ono ato je prevereno a sa CBD kombinacijom ako ljudi podnose. E sad mogue da je i to razlog njenih trenutnih psiho kriza, pogotovo ato je ulje koje je uzimala bilo bogato CBD-om a slabije THC-om. Dok nismo pre koji dan skuvali WW takoe ka~e da je imala problema da zaspi. Sad kad je opet uve e pred spavanje na WW ulju ka~e da bolje spava.
apotISTRAŽIVAČ

dec 2012.

#47
Pozdrav svima, Evo mene opet da se javim. Na sreu majka je joa sa nama, aalimo se da je zacrtani cilj ispunjen, nova 2013 godina. Posle toga dogovaramo se oko novog datuma kog mora da presko i :). Njeno stanje se postepeno pogoraava, sve je eae loaijih nego dobrih dana. Joa je smraala i pomalo po~utela, ato nije dobar znak. Bila je kod privatnog lekara na pregledu proale subote koji je na ultrazvuku konstatovao da se tumorna masa dosta poveala na jetri. Doktorka joj je rekla da je ona ubeena da je jaka hemoterapija i zra enje doprinela da joj otpornost organizma padne i bolest se raairi i po pankerasu i pluima. Ulje uzima jednom uve e obavezno kako bi dobro spavala i jednom ujutru ponekad kad joj nije muka. Po eli su i povremeni sve ja i bolovi u stomaku, kada krenu uzme kafetin da bi moga da funkcioniae. Vidim da je psihi ki ve umorna od svega, a strah od smrti kao da je zamenila is ekivanjem da ode ato pre uz ato manje muke. Jede sve ato po~eli, naravno uz svaki obrok i dve tablete enzima za jetru. Toliko za sad , piaem naredni izveataj u novoj godini, joa uvek se nadamo udu. :pilot
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#48
Ulje je ljekovito. Mo~e puno pomoi ali nee uvijek izlje iti. Da je sve otkriveno ranije bilo bi puno efektivnije. Ulje u ovakvim slu ajevima poma~e u o uvanju kvalitete ~ivota ato je nekada najbitnije. Na taj na in odr~i se volja za borbu. Majka ti je trebala ostati na kemoterapiji zajedno sa uljem. Ulje bi be odr~avalo na ~ivotu dok kemo ubija sve redom. Ipak je danaanja medicina uspjeana u puno toga. Dr~im fige. Borite se. Mislim da bi trebali dodati pola doze ujutro.
dinosaurAMBASADOR

dec 2012.

#49
Apot, Nemoj se ljutia, ali ako sam dobro shvatio da ti majka slabije jede ? Recimo ja, kada sdimim malo, otvori mi se apetit, i umem da jedem bez granica :) Srenu Novu Vam ~elim ;)
apotISTRAŽIVAČ

dec 2012.

#50
Tako je. Slabo jede ve du~e vreme, ali nije u pitanju manjak apetita ve konstantni oseaj mu nine. Nekad kad isti iz nekog razloga is ezne (ato je sve ree i ree) ona jede ko vuk, pojede boga oca. Ali i tada 80 % te hrane izbaci napolje nesvareno, gadna neka vrsta karcinoma je napala na jetru i pankreas. Mada ima sree ato metastaze ne rasu na vitalnim delovima tih organa, jel da se tako davno je ne bi bilo. I ato metastaze relativno sporo napreduju. Sad neko mo~e rei to je zato ato je rak na ta dva organa sekundarni depozit od onog primarnog koji je imala na materici i koji je izvaen(oni su uvek sporiji od primarnih), a mo~da je i zbog konzumacije ulja evo ve ulazi uskoro u jedanesti mesec kako ga uzima. Ali u jedno sam ubeen ato se ulja ti e , a to je da joj je kvalitet ~ivota u ovim njenim kriti nim danima (poslednjih 11 meseci) izuzetno poboljaan. Psiha pre svega i mogunost spavanja bez gutanja svakojake hemije koja je esto pre konzumacije ulja nije uspevala uspavati.
SagapoAMBASADOR

jan 2013.

