VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaDeca i Marihuana
LEGACY

Deca i Marihuana

65 odgovora4,189 pregleda
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#1
E ovako,ja kao i svi posto ne sadim (imao sam u planu ali za indoor nemam uslova cekam april) nabavljam travu od dilera,jeste da nije sigurno al mora se,od tog dilera uzimaju i deca bukvalno deca fazon 14-15 godina,cuo sam razne price u vezi rasta i marihuane ja iskreno ne verujem u to,pa me zanima da li ce ti klinci imati nekakvih problema sa rastom? :)
GagibaAMBASADOR

jan 2014.

#2
Sa rastom nee ali sa pameu e imati! Indukovane promene svesti u tom uzrastu su u najmanju ruku problemati ne...ali ve smo pri ali o tome puno. Ja li no insistiram kod de inje da ato kasnije ulaze u te stvari (uklju ujui i nikotin i alkohol), mada me retko ko posluaa ( itaj uju al teraju po svome...)

jan 2014.

#3
Znaju djeca sa 14-15 sta (NE)rade. Sigurno ih bombarduju sa svih strana a ipak ce probat sve. Pitanje je samo ko ce probat umjereno a ko ce se odalamit.
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#4
Da da to znam,skola i te stvari,a alkohol i nikotin ne mogu da gledam,ne mogu da gledam ovu decu kako se opijaju to mi je i smesno i gadno To si realno reko u tim godinama sam i ja imao nagon da sve probam ali sam ipak slusao druge,malo je ovakvih kao ja :)
DJFlyHighLEGENDA

jan 2014.

#5
svako im svoje neko misljenje, isto tako ima vise strana znanstvenih clanaka koje dokazuju jedno pa drugo... moje misljenje je da ne utjece nikako na nista osim mozda malo na dugorocno pamcenje i to jedino ako se cesto pusi... ali i to je ajmo rec mit ... barem po meni, jer ja pusim od svoje 15 ili 16 god i nisam primjetio neke znatne razlike u bilo cemu osim sto se nemogu sjetit sta sam danas ili jucer rucao ako se izbijem taj dan ili sljedeci, ali uvijek, ama bas uvijek neka misao ili stvar koju vidim me zna asocirat na neke stvari koje se nebi nikad sjetio, vjerujem da vutra isto tako ima veze s tim jer kad se napusis puno vise razmisljas i propitujes se pa tako dolazis do nekih novih zakljucaka... ja ovo pricam iz osobnog iskustva kako vjerujem da je djelovalo na mene ali siguran sam da ima jos jako puno strana gledanja sto se tice ove stvari...
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#6
Ista prica je sa mnom ja sam u 17 krenuo iso u skolu sve u fulu nikakvih problema,ali tada je bila trava malo bolja mislim lik od koga sam uzimao je sam uzgajao,a danas...

jan 2014.

#7
Meni nije jasno sta znaci lerdi u tvom niku, shoz, kao ni to otkud tolika briga za djecicu i otkud znas ko sve kupuje od tvog dilera? Svasta covjek ovdje moze procitati
GagibaAMBASADOR

jan 2014.

#8
Ja sam tek na faksu po eo da puaim a pred kraj negde sam znao da teram i po 10-15 komada dnevno. Zato sam naravno i pao godinu!! :) Umerenost je osnova svega! Ne treba preterivati ni u emu pa ni u rasnim plavuaama... ;)
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#9
Daj brate,na svakoj temi koju izbacim treba da objasnjavam,nisam znao sta da stavim kada sam pravio i to mi je prvi sinonim za vutru. Znam ko sve kupuje zato sto sam par puta blejao sa dilerom i dodje klinac dza bu i ode. Brinem se za decu,fala bogu,ako se oni upropaste gde ide svet?
rKj420ZMAJ

jan 2014.

#10
Kad je neko adolescent trava moze samo da ga smiri u tom burnom periodu :) A deca ko deca,sto im vise branis nesto,to isto vise zele :) Nije tu trava problem,problem je drzava i ceo sistem i moralne vrednosti kojih nema,al to vuce i druge teme itd itd...Sve u svemu trava je lek,a vi pricajte sta ocete :D
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#11
Ti si ga bas obrijao :D To nisam znao :) Sad sam se setio to je i moja keva pricala
GagibaAMBASADOR

jan 2014.

