LEGACY
Mariuana i anksioznost
20 odgovora12,448 pregleda
Bezbolni
ISTRAŽIVAČ133 REP55%
→ Entuzijasta
BezbolniISTRAŽIVAČ
nov 2013.
nov 2013.#1
Pozdrav svima, e sad jedno pitanje koje bi moglo biti dobro za savjete iskustva raspravu.
Prije mijesec dana sam upao u anksiozno stanje (napadi tjeskobe, panike, drhtavice i stalni osjecaj omamljenosti na neki nacin te razdrazljivost) jako neugodno stanje s kojim se borim u zadnjih mjesec dana + gastritis koji me napao, ali da kazem sta di i kako...
Zadnjih 6 mj. prije mog usranog odvratnog stanja sam poceo pusiti travu na dnevnoj bazi tj. navecer uglavnom a ponekad vikendom i kroz dan, prizisak stres nesanice itd... Bilo je sve ok opustis se zaspes i drugi dan ispocetka (ne rijesava problema ali bar se opustis nakon cijelodnevnog sranja) da napomenem da pusim iskljucivo na bong.
Zadnji tjedan prije moga stanja sam nakon hita iz bonga imao takav napad panike ono najgori trip (tresnja znojava umrijet cu i ono mracno do jaja od misli do stanja, usro se ), molis se da proe i ono prepadnut si koji ***** se dogadja, i tako za 2 dana isti *****. Reko napravit cu pauzu.
Kad za ***** nakon par dana stresni dan na poslu i sljedeci dan ujutro napad panike tresnja uzas zivi skoro sat vremena je trajalo i nakon toga stanje magle u glavi jebeno cudan osjecaj koji se ne mice i cijeli vikend kaos. Nista nisam jeo uzas zivi depra i panika. Ponedjeljak na hitnu infuzija i psihijatar i stavi me na helex(xanax) nekakve najmanje doze 0.25 mg 3x1. Sad nakon mjesec dana odlu
io odjebat tablete i borim se sa tim stanjem, pijem konopljino ulje zbog omega omjera i ashwagandu koja me malo cila.
Sad pitanje ide da li sam upao u to stanje prenapusavanjem ili je samo trava izvukla sve na povrainu i bacila me u govna tj. ono "Bori se sad"
Da li je itko imao slicna ili ista iskustva jer sam na netu nasao par identicnih primjera
Link za jedan od slicnih slucajeva http://psychcentral.com/ask-the-therapist/2013/02/23/anxiety-following-marijuana-use/
Hvala na odgovoru
Pozz ekipi
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
nov 2013.
nov 2013.#2
mislim da je samo ubrzala nesto sto bi kad tad isplivalo na povrsinu, rekao bih da te nije ona bacila u govna nego si u njima bio al nisi hteo to videti, sad ako vidis problem resavaj ga i nece ti trebati lekovi, a trava ce izvlaciti drugaciji filing, trebalo bi pozitivan, sumarum, trava ne bi trebalo da uzrokuje problematiku ali je ne moze ni resiti, to je vec na tebi, sretno
mlst
POZNAVALAC1.080 REP53%
→ Ambasador
mlstPOZNAVALAC
nov 2013.
nov 2013.#3
Da li ti je uspevalo i kako da se izboris sa panikom ili to traje ? Misli se obicno odrazavaju na telo tako da mislim da i sam vidis da je sve mozda u mozgu .
Ako vec znas sta je iskontrolisi ga . Ili jednostavno nemoj da pusis .
Mozda ti ne odgovara vrsta . Mozda je neki hibrid nesto pocinjem da lupam vec .
Koliko dugo pusis ?
Bezbolni
ISTRAŽIVAČ133 REP55%
→ Entuzijasta
BezbolniISTRAŽIVAČ
nov 2013.
nov 2013.#4
Nisam pusio 10 godina sad u tridesetoj drugacije dozivljavas stvari pa sam poceo opet, ali ne iz gusta nego iz potrebe kao sto je i napisano.
Sto se tice vrste nabavljo od frenda neka su bila govna, smece neke su jebene jbg. kad neznas sto pusis mozes se jebat.