#51
Prije 7 dana saznao sam da mi mama ima rak grlia maternice metastazirao na zdjelicu i crijeva i...svuda...doktori su mi rekli da se pomirim s tim da nece jos dugo...i moja bitka je po ela... Jednom prilikom u napisati malo viae o tome ali trenutno bi htio podjeliti s Vama i posebno s tobom Aport ovu informaciju!! Pogledaj ata je to MMS - udesni mineralni dodatak 21. stoljea Trenutno kombiniram to i ulje i mama mi je puno bolje! Ovih dana su se dogaale stvarno nevjerovatne stvari...pri at u i o tome za koji dan!Trenutno je u bolnici, spava od ulja ko beba! :)) s uljem je pocela prije 2 dana i od tada se samo odmara sa smjeskom na licu :) Jedva ekam jutro da ju cujem kako je... Hvala Vam ljudi na ovom portalu i ovakvim korisnim savjetima i informacijama!! Zdravlje svima!! ;)
mazarLEGENDA

jan 2013.

#52
Hej Apot, ovaj info nije za tebe, ali radi se o raku maternice... Ja apsolutno podr~avam dr. Gajski http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/199535/Default.aspx
SagapoAMBASADOR

jan 2013.

#53
Prilika je da napisem nesto vise o svemu tome sto prozivljavamo u zadnje vrijeme pa cu to i napraviti... Mamu su mi poslali u bolnicu na razrjeivanje krvi zbog tromboze u nozi, noga joj je bila duplo veca nego inace...nakon toga su krenule sve ~ive pretrage...naali su joj cistu velicine 10 cm negdje oko maternice...za par dana su nam rekli da je tumor...kao sto sam prije rekao metastazirao na sve i svaata...hitno su joj spojili kateter na bubreg jer joj jedan ne radi a drugi radi na pola....krenuli su s dijalizom! a mi smo joj potajno poceli davati MMS jer nismo uspjeli odmah doci do ulja.. Vec drugi dan nakon uzimanja mms-a vidio sam velike promjene na njoj, samo cu reci da dan prije nije mogla ustati iz kreveta a taj dan se sama obukla i sjela u kolica...dva dana nakon uzimanja mms-a pocela je jako krvariti, opisala je to kao jaku menstruaciju,popracenu blagim bolovima i "vibriranjem kao mobitel" u donjem dijelu trbuha...trajalo je 2 dana i nakon toga je pocela jako kakati kako ona to kaze :) i to je trajalo 2 dana i smirilo se...kateter je blago poceo gubiti crvenu boju koja je od pocetka bila jako tamno crvena..nakon 5 dana uzimanja MMS-a ujutro kad je doktor dosao po nju da ju voze na dijalizu kateter je bio potpuno ~ut!!! rekli su joj da taj dan preskace dijalizu i da ce vidjeti kako ce biti sutra....vise nije morala na dijalizu! kateter je jos uvijek ~ut i doktori su nam rekli onako pomalo zbunjeni da joj je bubreg proradio!! ;) 4 dana im je trebalo da se odluce da ju puste doma dok joj ne odrede kakvu kemoterapiju treba uzimati...naravno da do toga nece doci jer nema nista gore od toga....nabavili smo i ulje tako da njega isto konzumira 2-3 puta na dan, uglavnom spava i odmara a svaki dan mi izgleda sve bolje i bolje!! :) noga joj se potpuno oporavila, kateter je i dalje ~ut a i trbuh koji joj se napuhao jer kazu da tumor pusti tu neku vodu kad je u tom zavrsnom stadiju kako oni to kazu i on polako popusta i smanjuje se ...tako da po tome sto vidim i sto mi njeno tijelo govori stvari idu na bolje!!! za nekih 2,3 tjedna cemo obaviti ponovno pretrage i vidjeti kako stvari tocno stoje sad nakon svega toga! eto..to bi za sad bilo to! ako nekog nesto zanima neka slobodno pita! stojim na raspolaganju! ;) Zdravlje svima!! ;)
apotISTRAŽIVAČ

feb 2013.

