VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaPsihicke promene nastale zbog kanzumirnja marihuane???
LEGACY

Psihicke promene nastale zbog kanzumirnja marihuane???

52 odgovora9,115 pregleda

feb 2013.

#1
Pozdrav svima! Muci me jedno pitanje i mislim da je ovo najboljem mesto da ga postavim i cujem vasa misljenje ili slicna iskustva... Imam 25 god, u periodu 17-21 godine sam mnogo pusio travu bilo je tu i povezivanja po 1-2 godine svaki dan po nekoliko cigara. Sada retko, bas retko pusim ali naidje neki period kada povezem po 15-ak dana svaki dan da pusim, i tu se pojavljuje problem.. Kada prestanem da pusim imam problem sa snom. I to ne obican problem da ne mogu da zaspim, zaspim ja ali se vrlo cesto trgnem iz sna pogledam u nekom pravcu sobe i vidim svasta... Od deteta, preko coveka koji stoji pored mene do crno belog filma koji je u stvari odraz ulicne rasvete na zidu :) znaci svasta mi se prividja.. Ja sam budan, i sirom otvorenih ociju posmatram nesto sto znam da ne postoji... To traje do nedelju dana i onda prestaje.... Do sledeceg pusenja i sledeceg prstanka i tako vec evo par godina mi se desava taj trip... Ovako sam psihicki potpino zdrav.... Jer ima neko slicnih iskustava?

feb 2013.

#2
Imam iskustva s nespavanjem kad prestanem duvati nakon "turneja" ali traje 2-3 dana. Meutim s "prikazama" nemam iskustva, mo~da si samo kroni no neispavam, mo~da i puno gledaa TV ili se igraa pa kad krenea u mrak imaa obrise onoga ata si gledao tokom dana. Kad sam 90-te donio Nintendo igrao bi dnevno po bar 10 sati "mario brosa" i kad bi legao joa bi igrao kad zatvorim o i, tukao bi glavom u kocke i jeo zvijezde i gljive:icon_mrgreen:

feb 2013.

#3
tako neato san i ja tila re.. mu e me nekad none more i hladan znoj ako 15 dana palin, a 16. ne.. al to je ubiti sve.. kakve prikaze.. nie ti to od kAnzumirnja trave.. :D

feb 2013.

#4
Baa to, ponekad se probudim mokar... Jbga, navikne se tijelo na bla~eni san. Kad puaim ne sanjam, kad ne duvam sanjam:)

feb 2013.

#5
Razumem tvoju poentu ali to nije u mom slucaju.. Retko gledam Tv a igrice uopste ne igram malo na net-u iskuliram i to je to... Desavalo se i meni pre kada sam bio nalozen na rulet da kada dodjem kuci i legnem da spavam, zazmurim i vidim sve one brojeve i tocak :) ali ovo je nesto drugo... Spavam, i odjednom se trgnem iz sna i pogledam u nekom pravcu sobe i vidim svasta.. Mozda se niko ne javi sa ovakvim tripovima, jer je opste poznato da trava deluje razlicito kod ljudi koji je konzumiraju....

feb 2013.

#6
Nije ti to od vutre ili nedostatka vutre. Naj eai faktori koji poja avaju none aktivnosti (snove i none more) su ti umor, iscrpljenost, nepravilna prehrana i najeae obroci sat dva prije spavanja. Samo ti zavari jednu pred po inak i ima da spavaa ko beba :icon_biggrin:
Z&NZMAJ

feb 2013.

#7
Zaato su svi sigurni da vutra nije okida , ili preciznije re eno, nedostatak vutre? Koliko vidim, ve ina ima problema nakon malo pretjerivanja sa spavanjem. Ja recimo imam takoer problem sa nesanicom kad ne zapalim nave er. Onda nakon nekog vremena ne duvanja proe i sve je ok. Igra svjetla, sjene i sl. mogu napraviti zbrku u glavi kad se ovjek tek probudi, ali baa prikaze, ato Green ka~e, nisam vidio. To mi je ipak malo too much :)
CreativeLEGENDA

feb 2013.

