VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaUlje od konoplje - prvo kuvanje
LEGACY

Ulje od konoplje - prvo kuvanje

45 odgovora9,973 pregleda

sep 2011.

#1
Pozdrav svima, imam 56 godina i oboleo sam od adenokarcinoma kome se ne zna poreklo, tako da mi hemoterapijom lece metastazu na jetri! Posto vidim da je djavo odneo salu, moja porodica i ja resismo da probamo da napravimo ulje, ali... Ne znam da li je biljka kvalitetna, trebalo bi da jeste po onome od koga je nabavljena. Posto smo nekoliko puta procitali tekst i odgledali film, resili smo da pocnemo. Uzeli smo 50g trave od koje smo odstranili stabljike tako da je ostao samo zelenis. Postepeno smo punili sud 96% alkoholom dok nije potopio svu masu. Na 50g, trebalo nam je skoro cela litra da potopi sve. To je ujedno i nasa prva nedoumica, posto bi za 50g otprilike trebalo da bude dovoljna 1l za oba ispiranja. Posle naseg dvoumljenja, odlucili smo se da ostanemo samo na tom jednom ispiranju, jer bi nam proporcionalno za 500g onda trebalo 16l umesto 8. Uglavnom, posle ispiranja, prebacivanja u drugu posudu i odstranjivanja zelenisa, poceli smo da kuvamo. Sledeci problem je bio nedostatak onog cuvenog lonca za kuvanje pirinca, pa smo odokativno pazili da nikako ne predjemo onih granicnih 140 stepeni. Medjutim, nismo postepeno dolivali rastvor u sud, nego smo srucili sve odjednom jer je bila mala kolicina. Posle pola sata krckanja i duvanja ventilatora, dodali smo kap vode. Takodje nam nije bilo jasno sta znaci sacekati da gotovo ispari, buduci da u tekstu stoji da kad u sudu ostane oko 25mm rastvora (sto i nije gotovo isparen rastvor), treba dodati vodu. Uglavnom, posle te kapi vode, ostatak alkohola ispario je u sekundi, ali se i ulje maltene potpuno, u obliku smole, zalepilo po posudi. Nesto pre dodavanja kapi vode, temperaturu kuvanja smo smanjili kako je savetovano u uputstvu, ali opet odokativno. Posle smo sud stavili na blagu blagu vatru (kuvali smo na vodenoj pari), nalik na ono kuvalo kafe iz teksta. Uprkos tome, nase iscekivano ulje i dalje je bila samo zalepljena smola po zidovima suda. Tako je protekao nas prvi pokusaj. Molim vas da nam razjasnite ovih nekoliko nedoumica zbog kojih verovatno ceo postupak nije otisao dalje od smole. Isto tako, ako ne budemo u mogucnosti da nabavimo 99% izopropilni alkohol (culi smo da je jedino taj alkohol dovoljno jak kao rastvarac; mi smo radili sa 96% i to ne izopropil alkoholom), sta nam preporucujete kao adekvatnu zamenu, a da se moze nabaviti u Srbiji? Tu dobijenu smolu smo uspeli da sastruzemo sa zidova suda i oblikujemo je u kuglice velicine oko dve kapi. Sutradan sam uzeo u toku dana dve kuglice i ceo dan kunjao, tako da smola verovatno ima neku jacinu. Jos jednom, pozdrav i hvala, Dule
mazarLEGENDA

sep 2011.

#2
Dule, kao prvo ~elim ti da ozdravia. Sve informacije pogledaj na postu run from the cure. Mislim da si u pravu za otapalo (treba ti 99,5 %). Ali bitna je stvar da te baci na spavanje - onda se tijelo regenerira. I da ne znam da li je prava vrsta;)) U svakom slu aju neka ti je sa sreom;))))
crookrutniENTUZIJASTA

sep 2011.

#3
}elim ti ozdravljene ato prije , ujedno evo link kako lik sprema ulje mo~da pomogne . Marihuana Druatvo - Ulje od Kanabisa

sep 2011.

#4
nisam se time bavio i zaista ne mogu pomoci, ali ti od srca zelim sve najbolje, kao i da ti naredni pokusaj prodje 100% ok i najbolje sto moze
BeyondLEGENDA

sep 2011.