#54
Pozdrav, evo opet da se javim posle du~e pauze. Na ~alost ne mogu da se pohvalim lepim vestima, osim da je joa uvek ~iva, ali i dalje se nadamo da e se udo desiti. Vidim da je forum dobio novo odelo, sve pohvale :icon_wink: . Poslednjih dva meseca borba traje , ali stanje se stalno pogoraava tako da je majka sad ve prikovana za krevet , imala je opet veliki pad pre nekih 3-4 nedelje, mislili smo da je kraj, ali ne da se ona svaka joj ast. `to se terapije uljem ti e ne prestaje da uzima ve ernju dozu pred spavanje. Pri ala je sa svojom prijateljicom lekarkom da li mo~e da pored ulja koristi i neki antidepresiv poato je od poslednjeg pada u krevet esto u depresiji , i odkad je po ela da uzima xanax 1 tabletu dnevno manje je u bedaku, a lepo spava preko noi zbog ulja. Samo da napomenem da se taj poslednji pad dogodio pored primarne bolesti koja se airi i usled dehidracije organizma. Nije uopate uzimala te nost zbog konstantnih mu nina, i to je se rezultovalo pored estih stolica teakom dehidracijom . Onda smo na silu po eli da je kljukamo vodom i elektrolitima, pa se stanje malko popravilo, malo je povratila snagu. Sagapo , ato se MMSa ti e hvala na savetu, ali majka nee niata viae da uzima od terapija, muka joj je i od obi ne vode. Pitao sam je joa ranije za to i kad je videla o emu se radi ( ovek koji je prodavao tekuinu pod tim imenom u Srbiji je uhapaen) definitivno je odbila i odlu ili smo se joa tada za ulje. Toliko za sad , borba se nastavlja...
SagapoAMBASADOR

mar 2013.

#55
To je samo informacija s kojom raspola~em....i iskustvo koje je iza mene po pitanju MMS-a...od kad sam saznao za to preporucio sam ga nekim ljudima, oko 10-ak njih i svi su mi nakon tjedan dana govorili da su dozivjeli neke sitne ali nevjerovatne promjene po pitanju svog zdravlja! Trenutno svi ukuani koriste MMS i stvarno je djelotvoran... `to se tice toga hapaenja koje spominjes znas i sam da za to postoje dva razloga...ili je neki luak koji oce zaraditi pare i prodaje nesto totalno drugo a govori da je MMS, ato nevjerujem jer nebi zbog toga bio uhapaen ili je nekome smetao pa su ga maknuli....vidio sam da je MMS bio ak na naslovnoj stranici nekih srpskih novina, tamo je vjerovatno i pisalo ko ga prodaje...stvar je jasna.. Jim Hamble, ovjek koji je to "izmislio" ima zabranu ulaska u SAD, u Africi je izljecio oko 80.000 ljudi od Malarije sa MMS-om i tada su ga sku~ili glavonje iz farmaceutske industrije i zaprijetili vladi te male dr~avice u Africi da ako ne izbace Jima iz dr~ave da ce zaustaviti svu isporuku ljekova.. Mislim da je stvar jasna....Nekim njegovim kolegama iz SAD-a FDA je spalio sve knjige i porazbijani labaratoriji....On je trenutno u Mexicu i tamo ga do~ivljavaju ko boga :) http://www.youtube.com/watch?v=TJiMp5io11k preporucio bi da pogledaa njegov interviju na jednoj maloj telki u Njema koj ima 5 dijelova, traje malo vise od sat vremena! eto toliko o tome....onako u kratko :) `to se ti e teakog mirisa MMS-a, to se rjeaava prirodnim sokom od jabuke ;) al 100% prirodnim bez konzervansa i tih pizdarija.... }elim ti puno sree s mamom!!
grga77AMBASADOR

mar 2013.

#56
MMS je dobar i koloidno srebro a trebali ste prvo da uzmete antiparazitni program od dr.Clark i zapper parazita, virusa, bakterija i ostale gamadi iz organizma da se izbace uz pomo klistiranja sa organskom kavom procitati malo o tome ako nekog zanima to je posebno za jetru preporuka... normalno i odr~avanje prehrane u kombinaciji 60% voa i povra, 30% ugljikohidrata radi energije i10 bjelancevina koje su potrebne organizmu ali u manjim kolicinama a sve to u sto prirodnijem obliku bez pesticida i ostalih otrova. Dali bi se jos toga ubaciti na sve ovo sto sam napisao ali ovo bi trebali biti prvi koraci u lje enju bolesnika od raka a i ostalih bolesti i stanja uz naravno ulja od naae drage nam biljke svih vrsta po meni i sative i indike i sa najvise CBD-a, a koje su to najbolje cete otkriti experimentiranjem na sebi prvo u teoriji a onda i praksi. Svima ~elim ato bezbolnije ljecenje i izljecenje.....
SagapoAMBASADOR

mar 2013.

