VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaLijecenje stresa i iscrpljenosti
LEGACY

Lijecenje stresa i iscrpljenosti

34 odgovora5,214 pregleda
10\DE\89ISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#1
Imam jako stresan posao i ~ivot te mi je dan obicno pun obaveza. Simptome stresa primjetio sam prije otprilike 2-3 godine te im nisam pridavao preveliku pozornost jer sam joa uvijek moga da odvojim neato vremena za sebe te da takve simptome ubla~im. Prije otprilike aest mjeseci preuzeo sam na sebe neke dodatne obaveze kojih se sada uz stare ne mogu olako rijeait jer su izvor mojih prihoda te mi donose hranu na stol. Uz kolicinu informacija koju pokuaavam obradit tijekom dana cesto zaboravim jest, spavat, ili obavit neke druge obaveze. cesto takoer zaboravljam gdje sam ostavio svoje stvari, imena ljudi s kojima radim, a i cesto zaboravljam obaveze koje radim ili sam planirao radit. Radim popise vec par godina kako bih se moga prisjetit ato mi je preostalo za obavit no u zadnje vrijeme ih je sve viae a moga vremena sve manje. Nikada nisam konzumirao konoplju no svijestan sam njenih pozitivnih ucinaka na mentalno stanje naaega uma no ne i njene sve negativne strane. Citajuci ovaj clanak pronasao sam sebe u njemu, nazalost... Ne spavam dobro a ni na dobrim mjestima u zadnje vrijeme. cesto zaspem za radnim stolom dok u noci radim posao ili dovraavam kalkulacije. Cak i ako zaspem neradnim danom makar to bilo 6, 10 ili 15h budim se umoran... Provao sam spavat pola dana par dana no opet budio sam se umoran. Trenutno sam budan 36h jer moram stic obavit posao a i ne znam zaato ne spava mi se... Mo~da od kolicine kofeina koje sam popio tijekom zadnja 3 dana te mo~da i jer sam svijestan cinjenice da upravo niata ne radi ma koliko god ja to ovih dana pokuaavao popravit... Svako par dana odvojim vrijeme za prijatelje s kojima popricam o onome ato me muci no kada se vratim kuci samo pomislim cemu ovo sve te padnem u nekakvu kratku depresiju koja nestane kada se vratim poslu no cim iz njega izadjem vec mi na um pada ta crna misao te se sve ponavlja iz dana u dan... Obiteljskom doktoru ne ~elim ic, bojim se da ce mi preporucit psihijatra koji ce mi pak samo preporucit jos lijekova ili me pak ismijat kad im razlozim moj dnevni raspored i obveze koje imam. }elim znat ato uzimat (sorta etc.), u kojoj kolicini i kako. Ne ~elim puait travu jer ne puaim vec u obliku nekoga peciva ili maziva pojest. Zada sam planirao izradit maslo od 10-15g bilo cega sto mi dadu jer iskreno ne znam niti sam toliko u dubini te teme da bi znao sto trebam trazit... da napravim neki kolac i vidim kako ce to ic... Hvala. 10\DE\89

mar 2012.

#2
Mandala Seeds
Z&NZMAJ

mar 2012.

#3
Mialjenja sam da samomo konzumacijom kanabisa neea rjeaiti svoj problem. Osobno sam pod stresom neato druga ije prirode, ali rezultat je isti-bezvoljnost i premorenost bez obzira koliko spavao. Opuatanje ti je pod hitno potrebno, ali nakon opuatanja dolaze ponovno isti izazovi. Moraa pobjediti u tim izazovima, jer samo tako ea uspjeti izlije iti se od stresa pomou kanabisa. U protivnom ea se uvaliti u joa vei problem-bit e ti tako svejedno. Vjeruj mi na rije, ne ~elia se dovesti u tu situaciju ;)
10\DE\89ISTRAŽIVAČ

mar 2012.

#4
@Casper Hero Nemam vremena za to sada... Sumjam da cu na ovim prostorima nac tocno tako po spesifikacijama... Ipak hvala :) @zlo&naopako Zelio sam konzumirat 1 put dnevno prije spavanja nesto sto ce mi omogucit da utonem u dubok san citavu noc bez da se budim preko noci ili da se osjecam umorno ujutro. Znam se jos katkad tako probudit no rijetko... Za to mi treba potpuna tiaina i liait se svih obaveza... Zelim samo nesto sto ce na mene snazno da djeluje prije spavanja da brzo zaspem te da se probudim odmoran ujutro da mogu nastavit radit... Ne zelim pit kemiju.. U postupku sam mijenjanja svoga dnevnog rasporeda, nadam se na bolje. Da bih se rijeaio stresa moram se rijeait obaveza, dovest ih do kraja, drugacije ne mogu. 10\DE\89
BladeZMAJ

mar 2012.

