VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaIzazivanje strahova
LEGACY

Izazivanje strahova

34 odgovora2,103 pregleda
AspirinISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#1
Zdravo, da li mi neko mozda mozue odgovoriti na pitanje, zasto ja nakon konzumiranja marihuane, prisjecam se i prizivam svoje najvece strahove, jedan za drugim ? Je li to normalno? Od cega to ovisi, ne uvjek, ali cesto mi se to desi. Hvala
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#2
Canabis samo pojacava percepciju onoga sta bi i inace dozivljavao.. dakle sve ovisi o tome kako gledas stvari.. mozes se skoncentrirat na dobre ili lose stvari.. o tome ovisi kakav trip ces imati. Puno ljudi stekne naviku brijat na neke negativne stvari pa se po difoltu prebace u takvo raspolozenje na bazi sjecanja prijasnjih iskustava. Dakle nauci kontrolirati misli i fokusiraj se na stvari u kojima se osjecas ugodno. Kad jednom shvatis da si ti onaj koji vedri i oblaci bit ce jos lakse :icon_mrgreen:

jan 2008.

#3
Nije stvar u marihuani nego u tebi, slabijeg si karaktera, strahovi su u tvojoj glavi i sam si to radia. Kontrola je va~na, moraa se nau iti kontrolirati taj 'trip' jer na travi, koliko god ona jaka bila, 'trip' je u tvojim rukama, i onako kako si 'zabrijea' tako e ti biti. Probaj puaiti u dobrom druatvu bliskih osoba, u ugodnoj atmosferi doma ili nekog lijepog mjesta. Sluaaj opuatajuu glazbu, razmialjaj o pozitivnim stvarima, pusti brige i strahove na trenutak. Ako niata od toga ne pomogne, mogu ti jedino preporu iti da probaa neke druge strainove ako su ti dostupni, ili jednostavno prestani duvati ako ti nikako ne paae.
AspirinISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#4
Znam, cesto se samo smijem i kreativne stvari radim i dobivam ideje, ali nekad me tako uhvati strahi svjestan sam da nema opasnosti, da je to samo moj strah kojeg se prisjecam, ali mogu ga kontrolisati.
AspirinISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#5
Razumjem, evo ti primjera sinoc... Napusim se sa dva jarana i bude nam dobro, gledamo tv i smijemo se, slusamo pjesme, dobro pravo, odjednom e pojave azijati na TV-u i ja pocne da tripujem koliko je smao kineza na svijetu, kako u svakoj drzavi imaju svoj ecetrvti, svoje radnje, svuda su oko nas, mngo ih je... unistice sve sto nema kose oci :D Zatim izlazimo jaran i ja, i imam paketic kod sebe, strah me da ne dodje policija (svaki put ako sam vani, a imam netso kdo sebe) i mi na semafor kad 3 vozila policajaca stoje na crvenom i nas dvojica prelazimo i oni nas geldaju, dakle opet svojim strahom izazvao da dodju. Sjedam u tramvcaj i imam osjecaj da tramvaj pice 180 na sat i pravo me strah da ne spuca negdje, a svjestan sam da je to samo strah i da je nemoguce da tramvaj tako brzo vozi. Zatim dodjem kuci, cekam lift i nadam se d niko od komsija nece biti tu da mi vidi oci kako su grozne kad dolaze dvojica da cekaju smanom lift! Zatim geldma tv.. neku emisju o hitnoj pomoci i sta se sve desi tokom jedne noci, kakvi, lomovi, sudari, infrakti i s***** se kontam sta ako mi staru infrakt strefi, a ja nisam tu! Pricam s ribom na msn-u i sve super i skontam, da bi mi mogla dosaditi nakon nekog vremena, a tako dobro mi odgovara u svemu, i sta onda? I tako jedan trip za drugim.... :thumbsdown:
BeyondLEGENDA

jan 2008.

