VUTRA
ForumMarihuanaMedicinaADHD (attention-deficit hyperactivity disorder)
LEGACY

ADHD (attention-deficit hyperactivity disorder)

104 odgovora6,889 pregleda

jul 2013.

#1
"Htjela bih vam rei neato o tome kako je ~ivjeti sa ADHD-om na dnevnoj bazi, i kako mi kanabis poma~e da se nosim sa simptomima. Takoer sam razvila zna ajan anksiozni poremeaj, ato je vrlo est problem ~enama i djevojkama s ADHD-om. Ova dva mentalna poremeaja stvaraju savraenu oluju ne-produktivnosti. U dobi od deset godina, dijagnosticiran mi je poremeaj deficita pa~nje (ADD, sada obi no nazivaju ADHD). Dobila sam dijagnozu ponovno u dobi od 24god. esto sam sanjarila i bila mlitava , umjesto hiperaktivna i impulzivna. Za one koji se bore s njim, na~alost, ADHD je kontroverzni poremeaj sklon politiziranju i nerazumijevanju. Mnogim pacijentima se govorilo da su lijeni, nesposobni, nekontrolirani, glupi, i joa mnogo toga. Ipak, najnovija istra~ivanja pokazuju da su oboljeli od ADHD-a jako suosjeajni, iznimno kreativni te nadprosje no inteligentni. Sa ADHD-om imate osjeaj kao da se ringiapil vrti u vaaem mozgu cijeli dan i cijelu no. Moje misli se utrkuju ubrzano i vrlo je teako odr~ati se na jednoj i u initi neato s njom. Ova mahnita vo~nja prisutna je u svakom trenutku svakog dana, te kao ato zamialjate, iscrpljena sam do ve eri. No, to ne jam i dobar san - veinu noi le~im budna satima uz anksioznost i utrke misli, sa osjeajem krivnje zbog onoga ato nisam ostvarila taj dan. ... Kanabis je jedini tretman koji sam otkrila da zaista stavlja ko nice ovom destruktivnu procesu. To je dar s neba s kojim mogu odr~ati misao viae od minute! Kad trebam itati akademsku knji~evnost, uzimanje kanabisa ne samo da mi dopuata da mirno sjedim dovoljno dugo za to, ve mi poma~e povezati cijelu pri u i neato ato bi ina e propustila. To mi omoguuje kreativnije razmialjanje i sudjelovanje u itanju, umjesto da se hrvam sa mozgom da obavi zadatak. Puaenje je daleko naju inkovitije sredstvo za moju potroanju jer je u inak trenutan. Kad god se osjeam previae optereeno i tjeskobno za spavanje ili rad, ja popuaim koliko je potrebno za tu svrhu i u mogunosti sam da se odmah smirim. Sative su idealne za itanje i pisanje zadae, ali smatram da mogu pogoraati moje tjeskobe. Teake indice mi poma~u da se naspavam i opustim. U Sjedinjenim Ameri kim Dr~avama, ja sam pacijent koji koristi medicinsku marihuanu i imam pristup gotovo svakoj vrsti koja bi mi mogla zatrebati. Mogu dobiti svoj lijek od prijateljski nastrojenih stru njaka, a mogu ak i imati dostavu na svoj prag. U Velikoj Britaniji, pacijenti su prisiljeni kupiti kanabis na crnom tr~iatu. Oni ne znaju gdje njihov novac ide, nemaju kontrolu nad kvalitetom i ~ive u stalnom strahu da e biti uhieni. Ne moram vam govoriti ato takav strah mo~e u initi nekome tko ve ~ivi u intenzivnoj tjeskobi. Ja sam normalna osoba i ~elim da svaki britanski dr~avljanin ima siguran, pouzdan i legalan pristup kvalitetnoj marihuani. Moj ~ivot bi bio druga iji bez ovog lije enja. Ne bih bila u mogunosti doprinijeti druatvu ni pribli~no ovoliko koliko mogu kao korisnik kanabisa. To je injenica." Izvor: norml-uk.org evo joa neato vezano za temu.. http://420441.blogspot.com/ http://thecannabisgeek.com/how-cannabis-helps-adhd-a-patients-story/

jul 2013.