#5
Po mom nekom iskustvu sla~em se sa zlo&naopako,meni je kanabis ustvari pogoraavao sit.kad sam popuaio pljugu svaki problem,svaka zapreka i svaki uzronik stresa sve je postalo 10x gore nego ato jest,na kraju je rezultat bio katastrofa,panika,visoki otkucaji srca,tlak itd....poslje nekog vremena poeo sam puaiti samo kad sam u fazi veselih misli inae je bilo jako loae. S druge strane kao ato si rekao pluga prije spavanja da se naspavaa,to je palilo i kod mene,zabetonirao sam se i utonuo u san bez snova...ujutro u novi dan... EDIT Hooker a bit e da ovisi od ovijeka do ovijeka,eto imam par frendova koji su kao i ti uvijek im je bajno i sve super,isto tako poznajem 2 lika koji su nakon 10g puaenja ostavili jer ih je eto poelo opako drmat dole i loae su se osijeali,meni je kako kad,kad sam u brigama i problemima ne puaim jer nije dobro,kad sam happy zapalim i 10x sam viae happy....moraju se kockice poslo~it eto..
Snjezana1971AMBASADOR

mar 2012.

#6
Mo~da bi se viae trebao posvetiti sebi i ipak nai vremena za sebe kako bi se opustio npr. jedan vikend i pokuaati se dovesti u red i naspavati, znam da je to problematino zbog previae obaveza i razmialjanja.Vjerujem da bi ti "ulje" moglo pomoi da ga konzumiraa s vremena na vrijeme npr. barem preko vikenda, neostavlja nuspojave uz koriatenje, ali je postupak dobivanja malo du~i tj. treba vremena.Najbr~e ato bi ti moglo pomoi i ato mo~ea nabaviti, a provjereno "pali" i to bi ti preporu io je "Sanval" povremeno, nema nuspojava i nestvara ovisnost ako ga povremeno koristia.Ovo je sigurno jer sam ga i sam koristio, naveer popijea i za cca 1h si u "carstvu snova" ujutro kad trebaa se probudia i bez ikakvih nuspojava io i mio:ridinghorse: i spreman za nove radne pobjede.Inae mrzim tablete ali ovo ti mogu preporuiti kao najbr~i nain rijeaavanja tvojih problema.Ima naravno u ljekarnama i za kupiti neato na prirodnoj bazi mo~da s tim da isprobaa."Persen".
He-ManLEGENDA

mar 2012.

#7
Sanval nema nuspojava ? mogućnost razvijanja depresije, suicidalnih misli, halucinacije, .... itd. http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-05-02-372.pdf Momak ima ozbiljnijih problema s spavanjem i "povremeno" konzumiranje Sanvala, što bi značilo par puta tjedno, mu ne bi previše pomoglo. Netko s takvim problemom ako krene s trošenjem Sanvala i slične kemije a pokaže se da mu pomaže, neće se zaustaviti na par komada, jer u tom trenutku mu se može učiniti da "neće on puno, to oni samo straše s upozorenjima ..." i sl. A Sanval i sl. što duže koristiš to mu djelovanje sve više opada, pa se s 5mg nađeš na 10mg i eto te za tren na 30mg. I tek onda si sjeban jer bez toga će stanje biti gore nego prije početka uzimanja. Na isti princip se razvijaju i heroinski a i svi ostali kemijski/tabletomanski ovisnici. Njemu bi kanabis bio super za spavanje ali problem je što ne može uzgajati pa ne zna količine THC-a, CBD-a i ostalih. A i što zlo kaže, ovakvi problemi se ne rješavaju tabletama a niti s kanabisom, traba ukloniti sam uzrok, inače je sve to bez veze. Za početak ako misliš nabavljati kanabis, kakav bilo, nabavi neki koji "lupa" što jače, SKUNK ili što već se po ulici prodaje danas. I probaj napraviti kolače, imaš recepte i tu po forumu. S tim da: jedan dio kolača pečeš na temperaturi ispod 125°C do max 130°C, a drugi dio pečeš iznad 145°C do max 165°C. U prvom slučaju bi trebali svi glavni kanabinoidi ostati u kolaču, a u drugom slučaju THC isparava na 145°C i ostaje CBD i ovi viši. Pa vidiš koji ti kolač bolje paše.
naturaPOZNAVALAC

mar 2012.