#12
Ma u to vreme preterivanja sam upao u neki indoor na par ari. Dobro si pro itao, par ari!! :) Neka lepa davno proala vremena....
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#13
Bilo je tebi lepo burazeru :D cekaj,cekaj indoor na par ari,ne kapiram mislis outdoor?

jan 2014.

#14
tri puta sam te u ovoj temi opomenuo da ne pises post za postom, nauci da editujes post ili koristi opciju vise citata, sledeci put opomena i iskljucenje na 1 dan!!! i nije ti ovo prvi put. i kakva je ovo uopste tema, vec je dosta bilo razgovora o tome, ajd malo listaj forum, kakve veze ima rast, kakav rast... manje vise rast, al pun ti je internet studija o uticaju bilo cega psihoaktivnog a ne samo vutre na organizam u pubertetu, naravno da moze da se odrazi na individuu kada jos nije zavrsen ni psiholoski ni bioloski rast i razvoj funkcija, naravno sve je prilicno individualno i zavisi od kombinacije velikog broja faktora, bioloskih, psiholoskih, socijalnih... i sta sad kad smo to sve apsolvirali, ides do tog dilera i tamo ces zabrinut stojati i braniti deci da kupuju il sta... ne kontam poentu tema o kojoj je inace bilo reci ranije na par mesta
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#15
Nisi samo u ovoj i u prosloj,nikako mi to ne ulazi u glavu,pokusacu da ne gresim :) Ne naravno da necu da idem kod dilera,nego cu da pokusam da pricam sa tom decom ima ih na gomile,mogu da pokvare uspeh u skoli za malo zajebancije,a deca ostaju iza nas. Trazio sam i na forumu i na netu nisam nasao,ne snalazim se bas dobro. A cuo sam razne price na ulici pa reko da napravim temu

jan 2014.

#16
(prilicno me sram ovo napisati).. sa 13god. sam pocela..tako da sam sa 14-15 pusila recimo 3-4-5 x tjedno..tada mi to nije predstavljalo nikakav problem niti sam osjecala ikakve posljedice..sa 15 sam pocela solo zivjeti ..tako da sam narednih cca 3-4 god. pusila stvarno puno..sistem-navecer dok pusim zadnji ,motam jedan da imam za odmah ujutro..i u toku dana cca 5-10komada..i mislim da nista od toga nije veliki problem..uredno sam zavrsila skolu..iako sam 100% vremena provela "pod utjecajem".. od cca 15. sam povremeno pocela sa konzumiranjem droga-apsolutno sve sto je tada postojalo..to je trajalo do cca 23.god. i jos nisam imala nikakvih problema.. jedini problem je nastao iz razloga sto je trava ilegalna.. dakle..obzirom da sam prosla od snifanja ljepila do furanja dopa..mislim da sam dovoljno kvalificirana tj upoznata sa problematikom..da bi mogla reci nesto na temu.. problem nije trava kao trava..problem je cinjenica da je ilegalna..sto za sobom vude nekontroliranu trgovinu.. poznati scenarij ide ovako : subota.ekipa klinaca odluci za izlazak kupiti vutre..za kupovinu je zaduzen najpoduzetniji od njih..taj je obicno i najvise zainteresiran.radoznao.mozda cak i hrabriji od ostatka ekipe..itd..taj isti nabrijani klinac dolazi do svog dilera..diler mu kaze da nema nista-geiga-nestasica..a klinac se napalio..diler mu nudi alternativu..i tako taj klinac citavu svoju ekipu tu vecer nudi sa npr. speedom,bombonima ili sto je vec danas u modi.. nekome iz te ekipe se to jako svidi..i pocinjega zanimati sto sve ima osim trave..zeli probati o stale droge..i eto..u roku od par dana imamo problematicnog klinca. e sada..uvijekce biti onih koji zele sve probati..koji se pale na zabranjeno voce..uostalom..znanstveno je dokazana geneteska predispozicioniranost za bolesti ovisnosti-dakle..neki od nas imaju to u sebi vec programirano...samo se treba stvoriti klima i/ili trenutak..i eto pizdarije.. ali trava kao trava..kao netko tko je stvarno puno duvao u svojim "njeznim i osjetljivim godinama"..mislim da ne stvara velike ( a ako uopce ) probleme i posljedice.. velim..ponavljam.problem je u tome sto je ilegalna i sto nije kontrolirana. uostalom ta istrazivanja koja su pokazala da moze utjecati na rast,na kratkorocno ili dugorocno pamcenje...sve mi to nekako djeluje lagano manje bitno...jer..danas je toliko otrova oko nas..i toliko otrova djeca unose u sebe najobicnijom hranom i npr.sokovima....tako da ta spika sa travom mi nekako ne prolazi..tj. ne pridajem joj neku vaznost i tezinu.
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#17
Smrt dilerima,sloboda uzgajanju (za svoje potrebe) :) dobra prica
mlstPOZNAVALAC

jan 2014.