#6
Ve su ti elephantor i brain lijepo objasnili... imaa strah u sebi, neovisno o bilokakvim drogama, jedan strah tinja u tebi, kada si "normalan" taj strah znaa ignorirati i ne obraaa pa~nju, takoer taj strah je puno suptilniji. Kada puaia travu ona sve poja ava, ja ju volim zvati amplifier zbog toga. Kad si high tvoje reakcije um uzima detaljnije i s time ti obra aa pa~nju i pridodajea va~nost. Moraa srediti neke stvari sam sa sobom, moraa se opustiti i shvatiti da je ovaj ~ivot just a ride i da se nemaa ega bojati. }ivi lijepe stvari, obra aj pa~nju i fokusiraj se na lijepe stvari, ali daleko od toga da trebaa ignorirati loae stvari, njih moraa shvatiti da ih mo~ea pustiti...
elephant0rAMBASADOR

jan 2008.

#7
Jebiga stari.. Okruzeni smo sa jako puno negativnosti putem SVIH medija.. To dugorocno utjece na ljudsku psihu i podsvijesno dolazi po tebe prije ili kasnije. Lijek predvidjen za to od strane onih koji kontroliraju medije je biti neprestano aktivan i zaposlen i ne dozvolit si da ostanes sam sa svojim mislima jer onda na povrsinu ispliva trulez na kojoj je zasnovano nase drustvo. = PRODUKTIVAN RADNIK = DRONE Druga opcija je naucit se nosit sa svom tom trulezi pretvorivsi je u svakodnevicu i vidjevsi je kao nesto uobicajno, ali ne i negativno. Izdignut se iznad tog smrada i onda te ne moze srusiti nista iz ovog denziteta :smoke18::devilfingers::sun2:
LucidDreamAMBASADOR

jan 2008.

#8
Samo se opusti dok si high i polako,na tenane razmisli o tome...Nemoj mariti za probleme i strahove za njih dok si high...I tako shvatis da je to vreme kada trebas da se malo opustis od svih stvari koje te muce i koje te plase...U tim trenucima misli i radi stvari koje te zadovoljavaju,cine opustenim,jednostavno stvari koje ti prijaju... Samo polako nemoze se to odjednom postici,ali dan za dan navicices se i mnogo ce ti biti lakse...Tj, nemozes da unistis za tren nesto sto se stvaralo puno vremena...Puno ce ti biti lakse,videces...Uzivaj...

jan 2008.

#9
Ma ko tako stalno zabrijava na negativne stvari i ne u~iva u vo~nji u tramvaju od 180 km/h ne bi trebao puait.Meni se cini da mo~da jednostavno ne volia da budea u nekom drugom svijetu,nekom drugom stanju svijesti. A nemoj se cuditi sto zabrijes na neku paranoju nakon gledanja emisije pune stradanja,krvi. E baa ta vo~nja od 180 km/h je prejebena.Volim ponekad u napuaavanje ubacit,neznam kako da to objasnim,ne namjerno urokovati paranoju nego se onako.............zabrijat neato ludo,ubrzano.... Primjer-krenem sa okretanjem,mislim da neko dolazi,misli mi jure,mo~da netko dolazi,ma znam da dolaze :b_bow:........naravno zapravo znam da nitko ne dolazi.....no to je neato poput onoga da neki ljude obo~avaju ekstremne sportove zbog adrenalina a ja ponekad volim u napuaavanje ubaciti malo adrenalina.
BeyondLEGENDA

jan 2008.