#5
Naj eaa i najgora stvar koju ljudi rade je to ato idu probat s uljem tek kad je prekasno i kad im je organizam dotukla kemoterapija i zra enje, tada nema spasa jer konopljino ulje ipak nemo~e obnovit toliko uniaten organizam. udo je prirode da se tijelo ponekad uspije obnoviti nakon tretiranja kemoterapijom i zra enjem, a ne ozdravljenje od raka. I sam Rick Simpson ka~e: "Ne preporu am da se ulje od konoplje koristi zajedno sa kemoterapijom. Koji je smisao raditi vlastiti lijek ako dozvoljavate da vas slu~bena medicina masovno truje?" Od 50g trave se dobije oko 4-6 grama ulja. Vama treba pola kile, zna i deset puta viae, od pola kile dobije se oko 60g ulja, tek ta koli ina ulja e biti dovoljna da izlje i rak kroz tri mjeseca uzimanja (ako organizam ve nije uniaten kemoterapijom i zra enjem). A ato ste o ekivali od 50g trave? da e biti lonac pun ulja? Ima za nabaviti dosta jeftino digitalni kuhinjski termometar, to bi trebalo imati. Ako ste radili s 96% alkoholom onda zna i da je 4 posto njega voda, pa neznam koliko onda ima smisla dodavati na kraju onih par kapi vode kako piae u uputstvima, btw. uputstvo rick simpsona se odnosi na rad sa pola kile trave. Uglavnom trebalo bi koristiti 99% etilni ili izopropilni alkohol, ali najbolje je medicinski benzin, mo~e i zippo benzin. Ne ku~im kud dalje? Medicinski benzin u apotekama ili zippo benzin na svakom kiosku. Beznzin je dosta bolji rastvara nego alkohol. Da, odli no. Sada nabavite pola kile kvalitetne trave i napravite joa :) sretno i uvajte se kemoterapija
miss.mrkvicaAMBASADOR

sep 2011.

#6
dule dr~i se,probaj ponovno,ovaj put ea uspijet,ali se dobro pripremi kao ato ti beyond u gornjem postu preporu uje sretno:)

sep 2011.

#7
Ne daj se Dushane. A da prevedea ovaj post na engleski i postaa na neki od stranih foruma...? Ipak tamo vjerovatno ima ljudi koji imaju viae iskustva i mogu ti dati kvalitetnije savjete. }elim ti brzo ozdravljenje. Peace
DEDEPOZNAVALAC

sep 2011.

#8
Pozz Sve najbolje i brz oporavak.

sep 2011.

#9
Hvala svima na odgovorima i lepim zeljama. Prvi pokusaj kuvanja smo i radili prema uputstvu Rika Simpsona. A uzeli smo samo 50g za pocetak upravo zato da vidimo kako ce proci prvo kuvanje, da se ne desi da nasom greskom propadne veca kolicina. U sledecem pokusaju bismo uzeli vise, zato smo i potrazili pomoc ovde da vidimo sta nije proslo kako treba prvi put. Znali smo da cemo dobiti malo, to nije sporno, nego nam nije jasno zasto smo dobili smesu u mnogo cvrscem stanju (tvrda i cvrsta smolasta materija umesto ulja). Pokusacemo da nabavimo medicinski ili bar zipo benzin, kao i digitalni kuhinjski termometar. Mozda je najveca greska bila upravo to dodavanje kapi vode na alkohol koji je 96% koji vec ima 4% vode, kao sto kazes. Jos nesto nas zanima, ako budemo radili sledeci put sa zipo benzinom, koliko je on pri isparavanju zapaljiv? Na sta treba obratiti paznju? Sibice i slicno smo odstranili i prvi put, i pustili ventilator da duva prema sporetu i otvorenim vratima. U kuhinji jedino stoji butan boca, zavrnuta i otkacena. Hvala jos jednom.
popajISTRAŽIVAČ

sep 2011.

#10
Zelim ti brz oporavak, u glavi je najveca poenta ...

sep 2011.

#11
Mislim da i Rick Simpson upozorava da kuhanje treba raditi na otvorenom, prozracnom prostoru. Mislim da je zippo benga isto zapaljiva kao i 99% alkohol... Nisam strucnjak za ulje i kuhanje, ali samo oprezno da nebi bilo booooooom! Sretno s drugim pokusajem i brz oporavak ti zelim!
mazarLEGENDA

sep 2011.

#12
Znali smo da cemo dobiti malo, to nije sporno, nego nam nije jasno zasto smo dobili smesu u mnogo cvrscem stanju (tvrda i cvrsta smolasta materija umesto ulja). Ne bi ni trebalo biti labavo (recimo kao suncokretovo ulje), vidio si u filmiu kako teako ide kroz apricu, po mojim saznanjima ako je skroz vrsto probaj apricu staviti pod toplu vodu, onda bi se trebalo malo olabaviti.
BeyondLEGENDA

sep 2011.