#2
Predobar post i hvala ti zato sto sam upravo otkrio da i ja bolujem od ADHD i niza psihicki bolesti za koje znam a ocito neke jos ni ne znam hehehe...Svakako marihuana dar prirode,ljek za covjecanstvo!

jul 2013.

#3
drago mi je ata san naletila baa na ovaj lanak jer dobro opisuje to stanje prije i poslije. ..dugo dr~im sve ovo u sebi pa mi triba malo vrimena da se opustim i pri am o tome ode (ako uope buden tila pri ati, osjean se ranjivije i konfiznije).. trava stvarno poma~e, kao niata dosad, od nje se svatko osjea veselije, zdravije i prisutnije, pa tako i ja.. to je zasad to.

jul 2013.

#4
Sativo, tebi fali iskrena osoba kojoj ces se moci povjeriti. Sudeci po tvom zadnjem komentaru, u kojem navodis da nesto, vec, duze vrijeme skrivas u sebi, jasno nam daje do znanja da sama smatras da se nemas kome povjeriti, izjadati, otvoriti nekome dusu, ne bi li izasle sve ideje i nepravde koje su te pritisle. Dvoumis se, cak, i da pises o tome, sto jasno ukazuje da si se mnogo zacaurila i izgradila zid oko svoje licnosti, koja je, sudeci po komentarima koje pises, prosla bogatu zivotnu skolu u dosadasnjem zivotu. Svi smo mi jednaki i svakom je data mogucnost da bude sve sto pozeli, samo je stvar licnog pristupa zivotu. Ako se prema svijetu postavis kao promasenom, iskrivljenom, zlom i da ti se smucio zivot u takvom svijetu, onda imaj na umu da si ti tako htjela. Svako dobro ima svoj odraz u zlu i svako zlo se odrazava u dobrom. Ne postoji mogucnost da jedna strana prevagne. Ako nekome svesrdno pomognes taj ce ti biti zahvalan, dok ce neko biti razocaran sto takav gest nisi napravila prema njemu. Ko god se trudio ugadjati drugima mora mnogo da propati. Razocarenje ne dolazi od nekoga koga ne poznajes, od takvog se svasta ocekuje, vec od ljudi u koje imas povjerenje. Moras se otvoriti i nekome ispricati sve sto ti lezi na dusi i sto te opterecuje. Nemoj smatrati da ce ti to otvaranje duse i ispovijedanje rijesiti probleme, ma kakvi bili, ali smatraj da ce ti olakstati dusu, zacjelo. Da ne bude offtopcina, na temu bih dodao da mnogo osoba zeli slijediti i ostvariti sve svoje ideje. Zele da iskazu kreativnost, talenat.., ali im tijelo ne moze slijediti um u realizaciji svih ideja, koje naviru ogromnom brzinom, a mogucnost za ostvarenjem istih je minimalna, necu reci nemoguca. Trebamo biti svjesni da, ukoliko nismo sigurni u sebe, koju god odluku donesemo, a moramo se za nesto odluciti, uvijek cemo se pitati sta bi bilo da smo donijeli drugaciju odluku. I osobe koje izgube vjeru u Boga zapadaju u depresiju, jer su svjesne da nisu u mogucnosti ostvariti sve ciljeve za zivota i zbog toga se povlace u sebe i zive psiholoski zivot, odnosno, zive u buducnosti umjesto u sadasnjosti, jer tamo nemaju, ama bas, nikakvih prepreka da ideje i ostvare.
mazarLEGENDA

jul 2013.

#5
Diva ogromni :respect: Bila si mi draga, al sad si mi joa dra~a :vb_wave:

jul 2013.

#6
mazar, moj duboki naklon.. :wave: papa, rasplakala me tvoj dio posta.. :') u pravu si oko ahure.. uostalom, svi nosimo ahure samo su druga ije boje i sastava..
TarzanZMAJ

jul 2013.

#7
ja mislim da i ja imam taj vrag al napola, nemam sve simptome al ono imam poremecaj paznje i nemogu se skoncentrirat na citanje npr (tj na ucenje iz knjiga) a opet mi ne govore da sam glup,nesposoban i nekontroliran ma neznam ahahah moja cahura je srebrne boje proaarana ljubi astom,a sastava je nemam pojma kojeg iskreno....
SikSTiENTUZIJASTA

jul 2013.