#18
Vutra forum je kao Zajon . Sve price su vec prosle i pojavljuju se u ciklusima kako se ko novi pojavi . Pusti decu neka budu deca , njihov problem nije trava vec sam sistem ali da ne ulazim sad u dublju tematiku . Da li valja pre 18-20 godne da se pusi NE . Da li smo svi ili vecina probali pre toga DA . Da li sada imamo problema zbog toga Ne znam vreme ce pokazati . Treba shvatiti da ako ne mozes da se zajebavas bez alkohola i droge , onda si slaba licnost i trebas odgovore potraziti u sebi. Mir
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#19
Alkohol,droga? ni u snu alkohol malo ali vrlo malo,droga ne,nikad!
GagibaAMBASADOR

jan 2014.

#20
Lerdi Moja greaka. :) U to vreme joa niko i nije uo za lampe. :) Burazeru sa sela dok je bio u vojsci neki ortak predlo~i da posade malo i donese mu kesu semenki. Tada se puaila gotovo samo Albanka i esto je bila semenkara, tako da si 100-200 semenki mogao skupiti za vikend. I onda burager ne bude lenj i posadi u nekom kukuruzu sve ato je imao!! Ostalo je istorija... :D Ne mogu ti objasnisti oseaj kada me je uveo u potkrovlje gde je suaio to ato mu je rodilo! ;)
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#21
Albanka,ne svidja mi se bas to pre bih pusio nesto od 1% thc-a nego to slusao i citao sam razne price o uzgajanju marije tamo ali dobro to je za tebe proslost. :D
fourtwentyENTUZIJASTA

jan 2014.

#22
Ja licno nisam za to da djeca konzumiraju marihuanu niti alkohol do odredjene dobi(20-25) buduci da sam i sam roditelj,medjutim svi znamo da se to bas i ne postuje nigdje u svijetu pa nece ni na balkanu.Da ne pocinjemo price o dilerima koji bi dusu vragu prodali samo da uzmu pare(cast izuzecima).Najveci problem pored politickog sistema dolazi iz kucne sredine gdje djeca kojima se ne pokaze dovoljno paznje(takva djeca nemaju dovoljno samopouzdanja) pocinju da eksperimentisu iz nade da ce im to donijeti neki jaci drustveni status. Ehh sada...!!! Naucno je dokazano (po istrazivanju britanskih naucnika radjenih na Jamaica-ii),da marihuana nije stetna ni za trudnice ni za djecu.Naime buduci da svi znamo sta je i kako je na Jamaica- i,te da tamo i trudnice i dojilje konzumiraju nama dragu biljku Cannabis.Trudnice su pracene tokom trudnoce,poslije trufnoce,kao i novorodjencad i naravno 1 god. poslije.Dokazalo se da nema stetnih posljedica ni na jedno od spomenutih(Niti dijete niti majka).Djeca su se rodila normalna i odrastaju normalno.Praceno je 10 ili 20 trudnica da ne slazem ta vijest ima na netu pa ko trazi dokaz neka googla malo. Da me neko ne bi pogresno shvatio trenutno ne ohrabrujem konzumiranje za vrijeme trudnoce ili dojenja,te zene su to radile svakako.A za par godina mozda svi budemo ohrabrivali...vrijeme ce pokazati svoje.

jan 2014.