#8
persen ajde, ali sanval nikako, ne zelim da sutra neko procita uopste taj savet, molim vas he-man je sve rekao u vezi trice ako vec nabavljas na ulici a za tvoj lifestyle treba da odredis prioritete i apsolutno odstranis sve sto nije bitno nisu bitni ni psihijatri niti prazne price sa drugarima, nadji bolje sebi nesto da izhebes svako vece ako imas jasan cilj, idi uporno prema njemu i nemoj da se depresivan vucas po stanu, radi, jedi i spavaj
Snjezana1971AMBASADOR

mar 2012.

#9
Vjerujte mi da znam ato priam glede Sanvala, nikakva navlakuaa 1-2 puta tjedno popiti po 1 tabletu za dobar odmor(koristim isto ve 15god i nikakvih problema nisam imao i nisam ovisan o istom, a probao sam svaata od fluazepam,cerson,durmicum,praxitena,helexa,xsanaxa,normabela,prozaca,portala i dr. njesra tako da mogu rei da imam iskustva glede psihi kih problema i pogotovo nespavanja, znao sam po 4-5 dana nespavati ili eventualno malo i bio sam ko zombi jbg. ali navedena ableta mi je pomogla da se odmorim i doem sebi, PTSP je u pitanju), naravno ima i boljih opcija ali..... ako se nemo~e druga ije onda je ovo nu~no zlo i rijeait e sigurno problem dok neato drugo neiskemija "vutru/ulje" kad ~enu oporavim onda u probati i svoje probleme rijeaiti na isti nain sad znam ato je lijek i ato poma~e i "prirodno sam osvjeateniji glede koriatenja bo~je biljke":maryjane: Naravno preporuke za bilo koju prirodnu opciju prije svega ako se mo~e doi do navedenog.:spliff: Gledaj "ne savjetujem" ali vidim da je ovjek u problemima i da nemo~e viae funkcionirati i nemora posluaati savjet/prijedlog ako mo~e doi do navedenih opcija i vaaih preporuka kao i mojih da se dr~i prirode ali za to sve treba vremena dok ovo mo~e probati i doi sebi i u meuvremenu raditi na dobavljanju potrebnih stvari jbg. ovo je samo "nu~no zlo" a on kako voli i kako mo~e, viae bi volio da nije ni doaao do toga da mora tra~iti nu~an izlaz iz ove situacije, da sam ja imao viae znanja i saznanja nebi ni ja koristio to ato jesam jbg. mislia da mi je bilo drago gutati sva ta njesra.
naturaPOZNAVALAC

mar 2012.

#10
verujem da ti je pomogao i jako mi je zao sto si uopste ima potrebu za tim lekovima i da ih koristis vec toliko godina ali zasto uporno savetujes sanval kad se covek izjasnio da ne zeli hemiju (pametan covek!) i da zeli da pokusa vutrom
HookerLEGENDA

mar 2012.

#11
Za razliku od tebe Blade,meni malo dima pomogne kod stresnih situacija,sve mi izgleda lakse resivo,svaki problem,opusteniji sam i bolje reagujem.Inace sam po prirodi zivac tako da se taman nivelisem i ne reagujem impulsivno... 10/De/89 ja bih ti savetovao da probas pa sam proceni kako reagujes,u principu,nista ti se lose nece desiti...
CreativeLEGENDA

mar 2012.

#12
ne reagira svaki organizam isto ....za pocetak probaj koju pljugicu navecer pa vidi ...ali nece ti to rijesiti probleme ...moras smanjiti te obaveze i vratiti se u normalu makar imao manje novaca.... nije sve u novcu ..iako nazalost u danasnjem svijetu sve se okrece oko njega ... ali ovakim tempom sa 40 ,50 godina ces biti zdrastveno totalno u bedu a znas onu staru poslovicu ....zdravlje je najvece bogatstvo ...slooow down my8
makisplitAMBASADOR

mar 2012.

#13
mislim da imaa dobre namjere jer se spaaavaa,tjelo ti govori da ne mo~e dalje al se bojim da ne krene joa gore. gle,ja nisam puaio par godina kad su me stisle silne obaveze koje su doale a i one koje sam olako prihvatio radi drugih i radi takozvanog prilagoavanja danaanjem ~ivotu,e onda shvatia da si sjeban,da su tvoje akre zatvorene i da ne radia ato bi trebao. uzimati travu radi spavanja je nebuloza iako je teoretski moguce. ja se hocu nekad iskljuciti i biti sa svojim mislima(tupiti i biti ne-socijalan) a nekad druatven i socijalan na travi sve zavisi kako se osjecam,ako cea pun stresa i umora puaiti mo~e te izblesirati i uvaliti u joa veci crnjak da ne budea mogao obavljati tekuce stvari ato tebi btw nebi loae ni doalo moraa napraviti neke i bolne rezove da bi si olakaao prvenstveno a onda razmialjaj kako da si joa uz to i ugodia i uzmea malo vremena samo za sebe sretno i hrabro!
HighBadgerPOZNAVALAC

mar 2012.

