LEGACY
Canabis cepici kao lijek da ili ne?
54 odgovora9,754 pregleda
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#1
Naslov sve kaze... prilikom neke pretrage sam naletio na odredjenu diskusiju Dr. Allan Frankel iz Californije koji je testirao svoja dva pacijenta koja su koristila cepice i utvrdio je jako malenu kolicinu thc-a u krvi nakon konzumacije i to otvara sumnju u efikasnost ove metode premda je rijec o dva mijerenja a studije koje su ranije radjene i pokazale da je rektalno ucinkovita metoda su odradjenje sa sintetickim thc-om koji uz dodatk druge supstance postaje topljiv u vodi i samim tim njegova absorbcija portalnom venom je jednostavna dok je veliko pitanje dali je ista u stanju absorbirati masti to je ulje u takom obliku
Zamoljavam sve koji imaju volje, vremena i znanja da se ukljuce u istrazivanje ove tematike jer puno ljudi korisi cepice a sad sa ovim se otvara dilema
https://naturegoingsmart.com/cannabis-suppository-bioavailability/
https://sensiseeds.com/en/blog/recreational-rectal-use-cannabis-science/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1664466
Ovo je stranica od spomenutog doktora pa ako kome zatreba moze naci pokoji savijet
http://www.greenbridgemed.com
MonikadeLuci
ISTRAŽIVAČ147 REP65%
→ Entuzijasta
MonikadeLuciISTRAŽIVAČ
jun 2017.
jun 2017.#2
Detaljno sam procitala njegov clanak i komentare ispod teksta jer mi je dosao pod ruku u trenutku kad sam zavrsila svoje ulje i spremila cepice za majku. To me je totalno izbezumilo jer sam do tada citala da su cepici najucinkovitiji nacin konzumacije, a on tvrdi upravo suprotno, tj. da ako nema psihoaktivnog ucinka, nema ni lecenja. Kako on svoje tvrdnje bazira na ispitivanju dva pacijenta, a pri tome skoro svakom pacijentu koji koristi ulje savetuje da dodje kod njega na konsultacije i savet (pri tome 1h razgovora naplacuje 300$), odlucila sam da nastavim sa svojim planom lecenja cepicima (majka je mnogo lakse podnosila gram ulja dnevno na taj nacin), i posle tromesecne ture njeni tumor markeri su pali na normalne vrednosti i ona se odlicno osecala.
To mi je najbolji pokazatelj da ulje u cepicima i te kako deluje, a da je gorespomenuti g-din doktor nasao dobar nacin da dodje do novih pacijenata (jer para nikad dosta), a to sto je uneo sumnje i dileme medju konzumente, to ga, izgleda, nije mnogo briga...Ne verujem bas da je to uradio nesvesno, tj. da stvarno veruje u to sto tvrdi. Najradije bih otisla do njega i naterala da snosi odgovornost za to sto je uradio.
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#3
Napisao sam da treba istraziti ali cinjenica je da je u testiranju koristen sinteticki thc tako da se na to testiranje nemozemo u popunosti oslonii jer rijec je o dvije razlicite supstance a sad uvijek ce ostati nedoumica dok god nebude bilo moguce testirati ulje i testirati kolicinu kanabioida u krvotoku par sati nakon konzumacije
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#5
"Apsorpcijska povraina crijevne sluznice
Tanko crijevo je ukupne du~ine od 3 do 5 metara i
ine ga tri dijela: na ~eludac se nastavlja duodenum, na njega jejunum koji je sredianji dio tankog crijeva u kojemu se zbiva glavnina apsorpcije i ileum kao zavrani dio na koga se nastavlja debelo crijevo. Debelo crijevo je dugo oko 1,3 m
i stvara okvir oko tankog crijeva.
Cijelom du~inom sluznice nalaze se kru~ni nabori koji trostruko poveavaju apsorpcijsku povrainu crijevne sluznice. Po cijeloj povraini sluznica je baraunasta i posuta milijunima malih crijevnih resica (villi intestinales) koje joa deset puta poveavaju apsorpcijsku povrainu crijeva. Kona
no, epitelne stanice sluznice crijeva imaju
etkastu prevlaku koja se sastoji od otprilike 600 mikroresica za svaku stanicu,
ime se povraina izlo~ena crijevnom sadr~aju poveava joa dvadeset puta. Tako je ta povraina u kona
nici 250 m2 za cijelo tanko crijevo.