#23
Iz perspektive zajednice djeca koja upotrebljavaju marihuanu imaju veliki problem. Problem se ne manifestuje kroz samu upotrebu i posledice koje ce ili nece proizaci iz upotrebe, vec zbog same potrebe za marihuanom. Ako marihuanu smatramo ljekovitom biljkom, pa i kada je rekreativno upotrbljavamo jer oslobadja od stresa, onda bi se trebali zapitati kakva je stvarna potreba da djeca od 12-13 godina puse marihuanu? Razloga ima zaista mnogo, pogotovo u zemljama bivse Jugoslavije u kojima se, osim, sveopsteg crnila, nedostatka morala, katastrofalne ekonomije, mita i korupcije, nasilja, nacionalizma, sovinizma, vjerske netrpeljivosti itd., slabo sta drugo, svjetlije i ljepse da viditi. Opet, to nije razlog da svako od nas pojedinacno ne ucini poneko dobro djelo, jer sto vise dobrih djela napravimo veca nada se radja da ce nam buducnost biti ljepsa i bezbriznija, ako ne za nas same, onda bar za nase potomstvo. Ne mozemo generalizovati stvari i reci da je marihuana zdrava zbog same cinjenice da nekome koristi. Pisano je dosta o raznim ucincima i zakljucak je da na svakog ima individualan ucinak. Na kraju krajeva svima nama je stvarnost onakva kakvu je mi dozivljavamo, sto ne predstavlja pravilo u siroj zajednici, jer sira zajednica se bavi statistikama, pa ako vecina kaze da je marihuana droga, onda je droga bez obzira koliko ljekovita nama samima bila. Mi kazemo da vecina nije upoznata sa njemim ljekovitim svojstvima, a ta vecina kaze da smo mi pod uticajem droge. Treba imati na umu cinjenicu da svi problemi imaju dvije strane. Ako nas marihuana rjesava jednog problema, sasvim je sigurno da nam moze prouzrociti drugi, mozda cak i veci problem. Ako neko od nas moze tvrditi, a da je to naucno provjereno i dokazano, da pusenje marihuane nece ostaviti nikakve negativne posledice po djecu, onda neka nam stavi na uvid te dokaze. Nije dovoljno da kazemo kako pusimo od rane mladosti i da ne osjecamo posledice, jer mi sa tim posledicama zivimo i naviknuti smo na njih, kao sto je zemljoradnik navikao na zuljevite ruke, a ginekolog na meke i njezne. Potrebno je saslusati nekoga sa strane pa donijeti objektivan sud. Da zakljucim. Ne da djeca ne bi trebala imati pristup bilo kakvim opijatima, vec to ni odrasli ne bi trebali. Ako neko pije alkohol ili pusi marihuanu da bi bio zdraviji, sretniji i bezbrizniji, onda je zakljucak da je u vremenu kada ne pije i ne pusi bolestan, nesretan i zabrinut. Moze se biti sretan i bez opijata, samo sto srecu treba traziti na pravim mjestima, a svako od nas ima neka svoja skrivena mjesta.
roowerPOZNAVALAC

jan 2014.

#24
Pravo zboris Papa,,,sama cinjenica da bilo kakva supstanaca koja se unosi u tijelo i utjece na psihu ,dovoljna je, da djeci ne bude pristupna. Misljejna sam da Marijana i te kako utjece na psihicki razvoj djeteta ,,pogotovo ako se pocne konzumirati u najranijem dobu,to nebi nikako trebalo podrzavati,,dapace .djeci je bolje da se prime knjige a ne jointa. I nema veze sto je to lijek (Droga),sveta biljka,,nema smislla i potrebe da ju djeca konzumiraju.
GagibaAMBASADOR

jan 2014.

#25
Shoz To je bratunga bilo pre petnaestak godina. Imao si dve opcije za puaenje. Albanku i Domaicu. Ova druga je uglavnom nastajala od semenki ove prve. Moj prvi outdoor je po eo ispod terase sa koje sam bacao semenke koje sam nalazio u paketu Albanke. Nisam ni znao da imam biljke dok mi ih jedan drugar nije pokazao. Tad su ve imale po metar!! :D A istina je sve ato pri aju za Albaneze! Nekoliko puta sam nailazio na vutru sa jakim mirisom amonijaka. Izmeu ostalog prskali su je i konjskom mokraom da dobije na "ja ini". Posle toga sam prekinuo da puaim sve ato nije lokal-endemsko. Mada sad su i Albanci postali ozbiljniji. Uzgajanje je dole gotovo pa industrija. Mislim da je viae ne prskaju tim g****a ali sam zato siguran da je prskaju svakojakom moguom hemijom pa je zato opet ne puaim. ;) Ja malo organika za sebe i par bli~ih drugara i ato bi se reklo..."mirna" mi glava! :)
jesamZMAJ

jan 2014.