Nemoram ja vise nikad zapalit ali i dalje moje misljenje o toj biljci se ne mijenjaju, to je lijek u bilo kojem smislu ali trenutno mislim da nije za mene tj. mozda da znam nekoga tko imam pravu stvar, brand mozda bi mi i pomoglo
Ali kao sto je i prethodni odgovor to i ja znam sam moras sranja prebrodit i naucit i kad pogledam drgo mi je da se to dogodilo jer ko zna kad bi puko, kad pogledas opet mi je pomogla da shvatim da je vrijeme za preokret i ciscenje sranja.
Jak sam u glavi ali i takve nesto shrva...
Cisto sam htio vidjeti iskustva drugih, pokrenuti temu, mozda ima jos takvih
ImbraGrabarić
LEGENDA14.664 REP97%
→ Zmaj
ImbraGrabarićLEGENDA
nov 2013.
nov 2013.#5
Bezbolni, Bugi ti je rekao moje mialjenje
i meni se sli
na stanja znaju dogaat ali iskljuivo kad pretjeram
probaj sli
nu stvar, ali nemoj puait zelenjavu nego napravi/nabavi ulje i po
ni ga jest
od ulja,
ak i kad pretjeram, nikad nema panike,stresa, ubrzanog pulsa, panike.....ni
eg
meni po
ne cca pola sata do sat nakon kaj pojedem
vjerujem da ne
ea pogrijeaiti
Crazy Smoke
ZMAJ30.799 REP
Crazy SmokeZMAJ
nov 2013.
nov 2013.#6
Imao sli
nih problema bez napada nekih ali ubrzan rad srca i neka vrsta tjeskobe i neugodnog osjeaja,nekad i paranoje bude..Ali mogu ti rei da je sve u glavi,pokuaat u to objasnit.Trava poja
a intenzitet osjetila u tijelu a takoer
esto,gotovo svaki put i inspiraciju,odnosno kreativnost..To zna
i da trava poja
ava i dotok misli i jednostavno poti
e tvoj mozak na rad..To u biti nije loae ali za neke i mo~e bit loae jer se plaae tih stvari o kojima razmialjaa i koje ti se projeciraju u tvojoj glavi,a kad se uplaaia to zna
i da se bojia ne
ega,
isti strah..A bje~anje od takvih stvari,odnosno povla
enje,to zna
i sljedee..PORAZ.A kad do~ivia poraz e onda se ta tjeskoba poveava,odnosno ti je hrania i ja
aa svojim strahom i bje~anjem a one postaju sve vee,jednostavno je.Probaj sljedee,kad tjeskoba krene,pusti je,ne pani
ari,probaj se smirit i reci sam sebi da je to sve projekcija slika iz tvog uma i probaj se udaljit od tih misli,promatraj ih sa neke distance,udalji se i nasmij se,pusti neka se sve odvija u tvojoj glavi,kad tjeskoba sku~i da joj ne dajea pa~nju i da strah nestaje ona e postajat sve manja i s vremenom e se udaljit,mislim vjerojatno ti sad izgleda teako ali vjeruj mi da nije,pokuaaj ovo molim te,imao sam i ja sli
nih problema,ponekad i sad rad srca ali nema viae nekih ozbiljnijih paranoja i strahova,suo
i se sa ~ivotom i gledaj pozitivno na sve,
ak i na "probleme" a problemi ne postoje,postoje samo prepreke do nekog cilja kojem te~ia,ako padnea na tim preprekama neea doi do cilja,ako ih presko
ia sa smjeakom i ne dajea im neku veliku va~nost,jer zna se da na prvi pogled "problem" izgleda puno vei nego ato to u biti je,ali nije tako,gledaj sve sa neke realnije strane i posveti sebi jedan dio dana,tad mo~ea zapalit,meditirat 15 min,
itat neku dobru knjigu,pogledat neki dokumentarac ili mooji-a :),
ini neato ato te totalno opuata i zadovoljava i razmialjaj u miru o sebi,kratko i jasno,posveti se malo sebi i nai vremena za sebe.Nadam se da si shvatio ato sam ti htio rei.
(MOOJI) - Evo za kraj jedan lik koji me ostavio bez takta,
ovijek koji ~ivi jednostavnim ~ivotom i na nekom drugom je nivou,toliko je pozitivan i pun energije da je prikupio ogroman broj simpatizera i poklonika,Njegov na
in izra~avanja,njegova iskrenost,njegovo shvaanje ~ivota i njegova mudrost te aokiraju,imate prijevod na hrvatski tko ne zna,yuotube i ukucajte mooji sa prijevodom,ali naravno,zapalite prije pljugu i potpuno se opustite,zaboravite na sve brige.Do~ivio sam jako lijepe promjene od kad sam ga gledao,a kad ga gledaa i udubia se imaa osjeaj da je tu kraj tebe,predobro.