S druge strane glavnina apsorpcije u debelom crijevu zbiva se u njegovoj gornjoj polovini pa taj dio debelog crijeva nazivamo joa i apsorpcijski kolon. U debelom crijevu apsorbiraju se elektroliti i jedan dio vode. Ukupna koli
ina tekuine koja se mo~e apsorbirati u tankom crijevu iznosi pribli~no 9 litara, a jednaka je zbroju unesene tekuine (oko 1,5 l) i tekuine koja se izlu
uje u razli
itim probavnim sokovima (oko 7,5 l). Od toga se vei dio apsorbira u tankom crijevu, a pribli~no 0,5 l u debelom crijevu."
Cinjenice govore da je, po pitanju same apsorpcije lijeka, oralna metoda mnogo djelotvornija od analne.
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#7
Dobro si to opisao papa ;) ali rektalna apsorbcija putem portalne vene je efikasna metoda ali dolazi sad u pitanje koliko je efikasna za apsorbciju masnoca sto je u biti nase ulje...studija gore je odradjena i dokazana preko 50% visa razina thc-a u krvi u odnosu na oralno ali je problem taj sto je taj thc sinteticki i dobi je patentiranu formulu (hemisuccinate) koja ga cini topljivim u vodi i kao takvog ga portalna vena apsorbira bez problema...
Ali sad postoje i niz svijedocanastava ljudi koji su dozivili ozdravljenja putem rektalne upotrebe i tu sad dolazi zanimljiv zakljucak da nekim ljudima i malene kolicine apsorbiranog thc-a su bile u stanju pomoci a nekima ni 1 g dnevno nije donijeo ozdravljenje i opet otvara novo pitanje a zasto ?
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
jun 2017.
jun 2017.#8
Nisam bas mnogo paznje posvetio direktnom uticaju THC-a na maligne stanice, kao sto bi bio primjer laboratorijsog ekperimenta u kojem bi takve stanice tretirali THC-om i pratili reakciju. Nemam saznanje ni da je pokusavano.
Ono sto me zanimalo, a trazio sam iskljucivo po licnom uvjerenju, jeste placebo efekt, koji je naucno dokazan i u praksi je poprilicno zastupljen.
Izljecenje zavisi od mnogo faktora. Od pocetka, odnosno primanja uspostavljene dijagnoze, preko terapije i pomocnih sredstava u toku lijecenja (terapije) psiha bolesnika igra najvecu ulogu.
Ako je osoba upoznata sa, iskljucivo negativnim posledicama oboljenja i vjeruje da ce umrijeti, onda joj placebo efekt znatno pogorsava stanje. Bukvalno vrijedi pravilo - crne misli = crn zivot.
Sa druge strane, uspjesnom promjenom misli i pozitivnijeg stava, placebo efekt je u stanju da veoma lako dovede do izljecenja. Pozitivne misli = pozitivan zivot.
Vjerujem da je, ipak, psiha najbitniji faktor lijecenja.
Neke sorte kanabisa znaju, bas jako, baciti u "crnjak" i cisto sumnjam da doprinose ozdravljenju. Moje misljenje je da, pri lijecenju uljem kanabisa najvise paznje treba posvetiti tome, da se bolesnik pod uticajem THC-a osjeca pozitivno, optimisticno i sretno, a takvo stanje je tesko uspostaviti, ako je bolest poodmakla u svom stadijumu i iscrpila organizam ili, ako je bolesnik po naravi pasimistican.
marckoni
POZNAVALAC998 REP44%
→ Ambasador
marckoniPOZNAVALAC
jul 2017.
jul 2017.#9
Kod supruge sam primenjivao samo oralnu primenu, zadnji put samo rektalnu (opisao kod Maria u temi o izradi ulja), pri cemu me rektal prijatno iznenadila u kvalitetnijem obaranju tum. mar. u odnosu na oral...tako da potvrdjujem gore napisano.