#57
MMS doslovno gazi sve PATOGENE u organizmu a u patogene se ubraja sva ta gamad koju si nabrojao ;) Tako da je to jedna vrsta antiparazitnog programa da se organizam ato br~e o isti od svih tih pizdarija :shit: inace neki znanstvenici tvrde da je karcinom nastao od gljivice zvane Kandida....to su usta karcinoma...a tkivo koje raste je ~eludac... Sveta nam biljka daje jednu dodatnu ar u cijelom tom procesu borbe s karcinomom... :respect: puno bi se dalo o tome pisati...stavio bi samo jedan link http://www.youtube.com/watch?v=IjUfUC2yQ7w Sativa ili Indica nebitno? hmm s tim se bas nebi slo~io al dobro joa nemam toliko vlastitog iskustva da mogu tvrditi neke stvari...jednom sam dobio na probu jedno ulje i mama se nije gasila do 2 ujutro :) iako nisam znao tocno vrstu zakljucio sam po teoriji da je to sativa! ona navodno di~e a indica spuata! a ato se ti e utjecaja na zdravlje obje su jednako u inkovite kolko ja znam...Mozda netko iskusniji moze reci nesto o tome? Zdravlje svima!! :)
grga77AMBASADOR

mar 2013.

#58
Po meni je bitno da se uzimaju i sativa i indica i CBD-ovka istovremeno jer svaka ima svoju funkcju u izljecenju a bolesnik sam mora prilagoditi sto mu vise odgovara i u kojim omjerima da uzima koju. `to se tice MMsa tu si u pravu on ima tu funkciju ali neki drugi doktori tvrde da rak nastaje od parazita kao dr.Hulda Clark a neki da je od gljivica kao ato tvrdi dr.Julio Simoncini koji ga ljeci sa sodom bikarbonom, tako da rezimirajuci to sve treba sve nacine ljecenja isprobati i onda prilagoditi svojoj konstituciji i potrebama a moze i u kombinaciji svega pomalp
grga77AMBASADOR

mar 2013.

#59
Apot niata se nejavljaa dali ima ata novog u vezi poboljaanja zdravlja majke????
SagapoAMBASADOR

mar 2013.

#60
bio on od parazita ili od gljivice isto mu se piae :)) ni jedan ni drugi nemogu pre~ivjeti u organizmu obogacenom kisikom :)))))
grga77AMBASADOR

mar 2013.

#61
u pravu si...................

mar 2013.

#62
a zasto ne probati s aronijom, najjacim antioksidansom na svijetu, dokazano pomaze kod raznih karcinoma i dijabetesa.

apr 2013.

#63
apot imas pm i sretno tebi i majci vizualiziram ozdravljlenje ne gubi nadu
mjesalicaISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#64
Tu~na pri a.... Podraka i od mene. Dr~ite se!
apotISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#65
Pozdrav svima, Pre svega da se zahvalim svima na podraci i pomoi u koju smo moja familija i ja dobili na ovom forumu. Majka nas je napustila pre nekoliko dana i siguran sam da je sad na nekom boljem mestu. Borili smo se koliko smo mogli ali na ~alost bolest je odnela pobedu. Sada kad je sve proalo i kada premotam film mogu da zaklju im da iako bolest nije pobeena u naaem slu aju terapija uljem se pokazala kao jak psihi ki oslonac za sve nas. Do poslednjeg dana gajili smo nadu da e biti bolje, a i san je bio redovan do samog kraja. Intenzivni bolovi su je pojavili tek 5-6 dana pred kraj. Ako bi bolest zaka ila mene sigurno bi u terapiju ubacio pored ostalih alternativnih metoda i ulje, a izbacio jaku hemoterapiju. To je naravno samo moje mialjenje posle svega kroz ata smo proali. Hvala joa jednom i nadam se da e ostali ljudi koji imaju tu nesreu da se bore protiv raka doi do izle enja ili bar produ~enja kvalitetnog ~ivota. :wave: :heartbeat:
grga77AMBASADOR

maj 2013.

#66
R.I.P za majku............valjda je tako sudbina htjela i ja sam isto prosao sa starim tak da ono drzi se stari............

maj 2013.

#67
frend, moje saucesce
mazarLEGENDA

maj 2013.

#68
Sau eae i :respect:

maj 2013.

#69
iskrena sucut znam kak je
iprezimeAMBASADOR

maj 2013.