}elim ti da pobjedia u svojoj borbi protiv tjeskobe i da nastavia da konzumiraa travu jer trava je lijek i kroz travu upoznaa sam sebe na neki puno pozitivniji i bolji na
in!Pozdrav
stara baba
POZNAVALAC1.005 REP45%
→ Ambasador
stara babaPOZNAVALAC
nov 2013.
nov 2013.#7
ja imam sli
an problem u fizi
kom smislu,glava je u redu ali hladno mi je i u~asno mi se znoje
ruke i noge i onda mi bude joa hladnije,naravno.
to tako doe period pogotovo kod promijene klime,a i dosta kave mi samo joa pogoraa.
nekako smnjam da to ima veze zizom,u stvari kad zapalim sve to prestane.
jedini lijek koji poma~e je fizi
ka aktivnost,probaj malo kad te a
epa oti pola sata tr
at
ili teretana,bilo ata ato e ti di otkucaje srca na 100+.
MANI SE TABLETA!to ti je najgore zlo,jer izlje
en pacijent je izgubljena muaterija.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
nov 2013.
nov 2013.#8
Tkz. hladni znoj kod prepuaavanja. Ah, po~elio sam ga se :ludaci_lol:
gremo
AMBASADOR2.445 REP27%
→ Legenda
gremoAMBASADOR
dec 2013.
dec 2013.#9
Biljka (ili mo~da bolje napisati: odreeni strain) je aktivirala neato u tvojoj glavi ato je bilo skriveno. To mo~ea shvatit kao loae (u ovom trenutku ti imaa problema zbog toga) ili dobro (promijeniti ea neke stvari i sve e se vratiti u normalu).
Naaao sam se u sli
noj situaciji kao ti da nakon dima po
inje napad panike, anksioznosti ... ali sve je to u glavi. Svatko od nas reagira druga
ije. Mene su nakon prvih napada koji su se manifestirali psihi
ki i fizi
ki trnjenjem prstiju (na kraju ispada ne u potpunosti vezano uz travu) odmah stavili na tablete (bljak i bje~i od toga. droga kakve nema) i nakon 10 dana na neurologiji trust mozgova zaklju
io anksiozni poremeaj sa somatizacijom (f.41
ini mi se).
Dugo sam godina ~ivio s time dok nisam kona
no odlu
io sam uzeti stvari u svoje ruke i detaljnije analizirati svoje probleme. Kao prvo otkrio sam da imam sjeban trei i
etvrti kralje~njak (vratni dio i pomaknuti gotovo 1 cm) ato se nitko od njih nije sjetio provjeriti a klasi
na reakcija tijela je trnjenje udova i sli
no (u mom slu
aju prsti i aaka). Dalje ... pamaknuti kraljeaci u odreenom polo~aju vrae pritisak na krvne ~ile koje vode u mozak (da ... imao i vrtoglavice ato sam takoer kod privatnog neurologa otkrio doplerom vratnih ~ila). Kad to zbrojia sa djelovanjem trave ... paranoja i napadi.
Dogaaju se stvari koje si u tom trenutku ne mo~ea objasniti nikako druga
ije nego da imaa sjebanu psihu ali nije nu~no tako. Na~alost, kao u mom slu
aju, proe 15g ~ivota kojeg si pre~ivio ~ivotarei, trovajui se i i funkcionirajui na 50-60% onoga ato si prije bio a da ne govorimo koliko to utje
e i na obitelj mada sam tu atetu uvijek pokuaao (tjerao sebe) svesti na minimum.