#26
da se malo vratimo na temu :) Ne mislim da oint, 2 ili tri tjedno mjese no ili ak tjedno kod klinaca ostavlja neke bilo psihi ke ili fizi ke posljedice. Jedan dio, kojji bi ovako i onako, s obzirom na genetske ili socijalne predispozicije, ponaaat e se druatveno neprihvatljivo, bez obzira duvao ili ne. Ali zato mislim da je puno bolje za klince, ako ve neato moraju, puaiti travu, pa i svaki dan, nego da se u petak i subotu naroljaju ko stoke i da apsolutno ne znaju ata rade, i da su pri tome i sebi i drugima cool. Trava ne uniatava mo~dane stanice, a od alkohola se nikad ne oporave. Osim toga, nikad nisam vidla klinca koji se napuaio ko stoka da se valja u svojoj vlastitoj bljuvotini ili urinu, a i da se zbog besvjesti mora zvati hitna. Jedan od velikih problema je ato e malo koji klinac sklon nekom devijantnom ponaaanju, odabrati samo travu. Kod klinaca je danas trend oblokavanje. Ne znam je li se to primjeti po manjim sredinama, ali ja kad izaem nave er van, vidim stvarno svaata. U svakom slu aju, bilo bi mi dra~e da po parkovima vidim klince koji duvaju, a ne nate~u flaau pa rigaju po oakovima. Najvei problem je u tome, ini mi se, ato je trava prvi susret s kriminalom, klinci dilaju travu klincima, pa ne dilaju viae samo travu itd... I naravno, ako se pretjeruje, vodi gubitku motivacije, ali to vrijedi i za odrasle... @ zla vjeatica svaka ti ast na iskustvu i ato si prestala s tim s 23, a i na iskrenosti ata si to podijelila s nama :)

jan 2014.

#27
( nisam prestala sa svime u 23...do 23 sam pusila travu u pristojnim kolicinama i uzimala svasta..hedonizam do krajnosti-ne samo sto se drogica tice..oko 23.sam stala sa svime na par god..ali..to nije bio kraj..sada imam 35. i nekih 5god.ne uzimam nista...eto.cisto da pojasnim...u svom tom ludilu ipak je bila i jedna sretna okolnost.naime..nikada mi nije falilo novaca-na sto sam jako pazila.jer..nikada si nisam zeljela prisutiti moralno srozavanje i cinjenje stete drugome zbog mog osobnog uzitka ili potrebe..dolazila sam u kontakt sa najgorim junkijima i znala sam sto su spremni uciniti..te vrste propadanja me jedino bilo strah..mislim da sam bila svjesna kako nebi mogla zivjeti sa takvim sranjima na savjesti..i..srecom.. ne moram..)
weedoyeLEGENDA

jan 2014.

#28
deca i marihuana, nekako mi ne ide to zajedno :) eto samo to imam za reci :)
ShozlerdiENTUZIJASTA

jan 2014.

#29
Vecina zna da je tako,kako i mi tako i ovi u drzavama koji kontrolisu to al jebiga,ja nisam sa alkohol uopste ni posle 30 mislim da malo ali ne opijanje ta sranja. Kad bolje pogledam vreme je jebeno nisu mogli tako klinci pre par decenija,ali jebiga. realno si isprico skroz respekt! Kontam sad :D I ceo svet okrece kriminal... :) klincima je sve dostupno danas
malimarkoPOZNAVALAC

jan 2014.

#30
kako je moj stari znao govorit....kad zavrsis skolu,radi sta 'oces! ;) mislim da cete razumjet....

jan 2014.

#31
pa jesi zavrsio
#32
Ucite malu bebu da raste ko parazit na hedu jednom kad naraste uzgajat ce vam hedove masne!
t@maraZMAJ

feb 2017.

#33
@IMMORTAL NEURON mo~ea li ti bar jedan normalan post napisat na ovom forumu?
#34
Za bit normalan moram ispunit normu ibure ne brojim moram u u formu!

feb 2017.

#35
Stihovi ok al' fulaa temu malo. O tom ti T@mara piae dok mastan dim udiae. Molim moderatore da malo po iste ovaj spam tvoj i moj.

feb 2017.

#36
Haha, Venli bog te pomogo. Jesu li oni izbrisali spam ili si ti zaluto u temu ciji je zadnji post napisan prije 3 godine i mjesec dana :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se