#14
Problem je dublji nego sto mislis... Na povrsini je to stres, ne spavanje, preskakanje obroka, ali u dubini je to da sebe ne stavljas na prvo mesto!!! Jeste da posao donosi novac koji nam je neophodan da prezivimo, ali ne smes nikako da zapostavljas sebe i svoje fizioloske potrebe! Ti si covek, i treba da se ponasas u skladu sa tim... Moj savet ti je da treba da menjas zivot iz korena! Tvoje trenutno stanje pokazuje nezadovoljstvo samim sobom... Sto vise promena, to bolje, naravno one na bolje... Pocni da menjas prvo stvari na sebi, u tvom okruzenju, neke banalne sitnice...gluposti, za pocetak...ne moraju promene odmah da budu radikalne...Moras da radis na sebi! Ne smes da dozvolis da te jedan posao i jedan sistem pojede bukvalno! Ako treba, pormeni i posao! Nemoj da ugrozavas svoje zdravlje ni zbog cega... Sanval, NIKAKO!!! Meni je jedno vreme bio u terapiji...Msm, ne redovnoj nego, "ako ne zaspis od ovog leka za spavanje u roku od sat vremena, uzmi Sanval"...Pila sam brdo lekova za spavanje i uvek sam se budila sva kao u panici nekoj, budila se preko noci, snovi katastrofa, kao da mi se mozak borio protiv tih supstanci...a preko dana kao zombi! Tako da lekove, nikako! Bilo koje...NE! Sto se kanabisa tice...Mislim da ti ne bi pomogao da sad u ovom trenutku i u ovom stanju kakvom si sad pocnes da konzumiras...Moras ti sam da napravis prvi korak...A kanabis moze samo da ti pomogne ako i ti sam sebi zelis i krenes da pomognes... Ono sto mogu da ti kazem iz licnog iskustva je da, nema sanse preskocis bilo koji obrok kad si naduvan i kad zapalis pre spavanja, spavas kao beba...Zaspis cim pipnes krevet, nema snova..a Ujutru odmoran i spreman za novi dan sa mnogo volje (: I ja mnogo zapostavljam sebe, ali zbog drugih ljudi...ali opet mnogo manje sada nego pre...Na neki nacin me je kanabis naucio da zavolim sebe! (: HVALA TI KANABISU!!!

mar 2012.

#15
Meni su pomogle ove kapi na prirodnoj biljnoj bazi dozira se jedna mala kafena ~li ica prije spavanja za cca 10-15 min spavaa ko beba. Naravno da te ovo nee osloboditi stresa na~alost za njega nema lijeka osim radikalnih promjena ~ivotnog stila i navika. san je jako bitan u regeneraciji psihe i organizma i dugoro no se neisplati s tim poreme ajem igrati, sretno

mar 2012.

#16
Rjeaenje je tu oko nas. Smanjenje potroanje u svim segmentima.Jer, banda lopova te eka upravo na tome polju. Mobitel neka te samo budi,telefon kuni odjavi,novi auto prodaj,isplati kredit i kupi si staru kantu,smanji izlaske na minimum,posveti se obitelji,aljiviku,baa i svojoj,......nemo~e se danas stii sve ato ti nude,ako nemaa strica u saboru ili ako nisi lopina. Stambeno pitanje se rjeaava tako da,odea 10-tak godina u Njema ku na neku bauatelu,aljakaa ko' konj...i onda si na konju.Nemoj slu ajno dozvoliti da ti banka vlada umom !!! Zna i,jedan blagi,apsolutni,bojkot svega :) Onda e ti prijati i marihuana,samo pazi da te ne ulove. P.S. ovo napisano se ne odnosi na tebe direkt,nego openito moje razmialjanje.

mar 2012.

#17
Meni jedino plivanje osjetno pomaze da se rijesim bauka stresa. Neke setnje su ok i drugi sportovi su super ali voda je ipak nesto posebno. I to se odredi koliko isplivat u zavisnoscu od mogucnosti. Znaci ne samo brckanje nego jedan onako fin trening da se misici napnu i malo zabole.
naturaPOZNAVALAC

mar 2012.

#18
a tek sad vidim ovaj tvoj edit i eto na kraju i sam kazes da ti nije bilo drago gutati sve to, a ipak pominjes kao preporuku za nuzno zlo ili kako se vec izmotavas sada nemam vise sta da kazem, osim ako nekoga sutra google dovede na ovu temu i procita da je sanval ok, necu da budem deo toga, zbog toga sam se odrekla diplomi i vecoj plati, da ne bi hranila zmiju farmaceutsku

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se