#8
@Tarzan: Vjerujem da mnogi ljudi (sto se vidi iz prilozenog, a i ja sam medju njima) imaju problema s koncentracijom, no mislim da ne mora biti da imas "tu i tu" bolest... U srednjoj sam se tesko koncentrirao u ucenju (ako sam ucio uopce :D ), a pomogla mi je bas trava, sto sam tek kasnije skuzio... Sada, na faksu, nema ucenja bez da nisam naduvan... :D ...Prvo dzoja, pa onda skripta... I ide bez problema... Zabrijem zestoko, prodje sat vremena dok ne skuzim da je proslo sat vremena da sam ucio... :D Iako... Kolko got da trava pomaze kod psihickih problema, vjerujem da je "te" probleme sama sebi "ta" osoba na neki nacin stvorila... No to je definitivno diskutabilno, a ja kao laik ne mogu / ne zelim suditi nekome... :)

jul 2013.

#9
za ADHD je ultimativni lijek Mandala Satori... meni su kao klincu govorili da sam hiperaktivan (sad vidim da vjerojatno i jesam). osnovna akola mi je bila sprda ina, srednja isto laganica, ali na faksu, kada treba sjesti i neato teako ili duga ko nau iti, a pogotovo kada treba vje~bati neke zadatke ili raditi zadae, ja jednostavno ne mogu. (a faks je svake godine sve te~i) izuzetno dobro pamtim razne detalje i svakakve (nebitne) stvari koje npr. negdje pro itam ili ujem i sve brzo shvaam ali treba mi 15 minuta da rijeaim zadatak iz npr. matematike jer se ne mogu koncentrirati ni uz najbolju volju. zapiaem jedan red pa se nesvjesno zagledam negdje, pa krene 1000 misli, pa krenem raditi neato drugo, pa se opet vratim na matematiku, pa dok se sjetim gdje sam stao, i tako u krug. mnoge mi muke zadaje taj moj ludi mozak... iako mi moji ka~u da sam lijen i da nemam volje, sve mi je jasnije da to nije tako i da imam problem. nisam joa probao u iti uz Tutankhamona, moram skoro isprobati da vidim poma~e li...
nox1cousENTUZIJASTA

jul 2013.

#10
Maniac, potpuno smo isti sto se tice toga, cak i ovo za skolu pa do faksa

jul 2013.

#11
ahh.. Mandala Satori.. znan da je to tvoj favorite strain.. ;) nekakav njihov cjenik sa opisima dr~in u bookmarku ve dugo, osjean da je to to i ako ikad buden uzgajala, to u sigurno! Ostatak posta je izbrisan, ko je triba procitat, procita je..

jul 2013.

#12
ja sam u osnovnoj imao gadnih problema zbog svoje nepa~nje, poato mi je sve bilo prejednostavno i dosadno, bio sam nemiran, esto sam provaljivao svakakve aale i podjebe i u iteljica me nije voljela, esto me ka~njavala i imala je okrutnu metodu "korekcije" ponaaanja, citiram njene rije i: "kada netko bude zlo est, svi na njega!". pogaajte tko je bio naj eaa meta... (sve to u dobi od 7-10 godina) mnogo puta me cijeli razred mlatio i atipao, ak sam i nekoliko (tuih) glava skoro razbio i slomio stolicu preko lea, a ato je najgore, u akoli nije bilo pedagoake slu~be, ravnatelj je rijetko bio u akoli i nitko nije rjeaavao te probleme (jedino su moji roditelji pokuaavali ali sve je to bilo kratkotrajno). u srednjoj sam se smirio, nisam viae nikad ulazio u fizi ke konflikte, ali sam pomalo po eo osjeati nedostatak pa~nje i dugotrajne koncentracije. proaao sam akolu bez padova, sa solidnim trojkama (bila je i poneka petica :)) ali osjealo se da popuatam no ni sam nisam shvaao zaato. kako sam dosta gubio koncentraciju, gubio sam i volju za u enjem. i danas se isto sli no osjeam, iako je proalo ve dosta godina. po eti u prakticirati puaenje i u enje, pa da vidim kako mi ide i poma~e li. evo, odoh zapaliti pa na u enje... :)
mazarLEGENDA

jul 2013.