#8
U pauzama (prvih par dana ) imam jedino nesanicu i to zato sto neznam iskljuciti mozak nego stalno razmisljam o necemu ...to mi je bio opci problem dok nisam upoznao nasu dragu biljkicu , moram biti bas jako umoran da legnem i zaspim u 5 min....nemoram pusiti preko dana ali ova pred spavanje mi je obavezna(ako ima naravno) odradi pola sata,sat i samo nestanem u snu ...jedini tic mi je budenje rano ujutro ,dok se ne pokrenem iz kreveta mrzim i sebe i citav svijet...vikendom nemam takvih problema ;) Znas kad imam lose snove i "prividenja" kad se trgnem iz sna ???kad mi je nesto lose na savjesti :vb_kez: Razmisli malo o tome mozda shvatis svoj problem.

feb 2013.

#9
Shvatio sam problem odavno, nego sam zeleo da cujem da li neko ima slicno iskustvo... Nema veze sa savescu nego ima veze sa nacinom zivota u mladosti, ja sam prvo pusio cigare, pa sam pusio travu u nenormalnim kolicinama, pa sam pio alkohol u nenormalnim kolicinama i pored alkohola se provlacilo dosta cesto i belo... ja mislim da se meni organizam dugo bio naviknut na neku vrstu opijata.... Ja kada sam prestao sve da konzumiram i kada sam rekao dosta je bilo dobrih mesec dana sam imao problema... Sada sam apsolutno cist i nezavistan od bilo cega.... Ali imam posledice tog mladalackog zivota, konkretno kada opet a to je vrlo retko mozda 2 puta godisnje spojim 15-ak dana da varim svaki dan, kada prestanem desava mi se gore opisana situacija.... To mi je jasan pokazatelj da trebam skroz da iskuliram.... Nego kako, jednostavno dodje coveku tako neki period da pusi travu...bar je kod mene takva situacija...
CreativeLEGENDA

feb 2013.

#10
ovime si sve rekao a i potvrdio moju teoriju ....nezelis se vratiti u to stanje jer znas gdje vodi ....savjest prika .....savjest te upozorava na to ....a nakon ovog kometara ova tema dobija puno vecu tezinu i daleko je od pocetnog naslova Psihicke promene nastale zbog konzumirnja alkohola i teskih opojnih droga ??? BTW. bravo sto si se skinio sa svega :)
usrnameAMBASADOR

feb 2013.

#11
Drago mi je da si skontao dosta o sebi, ekipa ti je ve rekla puno a ja bi dodao joa samo da izgleda da je neki emocionalni "problem" bio u tebi i prije cigareta, trave, alkohola itd. - jer u svim "bijegovima" postoji isti uzorak ponaaanja - pretjerivanje. Ali to naravno niata ne zna i, nema straha, jer : "Ne postoji svetac bez proalosti kao ni greanik bez budunosti." Sri Haidakhan Babaji. :thumb:

feb 2013.

#12
Ja bi izmenio i pocetak, umesto "Psihicke promene" dodao bi "Poremecaj sna" nekako mi ovo psihicke promene ne zvuci kako treba... Slazem se sa tobom iako jos uvek ne mogu da spojim savest sa losim snom koji se desava iskljucivo ako pusim travu 10-ak dana spojeno, ako je savest uzrok tome onda bi trebalo svaki put kada mi nije cista savest da imam problem ovakvog tipa.... Hahahahahaha sad si me nasmejao... Nisam ja tip da spas trazim u "casi" Jednostavno je tako vreme i takvo okruzenje bilo da sam takavu mladost imao i ne bi je menjao nizasta na svetu.... Pogotovo kad vidim ove nove klince...
usrnameAMBASADOR

feb 2013.