Medjutim, steceno znanje kroz dugogodisnje iskustvo mi vise ne dozvoljava da slepo verujem trenutnom-padu/skoku markera, dok opet drugu klinicki vidljivu opciju za pracenje toka bolesti nemam....i dobro je dok je tako. Ti povremeni skokovi/padovi nista ne znace. Znace ako su u kontinuitetu, tj samo tada su pokazatelj da li primenjena terapija deluje ili ne.
E sad, moj stav apropo teme.
Dobijeni rezultat razlicitim metodama apliciranja nije i garancija da bolest tretiramo na najbolji moguci nacin. Nije isto da li tum. mar. padaju zbog dejstva na uzrok ili posedicu...mi dobijamo pad markera u obe varijante, ali ne znamo kojom metodom na sta delujemo.
Obzirom da sam duboko ubedjen da je carcinom obolenje koje izaziva neki bag u mozgu, oralnu aplikaciju ne bih preskakao. I sve sam ubedjeniji da agresivnim tretiranjem mozga uticemo na (nepoznati) uzrok, dok rektalno, na osnovu onog sto sam primetio kod supruge, mozak zaobilazimo u sirokom luku.
Karcinom kako zna da nastane, isto tako zna i da prestane...sam, bez uticaja ma cega.
Onkolozi uvek ocekuju bas tu varijantu...operativno otklone posledicu, hemijom/zracenjem uniste deo mal. celija i cekaju da vreme ucini svoje.
Obzirom da je vreme inkubacije maligniteta dugotrajan proces, onkolog dobija vreme za pracenje toka bolesti od vise god. Znajuci da je otklonio samo posledicu, ne ostaje mu nista drugo sem iscekivanja da se malignitet sam od sebe zaustavi....i kada se to u nekom % desi, slucaj vode kao "izlecen" citostaticima i ostalim budalastinama.
To je jos jedna potvrda mog dubokog ubedjenja, da malignitet najverovatnije izaziva mozak...a zasto, to verovatno nikada necemo saznati.
marckoni
POZNAVALAC998 REP44%
→ Ambasador
marckoniPOZNAVALAC
jul 2017.
jul 2017.#10
Zaboravih da napomenem, a sad nemam mogucnost da edit-ujem gore izneto.
Cak i duplo veca doza ulja uneta rektalnom aplikacijom kod supruge, dosta slabije joj delovala na otklanjanje bola u odnosu na oralni unos.
Radi se o povremenom bolu zbog degenerativnih promenama kukova i na kicm. prsljenu S-5, te pojavu bola otklanja uljem kako bi eskivirala hirurgiju i nosenje bidera-(valjda se tako zove onaj pojas sto se nosi ko oklop). Naravno, u pitanju je potpuno isto ulje.
lu&k
ZMAJ48.035 REP
lu&kZMAJ
jul 2018.
jul 2018.#12
pozitivne misli -pozitivan zivot
ako koristimo jednu od njihovih metoda izljecenja zracenje/kemo tesko da ce ijedna pozitivna misao doc u glavu jer mozak stvara i vidi samo negativu...
jednom sam vidio da oboljeli od raka uzimaju magicne gljive i odlucio provati na sebi...nakon samo jednog tretmana u mozak stizu pozitivne misli glava pocinje vikat do izljecenja (cista pozitiva) ,dok prije mi nije dolazila ni jedna dobra misao sad se od njih ne mogu obranit...gljive lijece uzrok(mozak) , ulje ljeci simptome(tumor).
mozda sam dosadan s ovim gljivama i nije im mjesto u ovoj temi ,al osjecam da moram izbacit to iz sebe mozda nekom pomogne.
Homo sapiens
ISTRAŽIVAČ128 REP52%
→ Entuzijasta
Homo sapiensISTRAŽIVAČ
feb 2020.
feb 2020.#13
Zdravo svim dobrim ljudima na forumu,
preali smo u le
enju protiv metastaze na limfnim
vorovima i na jetri (rak dojke 2017) sa RSO (taman stigli 5-6 dana na 1g dnevno) na BioMix. Terapija sa BioMix (5 kapsule dnevno) dobro ide, ulje radi svoje. Positiva i dobar apetit. Dobro spavanje.