#13
Kao ato ka~e mazar, to tako treba i biti smolasto, a ne poput suncokretovog ili sl. ulja. Ja mislim da kod vas zapravo ni nije bilo nikakve greake, niti se mo~e neato puno pogrijeaiti. 96% alkohol isto slu~i svrsi, ak bi se moglo i sa klasi nim 70% alkoholom iz apoteke uz malo dulje namakanje. Ali treba imati taj kuhinjski termometar da se vodi ra una o temperaturi pa tada nije ni bitno na emu se grije i isparava. Benzinske pare su vrlo opasne i lako zapaljive, zna i raditi na otvorenome ili pokraj prozora s jakom ventilacijom, i vrlo oprezno s vatrom i u~arenim elementima. Nipoato u stanu isparavati da pare ostanu unutar stana. najbitnije stavke su: 1. UVIJEK 100% ISTI RASTVARA (jedino je voda prihvatljiva ako ju rastvara sadr~i u manjoj mjeri ali ona ne otapa thc) 2. Treba voditi ra una o temperaturi pri kuhanju i isparavanju. 3. UVIJEK BITI 100% SIGURAN DA JE NA KRAJU POSTUPKA SAV RASTVARA ISPARIO IZ ULJA (posebno bitno ako se ne radi s etilnim alkoholom)
herb-o-logistENTUZIJASTA

sep 2011.

#14
Pridru~ujem se dobrim ~eljama i svim srcem ti ~elim ozdravljenje. Nisam nikad radio ulje pa ti ne mogu na~alost puno pomoi. Samo pazi da ulje radia sa ato kvalitetnijom travom i siguran sam da e biti rezultata.
leSpectreISTRAŽIVAČ

sep 2011.

#15
Sretno u drugom pokusaju ;) Ima nas tu dosta koji uzgajamo za ulje, pa je i za nas tvoj uspjeh kao nas vlastiti ;)

sep 2011.

#16
Nabavili smo po savetu medicinski benzin, termometar za kuvanje i jos po koju sitnicu. Ponovicemo sve ovog vikenda pa cemo javiti kako je proslo.

sep 2011.

#17
Koliko ste sigurni u kvalitet biljke? To je kljucna stvar.. ako nije jaka indica, dobro uzgojena (bez sjemena) onda ce vam trebati mnogo vise od 60gr ulja i mnogo vise vremena da se pokazu rezultati. "odstranili stabljike tako da je ostao samo zelenis" koriste se samo cvjetovi biljke a nikako listovi, samo da potvrdimo.. "granicnih 140 stepeni" zar nije 200? koristio sam kuvalo pa nisam brinuo o tome ali znam da je to jedna od najbitnijih stvari da se alkohol kuva dovoljno dugo na visokoj temperaturi da bi se izvrsila dekarboksilacija, bez koje nema lijeka! Kuvalo se samo ugasi kad treba i to je otprilike trajalo 10 min. Provjerite to ponovo. Ulje koje je pokazalo rezultate sam napravio tek iz treceg puta i izgubio dragocjeno vrijeme jer sam improvizovao (npr. jednom nisam koristio filter za kafu, `samo to` i ulje nije dobro djelovalo). Sve moze da se nabavi i mora kad je takva stvar u pitanju a moj je savjet da se drzite svega iz recepta sa phoenixtearsa, do detalja! Pozdrav, srecno!
mazarLEGENDA

okt 2011.

#18
Dushane, imam pitanje, zanima me na in konzumacije ulja?
He-ManLEGENDA

okt 2011.

#19
Ispod jezika. ;)

avg 2012.

#20
to je bilo 30.09-og 2011-e a od tad je proshlo mnoooogo vikenda ....... !?!!! :tuzan

dec 2015.

#21
[bez sadržaja]

dec 2015.

#22
Pozdrav svima Vama! Pre par dana pronasli mi u mokranoj beaici tumor od 3 cm. veli ine. Ovih daba idem na operaciju pa me interesuje kolko dana, meseci traje oporavak i dali posle operacije da uzimam canabis iz predostroznosti. Neznam joa o kakvom se tumora radi ali nakon operacije nadam se da u saznati. Kao ato sam malo pre rekao uzimao bih ulje iz predostro~nosti. Dali smem da Vas pitam sve Vas gde bih mogao da kupim gotovo ulje, dali postoje poateni snabdeva i i prodavci koji bi mi prodali kvalitetno ulje. Svima Vama pozdrav!

dec 2015.

#23
sretno u lecenju. nego usao si u temu "prvo kuvanje" a raspitujes se o kupovini gotovog ulja. promasio si temu a za kupovinu moras konsultovati google. dosta informacija o ulju imas u ovom podforumu Medicina pa pregledaj malo teme i procitaj pravilnik foruma

dec 2015.

#24
Hvala!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se