#13
metalmaniac :respect: sad si mi i ti joa dra~i :joint2: :ludaci_lol: :knockknock: (kad nema neki lik ato baca stolice :vb_wave: )

jul 2013.

#14
evo, mogu rei da tutankhamon definitivno NIJE za u enje, ubija koncentraciju i nemogue je rjeaavati komplicirane logi ke probleme. vjerujem da bi bio dobar eventualno za neko crtanje, slikanje ili sli ne stvari...

jul 2013.

#15
Morat cu i ja zapalit pa napravit test...Ja sam oduvijek imao problem sa knjigom kad god bi ju uzeo odmah bih osjetio glad pa sam morao ici jesti pa kad se najedem probam ponovo onda me potera na wc kad zavrsim i s tim uzmem knjigu i krenem citat onda me uhvati onaj slatki drijemez nemogu oci odrzat otvorenim i tako je obicno zavrsavao svaki moj susret sa knjigom pa cak i danas nakon tolikih godina desio mi se neki tecaj i prisiljen sam nabubat nekih 300 stranica i nikako da se saberem svaki put me zezne onaj isti slatki drijemez :knockknock:

jul 2013.

#16
haha! nemo~ea mu se oduprijeti.. :D ma nije to straano.. :) kod mene.. itanje.. da.. ali jedino mi se svidi pri a! pro itan po par puta istu knjigu, i to jako brzo.. ako ne, jednostavno nemogu! volin itati forum zato.. haha.. provela san sate i sate itajui stare teme.. pisanje.. isto tako, ako je tema zanimljiva! sian se da mi je u osn. i srednjoj rijetko kad to bia problem.. u~ivila bi se skroooozzzz.. gledanje filmova npr. mi zna biti napor.. nakon pola sata odlutan :) samo vrhunski filmovi su me mogli zadr~ati na kau u.. nego.. iman pitanje MM.. kad moraa napraviti neato.. u trenutku kad ti se to neda ili nevolia to raditi.. postajea li destruktivan, impulzivan.. imaa li onaj osjeaa kao da goria iznutra?

jul 2013.

#17
pa ne baa, takav sam samo kad me netko prerano probudi... :D
mazarLEGENDA

avg 2013.

#18
Yo Sativa im sam ga vidio, tebe se sjetih :vb_wave: http://www.seedsman.com/en/mickey-kush-regular-seeds

avg 2013.

#19
:wave: how nice of U.. :) dobra genetika.. i opis - ideala.. neznan ata ekan viae.. di mi je box.. pitam se..

avg 2013.

#20
Dobro pitanje. Ajmo "slo~iti" odgovor:)
mazarLEGENDA

avg 2013.

#21
idemo dalje s nagovaranjem http://www.seedsman.com/en/dr-who-regular-seeds Fruity taste and nice relaxation effect while the substantial THC level gets your brain moving and engaged a uz ADHD kao ato vidia je i za MS, odmah je stavljena na bookmarks i na listu must try :ridinghorse:

avg 2013.

#22
ata da van ka~en ljudi moji.. mu~ mi je selja ina i neda mi box.. (reka mi je da vako napiaen slobodno). :ludak situacija je zasad takva.. al mo~da se promijeni ako buden dobra.. :dada
mazarLEGENDA

avg 2013.

#23
Promijeni situaciju :b_cowboy: Muakarac je glava obitelji, ali ~ena je vrat. A vrat okree glavu na koju god stranu ~eli. ;) :b_cowboy:
herb oilENTUZIJASTA

avg 2013.

#24
muz je pickica udaj se za mene ;-)))) napravi box uzmi opremu i posadi petunije,cinije,kukumare i pomidore za pocetak ;-)))

avg 2013.

#25
e, menjas muza :signs040:
rKj420ZMAJ

avg 2013.

#26
tako je bre,kad seljacina lupi sakom o sto sve se trese! ahahahah ne znam zasto al imam osecaj da ti je muz gotivac :rasta1:

avg 2013.