Pored toga uzimamo i japanske gljive (Cordyceps, Agaricus, Shitake, itd.).
Zanimame o kakvim gljivama ti piaea?
huana.meri
ZMAJ24.920 REP
huana.meriZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#15
moja madre uzima vaginalno kapsule kanabisove,
epie, kokos komponenta, dan sativa ful spektar, no indika full spektar...
spava fino ka~e, dan je lakai....itekako ih osjeti, bez obzira ato vaginalno uzima...operirala je dolje sve, imala neki agresivni na maternici, nije se rasirilo ali je jako blizu rektuma bio, napajao se skoro sa nejga vec...2 limfe, jedna skoro nevidljivo, su bile pozitivne, sad uzima
epie nakon operacije i kemo.
kemo je odbila nakon par, nije joj pasalo, zra
enja skoro uspjela do kraja, kad je leukocit vrijednost pala ispod 3, i to smo stali.
krenula je s uljem nakon zacjeljenja i nakon 2 ok kontrole...
upala bubrega s kojom se borila godinama, je ustvari bila borba, sad je ~ivnula, kona
no....psiha i dalje ostaje za raditi na sebi...nadam se da nikad nee stat s uljem...
moram naglasiti, vaginalno uzima jednu dnevno i jednu na no, obje osjeti bez ikakih izmialjanja....
npr. sama mi je rekla kako osje
a ramena kad aee, da su opuatena, ne dr~i ih kao proteklih 45 godina....neide namjerno na masa~e viae da vidi jel ulje ja
e od masera i tako...ima poz stvari mnogo...
25 REP50%
→ Istraživač
feb 2020.
feb 2020.#16
Mene mu
i baa ta apsorpcija masnoa u debelom crijevu. Tata je analno koristio prvo
isto ulje u kapsulama pa onda biomix kapsule i oboje je osjeao u vidu umora i kratkog sna, ali stolica mu je bila puna ulja (boja, masnoa,
ak i miris), a povremeno bi bilo i sfrkanih celuloznih kapsula. Ne znam kakva je reakcija u debelom crijevu jer mislim da tu nema razgradnje, da se to obavlja u prethodnim dijelovima probavnog sustava, kao ato se masnoa probavlja u jetri. Sada koristi biomix, ali bez kapsula ve kapi u ~li
ici sa kokosovim uljem.
mario339
ZMAJ48.848 REP
mario339ZMAJ
feb 2020.
feb 2020.#17
Ja nemogu nikome reci dali da radi ovo ili ono svako treba istraziti za sebe jer tesko je se nosit sa odgovornoscu za neciji zivot ali moj zakljucak je ako nema pshioaktivnog da nema ni medicinskog djelovanja al nisam strucnjak sa labaratorijem pa da mogu sa sigurnoscu tvrdit ovo ili ono...
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
nov 2020.
nov 2020.#18
Ima ko informacija odnosno usporedbe o absorbciji izmeu analnog i vaginalnog konzumiranja.
Ako ima bolesnica poteako
e bolesti na vaginalnom podro
ju onda je logi
no da uzima
epi
e vaginalno, pitam se sada jel ti
epi
i djeluju samo na vaginalnoj lokaciji ili ipak djeluju po cjelom tjelu kao to ka~u za analnu konzumaciju...
10 REP20%
→ Istraživač
jun 2021.
jun 2021.#19
Zdravo svima. Slu
ajno sam naiala na ovaj forum prilikom pretra~ivanja teme upotrebe ulja kanabisa pri le
enju raka. Molim sve koji mogu da mi pomognu sa informacijama kako da napravim
epie. Tati je pre mesec ipo dana otkriven tumor prostate koji ne mo~e da se operiae. Nabavila sam ulje,doduae ne znam da li mogu da ga iskoristim jer je sigurno 5 godina stajao u fri~ideru kod osobe koja mi je dala. Da li zna neko da li je to ulje joa u redu za koriaenje? Druga stvar,kako je ulje u apricu,koliko kapi treba da stavim kada pravim
epi sa kokosovim uljem?