#13
Drago mi je da sam te nasmijao, zna i da nisam pisao u prazno,a smijeh je joa najzdravija reakcija. :thumb: Tvoja pri a nije posebna po ni emu, nisi ni prvi ni zadnji adolescent koji je najbitnije godine svog ~ivota (u kojima definiramo li nost i karakter) proveo, kako si sam opisao, u "nenormalnom" troaenju cigareta, trave, alkohola i sintetike "Ovi novi klinci" su govorile i generacije prije tebe za tebe i tvoju ekipu, kao ato e i ti novi klinci jednom s podsmjehom gledati na "neke joa novije klince". ;) . Ono ato treba prihvatiti jest da je bilo bezbroj usrnameova i solidsnakeova prije nas i bie ih joa bezbroj nakon nas. Ako ve sa 25 godina govoria da si mladost "imao", ato ea govoriti sa 35, 45, 55 ili 65 godina? U~ivaj frende u svakom trenutku jer ea se sa jednakom sjetom prisjeati ovih dana za 10 godina i rei ea : "Uh kad sam imao 25 kako me je neki usrname na forumu davio sa pi*darijama. Baa su to bila lijepa vremena, ne bi ih mijenjao nizaato." Ne gledaj unazad, ne gledaj unaprijed, jedino se SAD ~ivi. Tripovi koje ti konzumacija kanabisa danas poja ava mogu biti posljedice ekstremnog ga~enja iz perioda kad svi mislimo da smo na neki na in besmrtni, ali mislim da sam sindrom "viae, br~e, ja e" iz tog doba ima korijen u nekim drugim nerijeaenim situacijama. Ali da ne filozofiram previae : ukoliko imaa toliko jezive tripove kad zapalia, ili se nau i nosit s njima, ili prestani duvat. Izbor je uvijek bio i jest na tebi. Pozdrav. :) edit: sad kad je tema jasno definirana, rekao bi da kanabis na svakog djeluje druga ije. Imaa one koji kad zapale prije spavanja zaspu bez frke, a recimo ja kad idem haj u krpe esto jako teako zaspem, jer me razbuca u glavu. Ali u glavi mi se i ina e vode beskrajni "razgovori" koje mi kanabis samo potencira, nevezano jel indica ili sativa u iru ;)

feb 2013.

#14
Usrname, drago mi je da se razumemo... Poucan i iskren post si ispisao. Sto se mene tice slobodno filozofiraj, ja volim takve razgovore... Nisu to jezivi tripovi, ja sam savrseno svestan da se to meni prividja i jednostavno se okrenem na drugu stranu i nastavim da spavam.... Kako sam to povezivao sa travom zeleo sam da cujem da li neko jos ima takvo iskustvo to je sve....
maverickAMBASADOR

feb 2013.

#15
Podsjea me ovo na pri u o osobi koja dolazi doktoru i veli: "Doktore, doktore, boli me trbuh kad jedem luk!" Heh, pa nemoj jesti luk... ...ili nemoj jesti luk 15 dana zaredom.

feb 2013.

#16
ka~e: "ina e sam psihi ki zdrav, osim ato imam tripove bez uzimanja ikakvih psihodelika..." :icon_lol:
wisteriaENTUZIJASTA

apr 2013.

#17
ma tebi je ustvari super :)
maSeISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#18
Hehe ma to je normalno sto ti se desava i dobar si nemoj panicarit,tako je i meni bilo pa sam se odma uspanicio al vidim da si svjestan svega i da znas sta je to sto ti se desava.Desilo se slicno meni i ovom kolegi odavdje sa sajta da ne pricam vecina zna moju pricu.Al hajde manje bitno probaj se malo fizicki aktivirat kad nemas da zapalis i to je to.Priznajem i meni se isto desi kad sastavim 5 dana za redom a da ne pricam od sedmicama i o mjesecima hehe uzivaj care imas pozdrav.
Darkenize102ISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#19
Normalno je to,jos kad si premoren.. :)!Ja kad sam premoren imam utisak kao da je neko pored mene,i tako razne stvari mi prolaze kroz vuglu,ali opusteno,kontam da je od umora :)

feb 2017.

#20
Poz svima Interesuje me da li neko ima problem sa glasovima Redovan sam kad je u pitanju vutra ali nije problem samo to, imam problem stim da i ujem ne ije misli uglavnom sam uo glasove navaren, redovno se pojavljuju kad sam haj ak i sa kerom pri am telepatski ali najgore po eli su se pojavljivati i kad sam strejt da li je to znak sizofrenije ne znam razmialjam o tome da odem kod psihologa da me posavetuje sa tim pa ako treba i kod psihijatra jer i sam ou da budem psiholog i ne smetaju mi glasovi ali treba mi savet ili mo~da ako neko ima sli an problem da li bi trebao prestat variti jer je velika razlika u pojavljivanju glasova kad sam navaren i strejt Nadam se da je neko skontao moju dilemu

feb 2017.