#27
Hah.. mazar, gle .. vrat je zakocen ukoliko ga glava financira ;) samo se moramo malo bolje uskladiti i bit ce to dobro.. nadan se da nije ozbiljno mislia sino kad je reka.. ne da nevoli travu, ve da je mrzi.. :S uff.. ja bi ga oma nogon pogodila..

avg 2013.

#28
napravi mu kolace pa neka zavoli ;) :signs040:

avg 2013.

#29
a tribalo bi prvo bokun boxa sklepat da iman s cime raditi.. :) samo mi dodatnu nervozu stvara sa svojin negativnin pristupom.. ako se situacija ubrzo nepromini, biti e teako disati..

avg 2013.

#30
[bez sadržaja]
mazarLEGENDA

avg 2013.

#31
U mom slu aju je ~ena (vrat) ta koja financira :ridinghorse: gdje u ja sa svojih cijelih 1300 kn mirovine, nemam ni za cjelokupne re~ije...... Svi se dive da kako sam ja u mirovini, ali kad im ka~em kolika je onda svi uaute.... Ni moja ~ena nije bila bolja po tom pitanju trave, ali kad vidi koliko mi poma~e, i ne samo meni nego i ostalim sapatnicima, nema rije i, imam dozvolu za otii kod nekog od sapatnika i rijeaiti se muke za taj dan. Naravno da ni njima to nije zezancija, ve potreba da se koliko toliko unormale, maknu crne misli o vlastitim problemima za taj dan. ak mi je i dr. rekla da samo nastavim u tom smjeru (a vidjela me svakakvog)... Pozdravi mu~a, treba mu jedna ve er da provede s nama da shvati.....

avg 2013.

#32
Sativa zlato uskrati muzjaku neophodno...(boli te glava) nema boxa nema p...ke;) hahah koji sam gargamel al jbg.ako je stef izborio da moze legalno ailjiti luku pa onda valjda postoji nacin da i ti sklopis nekakav boxic a da zato nemoras nositi transparente i podpisivati peticije. neka pere rucno jedno vrijeme i ako zeli centrifugu zna se ..boxic dragi moj i eto predpranja i iskuhavanja ;)

sep 2013.

#33
The aspect of paranoia that Dalí was interested in and which helped inspire the method was the ability of the brain to perceive links between things which rationally are not linked. Dalí described the paranoiac-critical method as a "spontaneous method of irrational knowledge based on the critical and systematic objectivity of the associations and interpretations of delirious phenomena." http://www.youtube.com/watch?v=mUm4AoMxu_o Koliko ja kapiram da svoje "slabosti" pretvorimo u vrline. I stres se moze pretvoriti u nesto sto pomaze a ne odmaze. Sire nam se sudovi, srce ubrzano kuca i vise kiseonika koristimo. Naravno da su neke stvari lake ne bi postojali pojedinci.

sep 2013.

#34
Kad malo bolje razmislim i ja sam imala pola tih simptoma...u mozgu mi je uvijek kuhalo ko u express loncu no meni je pomogla meditacija i naravno draga Marica... i nitko me nije etiketirao sa ADHD..sama sam rijeaila probleme sama sa sobom.. Ali ok...mogue je da se to mo~e ozna iti kao poremeaj..no meni se ini da sva druga ija ponaaanja od kvazi normalnog odmah ozna e poremeajem..ono..ak nisi ko mi onda si poremeen..ha ha.

sep 2013.

#35
Meditacija, marica, vjezbe koncentracije, sve to moze pomoci.. :) preporucila bi to svima, bez obzira bore li se sa hiperaktivnoscu ili nekim dr. poremecajem.. gle, poremecaj necega jest.. cime je rezultiran, pitanje je..vanjski ili unutarnji podrazaji.. Nesmatrati to nedostatkom je vec pola terapije :)
mazarLEGENDA

sep 2013.

#36
:respect:

okt 2013.

#37
nagle promjene raspolo~enja.. stotine misli.. i sve to u tiaini.. povla im ~aljenje jer je to ionako besmisleno.
mazarLEGENDA

okt 2013.