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
jul 2021.
jul 2021.#25
pozdrav kolege moje dobre, upadoh u ovu temu nekako slucajno i citam redom i vidim da niko nije nista pisao vezano za hemoroide.
da li ima neko neka iskustva, je li ko probao, radi ne radi, ovako onako i te fore :) ja citam svuda svasta, na reditu sam dosta puta naisao na neke male clanke ali su komentari neki kratki uvijek 2 3 rijeci pa ne mogu puno info da pokupim. mucim se sa tim godinama i par puta mi je padalo na pamet da se raspitam na tu temu ali kome god pomenem niko pojma nema, pa kako sad vidjoh ovu temu zasto ne bih pitao, nadam se da nisam pogrijesio.
ljudi pokusavaju, citam da se neko javi sa pricom kao e ja cu probati pa cu javiti rezultate, post iz 2009 10 itd i naravno tih ljudi vise nema sa bilo kakvim odgovorima pa sam odlucio da pitam vas.
to je uzasan problem, vjerovatno ako neko ima zna o cemu pricam, ja koristim par nekih pomagala nazvacu tako za sjedenje jer bez toga osjecam uvijek neprijatnost i bol, to su kao jastucici oni sa rupom u sredini, nista strasno :) zivi se sa tim, dosta je naporno, mora zivot prakticno da se izmijeni ali i dalje sam u potrazi za nekim resenjem a da nije hirurgija :) probao sam da vas ne lazem nekih 20 vrsta krema, sto kupovnih u apotekama sirom evrope, znate ono da svak kaze e imam ti ja nesto sto mi je pomoglo, pravljeni su mi i domaci melemi(koji navodno pomazu 100%) naravno nista od toga, sve je nekako ili kratkog roka, pomogne na kratko ali opet je tu.
posto nas thc sve zivo lijeci, nekako se nadam da mozda postoji neki recept ili neka fora da se koriste cepici i za te stvari i da moze to da pomogne, jer svaki moj sagovornik(preko 20 30 ljudi) koji je isao na operaciju, em kosta po 2000 3000 eura em ti niko ne garantuje da si zavrsio sa problemom..
hvala unaprijed
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
avg 2021.
avg 2021.#26
Nemaa ata izgubiti, dolje ima dosta receptora za cbd, stoga za po
etak probaj sa cbd kremom,
epi
ima...najbolje je negdje nabaviti kvalitetnu cbd smolu punog spektra i sam napraviti kremu ili
epi
e...ako ne pomogne onda probaa joa sa thc ili mixom thc+cbd....
Nemoj citirati post iza posta.
https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
dev1ce
POZNAVALAC1.408 REP90%
→ Ambasador
dev1cePOZNAVALAC
sep 2021.
sep 2021.#27
ja sam uspio da dobavim iz amerike, endoca ulje https://www.endoca.com/en-gb/product/raw-hemp-oil-drops-1500mg za koje sam saznao trazeci po netu sta je kao provjereno dobro i kazu da je to ovo, uspio sam 2 bocice da kupim i sad ocu da pravim cepice sam samo se razmisljam sta da uradim a da nesto ne pogrijesim jer ne bih da mi bacim to sto sam kupio. sta mislite treba li u ovo dodati jos nesto ili samo sa ovim da se proba?
boscco
AMBASADOR1.621 REP3%
→ Legenda
bosccoAMBASADOR
sep 2021.
sep 2021.#28
Prvo pitaj prije kupia...
Pogrijeaio si odmah kad si to kupio.
Kupio si neki vrlo skupi komercialni proizvod male koncentracije - 15%, kojeg mo~ea popiti na eks a ne da sa njime radia
epi
e...
To ato si kupio nije za
epi
e, za
epi
e ti treba ekstrakt konoplje koji ima od 55 -70% cbd ili thc, zavisi za ato ti treba...
Ti si kupio kapi koje su samo 15% i napravljene su za oralnu upotrebu...to jest ulje ali ulje od sjemenki konoplje u kojem ima 15% cbd ekstrakta, tebi treba ulje od cvjeta konoplje a ne od sjemenki....
jun 2017.
1 / 28
jun 2017.
sep 2021.