#10
Ne gledam televiziju uope, ali volim upaliti tv isto radi izmjenjivanja slika tj. svijetla i boja sa ekrana :icon_lol: dok brijem na neato drugo sa strane... I primjetio sam da kad god upalim tv samo jbena krv na svim programima, vjesti tipa; ovaj je ubio ovog, ovi prematili ove, neredi, nezadovoljstava, tipa svi tuguju za tim i tima, poginuo ovaj, pa onaj... ili one proklete CSI forezin arske emisije, ato su bolje brutalnije i krvave to bolje, na svakom jebnom programu negativnosti, ve mi je viae puta doalo da bacim televizor kroz prozor, jednom sam ga ve imao u rukama ali sam se predomislio zbog starci da mi nebi srali, inae bi ve odavno zavraio na ulici u komadima. Kakva smo mi to jbena nacija koju samo veseli krv i jedva eka da vidi kako je netko nekoga ubio/zaklao pa da onda gledaju kako dolaze forenzi ki do dokaza i strpaju u zatvor po initelja, i onda su svi sretni veseli ata su se osvetili... ma jeb... e. I onda bi poslije toga trebao biti normalan? NE, jbena televizija nam ubija duau, stvara podsvijesne traume, stvara strah u nama i ~elju za osvetom, prodaje jbene antidepresive, puni blagajne farmaceutske industrije i psihijatra. OVAJ SVIJET JE BOLESTAN, i treba ga izlje iti, power is in your head and hands!
Vuk_samotnjaKAMBASADOR

jan 2008.

#11
Ve ti je ekipa sve lijepo objasnila, a posebno bi stavio naglasak na injenicu da marihuanu nije dobro kunzmirati prilikom loaeg raspolo~enja jer e ono biti samo potencirano. Takoer preporu am izbjegavanje stresnih situacija(prilikom ~ivotnih obaveza) i mjesta za konzumaciju iste(aumice, parkovi...itd). Ja ve par godina ne puaim izvan topline vlastitog doma i sve paranoje su jednostavno nestale. Normalno je da te peru strahovi kad idea gradom napuaen i joa kod sebe imaa ''neato'', ak ni ne moraa vidjeti policiju da bi te stezalo u grlu. I joa jedna stvar, ato se strahova i paranoja ti e...neka pljesnjiva i u sumnjivim uvjetima uzgojena albanka & pokoji cvjeti iz kune radionice su nebo i zemlja. Sretno i misli pozitivno! :cool44:
AspirinISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#12
:wave: Hvala vam za odgovore :) Stvar je u tome sto ja periodicno i povremeno konzumiram THC vec nekih 4-5 godina i nikad mi se to prije nije desavalo da pocnem razmislajti duboko i strahovima i skontam hebote koliko stvari postoji kojih se ja plasim i pitam se da li je to i kod ostalih ili sam samo ja taj koji se plasi toga... :angry015: Pozzz
LucidDreamAMBASADOR

jan 2008.

#13
Nisi jedini,ima jos puno ljudi s tim da ga nazovem "problemom",sta mislis odakle je cela ekipa znala da ti odgovori ako nije citala o tome,imala prijatelje koje su to prosli...Nema potrebe da brines,sa uradi preporuceno i bice ti super...peace

jan 2008.

#14
Znam dosta ljudi koji konzumiraju razne vrste droga,ali imaju nevidjeni strah od marijuane,strah od tripova koje ne umiju da kontrolisu...samo kad bi se ljudi opustili,vidjeli bi da ne postoji bolji nacin za relaksaciju od jointa...takodje neko pomenu da se mozak sprzi i da postajemo zaboravni,ja mislim da je to cista glupost,jer sam sve ispite koje sam spremala uz joint dala sa najvecom ocjenom,jednostavno koncetracija je veca...
AspirinISTRAŽIVAČ

jan 2008.

#15
ma nemam ja tripove, nije to to, ali uglavnom, prosli put je bilo bolje. a to o ispitima i ucenju uz joint, to ovisi od osobe do sobe, neko zatupi, neko psotaje "pametan", a neko kreativan :)
sstipISTRAŽIVAČ

okt 2016.

#16
ako smijem prokomentirati..mogue je od prerano ubrane travke..ako nije zrela mo~e biti okida ..lp
xcxAMBASADOR

okt 2016.

#17
Mogue, ali odgovaraa na post star 8 i pol godina, a pokreta teme je bio zadnji put aktivan 2011. ;)

okt 2016.

#18
:lol:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se