#38
Sve znam, ponekad po~elim da se malo o istim i ne zapalim par dana, ali onda po nem osjeati tegobe vezano za MS i onda kad zapalim one nestanu... Onda si mislim ma zaato to izbjegavam kad mi toliko paae za moje zdravstveno stanje. Ima i jedna anegdota - okupilo se neko druatvo i tako neato razgovaramo i pita neko jednog MSovca pa zaato ti puaia? On se zamisli i odgovori: "Pa zato ato sam onda bolji ovjek!" :b_jump:

okt 2013.

#39
E pa to je to! bravo :) bolje se osjecas u svojoj kozi.. :) i'm ok now.. mirno igran remi. ::D

okt 2013.

#40
http://www.budenje.hr/korisno_adhd_odrasli.php Prepoznaje li se jos tko? .. :)
DzesiISTRAŽIVAČ

okt 2013.

#41
19/19 :( Krecem u potragu - http://www.medicalmarijuanastrains.com/tag/good-for-add/

okt 2013.

#42
Neea nai Blue dream u europi, samo ako ti ga neko dobavi iz kanade ili amerike. Openito niti jedan dream.

okt 2013.

#43
ima tangerine dream i joa nekoliko njih u europi, ali to nema veze s ovim vrstama... :)
cro_botaničarISTRAŽIVAČ

dec 2013.

#44
imam jedno pitanje,tko dijagnosticira da neka osoba ima ADHD?
jesamZMAJ

dec 2013.

#45
ADHD je stanje, a ne bolest, a dijagnozu daje tim stru njaka :)
cro_botaničarISTRAŽIVAČ

dec 2013.

#46
u redu,hvala :)
mazarLEGENDA

feb 2014.

#47
http://www.naturalnews.com/044057_fluoridated_water_ADHD_mental_disorders.html#
mazarLEGENDA

sep 2014.

#48
http://www.hiperaktivnost.com/ Sativa :respect: izlije ena si :cvetak i da PM farmaceutima.....

sep 2014.

#49
Stavih ja neki dan zanimljiv lanak o ovom kak ja ka~em "poremeaju modernog doba" ili prevari modernog doba. Evo slu~beno vas sve proglaaavam izlje enima: http://narodnamedicina1987.blogspot.com/2014/08/velika-prijevara-tvorac-adhd-na-samrti.html Evo da ja citiram jedan dio: "Za ove bolesti ne postoje znanstvena istra~ivanja koja ih neupitno potvruju, a ipak se "lije e". Problem je tu malo dublji. Stavite dijete na psihofarmake sa aest godina i to dijete bit e ovisnik o njima cijelog ~ivota. ADHD je namjerno osmialjen kao dje ja bolest jer tako djeca postaju ovisna o legalnim drogama na samom po etku ~ivota, a ato ih do~ivotno ve~e za otrove i la~i ove nehumane industrije."

sep 2014.

#50
Vidila san ovaj clanak vec! Sta reci.. tuzno je to sve.. potencijalna istina.. mislin da je jos mnogo toga izmisljeno, ali i na neki nacin, neistrazeno dovoljno.. Psiha e uvik ostati misterij.. Zalin svoj hipotalamus..
Game_OverPOZNAVALAC

sep 2014.

#51
Kladim se da ce se velika vecina NAS pronaci u minimum trecini navedenih simptoma...Dobro osmisljena, da ne kazem izmisljena bolest. Klasicni manipulatori, brain games i to..:)
mazarLEGENDA

sep 2014.

#52
Sativa, jel se ovdje prepoznajea? http://www.budenje.hr/hiperaktivni_sanjari.php http://www.budenje.hr/osobine.php Ja bi te tu ubacio :popworm:
MarkerAMBASADOR

apr 2015.

#53
Malo stara tema al da se nadovezem...dijagnosticiran mi je isto tak adhd, uvijek bilo cudno kako me vutra puca drugcije nego druge ljude u drustvu hahahahaha....Ugl skuzio sam da indice ne dolaze u obzir tokom dana ili kad su nekakva druzenja jer bas locka i osjeam se totalno stoned totalno nekomunikativno,ne toliko glup koliko zatvoren u sebe u borbi sa mislima....Dok je sa sativama sasvim drug ija pri a...ato se strainova ti e u zadnje vrijeme konzumiram sative tokom dana i prije spavanja obavezno neka indika....Jack herrer i cheese su mi se pokazale kao idealne za u enje i day use....

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se