Ono ato pokuaavam rei je poradi na sebi, otkrij da li postoji kakav fizi
ki problem, analiziraj u miru sve ato se oko tebe i sa tobom dogaa i smanji stres (koliko god to zvu
ao kao kliae ... nije) i najva~nije odaberi pravi strain :) . Ja sam svog naaao. Nisam zapalio poateno ovih 15g baa zbog svih ovih razloga. Pralo me na loae. Sada sa, u mom slu
aju, z7 dimom i uljem izbacio sam u tri mjeseca 3 od 4 vrsta tableta uklju
ujui normabele, zolofte ... jedino za kralje~nicu udaram i dalje jer mi dr~i vrtoglavice pod kontrolom i ako nisi aktivan u nekom sportu ... aktiviraj se. Ako nisi sportski tip odi na aetnje kad god stignea i to po mogunosti sa ekipom i pravim dimom :) . Polako sa vremenom sve e se vratiti u normalu. Joa si u ranoj fazi problema i brzo ea ti to rijeaiti. Nekima poma~e i joga ali to nisam probao zbog ki
me. Strah me da se ne slo~im na pod dok izvodim nekakav most :)
Trava, posebno loae izabrana, nije nikad razlog nego samo okida
. Ti otkrij ato je aktivirala i problem rijeaen.
edit. ne pretjeruj ni sa uljem. jednom priliko, joa mi nije jasno kako, zavraila su tri zrna u meni i ... belaj :) . gs me odvela do hitne i nakon svih pretraga i inekcija meni isto. tada sam vratio film i sjetio se budala ata sam napravio. rekao ~eni i .... recimo da sam brzo ustao i skoro pa tr
ao do stana :D
Bezbolni
ISTRAŽIVAČ133 REP55%
→ Entuzijasta
BezbolniISTRAŽIVAČ
dec 2013.
dec 2013.#10
Hvala vam svima na odgovorima i dobrim zeljama stvarno kvalitetni odgovori. Sada sam se tek logirao i vidio sve ovo. Znaci Mogu reci da sam jako napredovao i poceo shvacat sve sto sam krivo radio i na kakve stvari sam se fokusirao, procito sam dosta knjiga zadnjih dana. Jedna od tih je i Moja preporuka OSHO "Od lijecenja do meditacije", stvarno sam odlucio stres i sva ostala sranja izbaciti iz svog zivota, tj. pretvoriti ga u energiju.
Nastavit cu sa pusenjem jedenjem i bilo kakvom konzumacijom Svemirske Biljke i kao sto je rekao Deep Relif pomogla mi je izbaciti govna na povrsinu, mjesec i pol najtezih trenutaka u zivotu svih mogucih crnih misli sranja i svega, svega negativnog sto ni u najgorem scenariju nemozes zamisliti sam polako i lagano prezivio i evo sad osjecam takvu svijezinu u glavi i stvarno sam sretan.Pusiti jos necu neka pauze malo ne fali mi al ocu se iz ovoga cist izvuci.
Procitao sam jako puno clanaka o tome stanju i uputa tecaja i stvarno sam iz svakoga nesto izvukao, sam sebi samo mozes pomoci. Ustvari mozak se okrene protiv tebe u svakom trenutku i jbg samo se mozes boriti.
Nakon takvog zla pocnes se veseliti malim stvarima nemogu vam objasniti kako je to lijepo, npr. kad se razveselis jer si se probudio bez napada ujutro ili kad si normalno mogao zaspati. Zdravlje je najvaznije. Jbg usput sam obolio od gastritisa zbog zivaca naravno i sad se i stim valjam okolo, al nema veze pozitivan sam i nastojim lagano bez zurbe prema totalnom oporavku.
Stvarno sam se iznenadio na odgovorima i osjetio totalnu pozitivu meu vama fakat jebeno, bas sam se razveselio, fala ekipi...
Meni je najveci problem nac dobar strain kvalitetan, tipa super leamon haze ili blueberry haze .. itd hybridi. Sad bi mi najvise hybrid sa dominantnom indicom pasao al sta ces kad smo u usranoj drzavi i na prokletom balkanu.
pozdrav ekipi i ako se netko nadje u slicnim problemima ima support
doc_doc
ENTUZIJASTA496 REP74%
→ Poznavalac
doc_docENTUZIJASTA
dec 2013.
dec 2013.#11
bong je dosta jak pa si probaj prvo malo smanjit kolicinu i onda vidi dali ti je ugodno, jer kao i u svemu doziranje je najbitnije. Banalan primjer, znas kako kazu za vino, preporucujem casu zdravo je ali sad bas bocu to je vec druga prica i nije vise zdravo. Netrebas zurit ali kad budes mislio zapalit nemoj odmah mislit samo kako da se jace razvalis. peace
nov 2013.
1 / 11
nov 2013.
dec 2013.