#70
Iskrena sucut
Minka-pinkaAMBASADOR

maj 2013.

#71
Iskrena suut
SagapoAMBASADOR

maj 2013.

#72
Iskrena suut :(

mar 2014.

#73
Pozdrav ljudi... Procitao sam ovu temu od pocetka i veoma me je dirnula prica Arota, ovog jakog i upornog coveka. Da ne bih otvarao novu temu postavicu ovde pitanje jer vidim da se ljudi koji su pisali u ovoj temi dosta dobro razumeju u ulje od marihuane. Pre nekih 6 meseci doktori su otkrili da moj otac ima tumor koji se polako siri. Trenutno ide na terapije zracenjem. Planiram da napravim svoje ulje od marihuane ali ne znam pravi i provereni recept. Molio bih forumase koji imaju iskustva da mi pomognu. Citajuci ovu temu vidim da ih ima dosta. Hvala unapred! (Ako neko misli da sam na promasio temu neka me usmeri ka onoj pravoj)

mar 2014.

#74
ima nekoliko tema o izradi ulja, upiai u forumsku tra~ilicu. evo i jedan link, za slu aj da search ne radi... :icon_lol: https://vutra.org/topic/6946-ulje-od-konoplje-potra%C5%BEnja-nabava-izrada/

mar 2014.

#75
Hvala za pomoc... :respect:

apr 2015.

#76
halo, nije problem skupiti informacije o canabisu i njegovoj upotrebi. problem nastaje oko nabavke! ima puteva al sve legalno, kako da kontroliram da li je to cannabis indica ili sativa ili da li kupljeno ulje ima dovoljno CH da se bori protiv raka?

apr 2015.

#78
Legalnih puteva za nabavku ulja koje sadrzi THC u europi nema tako da ostaju samo dvije opcije a to su vlastiti uzgoj i trazenje na ilegalnom trzistu sto je najgora opcija...za znati postotak canabioida u ulju postoje home kit testeri koji nisu bas ni jeftini ali tko zeli biti siguran to je jedan od nacina da testira al za to treba imati mogucnosti i poznavati osobu koja ce ti omoguciti testiranje prije kupovine
TitusISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#79
Koliko sam upucen samo se radi ulje od biljka od kojih ces dobiti visoki posotak THC/a jer on je kljucni igrac i izljecenju. Bas mi je drago da sam naisao na tvoj post. Moja mama isto ima rak grlica maternice ali nije zlocudan. Ja sam isto zasadio 3 biljke evo ih u tendi, bas zbog nje, rastu sada je prvi tjedan i dobro se drze. Nadam se da ces-da cemo uspjeti

okt 2015.

#80
Saucesce prijatelju, moja majka je imala istu po etnu bolest, rak materice, ali nekom bezveznom kontrolom otkrilo se skroz rano pa se izvukla, sad je peta godina kako je ozdravila. Sa 12 god nisam znao ni za vuvu ne za ulje, al ako bude potrebe (a nadam se da nee) vjerujem da bi to pravio. Malo je i off, ali stvarno mi je ~ao, majka je jedna!!!
Dr. Rick SanchezENTUZIJASTA

nov 2021.

#81
Moj savjet je samo, sto vise, tamaniti voce i povrce.., A i ako se zapali koji pejudin usput, nmvz.., ako nista, bar ce, vjerojatno ,pomoc za psihicko zdravlje... :banana123:

nov 2021.

#82
@Dr. Rick Sanchez Ako bas imas potrebu iznositi vlastite savjete molim te da to radis u nekim neozbiljnijim tematikama, kojih ima sijaset na forumu. Nije lijepo da procitas naslov teme i lupis nebulozu samo zato sto ti je tako naislo. Ima nas, koji smo iz prijeke potrebe mjesecima visili na forumu medicina u nadi da cemo doci do kvalitetnih informacija, kojih ima mnostvo, ali zbog takvih poput tebe zatrpane su debelim slojem muljarge i nije rijedak slucaj da ljudi odustaju od kopanja po tom mulju. Niko ti ne brani da pises sta god ti padne na pamet, ako ne izlazi iz okvira forumskih pravila, ali radi to u odgovarajucim temama, ova u vezi lijecenja bolesti kanabisom nije tema za zjebanciju i ubijanje dosade.

Odgovaranje na teme dolazi uskoro.