#21
Ovo ti i sam Kont slabo konta. Ponekad covjeku navru sjecanja na neke dogadjaje iz proslosti. Jednostavno ozive poput filma i razvijaju mu se pred ocima. Ukazuju se slike drugova iz skolskih dana, bivsih i davno zaboravljenih djevojaka, prespavanih dana i neprospavanih noci. Sve je to normalno. Neko ima tako zive slike u glavi kao da su u FHDu snimane, vidi ih u najsitnije detalje. Ista je situacija, samo u audio zapisu. Nekada nam citac mozdanih frekvencija strecne nazad, pa cujemo zvuk koji smo vec prije culi. Meni se desava da cujem glas pokojne babe kako doziva moje ime, pa se raspricamo :) Bas sam se prije dva dana ismijao zeni. Kaze, "probudio me neki zvuk nocas, ali kad sam se probudila nista se nije culo" - naravno da se nece cuti, ako je neki trenutni zvuk u pitanju, kao kad djeca bace petardu. Lako ces zakljuciti da li si sizofrenik. Imas dva lika u svom teletu, jednog dobrog i jednog loseg, koji su uvijek u dogovoru kada ce koji doci do izrazaja. Zamisli da ti pridje riba i zamoli da je kresnes. Dobri lik sugerise losem da je mala malo previse eksponentna, a ni higijena joj nije na nekom nivou, a losi govori dobrom da zajebe sve to, jer capi je capi i da se to ne treba propustiti. e, tu se njih dvojica dogovoreee. Uglavnom dobri lik, inace poznat kao popustljiviji, pusti onog losijeg da opali ribu i napomene mu da pozuri, pa da idu kuci na rucak. U ovom slucaju nema nikakvih problema sa zdravljem, psihickim. Problem je kada se njih dvojica posvadjaju, riba stoji i ceka na odgovor koji ne dolazi, jer ti cekas ishod svadje, da znas hoces li guziti ili ne. I dok ti cekas kraj svadje, lagano te obuzima nervoza, jer zakljucujes da od dogovora nema nista. Eeee, onda ide prelom situacije. Riba te zbunjeno pita, koji ti je racku, jer nije dobila odgovor na pitanje, a ti se tada okomis na nju i hebes joj sve po spisku, jer kokos nema pojma u kakvu te situaciju dovela. To ti je, burazeru, prava sizofrenija. :D Svidja mi se to sto zelis da postanes psiholog. Obzirom na tvoja caskanja sa dzukcem, mogao bi razmisliti da postanes prvi psiholog veterinar. Tim se jos nik ne bavi, a vjerujem da ces ubiti dobru lovu, s obzirom da je danas sve vise gospodja koje svoje cuke oblace u kaputice, stavljaju im sesiric, pletu im carapice i daju hrpu para ne nepotrebne stvari. Ovo bi im bila prijeka potreba, a i cukama bi dobro doslo. Ukoliko cujes mnogo vise glasova kad se navaris, nikako ne prestaj sa varenjem. Uzmi lijepo olovku i zapisuj sta ti se govori. Mozda napises neki bestseler roman. Sta mislis kako ovi poznati pisci pisu?! - Sipak bi nesto zapisati, ako to negdje, u svojoj glavi, nisu culi. Ziv i zdrav bio

feb 2017.

#22
ja mislim da, bar za izvesno vreme dok ne razjasnis situaciju jbg. papa, setili se ljudi vec :) http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/terazije/psiholog_za_kucne_ljubimce.14.html?news_id=269705

feb 2017.

#23
"Da bi se promenila teaka situacija u kojoj se nalazi pojedini psi, potrebno je da ljudi promene svoje ponaaanje. To je proces terapije koju mi sprovodimo. Mi ljude u imo psiholoakom razumevanju njihovih kunih ljubimaca - ka~e za Danas Suboti anin Joso Suknovi, po zanimanju - psiholog za pse." - See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/terazije/psiholog_za_kucne_ljubimce.14.html?news_id=269705#sthash.OsfZHjwK.dpuf Nesto mi naslov ne pase sa kontekstom :)

feb 2017.

#24
Sad kad si pomenuo za zive slike u glavi ja sam jedan od tih a za sizofreniju obiaao sam neke sajtove i pronaaao sam se u dosta simptoma ali na svu sreu glasovi nisu agresivni tako da sam nau io zivet sa tim
hazeriZMAJ

feb 2017.

#25
Jednostavno...Prestani pusiti mjesec dana pa javi;)Ako je i dalje tako..hebiga:(

feb 2017.

#26
Ma tebra dok su glasovi prijatni i daju mi oseaj topline i ljubavi dosta mi lutka keta i ja u biti srean
hazeriZMAJ

feb 2017.

#27
Nek je uzdravlje:thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se